Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-02, 16:47   #481
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Dziewczyny ile wczesniej zalatwialyscie te nauki?
My mamy rok do slubu ale chciala bym wiedziec mniej wiecej kiedy je "zalatwic" ( bo dla mnie to glupota ale coz zrobic...)
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 09:27   #482
annacristinaq
Raczkowanie
 
Avatar annacristinaq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 71
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Hej, ja biorę ślub w sierpniu, ale stwierdziliśmy, że na nauki będziemy chodzić od stycznia. Spotkań jest 10 plus dwa spotkania w poradni rodzinnej... Nie za bardzo nam pasuje tam chodzić ale cóż w końcu sami chcieliśmy heehhe. To poprostu trzeba "przetrwać" Zapytaj u siebie w kancelarii jakie są daty spotkań
annacristinaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 19:41   #483
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile wczesniej zalatwialyscie te nauki?
My mamy rok do slubu ale chciala bym wiedziec mniej wiecej kiedy je "zalatwic" ( bo dla mnie to glupota ale coz zrobic...)
I ja sobie pozwoliłam wypowiedzieć się na temat nauk przedmałżeńskich.
Powiem tak, przed kursem ( bo zdecydowaliśmy się na weekendowy u Dominikanów) miała takie same zdanie, po co to ???
Teraz jak już je odbyliśmy oboje, ja i mój TŻ mamy zdanie, że warto było.
Nie wiem jak są te kursy prowadzone gdzie indziej, ale te weekendowe u DOMINIKANÓW są rewelacyjne. Świetni Ojcowie, dużo realnych sytuacji z życia wziętych, żadnych kazań typu "współżycie przed ślubem to grzech". Całe trzy dni to było uświadamianie nas czy aby na pewno jesteśmy gotowi na taką decyzję i to, że to bardzo ważna decyzja, na całe życie.
Więc proponuje każdej dziewczynie, żeby skorzystała z możliwości dowiedzenia się czegoś ciekawego i poszukania fajnego miejsca na odbycie tego kursu bo na prawdę wiele można zyskać. A wybierając 3 miesięczny kurs to wcale sie nie dziwię, że ktoś ma kiepskie podejście. Można to załatwić szybko, sprawnie i mieć poczucie że się dużo zyskało a nie wiele straciło ( 50 zł i kilka godzin w weekend).

Szczerze mogę polecić kurs 4miłości u Dominikanów w Rzeszowie.
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 07:50   #484
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
I ja sobie pozwoliłam wypowiedzieć się na temat nauk przedmałżeńskich.
Powiem tak, przed kursem ( bo zdecydowaliśmy się na weekendowy u Dominikanów) miała takie same zdanie, po co to ???
Teraz jak już je odbyliśmy oboje, ja i mój TŻ mamy zdanie, że warto było.
Nie wiem jak są te kursy prowadzone gdzie indziej, ale te weekendowe u DOMINIKANÓW są rewelacyjne. Świetni Ojcowie, dużo realnych sytuacji z życia wziętych, żadnych kazań typu "współżycie przed ślubem to grzech". Całe trzy dni to było uświadamianie nas czy aby na pewno jesteśmy gotowi na taką decyzję i to, że to bardzo ważna decyzja, na całe życie.
Więc proponuje każdej dziewczynie, żeby skorzystała z możliwości dowiedzenia się czegoś ciekawego i poszukania fajnego miejsca na odbycie tego kursu bo na prawdę wiele można zyskać. A wybierając 3 miesięczny kurs to wcale sie nie dziwię, że ktoś ma kiepskie podejście. Można to załatwić szybko, sprawnie i mieć poczucie że się dużo zyskało a nie wiele straciło ( 50 zł i kilka godzin w weekend).

Szczerze mogę polecić kurs 4miłości u Dominikanów w Rzeszowie.
o proszę, nie spodziewałam się, że o tym kursie znajdę opinię na wizażu, i to jeszcze pozytywną
fajnie
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:29   #485
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Cytat:
Napisane przez filia_ Pokaż wiadomość
o proszę, nie spodziewałam się, że o tym kursie znajdę opinię na wizażu, i to jeszcze pozytywną
fajnie
A dlaczego Cię to tak dziwi ?
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 12:39   #486
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez filia_ Pokaż wiadomość
o proszę, nie spodziewałam się, że o tym kursie znajdę opinię na wizażu, i to jeszcze pozytywną
fajnie
A dlaczego Cię to tak dziwi ?
Bo wizaz jest forum ogólnopolskim więc trafić na opinię akurat o danym mieście i jeszcze danej parafii nie jest łatwo (trochę ich w końcu jest )
a że pozytywna... raz, że różne się słyszy, a dwa, że większość ogólnie opinii o kursach na wizażu jest raczej negatywnych (niestety) więc miło zobaczyć, że o tym jest inna
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 13:44   #487
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

ja ogólnie też mam pozytywną opinię o naukach przedmałżeńskich, ale stacjonarnych. my robiliśmy u franciszkanów, nic nie płaciliśmuy i wszystko było do przyjęcia. ok, prawie wszystko. "pogadanka" na temat odpowiedzialnego rodzicielstwa z osobą świecką (babką po 40stce, która nawet nie pamiętam kim dokładnie była...) to doświadczenie, którego nie chciałabym przeżywać ponownie.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 12:25   #488
madziuullkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: londynek
Wiadomości: 17
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Hej Kobietki

Ale się rozpisałyście na temat tych nauk,że hoho
Myślę,że dobrze iż każda z osobna ma swój własny pogląd na ten temat,więc ja pozwolę sobie wyrazić również swój
My jesteśmy już po całym naukowym szaleństwie
Odbywaliśmy je w Anglii,pięć 1,5 godzinnych spotkań w tym jedno z kobietą z poradni rodzinnej.
Jesteśmy zadowoleni,bo nie padło ani jedno niewygodne stwierdzenie.
Wszystko toczyło sie z humorem przeplatanym z zyciową prawdą jenak bez gotowej recepty.
Osobiście uważam że temat seksualności i antykoncepcji kościół powinnien zostawić w spokoju.Nie jest to a raczej nie powinna byc to dziedzina w której szczególnie księża są obeznani i doświadczeni.
Jestem wierząca,z taką tylko różnicą że Bogu a nie księdzu

Więc przyszłe Pmki;nie dajmy się zwariować!!!!

Pozdrawiam gorąco
madziuullkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 18:19   #489
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Witajcie

My mamy nauki już za sobą, byliśmy w sąsiedniej miejscowości w centrum rekolekcyjnym na wekendowych naukach. Jesteśmy bardzo zadowoleni Te kursy były polaczone z dniami skupienia więc i to mam z głowy. Nie było typowego ględzenia księdza. Poruszał tylko po kolei pewne kwestie, omawiał punkt widzenia kościoła i swój(np szczerze mówił że ciężko mu w celibacie) a o reszcie opowiadały 2 zaproszone rodziny- jak to jest w "praktyce".Na koniec każdego tematu były takie ćwiczenia, odpowiadaliśmy na pytania na kartce i wymienialiśmy się nimi z TŻ. Naprawde można się o sobie dużo dowiedzieć. Coś bardziej jak psychoanaliza Pisaliśmy nawet listy miłosne do siebie :P
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 21:39   #490
Cykaneczka
Raczkowanie
 
Avatar Cykaneczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 436
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Witam
Pisałam już to samo na innym wątku ale on już od jakiegoś czasu nie żyje i nie zapowiada się, żebym dostała tam odpowiedź więc wklejam tu


Mam wątpliwość. Kilka lat temu przeszłam już kurs przedmałżeński. Prowadzony był w kościele przez księdza, i na zakończenie dostałam dyplom jego ukończenia. I teraz moje pytanko - jak to się ma do wizyt w poradni rodzinnej? Czy mimo wszystko muszę tam iść, i będą prowadzone normalne wykłady?


i jeszcze jedno mi się przypomniało. Czy potrzebuję jakiegoś specjalnego skierowania do tej poradni, czy mogę wybrać sobie jaką chcę i po prostu tam iść?
__________________
Wymienię Revlon ColorStay:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=796824
Cykaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:14   #491
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

O ile się orientuję to narzeczonych obowiązuje kurs przedmałżeński w kościele, chyba dzień skupienia i 3 wizyty w poradni. Do poradnie dzwonisz i umawiacie się na konkretną godzinę Ale chyba dokładniej Ci to ksiądz wytłumaczy jak przyjdziecie te 3 miesiące przed, musisz mieć karteczkę od niego do podbicia w poradni
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 18:44   #492
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
O ile się orientuję to narzeczonych obowiązuje kurs przedmałżeński w kościele, chyba dzień skupienia i 3 wizyty w poradni. Do poradnie dzwonisz i umawiacie się na konkretną godzinę Ale chyba dokładniej Ci to ksiądz wytłumaczy jak przyjdziecie te 3 miesiące przed, musisz mieć karteczkę od niego do podbicia w poradni
A ja mam trochę inne informacje
Kurs przedmałżeński ze szkoły dla większości księży wystarczy. Ale to czy będziesz go musiała ponownie robić czy nie zależy od parafii w której będzie udzielany ślub i księdza tam zarządzającego
natomiast co do poradni, ja na kursie przedmałżeńskim u Domonikanów dowiedziałam się, że mając już zrobiony kurs przedmałżeński wystraczy wybrać sobie poradnie umówić się odbyć 3 spotkania i otrzymać potwierdzenie. I żadnych karteczek od księdza nie dostajesz.
Tak jest u mnie, ale co kraj to obyczaj, więc proponuje skontaktować się z księdzem i on ci dokładnie powie co trzeba a co nie.
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:18   #493
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

faktycznie, "co kraj to obyczaj" siostra dostała jakąś kartkę od księdza i na tym gość z poradni miał podbić trzy wizyty. Później oddawała kartkę razem z podbitymi spowiedziami. Biurokracja
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 15:11   #494
Stokrotinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 124
Dot.: Wyraźmy nasze zdanie na temat nauk przedmałżeńskich

Ja uważam że nauki zależą od parafii. W jednych są naprawdę fajnie rozwiązane, a w innych to takie kilka spotkań do odbębnienia, które nic nie wnoszą do związku. Ja niestety (a może stety) trafiłam na to drugie rozwiązanie. Było krótko ale i bez sensu.
Stokrotinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.