Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 12:07   #1441
swieczka23
Raczkowanie
 
Avatar swieczka23
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 205
Dot.: Sylvie 20

Wiecie co, ja to już od dłuższego czasu nie czuję się dobrze na tych tabletkach. Dodam, ze ja biorę tabletki w celach zdrowotnych a antykoncepcja jest tylko dodatkiem, i biorę trzy opakowania pod rząd i dopiero przerwa.
Zawsze bardzo dobrze się czułam na tych tabletkach tylko czasem miałam jakieś zachcianki na słodkie, i ogólnie wcześniej na nich schudłam.
Ale własnie, ostatnio normalnie wzięłam pierwsze opakowanie i czułam się dobrze, zaczęłam brać drugie, i po prostu tak strasznie mi się ciągle chce jeść, że aż nie mogę przestać myśleć o jedzeniu. Jak jestem w domu to co 5-10 minut idę do kuchni... Koszmar jakiś.
Przy trzecim opakowaniu, zaczęłam mieć straszne plamienia, normalnie codziennie czułam się tak jakbym miała dostać kres tego dnia... Plamienia mi się skończyły na trzy dni przed skończeniem blistra.
No i dobra zrobiłam tą przerwe, i na początku ok, a teraz już trzeci tydzień biorę i znowu te plamienia.

Rozmawiałam z lekarzem, i powiedział żebym przeszła na jeanine, bo po za tym są lepsze te tabletki na moje dolegliwości zdrowotne.
Tylko martwi mnie ta cena, bo jak na razie to najtaniej znalazłam te jeanine za 35 zł..

Oj, ale się rozpisałam, i przepraszam, ze tak chaotycznie
swieczka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 19:25   #1442
analogy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Mam pytanie, biorę kontracept od ośmiu miesięcy, są to moje pierwsze tabletki. Czy to normalne, że w trakcie 7 dniowej przerwy występuje u mnie takie krwawienie jak podczas okresu gdy tabletek nie brałam i przez pierwsze dwa dni okropne bóle brzucha? Słyszałam, że po tabletkach krwawienie powinno się znacząco zmniejszyć, tak samo powinno nie boleć.
Co myślicie?
analogy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 13:40   #1443
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

Z tym dodatkowym zabezpieczaniem się przy zmianie tabletek, to już zależy na jakiego lekarza się trafi. Tak jak niektórzy twierdzą, że jak bierzemy pigułki to już od pierwszej jesteśmy zabezpieczone a inni że dopiero po 7 czy14 dniach. Mnie się wydaje, że jeśli zachowujesz ciągłość brania pigułek to cały czas jesteś chroniona, no ale lepiej posłuchaj lekarza.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 14:05   #1444
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Sylvie 20

Kurczę no właśnie o to zapomniałam się zapytać . .. Moja przyjaciółka chodzi do tego samego lekarza, więc dowiem sie dopiero we wtorek. Dzięki za odpowiedzi
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 14:40   #1445
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez analogy Pokaż wiadomość
Mam pytanie, biorę kontracept od ośmiu miesięcy, są to moje pierwsze tabletki. Czy to normalne, że w trakcie 7 dniowej przerwy występuje u mnie takie krwawienie jak podczas okresu gdy tabletek nie brałam i przez pierwsze dwa dni okropne bóle brzucha? Słyszałam, że po tabletkach krwawienie powinno się znacząco zmniejszyć, tak samo powinno nie boleć.
Co myślicie?
tak, to normalne, że tak to odczuwasz. Krwawienie zazwyczaj jest słabsze od miesiączki, ale to nie oznacza, że zawsze.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 18:08   #1446
dantiris
Raczkowanie
 
Avatar dantiris
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 72
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

ja biore Konrtacept od jakiś 10 miesiecy. jestem z nich bardzo zadowolona. to moje pierwsze tabletki i oczywiscie bałam sie skutków ubocznych, ale Bogu dzięki w moim przypadku nie ma mowy o jakimś tyciu, spadku libido, zmianach skórnych itp. jedynie co, to wydaje mi się, ze jestem trochę mniej morka niż zanim zaczełąm je brać, chociaż mój TZ nic takiego nie zauważył :P no i stałam sie bardziej płaczliwa, ale to jakoś nie uprzykrza mi życia. naprawdę je polecam!
dantiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:04   #1447
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Dzis Pani gin przepisala mi sylvie 20. bralam wczesniej Yaz. kurde czytam tu ze sylvie20 jest za slabe na lojotok ;/ no ale pobiore 3 miesiace jak sie nic nie zmieni to zwieksze dawke. jak myslicie?
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 16:22   #1448
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ej dziewczyny zapomniałam dziś wziąć tabletki biorę zwykle o 7 rano i zapomniałam i dopiero gdy przyszłam po 14 ze szkoły wzięłam,będą jakieś tego konsekwencje? ;>
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 15:21   #1449
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Sylvie 20

Witam. Od 10 marca biorę swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i chciałam się zapytać jak długo może jeszcze trwać okres, bo mam go cały czas... Czasami jest mało krwi czyli idealnie sprawdza się wkładka higieniczna, a czasami zalewa mnie i potrzebny jest tampon. Wiem, że może występować plamienie, ale nie okres tak długo...
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 20:26   #1450
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Nie minęło 12 godzin od pory, kiedy powinnaś wziąć tabletkę. Nic nie będzie.

Na przyszłość radzę czytać ulotkę każdego leku, który bierzesz, nawet Apapu. To nie boli, a pomaga uniknąć pytań, na które masz tam odpowiedź.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 12:36   #1451
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

A nie masz jak się skonsultować z ginekologiem. Powiem, Ci że na początku-czyli do 3 miesięcy mogą się dziać różne dziwne rzeczy, ale zawsze to człowiek spokojniejszy jeśli skonsultuje się z lekarzem.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 17:39   #1452
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

A pigułki bierzesz aby leczyć cerę czy jako antykoncepcje a przy okazji chciałabyś zmniejszyć łojotok? Bo faktycznie takie typowe dermatologiczne zastosowanie ma sylvie30. Ale sylvie20 i yaz mają taką samą ilość syntetycznego estrogenu.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 15:22   #1453
karcia1988
Rozeznanie
 
Avatar karcia1988
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 813
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

hej dziewczyny mój gin właśnie mi zmienił tabletki na artizie bo po poprzednich miałam dużo skutków ubocznych mam nadzieję że na te tabsy mój organizm dobrze zareaguje a jak jest u Was przy stosowaniu tych tabletek? przeczytałam całe forum za dużo informacji w nim nie ma ponieważ te tabletki pojawiły się niedawno ale może są Wizażanki które mają już dłuższe doświadczenia z artizią i podzielą się wiedzą?
__________________

karcia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 12:16   #1454
karola2324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 31
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ja kończe 2 opakowanie i zero skutków ubocznych tylko jak zaczęłam brać gdy dostałam okres to miałam go 6dni normalnie i do nastepnego okresu miałam plamienia ale przeszło mi przy drugim opakowaniu bo gin mi powiedział ze jak nie przejdzie to zmieniamy ale jest ok
karola2324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 15:27   #1455
Pileczka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Witam, ja tez dopiero zaczynam swoja przygodę z tabletkami antykoncepcyjnymi. Mam obciążony wywiad rodzinny- moja mama choruje na nowotwór złośliwy piersi i dlatego zwlekałam z decyzją. Poprosiłam lekarza, aby przepisał mi tabletki z niską dawką hormonów. Przepisał mi KONTRACEPT.
Tabletki biorę od 8 dni, czuję się ok, ale strasznie wyskoczyły mi pryszcze- zarówno na twarzy, jak i na dekolcie. Czy to minie???
Miałyście, bądź macie podobny problem?
Z góry dziękuję za odp!
Pileczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 15:34   #1456
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Pileczka86 Pokaż wiadomość
Przepisał mi KONTRACEPT.
Tabletki biorę od 8 dni, czuję się ok, ale strasznie wyskoczyły mi pryszcze- zarówno na twarzy, jak i na dekolcie. Czy to minie???
Miałyście, bądź macie podobny problem?
wiele kobiet ma problemy z cerą po rozpoczęciu 'przygody' z tabletkami anty... zachwiana jest (chwilowo, by potem się unormować) równowaga hormonalna i organizm tak a nie inaczej reaguje na tabletki. dbaj o cerę, a jeśli po pierwszym opakowaniu nie przejdą Ci objawy- zgłoś się do lekarza i zapytaj o zmianę tabletek.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:15   #1457
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Witajcie dziewczyny. Gin zmienil mi tabsy z yazu, ktory bardzo mi zaszkodzil ,a na artizie. Powiedzial, ze to jest to samo, co logest, ktory bralam wczesniej przez 10 lat. Nie za bardzo mnie to cieszy, bo logest tez nie byl idealny, ale oprocz tego zaproponowano mi plastry a;bo nuvaring, ktorych z roznych powodow nie chce...Coz, zobaczymy
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:29   #1458
penelopes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Ja brałam 3 lata yasmin. W sumie dobrze się czułam, jedynie czasem nogi mnie bolały, coś na kształt bólów reumatycznych.
Postanowiłam przestać brać tabletki w kwietniu zeszłego roku. Przez ponad 3 miesiące nie miałam okresu. Potem jak dostałam to trwał prawie 2 tygodnie.Tak mi się organizm rozregulował.
Osobiście nie polecam proszków.
Każdy organizm reaguje inaczej.Polecam jednak wykonanie profilu hormonalnego przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej.
__________________
http://naszpies.com.pl/
penelopes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:24   #1459
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne KONTRACEPT

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
wiele kobiet ma problemy z cerą po rozpoczęciu 'przygody' z tabletkami anty... zachwiana jest (chwilowo, by potem się unormować) równowaga hormonalna i organizm tak a nie inaczej reaguje na tabletki. dbaj o cerę, a jeśli po pierwszym opakowaniu nie przejdą Ci objawy- zgłoś się do lekarza i zapytaj o zmianę tabletek.
Przy braniu tabletek skutki niepożądane mogą utrzymywać się nawet przez pierwsze trzy miesiące, więc nie polecam, żeby po miesiącu lecieć od razu i zmieniać. W taki sposób w życiu się nie dobierze odpowiednich tabletek.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 17:23   #1460
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez penelopes Pokaż wiadomość
Ja brałam 3 lata yasmin. W sumie dobrze się czułam, jedynie czasem nogi mnie bolały, coś na kształt bólów reumatycznych.
Postanowiłam przestać brać tabletki w kwietniu zeszłego roku. Przez ponad 3 miesiące nie miałam okresu. Potem jak dostałam to trwał prawie 2 tygodnie.Tak mi się organizm rozregulował.
Osobiście nie polecam proszków.
Każdy organizm reaguje inaczej.Polecam jednak wykonanie profilu hormonalnego przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej.
Niestety, ginekolodzy rzadko zlecają badania przez przepisaniem antykoncepcji. I właśnie przez to trzeba wypróbowywać, przyzwyczajać się, a gdyby było wiadomo, jakie się ma wyniki i predyspozycje, to ryzyko dobrania złych tabletek znacznie by się zmniejszyło. No ale, taka mentalność.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 22:46   #1461
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Gdybym nie wyczytala na necie o tych badaniach, to bym nie wiedziala, ze istnieja. A odwiedzilam juz kilka gabinetow :/
Jakie to badania i ile kosztuja?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:15   #1462
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez Maladive Pokaż wiadomość
Witam. Od 10 marca biorę swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i chciałam się zapytać jak długo może jeszcze trwać okres, bo mam go cały czas... Czasami jest mało krwi czyli idealnie sprawdza się wkładka higieniczna, a czasami zalewa mnie i potrzebny jest tampon. Wiem, że może występować plamienie, ale nie okres tak długo...
Okres przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych, bez względu czy to sylvie20 czy inne może dłużej trwać, a dodatkowo mogą występować plamienia/ krwawienia śródcykliczne. Taki stan rzeczy może utrzymywać się przez pierwsze 2-4 opakowania, chociaż producenci niektórych tabletek nadmieniają nawet o 6 miesiącach. Tak więc cierpliwości i nie wpadaj w panikę
Bez względu na to czy plamisz czy też nie, niech ci nie wpadnie do głowy odstawianie tabletek w środku opakowania
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:19   #1463
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie - coś nowego ?

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
Dzis Pani gin przepisala mi sylvie 20. bralam wczesniej Yaz. kurde czytam tu ze sylvie20 jest za slabe na lojotok ;/ no ale pobiore 3 miesiace jak sie nic nie zmieni to zwieksze dawke. jak myslicie?
Piszesz, że wcześniej brałaś YAZ, które przecież także nie są tabletkami stricte dermatologicznymi, bo mają niewiele tych hormonów, które mogłyby zahamować łojotok (0,02 mg + 3 mg, ethinylestradiolum + drospirenonum).
Wydaje mi się, że jeżeli ten twój łojotok nie jest bardzo nasilony, to sylvie20 mogą pomóc go zahamować - w każdym bądź razie stan cery się na pewno poprawi. W przeciwnym wypadku gin przepisze z pewnością sylvie30
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:29   #1464
bonjourdisko
Rozeznanie
 
Avatar bonjourdisko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 886
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez Maladive Pokaż wiadomość
a byłyście płaczliwe?
strasznie, ale tylko przy 1 opakowaniu.
potrafiłam płakać i śmiać się za zmianę, a byle co mnie doprowadzało do furii : O

Dziewczyny, byłam wczoraj u pana gina(chodzę do dwóch:p) i... powiedział mi,że powinnam przerzucić się na inne. Powód? Są za mocne dla tak młodej osoby, rozwalają wątrobę, polecane tylko dla osób nieradzacych sobie z trądzikiem(czytał mi to nawet z jakiejś książeczki o lekach : O). Dodał jeszcze, że można używać ich jakieś pół roku.
Po skończeniu opakowania pójdę do mojej pani ginekolog i podpytam się.
__________________
I) włosy za talie
II) włosomaniaczka od lutego 2012
III) wegetarianka od 2005

http://ochdearme.tumblr.com
http://www.bonjourdisko.blogspot.com - założyłam!
http://instagram.com/lilyhatesroses


29.09 - kosmetyki LUSH: peeling RUB RUB RUB, lotion Charity Pot, peeling do ust Bubblegum
bonjourdisko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:50   #1465
Kasiuulka1
Raczkowanie
 
Avatar Kasiuulka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
GG do Kasiuulka1
Wink Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

hej kobitki
jestem tutaj nowa, właśnie sobie założyłam konto
przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi na temat leku antykoncepcyjnego Artizia. Dziś miałam wizyte u mojej pani doktor i poprosilam o tabletki antykoncepcyjne ponieważ ostatnio podejrzewałam że mogę być w ciąży. Współżyje z facetem od niecałego roku. Przeważnie był to seks bez zabezpieczenia. Postanowiłam jednak nigdy więcej nie biegać do apteki po testy i obgryzać paznokci czy aby nie zaszłam w ciąże. Zaczełam chodzić do ginekologa rok temu, bo słyszałam ze przed planowanym "pierwszym razem" trzeba a raczej powiinno się zaliczyc wizytę u specjalisty. Mam bardzo nie regularny okres i rok temu przepisała mi "Luteine" na uregulowanie miesiaczki, ale dziś kazała odstawić i zacząć brać Artizie.

Nie spotkałam się o negatywnych opiniach o tym leku z czego się oczywiscie ciesze byłam dziś w aptece i pani mi powiedziala ze kosztuja 19.90. jak za opakowanie to całkiem nie źle ale niestety nie było go akurat.
Powiedzcie mi, załujecie ze zaczełyście przyjmować ten lek? Ponieważ sa to moje pierwsze takie tabletki, nieco się denerwuje.

Pytałam czy się tyje po tych tabletkach - odpowiedziala ze tyje się po kremówkach

Licze na jakies odpowiedzi
Pozdrawiam
Kasiuulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 13:23   #1466
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Sylvie 20

Cytat:
Napisane przez klaudia844 Pokaż wiadomość
Okres przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych, bez względu czy to sylvie20 czy inne może dłużej trwać, a dodatkowo mogą występować plamienia/ krwawienia śródcykliczne. Taki stan rzeczy może utrzymywać się przez pierwsze 2-4 opakowania, chociaż producenci niektórych tabletek nadmieniają nawet o 6 miesiącach. Tak więc cierpliwości i nie wpadaj w panikę
Bez względu na to czy plamisz czy też nie, niech ci nie wpadnie do głowy odstawianie tabletek w środku opakowania
Nie, nie zamierzam odstawiać. Powiem tak, że mój okres trwał chyba 2,5 tygodnia. Dziś biorę ostatnią tabletkę z pierwszego opakowania i będę wyczekiwać krwawienia i mam nadzieje, że teraz to krwawienie będzie trwało o wiele krócej...
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:27   #1467
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

W wieku 17 lat zaczelam brac Logest, ktory ma identyczny sklad jak artizia, ale ma innego producenta. Znosilam je bardzo dobrze, poza spadkiem libido, ktory wystepuje przy kazdej antykoncepcji hormonalnej, nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Bralam je 10 lat, potem niestety zachcialo mi sie zmian, ale po roku na Yazie wracam do Logestu, tylko pod inna nazwa
Nie przytylam ani grama, zdarzaly sie wahania wagi, ale to raczej skutek obzarstwa, a nie hormonow. Jesli Cie to uspokoi, to teraz waze 45 kg, a "jade" na tabsach od 11 lat.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:56   #1468
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Jakie to badania i ile kosztuja?
glukoza na czczo, ALAT, bilirubina , APTT, TSH i morfologia- zestaw podstawowy (przed doborem tabletek) http://laboratorium.wroclaw.pl/cennik.html -> cennik u mnie we wrocławiu, ale sa to ceny 'uniwersalne' (cena w rożnych miastach to +/- 2zł). p[rywatnie całość to nieco ponad 50zł, ale wystarczy iśc do lekarza rodzinnego i da skierowanie- wtedy za darmo

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2011-03-30 o 15:57
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 16:16   #1469
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Dzieki za odpowiedz. Wiekszosc z tych badan mialam robiona, z tego co pamietam, to wsio bylo w normie.
Myslalam, ze chodzi o jakies badania poziomu hormonow albo cos w ten desen

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2011-03-30 o 16:18
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 16:27   #1470
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

TSH to hormony.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.