Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-31, 21:56   #3451
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

To jest umowa zlecenie. Nie mam żadnych urlopów na żądanię. Pracuję w teamach w korpo, ze mną są trzy dziewczyny i tylko one mnie zamienią. Jedna nie może, bo musi odebrać mamę po zabiegu, druga musi iśc ze swoim 26-letnim chłopakiem do lekarza, a trzecia ma już na ten termin urlop.

Nie byłam u szefowej, jutro pójdę.
Mam umowę od 1.01 do 31.03 i jej koszt to ponad 7 tysięcy.
Nie mam warunków co do rozwiązania umowy, ale jest terminowa, więc zgodnie z KC mogę zrezygnować z pracy z ważnych powodów tylko. Dla mnie to jest ważny powód, ale nie wiem, czy jak mnie podadzą do sądu, to też sądowi będzie to ważny powód.
Chciałam złożyć wypowiedzenie od 15, podając taki powód, że od pracy przy kompie znacznie popsuł mi się wzrok i zamierzam kontynuować studia dzienne stacjonarnie (jestem osobą do 26r.ż.), których nie mogę pogodzić z 160h pracy.
Szefowa mówiła, że nikt mnie siłą nie będzie trzymać, więc żebym tylko dała znać wcześniej...

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiem, o której wejdę na obronę, poza tym u mnie nie ma połówek.
Poza tym to mój pierwszy egzamin dyplomowy, mam tajny skład komisji i 150 pytań do wykucia, poza tym skomplikowaną pracę. Nie mam zamiaru siedzieć w tym zakichanym korpo i zajmować się czymś tak okropnym, co robię na co dzień, żeby zawalić obronę.
Nie miałam zamiaru łączyć pracy ze studiami, chciałam się zwalniać, a zatrudniłam się tylko w ostatnim semestrze, bo miałam mało godzin zajęć.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 21:58   #3452
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:00   #3453
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
porozmawiaj z szefową - może kogoś zmusić do zmiany, zwłaszcza, że zagwarantowano Ci dopasowanie godzin pracy do studiów. pytanie tylko ile chcesz tego wolnego... bo jeśli 4 dni (wnioskuję, po tym pomyśle z L4) to faktycznie może być problem z ustaleniem tylu dni wolnych pod rząd, ale z dwoma dniami (np 9-10) czy nawet jednym (10) można się na pewno dogadać. niestety najczęściej tak jest, że z zestawu "praca - spanie - nauka" można wybrać tylko dwa
L4 chciałam po prostu od początku tygodnia do końca, a jak tydzień ten by minął, to sajonara z roboty.
Wolnego potrzebuję na 9 i 10, ale 9 i tak mam wolny, tak wyszło.

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie ma możliwości połowy dnia, zmiana jest 8-16 i 16-24.
W moim teamie są 3 osoby jak pisałam i to jest specyficzna praca, każdy team zajmuje się czymś innym. To tak jakby powiedzmy w jednym teamie liczono całki, a w drugim robiono korekty książek. Dwie odrębne rzeczy i nikt poza osobami z mojego teamu nie może tego przejąć.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:04   #3454
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
L4 chciałam po prostu od początku tygodnia do końca, a jak tydzień ten by minął, to sajonara z roboty.
Wolnego potrzebuję na 9 i 10, ale 9 i tak mam wolny, tak wyszło.

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------



Nie ma możliwości połowy dnia, zmiana jest 8-16 i 16-24.
W moim teamie są 3 osoby jak pisałam i to jest specyficzna praca, każdy team zajmuje się czymś innym. To tak jakby powiedzmy w jednym teamie liczono całki, a w drugim robiono korekty książek. Dwie odrębne rzeczy i nikt poza osobami z mojego teamu nie może tego przejąć.
dobra a co z ta kolezanka ktora idzie na urlop? nie moze wrocic na jeden dzien?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:09   #3455
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
dobra a co z ta kolezanka ktora idzie na urlop? nie moze wrocic na jeden dzien?
Gdyby mogła, to by nie było problemu.
Najśmieszniejsza jest laska, która za mnie nie przyjdzie, bo musi iść ze swoim 26-letnim chłopem do lekarza za rączkę.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:09   #3456
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:11   #3457
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czy do korporacji, w której masz zapisek w milczeniu o sprawach organizacyjnych, sprawach projektów itd. przez 24 miesiące po zakończeniu trwania umowy pod groźba kary wartej 3 krotności umowy, wezmą sobie ot tak kogoś z podwórka? Tym bardziej, że mi nawet nie chcą dać pół etatu od marca?
__________________

Edytowane przez olasia99
Czas edycji: 2017-01-31 o 22:13
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 22:12   #3458
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Pracuje ktoś w telekomunikacji ? Jak wrażenia>
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:23   #3459
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Czy do korporacji, w której masz zapisek w milczeniu o sprawach organizacyjnych, sprawach projektów itd. przez 24 miesiące po zakończeniu trwania umowy pod groźba kary wartej 3 krotności umowy, wezmą sobie ot tak kogoś z podwórka? Tym bardziej, że mi nawet nie chcą dać pół etatu od marca?

No ten pomysł jest ostro chybiony, znajomego na jeden dzień na zastępstwo przyprowadzac, oczywiscie, ze takie cos nie przejdzie w korpo.
Skoro to korpo to ja bym szla korpo drogą do managerki i mow jaka jest sytuacja. Twoje kolezanki z pracy nie maja problemu, zeby olać Twoje potrzeby, wiec ja bym sie na nie nie ogladała. To ona jest od zarzadzania ludzmi, skoro ustaliłyście, ze nie ma problemu to jej zadaniem jest ogarniecie sytuacji. Jak to sie w ogole stalo, ze laska idaca z chlopakiem do lekarza ma zgode na wyjście, a ty nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:35   #3460
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:36   #3461
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
No ten pomysł jest ostro chybiony, znajomego na jeden dzień na zastępstwo przyprowadzac, oczywiscie, ze takie cos nie przejdzie w korpo.
Skoro to korpo to ja bym szla korpo drogą do managerki i mow jaka jest sytuacja. Twoje kolezanki z pracy nie maja problemu, zeby olać Twoje potrzeby, wiec ja bym sie na nie nie ogladała. To ona jest od zarzadzania ludzmi, skoro ustaliłyście, ze nie ma problemu to jej zadaniem jest ogarniecie sytuacji. Jak to sie w ogole stalo, ze laska idaca z chlopakiem do lekarza ma zgode na wyjście, a ty nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pracujemy zmianowo, ona ma akurat wolne w tym czasie, to się jej 26-letni chłop umówił do lekarza i idzie za rączkę.
Pracujemy też w weekendy, więc to nie jest tak, ze pon-pt siedzimy. 160h wyrabiamy dzięki weekendom i popołudniom.
No i jak ustalaliśmy dyspozycyjność na luty, to ja podkreślałam 10 razy, że bronię się w I połowie lutego i nie wiem kiedy dokładnie, ale mówiono mi, że nie będzie z tym żadnego problemu, że dopasujemy, że studia, że oni tak lubią ze studentami pracować, że fajnie i w ogóle. W sumie mam korespondencję mailową dot. mojej obrony i bezproblemowego dopasowania grafiku.
Jutro powiem menagerce, bo to właśnie team liderka jest na urlopie i też za mnie nie może przyjść, jaka jest sytuacja, ale nie wiem, co mam robić, jak mi powie sory amory nie ma komu robić masz robić.

Umowę mam do końca marca, jest to zlecenie, nie mam w niej opisanego okresu wypowiedzenia, mam podaną wartość tej trzymiesięcznej umowy 8 tysięcy. Rzucając robotę bez ważnego powodu, musze zgodnie z KC naprawić szkodę. Możliwe, że to będzie 6 tys. zł, bo już 2 tys. zostały mi z tej umowy wypłacone... Jednak KC dopuszcza "ważne powody" rozwiązania umowy, z tym, ze ważny powód dla każdej ze stron będzie różny... Znalazłam przykład wypowiedzenia. Nie wiem, czy w uzasadnienie powołać się na takie argumenty (oczywiście ładnie ułożone i opisane):
- mogę wypowiedzieć umowę zgodnie z art. 746 § 3 K.c. o braku możliwości zrzekania się prawa do wypowiedzenia umowy z "ważnych powodów"
- powód to utrata zaufania jednej ze stron względem drugiej strony (wyrok Sądu Najwyższego z 14 maja 2002 r., sygn. akt V CKN 1030/00) - oszustwo dotyczy braku możliwości współpracy ze studentami i obiecanego dopasowania grafiku do potrzeb a także uniemożliwieniu podjęcia obrony pracy dyplomowej,
- a jako trzeci, że zamierzam kontynuować studia na uczelni dziennej (osoba do 26r.ż.)

Ja wiem, ze prawników nie ma na sali pewnie, ale nie wiem kompletnie co robić, jutro na 8 do roboty i załamka
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 22:37   #3462
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
No ten pomysł jest ostro chybiony, znajomego na jeden dzień na zastępstwo przyprowadzac, oczywiscie, ze takie cos nie przejdzie w korpo.
Skoro to korpo to ja bym szla korpo drogą do managerki i mow jaka jest sytuacja. Twoje kolezanki z pracy nie maja problemu, zeby olać Twoje potrzeby, wiec ja bym sie na nie nie ogladała. To ona jest od zarzadzania ludzmi, skoro ustaliłyście, ze nie ma problemu to jej zadaniem jest ogarniecie sytuacji. Jak to sie w ogole stalo, ze laska idaca z chlopakiem do lekarza ma zgode na wyjście, a ty nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo pewnie to było ustalone na gębę, a nie puszczone mailem czy wklepane od razu do systemu. Ot i teraz są tego skutki.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:39   #3463
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:42   #3464
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie do końca, ta jak pisałam wystawiamy dyspozycyjność i nie pracujemy pon-pt 8-16 jak w typowym korpo, tak więc można sobie coś zaplanować, bo dni wolne w tygodniu się zdarzają.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:43   #3465
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Pracujemy zmianowo, ona ma akurat wolne w tym czasie, to się jej 26-letni chłop umówił do lekarza i idzie za rączkę.
Pracujemy też w weekendy, więc to nie jest tak, ze pon-pt siedzimy. 160h wyrabiamy dzięki weekendom i popołudniom.
No i jak ustalaliśmy dyspozycyjność na luty, to ja podkreślałam 10 razy, że bronię się w I połowie lutego i nie wiem kiedy dokładnie, ale mówiono mi, że nie będzie z tym żadnego problemu, że dopasujemy, że studia, że oni tak lubią ze studentami pracować, że fajnie i w ogóle. W sumie mam korespondencję mailową dot. mojej obrony i bezproblemowego dopasowania grafiku.
Jutro powiem menagerce, bo to właśnie team liderka jest na urlopie i też za mnie nie może przyjść, jaka jest sytuacja, ale nie wiem, co mam robić, jak mi powie sory amory nie ma komu robić masz robić.

Umowę mam do końca marca, jest to zlecenie, nie mam w niej opisanego okresu wypowiedzenia, mam podaną wartość tej trzymiesięcznej umowy 8 tysięcy. Rzucając robotę bez ważnego powodu, musze zgodnie z KC naprawić szkodę. Możliwe, że to będzie 6 tys. zł, bo już 2 tys. zostały mi z tej umowy wypłacone... Jednak KC dopuszcza "ważne powody" rozwiązania umowy, z tym, ze ważny powód dla każdej ze stron będzie różny... Znalazłam przykład wypowiedzenia. Nie wiem, czy w uzasadnienie powołać się na takie argumenty (oczywiście ładnie ułożone i opisane):
- mogę wypowiedzieć umowę zgodnie z art. 746 § 3 K.c. o braku możliwości zrzekania się prawa do wypowiedzenia umowy z "ważnych powodów"
- powód to utrata zaufania jednej ze stron względem drugiej strony (wyrok Sądu Najwyższego z 14 maja 2002 r., sygn. akt V CKN 1030/00) - oszustwo dotyczy braku możliwości współpracy ze studentami i obiecanego dopasowania grafiku do potrzeb a także uniemożliwieniu podjęcia obrony pracy dyplomowej,
- a jako trzeci, że zamierzam kontynuować studia na uczelni dziennej (osoba do 26r.ż.)

Ja wiem, ze prawników nie ma na sali pewnie, ale nie wiem kompletnie co robić, jutro na 8 do roboty i załamka
A to przepraszam, jak masz jakieś maile w tej sprawie, to już jesteś w połowie wygrana. Idź do menadżerki, powiedz jak sprawa wygląda. Jak będzie się ciskać to powiesz, że masz na to maile, że tak to miało być załatwione. Jak dalej będzie "ale" to bym się przeszła do hr'ów i im zaczęła jojczeć.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:43   #3466
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

to teraz idz spac a jutro idz do szefowej. rano pewnie bedzie tutaj wiecej odp a jak nie to spróbuj dowiedziec sie jak to prawnie wyglada np telefonicznie
http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/porady_wszystkie
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:46   #3467
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:46   #3468
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Pracujemy zmianowo, ona ma akurat wolne w tym czasie, to się jej 26-letni chłop umówił do lekarza i idzie za rączkę.
Pracujemy też w weekendy, więc to nie jest tak, ze pon-pt siedzimy. 160h wyrabiamy dzięki weekendom i popołudniom.
No i jak ustalaliśmy dyspozycyjność na luty, to ja podkreślałam 10 razy, że bronię się w I połowie lutego i nie wiem kiedy dokładnie, ale mówiono mi, że nie będzie z tym żadnego problemu, że dopasujemy, że studia, że oni tak lubią ze studentami pracować, że fajnie i w ogóle. W sumie mam korespondencję mailową dot. mojej obrony i bezproblemowego dopasowania grafiku.
Jutro powiem menagerce, bo to właśnie team liderka jest na urlopie i też za mnie nie może przyjść, jaka jest sytuacja, ale nie wiem, co mam robić, jak mi powie sory amory nie ma komu robić masz robić.
Właściwie to dlaczego panikujesz, skoro jeszcze nie rozmawiałaś z osobą, z którą ustalałaś, że dostaniesz wolne na obronę? Masz powody, żeby się spodziewać, że nie wywiąże się z tego zobowiązania?
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 22:51   #3469
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Osoba, z którą to uzgadniałam, to moja team liderka. Jest na urlopie.
Moje dwie współpracowniczki widziały tylko maile na ten temat, mailowo pytałam się tez, czy się zamienią i mailowo napisały swoje bardzo ważne powody dla których nie mogą tego zrobić.
Menagerka jest nad nami, ale sprawami grafikowymi zajmuje się team liderka. Wątpię, że coś z nią wskóram, a team liderka jest na urlopie i nie wróci do obrony, więc jestem w d.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-31, 22:53   #3470
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Popieram.

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Jeśli ktoś chce poczytać o wodach:
http://cojesc.net/zrodlana-mineralna-czy-kranowka/
Ogólnie Żywiec to woda źródlana, a nie mineralna. Ja jej w ogóle nie piję ze względu na niską zawartość składników mineralnych. Szkoda pieniędzy na taką wodę. No chyba że faktycznie tak wyróżnia się smakiem.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:07   #3471
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Osoba, z którą to uzgadniałam, to moja team liderka. Jest na urlopie.
Moje dwie współpracowniczki widziały tylko maile na ten temat, mailowo pytałam się tez, czy się zamienią i mailowo napisały swoje bardzo ważne powody dla których nie mogą tego zrobić.
Menagerka jest nad nami, ale sprawami grafikowymi zajmuje się team liderka. Wątpię, że coś z nią wskóram, a team liderka jest na urlopie i nie wróci do obrony, więc jestem w d.
Rozumiem, że managerka pełni obowiązki team leaderki na czas jej nieobecności? Dlaczego wątpisz, że coś wskórasz?

Na Twoim miejscu poszłabym do managerki, powołała się na ustalenia z team leaderką, powiedziała, że znam już konkretną datę obrony i zapytała, jak możemy to rozwiązać.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:13   #3472
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mam maile.


Osoba, z którą to uzgadniałam, to moja team liderka. Jest na urlopie.
Moje dwie współpracowniczki widziały tylko maile na ten temat, mailowo pytałam się tez, czy się zamienią i mailowo napisały swoje bardzo ważne powody dla których nie mogą tego zrobić.
Menagerka jest nad nami, ale sprawami grafikowymi zajmuje się team liderka. Wątpię, że coś z nią wskóram, a team liderka jest na urlopie i nie wróci do obrony, więc jestem w d.

A tak ogólnie to zajmujecie się czymś takim, ze jak jeden dzień nikogo nie będzie to świat się zawali?
Albo skoro macie rożne godziny pracy to może umów się, że danego dnia przyjdziesz później w zależności od tego kiedy skonczysz/zrobisz nadgodziny kolejnego dnia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:16   #3473
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez isza89 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że managerka pełni obowiązki team leaderki na czas jej nieobecności? Dlaczego wątpisz, że coś wskórasz?
Nie ma takiej potrzeby raczej, bo grafik ustalony, my swoje zadania znamy/mamy.

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
A tak ogólnie to zajmujecie się czymś takim, ze jak jeden dzień nikogo nie będzie to świat się zawali?
Albo skoro macie rożne godziny pracy to może umów się, że danego dnia przyjdziesz później w zależności od tego kiedy skonczysz/zrobisz nadgodziny kolejnego dnia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zawali się świat raczej. Trochę mam związane ręce, nie mogę zdradzić za bardzo specyfiki firmy...


Słuchajcie, a czy argumentem do rozwiązania umowy może być uszczerbek na zdrowiu psychicznym, bo sytuacja jest ogólnie taka, że mam kontakt z klientami, którzy czasem rozmowę ze mną zaczynają od "Siema skur... okradliście mnie blablabla"? Zanim stracę dostęp do takich rozmów z klientami powinnam zrobić sceeny jakieś czy coś i po prostu mogę się na to powoływać też?
Moją pracę można trochę do telemarketingu porównać, ale tylko troszkę, bo jest kontakt z klientem, ale bardziej w social media.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:33   #3474
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Nie ma takiej potrzeby raczej, bo grafik ustalony, my swoje zadania znamy/mamy.
Jak widać, potrzeba jest, bo w obecnej sytuacji ktoś z kierownictwa powinien podjąć decyzję, jak zapewnić ciągłość pracy w przypadku nieobecności pracownika.

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a czy argumentem do rozwiązania umowy może być uszczerbek na zdrowiu psychicznym, bo sytuacja jest ogólnie taka, że mam kontakt z klientami, którzy czasem rozmowę ze mną zaczynają od "Siema skur... okradliście mnie blablabla"? Zanim stracę dostęp do takich rozmów z klientami powinnam zrobić sceeny jakieś czy coś i po prostu mogę się na to powoływać też?
Moją pracę można trochę do telemarketingu porównać, ale tylko troszkę, bo jest kontakt z klientem, ale bardziej w social media.
Moja rada: jeśli koniecznie chcesz wyskakiwać z takimi naciąganymi powodami zerwania umowy, to poczekaj chociaż do tej obrony. Po takim wypowiedzeniu nie zdziwiłabym się, gdyby nie chcieli iść Ci na rękę z dniami wolnymi.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:33   #3475
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:39   #3476
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Mam podstawy prawne. To umowa zlecenie do końca marca z określoną płatnością. Mogą mnie pociągnąć do odpowiedzialności i będę pewnie za to sporo płacić. Musze napisać konkretne uzasadnienie wypowiedzenia zgodnie z KC.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Cytat:
Napisane przez isza89 Pokaż wiadomość
Jak widać, potrzeba jest, bo w obecnej sytuacji ktoś z kierownictwa powinien podjąć decyzję, jak zapewnić ciągłość pracy w przypadku nieobecności pracownika.


Moja rada: jeśli koniecznie chcesz wyskakiwać z takimi naciąganymi powodami zerwania umowy, to poczekaj chociaż do tej obrony. Po takim wypowiedzeniu nie zdziwiłabym się, gdyby nie chcieli iść Ci na rękę z dniami wolnymi.
O ile to, że mnie ktoś od rana 20 razy na zmianie ptorafi wyzwać to naciągany powód ...
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:46   #3477
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mam podstawy prawne. To umowa zlecenie do końca marca z określoną płatnością. Mogą mnie pociągnąć do odpowiedzialności i będę pewnie za to sporo płacić. Musze napisać konkretne uzasadnienie wypowiedzenia zgodnie z KC.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------


O ile to, że mnie ktoś od rana 20 razy na zmianie ptorafi wyzwać to naciągany powód ...
Masz jakiś dowód na to, że praca wpłynęła na twoje zdrowie psychiczne?
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 23:51   #3478
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Masz jakiś dowód na to, że praca wpłynęła na twoje zdrowie psychiczne?

Mogę mieć screeny wiadomości klientów. No czytanie wyzwisk itd nie jest chyba Ok, nie mam tego w umowie i raczej nie muszę się godzić na coś takiego, prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 00:02   #3479
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mogę mieć screeny wiadomości klientów. No czytanie wyzwisk itd nie jest chyba Ok, nie mam tego w umowie i raczej nie muszę się godzić na coś takiego, prawda?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomości od kogoś nie są dowodem, że twoje zdrowie uległo pogorszeniu.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 00:02   #3480
isza89
tree hugger
 
Avatar isza89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: wild west
Wiadomości: 1 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
O ile to, że mnie ktoś od rana 20 razy na zmianie ptorafi wyzwać to naciągany powód ...
Ok, zapytam inaczej. Czy masz jakiś dowód na uraz psychiczny? Leczysz się? Czy to autodiagnoza? Bo to dość mocny powód i jeśli go nie "obronisz", to tak samo mogą Cię pociągnąć do odpowiedzialności za zerwanie umowy, jak gdybyś napisała, że odkryłaś swoje nowe powołanie i od dziś hodujesz myszoskoczki.
__________________
Nie potrafię zmierzyć się z codziennością, choć nadal zdarza mi się wierzyć w cuda i marzyć o lataniu.
isza89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-26 21:53:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.