Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 20:02   #31
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
Dot.: Ile perfum w perfumach??

Cytat:
Napisane przez Falerum
Jestem pod ogrooooooomnym wrażeniem!!! Takiej szybkiej odpowiedzi chyba na żadnym forum nie da się otrzymać!!! To właściwie chat a nie forum
Dzięki wielkie! A co do allegro to przeglądałem już wątek o oszustach i wiem u kogo można kupić oryginalne. I musze przyznać, że to własnie na allegro lubie najbardziej kupowac bo ceny w perfumeriach rzędu 300zł to troche bolesne a ja lubie mieć dużo zapachów.......no i jeszcze dziewczynie lubię kupić jakieś pachnidełko Chociaż przyznam, że przyjemniej kupować "na żywo" bo miła obsługa, próbki gratis do zakupu......no ale cóż......
Pozdrawiam miłe Panie!!
A witamy serdecznie
__________________

mulier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 18:04   #32
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

Woda perfumowana - zawiera 10-15% olejków zapachowych w 80-90% alkoholu.
Woda toaletowa - zawiera 5-10% olejków w 60-85% alkoholu.
Czasami różnią się nie tylko trwałością, ale i składem, więc mogą trochę inaczej pachnieć.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 18:39   #33
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

aha, czyli bardziej trwalsze i bardziej pachnące są wody perfumowane ? dziękuję
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 18:54   #34
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

Jeśli mają taki sam skład ilościowy i jakościowy, to tak. Niekiedy jednak wersje te mogą się różnić składem, a wtedy to już inna bajka. No bo przetestujesz edt, a kupisz edp i okaże się, że inaczej pachnie.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 19:24   #35
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

Szczerze mówiąc nie spotkałam jeszcze takiej różnicy w cenie między edt a edp. Z reguły edt są troszkę tańsze.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 19:37   #36
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Woda perfumowana - zawiera 10-15% olejków zapachowych w 80-90% alkoholu.
Woda toaletowa - zawiera 5-10% olejków w 60-85% alkoholu.
Czasami różnią się nie tylko trwałością, ale i składem, więc mogą trochę inaczej pachnieć.

Całkowicie się zgadzam. Dodam jeszcze, że zapach wody perfumowanej jest bardziej trwały. Woda toaletowa bywa bardziej subtelna i delikatna, dlatego można używać w większej ilości. Poza tym faktycznie mogą nieco inaczej pachnieć np. Nu YSL (akurat w tym momencie przyszło mi do głowy). Woda toaletowa jest przeważnie lżejsza i świeższa od perfumowanej, bo ostre nuty zapachowe zostają złagodzone, przytłumione.
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 07:42   #37
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

jest czasami ogromna roznica, np jedne z perfum celine dion: edt kosztyje 34zl za 50ml, podczas gdy edp kosztuje 180zl za 100ml, 120zl za 70, i 99zl za 30ml. tak wiec roznica jest ogromna!
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 08:55   #38
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

A moze to co było po 34 złote to był dezodorant w atomizerze.
Z tego cow iem to ta firma ma:
- dezodoranty perfumowane w atomizerze po kolo 35 złotych
wody toaletowe w granicach 60
wody perfumowane w granichach 100.

A i w przypadku zapachów z sredniej pólki mogą byc takie róznice cenowe.

Jak sie spojzy na marki wysoko[pólkowe te róznice znikają. Ceny EDT i EDP wachaja sie w granicach 20%.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 09:18   #39
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: czym się różni woda perfumowana od wody toaletowej?

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
A moze to co było po 34 złote to był dezodorant w atomizerze.
Z tego cow iem to ta firma ma:
- dezodoranty perfumowane w atomizerze po kolo 35 złotych
wody toaletowe w granicach 60
wody perfumowane w granichach 100.

A i w przypadku zapachów z sredniej pólki mogą byc takie róznice cenowe.

Jak sie spojzy na marki wysoko[pólkowe te róznice znikają. Ceny EDT i EDP wachaja sie w granicach 20%.
Tez mi sie wydaje, ze to byl dezodorant perfumowany, bo nawet zapachy Celine Dion sa dosc tanie, ale jednak nie kosztuja 35zl za 50ml

a jesli chodzi o roznice w cenach wysokopolkowych EDT i EDT, to faktycznie sa nie az tak duze, np wezmy pod uwage Coco Mademoiselle Chanel na perfumeria.pl na promocji - EDT 364zl/100ml , EDP 372zl/100ml, wiec praktycznie zadna
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 10:44   #40
anab15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 132
GG do anab15
Question nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

hej dziewczyny bylam ostatnio w marionnaud i poprosilam ekspedientke o perfumy dodalam zeby byly o slodkim zapachu a ona krzywym wzrokiem popatrzyla na mnie i powiedziala ze nie sprzedaje sie juz perfum tylko wody toaletowe. zaskoczylo mnie to strasznie bo ciagle slysze ze ktos kupil perfumy i nawet moja przyjaciolka bedac w paryzu jakies 2 lata temu kupila kilka buteleczek perfum orginalnych, ale z przekory popatrzylam na etykietki tych butelek w sklepie marionnaud i faktycznie byly same wody toaletowa moze chodzilo jej tylko o ich sklep ?? wiecie cos o tym?
anab15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 10:51   #41
vanilla_blossom
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_blossom
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 214
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

ja wiem tylko ze są albo wody toaletowe, albo wody perfumowane (był o tym wątek)
a na te dobra mówi się potocznie perfumy
jeśli chodzi o perfum jako taki (żeby na opakowaniu pisało:parfum) to chyba niektóre firmy takie produkują...spotkałam sie z lolitą w takiej postaci w takim podłużnym kształcie:/ mogę się mylić...ale pewnie mnie zaraz ktoś poprawi
__________________

vanilla_blossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 10:56   #42
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

Może się nie sprzedaje w Marionnaud w Polsce i to tym konkretnym.
Bo generalnie istnieją i są w sprzedaży, nawet w Marionnaud (tu gdzie mieszkam).
Na przykład:
- Black Cashmere
- L'Instant
- Tresor
- Opium

Fakt, że ceny mają zaporowe - ale przecież nie o to chodzi.
Nie mówiąc już o tym, że sprzedawczyni była baaardzo niegrzeczna, gdyż na zapachy - również wody toaletowe i perfumowane - mówi się potocznie perfumy i nic w tym dziwnego.
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 11:24   #43
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

W Marionnaud niestety obsluga czesto pozostawia wiele do zyczenia. Jesi nie jestes stala i rozpoznawalna klientka, to Cie olewaja i traktuja jak powietrze albo niegrzecznie.
Ta (przepraszam) kretynka pewnie chciala pokazac swoja (rzekoma) wyzszosc i Cie przy okazji splawic. Istnieja: wody toaletowe i perfumowane oraz perfumy. Przy czym te ostatnie wystepuja w malych pijemnosciach, maja wieksze stezenie olejkow zapachowych i bardzo mocno, dlugo pachna. ta panienka chyba chciala Cie pouczyc, dobrze wiedzac, ze POTOCZNIE perfumami nazywa sie zarowno wody toaletowe jak i prefumowane. Nasze forum nie jest tylko o zapachach z najwiekszym stezeniem olejkow zapachowych
Jej, przeraza mnie zlosliwosc tych bab z Mationnaud. Nastepnym razem radze isc do Sephory, a wczesniej nas zapytac o rade
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 11:28   #44
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
W Marionnaud niestety obsluga czesto pozostawia wiele do zyczenia. Jesi nie jestes stala i rozpoznawalna klientka, to Cie olewaja i traktuja jak powietrze albo niegrzecznie.
Ta (przepraszam) kretynka pewnie chciala pokazac swoja (rzekoma) wyzszosc i Cie przy okazji splawic. Istnieja: wody toaletowe i perfumowane oraz perfumy. Przy czym te ostatnie wystepuja w malych pijemnosciach, maja wieksze stezenie olejkow zapachowych i bardzo mocno, dlugo pachna. ta panienka chyba chciala Cie pouczyc, dobrze wiedzac, ze POTOCZNIE perfumami nazywa sie zarowno wody toaletowe jak i prefumowane. Nasze forum nie jest tylko o zapachach z najwiekszym stezeniem olejkow zapachowych
Jej, przeraza mnie zlosliwosc tych bab z Mationnaud. Nastepnym razem radze isc do Sephory, a wczesniej nas zapytac o rade
Potwierdzam, już nie raz zawiodłam się na obsłudze w Marionnaud. Na każdym kroku pokazują Ci swoją wyższość.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:24   #45
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

Cytat:
Napisane przez Nakretka Pokaż wiadomość
Nie mówiąc już o tym, że sprzedawczyni była baaardzo niegrzeczna, gdyż na zapachy - również wody toaletowe i perfumowane - mówi się potocznie perfumy i nic w tym dziwnego.
Trochę mnie zatkało, kiedy przeczytałam o reakcji ekspedientki. Myślę, że nie była ona podyktowana chęcią wyjaśnienia sprawy
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 12:33   #46
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

trzeba bylo tej milej pani odpowiedziec: "szkoda, ze wraz z perfumami zniknely z perfumerii rzetelne sprzedawczynie" moze by babsztyl na przyszlosc mial nauczke, ze klienta, chocby wygladal na takiego, ze nic nie kupi, traktuje sie z szacunkiem
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:07   #47
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

Tak troszke off topic Wam powiem, ze coraz wiecej sklepow zatrudnia niemilych sprzedawcow. Kiedys ubrana na luzie (ale nie niechlujnie) poszlam do Kruka reklamowac pierscionek (wypadlo mi oczko). Baba w ogole nie chciala tego przyjac, az jej przytoczylam odpowiedni paragraf i w ogole zrobila wielka laske. Za jakis czas przyszlam odebrac reklamacje cala obwieszona bizuteria - no sami nie wiedzili juz jak mi maja zycie umilic
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:33   #48
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

No ta ja też trochę o tej perfumerii, miałam założyć nowy wątek, ale w sumie o tej samej, więc się dopiszę.
Dziś doznałam szoku psychicznego. Weszłam sobie do Marionnaudu, no i oczywiście zaraz znalazłam się przy półeczce J. del Pozo. Dobrze, że TŻ wszedł ze mną i mnie trzymał, bo chyba bym zemdlała. Cóż ja takiego ujrzałam? Halloween bezbarwne i na dodatek żadnego zapachu (kurcze wodę tam wlali, czy co?) No i buteleczka esencia de duende (myślałam, że to duende bo jakaś za zielona była), nie dokładnie przeczytałam ESENCIA DE DUENDE. Zielone??? No dobra myślę, to światło, ale wącham, cóż czuję??? Zapach jakby taki jak mój, ale ze 100 razy bardziej rozcieńczony.

No ale Halloween to mnie dobił zupełnie. Nic z tego nie pojmuję od około 13 jestem zszokowana moża któraś z Wizażanek zechce mi to wytłumaczyć?
Dodam, że straciłam ochotę na sprawdzanie czekogolwiek innego...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 15:32   #49
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

Ja tego wytlumaczyc nie potrafie... Wiem, ze czasem perfumy zmieniaja kolor, ale czy ich zapach az tak diametralnie sie zmienia? Nie sadze, chyba, ze tester stoi z 5 lat nieuzywany w pelnym swietle Moze w tejze perfumerii po prostu oszczedzaja testery i dolewaja wode? To by bylo cos Trzeba bylo zapytac "uprzejma" paniusie ekspedientke Pewnie wytlumaczylaby to tak: "Zapewne cos sie pani pomylilo. Moze pani miala podrobke tych perfum?" Hi hi.
Dziwna jest polityka perfumerii M. Rabaty, jesli maja, to niskie, obsluga fatalna, brak testerow, maly wybor zapachow (kiedys nie bylo Edenu Cacharela, Emporio Armani i innych bardzo znanych). Nie wchodze do tej perfumerii, jesi nie musze, bo czuje sie tam ignorowana.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 15:46   #50
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: nie ma juz na rynku prawdziwych perfum?

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Ja tego wytlumaczyc nie potrafie... Wiem, ze czasem perfumy zmieniaja kolor, ale czy ich zapach az tak diametralnie sie zmienia? Nie sadze, chyba, ze tester stoi z 5 lat nieuzywany w pelnym swietle Moze w tejze perfumerii po prostu oszczedzaja testery i dolewaja wode? To by bylo cos Trzeba bylo zapytac "uprzejma" paniusie ekspedientke Pewnie wytlumaczylaby to tak: "Zapewne cos sie pani pomylilo. Moze pani miala podrobke tych perfum?" Hi hi.
Dziwna jest polityka perfumerii M. Rabaty, jesli maja, to niskie, obsluga fatalna, brak testerow, maly wybor zapachow (kiedys nie bylo Edenu Cacharela, Emporio Armani i innych bardzo znanych). Nie wchodze do tej perfumerii, jesi nie musze, bo czuje sie tam ignorowana.
Ja też nie chodzę, bo wolę allegro i próbki, aby poznać zapach. Zresztą zawsze mogę przeczytać recenzję lub zapytać kogoś na wizażu .
Akurat przechodziliśmy i chęć poznania klasycznego duende wzięła górę. Zresztą prawie wszystkie testery puste, koszmar w M . Natomiast to co się stało potem, to nawet mój TŻ, laik w tych sprawach pyta, kurde kupiłaś podróbkę, czy co. Ja mu na to: no jak mogłam kupić podróbkę, jak Halloween trzyma się na mnie przez 7 godzin, a esencia z 10? Poza tym przecież na reklamie jest Halloween fioletowy, przecież kiedyś Ci pokazywałam,a ten Halloween zresztą wcale nie pachniał. Akurat miałam przy sobie esencię i porównał zapachy z M. i mój. Nawet on, spokojny człek stwierdził, że powinni taki sklep zamknąć.

A zapytać nie zdążyłam, bo TŻ wyciągnął mnie z M. , aby nie zrobiła awantury no i żebym zawału nie dostała na myśl o bezczeszczeniu mojego ukochanego Pozo.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 15:09   #51
szoz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Wracając do tematu. Jestem mężczyzną i mam w swojej kolekcji wode perfumowaną Givenchy PI. Cena 30ml jest taka jak za 50ml wody toaletowej. EDP utrzymuje sie jednak dłużej i jest bardziej mocniejsza. Było mi dane użuwac Pi w wersji wody toaletowej i zapach też jest inny. A co do obsługi w Marionnaud to też doświadczyłem ich nie uprzejmości. Niestety w moim mieście z perfumerii jest tylko Marionnaud (aż 3!), a na szczęście kupuje w innych miastach Czasem ton obsługi jest taki jak 20 lat temu w sklepach i "może w czymś pomóc" brzmi jak "czego!?" i mam często wrażenie, że chyba mi odpowiedzą "nie stać cie na to, jesteśmy zajęci!"
szoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 16:51   #52
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
czym sie rózni woda toaletowa od wody perfumowanej?

Czy jest tutaj ktos mądrzejszy odemnie i mógłby mi wytłumaczyc czym różnia sie te napisy na flakonikach perfum? EAU DE PARFUM i EAU DE TOILETTE. Nie wiem które sa lepsze, czym to sie rozni w ogole. ponoc jedne to woda toaletowa a te drugie woda perfumowana, a ponoc istnieją jeszcze perfumy. Ja juz nie wiem czym sie kierowac w wyborze perfum. Chce sobie kupic np. Naomi Campbell, ale niestety nie wiem ktore sa lepsze i ktore sa droższe zawsze. Bardzo prosze o oświecenie mnie Dziekuję juz z góry
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 17:07   #53
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: czym sie rózni woda toaletowa od wody perfumowanej?

Moim zdaniem wodzie perfumowanej po prostu bliżej do perfum niż wodzie toaletowej. Woda toaletowa jest najabardziej rozcieńczona, woda perfumowana mniej, na końcu sa perfumy. Tak uwazam, bo mam jedno, drugie i trzecie i woda toaletowa utrzymuje się najkrócej.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 17:42   #54
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: czym sie rózni woda toaletowa od wody perfumowanej?

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wodzie perfumowanej po prostu bliżej do perfum niż wodzie toaletowej. Woda toaletowa jest najabardziej rozcieńczona, woda perfumowana mniej, na końcu sa perfumy. Tak uwazam, bo mam jedno, drugie i trzecie i woda toaletowa utrzymuje się najkrócej.
Tak -poprostu perfumowana jest bardziej trwala
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 17:53   #55
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: czym sie rózni woda toaletowa od wody perfumowanej?

Perfumy mają 15-40% olejków zapachowych w 90-96% alkoholu
Woda perfumowana 8-15% w 90%
Woda toaletowa 4-10% w 60-85%
Więc jak widać jest różnica
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 11:48   #56
Karolynka
Zakorzenienie
 
Avatar Karolynka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 35 799
Dot.: czym sie rózni woda toaletowa od wody perfumowanej?

Tak jak powiedziały dziewczyny: woda perfumowana ma większe stężenie substancji zapachowych niż toaletowa przez co jest trwalsza i intensywniej pachnie
__________________
If I lose myself, I lose It all
Karolynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 19:45   #57
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Woda toaletowa, woda perfumowana, a perfumy - różnice.

Najtrwalszy jest absolut (ale ten to posiadają tylko firmy perfumiarskie)
Najmocniejszy dostepny jest ekstrakt (PARFUM)
Nastepnie jest Woda perfumowana (EAU DE PARfUM)
Pożniej woda toaletowa (EAU de TOILETE)
Woda kolońska (EAU DE COLOGNE)
Woda odswierzajaca (EAU de FRAISHE)
Dezodorant (DEODORANTE)
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 12:00   #58
erina7
Raczkowanie
 
Avatar erina7
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 248
perfumy właściwe ( prawdziwe)

Skoro wody toaletowe i perfumowane kosztuja 100-300 zł, to ile kosztuja prawdziwe perfumy? W moim mieście perfum ( ekstraktu) nie ma w ogóle a w netowych perfumeriach sa tylko wody toaletowe czy perfumowane. Jak ktos zorientowany to napiszcie ile kosztuja i gdzie mozna dostać.

Edytowane przez erina7
Czas edycji: 2007-01-05 o 14:52 Powód: ja głupia nie przecztałam całości i sie poprawiam
erina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 16:00   #59
darekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2
oryginalne perfumy

witam
jako że jestem tu pierwszy raz to całkiem mozliwe że ten temat juz był ale po koliei
chodzie nieraz po sklepach,latam często po allegro ale nigdzie jeszcze nie spotkałem perfum,tylo same wody toaletowe lub perfumowane.
Czy może ktos z was ma jakiś namiar na normalne perfumy czyli te o najwyższym stężeniu oczywiście męskie
z góry dziekuje
darekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 16:16   #60
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: oryginalne perfumy

Cześć
Połączyłam Twój wątek z tematycznie podobnym

Jeśli chodzi o perfumy, to sprawa jest ciężka - niełatwo jest kupić ekstrakty, czy to na allegro czy nawet w perfumeriach; tym bardziej że niewiele zapachów je posiada. Z tego co pamiętam, perfumy ma Opium, Must, Chance, ostatnio jednej z Wizażanek udało się ustrzelić perfumy Champs Elysees.
Czasem nawet sami sprzedawcy nie orientują się, co dokładnie sprzedają.

Pozostaje szukać "u źródeł" lub uparcie przekopywać się przez aukcje.

Pozdrawiam
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 20:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.