Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-22, 18:55   #1
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397

Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?


Hej,
nie znalazłam podobnego wątku więc odważyłam się założyć nowy.
Wielu ludzi (w tym ja) odczuwa po południu (zwykle po zjedzeniu obiadu) silne łaknienie na słodycze. Zazwyczaj mówi się, że aby zapobiegać napadom głodu należy jeść regularnie i utrzymywać zbilansowaną dietę. Od pewnego czasu staram się trzymać tych zaleceń. Rano jem owsiankę (węglowodany złożone), na drugie śniadanie też coś pożywnego. Staram się rano dostarczyć organizmowi odpowiednio dużo kalorii, żeby później się nie domagał. Na obiad jem np. brązowy ryż, dużo warzyw i pierś z kurczaka/rybę. Jem też orzechy jako źródło NNKT. Nigdy nie chodze głodna. Zastanawiam się, czy to normalne, że po obiedzie zazwyczaj chce się jeszcze jeść (szczególnie słodkiego, ale niekoniecznie). Może jem za mało na obiad? Jem jakieś 1500 kalorii dziennie (redukcja), z czego 500-600 rano i ok 400 na obiad. Na redukcyjny podwieczorek nie powinno się jeść węglowodanów, więc tu powstaje problem: chce się słodkiego, a nie wolno. Dodam, że w okolicach kolacji już tego łaknienia zwykle nie czuję. Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że to jest zupełnie naturalne i że wiele osób tak ma.
Co o tym myślicie Dziewczyny? Czy da się jakoś opanować to łaknienie?
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 18:57   #2
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

Cytat:
Napisane przez Tuppence_ Pokaż wiadomość
Hej,
nie znalazłam podobnego wątku więc odważyłam się założyć nowy.
Wielu ludzi (w tym ja) odczuwa po południu (zwykle po zjedzeniu obiadu) silne łaknienie na słodycze. Zazwyczaj mówi się, że aby zapobiegać napadom głodu należy jeść regularnie i utrzymywać zbilansowaną dietę. Od pewnego czasu staram się trzymać tych zaleceń. Rano jem owsiankę (węglowodany złożone), na drugie śniadanie też coś pożywnego. Staram się rano dostarczyć organizmowi odpowiednio dużo kalorii, żeby później się nie domagał. Na obiad jem np. brązowy ryż, dużo warzyw i pierś z kurczaka/rybę. Jem też orzechy jako źródło NNKT. Nigdy nie chodze głodna. Zastanawiam się, czy to normalne, że po obiedzie zazwyczaj chce się jeszcze jeść (szczególnie słodkiego, ale niekoniecznie). Może jem za mało na obiad? Jem jakieś 1500 kalorii dziennie (redukcja), z czego 500-600 rano i ok 400 na obiad. Na redukcyjny podwieczorek nie powinno się jeść węglowodanów, więc tu powstaje problem: chce się słodkiego, a nie wolno. Dodam, że w okolicach kolacji już tego łaknienia zwykle nie czuję. Ostatnio koleżanka powiedziała mi, że to jest zupełnie naturalne i że wiele osób tak ma.
Co o tym myślicie Dziewczyny? Czy da się jakoś opanować to łaknienie?
też tak mam. i moja siostra też, więc może i normalne. może w ramach 10%odstępstwa od diety zjedz serek homo z orzeszkami w karmelu czy w miodzie? albo co drugi dzień pozwalaj sobie na te węgle, a nuż będziesz chudnąć mimo tego.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 21:33   #3
sylwusia085
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: PięknoLandia
Wiadomości: 546
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

ja mam calkiem inny problem, ja jadam slodkie w nocy ;( !!!! jak naraze udalo mi sie powstrzymac te pragnienia (nie liczac miesiaczki) dzieki temu ze wlasnie po obiedzie czy miedzy sniadaniem a obiadem pozwalam sobie zjesc jakis smakolyk ktory pozniej spale idac np na zkaupy czy spacer pozdrawiam
sylwusia085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 22:53   #4
Rywka
Zakorzenienie
 
Avatar Rywka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Frankenstein
Wiadomości: 3 548
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

Chrom obniża chęci na słodycze. Większości osób, które go brały pomagał (tzn. spośród moich znajomych)
Rywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 03:32   #5
orzeszkowa
Raczkowanie
 
Avatar orzeszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków/Laskowa
Wiadomości: 378
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

Zażywanie chromu pomaga tylko wtedy, jeżeli masz jego niedobór.
Jeżeli poziom chromu masz w normie, to jego przyjmowanie nie będzie działać na apetyt na słodycze.
__________________
PN | A i B | Nie palę | Piszę pracę
Dbam o siebie i przyjaciół


*CIUSZKI*

orzeszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 09:32   #6
sylwusia085
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: PięknoLandia
Wiadomości: 546
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

jesli chodzi o chrom to np mojej mamie pomaga super a na mnie w ogole nie dziala
sylwusia085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 18:49   #7
Kiiaa
Przyczajenie
 
Avatar Kiiaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

Ja po chromie nie miałam ochoty na żadne jedzenie i nie miałam apetytu wcale, a to też nie dobrze... Ja mam taki sam popołudniowy problem Piję wtedy dużo wody i zajadam się owocami... no ale czasami i tak nie daję rady i zjadam pierwsze słodkie jakie mi w łapy wpadnie, także różnie bywa z moim postanowieniem - zero słodyczy...
__________________
Wielki marsz
Kiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 20:24   #8
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

a ćwiczysz? jesli tak to ćwicz po obiedzie (przed podwieczorkiem) i bez problemu dołóz do podwieczorka węgle
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 14:34   #9
kasiaraj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 70
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

ja staram sie jezdzic na roworze wszedzie.. no i taniej wychodzi.. jednak przy mojej słabosci do słodyczy nie widze jakis efektow.. kolezanka powiedziała zebym zastepowała to owocami albo chociaz batonikami sante, albo sezamki..?? sprobuje zawsze to lepiej niz zapchac sie czekolada
kasiaraj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 19:55   #10
bajarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
Dot.: Popołudniowe łaknienie na słodkie - jak zapobiegać i z nim walczyć?

Masz zakwaszony organizm.wtedy jest chęć na słodkie.Uważaj co jesz.Mało chleba,wszystkiego co ma konserwanty,przypraw-poczytaj o zakwaszeniu.Dużo zasadowych,buraczki czerwone są wspaniałe,powodzenia!
bajarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.