czy to normalne? jak odpowiadać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 09:57   #61
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

vretka dla scislosci nikt oprocz ordziny nie wie ze ochrzcilismy dziecko wiec już sie mylisz niestety a swoja drogą czy pytanie wątku brzmi "ochrzcilam dziecko ,mimo ze jestem nie wierząca?-prosze stworzyc moj portret psychologiczny czy jednak jestem wierząca czy nie? -moj podstawowy blad na początku to ze nie potrzebnie zaczelam sie tlumaczyc dlaczego nie mam tego slubu do dziś -ale nie wiedzialam ze bedziecie to rozpatrywac na czynniki pierwsze a dlaczego a ile masz lat a jak przy takich zarobkach szkoda ci na slub a jak moglas ochrzcic dziecko....znowu skupiasz sie nie na tym ...oczym mowa..ale takim to juz chyba nie idzie przegadać..
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 10:09   #62
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
vretka dla scislosci nikt oprocz ordziny nie wie ze ochrzcilismy dziecko wiec już sie mylisz niestety a swoja drogą czy pytanie wątku brzmi "ochrzcilam dziecko ,mimo ze jestem nie wierząca?-prosze stworzyc moj portret psychologiczny czy jednak jestem wierząca czy nie? -moj podstawowy blad na początku to ze nie potrzebnie zaczelam sie tlumaczyc dlaczego nie mam tego slubu do dziś -ale nie wiedzialam ze bedziecie to rozpatrywac na czynniki pierwsze a dlaczego a ile masz lat a jak przy takich zarobkach szkoda ci na slub a jak moglas ochrzcic dziecko....znowu skupiasz sie nie na tym ...oczym mowa..ale takim to juz chyba nie idzie przegadać..
Ja tam się w portrety psychologiczne bawić nie zamierzam, bo ani się na tym nie znam, ani tym bardziej nie mam na to ochoty

Po prostu dziwi mnie to, że najpierw poruszasz na forum jakiś problem, a potem denerwujesz się, że ktoś próbuje poznać szerszy obraz, żeby móc cokolwiek powiedzieć na dany temat. Czy to naprawdę takie zaskakujące, że nie da się ślubu wyrwać z kontektstu posiadanego dziecka, miejsca zamieszkania, sytuacji rodzinnej itd? Coby nie powiedzieć, ślub jest w Polsce pewną tradycją i zwłaszcza na wsi nikogo pytania dotyczące daty wesela nie dziwią. Dlatego ja jadąc do mojej rodziny przymykam oko na ich pytania i grzecznie odpowiadam, że jeszcze nie czas I nie uważam, żeby byli zlosliwi i wścibscy, ale dla nich to jest oczywista oczywistość, że przecież za mąż wyjść trzeba
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 10:20   #63
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ja tam się w portrety psychologiczne bawić nie zamierzam, bo ani się na tym nie znam, ani tym bardziej nie mam na to ochoty

Po prostu dziwi mnie to, że najpierw poruszasz na forum jakiś problem, a potem denerwujesz się, że ktoś próbuje poznać szerszy obraz, żeby móc cokolwiek powiedzieć na dany temat. Czy to naprawdę takie zaskakujące, że nie da się ślubu wyrwać z kontektstu posiadanego dziecka, miejsca zamieszkania, sytuacji rodzinnej itd? Coby nie powiedzieć, ślub jest w Polsce pewną tradycją i zwłaszcza na wsi nikogo pytania dotyczące daty wesela nie dziwią. Dlatego ja jadąc do mojej rodziny przymykam oko na ich pytania i grzecznie odpowiadam, że jeszcze nie czas I nie uważam, żeby byli zlosliwi i wścibscy, ale dla nich to jest oczywista oczywistość, że przecież za mąż wyjść trzeba

nie uważam ze to nie ma nic do rzeczy a przynajmiej obcych ludzi nie powinno obchodzic to czy mam ślub czy go nie mam a tymbardziej czy go planuje tymbardziej wnikliwie analizując moje zycie osobiste,moje zarobki,wiek,styl życia,miejsce zamieszkania TO NIE POWINNO NIKOGO OBCHODZIĆ A tym bardziej znajomych z którymi jestem tylko na "cześć",którzy z TROSKI probuja jak najwiecej się odwiedzieć ,żeby zaspokoić swoją ciekawość

Edytowane przez shanty87
Czas edycji: 2009-10-13 o 10:22
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 10:38   #64
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
nie uważam ze to nie ma nic do rzeczy a przynajmiej obcych ludzi nie powinno obchodzic to czy mam ślub czy go nie mam a tymbardziej czy go planuje tymbardziej wnikliwie analizując moje zycie osobiste,moje zarobki,wiek,styl życia,miejsce zamieszkania TO NIE POWINNO NIKOGO OBCHODZIĆ A tym bardziej znajomych z którymi jestem tylko na "cześć",którzy z TROSKI probuja jak najwiecej się odwiedzieć ,żeby zaspokoić swoją ciekawość
Wiesz, idąc tym tropem, można by wyjść z założenia, że lepiej w ogóle nie wykazywać zainteresowania znajomymi, bo zawsze ktoś się może poczuć urażony jakimś pytaniem. Przecież nawet niewinne pytanie o szkołę może być kłopotliwe, jeśli ktoś nie zdał, czy też pytanie o zdrowie, jeśli ktoś właśnie leczy się na jakąś chorobę weneryczną. Oczywiście, nie musi wtedy opisywać tego wszystkiego, jednak może go to wprawić w zakłopotanie. Gorzej, jeśli takie niewinne pytania rodzą agresję, jak to może być w Twoim wypadku (czy tak jest, nie wiem, bo zarzucasz nam nadinderpretacje, a jak próbujemy się czegoś dowiedzieć, oburzasz się, że się pytamy )
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:06   #65
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Wiesz, idąc tym tropem, można by wyjść z założenia, że lepiej w ogóle nie wykazywać zainteresowania znajomymi, bo zawsze ktoś się może poczuć urażony jakimś pytaniem. Przecież nawet niewinne pytanie o szkołę może być kłopotliwe, jeśli ktoś nie zdał, czy też pytanie o zdrowie, jeśli ktoś właśnie leczy się na jakąś chorobę weneryczną. Oczywiście, nie musi wtedy opisywać tego wszystkiego, jednak może go to wprawić w zakłopotanie. Gorzej, jeśli takie niewinne pytania rodzą agresję, jak to może być w Twoim wypadku (czy tak jest, nie wiem, bo zarzucasz nam nadinderpretacje, a jak próbujemy się czegoś dowiedzieć, oburzasz się, że się pytamy )

No niestety pytanie o zdorwie to inna kwestia ,probujesz odwrocic kota ognem ,ja osobiscie uważam ze pytania typu ile zarabiasz ,kiedy bierzesz slub (jesli wiesz ze osoba mieszka zkims bez slubu i ma dziecko dobre kilka lat) sa nietaktowne ,nie na miejscu i świadczą o bardzo niskiej kulturze osobistej ,w pewnej czesci brakiem wychowania...

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Wiesz, idąc tym tropem, można by wyjść z założenia, że lepiej w ogóle nie wykazywać zainteresowania znajomymi, bo zawsze ktoś się może poczuć urażony jakimś pytaniem. Przecież nawet niewinne pytanie o szkołę może być kłopotliwe, jeśli ktoś nie zdał, czy też pytanie o zdrowie, jeśli ktoś właśnie leczy się na jakąś chorobę weneryczną. Oczywiście, nie musi wtedy opisywać tego wszystkiego, jednak może go to wprawić w zakłopotanie. Gorzej, jeśli takie niewinne pytania rodzą agresję, jak to może być w Twoim wypadku (czy tak jest, nie wiem, bo zarzucasz nam nadinderpretacje, a jak próbujemy się czegoś dowiedzieć, oburzasz się, że się pytamy )


A co powiesz na to koleżanka nie rozmaiwa z toba od 3-4 lat i nagle zagaduje do ciebie na gadu z pytanie "No to Magda kiedy slub" bo takie cos mi sie zdarzało?? normalne? tak be czesc ,co u ciebie tylko wprost takie pytanie UWAŻASZ ROWNIEZ ZE TO Z TROSKI O moje zycie??wiesz co nie bądz śmieszna...
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:15   #66
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Ech skąd ja to znam... mnie również ciągle pytają o ślub (dodam, że ja nie mam dziecka). Nie lubię takich pytań, ale od jakiegoś czasu odpowiadam, że data ślubu jest wyznaczona na maj 2025 Tobie Autorko polecam podobny sposób, bo jeśli o mnie chodzi to po takiej odpowiedzi już więcej nie pytają o nic

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
No niestety pytanie o zdorwie to inna kwestia ,probujesz odwrocic kota ognem ,ja osobiscie uważam ze pytania typu ile zarabiasz ,kiedy bierzesz slub (jesli wiesz ze osoba mieszka zkims bez slubu i ma dziecko dobre kilka lat) sa nietaktowne ,nie na miejscu i świadczą o bardzo niskiej kulturze osobistej ,w pewnej czesci brakiem wychowania...
.
ja mam bardzo podobne odczucia w tej kwestii.
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:18   #67
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
Ech skąd ja to znam... mnie również ciągle pytają o ślub (dodam, że ja nie mam dziecka). Nie lubię takich pytań, ale od jakiegoś czasu odpowiadam, że data ślubu jest wyznaczona na maj 2025 Tobie Autorko polecam podobny sposób, bo jeśli o mnie chodzi to po takiej odpowiedzi już więcej nie pytają o nic

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------



ja mam bardzo podobne odczucia w tej kwestii.

miło ,że podobnie myslimy w tej kwestii ,widzę ze nie jestem sama ,już myślałam że coś ze mną nie tak..
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 11:18   #68
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
...a przynajmiej obcych ludzi nie powinno obchodzic to czy mam ślub czy go nie mam a tymbardziej czy go planuje tymbardziej wnikliwie analizując moje zycie osobiste,moje zarobki,wiek,styl życia,miejsce zamieszkania TO NIE POWINNO NIKOGO OBCHODZIĆ A tym bardziej znajomych z którymi jestem tylko na "cześć",którzy z TROSKI probuja jak najwiecej się odwiedzieć ,żeby zaspokoić swoją ciekawość
Istnieją osoby,które nie mają własnego życia.Nie mają żadnych pasji ani zainteresowań i dlatego interesują się życiem innych ludzi.
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:35   #69
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

najlepiej wprost: nie bedzie slubu, papier mi do szczescia niepotrzebny - po czyms takim czasem nastepuje oburzenie i dalsze pytania "a jak to?" "no co co ty, dlaczego?" etc. ale przewaznie skutkuje. nie uwazam jednak zeby pytania o slub zawsze byly wynikiem wscibstwa, czasem to po prostu zagajenie, jak ktoras wizazanka pisala - taki etap, koniec edukacji i pytan szkolnych, a poczatek rodzinnych i nie ma sie co spinac, naturalna kolej rzeczy...
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:48   #70
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
najlepiej wprost: nie bedzie slubu, papier mi do szczescia niepotrzebny - po czyms takim czasem nastepuje oburzenie i dalsze pytania "a jak to?" "no co co ty, dlaczego?" etc. ale przewaznie skutkuje. nie uwazam jednak zeby pytania o slub zawsze byly wynikiem wscibstwa, czasem to po prostu zagajenie, jak ktoras wizazanka pisala - taki etap, koniec edukacji i pytan szkolnych, a poczatek rodzinnych i nie ma sie co spinac, naturalna kolej rzeczy...
ja poprostu rozumiem ,ze jak się mnie spyta matka(raz a nie 10) ,bliska przyjaciółka z którą mam dobry kontakt i utrzymuje bliższe relacje ,ale ludzie z kotrymi jesteś tlyko "na cześć" albo spotykasz sie żadko bez głebszych relacji ...uważam to za nietaktowne
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:55   #71
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
ja poprostu rozumiem ,ze jak się mnie spyta matka(raz a nie 10) ,bliska przyjaciółka z którą mam dobry kontakt i utrzymuje bliższe relacje ,ale ludzie z kotrymi jesteś tlyko "na cześć" albo spotykasz sie żadko bez głebszych relacji ...uważam to za nietaktowne
Zaraz tam nietaktowne... jak ktoś z kim jesteś "na cześć" i bez żadnych bliższych stosunków zadaje takie pytanie to chyba raczej na zasadzie ruszenia tematu, żeby pogadać cokolwiek, bo przecież raczej wspólnych tematów nie macie od reki, tak samo jak "co w pracy, jak zdrowie, kiedy dzieci, gdzie byliście na wczasach"?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 11:56   #72
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ktoś ma chyba spore skłonności do bajkopisarstwa



Skoro miałaś 19 lat, kiedy urodziłaś, to zakładając, że jesteś z rocznika 83, to dziecko ma lat 7, a nie 2.

Ciekawostką też jest fakt, że między osobami urodzonym w latach 83 i 80 może być 6 lat różnicy (19 i 25 lat w momencie zajścia w ciąże).

No ale zaraz pewnie przeczytam, że bezczelna jestem i się wtrancam
Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
to jest moja sprawa ile mam lat ale widac znowu ciekawosć uderza do glowy i to czym sie zajmuje co robie ohh nie ma to jak wscibskosc ,w sumie powiedziawszy nie wiem dlaczego ochrzcilam soje dziecko i pozostawiam to tak....

Zastanwia sie czemu jak osoba zalozy watek na konkretny temat to odrazu z butami wchodzi sie w jej zycie (typu stan materialny ,realcje w rodzinie, zatrudnienie ,wiek-takie niepotrzebne pytania ,ktore nic nie dadzą i nie dotyczą w ogóle tematu wątku -nie badzcie wscibskie bo i tak nie udziele odpowiedzi na te pytania)
Shanty87 zadna ciekawosc, tylko skoro oklamujesz wizazanki w sprawach tak podstawowych jak Twoj wiek, to i zdecydowanie tracisz na wiarygodnosci w innych sprawach, nie rozumiesz tego?

Zalozylas watek na konkretny temat, wiec po co konfabulujesz przy okazji tego ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:00   #73
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zaraz tam nietaktowne... jak ktoś z kim jesteś "na cześć" i bez żadnych bliższych stosunków zadaje takie pytanie to chyba raczej na zasadzie ruszenia tematu, żeby pogadać cokolwiek, bo przecież raczej wspólnych tematów nie macie od reki, tak samo jak "co w pracy, jak zdrowie, kiedy dzieci, gdzie byliście na wczasach"?
każdy ma swoje zdanie na ten temat ja nie zamierzam go nikomu narzucać ale zdania swojego nie zmienie rownież.
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:10   #74
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
każdy ma swoje zdanie na ten temat ja nie zamierzam go nikomu narzucać ale zdania swojego nie zmienie rownież.
Po co ta agresja i złość? grzecznie i na luzie odpowiedziałam na Twoją wypowiedź, próbując troszkę dystansu dodać do tego tematu, żeby tak nie brać tego do siebie, nie robić z tego problemu, tylko po prostu puścić mimo ucha i olać, a tu taka WA BUM złość...

Skoro masz swoje zdanie na każdy temat i go nie zmienisz, to po co w ogóle zakładać wątki na forum i dyskusję z innymi poglądami rozpoczynać, skoro są one tak naprawdę nic nie znaczące dla Ciebie?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:12   #75
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Wypytywanie ludzi o ich sprawy osobiste jest brakiem taktu. Nie pytamy obcych nie mieszkających z nami i nie spokrewnionych ludzi o to kiedy planują ślub, kiedy planują dzieci lub dlaczego ich jeszcze nie mają, nie pytamy ile zarabiają ani jak im się układa pożycie seksualne. Ja często spotykam się z pytaniem "dlaczego jeszcze nie mamy dzieci" lub "kiedy w końcu będziemy mieć dzieci" i powiem szczerze, że o ile na początku odpowiadałam pół żartem, pół serio, starałam się jakoś delikatnie rozmówcę zbyć to teraz odpowiadam, że "to nie twoja sprawa" i tyle. Nie zamierzam się całemu światu tłumaczyć, a te osoby, którym chciałam powiedzieć dlaczego nie (i to są najczęściej te osoby, co pytały z troski) już dawno zostały poinformowane. W kwestii ślubu polecam podobne odpowiedzi. Może w końcu ludzie zaczną rozumieć, że to na prawdę nie ich życie i nie ich problem - chociaż osobiście to akurat polecam małżeństwo
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:14   #76
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

bardzo mi się nie podoba ton twojej wypowiedzi. Mam wrażenie, że jeśli ktoś ma inne zdanie to jest Ci nie po drodze i reagujesz agresywnie. Przy okazji burząc się na to, że ktoś Cię krytykuje Ty sama nie obawiasz się ostrych słów na temat innych sposobów na życie. Razi mnie to.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:23   #77
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ale problem wścibstwa i presji na życie według jedynego słusznego schematu zauważam w Polsce bez względu na to kim jest i co wypisuje po internecie autorka tego wątku.
To chyba zależy, w jakich kto kręgach się obraca. Mieszkam z chłopakiem i NIKT się mnie nie zapytał, ile on zarabia. Nikt też z moich znajomych nie wypytuje, kiedy bierzemy ślub, chociaż kilka lat jesteśmy razem. Podobnie moja rodzina nie dopytuje się o wesele, nawet starsze ciocie. Nie wiem, czy w takie wybitnie taktowne i kulturalne kręgi trafiłam

Zresztą ja bym się specjalnie o takie pytania nie oburzała, bo ludzie przecież nie mają w pytaniu "Czy planujecie ślub?" złych intencji.

Podobnie, jak ktoś zapyta koleżankę pracująca w sklepie typu Reserved o zarobki, to przecież nie musi to wynikać z ciekawskości, tylko z zwykłego zainteresowania, ile tam płacą i czy warto ubiegać się o prace w tym czy podobnym miejscu.
Nie zawsze warto dopatrywać się złych intencji. Ludzie zapytają o ten ślub nieszczęsny, a za 5 minut zapomną o pytaniu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:30   #78
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
A co powiesz na to koleżanka nie rozmaiwa z toba od 3-4 lat i nagle zagaduje do ciebie na gadu z pytanie "No to Magda kiedy slub" bo takie cos mi sie zdarzało?? normalne? tak be czesc ,co u ciebie tylko wprost takie pytanie UWAŻASZ ROWNIEZ ZE TO Z TROSKI O moje zycie??wiesz co nie bądz śmieszna...
Po co się pytasz, co uważam na dany temat, skoro z góry zakładasz, co o tym myślę i jeszcze próbujesz wmówić mi śmieszność rzekomo mojej opinii, którą sama sobie chyba wywróżyłaś

Ja, to nie wiem, może Ty masz jakieś zdolności nadprzyrodzone i wiesz, co myślę na dany temat, ale ja Cię mogę zapewnić, że nie wiedziałam o tej Twojej koleżance
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:38   #79
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Ja w takiej sytuacji mowie prawde- "Nigdy", albo klamie-"Ooo, to ty nic nie wiesz? My juz dawno po. Do Vegas ucieklismy, hajtnelismy sie w przydroznej kaplicy, nawet sukni nie zdazylam kupic, tylko tak raz dwa w dresie.....i tak dalej i tak dalej"
Wszystko w zaleznosci od mojego humoru
Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 13:04   #80
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez Aiiiiiii Pokaż wiadomość
Ja w takiej sytuacji mowie prawde- "Nigdy", albo klamie-"Ooo, to ty nic nie wiesz? My juz dawno po. Do Vegas ucieklismy, hajtnelismy sie w przydroznej kaplicy, nawet sukni nie zdazylam kupic, tylko tak raz dwa w dresie.....i tak dalej i tak dalej"
Wszystko w zaleznosci od mojego humoru
doooobre z tym Vegas xD

a ja proponuję wynieść się na bezludną wyspę skoro nie umiesz rozmawiać z ludźmi.. bo wszystkie tematy oprócz pogody są zbyt prywatne.. jak się zapytają jak się czujesz to będzie podtekst ile wydajesz na leki.. jak się zapytają jak w pracy to będzie podtekst ile zarabiasz.. jak się zapytają co u Ciebie będziesz myślała że chodzi im o to czy czasem nie zbiedniałaś.. Jak się zapytają jak rodzinka to będzie podtekstem kto wynoi w domu śmieci.. Koleżanka powie " Ładnie diś wyglądasz" a Ty od razu masz w myśli "Pewnie myśli ile wydałam na te ciuchy"

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2009-10-13 o 13:05
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:23   #81
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
pytac sie kogos kiedy slub ? dlaczego nie teraz ? kto jest przeciwny? .Zyje z facetem bez slubu 4 lata mamy 2 letnie dziecko i co nie spotkam kolezanke z liceum ,znajomych na studiach to kiedy slub ,co ze slubem planujecie cos?? ludzie czy to jst normalne? to moja sprawa jak zyje czemu ludzie sa tacy wscibscy!! ?? mojego faceta siostra rowniez zyje bez slubu 8 lat i mnie to gowno obchodzi szczerze powiedziwszy czy bedzie go miala czy nie a tymbardziej nie mialabym smialosci zapytac o takie rzeczy! co wy o tym myslicie??
Lata tego słuchałam.
Na to nie ma mocnych.

Zwykłam odpowiadać, że "jak się dwie niedziele do kupy zejdą, a po środku będzie 1 maja". W końcu przycichło.

Cytat:
Napisane przez black memory Pokaż wiadomość
możesz odpowiadac wścibskim ciotkom i koleżankom: jak schudniesz do rozm 36 bo chce mieć zgrabnych gości na weselu-nigdy juz Cie nie zapytaja...w sumie nigdy już mogą sie nie odezwac:P
Dobra opcja.

Albo jak to teraz modne mówić na zachodzie - weźmiemy ślub jak homoseksualiści będą mogli brać legalne śluby z Polsce.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ktoś ma chyba spore skłonności do bajkopisarstwa

Skoro miałaś 19 lat, kiedy urodziłaś, to zakładając, że jesteś z rocznika 83, to dziecko ma lat 7, a nie 2.

Ciekawostką też jest fakt, że między osobami urodzonym w latach 83 i 80 może być 6 lat różnicy (19 i 25 lat w momencie zajścia w ciąże).

No ale zaraz pewnie przeczytam, że bezczelna jestem i się wtrancam
19 lat miała jak zaszła, czyli dziecko 6 letnie...

a mimo to z jego ojcem znają się 4 lata...
Fascynujące...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:35   #82
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość



19 lat miała jak zaszła, czyli dziecko 6 letnie...

a mimo to z jego ojcem znają się 4 lata...
Fascynujące...
Tak zwróciły dziewczyny uwagę na pewne nieścisłości to sama zaglądnęłam na posty autorki i tych nieścisłości jest więcej jak np. podwanie zdjęć dwóch różnych kobiet jako swoich - pewnie zależnie od wcielenia dla rocznika 87 wyginającej śmiało ciało nastki i a dla tego starszego już poważniej wyglądającej kobiety.
Mam nadzieje, że jak już udostępniasz nie swoje zdjęcia to chociaż za zgodą tej osoby (lub tych osób).

I jak tu brać czyjeś posty poważnie?
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:43   #83
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

dziekuje za porady ,a osoba mniej zyczliwym i wchodzacym z butami w moje zycie rowniez zycze powodzenia ja osobiscie juz sie na tym wątku nie wypowiem .
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:46   #84
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zaraz tam nietaktowne... jak ktoś z kim jesteś "na cześć" i bez żadnych bliższych stosunków zadaje takie pyanie to chyba raczej na zasadzie ruszenia tematu, żeby pogadać cokolwiek, bo przecież raczej wspólnych tematów nie macie od reki, tak samo jak "co w pracy, jak zdrowie, kiedy dzieci, gdzie byliście na wczasach"?
A lepsze to od pytań:
- a jak ty właściwie masz na imię ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:57   #85
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
dziekuje za porady ,a osoba mniej zyczliwym i wchodzacym z butami w moje zycie rowniez zycze powodzenia ja osobiscie juz sie na tym wątku nie wypowiem .
Sama tam wszystkich zapraszasz.

Przemyślałabym też pisanie o dochodach, wakacjach, inwestycjach i wklejanie zdjęć. Ja i większośc osób skwituje to tylko wzruszeniem ramionami, że jak można takie rzeczy w internecie pisać, gdzie uwierz mi, nie jesteś już anonimowa, ale znajdzie się w końcu ktoś, kto zrobi z tego, że tak powiem...inny użytek.

Taka dobra rada.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:01   #86
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;14711189]A lepsze to od pytań:
- a jak ty właściwie masz na imię ?[/QUOTE]Akurat to wcale nie jest śmieszne Ja jestem z tych, co to niecierpią takiego gadania na siłę i wymieniania się nowinkami z ledwo znanymi osobami, szczególnie jak ledwo kojarzę skąd kojarzę, nie mówiąc o imieniu czy znaniu danej osoby, ale niektórzy tak właśnie mają Znają Panią z kolejki u lekarza czy od wspólnego fryzjera i potrafią "dorwać na mieście" zadając tego typu puste pytanka, coby tak sobie ot pogawędzic moment na chodniku
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:02   #87
shanty87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 116
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Sama tam wszystkich zapraszasz.

Przemyślałabym też pisanie o dochodach, wakacjach, inwestycjach i wklejanie zdjęć. Ja i większośc osób skwituje to tylko wzruszeniem ramionami, że jak można takie rzeczy w internecie pisać, gdzie uwierz mi, nie jesteś już anonimowa, ale znajdzie się w końcu ktoś, kto zrobi z tego, że tak powiem...inny użytek.

Taka dobra rada.
a moja rada zajmij sie sowim zyciem ,malo jest watkow typu pochwal sie swoim samochode, wizazanki ile zarabiacie ,gdzie jedziesz na wakacje? nie badz smieszna co moze przyjedzie ktoś i mnie okradnie?albo co mi sugerujesz hehehe a może mam cie zatrudnic na mojego osobistego ochroniarza

Edytowane przez shanty87
Czas edycji: 2009-10-13 o 14:06
shanty87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:05   #88
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Akurat to wcale nie jest śmieszne Ja jestem z tych, co to niecierpią takiego gadania na siłę i wymieniania się nowinkami z ledwo znanymi osobami, szczególnie jak ledwo kojarzę skąd kojarzę, nie mówiąc o imieniu czy znaniu danej osoby, ale niektórzy tak właśnie mają Znają Panią z kolejki u lekarza czy od wspólnego fryzjera i potrafią "dorwać na mieście" zadając tego typu puste pytanka, coby tak sobie ot pogawędzic moment na chodniku
W takiej sytuacji można się jeszcze jakoś wymigać i powiedzieć, że się gdzieś spieszy Gorzej, jak Cię ktoś taki w środku komunikacji miejskiej dopadnie i nie można uciec (jakie to szczęście, że prawie w ogóle nie korzystam ) No i jeszcze moje ulubione pytanie "co u ciebie?"
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:07   #89
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji można się jeszcze jakoś wymigać i powiedzieć, że się gdzieś spieszy Gorzej, jak Cię ktoś taki w środku komunikacji miejskiej dopadnie i nie można uciec (jakie to szczęście, że prawie w ogóle nie korzystam ) No i jeszcze moje ulubione pytanie "co u ciebie?"
E... na to jest jeden, zawsze skuteczny sposób! Odpowiadam "FANTASTYCZNIE!! Rewelacyjnie się nam powodzi, wszystko zgodnie z oczekiwaniami, planami i marzeniami, po prostu świetnie, a u Ciebie? " I zwykle odechciewa się pitolenia, bo ludzie chyba wola jak się narzeka i marudzi
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:15   #90
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czy to normalne? jak odpowiadać?

Cytat:
Napisane przez shanty87 Pokaż wiadomość
co moze przyjedzie ktoś i mnie okradnie?albo co mi sugerujesz
A dlaczego nie?
Nie słyszałaś, że nasza-klasa to raj dla przestępców szukających informacji? Na forach jest podobnie.
Albo weźmie namiar na Twojego faceta, skoro wam się tak dobrze powodzi, zacznie go szantażować?

Jeżeli masz tyle wolnego czasu, to sie lepiej zainteresuj, czym grozi wypisywanie wszystkiego o sobie w sieci, nawet pod różnymi kontami, i jak łatwo takie osoby jak Ty namierzyć.

I się zastanów, czemu naprawdę bogate (i rozważne...) osoby nie mają kont na naszej-klasie, nie wypisuja niczego o swoim stanie posiadania i z całych sił dbają o to, żeby ludzie jak najmniej o nich wiedzieli.

Potem będziesz się faktycznie mogła pośmiać.

Ale Twoja sprawa, rób jak chcesz.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2009-10-13 o 14:18 Powód: dopisek
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.