Artizia/Harmonet/Kontracept/Logest/Sylvie 20/Artilla/Juliperla - wątek zbiorczy! - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 19:08   #1561
kamillla4665
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Sylvie 20

To wiem własnie chodziło mi o to w jakim stopniu szkodza, bo juz mialam kilka sytuacji, ze tabletki niby dzialaly, ale okazywalo sie, ze byly za mocne i nie powinnam ich brac, dlatego i teraz nie mialam pewnosci, bo nie spytalam. A z pania gin predko sie nie spotkam, a bez sensu byloby isc na wizyte tylko po to
kamillla4665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 11:35   #1562
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

Trudno jest określić w jakim stopniu szkodzą, a może w większości przypadków w ogóle nie szkodzą. Zwłaszcza, że Ty masz zalecone pigułki na uregulowanie cyklu czyli według mnie powinnaś je brać.
Zaufaj swojemu lekarzowi, pani doktor raczej wie co robi. No chyba, że jej nie ufasz a tak to wygląda, to zmień lekarza.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 18:19   #1563
kamillla4665
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Sylvie 20

Ufam dlatego zaczelam brac te tabletki, ale mialam taka chwilke zachwiania... ale juz jestem bardziej spokojna, dzieki za rady
kamillla4665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 07:45   #1564
Kasiuulka1
Raczkowanie
 
Avatar Kasiuulka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
GG do Kasiuulka1
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Witam Kobitki
Niewiem, czy dalej jestem tutaj mile widziana ale martwię się dlatego piszę. Kiedyś wspominałam że nie wiem czy zacząć brać ARTIZIE. Przekonałyście mnie do tego i już naprawdę chciałam zacząć brać. Okres miał mi się zacząć w poniedziałek. Tak wyliczyłam. Ale jest on bardzo nie regularny. Wciaż czekam i wciąz nic. Od paru dni bolą mnie piersi, a raczej sutki. i są one bardzo nabrzmiałe. Mógł to by być objaw zbliżającej się miesiączki lecz nigdy do tej pory takich objawów nie miałam, przeważnie bolał mnie brzuch gdy dostałam krwawienie ale żeby był ból piersi to nie. Nie wiem co mam o tym myślec.
__________________
K.
Kasiuulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:19   #1565
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

My kobiety nie jestesmy szwajcarskimi zegarkami i nie zawsze u nas musi co miesiąc wyglądać tak samo. raz okres moze trwac 7 dni, raz 3, tak samo jest z objawiami przedmiesiączkowymi raz mogą boleć piersi, a raz nie.
nie martw sie i nie stresuj bo tylko opoznisz jeszcz bardziej okres
weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:46   #1566
Kasiuulka1
Raczkowanie
 
Avatar Kasiuulka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
GG do Kasiuulka1
Smile Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Dziękuje za odpowiedź Pewnie nie potrzebnie panikuje. Ból piersi minął a okresu dalej nie mam i czekam...

Pozdrawiam
__________________
K.
Kasiuulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:22   #1567
Mrochna Tajemnica
Rozeznanie
 
Avatar Mrochna Tajemnica
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opole
Wiadomości: 652
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Kasiuulka1, nie chce wprowadzać w błąd, ale z tego co pamiętam, jak pierwszy raz brałam tabletki (jeszcze to było Yasminelle) to dostałam bardzo skąpy okres i też później. Więc się nie martw!
__________________

<3
Mrochna Tajemnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 09:04   #1568
Pesymysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

wiesz,jak ja mialam zaczac brac tabletki to akurat miesiaczki nie dostalam jak na zlosc;p poszlam do lekarza, ktory przepisal mi luteine i miesiaczka wrocila.... nie panikuj, okres napewno dostaniesz
Pesymysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 09:12   #1569
Kasiuulka1
Raczkowanie
 
Avatar Kasiuulka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
GG do Kasiuulka1
Smile Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Dziękuje za odpowiedzi

Też kiedyś brałam luteinę. Ale przy ostatniej wizycie lekarz mi przepisał ARTIZIE a luteinę kazał zaprzestać zażywać. Więc teraz czekam, ale to juz prawie tydzien jak okres się nie pojawił..

Pozdrawiam
__________________
K.
Kasiuulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 11:09   #1570
calineczka02
Zadomowienie
 
Avatar calineczka02
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kijany
Wiadomości: 1 168
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ja tez biore artizię, dzisiaj 2 tabletke! jak pochłonę więcej to dam znać
widzę, że jesteście strasznie oburzone tym że lekarze nie przepisują badań na próby wątrobowe i inne pierdoły...przecież lekarz przeprowadza wywiad z wami przed zapisaniem tabletek i jezeli stwierdzi ze wszystko bedzie ok (ze nikt z waszej rodziny nie mial raka narzadow rodnych, zakrzepicy itp) to po co robić badania które kosztują ogromne pieniądze albo trzeba na nie czekac wieki...poza tym przeciez mozecie same pojsc i zrobic badania albo powiedziec lekarzowi ze chcecie i nie ma prawa wam odmowic...nie ma sie co oburzac lekarz tez czlowiek ^.^
__________________
Sh >>>...<<<
calineczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 11:25   #1571
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Ja miałam tabletki dobrane na podstawie wyników morfologii, które przyniosłam ginekolożce
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 12:00   #1572
Pesymysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez calineczka02 Pokaż wiadomość
ja tez biore artizię, dzisiaj 2 tabletke! jak pochłonę więcej to dam znać
widzę, że jesteście strasznie oburzone tym że lekarze nie przepisują badań na próby wątrobowe i inne pierdoły...przecież lekarz przeprowadza wywiad z wami przed zapisaniem tabletek i jezeli stwierdzi ze wszystko bedzie ok (ze nikt z waszej rodziny nie mial raka narzadow rodnych, zakrzepicy itp) to po co robić badania które kosztują ogromne pieniądze albo trzeba na nie czekac wieki...poza tym przeciez mozecie same pojsc i zrobic badania albo powiedziec lekarzowi ze chcecie i nie ma prawa wam odmowic...nie ma sie co oburzac lekarz tez czlowiek ^.^
brawo madra odpowiedz dla wszystkich tych ktorzy wielce sie burza z tego powodu
Pesymysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 20:25   #1573
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Hej dziewczyny ja koncze wlasnie opakowanie ogolnie co dla mnie najwazniejsze to: nie przytyłam, piersi mi troche urosly poza tym jestem troche placzliwa bardziej chyba.ale ogolnie jestem zadowolona.
Mam do Was pytanie mianowicie teraz przez ok miesiąc nie bedziemy mieli sposobnosci uprawiac seksu bo TŻ w szpitalu bedzie.I mam pytanie do tych doswiadczonych z tabletkami, mianowicie czy mimo to dalej kontynuowac terapie hormnalną? czy przestan brac artizie na miesiac a potem znow do niej wrocic?

następne pytanie to czy przy tabletkach przed okresem ma sie takie same objawy jak przed tym okresem bez tabletek?bolą mnie troche piersi teraz i brzuch jak na kilka dni przed okresem.a wlasnie koncze opakowanie.

i kolejne pytanie to o co chodzi z tą luteiną? ja biorę luteinę na oczy, a to jest zabronione przy artizii?
prosze Was o odp
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 20:51   #1574
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez martuha20 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie mianowicie teraz przez ok miesiąc nie bedziemy mieli sposobnosci uprawiac seksu bo TŻ w szpitalu bedzie.I mam pytanie do tych doswiadczonych z tabletkami, mianowicie czy mimo to dalej kontynuowac terapie hormnalną? czy przestan brac artizie na miesiac a potem znow do niej wrocic?

następne pytanie to czy przy tabletkach przed okresem ma sie takie same objawy jak przed tym okresem bez tabletek?bolą mnie troche piersi teraz i brzuch jak na kilka dni przed okresem.a wlasnie koncze opakowanie.

i kolejne pytanie to o co chodzi z tą luteiną? ja biorę luteinę na oczy, a to jest zabronione przy artizii?
prosze Was o odp
na Twoim miejscu ja bym brała tabletki przez cały miesiąc pobytu ukochanego w szpitalu z banalnego powodu - bałabym się ze drugi raz moj organizm mogłby nie przyjąć tabletek. taka panikara jestem

ja przed krwawieniem nie mam zadnych objawów gdy zażywam tabletki. jedynie w trakcie okropnie boli mnie brzuch, ale da sie przeżyc...co sie nie robi dla wyzszego dobra...

niektóre dziewczyny biora luteine na wywolanie miesiączki myślę, że jak nic nie pisze w ULOTCE to nie powinnaś się obawiać, że luteina z artizią stworzą jakaś ''mieszanke wybuchową''.

Mam nadzieję że choć w minimalnym stopniu uspokoiłam cię
pozdro



p.s. ale się nam wątek rozwija
weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 21:34   #1575
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

dziękuje moze ktos jescze ma jakies doswiadczenie ?
no chyba bede je brac nie ma po co sie bawic z organizmem ze raz biore pozniej nie biore i za chwile znow bede brała
zastanawiaja mnie tylko te objawy przedokresowe ;>
a co do luteiny to nie wiedzialam ze ma takie właściwosci ja ją musze brać bo moje oczka są wykończone od soczewek przedewszytskim
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 07:49   #1576
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Ja też bym na Twoim miejscu brała cały miesiąc
Moim zdaniem nie można robić tak, że miesiąc biorę a potem nie biorę.

PS Mi też piersi urosły
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 08:42   #1577
miracle567
Raczkowanie
 
Avatar miracle567
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 347
GG do miracle567
Dot.: Sylvie 20

Biore te tabletki od tygodnia i zauwazylam znaczny spadek apetytu, teraz sie zastanawiam czy ma to zwiazek z sylvie 20, czy po tygodniu mozna juz zaobserwowac jakies skutki uboczne? Jak myslicie dziewczyny?
miracle567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:36   #1578
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Sylvie 20

tak, można.
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 12:21   #1579
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Sylvie 20

W sumie można zaobserwować jakieś skutki uboczne, niemniej jednak z wysuwaniem takich wniosków zaczekałabym do końca 3 opakowania, czyli do czasu aż Twój organizm przestawi się na hormony i na nową "sytuację" w Twoim organizmie.

Do sylwii789

Każda kobieta jest inna więc różnie reaguje na dany lek/ tabletki. Jeżeli rzeczywiście doskwiera Ci spadek libido, to powiedz o tym swojemu lekarzowi, a ten z pewnością coś wymyśli
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 15:47   #1580
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

co do piersi to ja ciągle upieram sie przy tym że nic nie urosły, jednak mój chłopak twierdzi że mi ich przybyło... i co tu myśleć
przytyć nie przytyłam. humor jaki był taki jest. soczewki są tolerowane nadal.
teraz nie chcę robić przerwy miedzy opakowaniami, ponieważ wyjeżdżamy z Skarbem na weekend. mam nadzieje ze jak do tej pory wszystko było celująco to teraz nic się nie zmieni i organizm nie zwariuje.
weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:19   #1581
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Sylvie 20

Oczywiście, że można już obserwować skutki uboczne, jednak przy pierwszych trzech opakowaniach są one bardziej nasilone, potem wszystko się normuje. Ginekolog nie uprzedzał, Cię że na początku możesz się niezbyt dobrze czuć?
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 21:23   #1582
Pesymysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ja tam tez dalej bralabym hm tydzine przed miesiaczka tylko piersi mnie bola,strasznie delikatne i wrazliwe sa i to na tyle a ja zadnych skutkow ubocznych nie mam,piersi jak nie tkniete (tak mi sie wydaje;p)
Pesymysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 22:07   #1583
miss_alchemist
Raczkowanie
 
Avatar miss_alchemist
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 259
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez martuha20 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja koncze wlasnie opakowanie ogolnie co dla mnie najwazniejsze to: nie przytyłam, piersi mi troche urosly poza tym jestem troche placzliwa bardziej chyba.ale ogolnie jestem zadowolona.
Mam do Was pytanie mianowicie teraz przez ok miesiąc nie bedziemy mieli sposobnosci uprawiac seksu bo TŻ w szpitalu bedzie.I mam pytanie do tych doswiadczonych z tabletkami, mianowicie czy mimo to dalej kontynuowac terapie hormnalną? czy przestan brac artizie na miesiac a potem znow do niej wrocic?

następne pytanie to czy przy tabletkach przed okresem ma sie takie same objawy jak przed tym okresem bez tabletek?bolą mnie troche piersi teraz i brzuch jak na kilka dni przed okresem.a wlasnie koncze opakowanie.

i kolejne pytanie to o co chodzi z tą luteiną? ja biorę luteinę na oczy, a to jest zabronione przy artizii?
prosze Was o odp
Jedną z najgłupszych rzeczy, jakie można zrobić przy hormonach, jest robienie krótkiej, 1-2 miesięcznej przerwy Nie chodzi o skuteczność, będzie bowiem zachowana, jeśli zacznie się opakowanie podczas następnego krwawienia, ale jest to totalne rozchwianie organizmu i jego gospodarki hormonalnej. Jeśli przerwa - to minimum trzy miesiące, lepiej nawet dłużej.

Luteina na oczy to co innego, niż luteina na wywołanie miesiączki W jej ulotce powinno być napisane, czy wpływa na skuteczność doustnych środków hormonalnych.

A ja właśnie zmieniam antykoncepcję transdermalną na Artizię, której cena mile mnie zaskoczyła (dałam 17 zł za opakowanie). Do tej pory dobrze reagowałam na hormony, mam nadzieję, że nie będzie niemiłej niespodzianki :P
miss_alchemist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:20   #1584
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

dzięki dziewczyny za odpowiedzi przerwy nie bedzie no mnie tez glownie piersi bolą teraz.i czekam za tym okresem potabletkowym ciekawa jestem jaki bedzie.
a z tą luteiną mnie też nastraszyłyście nie mam juz ulotki od tabletk ale kupuję następną niedlugo to poczytam dokładnie.

No z tego co widzę Artizia wpływa na większość z nas pozytywnie
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 15:17   #1585
calineczka02
Zadomowienie
 
Avatar calineczka02
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kijany
Wiadomości: 1 168
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez martuha20 Pokaż wiadomość

No z tego co widzę Artizia wpływa na większość z nas pozytywnie

ha, miejmy taka nadzieję, że pozytywnie...a jak to jest laski z waszym libido? spadlo? zwiekszylo się? moje się zwiekszyło ale to chyba za wczesnie na tzw. skutki uboczne, chyba to siedzi w mojej glowie po prostu
__________________
Sh >>>...<<<
calineczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 15:23   #1586
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Cytat:
Napisane przez calineczka02 Pokaż wiadomość
ha, miejmy taka nadzieję, że pozytywnie...a jak to jest laski z waszym libido? spadlo? zwiekszylo się? moje się zwiekszyło ale to chyba za wczesnie na tzw. skutki uboczne, chyba to siedzi w mojej glowie po prostu
Mi też się zwiększyło
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 19:25   #1587
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

u mnie sprawa libido wygląda tak, że chyba jest w normie, choć u mnie zawsze było wysokie, hihi. choć teraz mam jeszcze większą ochotę, bo wiem że żadnych dzieci z tego nie będzie.
choć może jedynym "minusem" jest to że szybko się robię sucha. nie wiem czy to przez tabletki akurat czy przez coś innego, ale przecież wszystko idzie obejść i radzimy sobie inaczej
weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 21:55   #1588
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

ja tez szybko robie sie sucha;/ mozliwe ze przez tabsy bo wczensiej nie bylo tego problemu
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 07:04   #1589
201605011933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 811
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

Boli was brzuch podczas okresu na Artizii?

To jest moje drugie opakowanie, poprzedni okres był super, zero bólu... A teraz za parę dni robię przerwę i brzuch mnie tak pobolewa jak na okres.
201605011933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 10:14   #1590
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: Tabletki antykoncepecyjne ARTIZIA.

mnie brzuch boli w trakcie krwawienia, ktore trwa 3 dni. więc jakoś da się przeżyć. ibupromy i jazda...
weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 00:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.