Jakie liceum wybrać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 00:35   #1
bubletruble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 15
Question

Jakie liceum wybrać??


Witam, Wiem że ten temat to rzeka, ale mam nadzieję że ktoś mi doradzi, powie z doświadczenia i podejmę słuszną decyzję. Mam dylemat, jestem w 3 klasie gimnazjum i nie wiem do jakiego liceum iść. Mam dwie opcje : liceum ogólnokształcące o profilu humanistycznym lub Liceum Plastyczne, jest ono w Zespole szkół. Byłam pewna że wybiorę 1 opcję, jednak teraz się zastanawiam...Posiadam umiejętności plastyczne, dużo osób pyta się mnie czy idę do plastyka, bo ponoć mam talent. Nie wiem czy moje umiejętności wystarczą, ja przeważnie rysuję ołówkiem, jakiś obrazek lub inny rysunek. Tak z wyobraźni to nie bardzo :/ Liceum plastyczne trwa 4lata, i troszkę gorzej miałabym z dojazdami. Dużo osób mówi że po plastyku nic nie ma, gorszy poziom jest przedmiotów ogólnych, trzeba się nieźle nacharować i później nie wiem co dalej...Chciałabym np pracować przy reklamach, projektować je itp, albo projektować jakieś inne rzeczy, architektem raczej nie bo mózgiem z przedmiotów ścisłych nie jestem, boję się że skończę tak, że g**no będę umiała i żadnych kwalifikacji, że zmarnuję tylko czas. Proszę o jakieś rady, opinie itp. z góry dziękuję
bubletruble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 12:12   #2
Dreama
Raczkowanie
 
Avatar Dreama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 35
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Ja bym na twoim miejscu wybrała zwykłe liceum, na pewno przygotuje cię ono dobrze do matury, a potem już tylko studia na jakimś ciekawym dla ciebie kierunku. Liceum plastyczne jakoś mnie osobiście nie przekonuje... Jeśli będzie ci zależało na polepszeniu swoich umiejętności plastycznych to zawsze można zapisać się na jakieś dodatkowe zajęcia z rysunku. Poza tym jeszcze wiele razy może ci się coś odmienić i będziesz chciała robić coś zupełnie innego, wiem to po sobie - już myślałam, że mam jakieś konkretne plany, a później pojawiał się dużo lepszy pomysł Dlatego też myślę, że zwykłe liceum będzie lepszym wyborem i daje dobre przygotowanie do matury i na studia.
__________________
Ćwiczę...
58 -> 50


Dreama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 12:21   #3
karola008
Raczkowanie
 
Avatar karola008
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 228
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Tez wybralabym liceum ogolnokształcące,
nawet wiem po sobie jakie plany mialam, pod koniec gimnazjum chcialam iść w strone anglistyki albo bezpieczeństwa, poszłam na profil geo-ang-wos
a wylądowałam na politechnice na budowie maszyn gdzie mam matme, fizyke i kształce sie w stronę inżyniera co kompletnie zaprzecza temu co kiedys planowałam

a w kierunku plastycznym i tak sie mozesz kształcic dodatkowo

a jesli chodzi o grafike, nie mam w papierkach nic wspolnego z plastyką itp a sobie dorabiam jako grafik, jesli chodzi o zdjecia i projekty np. wizyówek,
wystarczy miec bogate portfolio i chęci do samodzielnej zabawy w roznych programach,
a wszystko sie da

Edytowane przez karola008
Czas edycji: 2015-05-10 o 12:24
karola008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 12:48   #4
bubletruble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Dzięki, chyba zrobię tak jak piszecie...pomysł z plastykiem przyszedł mi spontanicznie, chyba lepiej jak zrobię tak, jak wcześniej ustaliłam
bubletruble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 15:49   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Cytat:
Napisane przez bubletruble Pokaż wiadomość
Witam, Wiem że ten temat to rzeka, ale mam nadzieję że ktoś mi doradzi, powie z doświadczenia i podejmę słuszną decyzję. Mam dylemat, jestem w 3 klasie gimnazjum i nie wiem do jakiego liceum iść. Mam dwie opcje : liceum ogólnokształcące o profilu humanistycznym lub Liceum Plastyczne, jest ono w Zespole szkół. Byłam pewna że wybiorę 1 opcję, jednak teraz się zastanawiam...Posiadam umiejętności plastyczne, dużo osób pyta się mnie czy idę do plastyka, bo ponoć mam talent. Nie wiem czy moje umiejętności wystarczą, ja przeważnie rysuję ołówkiem, jakiś obrazek lub inny rysunek. Tak z wyobraźni to nie bardzo :/ Liceum plastyczne trwa 4lata, i troszkę gorzej miałabym z dojazdami. Dużo osób mówi że po plastyku nic nie ma, gorszy poziom jest przedmiotów ogólnych, trzeba się nieźle nacharować i później nie wiem co dalej...Chciałabym np pracować przy reklamach, projektować je itp, albo projektować jakieś inne rzeczy, architektem raczej nie bo mózgiem z przedmiotów ścisłych nie jestem, boję się że skończę tak, że g**no będę umiała i żadnych kwalifikacji, że zmarnuję tylko czas. Proszę o jakieś rady, opinie itp. z góry dziękuję
A czy do plastyka nie ma czasem egzaminów wstępnych? Moim zdaniem lepiej wybrać ogólniak. W plastyku może i jest sporo przedmiotów związanych z szeroko pojętą sztuką i wychodzisz z tytułem, ale wydaje mi się, że takie hobby lepiej rozwijać w kołach zainteresowań niż poświęcać 4 lata nauki, gdzie i tak musiałabyś się skupić na tych przedmiotach "przyziemnych".
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 00:22   #6
natalianana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Do jakiego liceum startujecie .
natalianana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 13:25   #7
natalianana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: Jakie liceum wybrać??

��

Edytowane przez natalianana
Czas edycji: 2015-05-20 o 13:26
natalianana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 15:27   #8
edith truskawki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Sama chodziłam do liceum ogólnokształcącego, ale moja siostra kończy liceum plastyczne i mogę polecić Ci liceum plastyczne tylko w wypadku jeśli planujesz dalej kontynuować naukę na ASP, ponieważ będzie mogło Cię doskonale przygotować do rekrutacji na tę uczelnię (będziesz miała już sporą teczkę dobrych prac do przedstawienia). Jednak jeśli nie jesteś pewna wybierz LO, zawsze możesz później wybrać kierunek nieco bardziej artystyczny na zwykłej uczelni np. wzornictwo na Politechnice Łódzkiej (nie ma tam matematyki).
edith truskawki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:53   #9
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Należy wybrać taką szkołę, która daje szansę na rozwój, a nie wpycha w utarte schematy. Córka znajomej chodzi do prywatnego liceum, ks. Gostyńskiego w Lublinie. Tam jest podejście indywidualne do ucznia i w ogóle nauczyciel skupiony jest na tym, aby nauczyć, a nie zrealizować program. To diametralna różnica jest.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:30   #10
MrCorrin2307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Jest różnica bo wtedy właśnie nauczycielom bardziej zależy na uczniom. W publicznych szkołach tego nie ma..Nauczyciele mają dość uczniów i tylko z upragnieniem czekają na końcowy dzwonek i zawsze powtarzają, przerwa nie jest dla uczniów, przerwa jest dla nauczycieli.
MrCorrin2307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 14:35   #11
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Cytat:
Napisane przez MrCorrin2307 Pokaż wiadomość
. W publicznych szkołach tego nie ma..Nauczyciele mają dość uczniów i tylko z upragnieniem czekają na końcowy dzwonek i zawsze powtarzają, przerwa nie jest dla uczniów, przerwa jest dla nauczycieli.
Tak, we wszystkich, co do sztuki. Za to wszystkie szkoły prywatne pomagają się rozwijać
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 14:18   #12
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Cytat:
Napisane przez jolkapolka Pokaż wiadomość
Należy wybrać taką szkołę, która daje szansę na rozwój, a nie wpycha w utarte schematy. Córka znajomej chodzi do prywatnego liceum, ks. Gostyńskiego w Lublinie. Tam jest podejście indywidualne do ucznia i w ogóle nauczyciel skupiony jest na tym, aby nauczyć, a nie zrealizować program. To diametralna różnica jest.
Jaa to bym jeszcze celowała w takie, które nie muszą się bawić w jakieś śmieszne reklamy na forach.
Bo ile można napisać postów o liceum, do którego chodzi córka znajomej...
Te szkoły same podcinają gałąź, na której siedzą. Za każdym razem kiedy widzę reklamę polegającą na podszywaniu się np. pod studentów danej uczelni, moja opinia o nich leci oostro w dół. A im gorsza szkoła, tym bardziej zdesperowana.

Edytowane przez 3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Czas edycji: 2015-05-28 o 14:22
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 19:51   #13
bubletruble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Co do prywatnej szkoły to nie wiem czy to dobry pomysł akurat dla mnie, mam sporo rodzeństwa, a rodzice nie śpią na kasie więc wątpię żebym mogła wybierać...Myślałam nad znalezieniem jakiegoś nauczyciela/albo artysty który by mnie tak trochę douczał
bubletruble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 11:05   #14
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Jakie liceum wybrać??

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;51562690]Jaa to bym jeszcze celowała w takie, które nie muszą się bawić w jakieś śmieszne reklamy na forach.
Bo ile można napisać postów o liceum, do którego chodzi córka znajomej...
Te szkoły same podcinają gałąź, na której siedzą. Za każdym razem kiedy widzę reklamę polegającą na podszywaniu się np. pod studentów danej uczelni, moja opinia o nich leci oostro w dół. A im gorsza szkoła, tym bardziej zdesperowana. [/QUOTE]

Dyskusja jest o edukacji, więc o edukacji dyskutujemy. Jeśli chodzi o to liceum, można równie dobrze napisać tyle postów, co komentując makijaż albo kreację kogoś, kogo znamy tylko na forum. Tak więc zarzut bez podstaw
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 14:28   #15
BestGuy87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Tylko co taki młody człowiek może wiedzieć na temat jaką szkołę średnią ma wybrać i na jaką się zdecydować ma jak przecież on niestety jeszcze nie wie co będzie robił w przyszłości..Mi się wydaję, że lepiej jest chyba przecież iść do szkoły średniej na obojętnie jaki profil i później już lepiej studia wybrać z właściwym kierunkiem.
BestGuy87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 14:59   #16
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Niestety, ale wypada o swojej przyszłości zacząć myśleć, po to, żeby nie liczyć, że nagle w czerwcu po maturze dokona się "objawienie". 16 lat to dobry moment na początek nauki podejmowania decyzji.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 22:42   #17
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Cytat:
Napisane przez edith truskawki Pokaż wiadomość
Sama chodziłam do liceum ogólnokształcącego, ale moja siostra kończy liceum plastyczne i mogę polecić Ci liceum plastyczne tylko w wypadku jeśli planujesz dalej kontynuować naukę na ASP, ponieważ będzie mogło Cię doskonale przygotować do rekrutacji na tę uczelnię (będziesz miała już sporą teczkę dobrych prac do przedstawienia). Jednak jeśli nie jesteś pewna wybierz LO, zawsze możesz później wybrać kierunek nieco bardziej artystyczny na zwykłej uczelni np. wzornictwo na Politechnice Łódzkiej (nie ma tam matematyki).
Prawda, co do ASP, wtedy zdecydowanie lepiej. Jeśli nie jesteś pewna, lepiej zaś kształcić ogólnie.
Możesz przejrzeć ofertę ASP, czy interesowałoby Cie startowanie tam.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 09:42   #18
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Jakie liceum wybrać??

No to właśnie o to chodzi, że jak dziecko ma tyle lat to powinno moim zdaniem odbyć jakąś rozmowę z rodzicami. Albo rodzice powinni zainicjować umowę. Czy iść byle gdzie do ogólniaka - raczej nie. Takie szkoły, jak Gostyński, gdzie jest indywidualne podejście, potrafią nakierować ucznia na to, co chce robić.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 10:24   #19
bubletruble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Tylko nie mówmy tu zaraz o jakichś dobrych szkołach...Ja mieszkam na wsi, najbliższa szkoła plastyczna znajduje się w małym miasteczku, a ogólniak w jeszcze mniejszym...Ostatnio słyszałam że ludzie z plastycznego mieli kłopot z maturą i podchodzą do niej kilka razy...Prosiłabym teraz o jakieś hmm rady, albo pomysły czy mam dalej kształtować moje umiejętności, jak tak to w jaki sposób? samodzielnie mam to robić czy gdzieś się douczać? Osoby piszące powyżej mają rację, każdy pyta się mnie co chcę robić itp. ale ja kompletnie nie wiem ciężko mi jeszcze stwierdzić w czym jestem dobra a w czym nie...istnieje tyle rzeczy o których nie mam pojęcia a może byłabym w tym dobra, dlatego założyłam ten wątek żeby osoby które to już przeszły powiedziały jak naprawdę to jest z tymi szkołami, bo w każdej z nich nasłuchałam się tylu pięknych rzeczy, że szkoła wydaje się rajem.
bubletruble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-01, 17:23   #20
Laana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie liceum wybrać??

Chodzę do plastyka, fakt mamy bardzo dużo zajęć "pot, łzy i ciężka praca". xd Nie jest tak tragicznie, ta szkoła ma swój klimat, nasze relacje i stosunki między nauczycielami są mega koleżeńskie. Jeżeli chcesz bardzo dobrze napisać maturę i mieć czas na wszystko to rzeczywiście ogólniak da Ci więcej swobody, ale i tak nauka zależy od Ciebie, tak samo w plastyku, niektorzy ludzie po nim chcą iść na prawo, historię ect. A co do pracy i niskiego poziomu, to też nie jest taki zły, nawet mogłabym rzec że lepszy niż w niektórych technikach (Chodzę do Łódzkiego), dodatkowo daje się radę dorabiać, tylko trzeba być dobrym, jak w każdym zawodzie. Ja dorabiam z zawodu i nie tylko oraz ludzie w sumie dobrze patrzą na osoby z Plastyka, taki prestiż, ale podobno na Asp nas nie lubią. :c W sumie w takich szkołach jest sporo osób które... myślą że są świetne itp. bo tu są, a g*ówno umieją, a jak już coś sprzedają to za krocie, a jakość jest średnia, stąd też na studiach mogą nas tępić.

Więc jeżeli chcesz to próbuj, nic nie tracisz, są dwa terminy egzaminów, ale o to trzeba pytać szkołę, a jeżeli odległość jest problemem to można mieszkać w bursie, one też mogą być dofinansowywane, więc nie jest najgorzej. :3
Laana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 11:14   #21
martaa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie liceum wybrać??

jak dla mnie liceum nie ma znaczenia. I tak po nim tylko średnie wykształcenie mamy, a nie mamy nic wyuczonego w zawodzie.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
martaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-04 12:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.