Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-30, 16:50   #961
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

a ja wczoraj kupiłam na spróbowanie Marion 7 efektów z olejkiem arganowym z myślą o końcówkach bo ciągle mam kłopot (ilościowy) z aplikacją oleju na zabezpieczenie. Póki co użyłam wczoraj przy odświeżaniu i było całkiem ok, przynajmniej końce nie sprawiały wrażenia tłustych. Na całość włosów bym się nie odważyła go nałożyć bo prawie sam silikon w składzie, ale na końcówki może nawet lepiej niż olej zabezpieczy
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 16:58   #962
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Ładnie wyglądają, zobaczymy jak się będą zachowywać z kolejnymi myciami
Floria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 17:11   #963
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

sprwdzam dzis peeling cukrowy na skore glowy, zobaczymy co z tego wyjdzie
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 17:24   #964
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Podobno 3 miesiące powinny się spokojnie utrzymać, czasem dłużej. Ciekawe czy częste olejowanie, wcierki itp nie przyspieszą wypłukiwania? Zobaczymy
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 18:13   #965
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Jutro wypróbuję suszarę na swoich włosach to Wam powiem jak działa
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 18:17   #966
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

No dobra, Drogie moje.
Potrzebuje trochę porady.
CG od ponad miesiąca ale jak odróżnić kryzys od tego, że coś mi ewidentnie nie służy?
Niby loki wracają i takie delikatne te włoski w dodtyku ale co i rusz to ich mniej [albo paranoje mam] ale kiedyś to przerzuciłam na jedna stronę to i z tyłu było i z drugiego boku a teraz nic. Wszystko po jednej stronie. Po myciu to w ogole 6 zbitych strąków.
No i teraz przy obwodzie kucyka [jakies 10/11 cm] dół to może 3? Co prawda rok temu włosie było wycieniowane ale mówię, takiego cyrku nie było a włosów od dzieciaka miałam multum i grubych a teraz to niech by to......... Oczywiscie loki takie to tylko po wilgotnym spacerku... ;< Normalnie walka o kazdy skret.
|Od pewnego czasu widzę w lustrze takie prześwity w tej opadającej grzywie. Kiedyś nie było. Może olejowanie? Sama już nie wiem troche w kropce jestem. Zbite, dziwne i wieczny przyklap...
Chyba odejde od cg delikatnie, wrzuce na jantar i silikony jednak. Mieszkam w uk a tu tyle fajnych odzywek np. nawilzajacych do wlosow afro ;] podkreslajacych skręt, moze w te stronę?




Poprawa jest sama bylam zdziwiona ze po pol roku cos sie rusza...
przepraszam ze takie ogromne ale w innym wypadku wizaz ucina w polowie...

https://imagizer.imageshack.us/v2/96...0/853/k8ab.jpg
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2014-01-30 o 18:43
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 19:02   #967
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Która z was suszy włosy dyfuzorem? Nie wiem czy mam zły dyfuzor czy co, ale jak moje włosy wysychają same to się tylko troszke prostują i są OK, a jak wczoraj próbowałam dyfuzorem to masakra
Nie wiem czy to przez jonizację? Tą suszarkę, właśnie z jonizacją mam niecałe 2 miesiące bo poprzednia się zepsuła więc nie mam doświadczenia ani z jonizacją (wyłączyć się nie da) ani z dyfuzorem
Suszarkę mam taką http://www.euro.com.pl/suszarki-do-w...ss-d171e.bhtml
A poza tym to idę dzisiaj do fryzjerki na degażowanie spodu i wierzchu włosów, czyli tego co mi sterczy proste ...


Wróciłam na chwilę do starszego postu, może Ci nie służy dyfuzor, mnie np zawsze prostuje skręt, więc suszę w osoatecznosci, może tak jest też z Tobą.



Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Chyba mam podobnie. Mam wrażenie, że ta spodnia warstwa rośnie mi szybciej od reszty włosów. Albo się bardziej prostuje (to też na pewno, bo często jest prawie całkiem prosta). W każdym razie ostatnio zmniejszałam różnicę, żeby ta ostatnia rzadka warstwa trochę się zrównała z resztą włosów, a teraz znowu ją widać bardzo.



A ja mam odwrotnie. Spodnia warstwa rosnie wolno, albo wcale a reszta włosów rosnie szybko a mnie zależy żeby ta spodnia najszybciej rosła...








Cytat:
Napisane przez JudytaKas Pokaż wiadomość
Ja w ogóle się zastanawiam czy moje są w stanie urosnąć dłuższe Wymagań do długości wielkich nie mam - przy moim skręcie normalnym do ramion
Jeszcze trochę i zapomnę co to suszarka jeszcze nigdy tak długo nie wytrzymałam bez suszenia mych kłacząt.



A moje są w stanie urosnąć dłuższe a nie chcą.



Cytat:
Napisane przez KikoX Pokaż wiadomość
I nawiązując do tego, coście tu wcześniej pisały - ja mam dyfuzor od grudnia, a do tej pory nie jestem pewna, czy mi służy Na pewno jest lepiej niż na początku, ale ogólnie bez szału. Szczególnie że suszyć trzeba tak długo... To też oczywiście przez zimny i letni nawiew - dopiero niedawno uznałam, że kurcze, zima jest, będę suszyć ciepłym, bo dostanę zapalenia płuc


Ja zawszze susze chłodnym, ale jestem przyzwyczajona do niskich temperatur, w lecie wychodzę w mokrych, a zimą mam 13 stopni w domu więc spoko zostawiam same do wyschnięcia i nie choruję mimo że zmarźluchem jestem
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 19:15   #968
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
No dobra, Drogie moje.
Potrzebuje trochę porady.
CG od ponad miesiąca ale jak odróżnić kryzys od tego, że coś mi ewidentnie nie służy?
Niby loki wracają i takie delikatne te włoski w dodtyku ale co i rusz to ich mniej [albo paranoje mam] ale kiedyś to przerzuciłam na jedna stronę to i z tyłu było i z drugiego boku a teraz nic. Wszystko po jednej stronie. Po myciu to w ogole 6 zbitych strąków.
No i teraz przy obwodzie kucyka [jakies 10/11 cm] dół to może 3? Co prawda rok temu włosie było wycieniowane ale mówię, takiego cyrku nie było a włosów od dzieciaka miałam multum i grubych a teraz to niech by to......... Oczywiscie loki takie to tylko po wilgotnym spacerku... ;< Normalnie walka o kazdy skret.
|Od pewnego czasu widzę w lustrze takie prześwity w tej opadającej grzywie. Kiedyś nie było. Może olejowanie? Sama już nie wiem troche w kropce jestem. Zbite, dziwne i wieczny przyklap...
Chyba odejde od cg delikatnie, wrzuce na jantar i silikony jednak. Mieszkam w uk a tu tyle fajnych odzywek np. nawilzajacych do wlosow afro ;] podkreslajacych skręt, moze w te stronę?




Poprawa jest sama bylam zdziwiona ze po pol roku cos sie rusza...
przepraszam ze takie ogromne ale w innym wypadku wizaz ucina w polowie...

https://imagizer.imageshack.us/v2/96...0/853/k8ab.jpg
Możesz mieć włosy przenawilżone albo bliskie temu ja tak chyba mam właśnie, i mam zamiar jutro zrobić według tego programu:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...czne.html#more
Nieważne, że tu jest o degażowaniu, tylko to jest tez program dla jakby odbudowy włosów. Teraz nie mam czasu szukać, ale u Mysi tez jest na temat przenawilżonych włosów (wyglądają jak włoski dziecięce, są takie lekkie i bez objętości). Z tego co pamiętam, odżywianie takich włosów wyglądało podobnie.

Tutaj jeszcze - punkt 2.
http://kokardka-mysi.blogspot.com/se...el/regeneracja

Edytowane przez Floria
Czas edycji: 2014-01-30 o 19:21
Floria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 19:28   #969
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Wicherek - kto jest w tym avku???
Hehe tym razem to nie ja i mój wstrętny, nijaki, owłosiony brzuch tym razem jakaś laseczka z google grafika, inspirację miałam wczoraj na zmianę
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 19:43   #970
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Dobra, wrzucam zwykle jak wyglądam ładnie jak wychodzę do ludzi, jak ładnie wszystko faluje i jak ładnie wszystko ma objętość, itp itd. Tak wyglądam rano, wyprost plus strąki, nieważne czy to sucharki czy zwyczajne włosy. A jeśli sucharki to jeszcze gorzej bo poplątane i posklejane żelem (niezależnie od ilości) i wtedy to w ogóle jeszcze gorsza miotła.

Proszę Azidee, dziś straszę Jakaś rada co z nimi zrobić rano prócz mycia (co zwykle robię gdy wychodzę) lub chowania ich pod torbą? Jak nie wychodzę to czasem po prostu bez czesania je związuję, są tak splątane po nocy, że nawet przeczesując palcami to wyrwałabym połowę włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG041.jpg (100,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG042.jpg (86,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG043.jpg (111,0 KB, 34 załadowań)
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 20:31   #971
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Miałam wstawić obiecane włosy koleżanki. Nie mam zdjęcia przed, ale zdjęcia po dla was zrobiłam. Co było przed możecie sobie wyobrazić
Zdjęcia w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (209,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (72,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (100,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (130,9 KB, 41 załadowań)
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 20:33   #972
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Bardzo ładnie to wyszło
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 20:40   #973
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
Te 2 ostatnie były "przed", wysuszone naturalnie, nie sposób było sobie z nimi poradzić. Te w niebiesko- szarej bluzie są dzisiejsze. Wywijają się, nie wiem czy to przez cięcie czy długość? Poza tym spałam w wilgotnych to może się odgniotły. Dwa pierwsze i najciekawsze zrobiłam od razu po zabiegu, wrzuciłam, bo mam zamiar zapuścić więc to takie zdjęcie poglądowe na przyszłość.
Przy okazji powiem Wam, że biotyna przyniosła rezultaty, 2 cm/ miesiąc gdzie normalnie miałam może (?) 1 cm.
Aaa, rozumiem. Daj znać jak po kolejnym myciu się zachowują. Gratuluję przyrostu

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Dobra, wrzucam zwykle jak wyglądam ładnie jak wychodzę do ludzi, jak ładnie wszystko faluje i jak ładnie wszystko ma objętość, itp itd. Tak wyglądam rano, wyprost plus strąki, nieważne czy to sucharki czy zwyczajne włosy. A jeśli sucharki to jeszcze gorzej bo poplątane i posklejane żelem (niezależnie od ilości) i wtedy to w ogóle jeszcze gorsza miotła.
O widzisz, moje podobnie wyglądają zazwyczaj na drugi dzień, nie przejmuj się

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość
Miałam wstawić obiecane włosy koleżanki. Nie mam zdjęcia przed, ale zdjęcia po dla was zrobiłam. Co było przed możecie sobie wyobrazić
Zdjęcia w załączniku
Ostatnie zdjęcie zwłaszcza mi się podoba
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 20:46   #974
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
O widzisz, moje podobnie wyglądają zazwyczaj na drugi dzień, nie przejmuj się
Też takie wyprostowane, splątane strąki? Straszna różnica do wyglądu świeżego, chyba muszę się nagrać podczas snu co wyprawiam
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 20:57   #975
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Też takie wyprostowane, splątane strąki? Straszna różnica do wyglądu świeżego, chyba muszę się nagrać podczas snu co wyprawiam
Tak, bez nałożenia stylizatora jest lepiej. Gdy były krótkie wyglądały idealnie na drugi dzień...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 20:58   #976
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Też takie wyprostowane, splątane strąki? Straszna różnica do wyglądu świeżego, chyba muszę się nagrać podczas snu co wyprawiam
u mnie tak samo jest... zaraz po myciu - cud, po snie moje wlosy sa o kant d... potluc
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 20:59   #977
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Tak, bez nałożenia stylizatora jest lepiej. Gdy były krótkie wyglądały idealnie na drugi dzień...
U mnie i bez i z stylizatorem jednakowo tragicznie i nie idzie tego poczesać ani nawet palcami z odrobiną b/s lub zmoczonymi dłońmi tylko mycie, dyfuzorek i frunięcie do celu z podskakującym loczem podrzucając kwiecie (ten zwrot dla Azidee specjalnie)
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 21:24   #978
wojownicza ksiezniczka
Rozeznanie
 
Avatar wojownicza ksiezniczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 672
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie to wyszło

A to był pierwszy eksperyment, nawilżanie, olejowanie i naturalne stylizowanie jej włosów od urodzenia ( nie licząc prostowania i kręcenia na lokówce) Zastanawiam się jakby wyglądały gdyby się za nie zabrała i zaczęła je pielęgnować



Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ostatnie zdjęcie zwłaszcza mi się podoba

Mnie też, fajnie się ułożyły
wojownicza ksiezniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 21:48   #979
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Dobra, wrzucam zwykle jak wyglądam ładnie jak wychodzę do ludzi, jak ładnie wszystko faluje i jak ładnie wszystko ma objętość, itp itd. Tak wyglądam rano, wyprost plus strąki, nieważne czy to sucharki czy zwyczajne włosy. A jeśli sucharki to jeszcze gorzej bo poplątane i posklejane żelem (niezależnie od ilości) i wtedy to w ogóle jeszcze gorsza miotła.
Ooo, nareszcie jakies piekne, posklejane straczki (dawno tu o posklejanych straczkach nie bylo ??? )

Nareszcie ogarnelam nakladanie zelu!!!!!!!!!! Juz wiem o co chodzi z tym nakladaniem na ociekajace . Jakos do tej pory nie potrafilam nisiak, zawsze mi wychodzily posklejane konce, usztywnione suchary nie do odgniecenia itp i ogolnie nigdy sie z zelem nie lubilam. Ostatnio dalam zelowi koleja szanse i zabralam go ze soba pod prysznic. Nalozylam od razu po b/s, na takie ociekajace. Ze 3 orzechy wloskie nalozylam! I w ogole nie bylo sucharow Tylko dobrze ujarzmione i rozdzielone pasma. Potem jeszcze suszylam dyfuzorem, wiec ogolnie wyszly dziwne, jakies inne, nie do konca bylam zadowolona, ale nareszcie wiem jak nalozyc zel!!!

Zobaczcie, co mi TZ w temacie dyfuzora i suszarki wygooglowal:

Suszarka do włosów Bellissima Imetec
1579N
macka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 21:55   #980
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Ooo, nareszcie jakies piekne, posklejane straczki (dawno tu o posklejanych straczkach nie bylo ??? )

Nareszcie ogarnelam nakladanie zelu!!!!!!!!!!
Haha jupi, doczekałam się pochwały zawsze wklejam takie cudne spod igły jak na moje możliwości, to teraz poranne dla szoku i kontrastu

Dobry sposób, spróbuję
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 21:59   #981
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
No dobra, Drogie moje.
Potrzebuje trochę porady.
CG od ponad miesiąca ale jak odróżnić kryzys od tego, że coś mi ewidentnie nie służy?
Niby loki wracają i takie delikatne te włoski w dodtyku ale co i rusz to ich mniej [albo paranoje mam] ale kiedyś to przerzuciłam na jedna stronę to i z tyłu było i z drugiego boku a teraz nic. Wszystko po jednej stronie. Po myciu to w ogole 6 zbitych strąków.
No i teraz przy obwodzie kucyka [jakies 10/11 cm] dół to może 3? Co prawda rok temu włosie było wycieniowane ale mówię, takiego cyrku nie było a włosów od dzieciaka miałam multum i grubych a teraz to niech by to......... Oczywiscie loki takie to tylko po wilgotnym spacerku... ;< Normalnie walka o kazdy skret.
|Od pewnego czasu widzę w lustrze takie prześwity w tej opadającej grzywie. Kiedyś nie było. Może olejowanie? Sama już nie wiem troche w kropce jestem. Zbite, dziwne i wieczny przyklap...
Chyba odejde od cg delikatnie, wrzuce na jantar i silikony jednak. Mieszkam w uk a tu tyle fajnych odzywek np. nawilzajacych do wlosow afro ;] podkreslajacych skręt, moze w te stronę?




Poprawa jest sama bylam zdziwiona ze po pol roku cos sie rusza...
przepraszam ze takie ogromne ale w innym wypadku wizaz ucina w polowie...

https://imagizer.imageshack.us/v2/96...0/853/k8ab.jpg
Kurczę, chyba masz coś co mnie dopadło jakiś czas temu. Może Ci to opisze, a jak będzie tak samo to Ci powiem jak z tego wyjść:
Z włosów twardych, grubych i mocnych zrobiły się jakby cienkie, rozmiękłe i bardzo delikatne gumowate włoski,
sztucznie się błyszczą, ale mimo to kolor nie jest głęboki,
są nadmiernie sypkie
po olejowaniu jakiś czas jest okej, alei m dłużej od mycia to tym cieńsze i klejące się robią,
towarzyszy temu puszek rozmiękły.
z osłabienia włosy więcej wypadają, nie są wzmocnienia tlyko wiotkie, nie mają skrętu tak jak kiedyś, w dotyku mogą przypominać folię (chyba najlepsze określenie)
Moim zdaniem normalnie włos powinien być mocny i twardy, a gdy nawet jest zbyt suchy to robi się sztywny i nieprzyjemny w dotyku, takie sztywniejsze sianko, trzeba wtedy emolientów i humektantów i jest cacy. Zaś ten problem to ciężka sprawa, w ogóle to jak często myjesz włosy i czym?
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 22:14   #982
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Dziewczyny.
Ja mam pytanie odnośnie tej nowej serii odżywek Isany.
Do pierwszego O ( OMO) się nada któraś z nich ?
Jestem na etapie poszukiwania odżywki do metody OMO ! Włosy się domagają...
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 22:26   #983
sereniti
Zakorzenienie
 
Avatar sereniti
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zewszad
Wiadomości: 3 365
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

wicherku - moje włosy tak normalnie wyglądają, po myciu też
jakiej henny używacie? mnie ta hennara łapie tylko wierzchnią warstwę - pod spodem nadal moje ciemne naturalne i chyba wrócę do tego naturalnego koloru ale potrzebuję jakiejś henny do tego - khadi się nada? nigdy nie używałam henny innej niż ruda a do farb nie chcę wracać po tylu latach od ich odstawienia
sereniti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 23:22   #984
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Proszę Azidee, dziś straszę Jakaś rada co z nimi zrobić rano prócz mycia (co zwykle robię gdy wychodzę) lub chowania ich pod torbą? Jak nie wychodzę to czasem po prostu bez czesania je związuję, są tak splątane po nocy, że nawet przeczesując palcami to wyrwałabym połowę włosów
Hm nie, nadal mnie nie wystraszyłaś Nadal widzę tę Twoją objętość i z dumą chodziłabym po domu w takich włosach jako after-entertainment-in-bed hair Mam kumpla, który nawet woli taki bed head look

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
U mnie i bez i z stylizatorem jednakowo tragicznie i nie idzie tego poczesać ani nawet palcami z odrobiną b/s lub zmoczonymi dłońmi tylko mycie, dyfuzorek i frunięcie do celu z podskakującym loczem podrzucając kwiecie (ten zwrot dla Azidee specjalnie)
Twoja objętość, moj obecny kolor, mocny skręt i mogę frunąć z Tobą

sereniti ja używam Khadi i ją uwielbiam, ale jak wiadomo, każdy na hennę reaguje inaczej
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 23:49   #985
weela16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Ogromny problem z kręconym sianem!

Witam serdecznie, szukałam po forum niestety nie znalazłam nigdzie wątku, gdzie został by poruszony problem, który dotyczy mnie od wielu lat.

Zacznę od początku.. Z natury jestem nieco ciemną blondynką, kilka lat rozjaśniałam włosy, które przez to uległy zniszczeniu.
Od kilku lat przeszłam na koloryzacje włosów w odcieniu podobnym do tego, który mam naturalny.

Problem mój polega na tym, że mam włosy kręcone.. tzn., tak by się mogło wydawać, ponieważ po przeczesaniu ich robi się kompletne siano, które w żaden możliwy naturalny sposób nie jestem w stanie ogarnać.

Włosy są suche, pozbawione blasku a przy tym wręcz sianowate.
Próbowałam masy odżywek, maseczek, szmaponów, bez większego rezultatu. Jako tako wyglądaja jeszcze, kiedy je wyprostuje, ale nie oto mi chodzi.. Chciałabym zostawiać je naturalnie, niestety się nie da, bo wygladają bardzo nieestetycznie.

Bardzo proszę o pomoc, czym mogę je ratować. Szczerze powiedziawszy jestem już zdesperowana wygladem fizycznym mojej czupryny.
Dołączam zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140131_003805.jpg (111,3 KB, 33 załadowań)
weela16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 02:27   #986
blueboyhairdresser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ogromny problem z kręconym sianem!

Hej! Jestem w technikum fryzjerskim i postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie, tak aby dobrze doradzić.

Hmmm... po pierwsze chciałbym się dowiedzieć, czy pozostały włosy, które uprzednio rozjaśniałaś, czy to już przeszłość, o której nie trzeba już wspominać?

Jeśli chodzi o stylizację włosów kręconych, to jest trochę bardziej wymagająca niż stylizacja włosów prostych. Z natury są one porowate i suche (nie oznacza to, że nie da się z tym nic zrobić).
Przeczesujesz suche włosy, czy też mokre? Jeśli suche, to po prostu tego nie rób, gdy przeczesze się suche loki to powstaje mało atrakcyjne sianko, zaś jeśli czeszesz mokre włosy to przeczesz je tylko grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Polecałbym też nałożenie na mokre włosy profesjonalnej pianki, która podkreśla loki i dba o ich strukturę, lub kosmetyk z solą morską. Tak przygotowane włosy mogłabyś wysuszyć suszarką z dyfuzorem, co by wzmocniło skręt i na 100% poprawiło wygląd włosów i Twoje samopoczucie. Pozdrawiam

Ps.
Może też powinnaś udać się do odpowiedniej fryzjerki, która zastosowałaby odpowiednią technikę strzyżenia?

Edytowane przez blueboyhairdresser
Czas edycji: 2014-01-31 o 02:33
blueboyhairdresser jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 07:07   #987
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
U mnie i bez i z stylizatorem jednakowo tragicznie i nie idzie tego poczesać ani nawet palcami z odrobiną b/s lub zmoczonymi dłońmi tylko mycie, dyfuzorek i frunięcie do celu z podskakującym loczem podrzucając kwiecie (ten zwrot dla Azidee specjalnie)
Rozczesać też tego czegoś nie mogę dlatego jak wstaję to nie zaglądam do lustra nawet

Cytat:
Napisane przez wojownicza ksiezniczka Pokaż wiadomość
Mnie też, fajnie się ułożyły
Oj tak, zwłaszcza w tej bluzce...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 07:21   #988
JudytaKas
Zakorzenienie
 
Avatar JudytaKas
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: malownicza lubelszczyzna:)
Wiadomości: 3 472
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Oj tak, zwłaszcza w tej bluzce...
aż się cofnęłam zobaczyć o co kaman

Moje wyglądają jakbym odbyła stosunek ze szczotką tak to jest jak się wraca późno z pracy i nie chce się ich już myć, a rano nie ma czasu bo trza gonić na autobus (no rozleniwiłam się - tyle lat wstawałam żeby ogarniać loki). Jeszcze w nocy TŻ chyba miał niecenzurowane sny bo mi gmerał w kłakach cały czas.
__________________
CG- 07.09.2012

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 08:12   #989
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XIX

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Dobra, wrzucam zwykle jak wyglądam ładnie jak wychodzę do ludzi, jak ładnie wszystko faluje i jak ładnie wszystko ma objętość, itp itd. Tak wyglądam rano, wyprost plus strąki, nieważne czy to sucharki czy zwyczajne włosy. A jeśli sucharki to jeszcze gorzej bo poplątane i posklejane żelem (niezależnie od ilości) i wtedy to w ogóle jeszcze gorsza miotła.

Proszę Azidee, dziś straszę Jakaś rada co z nimi zrobić rano prócz mycia (co zwykle robię gdy wychodzę) lub chowania ich pod torbą? Jak nie wychodzę to czasem po prostu bez czesania je związuję, są tak splątane po nocy, że nawet przeczesując palcami to wyrwałabym połowę włosów
No to ja gdybym nie rozczesała po myciu miałabym coś na ten kształt pewnie. Ale ciągle nie wierzę, że z moich włosów można wyczarować jakieś magiczne fale, ostatnio próbowałam - była odżywka b/s, potem żel lniany, ugniatanie - na noc zawinęłam w kucyk i rano fale były tak znikome, że wyglądałam po prostu na nieuczesaną i tyle. Jeszcze miesiąc temu jak coś kombinowałam to lepiej trochę to szło. Ba, nawet jak je ostatnio wyczesałam to prawy bok na dole szalał i się falował - a jak je ostatnio właśnie chciałam zmusić do fal, to mnie zignorował i zdecydował się rozprostować. Nie ogarniam moich włosów. Nie wiem, czy się nadaję do fal, do prostowłosych, czy mam założyć osobny wątek o swoich niereformowalnych włosach i będę tam pisać sama
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 09:24   #990
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Ogromny problem z kręconym sianem!

Cytat:
Napisane przez weela16 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, szukałam po forum niestety nie znalazłam nigdzie wątku, gdzie został by poruszony problem, który dotyczy mnie od wielu lat.

Zacznę od początku.. Z natury jestem nieco ciemną blondynką, kilka lat rozjaśniałam włosy, które przez to uległy zniszczeniu.
Od kilku lat przeszłam na koloryzacje włosów w odcieniu podobnym do tego, który mam naturalny.

Problem mój polega na tym, że mam włosy kręcone.. tzn., tak by się mogło wydawać, ponieważ po przeczesaniu ich robi się kompletne siano, które w żaden możliwy naturalny sposób nie jestem w stanie ogarnać.

Włosy są suche, pozbawione blasku a przy tym wręcz sianowate.
Próbowałam masy odżywek, maseczek, szmaponów, bez większego rezultatu. Jako tako wyglądaja jeszcze, kiedy je wyprostuje, ale nie oto mi chodzi.. Chciałabym zostawiać je naturalnie, niestety się nie da, bo wygladają bardzo nieestetycznie.

Bardzo proszę o pomoc, czym mogę je ratować. Szczerze powiedziawszy jestem już zdesperowana wygladem fizycznym mojej czupryny.
Dołączam zdjęcie.
Jak to nie znalazłaś takiego wątku? Wiele dziewczyn przychodzi z podobnym do Twojego problemem.
Poczytaj podwieszone wątki, a później opisz swoją historię w głównym wątku pielęgnacyjnym.
Zapraszam
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-01 16:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.