Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 12:22   #961
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie 20

No fakt można przyoszczędzić, zwłaszcza jeżeli w danej rodzinie jest np. osoba przewlekle chora, która każdego miesiąca kupuje lekarstwa niezbędne jej po prostu do dalszego życia/funkcjonowania.

Mnie ostatnio znajoma powiedziała, że w którejś aptece internetowej widziała sylvie za niecałe 15 zł, czyli już w ogóle taniocha. No, ale z drugiej strony sa koszta dostawy i wychodzi na to samo..... chyba, że zamówi się więcej produktów
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 19:17   #962
martusiazabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Droga Klaudio844, przede wszystkim chciałabym Ci podziękować za odpowiedzi i wsparcie jakiego mi dotychczas udzieliłaś. Mam jednak pytanie skoro mówisz o tym ginekologu-endokrynologu. Gdzie mogę znaleźć kogoś takiego? I czy są to lekarze "refundowani przez NFZ", czy też tylko i wyłącznie prywatni? Czy wiesz może jaka jest ewentualna cena wizyty? Z góry bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
martusiazabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 09:57   #963
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

A może zerkin na stronke www.*******, ja zawsze kupuje tam leki, a sylvie z tego co pamietam jest tam nawet tańsze niż w aptece - nie całe 2 dyszki, ja ostatnio nawet płaciłam 18 zł
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 19:39   #964
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez martusiazabka Pokaż wiadomość
Droga Klaudio844, przede wszystkim chciałabym Ci podziękować za odpowiedzi i wsparcie jakiego mi dotychczas udzieliłaś. Mam jednak pytanie skoro mówisz o tym ginekologu-endokrynologu. Gdzie mogę znaleźć kogoś takiego? I czy są to lekarze "refundowani przez NFZ", czy też tylko i wyłącznie prywatni? Czy wiesz może jaka jest ewentualna cena wizyty? Z góry bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Ależ nie masz za co dziękować. W końcu trzeba sobie nawzajem pomagać, bo czasami jest rzeczywiście tak, że człowiek nie ma się do kogo zwrócić o pomoc i to nie tylko w sprawach zdrowia, ale i wszystkich innych...

A odpowiadając na Twoje pytanie, to endokrynologa zapewne znajdziesz u Ciebie w mieście w ośrodku zdrowia (lekarz państwowy), albo też w jakimś prywatnym gabinecie i wtedy cena takiej wizyty może wahać się od 40 do nawet 100 zł - wszystko zależy od wielkości miasta i samego lekarza, bo w końcu oni sami wyznaczają ceny wizyt. Jednak jeżeli nie możesz pozwolić sobie na prywatną wizytę, to wybierz się do "państwowego" ośrodka zdrowia. Powiedz mu o wszystkim i poproś o skierowanie na badania na ten poziom hormonów. Powiedz mu też, że zaczęłaś przyjmować sylvie i o tych wcześniejszych "przejściach z pigułkami" także powiedz.

Pozdrawiam ciepło
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 20:09   #965
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez arpka Pokaż wiadomość
A może zerkin na stronke www.*******, ja zawsze kupuje tam leki, a sylvie z tego co pamietam jest tam nawet tańsze niż w aptece - nie całe 2 dyszki, ja ostatnio nawet płaciłam 18 zł
ja kupuję w aptece za 14,99
__________________
.
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 12:24   #966
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Sylvie20 za 14,99 kupujesz???? No co Ty gdzie???
Martusiazabka ja zapłaciłam za wizyte u endokrynologa chyba 70 zł ale z usg tarczycy, więc przypuszczam że bez usg byłoby to 50zł, mieszkam w średniej wielkości mieście.
Tylko musisz się liczyc z tym, że jak pójdziesz na prywatną wizytę, to potem za te wszystkie badania poziomu hormonów też będziesz musiała płacić.
A znowu druga sprawa to kolejki w poradniach, na wizyte czeka sie parę miesięcy.
Ja miałam takie szczęście, że endokrynolog do którego poszłam prywatnie, na krzywy ryj mnie potem przyjmował w poradni przyszpitalnej...po prostu taki wspaniały człowiek.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 12:28   #967
okrongla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Zaczynając..od ponad pół roku biorę Kontracept i jest wszystko w porządku ... przerzuciłam z plastrów EVRA na te tabletki..Ginekolog powiedział mi ze nie mam robić 7 dniowej przerwy tylko wziąć tabletkę od razu 1 dnia. ale..przeczytałam na jakimś forum że jak pierwszy dzień jest plamisty to lepiej wziąć 2 .. no a ja wzięłam tego pierwszego dnia... czy to nie przeszkadza aż tak bardzo? czy biorąc w kółko regularnie od tamtego dnia czyli od ponad pół roku jestem dalej chroniona ??
Proszę o szybkie rozsianie wątpliwości.
okrongla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 20:33   #968
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Tak, przez ten okres brania tabletek powinno wszystko się uregulować w Twoim organizmie
i jesteś zabezpieczona
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 21:46   #969
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: Harmonet-wady i zalety. - zbiorczy

.
__________________
.

Edytowane przez marta1210
Czas edycji: 2016-09-23 o 22:58
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 10:37   #970
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie 20

Zajrzałam na stronke apteki i faktycznie taniutkie te sylvie tam. Zaczne zamawiac przez internet, opłaca się bo ja dodatkowo zamówie sobie nicoretki dla męża , które u nas tu na miejscu sa strasznie drogie. Wysyłkę przy takim zamówieniu będę miec gratis I znów dzięki wam internautką zaoszczedze troszkę kaski. Dzięki
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 10:50   #971
Szarosc Teczy
Zadomowienie
 
Avatar Szarosc Teczy
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Pod laskiem
Wiadomości: 1 598
Dot.: Sylvie 20

Chciałam się zapytać, czy któraś z Was zauważyla utratę, że tak powiem, pożądania?
Biore Sylvie 8 miesięcy i to pewnie przez to nie mam chęci na cokolwiek...
wiec i nie ma sie przed czym zabezpieczac.
__________________
...zmiany na lepsze...



spryciula
Szarosc Teczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 11:35   #972
zelkowa_krolewna
Rozeznanie
 
Avatar zelkowa_krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 576
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez Szarosc Teczy Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać, czy któraś z Was zauważyla utratę, że tak powiem, pożądania?
Biore Sylvie 8 miesięcy i to pewnie przez to nie mam chęci na cokolwiek...
wiec i nie ma sie przed czym zabezpieczac.
Libido
Nie, ja wręcz przeciwnie. Ale to jest uwarunkowane osobistymi cechami każdej z nas. Wystarczy poszukać innych tabletek.
__________________

zelkowa_krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 12:41   #973
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Ludzie 14,99 zł za Sylvie? Napisz proszę, która to apteka? Internetowa?
Ja też chcę tak tanio płacić
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 13:32   #974
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez klaudia844 Pokaż wiadomość
Ludzie 14,99 zł za Sylvie? Napisz proszę, która to apteka? Internetowa?
Ja też chcę tak tanio płacić

też chcę wiedzieć !
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 20:10   #975
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Haloo eveline2012 my nadal czekamy na odpowiedź, gdzie tak tanio kupujesz pigułki? No bądź koleżanką
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 15:52   #976
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Haha chyba się nie doczekamy tej informacji
Ja jeszcze raz ładnie proszę o podanie nazwy apteki, bo za ok 1,5 tygodnia idę do ginekologa po receptę na sylvie
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 19:12   #977
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Az przeszukałam neta i jedyne co znalazłam to jakaś dziewczyna pisała, że kupuje sylvie za 15 zł w aptece w swoim mieście, bo to zależy od hurtowni w jakiej zaopatruje się apteka.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 20:45   #978
DariaSs
Przyczajenie
 
Avatar DariaSs
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Witam
gin . przypisał mi tebletki ' Kontracept' , miałam je zaczac brac standardowo , 1 dnia okresu . Niestety on sie zbuntował i nie ma go juz od miesiaca . Chciałabym zacza brac tabletki , dzis albo jutro , poniewaz za tydzien przyjezdza moj chłopak i nie pasuje mi to zebym dostała w tych dniach okres . Czy moge zaczac przyjmowac go , bez pozniejszych komplikacji ? ( wiem ze przez pierwsze 7 dni powinnam sie dodatkowo zabespieczyc , ale czy lek bedzie pozniej prawidłowo działał ? )
z goory dzieki za odpowiedz
DariaSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 20:46   #979
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez DariaSs Pokaż wiadomość
Witam
gin . przypisał mi tebletki ' Kontracept' , miałam je zaczac brac standardowo , 1 dnia okresu . Niestety on sie zbuntował i nie ma go juz od miesiaca . Chciałabym zacza brac tabletki , dzis albo jutro , poniewaz za tydzien przyjezdza moj chłopak i nie pasuje mi to zebym dostała w tych dniach okres . Czy moge zaczac przyjmowac go , bez pozniejszych komplikacji ? ( wiem ze przez pierwsze 7 dni powinnam sie dodatkowo zabespieczyc , ale czy lek bedzie pozniej prawidłowo działał ? )
z goory dzieki za odpowiedz
jeżeli weźmiesz teraz, to będziesz zabezpieczona od następnego opakowania, a nie po 7 dniach! przeczytaj dokładnie ULOTKĘ!
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 20:49   #980
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jeżeli weźmiesz teraz, to będziesz zabezpieczona od następnego opakowania, a nie po 7 dniach! przeczytaj dokładnie ULOTKĘ!
Lekarze i ulotki każą zaczynać branie tabletek pierwszego albo piątego dnia cyklu, więc co jeśli rozpocznie się w ogóle gdzieś tam w jego środku? Jak myślisz?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 20:52   #981
DariaSs
Przyczajenie
 
Avatar DariaSs
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Czyli lepiej poczekac na 1 dzien okresu ?
totalnie mi to nie pasuje ;/
DariaSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 21:19   #982
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez DariaSs Pokaż wiadomość
Czyli lepiej poczekac na 1 dzien okresu ?
totalnie mi to nie pasuje ;/

to są hormony, a nie cukierki... nie można sobie brać kiedy się chce
musisz czekać
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 16:38   #983
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

Spadek libido jest jednym ze skutków ubocznych dość często występujących w czasie brania pigułek. Ja na razie po sylvie nie zauważyłam tego przykrego skutku ubocznego. No bo faktycznie skoro ochoty na sex brak to po co brac pigułki
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 19:28   #984
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie 20

Ja stosuję sylvie20 i mój apetyt na seks się nawet zwiększył. Nie stresuję się czy zajdę w ciążę i moge się wyluzować. Tabletki nie mogą wpływać na nasze życie intymne negatywnie, one muszą nam pomagać czerpać jeszcze więcej przyjemności
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 08:28   #985
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

A to prawda, ten luzik że nie zajdzie się w ciążę bardzo pozytywnie wpływa na apetyt na seks.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:20   #986
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Faktycznie zależy to od apteki bo ja raz kupuję sylvie20 za 15zł a raz za 18zł i zawsze w innej aptece. Mam tak podobnie z nicoretkami które kupuje raz za 14,90 a raz za 11,50. Dla mnie i tak 18 zł za pigułeczki to bardzo nizutka cena, do zaakceptowania
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:51   #987
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Nie no oczywiście czy jest to 18zł czy 15zł to o wiele mniej niż harmonet, logest a o yaz i jemu podobnych już nie wspomnę.
No ale wiadomo nie każda dziewczyna dobrze się po sylvie czuje i niejednokrotnie nie ma innego wyjścia i musi kupować te droższe pigułki.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:01   #988
latinka_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 23
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

witam,
dzis moja ginekolog przepisala mi Sylvie20... ale zaczne od poczatku.
Mam 21 lat, nieregularne okresy (srednio co poltora miesiaca), dwa tygodnie przed okresem wzdecia, zatrzymywanie wody w organizmie, czeste zmiany nastrojow. Do tego dochodza ostre bole brzucha w dniu pojawienia sie miesiaczki. Do tej pory strasznie mi przeszkadzalo to, ze przez conajmniej tydzien przed okresem chodze ospala i nie do zycia. Dodam, ze jestem bardzo chuda(raczej z natury) a mimo to moj brzuch jest otluszczony. Mam takze nadmierne owlosienie(nie jakies straszne... ale denerwujace). Wybralam sie wiec do gin-endokrynologa, ktory skierowal mnie na badanie prolaktyny i TSH. TSH wyszlo w normie, prolaktyna bez obciazenia tez... natomiast po obciazeniu wzrosla 30 krotnie a powinna wzrosnac tylko 5 krotnie! Diagnoza: stres, nadreaktywna przysadka, ktora tak reaguje na to, ze sie martwie, czy denerwuje. Pani endokrynolog przepisala mi bromergon, ale boje sie go zazywac, ze wzgledu na skutki uboczne... ale to juz offtopic..


3 dni temu, po badaniu obciazajacym prolaktynowym dostalam okres w terminie!! bylam zszokowana, tym bardziej, ze byl skapy, bez boli brzucha, za to z deprecha.... natomiast moje libido spalo do zera po tym badaniu a nawet gorzej mniej niz zera!... do tej pory tak mam... a zawsze moje libido bylo tak wysokie, ze moglam bez przerwy jak krolik! n

chodzi mi o sylvie20, ktore mi przepisala, ze wzgledu na to, ze bromergon sprawi, ze bede baaaaardzo plodna.
nie wiem czy w ogole brac tabletki i ten bromergon, nie chce miec tak nieskiego libido. Nawet zaczynam sie zastanawiac czy nie wole czasem dalej miec spozniajacego sie okresu i boli brzucha niz zerowego libido plus tabletki sylvie, ktore moga wywolac skutki uboczne...

czy mam ingerowac w moj uklad hormonalny? moze zrobic na wlasna reke dodatkowe badania hormonalne progesteron, testosteron, estrogen? upewnic sie, ze wszystko jest ok?

jestem w kropce, dlatego chce zapytac osoby ktore stosuja juz sylvie, czy mialy podobne dolegliwosci przed antykoncepcjajak ja i na ile poprawily lub pogorszyly im sie objawy.

ale sie rozpisalam... podejrzewam, ze zasypiecie mnie odpowiedziami, ze to nie ten temat...
latinka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 08:42   #989
arpka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 86
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

W sumię to się dziwię, że lekarz nie zlecił ci kompleksowych badań hormonalnych, tylko prolaktynę. Nie są to wcale tak tanie badania, a należą ci sie na kasę chorych. Co do bromergonu to też go kiedyś brałam na wyregulowanie prolaktyny. bałam się skutków ubocznych ale ja chyba jestem inna bo nie mialam żadnych prócz tego że maialam niesamowitą ochote na seks Ale ja chyba wogole dobrze reaguje na tabletki bo kiedyś brałam danazol, który ma masakryczne skutki uboczne , a ja zero, nic jakbym wogóle ich nie brała. Co do sylvie20 to stosuje je dłuższy czas i czuje sie rewelacyjnie, okresik w normie, bezbolesny, cera w porządku no i co najważniejsze libido też w jak najlepszym porządku
arpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:42   #990
eveline2012
Raczkowanie
 
Avatar eveline2012
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 456
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Przepraszam, nie było mnie trochę :P
U mnie w małej mieścinie w aptece. Też się zdziwiłam, że tak tanio, bo ginekolog powiedziała mi, że około 20 zł kosztują.

A apteka nazywa się GEMINI, nie mam pojęcia czy to jakaś sieć
__________________
.

Edytowane przez eveline2012
Czas edycji: 2010-05-14 o 11:44
eveline2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.