Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 15:02   #151
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Nie chcę się z Tobą kłócić, bo nie ma to najmniejszego sensu - zapewne nie zdarza Ci się to pierwszy raz i zapewne ani ja Ciebie, ani Ty mnie nie przekonasz.
Co mi sie zdarza nie pierwszy raz ? Kto tu sie w ogole kloci ?

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Poza tym podajesz skrajne przykłady - A-Teens? Proszę Cię. Ale już chociażby taka Sinead O-Connor? Nothing compares 2 U nie jest jej piosenką, a każdy głównie z nią ten utwór kojarzy. Ba! Masa ludzi jest święcie przekonana, że to jej piosenka. Vampire też nie jest jej. Podobnie - nie wiem też, czy fani Florence and the Machine zdają sobie sprawę, że You've got the love to też cover.
Bo pasuje ten przyklad? Twierdzisz, jakobym bezkrytycznie przyjmowal covery i ze ktos probuje zajechac gdzies na cudzej pracy to Ci podaje przyklad, gdzie owszem, masz racje, zestawiajac to z artystami, co do ktorych moim zdaniem nie masz racji.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Co do takiej Metalliki - nagranie płyty z coverami nie było bezkrytycznie przyjęte przez fanów. I nawet jeśli zrobili to dobrze - raczej od nich oczekiwano kolejnej dawki przyzwoitego trash metalu.
Mysle, ze nie powinnas sie wypowiadac za fanow Metallici, wiesz?
Pewnie, ze nie zostalo przyjete bezkrytycznie, tyle ze:
- pod koniec lat 90tych to Metallica juz dawno nie grala thrashu, przeciez to juz bylo po dwoch czesciach Load
- Metallica w tym momencie nie potrzebowala niczyjego materialu i nie musiala nikomu nic udowadniac, tylko mogli sobie robic co chca i eksperymentowac jak chca, czy to mialoby byc nagranie plyty z orkiestra, czy wydanie albumu z coverami
- bez obrazy, ale ja sie za fana Metallici uwazam i ostatnia rzecza jaka od nich oczekuje jest nagrywanie w kolko Ride the Lightning i Master of Puppets pod innym tytulem; nie wszystko co robia mi sie podoba, ale nie oczekuje, ze beda stali przez 20 lat w miejscu
- druga plytka garazu to utwory z Garage Days Revisited i Garage Days Rerevisited, EP wydanych w 1987 i 1989 bodajze - dla wiekszosci ludzi wydanie garazu to byl jedyny sposob na polozenie na tych utworach lapek
- w mojej skromnej opinii cd1 garazu jest naprawde super dobrana - Bob Seger, Misfitsi, Mercyful Fate, Thin Lizzy, Black Sabbath, Nick Cave, Discharge - no super material; i Metallica nagrala go metalicznie i o to w coverach przeciez chodzi.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Dla mnie utworem innego wykonawcy dosłownie pobawił się zespół Travis. Oczywiście mam na myśli Baby one more time Brytnej-sprytnej.
Dla mnie tez, no i?

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Tak abstrahując od tej "polemiki", denerwuje mnie to, że ludzie wpisując swoje typy w tym wątku z góry zakładają, iż ten cover jest lepszy, mało tego wszyscy, którzy wątek nawiedzą z pewnością się z tym zgodzą.
Czy Ty to powaznie piszesz, czy jestes smieszna? Przeciez o to chodzi - nawet w tytule watku sa wyraznie napisane subiektywne opinie. Skad bzdurny pomysl, ze ma sie to wszystkim podobac? Kazdy pisze o tych coverach, ktore uwaza za lepsze, a nie zaklada z gory, ze wszyscy tak uwazaja no i nikt Ci nie narzuca swojego zdania - wrecz przeciwnie, to Ty odmawiasz innym posiadania zdania, bo Ci nie pasuje

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Niestety, często nie mają.

Edit:
Nie wiem, czy tak bardzo łatwo:P Ale przejrzałam wątek od początku... I chyba znalazłyby się takie perełki - chociaż w rozmyśle autorki zapewne nie o tego rodzaju perełki chodziło.
OMG!
(ale i tak uważam, że trzeba się postarać - bo chociaż wersja Lennonowego hitu w wykonaniu APC w ogóle do mnie nie przemawia, to spartolona nie jest. To powyżej - jest.)
Może czas na wątek - covery, które są profanacją pierwowzoru?
Zakladaj, popiszemy
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 16:03   #152
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Teraz nie mam czasu polemizować - tylko jedna rzecz - bo to tak na szybko - chłopie, popatrz sobie na swój własny opis - a potem pisz: "Co mi sie zdarza nie pierwszy raz ?" (Pomijając fakt, że niebywale kulturalnym było pytanie - "czy jesteś śmieszna".

I co do Metalliki - nie jestem wielką fanką ich dokonań, ale znam paru, wiem, że są tacy, którzy wszystko przełkną bezkrytycznie i tacy, dla których Matallica skończyła się z wydaniem Metalliki

a przy okazji (myślę nad tym wątkiem:P):
klik!

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez czijo Pokaż wiadomość
A tak się akurat składa, że Baby one more time to nie jest piosenka Britney
A to jest akurat przykład zjawiska, o którym pisałam 3 strony temu - coverów obecnie jest więcej niż nie-coverów i czasem ciężko powiedzieć, czy dana piosenka to cover, czy też może utwór całkiem nowy. Mnie tam kariera Britney nie interesuje, może sobie nawet Elvisa po włosku śpiewać.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 16:21   #153
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Teraz nie mam czasu polemizować - tylko jedna rzecz - bo to tak na szybko - chłopie, popatrz sobie na swój własny opis - a potem pisz: "Co mi sie zdarza nie pierwszy raz ?" (Pomijając fakt, że niebywale kulturalnym było pytanie - "czy jesteś śmieszna".
A ja dalej nie wiem co Ci sie uleglo, co ja takiego robie

Pytanie, czy jestes smieszna, jest jak najbardziej na miejscu - skoro nie przyjmujesz do wiadomosci, ze ludzie podaja swoje subiektywne opinie z duchem tematu i imputujesz, ze probuja narzucic swoje opinie innym. Smiesznosc szczegolnie w momencie, gdy to Ty probujesz innym narzucic swoje zdanie. Do czego w ogole zmierzasz, ze covery sa be?

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
I co do Metalliki - nie jestem wielką fanką ich dokonań, ale znam paru, wiem, że są tacy, którzy wszystko przełkną bezkrytycznie i tacy, dla których Matallica skończyła się z wydaniem Metalliki
Skoro wiesz, ze sa rozni to na grzyba bezsensownie przedtem szufladkowalas, ze oczekuja tego czy tamtego ?

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
A to jest akurat przykład zjawiska, o którym pisałam 3 strony temu - coverów obecnie jest więcej niż nie-coverów i czasem ciężko powiedzieć, czy dana piosenka to cover, czy też może utwór całkiem nowy. Mnie tam kariera Britney nie interesuje, może sobie nawet Elvisa po włosku śpiewać.
Moim zdaniem zdecydowanie przesadzasz - uwazam, ze coverow jest zdecydowanie mniej niz oryginalnego materialu.
Druga sprawa - nie orientuje sie - nie jej piosenka, w sensie ktos ja inny napisal, czy ktos inny ja wykonywal? Bo oczywiste jest, ze takie wytwory jak Britney sobie same piosenek nie pisza, ale to nie czyni ich jeszcze coverami...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 16:30   #154
czijo
Zadomowienie
 
Avatar czijo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 926
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Druga sprawa - nie orientuje sie - nie jej piosenka, w sensie ktos ja inny napisal, czy ktos inny ja wykonywal? Bo oczywiste jest, ze takie wytwory jak Britney sobie same piosenek nie pisza, ale to nie czyni ich jeszcze coverami...
W sensie ktoś inny napisał i ktoś inny wykonywał (możliwe że nawet zanim B. przyszła na świat, ale głowy nie daję, wiem tylko, że to stara piosenka - ale jak wiemy, "stara" to pojęcie relatywne), żeby już zachować całkowitą precyzję
czijo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 16:42   #155
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez czijo Pokaż wiadomość
W sensie ktoś inny napisał i ktoś inny wykonywał (możliwe że nawet zanim B. przyszła na świat, ale głowy nie daję, wiem tylko, że to stara piosenka - ale jak wiemy, "stara" to pojęcie relatywne), żeby już zachować całkowitą precyzję
Wikipedia to zadne zrodlo, ale nie chce mi sie szukac - tam glosi, ze ktos napisal ta piosenke dla TLC, TLC sie nie spodobala i podsunal ja Britnejce. Z czego by wynikalo, ze to nie jest cover...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 17:05   #156
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A ja dalej nie wiem co Ci sie uleglo, co ja takiego robie

Pytanie, czy jestes smieszna, jest jak najbardziej na miejscu - skoro nie przyjmujesz do wiadomosci, ze ludzie podaja swoje subiektywne opinie z duchem tematu i imputujesz, ze probuja narzucic swoje opinie innym. Smiesznosc szczegolnie w momencie, gdy to Ty probujesz innym narzucic swoje zdanie. Do czego w ogole zmierzasz, ze covery sa be?



Skoro wiesz, ze sa rozni to na grzyba bezsensownie przedtem szufladkowalas, ze oczekuja tego czy tamtego ?



Moim zdaniem zdecydowanie przesadzasz - uwazam, ze coverow jest zdecydowanie mniej niz oryginalnego materialu.
Druga sprawa - nie orientuje sie - nie jej piosenka, w sensie ktos ja inny napisal, czy ktos inny ja wykonywal? Bo oczywiste jest, ze takie wytwory jak Britney sobie same piosenek nie pisza, ale to nie czyni ich jeszcze coverami...
Ja nie wnikam, co zrobiłeś, ale coś musiałeś, skoro zostałeś sklasyfikowany jako "czepialski cham".

Gdybym sugerowała, że wszyscy tutaj próbują narzucać swoje zdanie, to równocześnie - biorąc pod uwagę, że wypowiadam się w tym wątku od dawna - sugerowałabym, że sama narzucam swoje zdanie innym, czego wiem, że nie robiłam. I absolutnie nie skłaniam się ku opinii, że covery są be, gdyby tak było to bym ten wątek omijała chyba.

Kto z was jest bez winy, nie przesadzaj - nie chce mi się śledzić historii Twoich wypowiedzi (a przypuszczam,m że z moim pechem nawet gdybym to zrobiła, to pewnie nie znalazłabym odpowiednich informacji), ale nie chce mi się wierzyć, że nigdy w życiu nie zdarzyło się uogólnić. Samo wyrażenie "fani Metalliki" już wrzuca wszystkich do jednego wora - i tych do czarnego, i tych od czarnego, i tych od St. Anger i tych co w ogóle całość przyjmują bezkrytycznie.

Gdyby coverów było więcej, to byłoby już bardzo źle. Z resztą - biorąc pod uwagę wszystkie gatunki muzyczne, liczbę zespołów, które próbują się przebić ze swoim materiałem - to chyba nam długo nie grozi. Chodzi mi jedynie o to, że coverów jest aktualnie masa - i jeśli taka piosenka odnosi sukces, to to nie jest jedynie zasługa coverującego, ale też coverowanego. Poza tym - trzeba być obytym praktycznie z każdym gatunkiem, żeby bezbłędnie wskazać cover. Ja dopiero po czasie dowiedziałam się, że dany utwór jest coverem (to mnie najbardziej irytuje).

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2010-02-12 o 17:08 Powód: czepialski, nie wredny
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 17:32   #157
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Ja nie wnikam, co zrobiłeś, ale coś musiałeś, skoro zostałeś sklasyfikowany jako "czepialski cham".
To wniknij, moze jak przeczytasz, to zrozumiesz przeslanie tegoz posta.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Gdybym sugerowała, że wszyscy tutaj próbują narzucać swoje zdanie, to równocześnie - biorąc pod uwagę, że wypowiadam się w tym wątku od dawna - sugerowałabym, że sama narzucam swoje zdanie innym, czego wiem, że nie robiłam. I absolutnie nie skłaniam się ku opinii, że covery są be, gdyby tak było to bym ten wątek omijała chyba.
Tak wlasnie sugerujesz: Tak abstrahując od tej "polemiki", denerwuje mnie to, że ludzie wpisując swoje typy w tym wątku z góry zakładają, iż ten cover jest lepszy, mało tego wszyscy, którzy wątek nawiedzą z pewnością się z tym zgodzą

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Kto z was jest bez winy, nie przesadzaj - nie chce mi się śledzić historii Twoich wypowiedzi (a przypuszczam,m że z moim pechem nawet gdybym to zrobiła, to pewnie nie znalazłabym odpowiednich informacji), ale nie chce mi się wierzyć, że nigdy w życiu nie zdarzyło się uogólnić. Samo wyrażenie "fani Metalliki" już wrzuca wszystkich do jednego wora - i tych do czarnego, i tych od czarnego, i tych od St. Anger i tych co w ogóle całość przyjmują bezkrytycznie.
Pewnie, ze mi sie zdarzylo, co nie zmienia faktu, ze jak moge wystrzegam sie uogolnien, durnowatych stereotypow i staram sie okreslic, kiedy cos jest moim subiektywnym zdaniem.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Gdyby coverów było więcej, to byłoby już bardzo źle. Z resztą - biorąc pod uwagę wszystkie gatunki muzyczne, liczbę zespołów, które próbują się przebić ze swoim materiałem - to chyba nam długo nie grozi. Chodzi mi jedynie o to, że coverów jest aktualnie masa - i jeśli taka piosenka odnosi sukces, to to nie jest jedynie zasługa coverującego, ale też coverowanego. Poza tym - trzeba być obytym praktycznie z każdym gatunkiem, żeby bezbłędnie wskazać cover. Ja dopiero po czasie dowiedziałam się, że dany utwór jest coverem (to mnie najbardziej irytuje).
Szczerze mowiac, to ja bardzo malo coverow zauwazam w szeroko pojetej muzyce rockowej. Widocznie to muzyczna lupanka cierpi na brak weny, co zaskakujace nie jest
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 22:14   #158
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

1. Post/Bloga czytałam, nie wnikam, uważam, że dyskusje te są nie warte uwagi. Na wizażu tematy pod ten deseń omijam, a na poletkowym nie było mnie chyba od 2007. (Poza tym taką reklamę trudno przeoczyć.)

2. "Ty probujesz innym narzucic swoje zdanie." - nie narzucam nikomu swojego zdania. (Chyba, że podciągasz pod to stwierdzenie, że cover to nigdy nie jest praca w pełni twórcza.) A jeśli ktoś tak to odbiera...

3. Widzisz, ale innych od razu ganisz. Bo akurat ktoś uderzył w temat, który Ciebie dotyczy (Metallica). Gdybyś użył uogólnienia, też byś zapewne bronił się głębszym sensem przesłania, koniecznością podania odpowiedniego przykładu, etc. Ale jak innym się to zdarzy to popełniają przestępstwo. A może hołdujesz niezdrowej politycznej poprawności? (co by się jednak kłóciło z tym, co masz w podpisie.)

4. Nie wiem dlaczego ograniczasz się do "szeroko pojętej muzyki rockowej". Wiele coverów tutaj wymienianych jakoś się w tej kategorii nie mieszczą.

Poza tym - jeśli się pomylę - staram się przyznać do błędu, co nie przychodzi, jak łatwo się domyślić, z łatwością.
Ale nie chcę już zaśmiecać tego tematu, bo ot spory się zrobił.

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2010-02-12 o 22:21
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 23:57   #159
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
1. Post/Bloga czytałam, nie wnikam, uważam, że dyskusje te są nie warte uwagi. Na wizażu tematy pod ten deseń omijam, a na poletkowym nie było mnie chyba od 2007. (Poza tym taką reklamę trudno przeoczyć.)
Jak Ci sie nie chce czytac, to Ci mowie od razu, ze tytulem sie nie masz co sugerowac. Tyle o moim podpisie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
2. "Ty probujesz innym narzucic swoje zdanie." - nie narzucam nikomu swojego zdania. (Chyba, że podciągasz pod to stwierdzenie, że cover to nigdy nie jest praca w pełni twórcza.) A jeśli ktoś tak to odbiera...
No ja tak odbieram, ze wielce Ci przeszkadza, ze sie komus innemu moga podobac jakies covery i o zgrozo jeszcze, w ciezszym wykonaniu

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
3. Widzisz, ale innych od razu ganisz. Bo akurat ktoś uderzył w temat, który Ciebie dotyczy (Metallica). Gdybyś użył uogólnienia, też byś zapewne bronił się głębszym sensem przesłania, koniecznością podania odpowiedniego przykładu, etc. Ale jak innym się to zdarzy to popełniają przestępstwo. A może hołdujesz niezdrowej politycznej poprawności? (co by się jednak kłóciło z tym, co masz w podpisie.)
Nikogo nie ganie - stwierdzam tylko fakt, ze nie masz sie co wypowiadac za wszystkich fanow Metallici, bo to nie na miejscu

No i do tego dodalem, jak widze garaz w szerszym kontekscie, zadne ganienie, wypowiadanie swojego zdania. Spokojnie, najpierw piszesz o jakims kloceniu sie, pozniej ganieniu, a to tylko zwykla dyskusja.

Gdybym uzyl uogolnienia... gdyby babcia miala wasy i siusiaka, to by byla dziadkiem; ale nie ma, a ja uogolnien sie wystrzegam.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
4. Nie wiem dlaczego ograniczasz się do "szeroko pojętej muzyki rockowej". Wiele coverów tutaj wymienianych jakoś się w tej kategorii nie mieszczą.
Bo mnie inna poza wybranymi wykonawcami po prostu niewiele obchodzi. Pomstujesz nad tym, ile to coverow teraz w muzyce, to Ci mowie, ze w tej w ktorej ja slucham wcale nie jest ich duzo

Co to ma do rzeczy, ze sie dane covery w tym nie mieszcza? A czy ja mowie o wszystkich coverach w tym temacie, badz sie mam do nich poczuwac? Nie, temat jest od propozcyji i subiektywnych opinii, totez ja wypowiadam. A Tobie to przeszkadza

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Poza tym - jeśli się pomylę - staram się przyznać do błędu, co nie przychodzi, jak łatwo się domyślić, z łatwością.
Ale nie chcę już zaśmiecać tego tematu, bo ot spory się zrobił.
Luz, nie mamy co dzielic tego na czworo i offtopowac dalej.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 08:41   #160
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak Ci sie nie chce czytac, to Ci mowie od razu, ze tytulem sie nie masz co sugerowac. Tyle o moim podpisie.



No ja tak odbieram, ze wielce Ci przeszkadza, ze sie komus innemu moga podobac jakies covery i o zgrozo jeszcze, w ciezszym wykonaniu



Nikogo nie ganie - stwierdzam tylko fakt, ze nie masz sie co wypowiadac za wszystkich fanow Metallici, bo to nie na miejscu

No i do tego dodalem, jak widze garaz w szerszym kontekscie, zadne ganienie, wypowiadanie swojego zdania. Spokojnie, najpierw piszesz o jakims kloceniu sie, pozniej ganieniu, a to tylko zwykla dyskusja.

Gdybym uzyl uogolnienia... gdyby babcia miala wasy i siusiaka, to by byla dziadkiem; ale nie ma, a ja uogolnien sie wystrzegam.



Bo mnie inna poza wybranymi wykonawcami po prostu niewiele obchodzi. Pomstujesz nad tym, ile to coverow teraz w muzyce, to Ci mowie, ze w tej w ktorej ja slucham wcale nie jest ich duzo

Co to ma do rzeczy, ze sie dane covery w tym nie mieszcza? A czy ja mowie o wszystkich coverach w tym temacie, badz sie mam do nich poczuwac? Nie, temat jest od propozcyji i subiektywnych opinii, totez ja wypowiadam. A Tobie to przeszkadza



Luz, nie mamy co dzielic tego na czworo i offtopowac dalej.
Wyrak, Ty czytasz. co ja piszę?: "Post/Bloga czytałam" - po prostu nie interesują mnie tematy, których on dotyczy (zwłaszcza ten o nadinterpretacji).

Sam jeszcze nie tak dawno słuchałam muzyki tylko rockowej. A jeśli byś sobie zadał trud i przeczytał cały wątek, to pewnie byś zauważył. Ale z tego, co piszesz wynika, że tego nie zrobiłeś. (Imagine od APC juz też się pojawiało.)
Poza tym, nadinterpretujesz - w którym miejscu napisałam, że nie słucham coverów, że mi przeszkadza, iż ktomuś innemu mogą się podobać, że powinno się tego zakazać lub coś w ten deseń?

Co do Metalliki - napisałam już, że nie będę w każdym poście na forum, tudzież dyskusji zawsze dzieliła ich na: x,y,z,zz. Jak napiszesz "fani U2" to też będziesz doprecyzowywał: fani U2 do Pop, fani U2 bez Pop, bezkrytyczni fani U2, fani płyty Pop?
Z resztą, sam przyznałeś, że uogólnienia Ci się zdarzają, więc nie rozumiem, dlaczego się czepiasz (mimo, iż to wytłumaczyłam) mojej wypowiedzi o Metallice. I nie było tam bynajmniej gdybania w stylu wąsatej babci.
Dodam może jeszcze - znowu, że gdybyś wątek przeczytał to znalazł byś tam zapewne moją wypowiedź na temat Lovermana.

Co do muzyki rockowej i coverów w jej obrębie - nie sprecyzowałeś na początku, że ograniczamy się tylko do tej muzyki, stąd moje pytanie. (Ale Ty oczywiście musisz od razu wyjeżdżać z tekstem, że mi coś przeszkadza. Chociaż w punkcie 4. nie widzę ani kropki, która mogłaby sugerować, że mam z tym jakiś problem.)

Coś mam wrażenie, że nie bardzo będziemy w stanie dojść tu do porozumienia. Zawsze się ktoś czegoś będzie "czepiał".
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 13:33   #161
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Juz napisalem wyzej, ze nie bede dalej dzielic wlosa na czworo i offtopowac, wiec eot z mojej strony

Z blogiem cos mi sie mozg zawiesil i faktycznie nie doczytalem, so sorry.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 15:28   #162
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

"Hallelujah" w wykonaniu Jeff'a Buckley'a, można oszaleć - wokal nieziemski, przy czym bardzo emocjonalnie zaśpiewane (jedna z głównych cech charakterystycznych Buckley'a).
I jest na bodajże 259 miejscu w rankingu 500 piosenek wszech czasów - oryginał się na niej nie znalazł. (;
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:03   #163
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Nouvelle Vague i ich przeróbki utworów z new wave w aranżacji bossa nova - są zdecydowanie mistrzami udanego coverowania.
http://www.youtube.com/watch?v=-uZlvKXnYU4
__________________
moje inspiracje

last.fm
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:12   #164
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

"Ta ostatnia niedziela" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego i jeszcze jeden utwór Fogga- "Kiedy będziesz zakochany" w wersji Noviki

Co do "Hallelujah" to uwielbiam wersję Buckleya, ale świetna jest też ta Imogen Heap Inna, szalenie klimatyczna i niepokojąca, przynajmniej dla mnie

A z bardziej "popularnych" utworów, to wolę "Ayo Technology" w wykonaniu Katerine niż Justina i spółki...
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:14   #165
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Juz napisalem wyzej, ze nie bede dalej dzielic wlosa na czworo i offtopowac, wiec eot z mojej strony

Z blogiem cos mi sie mozg zawiesil i faktycznie nie doczytalem, so sorry.
No!
(Ja wiem, że godzina późna była, ale mimo wszystko.)
EOT zatem

Mnie Trójka Nouvelle Vouge rozczarowała. Ale mają w dorobku troche przyzwoitych coverów.

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2010-02-13 o 21:39
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:27   #166
girls1394
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ze Śląska ;-)
Wiadomości: 213
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Co do podanych przez was wykonań corverów to nie do wszystkich się zgadzam że są lepsze od orginału.

Ja mogę podać swój ulubiony corver. Mianowicie Chris Daughtry- Poker Face lady Gagi. Wg mnie ten facet ma zniewalający głos.
__________________
"Przyjaciele są jak anioły gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać"
girls1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:42   #167
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez girls1394 Pokaż wiadomość
Co do podanych przez was wykonań corverów to nie do wszystkich się zgadzam że są lepsze od orginału.

Ja mogę podać swój ulubiony corver. Mianowicie Chris Daughtry- Poker Face lady Gagi. Wg mnie ten facet ma zniewalający głos.
Nie znałam, ujdzie, podoba mi się bardziej niż wersja LG, ale ja jej ogólnie nie trawię, więc nie jestem tu w żaden sposób obiektywna
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 01:35   #168
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez Julie_K Pokaż wiadomość
"Ta ostatnia niedziela" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego i jeszcze jeden utwór Fogga- "Kiedy będziesz zakochany" w wersji Noviki
Mietek Fogg jest nie podpierdzielenia i tyle !
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 07:57   #169
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cos z Wloch:

oryginal:
http://www.youtube.com/watch?v=cwydnwPHwi8

wersja Miny, moim zdaniem lepsza:
http://www.youtube.com/watch?v=b6s_kjlhP5U

Carla Bruni takze probowala swoich sil, ale
http://www.youtube.com/watch?v=HJWOA...eature=related

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2010-02-14 o 09:03
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 11:00   #170
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Real Men

oryginał Joe Jacksona: http://www.youtube.com/watch?v=41FNXkY9VZY

cover Tori Amos: http://www.youtube.com/watch?v=GM6tVH1Yf_c
uwielbiam jej wykonanie albumowe, dużo intymniejsze i dzięki temu lepsze niż oryginał.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 11:35   #171
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Mietek Fogg jest nie do podpierdzielenia i tyle !
Mnie melorecytacja Fronczewskiego nie przekonuje.

Nie wiem, czy znalazłam to w tym wątku, ale:
Beth Ditto & Jarvis Cocker - Temptation
czyli cover Temptation grupy Heaven 17.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 11:58   #172
PaulinaPPP
Zadomowienie
 
Avatar PaulinaPPP
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 220
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Jak dla mnie nic nie pobije Kate Bush "This Woman's Work" w wykonaniu Maxwella
PaulinaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 20:17   #173
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Mnie Trójka Nouvelle Vouge rozczarowała. Ale mają w dorobku troche przyzwoitych coverów.
Mnie troszę też, a szkoda bo liczyłam na coś jeszcze lepszego. Za to 'Nouvelle Vague' i 'Bande à Part' uwielbiam .

Przypomniały mi się dwa albumy, gdzie covery może nie są lepsze od oryginalnych wersji ale za to na całkiem wysokim poziomie - Monsieur Gainsbourg Revisited, czyli utwory Gainsbourga w nieco zmienionej aranżacji. Nawet słynny duet Serge'a z Birkin "Je t'aime... moi non plus" wykonany jest bardzo przyzwoicie i to w dodatku przez dwie kobiety http://www.youtube.com/watch?v=1dJnF8JWZ9Q

Drugi album to Life Beyond Mars - Bowie Covered - bardzo przyjemne, głównie elektroniczne przeróbki przebojów Davida
http://www.youtube.com/watch?v=aPF4VMdfN74
__________________
moje inspiracje

last.fm
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 20:55   #174
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez PaulinaPPP Pokaż wiadomość
Jak dla mnie nic nie pobije Kate Bush "This Woman's Work" w wykonaniu Maxwella
Ujmę to tak - doceniam, ale mnie nie powala.

Cytat:
Napisane przez karolina09 Pokaż wiadomość
Mnie troszę też, a szkoda bo liczyłam na coś jeszcze lepszego. Za to 'Nouvelle Vague' i 'Bande à Part' uwielbiam .

Przypomniały mi się dwa albumy, gdzie covery może nie są lepsze od oryginalnych wersji ale za to na całkiem wysokim poziomie - Monsieur Gainsbourg Revisited, czyli utwory Gainsbourga w nieco zmienionej aranżacji. Nawet słynny duet Serge'a z Birkin "Je t'aime... moi non plus" wykonany jest bardzo przyzwoicie i to w dodatku przez dwie kobiety http://www.youtube.com/watch?v=1dJnF8JWZ9Q

Drugi album to Life Beyond Mars - Bowie Covered - bardzo przyjemne, głównie elektroniczne przeróbki przebojów Davida
http://www.youtube.com/watch?v=aPF4VMdfN74
Chętnie sobie posłucham, bo nie znam.

Zastanawiałam się, w którym wątku to wrzucić no ale...
rosyjski zespół Boney NEM coverujący dużo i różnie: Du hast:)
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 10:54   #175
PaulinaPPP
Zadomowienie
 
Avatar PaulinaPPP
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 220
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Ujmę to tak - doceniam, ale mnie nie powala.
Mnie za to kompletnie powaliło ... szczególnie wykonanie na żywo Moim zdaniem lepsze od oryginału,ale to chyba dlatego że uwielbiam Maxwella
PaulinaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 15:02   #176
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy znalazłam to w tym wątku, ale:
Beth Ditto & Jarvis Cocker - Temptation
czyli cover Temptation grupy Heaven 17.
Juz wole te wersje :

CoF - Temptation

http://www.youtube.com/watch?v=MfMa2lrFxhY

Tylko moje zdanie - wersja z Ditto nie spodobala mi sie wcale.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:44   #177
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Mietek Fogg jest nie podpierdzielenia i tyle !
Może... Ale nie zmienia to faktu, że te dwie wersje lubię bardziej, niż oryginały

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Mnie melorecytacja Fronczewskiego nie przekonuje.
Każdy ma swój gust
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:08   #178
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Juz wole te wersje :

CoF - Temptation

http://www.youtube.com/watch?v=MfMa2lrFxhY

Tylko moje zdanie - wersja z Ditto nie spodobala mi sie wcale.
A mnie się to z kolei nie podoba
(Wizualnie też )
Ujdzie fragment między 2:04 a 2:40

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2010-02-15 o 18:10
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:58   #179
xxkaciaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 276
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Juz wole te wersje :

CoF - Temptation

http://www.youtube.com/watch?v=MfMa2lrFxhY

Tylko moje zdanie - wersja z Ditto nie spodobala mi sie wcale.

też wolę wersję Kredek jak włączyłam wersję z Ditto, to przeżyłam szok, w niczym nie przypomina mi tej piosenki.

Poker Face wersja metal wykonana przez Vanity Fair, jak dla mnie lepsze niż oryginał
http://www.youtube.com/watch?v=Yjmj-9XFW-0

i Kangaroz-Kolorowe Sny --- mistrzostwoooooo
http://www.youtube.com/watch?v=RdrGpRP7g8g

Evanescence - Thoughtless (chociaż to na równi z oryginałem, w zależności od nastroju)
http://www.youtube.com/watch?v=h5sL1dpYDDI
__________________
violent inside,
beautiful and
evil...
Caution!
This person is a drummer!
xxkaciaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 14:29   #180
go2me
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 653
Dot.: Covery lepsze od oryginalu - Wasze propozycje i (subiektywne) opinie.

dla mnie zawsze będzie lepsze (wspomniane już wcześniej) : Hit me Baby one more time w wykonaniu Travisa, lepsze od Britney
__________________

go2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.