Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-15, 14:10   #61
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: dlaczego nie wodą z kranu?

to jeszcze zależy z jakiego kranu. znaczy- w jakim mieście.w warszawie to woda nie jest najlepsza, ale na przykład w olsztynie, skąd jestem, woda w kranie jest pierwszorzędna, jak butlelkowna mineralka.piję ją hektolitrami prosto z kranu(woda jest czysta jak łza), a mycie się nią jest jak najbardziej ok. kiedy mieskałam jeszcze w toruniu, będąc na pierwszych latach studiów, każdorazowe odkręcenie wody sprawiało, ze zapach chloru roznosił się po całym mieszkaniu.i ta woda wysuszała mnie bardzo.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 11:47   #62
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Cera Mieszana + Otręby Pszenne

Witam Wszystkie Wizazystki
Wczoraj byłam u kosmetyczki po poradę, mam cerę mieszaną z tendencja do przetłuszczania,umówiłam sie na oczyszczanie kaszaków i wągrów (ale to za tydzień bo ponoć goi sie przez 7 dni i raczej zalecane nie wychodzenie z domu bo jak sie ludziom pokazać):P do tego czasu poradziła mi mycie twarzy nie żadnymi żelami,mydłami siarkowymi tylko... otrębami pszennymi, naturalny pilling 2 razy dziennie (2 stołowe łyżki zalać niewielką ilością wrzątku,wymieszać i w stanie bardzo ciepłym nakładać na twarz i masować.Zrobiłam jak zalecała i jestem bardzo zadowolona, twarz jest świeża,gładka nie błyszczy się i naprawdę czuję satysfakcje.Po takim "myciu" kładę krem Garniera Czysta Skóra nawilżajaco matujący i jest bardzo Ok.
Czy moze któraś z Was "myła" juz twarz otrębami? i jak na dłuższą metę? jeżeli nie to polecam warte wypróbowania.
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 12:11   #63
Sylviiaa
Raczkowanie
 
Avatar Sylviiaa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Varsovie
Wiadomości: 114
GG do Sylviiaa
Re: Cera Mieszana + Otręby Pszenne

hej
tez mam skórę mieszaną skoro mówisz ze tak dobrze skóra sie sprawuje po takiej maseczce to musze koniecznie sprobowac
dzięki i pozdrawiam
Sylvia
__________________


What shall I do to believe? Love.
What shall I do to love? Believe.


Aparatka
=> 19.06.2009 => góra (ligatury ciemnoniebieskie)
=> 14.07.2009 => góra (ligatury różowe)
Sylviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 14:23   #64
chikitta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Ustka
Wiadomości: 13
Re: Cera Mieszana + Otręby Pszenne

A proszę bardzo, jak pisałam mi kosmetyczka zaleciła mycie twarzy w ten sposób, napisz jak u Ciebie się sprawdzi.
Pozdrawiam swoją imienniczkę
__________________
Syl.
chikitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 14:05   #65
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
JAK MYJECIE TWARZ?

Jak myjecie twarz?Rano i wieczorem?Ja slyszalam,ze rano nie nalezy zmywac juz buzi zelem ale tonikiem.Jakie sa wasze ulubione zele do twarzy?.....
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 14:10   #66
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Myje i tonizuje twarz twarz rano i wieczorem (nie wyobrazam sobie nie umyc twarzy rano , czulabym sie brudno). Ulubione zele do mycia to Nivea do cery suchej z kapsulkami, Eucerin oraz Grapeseed z Body Shopu, rowniez do cery suchej, toniki Nivea i Grapeseed z Body Shopu oraz AA Oligovital i Ziaja Nagietkowy.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 14:24   #67
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Robię tak:
Rano - zalezy co miałam na sobie nocą jeśli np. brewoxyl to byję twarz Effaclarem (muszę go wykończyć), a jeśli nic lub jakiś krem na noc to rano - zalezy co mam - spryskuję twarz wodą termalną, lub taką wodą do twarzy Fitomedu pomarańczową lub żelem. Wogóle Fito-med ma bardzo delikatne żele i toniki dla tłustej i mieszanej skóry. A wszystko ziołowe i tanie. nic nie kosztuje chyba więcej niż 10 zł.

Wieczorem: Oczka - płyn micelarny Vichy (zakochałam się w nim) i śmietanka Daxa ReLipid - zmywa makijaż i super nawilża. Przecieram jakims tonikiem kojącyj, łagodzącym, lub płynem VIchy. A później spryskuję się wodą termalną, lub płynami z fitomedu.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 16:30   #68
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Witaj
rano uzywam tylko wody termalnej Avene, a wieczorem myje zelem i woda, np. z YR

pozdrawiam
Agga
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 16:38   #69
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

i pewnie masz ładniutką buźke...jedank to prawda,że żelem tylko raz a rano toniczek albo woda termalna..Pozdrawiam!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 16:41   #70
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Narnijka napisał(a):
> jedank to prawda,że żelem tylko raz a rano toniczek albo woda termalna..
Skad sie o tym dowiedzialas? I czy mowa tu o konkretnym rodzaju cery? Bo ja z kolei czytalam gdzies, ze myc twarz nalezy rowniez rano, poneiwaz w nocy skora duzo wydziela itp. itd.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 16:49   #71
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Jedna z kosmetyczek tak powiedziała(koleżanki-bo ja nie chodze do kosmetyczek)że rano należy zmyć skóre,ale czymś bardzo łagodnym,najlepiej tonikiem do zmywania,albo-jak niektórzy uważaja-wodą termalna...warto przez jakis czas spróbować przecierać buziaka tylko toniczkiem i zobaczyć co będzie...podobno skóra zaczyna wyglądać lepiej i gruczoły nie wydzielaja tyle "łoju"...czyli dla mieszanych i tłustych cer-nie wysuszać skóry żelami..To nie są moje spostrzeżenia tylko innych z innego forum...Slyszalam tez ze lepiej używać łynu do higieny intymnej do twarzy bo niby lepiej działa na skóre twarzy niż żele do twarzy.Ja mam Bielendy Zieloną herbatę i jestem bardzo zadowolona!Pozdrawiam!
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 17:00   #72
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Narnijka napisał(a):
> podobno skóra zaczyna wyglądać lepiej i gruczoły nie wydzielaja tyle "łoju"...czyli dla mieszanych i tłustych cer-nie wysuszać skóry żelami..To nie są moje spostrzeżenia tylko innych z innego forum...

OK, widze ze mam inny typ skory z innymi potrzebami. Dzieki za odpowiedz!
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 17:09   #73
ZielonookaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Ja także kiedyś myłam twarz żelami ale od kiedy moja znajoma dermatolog poleciła mi mycie buzi delikatnym mydłem dla niemowląt przerzuciłam się na takie mycie i naprawdę jest to super sposób. Szczególnie jeśli ma się wrażliwą a jednak skłonną do wyprysków cerę. Oczywiście to mydełko używam wyłącznie do mycia twarzy.
ZielonookaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 17:17   #74
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Ja myję twarz wieczorem płynem micelarnym Sensibio H2O Biodermy (nie wymaga już toniku), a rano tonikiem Arnika Norela (świetny i niedrogi). Mam wrażliwą ale tłustą skórę i oba preparaty świetnie radzą sobie z wszelkim niepożądanym "nadmiarem". Nigdy nie myłam twarzy wodą, na wodę (nawet mineralną) moja skóra reaguje histerycznie .
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 17:21   #75
izka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 148
GG do izka05
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

ja myje bardzo rzadko twarz zelem do mycia twarzy za bardzo mi to wysusza skore najczesciej jest to tonik
izka05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 17:54   #76
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Ja rano i wieczorem myję najpierw twarz żelem, póxniej przecieram tonikiem i na końcu wklepuje krem nawilżający (ten co mam teraz wklepuję bo dosyc cięzki jets, a nie chce sobie naciągac skóry). 2 razy w tygodniu zamiast żelu używam peelingu, masuje jakis czas buźkę a jak mzyje to nakładam maseczkę. Koedy juz zmyje maseczke to przecieram twarz tonikiem a poźniej nakładam kremik nawilżający. Troche rytuał ale juz się przyzwyczaiłam i widac efekty
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 18:11   #77
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

A jakiego żelu używasz?Masz jakiś ulubiony?
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 18:13   #78
Narnijka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 113
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

a jakie kremiki?
Narnijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 18:16   #79
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Narnijka napisał(a):
> a jakie kremiki?

O wlasnie, po umyciu i tonizacji zawsze kremiki Co tydzien robie sobie peeling, maseczke jak mi przyjdzie ochota.
A kremiki mam ulubione z dwoch serii - Nivea i Body Shop:
Nivea Complete Protection SPF15 (taka mam wersje) - na dzien
Nivea Krem Regenerujacy - na noc
Z Body Shopu seria Grapeseed.
Kremy po oczy u mnie rozne, mialam Ziaje, Nivea, Clinique, Body Shop.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 20:59   #80
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

Teraz używam żelu Pure Zone L'oreala, niedługo zaczne pianke limonka + mieta z Dax Cosmetics, przemywam twarz tonikiem Clean&Clear przeciw wągrom i kremik Avonu miodowo - mleczny (śliczny zapach i super skóra jest po nim, taka gładka i nie wiem jak okreslic - aksamitna?)
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:13   #81
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Re: JAK MYJECIE TWARZ?

A ja zawsze tak samo: płyn do demakijażu oczu (wiadomo tylko wieczorem + żel AA lub Avon + tonik + woda termalna + krem na noc Milk Comfort, a na dzień Termal Fix Vichy lub inny. Bardzo nie lubię mleczek i muszę umyć twarz wodą i chyba dość dobrze mi to służy.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-06, 12:47   #82
sange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1
czy zmywac makijaż po przyjściu do domu?

Mam skórę suchą. Codziennie myję ją rano i wieczorem mleczkiem i tonikiem, stosuje kremy i podkład do skóry suchej. Codziennie się maluje, podkład + tusz+ cienie +puder. W domu jestem na ogół koło godfziny 14-15. Czy powinnam zmyć wtedy makijaż i posmarować twarz kremem? Czy mycie mleczkiem i kremowanie 3 razy dziennie nie przesuszy mojej skóry i nie "rozleniwi" jej? Czy może poczekać do wieczora i dopiero wtedy umyć twarz?
sange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 12:28   #83
Agusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 82
zimna woda-szkodzi twarzy??

Ja mam takie pytanko,czy mycie twarzy zimna woda szkodzi??Bo ja tak robie od dawien dawna.To znaczy najpierw płucze twarz ciepła wodą,nakładam żel do mycia a dopiero póżniej spłukuje to zimna woda.Hmmmm??Z góry dziekuję za odpowiedż
Buziaczki młaaaaaaaaa
Agusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 12:41   #84
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: zimna woda-szkodzi twarzy??

Zimna woda nie szkodzi twarzy. Wprost przeciwnie: spłukiwanie twarzy zimną wodą polecane jest zwłaszcza przy cerze tłustej z nadmiernym łojotokiem. Zimna woda zwęża pory i redukuje ilość sebum, które wydostaje się przez gruczoły łojowe.
Ja myję twarz tak samo jak Ty, tylko że najpierw żel spłukuję ciepłą wodą, a potem chłodną (raczej nie lodowatą). Tak zresztą robię z całym ciałem. Kiedy zakończę prysznic ciepłą wodą czuję się tak jakoś dziwnie...jakby słabo... A zimna woda tak fajnie orzeźwia.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 10:52   #85
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: czy zmywac makijaż po przyjściu do domu?

podbijam watek, bo tez zmywam twarz zaraz po przyjsciu do domu, bo nie wyobrazam sobie inaczej, zeby siedziec w nim do wieczora, ale moja twarz mocno sie wysuszyła
co radzicie?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 11:05   #86
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: czy zmywac makijaż po przyjściu do domu?

WITAM WAS KOCHANE!!!
ja zmywam twarz zelem nivea young pozniej przemywam twarz mleczkiem garniera-podstawa pielegnacji, pozniej myje ja tonikiem nivea i smaruje kremikiem z avonu-multi boost. Acha a oczka zmywam zelem do demakijazu oczu-vipera
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 11:08   #87
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: czy zmywac makijaż po przyjściu do domu?

jesli nie przeszkadza ci chodzenie bez makijazu to zmywaj -chociaz z drugiej strony skoro ci nie przeszkadza to po co sie malowac ?

jesli kosmetyki do zmywania i krem jest dobrze dobrany to nie ma prawa wysuszyc ,a cos takiego jak "rozleniwienie " skóry wdg mnie nie istaniej ,oczywiscie zmiana kosmetyku jest wskazana dla poznania nowego może lepszego.

sama nakładam zielony korektor na "niespodzianki" i podkład na miejsca :pod oczy, nos i broda, pudruje plus róz .
zmywam wieczorem .
bywa ,że i po południu gdzies wychodze dlatego nie zmywam do wieczora ,nie chce mi sie znowu nakładac makijazu a czesto nie mam na to czasu.

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 11:40   #88
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: czy zmywac makijaż po przyjściu do domu?

Myślę, że spokojnie możesz zmywać makijaż po przyjściu do domu. Ja w zimie 'chodzę' umalowana przez cały dzień, ale kiedy tylko robi się ciepło i zaczynam 'czuć' podkład na twarzy, to robię po południu demakijaż. Nie rozleniwisz cery, bo to raczej niemożliwe (jakieś kosmetyczne mity).
Pzdr
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 13:18   #89
ulla72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1
Re: czy zmywac makijaż po przyjściu do domu?

A ja kurcze po pobycie w indiach i zmywaniu fantastycznymi mydełami ayurwedy ( co prawda 0 makijazu - wtedy..)kupilam sobie mydełko z mleka koziego ( Galeria Centrum - kosm. naturalne.. pani na stoisku zapewniała, ze jest na tyle delikatne ,ze moge sie nim zmywać i szczerze mówiąc podoba mi się. Tylko oczy zmywam preparatem Avon, a reszta - mydełkiem..I naprawdę robię sobię krzywdę...?..bo z to niby przestępstwo zmywać się mydełkiem..A, cere mam mieszaną bez wybitnych problemów..
ulla72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-06, 19:13   #90
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Re: czy zmywac makijaż po przyjściu do domu?

mysle, ze jak najszybsze zmywanie makijazu jest wrecz wskazane! Nie ma co meczyc skory calodziennym makijazem, jesli nie jest to niezbedne, bo na pewno nie jest on zdrowy dla cery. Ja od razu po przyjsciu do domu (jesli juz nigdzie oczywiscie nie wychodze) w pierwszej kolejnosci zmywam tusz to rzes, bo boje sie ze mi po nim rzesy powypadaja (coz, taka mala obsesja ) i przemywam twarz z pudru nasaczonymi chusteczkami johnsons&johnsons do pupy niemowlat :d, ktore sa naprawde swietne i nie wysuszaja skory! A jesli chcesz miec pieknie nawilzona buzke przez caly dzien, to polecam kremik Hydraphase La Roche Posay - naprawde cudenko
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-28 16:17:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.