Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 22:01   #5011
zocha19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 195
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

Cytat:
Napisane przez zuhanka Pokaż wiadomość
HEJ DZIEWCZYNY !

Mam pytanko. Czy używała może któraś z Was tabletek VIXPO?
Co możecie o nich powiedzieć? Jestem ciekawa, właśnie dziś mi je przepisała moja pani ginekolog. Czy macie po nich jakieś dolegliwości? Jaj je oceniacie?
Wiem, że każda z NAS ma inny organizm i inaczej reaguje, jednak ciekawią mnie wasze opinie

pozdrawiam
Podbijam bo też jestem ciekawa a póki co nic nie wiem bo czekam na okres
zocha19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 10:49   #5012
zuhanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 30
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

odpowie ktoś ?

tu może coś być,zocha19:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=625244&page=2
zuhanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 17:11   #5013
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Mnie nadal nurtuje kwestia tych badań. na wątrobę to chyba Aspat i Aiat o ile się orientuje, ale na krzepliwość to nie wiem co jest najważniejsze?

Kiedyś pytałam w laboratorium o czynnik leiden, ale to strasznie drogie jest.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 21:02   #5014
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: dziewczyny jakie jestescie po tabletkach anty.

Cytat:
Napisane przez zuhanka Pokaż wiadomość
HEJ DZIEWCZYNY !

Mam pytanko. Czy używała może któraś z Was tabletek VIXPO?
Co możecie o nich powiedzieć? Jestem ciekawa, właśnie dziś mi je przepisała moja pani ginekolog. Czy macie po nich jakieś dolegliwości? Jaj je oceniacie?
Wiem, że każda z NAS ma inny organizm i inaczej reaguje, jednak ciekawią mnie wasze opinie

pozdrawiam
Ja biorę od paru miesięcy, nie mam po nich żadnych skutków ubocznych, dobrze się czuję, nie przytyłam po nich ani nic z tych rzeczy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez moja imaginacja
Czas edycji: 2014-06-15 o 21:20
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 11:41   #5015
_St0kr0tka
Zakorzenienie
 
Avatar _St0kr0tka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5 931
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Dzis odebralam wyniki badania krwi (AlAT, AspAT, Bilirubina całkowita).
Pierwsze dwa sa w normie (10,1 U/l przy max. 34 i 13,2 U/l przy max. 31), ale bilirubina calkowita wyszła mi 1,70 mg/dl, gdzie norma jest od 0,3 do 1,2.
Czy powinnam sie tym martwic? Nigdy nie mialam problemow z watroba. Czy taki wynik bilirubiny jest przeciwskazaniem do stosowania tabletek? Oczywiscie skonsultuje to z lekarzem, ale wizyte bede miala dopiero w lipcu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
_St0kr0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 21:13   #5016
zuhanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

moja imaginacja, dzięki za odpowiedź
zuhanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 23:44   #5017
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Dziewczyny otóż tydzień temu zauważyłam u siebie w prawej piersi coś niepokojącego,wyczułam to od strony pachy i teraz może mi się zdaje ale jest ciut mniej wyczuwalne.
Na koniec tego tygodnia rozpoczynam kolejne opakowanie tabletek(biorę od 7 miesięcy,nie miałam skutków ubocznych).

Planuję w przyszłym tygodniu iść do lekarza w przychodni,jakie badania powinnam wykonać?
Wiem,że zbada mi piersi i sprawdzi węzły chłonne(pewnie usg zrobię),morfologia ale co jeszcze?

Wizytę u ginekologa mam dopiero 15 lipca i chcę przed nią wykonać u wszelkie badania,które pozwolą stwierdzić czy to co wyczułam jest skutkiem hormonów i ogółem czy mogę je bezpiecznie brać dalej.

Zaznaczę,że tabletki zaczęłam brać nie jako środek anty(seks przyszedł później) ale właśnie z powodu nie radzenia sobie już z bólem i obfitością okresu,miałam dosyć bo nie pozwalało mi to normalnie funkcjonować-mdlałam,wymiotowałam,bieg unki,drgawki po lekach albo się lało ze mnie po nospie no różne atrakcje dlatego bardzo bardzo nie chcę odstawiać ich.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 10:58   #5018
liwiusz
Rozeznanie
 
Avatar liwiusz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 521
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny Powiedzcie mi proszę jak to jest z zaczynaniem nowego opakowania po przerwie? Jeśli zawsze brałam tabletki o 8 rano to czy stało się coś jeśli dzisiaj, pierwszą tabletkę z nowego opakowania wzięłam o 12? Wiem, że zazwyczaj do 12 godzin nic się nie dzieje, ale jak to jest w przypadku, kiedy zaczynam opakowanie po przerwie?
__________________
It's okay to love them both. I did.



liwiusz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 17:07   #5019
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Przed rozpoczęciem pierwszy raz brania tabletek moge wykonac badania aby dopasować odpowiednie nie chce w ciemno brac bo się boje za duzo naczytałam sie skutkow ubocznych a mam problemy z hormonami ktoś wie ? . doradzi co i jak bede wdzieczna.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 17:22   #5020
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Przed rozpoczęciem pierwszy raz brania tabletek moge wykonac badania aby dopasować odpowiednie nie chce w ciemno brac bo się boje za duzo naczytałam sie skutkow ubocznych a mam problemy z hormonami ktoś wie ? . doradzi co i jak bede wdzieczna.
Nie ma takich badań które pozwolą dopasować odpowiednie.
Możesz wykonać badania by dowiedzieć się czy branie tabletek jest dla Ciebie bezpieczne,niestety nie znam się na nich dobrze więc poczekaj na odpowiedź kogoś innego
Tabletki dobiera się zależnie od wieku,tego czy się już rodziło albo od dolegliwości np przy silnym PMS.
Zwykle jest to na chybił trafił ale mi dobrał o niskim poziomie hormonów i nie miałam żadnych skutków ubocznych o których tyle się naczytałam.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 18:14   #5021
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Przed rozpoczęciem pierwszy raz brania tabletek moge wykonac badania aby dopasować odpowiednie nie chce w ciemno brac bo się boje za duzo naczytałam sie skutkow ubocznych a mam problemy z hormonami ktoś wie ? . doradzi co i jak bede wdzieczna.
Nie ma metody dobierania odpowiednich tabletek. To, czy tabletki pasują, sprawdza się metodą prób i błędów.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 19:38   #5022
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _St0kr0tka Pokaż wiadomość
Dzis odebralam wyniki badania krwi (AlAT, AspAT, Bilirubina całkowita).
Pierwsze dwa sa w normie (10,1 U/l przy max. 34 i 13,2 U/l przy max. 31), ale bilirubina calkowita wyszła mi 1,70 mg/dl, gdzie norma jest od 0,3 do 1,2.
Czy powinnam sie tym martwic? Nigdy nie mialam problemow z watroba. Czy taki wynik bilirubiny jest przeciwskazaniem do stosowania tabletek? Oczywiscie skonsultuje to z lekarzem, ale wizyte bede miala dopiero w lipcu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A robiłaś jeszcze jakieś badania przed tabletkami? Bilirubina jest konieczna? Co z krzepliwością?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 22:20   #5023
_St0kr0tka
Zakorzenienie
 
Avatar _St0kr0tka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5 931
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Aredhel125, innych badań nie robiłam. Ginekolog przeprowadziła wywiad (choroby w rodzinie, czy palę papierosy, czy mam problemy z ciśnieniem itd.) przebadała mnie (cytologia, usg, badanie piersi) i zaleciła żeby wykonać badania krwi, które wymieniłam (tylko te 3 dot. wątroby). Od razu przepisała mi jedno opakowanie tabletek i po tym jednym mam się do niej zgłosić z wynikami i żeby powiedzieć jak się po nich czułam.
_St0kr0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 12:51   #5024
oxoxoxoxox
Rozeznanie
 
Avatar oxoxoxoxox
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 710
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, mam do was pewne pytanie.
Otóż wiem, że pierwszą tabletkę bierze się w 1 dniu okresu, lecz w moim przypadku 1 dzień są to plamienia, dopiero 2 dnia zaczyna się typowa krew, w takim razie zacząć je brać już wtedy gdy pojawi się owe plamienie?
oxoxoxoxox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 13:57   #5025
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

tak
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-18, 22:32   #5026
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez _St0kr0tka Pokaż wiadomość
Aredhel125, innych badań nie robiłam. Ginekolog przeprowadziła wywiad (choroby w rodzinie, czy palę papierosy, czy mam problemy z ciśnieniem itd.) przebadała mnie (cytologia, usg, badanie piersi) i zaleciła żeby wykonać badania krwi, które wymieniłam (tylko te 3 dot. wątroby). Od razu przepisała mi jedno opakowanie tabletek i po tym jednym mam się do niej zgłosić z wynikami i żeby powiedzieć jak się po nich czułam.
A ile wydałaś na te badania? ja jeszcze chciałam zrobić na krzepliwość, ale nie wiem jakie to mają być bo jest ich wiele.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 07:16   #5027
_St0kr0tka
Zakorzenienie
 
Avatar _St0kr0tka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5 931
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

20zl zaplacilam za te badania

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
_St0kr0tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 15:21   #5028
fischeran
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Tabletki antykoncepcjne - obawy

Hej,
Niedawno z moją dziewczyną zaczęliśmy nasze życie seksualne. Oboje mamy po 18 lat. Dotychczas zabezpieczalismy się prezerwatywa i globulkami, jednak od miesiąca moja partnerka bierze tabletki antykoncepcyjne, które lekarz zapisał je by lepiej znosiła okres.
Moje pytanie: czy mimo ze tabletki miały spełniać inna role, przy okazji nadal zachowana będzie antykoncepcja? Czy możemy kochać się bez prezerwatywy?
Pytam się dlatego że oboje mamy bardzo konkretne plany na naukę i zycie, dziecko byłoby największą dla nas tragedia. Partnerka bierze tabletki codziennie co do godziny, oboje mamy bzika na tym punkcie.
Czy faktycznie tabletki zawodzą tak jak w historiach opisanych na różnych forach? Czy uzywanie prezerwatywy ma sens gdy partnerka truje sie tabletkami? Czy moge swobodnie kończyć w środku?
Nie chcemy rezygnować z seksu, ale nie mozemy pozwolic sobie na wpadke. Stąd moje pytania. Dziękuje za każdą odpowiedź, pozdrawiam.
fischeran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 15:46   #5029
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki antykoncepcjne - obawy

Jeśli prawidłowo bierze tabletki to ciąży nie będzie. Możecie śmiało kochać się bez prezerwatywy
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 16:22   #5030
zeze
Przyczajenie
 
Avatar zeze
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 15
Dot.: Tabletki antykoncepcjne - obawy

Myślę, że używanie tabletek jest o wiele skuteczniejsze niż używanie prezerwatyw. Tak więc teraz możecie być nawet bardziej spokojni niż zanim zaczęła te tabletki brać
zeze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 20:00   #5031
Meefistofeles
Rozeznanie
 
Avatar Meefistofeles
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 798
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny nie rozumiem trochę. Biore swoje pierwsze tabletki anty, pierwsza tabletkę wziełam pierwszego dnia okresu, okres trwal 6dni, wiec bralam normalnie tabletki. Teraz jestem przy pierwszej tabletce, trzeciego rzedu. Prowadze kalendarzyk, z kalendarzyka mi wychodzi ze za mniej wiecej 16dni powinnam miec okres, a ja zaczne za tydzien brac tabletki placebo, wiec jak to tak?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Meefistofeles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 20:04   #5032
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Skoro bierzesz tabletki to możesz zapomnieć o dotychczasowym cyklu menstruacyjnym teraz będziesz krwawić nie wg kalendarzyka, tylko wtedy gdy poziom sztucznych hormonów spadnie. Ja zanim zaczęłam brać tabletki miałam okres co 35 dni (o szczęśliwe czasy), teraz co 24 dni, bo tabletki tak mi ustawiły cykl.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 20:13   #5033
Meefistofeles
Rozeznanie
 
Avatar Meefistofeles
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 798
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;46953349]Skoro bierzesz tabletki to możesz zapomnieć o dotychczasowym cyklu menstruacyjnym teraz będziesz krwawić nie wg kalendarzyka, tylko wtedy gdy poziom sztucznych hormonów spadnie. Ja zanim zaczęłam brać tabletki miałam okres co 35 dni (o szczęśliwe czasy), teraz co 24 dni, bo tabletki tak mi ustawiły cykl.[/QUOTE]

Wlasnie mnie to zdziwilo bo zostalo mi 13 tabletek do wziecia, a za 16dni niby mam miec okres. Dodatkowo mam jedna tabletke mniej bo musialam wziac dwie tego samego dnia, bo wyladowalam w ubikacji.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Meefistofeles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-19, 20:29   #5034
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcjne - obawy

Cytat:
Napisane przez fischeran Pokaż wiadomość
Hej,
Niedawno z moją dziewczyną zaczęliśmy nasze życie seksualne. Oboje mamy po 18 lat. Dotychczas zabezpieczalismy się prezerwatywa i globulkami, jednak od miesiąca moja partnerka bierze tabletki antykoncepcyjne, które lekarz zapisał je by lepiej znosiła okres.
Moje pytanie: czy mimo ze tabletki miały spełniać inna role, przy okazji nadal zachowana będzie antykoncepcja? Czy możemy kochać się bez prezerwatywy?
Pytam się dlatego że oboje mamy bardzo konkretne plany na naukę i zycie, dziecko byłoby największą dla nas tragedia. Partnerka bierze tabletki codziennie co do godziny, oboje mamy bzika na tym punkcie.
Czy faktycznie tabletki zawodzą tak jak w historiach opisanych na różnych forach? Czy uzywanie prezerwatywy ma sens gdy partnerka truje sie tabletkami? Czy moge swobodnie kończyć w środku?
Nie chcemy rezygnować z seksu, ale nie mozemy pozwolic sobie na wpadke. Stąd moje pytania. Dziękuje za każdą odpowiedź, pozdrawiam.
Jeśli partnerka przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, to oczywiście, mają one działanie antykoncepcyjne. Prawidłowo stosowane mają skuteczność powyżej 99%, więc możecie być spokojni
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 08:34   #5035
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Tabletki antykoncepcjne - obawy

Jeśli będzie je brała prawidłowo to możesz kończyć tak jak chcesz korzystaj
Ja miałam na początku obawy z tego względu że to tabletki i 'nie widzę zabezpieczenia' ale szybko mi przeszło, gorzej z TŻ tak więc na zaś w pierwszym tygodniu brania tabletek u mnie nie ma kończenia we mnie, dla jego spokoju
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 08:39   #5036
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Dzisiaj mam zaczac brac tabletki, ale od 3 dni biore lek UroFuraginum. Czy to bedzie ze soba jakos kolidowac ? Moge zaczac brac te tabletki ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 10:32   #5037
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Tabletki antykoncepcjne - obawy

1)czy mimo ze tabletki miały spełniać inna role, przy okazji nadal zachowana będzie antykoncepcja?
tak, bo sama nazwa wskazuje "antykoncepcyjne" więc one głównie spełniają swoja role (zapieczaja) a skutki lepszego znoszenia okresu itd to tylko taki dodatkowy bonus.

2) Czy możemy kochać się bez prezerwatywy?
tak, na luzie. o ile nie musi brać innych leków które osłabiają działanie (ulotka) i nie spóźniła się/zapomniała/zwymiotowała.

3)Czy faktycznie tabletki zawodzą tak jak w historiach opisanych na różnych forach?
W internecie ludzie różne głupoty piszą. Ludzie są anonimowi więc mogą nawet napisać że zachodzą w ciąże przez pączkowanie.

4) Czy uzywanie prezerwatywy ma sens gdy partnerka truje sie tabletkami?
To po co ma się truć skoro chcecie używać gumek? Bez sensu. Jeśli taka podwójna anty wynika z tego że panicznie boicie się ciąży to moim zdaniem ta zabawa nie jest dla was.

5) Czy moge swobodnie kończyć w środku?
Jeśli sie nie boisz to tak. Jesli się boisz lepiej tego nie rób i nie przysparzaj sobie i jej niepotrzebnego stresu i paniki.

6)Nie chcemy rezygnować z seksu, ale nie mozemy pozwolic sobie na wpadke.
Wiesz, miej świadomość że żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% ochrony przed ciążą. Co prawda tabletki mają 99,98% skuteczności a te 0,02% to błąd pacjenta (tak mi powiedział ginekolog), a gumka zawsze może pęknąć. Dla mnie jeśli ktoś bierze się za seks = jest choć troche gotowy wziąć na siebie konsekwencje ewentualnych wydarzeń, bo antykoncepcja może zawieść aczkolwiek nie musi.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 16:55   #5038
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

dziewczyyny jest sprawa! pamietacie jak pisalam ze syn mi zjadl pare tabletek.. wzielam wtedy te co zostaly (15 sztuk) i normalnie przerwe zrobilam 7 dni..
w poniedzialek wzielam normalnie juz tabletke dzis jest piatek a ja nadal ma plamienia brazowawe mimo ze okres mi sie skonczyl.. czy cos jest nietak...?
ja pamietam takie plamienia mialam jak zaszlam w ciaze dlatego w tym momencie sie lekko zdenerwowalam czy to mozliwe..? mimo tabletek..?

gina mam termin na 30tego ale jak mi do PN nie przejda te plamienia to pojde bez terminu w poniedzialek juz ..
sie troche stresuje serio gdybym teraz miala byc w ciazy.. boziu oby nie.. i zreszta czy przy braniu tabletek test bylby wiarygodny w ogole..?

wiem jestem weteranka w sumie w tych sprawach.. biore tabsy od lat ale takiej sytuacji nie mialam nigdy..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-20, 18:14   #5039
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

nie, wszystko ok, może się tak zdarzyć
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-21, 20:28   #5040
Estrella de mar
Raczkowanie
 
Avatar Estrella de mar
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Małe miasto
Wiadomości: 67
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Witam Was dziewczyny,
mam pytanie. Od jakiegoś czasu biorę Vibin mini. Wczoraj ortopeda przepisał mi lek Aglan 15 (wziełam już dwie tabletki) I oto moje pytanie, czy ten lek może kolidować z Vibinem? Niby patrząc po składzie Aglanu (Lek Aglan 15 zawiera: substancją czynna jest meloksykam w ilości 15 mg w jednej tabletce. Ponadto zawiera: laktoze jednowodną, celuzlozę mikrokrystaliczną, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, sodu cytrynian dwuwodny, krospowidonu [typ A]) nie widać żeby on kolidował z Vibinem (niektóre leki mogą spowodować że lek Vibin mini bedzie mniej skuteczny: leki na padaczkę [prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina], gruźlicy [ryfampicyna], antybiotyki takie jak: gryzeofulwina, penicylina, tetracyklina,leki zawirajace cyklosporynę itp) Patrzylam na różnych forach, jakie leki, a jakie nie, osłabiają działąnie tabletek any. Znalałam lek Meloksam który tak samo jak Aglan zawiera meloksykam i on nie wpływa na Vibin Jak sądzicie? Pewnie tylko świruje?
Estrella de mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.