Prostowanie włosów kręconych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-04, 20:13   #1
Caro'tka
Raczkowanie
 
Avatar Caro'tka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 34

Prostowanie włosów kręconych.


Strasznie chciałbym miec proste, takie 'lejące sie' włosy jak moje koleżanki, którym zawsze zazdroszczę. Sama mam loki, które sie strasznie puszą. Próbowałam juz wielu sposobów na wyprostowanie moich włosów, ale żadne nie działają. Zawsze jak sobie wyprostuje prostownicą to mam na głowie jeszcze większe 'siano' (jedna wielka szopę). Co mam zrobić, żeby wyprostować włosy i nie miec 'siana', tylko takie włosy:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z3256240X.jpg (42,1 KB, 232 załadowań)
__________________
mówię wam, miłość i seks to dwie rzeczy,
które naprawdę łączą ludzi.
czemu tak jest
nigdy tego w pełni nie pojmę.

Edytowane przez Caro'tka
Czas edycji: 2008-04-04 o 20:36
Caro'tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:20   #2
Patka1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Jedynym wyjściem jest chyba użycie prostownicy. ;]
Patka1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:36   #3
Caro'tka
Raczkowanie
 
Avatar Caro'tka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 34
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Przecież palcami nie prostuje XDD
__________________
mówię wam, miłość i seks to dwie rzeczy,
które naprawdę łączą ludzi.
czemu tak jest
nigdy tego w pełni nie pojmę.
Caro'tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:37   #4
Caro'tka
Raczkowanie
 
Avatar Caro'tka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 34
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Przecież palcami nie prostuje XDD

/sory za powtórke ;/
__________________
mówię wam, miłość i seks to dwie rzeczy,
które naprawdę łączą ludzi.
czemu tak jest
nigdy tego w pełni nie pojmę.
Caro'tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:42   #5
nigellanka
Raczkowanie
 
Avatar nigellanka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 45
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Dziewczyno weź się trząśnij... Po co Ci proste włosy?? Nie doceniasz tego co posiadasz, wiem bo długo osobiscie żyłam w kompleksach na tym tle. Może przydało by się odświezenie fryzurki poprzez odpowiednie strzyżenie. Pomyśl że susząc włosy nakładasz tylko pianke i efekt gotowy bez większego wysiłku. A koleżanki? Moge pozazdrościć jedynie bo często z takich "lejących się " włośów nigdy nie wyjdą naturalne loki. Nie daj się stłamsić!! Poza tym nigdy nie zmienisz natury włosa bo zależy od kształtu cebulki.
nigellanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:45   #6
whipsterXD
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: spod sklepu, jak każdy menel :D
Wiadomości: 1 207
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

ja też mam ten problem co Ty... jak umyje włosy to kazdy w inną strone...nie proste nie krecone...nie wiadomo co... zawsze prostuje wlosy..jak juz wyprostuje wlosy mam proste ale sie elektryzują i niektóre włosy odstają tak beznadziejnie ...;/ ale jak sie zmeczy to wlosy sie kreca...;/ i wygladam okropnie...;/ jak fryzjerka mi wyprostuje wlosy sa bardzo sliczne...ale gdy sama prostuje mam zawsze jakie sodstajace...chcialabym sobie kupic jakis dobry szampon albo jakis olejek przed prostowaniem...macie moze jakie spomysly?
whipsterXD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 20:47   #7
Caro'tka
Raczkowanie
 
Avatar Caro'tka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 34
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Cytat:
Napisane przez nigellanka Pokaż wiadomość
Dziewczyno weź się trząśnij... Po co Ci proste włosy?? Nie doceniasz tego co posiadasz, wiem bo długo osobiscie żyłam w kompleksach na tym tle. Może przydało by się odświezenie fryzurki poprzez odpowiednie strzyżenie. Pomyśl że susząc włosy nakładasz tylko pianke i efekt gotowy bez większego wysiłku. A koleżanki? Moge pozazdrościć jedynie bo często z takich "lejących się " włośów nigdy nie wyjdą naturalne loki. Nie daj się stłamsić!! Poza tym nigdy nie zmienisz natury włosa bo zależy od kształtu cebulki.
Kochanie, jakbyś była w moich włosach to byś szybko zmieniła zdanie Nic nie mam do loków tylko, to sianoooo. Na prawdę. Gdyby nie to to wszystko byłoby okej. A tak to strasznie puszyste włosy i wszystko mi sterczy na głowie. Nikomu nie życzę.
__________________
mówię wam, miłość i seks to dwie rzeczy,
które naprawdę łączą ludzi.
czemu tak jest
nigdy tego w pełni nie pojmę.
Caro'tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-04, 20:52   #8
doska92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 130
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Tez tak mam. Istne siano. Do tego mam wysokie czoło i nie mogel go odkryć, więc męczę grzywkę prostownicą...
__________________
"Bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno..."
doska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 13:20   #9
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Cytat:
Napisane przez Caro'tka Pokaż wiadomość
Kochanie, jakbyś była w moich włosach to byś szybko zmieniła zdanie Nic nie mam do loków tylko, to sianoooo. Na prawdę. Gdyby nie to to wszystko byłoby okej. A tak to strasznie puszyste włosy i wszystko mi sterczy na głowie. Nikomu nie życzę.
Piszesz "siano" to znaczy że są suche, tak? Może warto je w takim razie pożądnie nawilżyć? Tym bardziej, że (z tego co pisałaś) nawet po użyciu prostownicy - która powinna jednak ugładzić włosy - masz siano Dziewczyny w wątku "włosy zniszczone, suche, szorstkie, spalone..." polecały mi serię nawilżającą Biolage. Możesz sobie też poczytać tam o innych sposobach odbudowy włosów.
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 18:53   #10
nigellanka
Raczkowanie
 
Avatar nigellanka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 45
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Cytat:
Napisane przez Caro'tka Pokaż wiadomość
Kochanie, jakbyś była w moich włosach to byś szybko zmieniła zdanie Nic nie mam do loków tylko, to sianoooo. Na prawdę. Gdyby nie to to wszystko byłoby okej. A tak to strasznie puszyste włosy i wszystko mi sterczy na głowie. Nikomu nie życzę.
Dobrze Cię rozumiem, jednak wiem że mam racje bo siedze już troche w tej branży Ale znaleźć dobrego styliste nie jest łatwo. Podstawą dobrego układania się włosów jest oczywiście strzyżenie (tak,tak). Pewnie nie masz po prostu dobrego doświadczenia, bo jeśli usługa prostowania itp byłaby wykonane profesjonalnie to na zakończenie doradzono by odpowiednie środki do pielęgnacji i stylizacji. Polecam serie SP z Welli dostępne tylko w salonach fryzjerskich. Powodzenia, spróbuj bo warto
nigellanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 19:44   #11
nigellanka
Raczkowanie
 
Avatar nigellanka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 45
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Zaczerpnełam porady moich znajomych stylistów i lista najlepszych produktów do prostowania włosów:
1) SP Wella Straightaway 82zł (do postowania włosów na szczotkę)
2) High Hair Wella Flat Iron Spray 67zł (2-fazowy lotion)
3) OSIS+ Schwarzkopf Silk 48zł (płyn wygładzający)
4)GOLDEWELL Flat Marvel 52zł (balsam wygładzający)
nigellanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 20:52   #12
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

a ja bym polecila cos innego... L'oreal mleczko czarne pod prostwnice Tec.art ktore dobrze sie sprawuje na grubych wlosach.

Mialam welle Flat Iron- nie zachwyca.. z doswiadczenia moge stwierdzic, ze nie poradzi sobie z takimi grubymi, puszacymi wlosami.
Goldwell owszem -Flat marvel jest jednym z silniejszych balsamow, ktore naklada sie na mokre wlosy, wiec powinien byc ok.
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:45   #13
Gwiazdeczka7522
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 15
Wyprostowanie na stałe??

Siemka ostatnio czytałam ma jakiejś zagranicznej stronce,że istnieje możliwość wyprostowania włosów na stałe.Czy w Polsce też można wykonać taki zabieg?Jaki byłby tego koszt?A może któraś z Wizażanek zrobiła sobie coś takiego?Pozdrawiam
Gwiazdeczka7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:14   #14
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Czytałam na polskich stronach, że istnieją takie zabiegi, ale czy są dostępne u fryzjera - musiałabyś popytać w salonach. Na pewno dostępne w 17. województwie.

Można chemicznie - co kilka miesięcy. Tak robią Afroamerykanki. Ale zabieg należy regularnie powtarzać.

Podobno jest też metoda japońska, dzięki której można wyprostować na stałe. Też 17. województwo.

Ale naprawdę chcesz prostować włosy chemicznie? Obawiam się, że włosy będą później w opłakanym stanie, a żyjemy coraz dłużej. Jednak - decyzja właścicielki najważniejsza.

I mam jeszcze jedną prośbę - korzystaj z wyszukiwarki.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:02   #15
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Co do lejących się włosów - mam mocno kręcone, po wyprostowaniu warstwowym prostownicą miałam idealnie proste, ale właśnie takie sinao, jakby natapirowane. Nałożyłam trochę odżywki do suchych włosów rozcieńczonej z wodą, dosłownie 2 krople(nie spłukiwałam) i efekt taki, jak na załączonym przez Ciebie zdjęciu
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 20:43   #16
akogo2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

Jestem niestety posiadaczką kręconych włosów. Ich skręt(o ile to można skrętem nazwać) jest okropny, włosy ciężko okiełznać, wyglądają jak afro.
Różne cuda z nimi wyprawiałam. Dobrze w miarę wyglądały zmoczone, gdy schły- katastrofa.
Od 5 lat prostuje je trwale chemicznie. Zabieg robię raz na pół roku, raz na rok. Jakoś tak dziwnie raz włosy odrastają szybciej, raz wolniej.
Prostowane są preparatami japońskimi Goldwell. Robię to w małym salonie w Łodzi. Koszt 600 złotych. Jest to 3 salon, z którego korzystam. Zaczynałam w salonie w Galerii Łódzkiej- ale tam na tych samych kosmetykach, zabieg kosztował mnie 1200 zł, a efekt był gorszy.
Teraz wiem, że żyję. Nie straszny mi deszcz. Włosy wyglądają zdrowo. Niestety nie moge ich już rozjaśniać- ale nic darmo .
Dla tych które naprawdę mają problem ze skrętem polecam- ja to robie już parę lat i nic się włosom nie stało.
akogo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 18:48   #17
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 234
Dot.: Prostowanie włosów kręconych.

kurczę ja mam ten sam problem, mam kręcone, ale brzydko w nich wyglądam i prostuję włosy, a raczej wyciągam je na okrągłej szczotce, a prostuję tylko włosy przy twarzy i wychodzą mi takie fale

wkurza mnie to, bo czuję się ograniczona, muszę się chować przed deszczem bo zaraz będzie szopa i na imprezie nie mogę tańczyć do woli, ehh:/

zastanawiam się nad tym prostowaniem keratynowym
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 11:42   #18
koko992
Przyczajenie
 
Avatar koko992
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Męczące loki

Jestem właścicielką zakręconych loków i to już dosyć znudzoną tymi loczkami, próbowałam prostować moje włosy, lecz zajmuje to strasznie dużo czasu i czasami po kilku godzinkach włosy wracając do pierwotnego stanu. Znacie może jakieś specyfiki, które pomogą mi w wyprostowaniu moich loczków?
koko992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:03   #19
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: Męczące loki

nie fajniej pielęgnować skręt włosów i poprawiać ich kondycję? - polecam wątek dla kręconowłosych

jeśli jesteś uparta to poczytaj wątek o keratynowym prostowaniu włosów
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-03, 15:00   #20
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Męczące loki

Płukanki ziołowe
Dla jasnych lipa, sprawdziłam, proste błyszczące mięsiste włosy
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:54   #21
wegrina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Męczące loki

Laski zajmujecie się takimi pierdołami a są poważniejsze problemy, choćby takie http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂.com/site/457news .
wegrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:56   #22
wegrina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Męczące loki

Laski jest tyle problemów http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂.com/site/457news a wy się zajmujecie włosami. Ogarnijcie się.
wegrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 18:53   #23
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Męczące loki

Cytat:
Napisane przez wegrina Pokaż wiadomość
Laski jest tyle problemów http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂.com/site/457news a wy się zajmujecie włosami. Ogarnijcie się.
To forum jest wlasnie dla lasek ktore sie zajmuja wlosami a twojego linku nie moglam otworzyc, wiec nawet nie wiem o jakie problemy ci chodzi.
Koko, farbowanie prawdziwa henna moze wyprostowac wlosy, Rybiorek o tym pare razy pisala.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 21:09   #24
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Męczące loki

Cytat:
Napisane przez koko992 Pokaż wiadomość
Jestem właścicielką zakręconych loków i to już dosyć znudzoną tymi loczkami, próbowałam prostować moje włosy, lecz zajmuje to strasznie dużo czasu i czasami po kilku godzinkach włosy wracając do pierwotnego stanu. Znacie może jakieś specyfiki, które pomogą mi w wyprostowaniu moich loczków?
Natura górą. Zawsze Cóż, pozostaje kilka możliwości:
albo pogodzisz się z tym, zę masz wyjatkowe włosy, które wymagają wyjątkowego traktowania i dają Ci charakter, indywidualność,
albo będziesz je bezskutecznie niszczyć prostownicą - w efekcie zniszczone włosy, ale za to proste i spuszone,
albo udasz się na zabieg keratynowego prostowania - w efekcie błyszczace włosy, wymagające prostownia i układania (to jak z trwałą, ale prostującą).

Nie polecę żadnego specyfiku, który mógłby prostować włosy, albowiem wiele takich prosuktów może wzmocnić skręt. To dlatego, że w obu celach korzysta się z tych samych polimerów.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.