jak wyleczyc sie z depresji?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-18, 16:07   #1
kokota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29

jak wyleczyc sie z depresji??


czesc.
pisanie na forum to juz chyba ostatnie krzyki rozpaczy. nie wiecie jak wyleczyc sie z depresji?? ten stan juz tak trwa od paru miesiecy, nic mi sie nie chce, nic nie ma dla mnie sensu, praca przestala mnie ciszyc, sprawia mi tylko dodatkowy problem. wszytko jest szare i beznadziejne. nawet nazeczony jakis nie taki juz nie zyjemy ze soba tylko obok siebie. to wszystko jest takie zalosne
kokota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 17:07   #2
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

to musisz isć do lekarza psychiatry i przepisze ci odpowiednie leki .
soni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 17:24   #3
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Do psychiatry tak, ale i do psychologa. Najpierw. Nie można skoncentrować się jedynie na prochach, bo czasem zamiast pomóc mogą uzależnić, a wtedy zamiast jednego problemu dostaniemy dwa.
W każdym razie jeśli to depresja, TRZEBA zgłosić się do specjalisty. Przy czym, ważne, do DOBREGO specjalisty, któremu zależy na tym, by pomóc Tu na forum dużo nie pomożemy Choroby takiej jak depresja nie wyleczy się pocieszaniem że "wszystko będzie dobrze" i "szukaj jasnych stron życia", bo to nie działa. Tylko specjalista.
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 17:47   #4
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Cytat:
Napisane przez kokota
czesc.
pisanie na forum to juz chyba ostatnie krzyki rozpaczy. nie wiecie jak wyleczyc sie z depresji?? ten stan juz tak trwa od paru miesiecy, nic mi sie nie chce, nic nie ma dla mnie sensu, praca przestala mnie ciszyc, sprawia mi tylko dodatkowy problem. wszytko jest szare i beznadziejne. nawet nazeczony jakis nie taki juz nie zyjemy ze soba tylko obok siebie. to wszystko jest takie zalosne
jedno jest pewne, że skoro to trwa tyle czasu to sama się nie wyleczysz. dobrze, że sobie zdajesz sprawę z tego, ze coś jest z tobą nie tak.
wyprawę do psychiatry odradzam. da leki, które pomogą tylko do czasu gdy je będziesz brać a też nie są obojętne dla organizmu. poza tym tłumią nie tylko neagtywne emocje ale te pozytywne też. także i człowiek niby nie ma doła ale nie umie też przeżyć spontanicznej radości.
ale do psychologa jak najbardziej. czasem wystarczą dwie-trzy wizyty, a czasem trzeba pochodzić trochę dłużej. jest to naprawdę skuteczne o ile ktoś chce coś ze sobą zrobić a nie idzie z nastawieniem "panie zrób pan coś ze mną!"
trzymaj sie i nie lekceważ tego. szkoda czasu na depresje, lepiej cieszyć się życiem
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:55   #5
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Ja bym sie tak nie rozpedzala z wizyta u specjalisty. Zawsze mozesz pojsc do psychologa. Ale sprobuj przeanalizowac, skad wzial sie taki stan u Ciebie (mam na mysli, kiedy to sie zaczelo i czy bylo powiazane z jakims wydarzeniem).
Zastanow sie czy zycie, ktore teraz prowadzisz jest spelnieniem twoich marzen i pragnien. Jesli nie, to pomysl o tym, jak mozna by to zmienic.

Przede wszystkim musisz miec swiadomosc, ze to Ty jestes pania swojego losu. Obierasz sobie jakis cel, i krok po kroku do niego dazysz.
Tak trzeba myslec. Inaczej, moze dopasc stagnacja, ktora bardzo czesto jest przyczyna popadania w rozne depresyjnopodobne stany.
Natomiast dozenie do jakiegos celu, budzi w nas chec pokonywania trudnosci i daje radosc z wykonania kolejnych kroczkow. A to daje chec do zycia...
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 21:00   #6
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Popieram wizyte u psychologa ale chyba najwazniejsze jest to zebys sie czula wazna i dobrze Ci bylo z najblizszymi ...Jesli wydaje Ci sie ze Ciezaniedbuja etc.stad czesto rodzi sie frusrracja ktora takze moze prowadzic do tej choroby.Nie ma nic gorszego jak nie byc docenianym i nie mic do kogo buzi otworzyc...Moze w tym tkwi problem po czesci ??
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 22:17   #7
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

W kwestii porady, co zrobic, moge tylko przyklasnac na to, co napisano powyzej - najpierw do psychologa, potem ewentualnie do psychiatry (w niektorych sytuacjach leki potrafia uratowac zycie) i przeanalizuj swoje oczekiwania, dzialania i atmosfere swojego swiata - ludzi, zajecia, ambicje... Od siebie moge dodac jeszcze, ze nie jestes sama, bo ja i na pewno wiele innych Wizazanek tez ma taki problem. Nie wstydz sie wiec poradzic specjalisty (wiem, ze latwiej napisac anonimowo post na forum niz isc na spotkanie z obcym czlowiekiem w cztery oczy, ale warto).
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-18, 22:36   #8
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Ja wyszłam z deprechy po bodajże pół roku. Bez leków, bez psychologa (probowałam z psychologiem, ale psycholog mnie regularnie olewał - państwowy, bo do prywatnego nie poszlabym, nie mam pojęcia skąd wziąłabym tyle kasy). Wymagało to ode mnie dużo pracy nad samą sobą, dużo wysiłku i próby dojścia do tego co jest problemem. Mam świadomość, że nie byłam w tragicznym stanie, i choć te równe sześc miesięcy pernamentnego smutku (i wcześniejsze trudne półtora roku) wykończyło mnie, to jednak jakoś udało mi się powoli z tego wygrzebać. Mówiłaś narzeczonemu co Ci dolega i dlaczego tak się czujesz? Myślę, że wsparcie ze strony partnera jest bardzo ważne, a przynajmiej świadomość, że on wie i stara się zrozumieć. Co do psychologa to jak najbardziej bym zalecała, pomimo, ze mam sama kiepskie doświadczenia, to może pomóc. Trudno jest mi powiedziec Ci coś konkretnego, bo sama nie do końca wiem jak z tego wyszłam. Myślę, ze wbrew sobie trzeba robić coś, cokolwiek, żeby nie myślec ciągle o smutku, a przede wszystkim spróbowac dojść do tego co jest przyczyną smutku. Czasami wydaje nam się, ze wszystko jest dobrze, że różne zdarzenia z przeszłości nie wywarły na nas wpływu, a tak naprawdę wewnątrz nas gromadzą sie straszne lęki i straszne zgrzyty...Mi troche pomogło czytanie "Charakterów", mimo wszystko wyjasniały mi przynajmiej inektóre potencjalne przyczyny dlaczego tak sie czuję, co powoduje, że czuję się tak a nie inaczej. Życzę Ci powodzenia. Depresja jest trudna, ale uleczalna
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 23:41   #9
nadie4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 39
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

psychiatrato nie jest lekarstwo...miałam taz powazna depresje a psychiatra tylko mnie dobił, nawet mnie dobrze nie wysłuchał a juz przepisywał jakies leki! Jeden dzien wystarczył abym wziela sie za siebie...po mojej probie samoojczej...i wizytach u psychologa ...przypadkiem usłyszalam płacze mojej mamy...cierpiała przezemni9e pomyslałam sobie Cokolwiek mnie czeka ...cokolwiek złego mnie spotkała...nie zrobie tego swoim rodzicom..." nie zabije im dziecka" bo przeciez jestem ich dzieckiem....nie zrobie im tego! Pomysl o tym...
nadie4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 10:31   #10
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

trzeba dobrze zrozumieć czym jest depresja . czasami ma podłoże czysto chemiczne i tylko przyjmowanie leków, np. zwiększających poziom serotoniny , może coś pomóc . nie sądzę , że w takim przypadku wysiadywanie na kozetce u psychologa da jakiś większy efekt . pozd.
soni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 12:00   #11
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

a ja proponuje żebyś sobie co dzień około 30 minut pisała na kartce np. Jestem szczęśliwa, jestem zadowolona itp. i pisała tak to zdanie jedno cały czas - afirmacja a i czasami sobie myśl co jet dobre w tobie, przypominaj sobie szczęśliwe chwile i uśmiechaj się

na pewno będzie dobrze
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-20, 12:15   #12
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Cytat:
Napisane przez soni
trzeba dobrze zrozumieć czym jest depresja . czasami ma podłoże czysto chemiczne i tylko przyjmowanie leków, np. zwiększających poziom serotoniny , może coś pomóc . nie sądzę , że w takim przypadku wysiadywanie na kozetce u psychologa da jakiś większy efekt . pozd.
poziom serotoniny nie spada ot tak sobie, bez przyczyny i nie można do tego podchodzić jak do grypy - wezmę tabletkę i jest ok. oczywiście są przypadki, że leki spowodują wyrównanie pozimu hormonów, wszystko wróci do normy i depresja nigdy już nie wróci, ale nie jest to regułą. jeżeli ktoś miał depresję i nie odnalazł jej rzeczywistej przyczyny (a to daje sesnowna psychoterapia), to stan ten najczęściej powraca - prędzej czy później.
oczywiście są sytuacje gdy depresja jest tak silna, że jakaklowiek rozmowa z pacjentem jest po prostu niemożliwa. dopiero terapia farmakologiczna pozwala w ogóle dotrzeć do chorego.
w każdym razie ja osobiście odradzam szukanie pomocy od razu w lekach. z większością wypadków depresji naprawdę można poradzić sobie bez chemii. ale jeżeli sesje u psychologa nie pomagają to wtedy należy poszukać pomocy u psychiatry.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:32   #13
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Cytat:
Napisane przez Hiacynta
a ja proponuje żebyś sobie co dzień około 30 minut pisała na kartce np. Jestem szczęśliwa, jestem zadowolona itp. i pisała tak to zdanie jedno cały czas - afirmacja a i czasami sobie myśl co jet dobre w tobie, przypominaj sobie szczęśliwe chwile i uśmiechaj się

na pewno będzie dobrze
Jeśli mamy do czynienia z rzeczywistą depresją, a nie "dołem", to wybacz, ale ten sposób nie podziała. Można próbować afirmacji z chandrą, bardzo chętnie. Ale depresja jest chorobą. I proponowany sposób w tym przypadku...to tak, jakbyś miała grypę i zamiast iść do lekarza próbowała ją leczyć pisząc na kartce "nie mam gorączki, nie łupie mnie w kościach, nie boli mnie głowa"
Tyle odnośnie depresji. Druga sprawa - nie wiem, czy założycielka wątku jest chora czy ma po prostu gorsze dni. To stwierdzi doświadczony terapeuta podczas wywiadu.
Pozdrawiam

pkawecka - zgadzam się z każdym Twoim słowem
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 15:53   #14
Hiacynta
Raczkowanie
 
Avatar Hiacynta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: już sama nie wiem skąd ;)
Wiadomości: 429
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Cytat:
Napisane przez mech
Jeśli mamy do czynienia z rzeczywistą depresją, a nie "dołem", to wybacz, ale ten sposób nie podziała. Można próbować afirmacji z chandrą, bardzo chętnie. Ale depresja jest chorobą. I proponowany sposób w tym przypadku...to tak, jakbyś miała grypę i zamiast iść do lekarza próbowała ją leczyć pisząc na kartce "nie mam gorączki, nie łupie mnie w kościach, nie boli mnie głowa"
Tyle odnośnie depresji. Druga sprawa - nie wiem, czy założycielka wątku jest chora czy ma po prostu gorsze dni. To stwierdzi doświadczony terapeuta podczas wywiadu.
Pozdrawiam

pkawecka - zgadzam się z każdym Twoim słowem

ale mi chodziło zastosować to jako dodatek do leczenia, na pewno nie zaszkodzi
__________________
Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
Hiacynta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:04   #15
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

No tak, zaszkodzić nie zaszkodzi
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:14   #16
Medżi_86
Raczkowanie
 
Avatar Medżi_86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 435
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Moja bliska osoba miała depresjeI musze przyznac,ze bez psychiatry i bez lekarstw by z tego NIE WYSZŁA!Nikt nie potrafił jej pomóc,nawet ona sama choć bardzo chciała!A do lekarza i tak trzeba bylo ja wyslać siła."Umierałam" razem z nia....To najgorsze chwile w moim życiu!!A co dopiero przezywa osoba z depresja...Teraz mija 3 miesiac od rozpoczecia kuracji-i jest całkiem inną osobą-jak kiedys-żywą,energiczną,pełną chęci do życia....A było naprawde źle!Więc radze,żebyś zkorzystała z porady psychologa albo psychiatry!Trzymaj sie
__________________
"Ja wiem, że lepiej byłoby nie czuć nic,
albo cofnąć czas (...)"





Medżi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 16:35   #17
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: jak wyleczyc sie z depresji??

Musisz zrozumieć - że wszystko, co Cię spotyka, lub spotkało - pomijając zdarzenia losowe - zależy - jedynie od Ciebie.
Cuda nie istnieją.

Po drugie - leki. Pomogą. W końcu jesteśmy jedynie - biochemią. Skoro coś się w środku zepsuło - nie bój się (przesadnie) szukać pomocy u lekarza - i przyjmować farmakologię. Nie ześwirujesz.

Po pierwsze - zacisnąć zęby - i chcieć się ratować.
Za wszelką cenę.
Zmienić tryb życia - radykalnie - jak tylko możesz.
I - szukać nowego sensu.
Staraj się nie widzieć w kimś, czymś wad - ale wrzucić na luz - i akceptować.

Nie wiem, czy to można wyleczyć.
Warto umieć przekonać siebie - że bez względu na wszystkie myśli - życie masz tylko jedno.
Że - zbyt wiele tracisz - każdego kolejnego dnia.

A co do - w konsekwencji; co się z tym wiąże - samobójstwa..?
Warto uwierzyć, że w grobie - spędzisz już całą wieczność. Tu jesteś - chcąc, nie chcąc - jedynie chwilę.
Drugiej szansy - nikt nie dostanie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:21.