Ścięcie drzewa sąsiada. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-13, 17:35   #1
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65

Ścięcie drzewa sąsiada.


Zwracam się z prośbą o pomoc do osób, które miały podobną sytuację bądź po prostu "siedzą w temacie".
Za moim domem znajduje się kolejna działka (zamieszkana). Sąsiedzi dawno temu postawili przy płocie (oddzielającym ich działkę od naszej) brzozę, która wyrosła na naprawdę duże i dosyć potężne drzewo. Fakt, iż lecące płatki z kwiatostanu znajdują się w całym naszym ogrodzie (niekiedy pokrywają również całą powierzchnię oczka wodnego) można przemilczeć. Ostatnio zaniepokoił nas jednak pewien fakt, z którego niestety, dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę. Otóż w razie złamania drzewa przez wichurę, ewidentnie poleci ono na naszą działkę. A niestety, ma co zniszczyć - zaraz obok brzozy znajduje się altana oraz pomieszczenia gospodarcze. Starty mogą wyjść naprawdę spore, nie tylko materialne - pod altaną znajdują się również rodzinne pamiątki, np. około 200-letni kołowrotek.
Wraz z rodziną usłyszeliśmy trzy opcje postępowania:
1. samodzielne wycięcie gałęzi, które przechodzą na naszą stronę.
2. napisanie listu do sąsiadów z prośbą o wycinkę drzewa, jeśli nie będzie odzewu - "no cóż, trudno".
3. najnowsza rada: napisanie listu z prośbą o wycinkę drzewa, a jeśli sąsiedzi nie będą chcieli tego dokonać, zobowiązują się zapłacić za szkody w razie połamania drzewa.

Czy któraś z Was wie, co można zrobić w takiej sytuacji?
__________________


Edytowane przez Sevillana
Czas edycji: 2011-08-13 o 17:52
Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:38   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Otóż w razie złamania drzewa przez wichurę, ewidentnie poleci ono na naszą działkę.
skąd ta pewność?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:40   #3
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
Zwracam się z prośbą o pomoc do osób, które miały podobną sytuację bądź po prostu "siedzą w temacie".
Za moim domem znajduje się kolejna działka (zamieszkana). Sąsiedzi dawno temu postawili przy płocie (oddzielającym ich działkę od naszej) wierzbę, która wyrosła na naprawdę duże i dosyć potężne drzewo. Fakt, iż lecące płatki z kwiatostanu znajdują się w całym naszym ogrodzie (niekiedy pokrywają również całą powierzchnię oczka wodnego) można przemilczeć. Ostatnio zaniepokoił nas jednak pewien fakt, z którego niestety, dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę. Otóż w razie złamania drzewa przez wichurę, ewidentnie poleci ono na naszą działkę. A niestety, ma co zniszczyć - zaraz obok brzozy znajduje się altana oraz pomieszczenia gospodarcze. Starty mogą wyjść naprawdę spore, nie tylko materialne - pod altaną znajdują się również rodzinne pamiątki, np. około 200-letni kołowrotek.
Wraz z rodziną usłyszeliśmy trzy opcje postępowania:
1. samodzielne wycięcie gałęzi, które przechodzą na naszą stronę.
2. napisanie listu do sąsiadów z prośbą o wycinkę drzewa, jeśli nie będzie odzewu - "no cóż, trudno".
3. najnowsza rada: napisanie listu z prośbą o wycinkę drzewa, a jeśli sąsiedzi nie będą chcieli tego dokonać, zobowiązują się zapłacić za szkody w razie połamania drzewa.

Czy któraś z Was wie, co można zrobić w takiej sytuacji?
Rozmawialiscie juz z nimi o tym?

Nie przesadzaj, rozumiem, ze drzewo moze byc dla Was problemem, ale kolowrotek mozecie chyba przeniesc
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:43   #4
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

skąd pewność - drzewo jest lekko pochylone na naszą stronę.

A co do tekstu "nie przesadzaj" - nie wiem, czy uszkodzenie altany, za którą moi rodzice zapłacili naprawdę sporo + zniszczenie pomieszczeń gospodarczych jest sprawą taką "na luzie"

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

kołowrotek oczywiście, iż jest to przeniesienia, podałam to TYLKO jako przykład, iż nie doszłoby tylko do zniszczeń materialnych.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:45   #5
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

na tyle ile sie orientuje to co jestpo waszej stronie dzialki mozecie wyciac bo to nalezy do was.po drugie ezeli drzewo rozroslo sie to wiem ze sa jakies przepisy co do wycinki jezeli pien drzewa ma powyzej okreslonej grubosci. nie pamietam jaka to grubosc ale powyzej drzewo stanowi zagrozenie i jest wycinane. taki problem miali moi rodzice - drzewo znajdowalo sie tuz za ogrodzeniem a byo prawdopodobienstwo ze podczas wichury gdy sie polamie zniszczy dom i moze powybijac okna. wiec dobrze zadzwonic do zieleni czu urzedu odpowiadajacej zatakie wyliczenia. oni podpowiedza. ale mysle ze najpierw dobrze isc do sasiada i poprosic o przyciecie.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:46   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
skąd pewność - drzewo jest lekko pochylone na naszą stronę.
No i co z tego, jesli wiatr mialby wiac w przeciwnym kierunku, to tez by do was mialo spasc ?

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
A co do tekstu "nie przesadzaj" - nie wiem, czy uszkodzenie altany, za którą moi rodzice zapłacili naprawdę sporo + zniszczenie pomieszczeń gospodarczych jest sprawą taką "na luzie"
Nie przesadzaj dotyczylo kolowotka, ktory jak najbardziej mozna przemiescic.

Podbijam pytanie o to, czy juz sie sasiada pytaliscie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:46   #7
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

wierzby nie można sobie ot tak wyciąć. W razie wycięcia bez zezwolenia można zapłacić do 60tys zł.
I tak, znam ludzi, którzy mniej więcej tyle muszą zapłacić za wycięcie jakiegoś drzewa bez zezwolenia.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 17:49   #8
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez tiaara Pokaż wiadomość
na tyle ile sie orientuje to co jestpo waszej stronie dzialki mozecie wyciac bo to nalezy do was.po drugie ezeli drzewo rozroslo sie to wiem ze sa jakies przepisy co do wycinki jezeli pien drzewa ma powyzej okreslonej grubosci. nie pamietam jaka to grubosc ale powyzej drzewo stanowi zagrozenie i jest wycinane. taki problem miali moi rodzice - drzewo znajdowalo sie tuz za ogrodzeniem a byo prawdopodobienstwo ze podczas wichury gdy sie polamie zniszczy dom i moze powybijac okna. wiec dobrze zadzwonic do zieleni czu urzedu odpowiadajacej zatakie wyliczenia. oni podpowiedza. ale mysle ze najpierw dobrze isc do sasiada i poprosic o przyciecie.
o, bardzo dziękuję za pomoc, liczyłam na odpowiedzi osób, które także spotkały się z taką sytuacją raz jeszcze dzięki

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No i co z tego, jesli wiatr mialby wiac w przeciwnym kierunku, to tez by do was mialo spasc ?
nie, nie miałoby, czego wcale nie sugerowałam. Logiczne jest jednak, że spaść może, jeśli będzie wiało w naszą stronę, tak? O taką konkretną sytuację mi chodzi.


Co do rozmowy z sąsiadem - jakiś czas temu rozmawiali z moimi rodzicami na ten temat, ale sprawa ucichła - rzadko można ich teraz spotkać w domu, nie wiem, z jakiego powodu.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:50   #9
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
skąd pewność - drzewo jest lekko pochylone na naszą stronę.

A co do tekstu "nie przesadzaj" - nie wiem, czy uszkodzenie altany, za którą moi rodzice zapłacili naprawdę sporo + zniszczenie pomieszczeń gospodarczych jest sprawą taką "na luzie"

kołowrotek oczywiście, iż jest to przeniesienia, podałam to TYLKO jako przykład, iż nie doszłoby tylko do zniszczeń materialnych.
Pisze, zebys nie przesadzala, bo kolowrotek jest tego przykladem i tylko o to mi chodzilo.

Pytalam sie tez, czy juz rozmawialiscie z sasiadami o mozliwych zniszczeniach spowodowanych przez posadzone przez nich drzewo. Moze oni maja jakies propozycje, w koncu to na ich dzialce rosnie ta wierzba i powinni byli myslec wczesniej o nastepstwach, posadzenia jej tak blisko.

OK, doczytalam, ze rozmawialiscie, ale nie doszliscie do zadnej konkluzji.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.

Edytowane przez bluebluesky
Czas edycji: 2011-08-13 o 17:52
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:53   #10
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

od razu przepraszam, ale wkradł się błąd, który dopiero teraz zauważyłam - drzewo to brzoza, nie wierzba. Nie wiem, co mi chodziło po głowie
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:54   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-08-13 o 17:56
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 17:54   #12
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

bluebluesky, z tego co mi wiadomo od rodziców, wyszła propozycja ze strony samych sąsiadów co do ścięcia / przycięcia drzewa. Sprawa ucichła, bo rzadko możemy ich już spotkać.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:55   #13
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

na brzozę też musisz mieć pozwolenie

poczytaj sobie tutaj : http://www.wigry.win.pl/bip/ust_op4.htm
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:57   #14
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

mm444, bardzo dziękuję za odpowiedź. Drzewo to brzoza, raz jeszcze przepraszam za zamieszanie. Nie wiem, ile dokładnie ma lat, ale uważam, że znacznie więcej, niż 5, bo nie kojarzę mojego ogrodu bez widoku owej brzozy - a swoje lata już mam
co do owych wylotów - od tego może być oddalone daleko. Drzewo znajduje się po prostu blisko altany (wybudowanej niedawno) i pomieszczeń gospodarczych (powiedzmy, że służą jako komórki), które jednak na pewno zostały zbudowane przed posadzeniem drzewa.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:57   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Pierwsze trzy linki z brzegu:
http://prawo.wieszjak.pl/forum/threa...mu-domowi..htm
http://forumprawne.org/prawo-cywilne...o-sasiada.html
http://www.rp.pl/artykul/84763.html

Może tutaj znajdziesz jakieś odpowiedzi, podpowiedzi, autorko wątku.

Z tego, co przejrzałam, to możecie wyznaczyć sąsiadowi termin wycięcia gałęzi, które przechodzą na Waszą działkę, a jeżeli tego nie zrobi, to sami możecie to zrobić. Pewnie wzór takiego pisma (podania, czy jak to tam nazwać) można znaleźć w necie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-08-13 o 18:00
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 17:58   #16
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

WhiteCherry, dzięki, już jest lektura

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Doris, również dziękuję.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 18:02   #17
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
Ostatnio zaniepokoił nas jednak pewien fakt, z którego niestety, dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę. Otóż w razie złamania drzewa przez wichurę, ewidentnie poleci ono na naszą działkę.
Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
nie, nie miałoby, czego wcale nie sugerowałam. Logiczne jest jednak, że spaść może, jeśli będzie wiało w naszą stronę, tak? O taką konkretną sytuację mi chodzi.
Orly ?

Jak juz Ci kilka osob pisalo, to konieczne jest zezwolenie na wyciecie; dodatkowo podejrzewam, ze musi byc zgoda sasiada, skoro jest na jego posesji.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 18:04   #18
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Czy by to była brzoza czy wierzba trzeba mieć pozwolenie na wycinkę.
Zdobycie pozwolenia jest łatwiejsze jak np. drzewno zagraża fundamentom (rośnie blisko budynku - ale nie altany itp.).
Tylko, że to jest bardzo hipotetyczna sytuacja i według mnie nie powinno się wycinać zdrowego drzewa, bo może będzie wichura i wtedy może spadnie. Mam wciul drzew wokół domu i śpię spokojnie.
Co do wycięcia gałęzi, które są po waszej stronie sprawa jest prostsza - albo on wytnie albo wy.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2011-08-13 o 18:06
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 18:04   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Orly ?

Jak juz Ci kilka osob pisalo, to konieczne jest zezwolenie na wyciecie; dodatkowo podejrzewam, ze musi byc zgoda sasiada, skoro jest na jego posesji.
Gałęzie wiszące nad ich działką mogą usunąć o ile się orientuję (najwyżej niech mnie ktoś poprawi). Korzenie zresztą również, jeżeli im przeszkadzają.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 18:07   #20
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

"Orly, orly".

Właśnie przeglądam linki, sytuacja znacznie się rozjaśniła.
Dzięki za pomoc, temat mogę uznać za zamknięty.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Nie można powiedzieć, że drzewo jakoś super przeszkadza - fakt, zdajemy sobie sprawę z jego obecności po zwykłym spacerze po ogrodzie bądź spojrzeniu na taflę wody. Problemem jest jednak to, iż jeśli spadnie na naszą stronę - niestety, spowoduje spore straty.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 19:39   #21
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
"Orly, orly".

Właśnie przeglądam linki, sytuacja znacznie się rozjaśniła.
Dzięki za pomoc, temat mogę uznać za zamknięty.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Nie można powiedzieć, że drzewo jakoś super przeszkadza - fakt, zdajemy sobie sprawę z jego obecności po zwykłym spacerze po ogrodzie bądź spojrzeniu na taflę wody. Problemem jest jednak to, iż jeśli spadnie na naszą stronę - niestety, spowoduje spore straty.

wazne zeby sasiad sie zgodzil nam płot sie wali z jednej strony podworka , jest podparty dechami a sasiad nie zgadza sie zeby postawic nowy
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.



talkshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 08:58   #22
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

przepraszam a w jaki sposób wichura ma się dostać między wszystkie te wasze drzewka, altanki, narzędzia i kołowrotki ? toż to musiałby być huragan Katrina ! Jeśli zależy wam to podpiszcie z sąsiadami 3cią ugodę - nikt nie robi nic brzozie ale w razie szkód zapłacą oni. Gwarantuję Ci że drzewo zostanie całe i ta wasza droga altana też
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:00   #23
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Sąsiadka miała podobny problem. Mieszka w takim jakby domku, dołączonym do kamienicy. Od drzewa oddziela ją droga dojazdowa do innego budynku, nie utwardzona (nie jest to ulica). Sąsiadka wielokrotnie pisała prośby do gminy (?) o usunięcie tego drzewa. Wokół były wycinane z wyglądu zdrowe drzewa, a z tym była ciągle odmowa, choć drzewo było uschnięte. Po wichurach, które kilkakrotnie nawiedziły nasz region sąsiedzi bali się o to, że te drzewo poleci na ich dom. W trakcie jednej wichury została wyrwana potężna lipa, cudem nie niszcząc sklepu obok. Przy drugiej wichurze zostało złamane drzewo (też lipa?) , które-też szczęśliwie- wylądowało obok przystanku, a nie na, gdzie chwilę wcześniej autobus zabrał ludzi...
Dopiero po ok. 2 latach powycinali niektóre gałęzie- chociaż mieli wyciąć do pnia

Jeżeli czujecie jakiekolwiek zagrożenie to zrób tak, jak pisały Ci Wizażanki: wyznaczcie termin ścięcia/przycięcia brzozy. Koniecznie wyślijcie list poleconym, żeby mieć potwierdzenie odbioru. Jeżeli do tej pory nie zostanie nic zrobione, sami przytnijcie gałęzie wystające na Waszą posesję. Może jeśli drzewo straci po części swój urok, to sąsiedzi je zetną...

Mam tak z sąsiadem... Mamy w rogu ogródka posadzoną- obecnie ponad 10letnią- choinkę. Pień choinki był ok. metra od siatki . Sąsiad dogrodził sobie ten metr i powycinał od dołu gałęzie I co roku na święta Bożego Narodzenia obcina nam gałęzie... Wkurzające.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:42   #24
Poznanska Lasica
Raczkowanie
 
Avatar Poznanska Lasica
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Miasto Pyr i Jarmarku Świętego Marcina
Wiadomości: 130
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Wichura wichurą, jeżeli drzewo jest wysokie to może ściągnąć też pioruny....
Poznanska Lasica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:45   #25
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Nie przesadzacie trochę? To co najbliższe drzewa od domu powinny być oddalone ok. 1 km? Czy więcej?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:01   #26
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Poznanska Lasica Pokaż wiadomość
Wichura wichurą, jeżeli drzewo jest wysokie to może ściągnąć też pioruny....
mówimy o brzozie a nie o modrzewiu
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:15   #27
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Gałęzie wiszące nad ich działką mogą usunąć o ile się orientuję (najwyżej niech mnie ktoś poprawi). Korzenie zresztą również, jeżeli im przeszkadzają.
Najpierw trzeba wezwać sąsiada, żeby sam je usunął, ewentualnie potem ścinać samemu, dobrze napisałaś wyżej

Mam podobną sytuację, na posesji sąsiadki rośnie duża brzoza, która zagraża tak jej jak i mojemu domowi. Dodatkowo u niej zaczęła wchodzić w fundamenty. Pozwolenia na ścięcie nie dostała...
__________________
19.09.2015r.
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:35   #28
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Julie_K Pokaż wiadomość
Najpierw trzeba wezwać sąsiada, żeby sam je usunął, ewentualnie potem ścinać samemu, dobrze napisałaś wyżej

Mam podobną sytuację, na posesji sąsiadki rośnie duża brzoza, która zagraża tak jej jak i mojemu domowi. Dodatkowo u niej zaczęła wchodzić w fundamenty. Pozwolenia na ścięcie nie dostała...
Do odwołania w takiej sytuacji warto dołączyć ekspertyzę.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:38   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez Julie_K Pokaż wiadomość
Najpierw trzeba wezwać sąsiada, żeby sam je usunął, ewentualnie potem ścinać samemu, dobrze napisałaś wyżej

Mam podobną sytuację, na posesji sąsiadki rośnie duża brzoza, która zagraża tak jej jak i mojemu domowi. Dodatkowo u niej zaczęła wchodzić w fundamenty. Pozwolenia na ścięcie nie dostała...
Jak bym drzewko podtruła, jeżeli urzędnicy oleją kolejne odwołanie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 12:55   #30
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Ścięcie drzewa sąsiada.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Do odwołania w takiej sytuacji warto dołączyć ekspertyzę.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jak bym drzewko podtruła, jeżeli urzędnicy oleją kolejne odwołanie.
Hehe Tylko te działania mojej sąsiadki w sprawie drzewka to już stare dzieje...Chyba dała już sobie spokój...Póki co i domy i drzewo stoją...
__________________
19.09.2015r.
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-10 19:20:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.