Soczewki kontaktowe, pomocy :C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 19:21   #1
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977

Soczewki kontaktowe, pomocy :C


Chce jutro zapisac się na badanie wzroku u optyka aby dobrał mi soczewki kontaktowe, ale nie wiem gdzie u mnie jest taki gabinet. Czy to sie normalnie nazywa optyk? I czy we wszystkich zakładach optycznych badają wzrok? A po za tym ile mniej wiecej takie badania kosztują?
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:49   #2
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Soczewki kontaktowe, pomocy :C

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
Chce jutro zapisac się na badanie wzroku u optyka aby dobrał mi soczewki kontaktowe, ale nie wiem gdzie u mnie jest taki gabinet. Czy to sie normalnie nazywa optyk? I czy we wszystkich zakładach optycznych badają wzrok? A po za tym ile mniej wiecej takie badania kosztują?
spokojnie wszędzie to nazywa się optyk najlepiej zapisać się na wizytę prywatną bo ejst zawsze szybciej ja teraz do mojego optyka gdy chodzę za wizytę daje 50zł,a le wiem że też ceny wahają się w okolicach 100zł i w górę:/ w każdym gabinecie jest badany wzrok i w każdym możesz mieć dobrze dobrane soczewki

pozdrawiam
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:00   #3
caca
Introwertyczny obserwator
 
Avatar caca
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z Wro ;)
Wiadomości: 5
GG do caca
Dot.: Soczewki kontaktowe, pomocy :C

Na dobór soczewek niestety nie da się zarejestrować na kasę chory, przynajmniej tak mi mówiła moja okulistka. Okulary owszem dobierze, ale na soczewki trzeba prywatnie.
Ja u siebie w salonie płaciłam coś koło 50 zł, dostałam pierwszą parę soczewek (noszę miesięczne) i małą buteleczkę płynu.
Aaa, zakładanie soczewek nie jest takie straszne
caca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:19   #4
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: Soczewki kontaktowe, pomocy :C

Prywatne czyli trzeba sie wczesniej zarejestrowac tak?
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 01:37   #5
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: Soczewki kontaktowe, pomocy :C

W Krakowie nie wiesz gdzie sa optycy???Po prostu zwyczjnie idz do wiekszego centrum handlowego,galerii itp tam na pewno sa salony optyczne np Fielman akurat wylecialy mi z glowy te nazwy ale w kazdej galerii sa takowe ,powiedz ze chcesz dobrac soczewki i wszystko masz na miejscu ,oni zrobia ci tam wszystkie badania,jaka masz wade wzroku ,czy mozesz uzywac soczewek itd .,z reguly nie ma problemu,czesto badanie jest za darmo i dostajesz dodatkowo bezplatnie pare soczewek miesiecznych plus plyn jezeli zakupisz jedna pare.Zarezerwuj sobie tylko kilka godzin ,bo to troche moze potrwac (bdanie,zakrapianie oczu atropina itd )przynajmniej ja tak mialm kilka lat temu kiedy zaczelam kupowac sobie .Nakladania i zdejmowania naprawde da sie nauczyc ,od tego jest okulista na miejscu .Wiec wychodzisz juz z nalozonymi soczewkami Na przyszlosc tez radze kupowac soczewki na allegro jest duzo taniej ,poza tym sa dostepne miesieczne soczewki bez zdejmowania(nie trzeba ich codziennie zdejmowac i nakladac itd .Musisz dbac o higiene tez jak je nosisz , do plynu zawsze jest dolaczany pojemniczek na soczewki ,zreszta wszystkiego sie dowiesz u okulisty.Powodzenia
Nie musisz sie umawiac na wizyte tam ,zwyczajnie idziesz i najwyzej czekasz pare minut w kolejce
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 01:48   #6
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: Soczewki kontaktowe, pomocy :C

kurcze a wiecie co, opowiem wam pewną sytuację: szwagierka była u jednego okulisty, stwierdził wadę wzroku już mniejsza z tym jaką, mianowicie co było dalej, nie wiem co ją naszło ale poszła do innego okulisty i ten stwierdził zupełnie inną wadę
niezłe jaja co?
i jak tu wierzyć okuliście

a tak wracając do tematu, to chyba nie przy każdej wadzie można używać soczewek.
Miałaś już badany wzrok?
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 20:59   #7
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe, pomocy :C

jest juz bardzo obszerny watek o soczewkach (na plotkowym) na którym dziewczyny z krakowa polecaja salon Voigt.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.