Cavalier king charles spaniel - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 08:31   #421
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Cavalier king charles spaniel

zastanawiasz się nad tą rasą też?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:18   #422
yoursdreamss
Przyczajenie
 
Avatar yoursdreamss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Cavalier king charles spaniel

tak, prowadze bardzo ozywione dyskusje z TŻ, i zastanawiamy sie miedzy shih tzu a cavalierem. Dlatego chciałam tez dowiedziec sie czegos blizej o tej rasie takie wiadomosci z pierwszej reki, z zycia wziete. Bo na stronach to sa opisy cukierkowe obu ras. A ja chce poznac minusy aby madrze wybrac. Wkoncu bedzie z nami przed ladnych pare lat. A tak pozatym to mam wrazenie ze niezbyt za mna przepadasz...
yoursdreamss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:21   #423
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Cavalier king charles spaniel

najlepiej będzie jak poszukasz w pobliżu siebie hodowlę cavalierów czy też shih tzu i pojedziesz tylko obejrzeć psiaki na żywo.


mam tylko nadzieję że doczytałaś jak wygląda sprawa rodowodów i podejmiesz dobrą decyzję.

Zacznij czytać o minusach rasy i jak to Cie nie zrazi to poczytaj o plusach
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...

Edytowane przez motylek1007
Czas edycji: 2013-01-30 o 20:22
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:41   #424
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Opiszę tylko moje doświadczenia z cavalierierem
plusy- spokojny słodki, kochany no i te "maślane oczy"
minusy-
chrapie dość głośno
nie zawsze słucha no ale to tylko moja wina
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizplut.jpg (53,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizplu1.jpg (71,1 KB, 15 załadowań)
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:58   #425
yoursdreamss
Przyczajenie
 
Avatar yoursdreamss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Cavalier king charles spaniel

to jak wygladaja to wiem. Ale nie o wyglad tutaj najbardziej chodzi. BArdziej mnie interesuje charakter psa, i czy bedzie dobrym kompanem dla dzieci. hmm... Jesli chodzi o hodowle to wiem jak sie sprawy maja tylko i wylacznie najlepsze i sprawdzone przez innych musze tutaj byc ostrozna zwlaszcza jesli chodzi o cavaliery bo ponoc jesli sa zle traktowane nie sa socjalizowane dobrze, to sa bardzi lekliwe itp.
yoursdreamss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 21:50   #426
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cavaliery mają chyba najsłodszy spośród wszystkich psów charakter cudowne są te psy, ale warunek jest jeden- musi to być cavalier rodowodowy (rodowód Związku Kynologicznego, a nie innych organizacji), ze sprawdzonej hodowli, w której pieski wychodzą po fajnych zrównoważonych rodzicach i którym hodowcy już od pierwszego dnia ich życia zapewniają mase miłości i opieki

Jeśli szukasz pieska który byłby członkiem rodziny, w której są dzieci to warto poszukac hodowli, w której małe cavisie mają już od początku pozytywny kontakt z dzieckiem np. dzieckiem hodowcy.



Cavalier to super wybór dla rodziny z dziećmi, trzeba go tylko dobrze socjalizowac i wychować- ale którego psa nie trzeba? prawda jest taka, że jak dobrze wybierzesz hodowlę to będziesz miała już zrobione pewne podstawy socjalizacji (zajął się tym hodowca), a socjalizowanie takiego szczyla to sama przyjemność jak masz wątpliwości- warto z pieskiem się zapisać do psiego przedszkola


Minus to chyba cena, raczej od 2000 zł w górę za szczenię (choć zdarzają się tańsze, ale też bliżej 2.000 zł niż 1.000)- ale jest to prawie że gwarancja zakupu prawdziwego cavisia bez psychiczno-zdrowotnych odchyłów. Wazne żeby rodzice byli przebadani (serce cavalierom siada niestety)
__________________


Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2013-01-30 o 21:52
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 22:30   #427
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Cavalier king charles spaniel

yoursdreamss, charakter psa to bardzo indywidualna sprawa, dużą rolę odgrywa socjalizacja. Są caviki bardzo lękliwe, jak i bardzo żywotne, takie, które wolą towarzystwo rodziny, jak i takie co lgną też do obcych. Ja bym zrobiła tak jak radzi motylek - pojedz do hodowli i zobacz w jakich warunkach i przez kogo pies jest wychowywany, zapytaj jakie charaktery mają szczeniaki po konkretnych rodzicach. Bo czytanie opisów raz daje tylko oględne pojęcie a dwa w rzeczywistości można sobie je często o kant tyłka rozbić.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki

Edytowane przez Jigoku
Czas edycji: 2013-01-31 o 11:15
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 06:57   #428
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez yoursdreamss Pokaż wiadomość
to jak wygladaja to wiem. Ale nie o wyglad tutaj najbardziej chodzi. BArdziej mnie interesuje charakter psa, i czy bedzie dobrym kompanem dla dzieci. hmm... .
ja bym mimo wszystko radziła i tak jechać do hodowli i zobaczyć. Zdjęcia nie wszystko oddają.

Na pewno przy odpowiednim wychowaniu nadają sie do dzieci, tylko jak każdego psa trzeba je na to przygotować.

z charakterami różnie bywa ja mam 2 cavaliery i są zupełnie inne.

Poczytaj też na jakie chorobny dość często ta rasa zapada i kup po przebadanych rodzicach. Kilka jest chorób typowych dla tej rasy.

Rzeczy na jakie powinnas sie przygotować: kłaki w domu wszędzie, chrapanie, na spacerach chcą sie z każdym przywitać (bywa to uciążliwe), chodzą za człowiekiem jak cień. Kochają kanapy i łózka, uwielbiają być z człowiekiem i nie lubią być same.
To tak w skrócie, cech pozytywnych mają bardzo dużo, a negatywne są względne, jednak znam osoby, którym bardzo kłaki w domu przeszkadzają
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:21   #429
yoursdreamss
Przyczajenie
 
Avatar yoursdreamss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Cavalier king charles spaniel

musze tez wspomniec o tym, że to będzie mój pierwszy pies. Rodzice nie pozwalali, czasem tylko zajmowałam się pieskiem babci ale to tylko max tydz. I chciałabym, aby nie był aż tak ciezki do wychowania. Bo wiem ze niektore poprostu tak z natury maja ze sa ciezkie/trudne w obyciu

Zanim pies wogóle bedzie w domu to musi minać z dobre 2 lata, teraz to chce jak najwiecej chłonąc wiedzy o rasach i ogolnie o wychowaniu zeby nie nadrabiac tego na ostatnia chwile chce byc nalezycie przygotowana do nowego lokatora, merytorycznie no i w praktyce. Wyprawka jedzonko itp

Chociaz jeśli juz o tym mowa to widziałam że niektóre hodowle razem ze szczeniaczkiem dają calkiem pokaźna wyprawke.

A ja myślałam że masz shih tzu bo tam tez sie udzielasz, duzo wiesz itp.
yoursdreamss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 12:30   #430
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Zależy co rozumiesz przez 'ciężki do wychowania'? Każdemu psu trzeba poświęcać uwagę, trzeba go socjalizować, każdy ma jakieś cechy, które przy kiepskim wychowaniu wyjdą i mogą być uciążliwe.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 15:52   #431
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Cavalier king charles spaniel

właściwie wszystkie znane mi hodowle cavalierów dają wyprawki (zazwyczaj jest to karma ma pierwsze dni, legowiska i zabawki).

cavaliery są stosunkowo łatwe do wychowania, o ile zacznie sie od początku, nie powinno być później problemów.

Fajnie, że już sie interesujesz tym tematem, masz jeszcze dasz, na pewno dużo sie dowiesz i wybierzesz dobrze.

Możesz też przejść sie na wystawy jak będą w Twojej okolicy, zobaczysz psy na żywo, pogadasz z hodowcami
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 19:12   #432
yoursdreamss
Przyczajenie
 
Avatar yoursdreamss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Cavalier king charles spaniel

witam was!! Dzis odbylam rozmowe z moim narzeczonym, i jak tylko usłyszał ze sierć będzie sie klebiła i bedzie wszedzie to z miejsca powiedzial ze juz woli shih tzu. Probowałam przedstawic mu inne argumenty za cavalierem, ale juz nie słuchał jak klapki na oczach i uszach. KONIEC.
yoursdreamss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:41   #433
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Cavalier king charles spaniel

może lepiej że to wyszło teraz niż pózniej jakby był już pies w domu....

co do shih tzu to trzeba brać pod uwagę znacznie więcej czasu na szatę, można je obcinać, ale są to dodatkowe koszty (dla niektórych to problem)
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 20:06   #434
yoursdreamss
Przyczajenie
 
Avatar yoursdreamss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Cavalier king charles spaniel

a to zdaje sobie z tego sprawe ze trzeba codziennie szczotkowac dbac itp mam aktualnie swinke morska peruwianke, wiec wiem co to znaczy codziennie czesac. Ale moj narzeczony mowil ze pojdzie sie do fryzjera i bedzie obciety i po klopocie akurat na to mozemy sobie pozwolic
yoursdreamss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 12:22   #435
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Cavalier king charles spaniel

witam-pragnękupic sunię kavaliera ale w woj pomorskim nie moge znaleźć suczki czy ktos ma namiary moze na takiego psiaka?nie zalezy mi na rodowodzie

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ja bym mimo wszystko radziła i tak jechać do hodowli i zobaczyć. Zdjęcia nie wszystko oddają.

Na pewno przy odpowiednim wychowaniu nadają sie do dzieci, tylko jak każdego psa trzeba je na to przygotować.

z charakterami różnie bywa ja mam 2 cavaliery i są zupełnie inne.

Poczytaj też na jakie chorobny dość często ta rasa zapada i kup po przebadanych rodzicach. Kilka jest chorób typowych dla tej rasy.

Rzeczy na jakie powinnas sie przygotować: kłaki w domu wszędzie, chrapanie, na spacerach chcą sie z każdym przywitać (bywa to uciążliwe), chodzą za człowiekiem jak cień. Kochają kanapy i łózka, uwielbiają być z człowiekiem i nie lubią być same.
To tak w skrócie, cech pozytywnych mają bardzo dużo, a negatywne są względne, jednak znam osoby, którym bardzo kłaki w domu przeszkadzają
witaj widze ze masz 2 cavaliery ja szukam suni lub ewentualnie psa tej sary w woj pomorskim i nie moge znalezc powiedz jaki charakter ma suczka a jaki pies jesli masz parke?
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 14:16   #436
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
nie zalezy mi na rodowodzie
nie pochwalamy tutaj kupna kundelków w typie, poczytaj o rodowodzie, co on znaczy

Cytat:
powiedz jaki charakter ma suczka a jaki pies jesli masz parke?
mam 2 panów
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 05:34   #437
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
nie pochwalamy tutaj kupna kundelków w typie, poczytaj o rodowodzie, co on znaczy



mam 2 panów
ale ja nie pytałam czy ktos to pochwala czy nie-nie kazdego stac na psa za 2-3 tysiące zł a tez kochaja tą rasę -dziękuje za odpowiedz wczoraj zakupiłam sunię(z daleka to fakt) z rodowodem przynajmniej ludzie nie byli naciągaczami i piesiu kosztował ponizej 1000zł ale spotkałam sie juz z tym ze chcieli mi wcisnąc za 1500 psa bez papierów
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 07:23   #438
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Cavalier king charles spaniel

pewnie masz psa z pseudo jednak jakieś dziwne stowarzyszenie psów i kotów rasowych .

zaręczam Ci, że można kupić psa rasowego z metryką Związku Kynologicznego za 1000zł.

Mam nadzieję, że poczytałaś na jakie choroby jest narażona ta rasa (trochę tego jest) i kupiłaś psa po przebadanych rodzicach (nie na słowo że są zdrowe, tylko widziałaś dokumenty).
Niech się zdrowo sunia chowa.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 11:15   #439
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
ale ja nie pytałam czy ktos to pochwala czy nie-nie kazdego stac na psa za 2-3 tysiące zł a tez kochaja tą rasę -dziękuje za odpowiedz wczoraj zakupiłam sunię(z daleka to fakt) z rodowodem przynajmniej ludzie nie byli naciągaczami i piesiu kosztował ponizej 1000zł ale spotkałam sie juz z tym ze chcieli mi wcisnąc za 1500 psa bez papierów
Dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie - nie stać mnie na psa to go nie kupuję.. Wolałabym pożyczyć, wziąć kredyt, odłożyć niż kupić psa bez rodowodu. Tym bardziej, że leczenie ewentualnych chorób będzie o wiele bardziej kosztowne.
Zawsze można się zdecydować na domisia.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 22:03   #440
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Cavalier king charles spaniel

coś mi się zdaje,że to stowarzyszenie powstałe by ominąć przepisy,
co do szybkiego kupowania psa byle by taniej to mi się kojarzą takie oto przypadki:
w mieście mojej rodziny jest kilka psów z pseudo, już wcześniej od znajomych słyszałam jaką opinię niosą o rasie ale jak poszłam do weta i on się dziwił,że przy mojej suni może zrobić wszystko i jest ona nie agresywna to nie chciał wierzyć,że taka jest ta rasa, a u nas jest całkiem sporo cavalierów rasowych, więc tu nie jest to dziwne, a tam jest kilka bez rodowodu i są tak agresywne,że wet woli nie ryzykować,
widziałam też przerośniętego cavaliera w typie, z wytrzeszczem oczu,
ogólnie ostatnio były psy z pseudo do adopcji, zaniedbane i wystraszone strasznie,
a tak wracając do finansów, sama kupiłam sunie po oszczędzaniu, będąc na studiach i dorabiając sobie, więc da się, do tego psy wyrośnięte (ok 5ms) albo z mniejszej hodowli po nie tak utytułowanych rodzicach, czy niewystawowe można kupić za ok 1000, zresztą na wakacje można wyjechać do sąsiadów spod południowej granicy, tam są tanie szczeniaki,a niewystawowe to i koło 800 zł, ostatnio też bywają do adopcji, bo coraz więcej takich pseudo produkcji zamykają, tylko,że trzeba się postarać no i też zająć się psem, bo jest po przejściach ale to jest cena tanich szczeniąt bez rodowodu,czyli działań człowieka, który chce zaoszczędzić
a co do dziwienia się cenie, to cavaliery często kilka razy do roku trzeba zabierać na czyszczenie gruczołów, do tego czyszczenie zębów, odrobaczanie, odpchlenia, zastrzyki podrożały, warto badać serce, dobra karma, więc te wydatki i inne są o wiele większe niż zakup psa, więc może warto się zastanowić za w czasu czy stać, do tego nie wspomnę już o kosztach hodowlanych i o tym na czym ci od promocji oszczędzają,
a co do porównania dla tych co będą chcieli rozmyślnie wybrać psa, tak jak użytkowniczka wyżej, to mam psa i suczkę,
suczka jest do mnie przyklejona, wiadomo cieczka, jej zainteresowanie psami, psy biegające za nami, ciąża urojona, u niej przebiegająca spokojnie, jest bardziej emocjonalna,
pies też do mnie bardzo przyklejony ale bardziej nastawiony na innych, oba psiaki latają za ludźmi ale on nie przejmuje się tym gdy mnie nie ma, da się przekupić, jest bardziej stabilny, są akcje cieczka i jego poruszenie i wtedy się skupić na niczym nie potrafi, do tego obsikiwanie się, bardziej go czuć i częściej trzeba myć
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 05:32   #441
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie - nie stać mnie na psa to go nie kupuję.. Wolałabym pożyczyć, wziąć kredyt, odłożyć niż kupić psa bez rodowodu. Tym bardziej, że leczenie ewentualnych chorób będzie o wiele bardziej kosztowne.
Zawsze można się zdecydować na domisia.
chyba nie uwaznie czytacie widziałam papiery od weter rodziców sa zdrowi i maluszki tez i jest metryczka-moge wyrobic rodowód poprostu pani ktora go sprzedaje nie chce tyle kasy co inni-ale wszystko jest sprawdzone -mnie tez zzaskoczyłą cena ale dlatego tez dokladam kase i jade daleko po pieska bo do iławy bo w poblizu miejsca zmiaeszkania mojego nie ma takich suniek

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie - nie stać mnie na psa to go nie kupuję.. Wolałabym pożyczyć, wziąć kredyt, odłożyć niż kupić psa bez rodowodu. Tym bardziej, że leczenie ewentualnych chorób będzie o wiele bardziej kosztowne.
Zawsze można się zdecydować na domisia.
chyba nie uwaznie czytacie widziałam papiery od weter rodziców sa zdrowi i maluszki tez i jest metryczka-moge wyrobic rodowód poprostu pani ktora go sprzedaje nie chce tyle kasy co inni-ale wszystko jest sprawdzone -mnie tez zzaskoczyłą cena ale dlatego tez dokladam kase i jade daleko po pieska bo do iławy bo w poblizu miejsca zmiaeszkania mojego nie ma takich suniek

dodam ze cana 900zł to nie znaczy ze pies nie ma rodowodu jak widac-i jest rasowy bo po rodziach cavalierach
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 08:24   #442
GreenGin
Raczkowanie
 
Avatar GreenGin
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 66
GG do GreenGin
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
chyba nie uwaznie czytacie widziałam papiery od weter rodziców sa zdrowi i maluszki tez i jest metryczka-moge wyrobic rodowód poprostu pani ktora go sprzedaje nie chce tyle kasy co inni-ale wszystko jest sprawdzone -mnie tez zzaskoczyłą cena ale dlatego tez dokladam kase i jade daleko po pieska bo do iławy bo w poblizu miejsca zmiaeszkania mojego nie ma takich suniek

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------



chyba nie uwaznie czytacie widziałam papiery od weter rodziców sa zdrowi i maluszki tez i jest metryczka-moge wyrobic rodowód poprostu pani ktora go sprzedaje nie chce tyle kasy co inni-ale wszystko jest sprawdzone -mnie tez zzaskoczyłą cena ale dlatego tez dokladam kase i jade daleko po pieska bo do iławy bo w poblizu miejsca zmiaeszkania mojego nie ma takich suniek

dodam ze cana 900zł to nie znaczy ze pies nie ma rodowodu jak widac-i jest rasowy bo po rodziach cavalierach

to ile pies kosztuje zależy od tego po jakich jest rodzicach - profesjonalni hodowcy, którzy HODUJĄ psy chcą mieć jak najlepsze szczeniaki po jak najlepszych rodzicach (zg0dność z wzorcem, zwycięstwa na wystawach, linia przodków - najbardziej cenione są angielskie) dlatego jadą z suczką do krycia za granice.

Na koszt szczeniaka składa się podróż, cena za krycie (płatne z góry), przygotowanie suki do krycia (badania, progesteron, ..), poród, opieka nad szczeniakami, karma, leki, lekarze, przeglądy, papierki

-> to jest koszt, który często się nie zwraca. Urodzi się jeden albo dwa szczeniaczki, a hodowca z dobrego krycia zwykle zostawia sobie takie szczeniaki do hodowli.

Jeśli chcesz kupić taniej i nie zależy ci na wystawach (bo rodowód to obowiązek zgodnie z nowymi przepisami!) to możesz poczekać aż w miocie będzie szczeniaczek, który jest niezgodny z wzorcem (np: brak plamki na oku u blemhaina) i wtedy takie szczeniaczki są sprzedawane taniej "na kanapę". Wystarczy zapisać się u hodowcy, do którego mamy zaufanie i czekać.
GreenGin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 10:07   #443
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Cavalier king charles spaniel

jeśli chodzi o Iławę to jest ogłoszenie o szczeniakach z skw czy jak to tam się wabi, czyli pseudo powstałe niedawno, coraz więcej cawalierów z interwencji z takich miejsc jest do adopcji, jak wygląda ich psychika i zdrowie to lepiej nie mówić a jeśli chodzi o weta to jest info o szczepieniu i odrobaczeniu więc jakie jeszcze badania mają? no i nie przesadzajmy, że daleko, może ja mam inne pojmowanie, fakt ja jechałam na drugi koniec Polski a nie do sąsiadów z pobliskiego województwa,
a to aż dziwi,że ludzie wydają tyle na psy pożółknięte, wyglądające strasznie, do tego rodzice daleko odbiegający od rasy, wole nie myśleć co z charakterem, bo jakoś nie widać tego, na tym zdjęci są jakieś spłoszone, skulone kulki
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 06:09   #444
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez GreenGin Pokaż wiadomość
to ile pies kosztuje zależy od tego po jakich jest rodzicach - profesjonalni hodowcy, którzy HODUJĄ psy chcą mieć jak najlepsze szczeniaki po jak najlepszych rodzicach (zg0dność z wzorcem, zwycięstwa na wystawach, linia przodków - najbardziej cenione są angielskie) dlatego jadą z suczką do krycia za granice.

Na koszt szczeniaka składa się podróż, cena za krycie (płatne z góry), przygotowanie suki do krycia (badania, progesteron, ..), poród, opieka nad szczeniakami, karma, leki, lekarze, przeglądy, papierki

-> to jest koszt, który często się nie zwraca. Urodzi się jeden albo dwa szczeniaczki, a hodowca z dobrego krycia zwykle zostawia sobie takie szczeniaki do hodowli.

Jeśli chcesz kupić taniej i nie zależy ci na wystawach (bo rodowód to obowiązek zgodnie z nowymi przepisami!) to możesz poczekać aż w miocie będzie szczeniaczek, który jest niezgodny z wzorcem (np: brak plamki na oku u blemhaina) i wtedy takie szczeniaczki są sprzedawane taniej "na kanapę". Wystarczy zapisać się u hodowcy, do którego mamy zaufanie i czekać.

dokładnie tak zrobiłam

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

zazdrosc przemawia chyba dla mnie kazdy pies jest piękny pozdrawiam

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez GreenGin Pokaż wiadomość
to ile pies kosztuje zależy od tego po jakich jest rodzicach - profesjonalni hodowcy, którzy HODUJĄ psy chcą mieć jak najlepsze szczeniaki po jak najlepszych rodzicach (zg0dność z wzorcem, zwycięstwa na wystawach, linia przodków - najbardziej cenione są angielskie) dlatego jadą z suczką do krycia za granice.

Na koszt szczeniaka składa się podróż, cena za krycie (płatne z góry), przygotowanie suki do krycia (badania, progesteron, ..), poród, opieka nad szczeniakami, karma, leki, lekarze, przeglądy, papierki

-> to jest koszt, który często się nie zwraca. Urodzi się jeden albo dwa szczeniaczki, a hodowca z dobrego krycia zwykle zostawia sobie takie szczeniaki do hodowli.

Jeśli chcesz kupić taniej i nie zależy ci na wystawach (bo rodowód to obowiązek zgodnie z nowymi przepisami!) to możesz poczekać aż w miocie będzie szczeniaczek, który jest niezgodny z wzorcem (np: brak plamki na oku u blemhaina) i wtedy takie szczeniaczki są sprzedawane taniej "na kanapę". Wystarczy zapisać się u hodowcy, do którego mamy zaufanie i czekać.
własnie tak zrobiłam
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 10:13   #445
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
dokładnie tak zrobiłam

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

zazdrosc przemawia chyba dla mnie kazdy pies jest piękny pozdrawiam

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------


własnie tak zrobiłam
Ktoś konstruktywnie wyraził swoją opinię, a Ty uważasz, ze to zazdrość? No proszę Cię
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 17:26   #446
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
chyba nie uwaznie czytacie widziałam papiery od weter rodziców sa zdrowi i maluszki tez i jest metryczka-moge wyrobic rodowód poprostu pani ktora go sprzedaje nie chce tyle kasy co inni-ale wszystko jest sprawdzone -mnie tez zzaskoczyłą cena ale dlatego tez dokladam kase i jade daleko po pieska bo do iławy bo w poblizu miejsca zmiaeszkania mojego nie ma takich suniek

dodam ze cana 900zł to nie znaczy ze pies nie ma rodowodu jak widac-i jest rasowy bo po rodziach cavalierach

Rozumiem że rodzice cavisia przebadani na MVD? jeśli nie to proponuję już zacząć odkładać pieniądze bo w okolicy 5 roku życia mogą się zacząć problemy z serduszkiem- baaaardzo częsta przypadłość u cavalierów, zwłaszcza tych po nieprzebadanych rodzicach
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 05:43   #447
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ktoś konstruktywnie wyraził swoją opinię, a Ty uważasz, ze to zazdrość? No proszę Cię
moje pytanie brzmiało inaczej o inne zdania nie prosiłam więc tak wnioskuję

---------- Dopisano o 06:43 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

a czym sie objawiaja problemy z sercem u psa ja kto mozna zauwazyc?
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:53   #448
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość


a czym sie objawiaja problemy z sercem u psa ja kto mozna zauwazyc?
Tu masz więcej na ten temat : http://www.cavalierworld.eu/cavisiowo/portal.php?show=7

poza tym masa informacji wyskakuje po wpisaniu w google "MVD cavalier"


kolejna choroba gnębiąca cavaliery to Syndrom Arnolda-Chiari, też sobie o nim poczytaj. Za granicą w dobrych hodowlach do rozrodu dopuszczane są tylko psy przebadane w kierunku MVD i Syndrom Arnolda-Chiari, w Polsce większość hodowli zarejestrowanych w Związku Kynologicznym przeprowadza przynajmniej badania na MVD, no a wszystkie inne Kennel Kluby czy Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt -nie wiem dokładnie jak się tam teraz różnie one nazywają- niestety ale nie robią badań serca, stąd spora część cavalierów nabytych w tego typu hodowlach szybko odchodzi własnie na serce.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 09:46   #449
GreenGin
Raczkowanie
 
Avatar GreenGin
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 66
GG do GreenGin
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
moje pytanie brzmiało inaczej o inne zdania nie prosiłam więc tak wnioskuję

---------- Dopisano o 06:43 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

a czym sie objawiaja problemy z sercem u psa ja kto mozna zauwazyc?
A czego zazdrościć bym miał bo szczerze nie rozumiem tego?

A jeśli o serce chodzi to od dobrych 10 lat mam styczność z hodowlami cavisiów i nie spotkałem się z tą wadą, więc proszę nie mówić, że polscy hodowcy nic nie robią w kierunku eliminacji wad genetycznych. Jeśli ktoś tak uważa to znaczy, że miał kontakt z producentami, a nie hodowcami.
GreenGin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:59   #450
Arinka_
Zakorzenienie
 
Avatar Arinka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 454
Dot.: Cavalier king charles spaniel

Cytat:
Napisane przez yoursdreamss Pokaż wiadomość
tak, prowadze bardzo ozywione dyskusje z TŻ, i zastanawiamy sie miedzy shih tzu a cavalierem. Dlatego chciałam tez dowiedziec sie czegos blizej o tej rasie takie wiadomosci z pierwszej reki, z zycia wziete. Bo na stronach to sa opisy cukierkowe obu ras. A ja chce poznac minusy aby madrze wybrac. Wkoncu bedzie z nami przed ladnych pare lat. A tak pozatym to mam wrazenie ze niezbyt za mna przepadasz...

Nie podejmiesz lepszej decyzji niż Cavalier. Mam dwa ( zdjęcia w załącznikach - 2,5 lernia Arika i 14 - miesięczna Grejsi) - i to są dwie najlepsze "rzeczy" jakie mnie spotkały. Nie wyobrażam sobie bez nich życia. Arika jest tochę zaprzeczeniem Cavaliera bo jest bardzo wyważona, cierpliwa i spokojna, wszyscy mówią o niej, że to prawdziwa dama Mówię, że zaprzeczenie bo Cavaliery są z natury bardzo żywiołowe i wszędzie ich pełno, tak jak mój mały Grejsik Ale obydwie w domu super się równoważa, a mała zachęca starszą do zabawy i razem szaleją. Uwielbiają towarzystwo ludzi, ciepło ciała człowieka, tylko by się przytulały (mała ma syndrom niepochamowanego jęzora i tylko liże ) bardzo chętnie się bawią, mają wspaniałe usposobienie, zero agresji, lubią dzieci, moje można "kotłować" w każdą stronę i są tak samo grzeczne jak zawsze. Generalnie tak opisałam po krótce, bo można o nich gadać godzinami. Jedyny minus to to, że są w miarę delikatne, trzeba zwracać uwagę na to , czym się je karmi, no i zostawiają kłaczki Ale takie minusy to zadne minusy, bo do domowego zacisza te psy są idealne. I koncząc tym czym zaczełam, decydując się na zakup Cavisia będziesz bardzo zadowlona i prawdopodobnie na jednym nie skończysz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Cavailers-225d1.jpg (62,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cavailers-2056(2)(1).jpg (54,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cavailers-2283.jpg (61,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sesja-foto[16].jpg (50,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wakacyjne[8].jpg (56,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wakacyjne[15].jpg (64,7 KB, 12 załadowań)
__________________
Uśmiechaj się zawsze - cuda są w drodze
Arinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-27 15:41:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.