Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-25, 18:41   #1
zlotowlosa2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 38

Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?


Moja córka w tym roku kończy 13 lat.
Zaczyna dorastać i zwracać większą uwagę na to jak wygląda.
Koleżanki w jej klasie zaczęły używać kolorówki i mała też by chciała...
Kupują óżne rzeczy w sklepach po 2,99 więc już mogą pochwalić się pokaźną kolekcją, o których ich mamy nawet nie wiedzą
Oczywiście malowanie się do szkoły nie wchodzi w grę, ale poważnie zastanawiam się nad zakupem tuszu i jakichś pastelowych cieni czy błyszczyka do ust dla niej...
Sądzicie, że to odpowiednia pora ?
Dodam tylko, że "na szczęście" Aga nie może używać byle pierdół-wywołują u niej alergię w związku z tym w grę wchodzą już markowe kosmetyki.
zlotowlosa2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 18:59   #2
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

w wieku 13 lat miałam tylko błyszczyki, w gimnazjum, w 3 klasie doszedł tusz i korektor w liceum dopiero doszedł podkład, puder matujący, kredka do oczu...na studiach eyeliner i cienie

tak więc zależy, ale z tego co zdarza mi się zaobserwować, to gimnazjalistki mają już pełną tapetę więc 13latki z makijażem mnie raczej nie zdziwią.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-02-25 o 19:02
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:01   #3
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez zlotowlosa2005 Pokaż wiadomość
Moja córka w tym roku kończy 13 lat.
Zaczyna dorastać i zwracać większą uwagę na to jak wygląda.
Koleżanki w jej klasie zaczęły używać kolorówki i mała też by chciała...
Kupują óżne rzeczy w sklepach po 2,99 więc już mogą pochwalić się pokaźną kolekcją, o których ich mamy nawet nie wiedzą
Oczywiście malowanie się do szkoły nie wchodzi w grę, ale poważnie zastanawiam się nad zakupem tuszu i jakichś pastelowych cieni czy błyszczyka do ust dla niej...
Sądzicie, że to odpowiednia pora ?
Dodam tylko, że "na szczęście" Aga nie może używać byle pierdół-wywołują u niej alergię w związku z tym w grę wchodzą już markowe kosmetyki.

ja myślę, że błyszczyk jakiś powinnaś jej kupić... perfumy też... ale tusz no może jakiś taki co delikatnie maluję żeby nie podkreślał mocno oczu ale co do cieni to może za wcześnie bo cieniem jednak podkreślasz oko a ona na to wydaje mi się jest za młoda jeszcze.... a jak będzie się upierać to kup jej w kolorze naturalnym takim cielistym żeby nie rzucały się w oczy...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:07   #4
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

myślę, że błyszczyk można spokojnie kupić. no i jakiś krem dla nastolatek do twarzy, coś punktowego na wypryski (jeżeli ma). z inną kolorówką bym jeszcze poczekała.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:09   #5
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

błyszczyk, tusz do rzęs albo zamiast tuszu do rzęs zalotka, która też ładnie podkreśli oko, ewentualnie jakiś korektor, jeśli ma wypryski : ) możesz też jej kupić któreś z perfum mocnych wśród dziewczynek w jej wieku - Hannah Montana czy Playboy : )
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:13   #6
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Myślę że bezbarwna odżywka do rzęs i błyszczyk wystarczy
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:17   #7
kejtiryba
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtiryba
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: miasto, które umiera
Wiadomości: 2 780
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
ja myślę, że błyszczyk jakiś powinnaś jej kupić... perfumy też... ale tusz no może jakiś taki co delikatnie maluję żeby nie podkreślał mocno oczu ale co do cieni to może za wcześnie bo cieniem jednak podkreślasz oko a ona na to wydaje mi się jest za młoda jeszcze.... a jak będzie się upierać to kup jej w kolorze naturalnym takim cielistym żeby nie rzucały się w oczy...
Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
myślę, że błyszczyk można spokojnie kupić. no i jakiś krem dla nastolatek do twarzy, coś punktowego na wypryski (jeżeli ma). z inną kolorówką bym jeszcze poczekała.
Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
błyszczyk, tusz do rzęs albo zamiast tuszu do rzęs zalotka, która też ładnie podkreśli oko, ewentualnie jakiś korektor, jeśli ma wypryski : ) możesz też jej kupić któreś z perfum mocnych wśród dziewczynek w jej wieku - Hannah Montana czy Playboy : )
Popieram. Kup córce błyszczyk i korektor, jeśli ma problemy skórne. Na rzęsy może używać odżywki, która lekko poskleja rzęsy dając efekt pomalowanych. Ja w gimnazjum używałam tylko odżywki do rzęs i zimą pudru (zalecenie dermatologa ze względu na pękające naczynka), w liceum dodałam tusz do rzęs, w ostatniej klasie kredkę. Dopiero na studiach zaczęłam używać pełnej gamy kosmetyków kolorowych. Wiem, że czasy troszkę się zmieniły, ale jak widzę te "stare - maleńkie" z pelnym makijażem... Myślę, że córa będzie zadowolona mając przyzwolenie na błyszczyk
__________________
KULINARNIE:

dyniowiec z jabłkami
kejtiryba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-25, 19:22   #8
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Idąc do gimnazjum kupiłam pierwszy tusz do rzęs, którego używałam od wielkiego dzwonu. Używałam też pomadek ochronnych i błyszczyków, później doszły cieliste cienie i bezbarwna odżywka.
Wydaje mi się, że odżywka + błyszczyk to będzie dobry początek - młoda zaspokoi trochę chęć posiadania kosmetyków, nie będzie za bardzo odstawać od koleżanek a i nie przesadzi
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:22   #9
zlotowlosa2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 38
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi.
OK,kupię błyszczyk i coś do rzęs
Póki co korektor nie będzie potrzebny
A do rzęs były kiedyś w Avonie takie żelowe tusze bezbarwne.
Pamiętam, że moja 40 letnia siostra je kupowała, bo zawsze przecierała oczy a tego nie roztarła na pół twarzy
Znaczy może roztarła, ale nie było widać
zlotowlosa2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:26   #10
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Ja się zaczęłam malować dopiero pod koniec ogólniaka - i myślę, że to było za późno.

Póki co kupiłabym córce jakiś neutralny błyszczyk, delikatny tusz do rzęs, ewentualnie transparentny puder, jeśli ma tendencję do błyszczenia się skóry, i równie ewentualnie korektor (jeśli ma wypryski). Z cieniami póki co bym się wstrzymała (no, chyba, ze jakieś cieliste, bez połysku), ale myślę, że tusz póki co wystarczy.

Ps. Chciałam dodać, że strasznie fajnie, że jako mama zwracasz uwagę na takie potrzeby córki - z mojego doświadczenia wynika, że niewiele mam się tym przejmuje, zazwyczaj zostawiają córki w "samopas" w tej kwestii - a fajnie jest mieć takiego "mistrza", który powoli wprowadza w świat kobiecości. Zawsze żałowałam, że moja mama nie miała drygu do takich "kobiecych" rzeczy i niekoniecznie paliła się do pokazywania mi takich rzeczy (które - ja w przeciwieństwie do niej bardzo lubię; teraz to ja ją uczę co i jak, nie na odwrót niestety Jeśli mogę coś doradzić - zabierz córkę ze sobą na zakupy, będzie bardzo szczęśliwa (tak myślę - ja bym była). No i jeszcze raz gratuluję postawy

Edytowane przez abraxas2871
Czas edycji: 2012-02-25 o 19:30
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:36   #11
zlotowlosa2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 38
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez abraxas2871 Pokaż wiadomość
Ps. Chciałam dodać, że strasznie fajnie, że jako mama zwracasz uwagę na takie potrzeby córki - z mojego doświadczenia wynika, że niewiele mam się tym przejmuje, zazwyczaj zostawiają córki w "samopas" w tej kwestii - a fajnie jest mieć takiego "mistrza", który powoli wprowadza w świat kobiecości. Zawsze żałowałam, że moja mama nie miała drygu do takich "kobiecych" rzeczy i niekoniecznie paliła się do pokazywania mi takich rzeczy (które - ja w przeciwieństwie do niej bardzo lubię; teraz to ja ją uczę co i jak, nie na odwrót niestety Jeśli mogę coś doradzić - zabierz córkę ze sobą na zakupy, będzie bardzo szczęśliwa (tak myślę - ja bym była). No i jeszcze raz gratuluję postawy
u mnie było dokładnie tak samo i nie chcę, żeby moja córka"kombinowała" coś za moimi plecami, jak ja kiedyś.
Wyznaczam granicę, bo nie na wszystko jej pozwalam, nie rozpieszczam kupując masy ciuchów z metkami jakie mają koleżanki ? owszem, ale uwzględniam jej zdanie.

Poza tym nie cierpię jak się rusza moje rzeczy, wolę jej kupić jej własne kosmetyki niż potem denerwować się, że coś mi podebrała.

Edytowane przez zlotowlosa2005
Czas edycji: 2012-02-25 o 19:39
zlotowlosa2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-25, 19:46   #12
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Tusz do rzęs, błyszczyk, woda toaletowa i może jakiś subtelny cień (złoty, perłowy, blady róż) i powinna być zadowolona .
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 19:52   #13
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez zlotowlosa2005 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi.
OK,kupię błyszczyk i coś do rzęs
Póki co korektor nie będzie potrzebny
A do rzęs były kiedyś w Avonie takie żelowe tusze bezbarwne.
Pamiętam, że moja 40 letnia siostra je kupowała, bo zawsze przecierała oczy a tego nie roztarła na pół twarzy
Znaczy może roztarła, ale nie było widać
Miałam!!! Bezbarwny tusz ze srebrnymi drobinkami, pomalowałam się na bal na zakończenie podstawówki.

Ach, wspomnienia :')
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 20:40   #14
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

myślę że błyszczyk i jakaś odżywka do rzęs jest jak najbardziej ok nie zapominajmy że 13 latka to jeszcze dziecko (chociaż jak patrzę na dzisiejsze dzieci to wierzyć się nie chce co ze sobą robią, no ale mówimy o porządnej dziewczynce )
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:02   #15
zlotowlosa2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 38
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
myślę że błyszczyk i jakaś odżywka do rzęs jest jak najbardziej ok nie zapominajmy że 13 latka to jeszcze dziecko (chociaż jak patrzę na dzisiejsze dzieci to wierzyć się nie chce co ze sobą robią, no ale mówimy o porządnej dziewczynce )
No widzisz...
W klasie Agi jest dziewczynka, która ma 4 siostry, w tym dwie starsze...
One się malują to i ona, ale nikt ich nie nauczył podstawowych zasad i np. chodzą spać z wytuszowanymi rzęsami a potem wychodzi, ze tamta się maluje... no bo przecież ma makijaż z poprzedniego dnia wciąż na sobie. Więc wszystkie dziewczynki z klasy zaczęły coś kombinować tylko nie Aga i jeszcze dwie inne. Aga nie, bo po pierwsze mam doskonały kontakt z wychowawcą a w domu się nie maluje, bo ja jej zabraniam...No i ta alergia...
Kiedyś pomalowała się tymi cieniami z najniższej półki, pożyczyła od koleżanki i od razu zaczęły jej łzawić oczy, rumień na twarzy i sama się przekonała jakie są efekty używania takich świństw.
No ale skoro problem się pojawił to postanowiłam coś z tym zrobić-stąd moje do Was pytanie.
Mój TŻ raczej nie zdaje sobie sprawy z tego jakie znaczenie ma dla dzieci w tym wieku pozycja w grupie, jak ważne jest "nieodstawanie" od pozostałych. Ale on ogólnie jest antyspołeczny
zlotowlosa2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:04   #16
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Ja zaczęłam się malować dopiero w liceum (podkład i tusz, delikatne cienie, dopiero na koniec mając 18 lat zaczęłam ekperymentować). Choć w gimnazjum miałam jakąś odżywkę do rzęs i pomadkę nivea czerwoną i różową co dawało lekki kolor. Teraz niektóre nastolatki mają większą tapetę ode mnie. Wg mnie dobry byłby błyszczyk lub pomadka o delikatnym kolorze i malo napigmentowane cienie o delikatnych kolorach (jasny róż, szampan). I lakiery do paznokci. Jeśli ma tłustą cerę to niedługo lekki krem tonujący wyrównujący koloryt. Z tuszu do rzęs bym na razie zrezygnowała.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:15   #17
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Mam córkę 12 latkę (to starsza). W tym rok na gwiazdkę dostała pierwszy zestaw z zastrzeżeniem, że tylko do eksperymentowania w domu, ewentualnie na szkolne dyskoteki.
Dostała puder transparentny, tusz do rzęs czarny, pędzel do pudru i bļyszczyk pielęgnacyjny w transparentnym różowym kolorku, opakowane w kosmetyczkę i zakaz ruszania moich kosmetyków pod karą zakazu malowania się do 30 tki

Dziewczynka to dziewczynka, jak zaczyna się interesować makijażem, to IMO lepiej kupić samemu coś bezpiecznego i ustalić zasady korzystania, niż jak ma się smarować po kryjomu najgorszym syfem z gazetek dla młodzieży, czy ze sklepów "wszystko po 2,50".
Moja zawsze dostawała po takich eksperymentach okropnego uczulenia, zwłaszcza w koło oczu.
No i już moje kosmetyki są bezpieczniejsze, choć czasami widzę że jednak ręka sięgnęła gdzie nie powinna
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:20   #18
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Jedno co mogę powiedzieć to to, że zaczęłam używać tuszu do rzęs będąc w 2 klasie gimnazjum, teraz mając ponad 20 lat mam głębokie zmarszczki pod oczami, gdybym mogła zawrócić czas na pewno bym się z tym wstrzymała... Także na pewno odradzam kupowanie w takim wieku tuszu do rzęs. Myślę, że błyszczyk powinien jej wystarczyć Możesz jej kupić jeden w kolorze delikatnego różu, jeden bezbarwny o jakimś owocowym zapachu i będzie na pewno bardzo zadowolona Z resztą na pewno bym się wstrzymała )
Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:21   #19
foremka001
Rozeznanie
 
Avatar foremka001
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 783
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Ja w gimnazjum używałam tuszu do rzęs po szkole. Teraz mam 23 lata i używam również maskary, coś do przyciemnienia brwi, jakąś kredkę do oczu i finito Może dzięki temu, że nie używałam żadnych pudrów/podkładów za czasów gimnazjum, nie mam teraz czego zakrywać Po "tapetę" sięgam tylko przy większych wyjściach. Bardziej stawiam na pięlęgnacje.

Aha w wieku 13 lat dostałam od mamy lakier nude i bezbarwny później siostra dała mi pewnie niechcianą maskare i byłam bardzo szczęśliwa
__________________
foremka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-25, 21:27   #20
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Jedno co mogę powiedzieć to to, że zaczęłam używać tuszu do rzęs będąc w 2 klasie gimnazjum, teraz mając ponad 20 lat mam głębokie zmarszczki pod oczami, gdybym mogła zawrócić czas na pewno bym się z tym wstrzymała... Także na pewno odradzam kupowanie w takim wieku tuszu do rzęs. Myślę, że błyszczyk powinien jej wystarczyć Możesz jej kupić jeden w kolorze delikatnego różu, jeden bezbarwny o jakimś owocowym zapachu i będzie na pewno bardzo zadowolona Z resztą na pewno bym się wstrzymała )
a co ma tusz do rzęs do zmarszczek ? serio nie wiem dlatego pytam
tyle lat używam tuszu i jakoś zmarszczek nie mam... no wiadomo mimiczne gdzieś tam są no ale to z racji wieku bardziej :P
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:34   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Jedno co mogę powiedzieć to to, że zaczęłam używać tuszu do rzęs będąc w 2 klasie gimnazjum, teraz mając ponad 20 lat mam głębokie zmarszczki pod oczami, gdybym mogła zawrócić czas na pewno bym się z tym wstrzymała... Także na pewno odradzam kupowanie w takim wieku tuszu do rzęs. Myślę, że błyszczyk powinien jej wystarczyć Możesz jej kupić jeden w kolorze delikatnego różu, jeden bezbarwny o jakimś owocowym zapachu i będzie na pewno bardzo zadowolona Z resztą na pewno bym się wstrzymała )
A skąd pomysł że to od tuszu? Jak tusz może wywołać zmarszczki?
Mam 40 lat, tuszu używam od jakichś 20 regularnie, czyli przynajmniej 5 dni w tygodniu a nie mam zmarszczek przy oczach, dopiero zaczynają mi się rysować lekkie linie pod oczami a kurzych łapek nie mam śladu i raczej mieć w ogóle nie będę jak moja mama ich nie ma nawet ślady w wieku 67 lat.
To kwestia predyspozycji i układu mimiki twarzy.
A moja 40 letnia przyjaciółka, która całe życie "au naturell" pomarszczona dramatycznie mimo że zawsze o siebie dbała - klątwa cieniutkiej suchej skóry.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:45   #22
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Jedno co mogę powiedzieć to to, że zaczęłam używać tuszu do rzęs będąc w 2 klasie gimnazjum, teraz mając ponad 20 lat mam głębokie zmarszczki pod oczami, gdybym mogła zawrócić czas na pewno bym się z tym wstrzymała... Także na pewno odradzam kupowanie w takim wieku tuszu do rzęs.
Może masz po prostu przesuszoną lub cieniutką skórę?
Dlaczego tusz miałby sprawić, że masz głębokie zmarszczki?

Moim zdaniem, odżywka do rzęs, błyszczyk - i wystarczy.
Ewentualnie lekki krem tonujący lub puder transparentny, jeśli zaczynają pojawiać się problemy z przetłuszczającą się skórą.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 22:10   #23
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Tez tak mysle ze jakas odzywka do rzes wystarczy + zalotka (bedzie czuła sie doroślejsza a efektu bardzo widać nie bedzie ) Do tego blyszczyk czy pomadkę ochronna lekko koloryzujaca usta.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 23:06   #24
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Post Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Myślę, że powinno się 13 latce na trochę pozwolić. Jak już zauważyłaś w tym wieku czuje się BARDZO dużą presję otoczenia - ważne jest to, by dziewczyna nie czuła się "gorsza" od innych czy odsunięta przez koleżanki (a one potrafią być okrutne w tym wieku). Z drugiej strony ważne jest również by "nie szła ślepo za ludem". Wykształciła swój własny rozum To co inne dziewuszki wyrabiają nie musi być odpowiednie czy godne naśladowania. Musi być dziewczyna asertywna!

Moim zdaniem na początek dobre byłyby perfumy i zalotka. Później neutralny błyszczyk. Tusz zdecydowanie bym odradziła - po prostu często młode dziewczyny wyglądają zbyt wulgarnie (szczególnie z czarną kredką -.-"). Następnie korektor punktowy a dopiero później tusz (w 3 klasie gimnazjum?).
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 23:12   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Zaczęłam się malować właśnie w tym wieku, z kosmetyków kolorowych jak pamiętam miałam kredkę, tusz do rzęs. Jakoś tak poszło za mamą że nigdy nie malowałyśmy sobie ust, więc błyszczyk kiedyś tam jakiś miałam bardziej jako akcesoria czy atrybut ale nie bardzo do malowania.

A z kolorowych kosmetyków, co bym kupiła swojej córce w tym wieku? Zależy, jeśli miałaby typowo nastoletnią cerę no to korektor na wypryski i np transparentny puder (proszek matujący twarz ), odżywkę do rzęs, albo tusz, pomadkę ochronną jakąś taką "fancy" np w Super Pharm są o smaku coli, fanty, itp :P zalotki bym nie kupowała, dużo dorosłych kobiet ma problemy z używaniem jej, co dopiero taka młoda dziewczynka, może sobie połamać i powyrywać rzęsy jak zacznie eksperymentować. Raczej nie radzę. :P

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2012-02-25 o 23:14
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 23:21   #26
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Ja powiem tak. Kiedy byłam w podobnym wieku (no, może rok czy dwa starsza, nie wiem już, ale na pewno w gimnazjum), moja mama zabrała mnie na lekcję makijażu do Sephory (sprawdzonej, bo wiem, że w niektórych robią niezłą krzywdę). Pani wytłumaczyła mi, kiedy używać podkładu, jak nakładać puder, dobrała róż i korektor. Wszystko to dostałam potem na Gwiazdkę. I przez to nie zdążyłam przejść etapu krzywdy naocznej ze smolistymi krechami i pajęczymi nóżkami na rzęsach, bo od dosyć wczesnego momentu wiedziałam, co i jak stosować. Co nie znaczy, że malowałam się na co dzień - pewnie dozwolone nie było tak kuszące jak zakazany owoc. W każdym razie w szkole zauważono makijaż dopiero w liceum, jak zaczęłam używać tuszu do rzęs, a tak naprawdę używałam kolorówki już parę lat wcześniej, tylko w niewidoczny sposób.
Tylko trzeba też wspomnieć, że nie miałam dużych problemów z cerą poza odwiecznymi worami pod oczami i dość mocnym błyszczeniem się, ale za to róż mi dużo pomógł, bo jestem niestety okropnie blada, tak więc zestaw zależy od indywidualnych predyspozycji.

PS Pozdrawiam Zabrzankę!
__________________

Edytowane przez mbamboo
Czas edycji: 2012-02-25 o 23:25
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 23:24   #27
pierniczek_
Rozeznanie
 
Avatar pierniczek_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 911
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
a co ma tusz do rzęs do zmarszczek ? serio nie wiem dlatego pytam
tyle lat używam tuszu i jakoś zmarszczek nie mam... no wiadomo mimiczne gdzieś tam są no ale to z racji wieku bardziej :P
Może chodzi o nieumiejętny demakijaż. Ja w wieku nastu lat intensywnie tarłam oczy zmywając tusz, w dodatku nie robiłam tego dokładnie, a taka panda pod oczami zostawiona na noc raczej nie działała zbawiennie na skórę.

I owszem mam zmarszki, ale myślę, że to bardziej kwestia predyspozycji i wolę sobie wmawiać, że to od częstego uśmiechania się.
pierniczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 23:45   #28
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Hmm... o ile pamięć mnie nie myli, bo to jednak dośc dawno było, w wieku lat 13-stu używałam bezbarwnej odżywki do rzęs, w czasie wakacji mogłam pomalować paznokcie, poza tym pielęgnacja - kremy, toniki itp. No i miałam już jakieś swoje pierwsze perfumy, zebym nie podbierała mamie. Ale kolorówka w tym wieku? No cóż, moze to były inne czasy. W tej chwili mam lat 27, a kiedy mijam czasem gimnazjalistki, patrzę z przerażeniem, że wyglądają starzej ode mnie! Z taką ilością tynku na buziach, farbowanymi włosami itp, koszmar...
Myślę, że naturalne jest zainteresowanie dziewczynek w tym wieku swoim wyglądem i warto im w tym pomóc, kupując błyszczyk do ust (delikatny), odżywkę do rzęs (do szkoły), poza szkołą moze jakiś pierwszy tusz. Paznokcie też, czemu nie - pastelowym lakierem. Ale nic więcej, uważam.
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 00:44   #29
malami881222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Kraków Nowa-Huta
Wiadomości: 297
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Myślę że jeśli ma alergie to jakiś kremik delikatny na taką buźkę, błyszczyk transparenty lub przezroczysty ewentualnie z brokatem ale delikatnym, tusz w postaci bezbarwnej odżywki i wystarczy.Ja co prawda zaczęłam w tym wieku kombinować z kosmetykami ale nie każda cera przyswaja dobrze "kolorówkę".
Tusz używam też bardzo długo mam 23 lata ale szkód mi nie wyrządził całe szczęście, potajemnie kredką też malowałam oko Maluję się tak porządnie od 16roku a cera w ogóle dopiero teraz mi się poprawiła, tak to miałam drobne wypryski, plamki mimo nawet używania dobrych kremów, nie raz od kosmetyczki, przykładowo pierwszy raz u kosmetyczki byłam mając jakieś 14 lat ze względu na tragiczne wągry na które nic nie pomagało. W sumie to i po kosmetyczce efekt był krótkoterminowy.
malami881222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 00:59   #30
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Kiedy kupić córce pierwsze kosmetyki kolorowe?

Doradzam też przeszkolić córkę w kwestii depilacji. W tym wieku dziwiły mnie moje koleżanki z włosami jak u małpy, które na widok moich ogolonych nóg i pach mówiły `ty się golisz, mnie mama by zabiła`
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-05 10:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.