Kosmetyczna metamorfoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-08-30, 19:16   #1
71b83cdd7e1aba869282e2dc523837661bdb62ba_5f4c2fcc13ff8
Konto usunięte

Kosmetyczna metamorfoza

Cześć. Mój wpis tutaj będzie rodzajem pamiętnika i rozliczenia się z przeszłością.
Jakieś 3 lata temu dałam się wciągnąć w wir makijażowego szaleństwa - kupowałam na potęgę rzeczy których później wcale nie używałam - zamiast zainwestować w jeden dobry kosmetyk kupowałam po 5 sztuk z poleceń kanałów na yt. Słabo na tym często wychodziłam a niestety często polecane produkty (opłacane reklamy nie oszukujmy się) kompletnie mi się nie sprawdzały. Jakiś czas temu postanowiłam sukcesywnie pozbywać się kosmetyków - co się nadawało do sprzedania sprzedałam co się nadawało do wykorzystania wykorzystałam przeterminowane wyrzuciłam. Bardzo zmniejszyła się ilość moich kosmetyków i jestem z tego powodu niezmiernie zadowolona. Zainwestowałam w lepsze produkty i w ich mniejszą ilość. Co wam także serdecznie polecam bo myślę że kapitalizm w wykonaniu beauty community jest zgubny.

Druga kwestia to mojego podejścia do makijażu stricte. Nigdy nie byłam fanką jakiś ciężkich make-upów, grubych warstw podkładów, eyelinerów, wyrysowanych brwi. Bardziej stawiam na makijaż lekki, gdzie może i przebijają moje przebarwienia i sińce pod oczami ale nie czuję się jak w masce. Taka jestem i tylko lekko podkreślam swoją urodę a nie robie z twarzy płótna malarskiego. No i właśnie tu mam problem z innymi osobami (jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi). Mam nieodparte wrażenie że my Polki trochę za bardzo oszalałyśmy na punkcie makeupu. Widzę wśród znajomych i na ulicy dziewczyny tak brzydko umalowane że aż szkoda mi się robi ich naprawdę ładnej urody. I tu nawet nie chodzi o to że tego makijażu jest zbyt dużo ale o po prostu słabą technikę czy to makeupu czy jakiś zabiegów permanentnych mam na myśli brwi, sztuczne rzęsy. Trendy coraz to bardziej skłaniają się w stronę makeup-no-makeup a nie wizażu rodem z instagrama. Czy kobiety w Polsce nie mają gustu ? Jaki jest cel nakładania aż tak ciężkich makijaży ? Często słyszę że dziewczyny z trądzikiem nakładają bardzo ciężki podkład na co dzień na całą twarz zamiast korektor punktowo (nie mówię tutaj o ekstremalnych przypadkach)? Jak myślicie dlaczego w naszym kraju idea slow-makeup i makeup-no-makeup czy makijażu organicznego nie przyjmuje się na ulicach?
71b83cdd7e1aba869282e2dc523837661bdb62ba_5f4c2fcc13ff8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 22:30   #2
Krzywobuta
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyczna metamorfoza

Bo nikt nie ma obowiązku malować się tak, jak Ty uważasz za słuszne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 09:45   #3
p4w
Moderator

Dot.: Kosmetyczna metamorfoza

Prawda, ze nikt nie bedzie sie malowal tak jak chce ja czy autorka wątku. Ale tez widze trend na sztuczne rzesy i przerysowany makijaz.... Na szczescie tylko w pewnych kregach i grupach wiekowych.... Pewnie kazdy musi przejsc swoj etap fascynacji makijazem po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA
MEDiDENT Centrum Protetyki Stomatologicznej

Ta reklama pokazywana jest pod 14 623 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości