Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-29, 20:06   #2251
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

A Wy tu tak o nopach i wlasnie stwierdzilam, ze przydalby sie jakich termimetr dla malego? Jaki polecacie tak, zeby byl przede wszystkim wiarygodny, a przede wszystkim i wygodny?

Co do zaangazowania tatusiow... Moj to potrafi caly dzien siedziec z malym, kapac, karmic, ale jak co do czego to krzyczy mama kupa a i tak mam wrazenie ze maly woli jego niz mnie, ja to czasami czuje sie w tej relacji tylko jako obiekt do obsikania, obsrania i calodobowy bar mleczny az strach co bedzie jak tatusiowi sie urlop skoncxy


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-29, 20:28   #2252
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
U mnie jest problem, nie ma szans odespać z moim synkiem w dzień i próbuję wieczorem wcześniej chodzić spać, stąd większa potrzeba angażowania taty. W nocy zawsze wstaję ja, nasz się budzi 2x na jeść plus pieluszka i wraca spać najczęściej sprawnie jeśli dzień był ciężki

Jutro idziemy do neurologa, jestem po porodzie vacuum i skontrolujemy, czy jego zachowania nie są tego następstwami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wicherek, już jakiś czas temu miałam Ci zaproponować pójście z Kacperkiem do osteopaty, ale zawsze mi się zapominało, a teraz napisałaś o neurologu. Osteopata może pomóc maluszkom po długich porodach, z użyciem vacuum lub po zbyt szybkich porodach. Moja siostra ze swoją 3 tyg. starszą córeczką od mojej miała podobne przeżycia jak Ty ze swoim synkiem i szukali właśnie pomocy u osteopaty. Malutka była cały czas niespokojna, płaczliwa, zbyt napięta, mogła mieć ciągłe bóle głowy, choć szukano przyczyn w zakażeniu dróg moczowych (jak u Was), brzuszku itd. Poczytaj o tym, obczaj sobie w swoim mieście. Nie namawiam, ale warto chyba wiedzieć o różnych opcjach

Edytowane przez Neira
Czas edycji: 2018-10-29 o 20:31
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 05:42   #2253
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Kurde przerażające jest to, że dziecko zamiast umocnić rodzinę i związek to staje się "powodem" rozstania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz niektórzy tak do tego podchodzą. W związku jest tak sobie, ale może dziecko to uratuje. A tu klops. Sama widzisz ile to dodatkowo poświęceń i wyrzeczeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 06:21   #2254
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

No tak, kiepskiego związku nie uratuje dodatkowa osobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 06:22   #2255
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Fortuna - fajnie ze to opisalas kolejny przyklad na to, ze rozmowa i komunikacja w zwiazku to klucz.

Wicherek - daj koniecznie znac co powiedzial neurolog.

Rita - bo z jednej strony to umacnia ludzi, ale tak na dluzsza mete. Tak jak bylo w tym artykule, jesli ludzie maja dobre podwaliny do bycia razem to trudy rodzicielstwa beda przejsciowe, a ostatecznie fakt pojawienia sie dziecka tylko umocni zwiazek. Co nie znaczy, ze obejdzie sie bez watpliwosci i przyjdzie szybko i latwo.

Jak zbierzecie razem w ciagu dnia i nocy - to ile Wasze dzieci spia w ciagu doby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 06:26   #2256
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Lupinka policzę Ci dzisiaj, bo sama nie wiem, ale większa część spania jest na szczęście nocą, a potem walczę o każde 5 min
Dzisiaj karmiłam o 4, a zasnął 5.40. Właśnie znów je więc dzień się rozpoczął, już nie pozwoli spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 07:00   #2257
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
A Wy tu tak o nopach i wlasnie stwierdzilam, ze przydalby sie jakich termimetr dla malego? Jaki polecacie tak, zeby byl przede wszystkim wiarygodny, a przede wszystkim i wygodny?

Co do zaangazowania tatusiow... Moj to potrafi caly dzien siedziec z malym, kapac, karmic, ale jak co do czego to krzyczy mama kupa a i tak mam wrazenie ze maly woli jego niz mnie, ja to czasami czuje sie w tej relacji tylko jako obiekt do obsikania, obsrania i calodobowy bar mleczny az strach co bedzie jak tatusiowi sie urlop skoncxy


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
My mamy microlife i jest spoko
Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Fortuna - fajnie ze to opisalas kolejny przyklad na to, ze rozmowa i komunikacja w zwiazku to klucz.

Wicherek - daj koniecznie znac co powiedzial neurolog.

Rita - bo z jednej strony to umacnia ludzi, ale tak na dluzsza mete. Tak jak bylo w tym artykule, jesli ludzie maja dobre podwaliny do bycia razem to trudy rodzicielstwa beda przejsciowe, a ostatecznie fakt pojawienia sie dziecka tylko umocni zwiazek. Co nie znaczy, ze obejdzie sie bez watpliwosci i przyjdzie szybko i latwo.

Jak zbierzecie razem w ciagu dnia i nocy - to ile Wasze dzieci spia w ciagu doby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm ciężko powiedzieć, nie liczę ile h śpi, ale zwykle, pomijając karmienia, to śpi od 20.00 do 6.00, później ok 8.00-9.00, później ma dłuższą drzemke ok 12.00-15.00 ale to różnie bywa.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-30, 07:10   #2258
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

hej,
wyczytałam,że 8tydz. to skok rozwojowy i u mnie się zgadza, zauważam to po sutkach...więcej je. już byłam o włos od podania mm.
myślałam,że tracę pokarm, a ten zasnął...ciągle myślę,że się nie najada
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 07:22   #2259
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Wow, 20 do 6 to marzenie, u nas zazwyczaj jest to 00 do 4, lub 1 do 5. W niedzielę było cudownie bo 21.15 do 1.15 potem karmionko i potem dopiero rano jakoś 5.30 chyba. Ale u nas regułą jest 4h snu w nocy w tych godzinach co napisałam wyżej, a zanim zaśnie to niestety walka. Nie pomaga rytuał kąpieli o jednej godzinie, nic. Czytam książkę Język niemowląt i tam są zasady ustalania dzieciom planu dnia, bardzo to brzmi rozsądnie i takie to oczywiste i proste jak się czyta, a w realizacji gorzej mój synek wszystkie moje plany obraca w drobny mak. Mimo wszystko książkę polecam autorka Tracy Hogg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 07:24   #2260
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
hej,

wyczytałam,że 8tydz. to skok rozwojowy i u mnie się zgadza, zauważam to po sutkach...więcej je. już byłam o włos od podania mm.

myślałam,że tracę pokarm, a ten zasnął...ciągle myślę,że się nie najada

Mnie też ostatnio karmienie zaczęło trochę boleć i u nas też 8. tydzień, coś w tym jest... Mam wrażenie, że mała mocniej zaciska dziąsła na sutku pomimo tego, że pilnuję prawidłowego przystawienia. Albo może po prostu mocniej ciągnie? Sama już nie wiem. Nie jest to ból nie do wytrzymania, ale od kilku dni odczuwam dyskomfort przy karmieniu i dotyczy to obu piersi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 07:47   #2261
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Wow, 20 do 6 to marzenie, u nas zazwyczaj jest to 00 do 4, lub 1 do 5. W niedzielę było cudownie bo 21.15 do 1.15 potem karmionko i potem dopiero rano jakoś 5.30 chyba. Ale u nas regułą jest 4h snu w nocy w tych godzinach co napisałam wyżej, a zanim zaśnie to niestety walka. Nie pomaga rytuał kąpieli o jednej godzinie, nic. Czytam książkę Język niemowląt i tam są zasady ustalania dzieciom planu dnia, bardzo to brzmi rozsądnie i takie to oczywiste i proste jak się czyta, a w realizacji gorzej mój synek wszystkie moje plany obraca w drobny mak. Mimo wszystko książkę polecam autorka Tracy Hogg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby tak, ale np. tej nocy karmienie trwało od 3 do 4, a drugie od 5 do 6, kiedy już myślałam, że znów usnie to obudziła się starsza i rozbudzila młoda i już było po ptokach :/ a ja zombie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Mnie też ostatnio karmienie zaczęło trochę boleć i u nas też 8. tydzień, coś w tym jest... Mam wrażenie, że mała mocniej zaciska dziąsła na sutku pomimo tego, że pilnuję prawidłowego przystawienia. Albo może po prostu mocniej ciągnie? Sama już nie wiem. Nie jest to ból nie do wytrzymania, ale od kilku dni odczuwam dyskomfort przy karmieniu i dotyczy to obu piersi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też czasem tak boli, ale u mnie to chyba wynika z jakiegoś krzywego przystawienia, albo zbyt plytkiego. Ratuje się co jakiś czas moimi kompresami <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-30, 08:41   #2262
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

No u mnie czasem ładnie zaśnie po karmieniu, a czasem się z nim bujam 3h, w dzień to jeszcze jakoś to znoszę, ale noc mnie dobija od rana znowu prawie 0 spania i nie da się nawet do kibla wyjść, chyba założę słuchawki z muzyką żeby go mniej słyszeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:45   #2263
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ehhh u nas też 8 tydzień i boję się, że ten skok popsuje nam znowu rytm dnia. Przy poprzednim tak było, że mała już spala w tych samych godzinach przyszedł skok i wszystko szlag trafił. Teraz też już się cieszę bo w nocy długo śpi, dzisiaj 8h (22-6), i nauczyłam się już jak funkcjonować z nią w ciągu dnia. Mam nadzieję, że ten skok będzie łagodniejszy chociaż czytałam, że ten zazwyczaj trwa dłużej niż pierwszy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:48   #2264
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

A kiedy jest ten pierwszy skok i jak on wygląda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:50   #2265
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

IMG_3551.jpgIMG_3552.jpg
U nas zaczął się chwilę przed skończeniem 5 tygodnia i Mała była bardzo płaczliwa i ciągle chciała być przy cycu. Wcześniej w nocy budziła się raz a w trakcie skoku to nocne jedzenie było z taką samą częstotliwością jak nocne. Ale trwało to równe 7 dni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:55   #2266
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Pierwszy to jakos 5-6 tydzien... Jak on wyglada? Ze nagle maruda zacznie ronic lezki i odcczasuvdo czasu nawet usniech posle

Chrupa cos dawno sie nie odzywala... Mam nadzieje, ze tam u niej wszystko dobrze idzie i nie ma czasu bo sie poznaje z synkiem... Obyvtyllo zadnych komplikacji nie mieli...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:58   #2267
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja chyba u nas tego nie odróżnię, bo Kacper wymagający jest cały czas. Właśnie nie chciał usnąć w swoim koszu, a na kolanach już tak i ruszam nimi na prawo lewo, jak przestaję to zaczyna się kręcić i kwilić. Ale przynajmniej mam ciszę teraz, która jest do osiągnięcia w pozycji siedzącej i plecy mogę oprzeć już przestałam się zastanawiać czy nauczę go złych nawyków czy nie, on codziennie i tak zasypia w inny sposób: sam z dźwiękiem okapu, w bujaczku, w koszu podczas lekkiego nim ruszania, na kolanach z ruchem prawo lewo, w chuście, na mnie brzuch do brzucha itp itp, zanim trafię jaki sposób dziś preferuję to odchodzę czasem od zmysłów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 08:58   #2268
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

My dziś idziemy na to USG bioder, ale jutrzejsze szczepienie przesunęło się na 7.11 przez bajzel w przychodni. W sumie to nawet dobrze, bo i tak nic by z tego nie wyszło, skoro młody zakatarzony, ale już wiem, że to siedlisko chaosu i tyle.

Nie wiem czemu liczyłam na to, że dziecko będzie mi grzecznie zasypiało o 20 Synek dopasował się niestety do mamusi - sowy i przed 23 nie zasypia. Leży, macha wesoło kończynami, coś tam do siebie gada, żeruje, ale oczu nie zamknie i już.
Ja zaczynam poważnie myśleć o chuście, obawiam się, że w końcu siądą mi ręce albo kręgosłup, bo mały klocek jest coraz cięższy.


Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:00   #2269
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Oj chusta to zbawienie. Co prawda jak mój łapie szał to jest juz za późno na jego wiązanie, bo nie mogę go ogarnąć tak się wije i płacze. I tę lenny lamb tkaną skośno krzyżową polecam, jest miękka, bardzo łatwo ją dociągnąć, nie ślizga się.
My mamy biodra 5.11, a szczepienie 19.11

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-30, 09:01   #2270
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

A wasze dzieci mają jakieś stałe pory karmienia? Wiadomo +/-pół godziny. U nas to dzień do dnia nie podobny. Trudno mi wypracowac jakiś staly rytm. Grzes dzisiaj kończy 6tyg i dopiero pierwsza noc z jednym karmieniem. A rośnie skubaniecjak na drożdżach. 5kg na wadze i jakies +6cm, o ile dobrze zmierzyłam, tak jak pielęgniarka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:04   #2271
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

U nas przeważnie noc jest podobna: 1-1.30 i potem jakoś między 4-5, potem 7.30-8, a dzień to już eldorado

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:07   #2272
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
A wasze dzieci mają jakieś stałe pory karmienia? Wiadomo +/-pół godziny. U nas to dzień do dnia nie podobny. Trudno mi wypracowac jakiś staly rytm. Grzes dzisiaj kończy 6tyg i dopiero pierwsza noc z jednym karmieniem. A rośnie skubaniecjak na drożdżach. 5kg na wadze i jakies +6cm, o ile dobrze zmierzyłam, tak jak pielęgniarka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


U mnie wychodzą w miarę stałe. Czasem coś o 30min się przesunie bo to zależy o której wstanie na pierwsze karmienie. Czasem jest to 6, czasem 6:30. Później równo co 2h. Ale sprawa wygląda tak od jakiegoś tygodnia, może tricge dłużej. Wcześniej to był jeden wielki chaos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:08   #2273
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
A wasze dzieci mają jakieś stałe pory karmienia? Wiadomo +/-pół godziny. U nas to dzień do dnia nie podobny. Trudno mi wypracowac jakiś staly rytm. Grzes dzisiaj kończy 6tyg i dopiero pierwsza noc z jednym karmieniem. A rośnie skubaniecjak na drożdżach. 5kg na wadze i jakies +6cm, o ile dobrze zmierzyłam, tak jak pielęgniarka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mniej więcej jada o podobnych porach, choć rozstrzał to więcej niż pół godziny, np.rano od 6 do 7 żeruje długo i konkretnie (a ja o tej godzinie ledwie ciepła i śpiąca jednym okiem), potem koło 10-11. Kolejna mniej więcej stała pora to 19-20. Ogólnie w nocy je 2-3 razy, ale tylko zje, zmiana pieluchy i znów zasypia bez problemu. On baardzo lubi jeść, śmieje się, że obje mnie do kości

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:11   #2274
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Najczęściej powtarzającym się schematem jest u nas 8, 10.30-11, następnie jakoś 13.30-14, potem jest najczęściej chaos do wieczora, łapie krótkie drzemki i jak widzę że nie jadł 1.5h to mu daję bo nie chce by głodny zasnął głębiej bo zaraz wstanie z powrotem, więc mi się to przesuwa, przestałam notować ale chyba wrócę do tego jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:43   #2275
Marioosanegra
Raczkowanie
 
Avatar Marioosanegra
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 122
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

U nas zero rytmu. Na noc zasypia nie wcześniej niż o 23, śpi do 4-5, następne karmienie 6-7, potem śpimy razem nierzadko do 9-10. W dzień potrafi mieć drzemkę 3-4 godzinna, albo tylko krótkie po 20 minut... Metody zasypiania też różne, powtarzam sobie że tak małego dziecka nie można przyzwyczaić. A skok 8 tygodnia bardzo dał nam się we znaki.
Marioosanegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 09:49   #2276
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Marioosanegra Pokaż wiadomość
U nas zero rytmu. Na noc zasypia nie wcześniej niż o 23, śpi do 4-5, następne karmienie 6-7, potem śpimy razem nierzadko do 9-10. W dzień potrafi mieć drzemkę 3-4 godzinna, albo tylko krótkie po 20 minut... Metody zasypiania też różne, powtarzam sobie że tak małego dziecka nie można przyzwyczaić. A skok 8 tygodnia bardzo dał nam się we znaki.
O, to u nas metoda zasypiania jest akurat jedna - zawsze w dostawce, po kąpieli, jedzeniu i przewinięciu. W tle leci muzyka z radia, w pokoju zapalona tylko nocna "półzdechła" lampka, temperatura ok.20 stopni. Jeśli chce jeszcze dojeść, to proszę bardzo, ale innych rozrywek raczej nie proponuję; czasem włączam jakiś szum z aplikacji na telefonie i tyle. Póki co działa, ale wymaga w ciul cierpliwości, bo zajmuje tak ze trzy godziny

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 10:39   #2277
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Wrześniówki 2018 cz. 1

U nas na razie nie ma schematu snu i karmienia. Wydaje mi się, że nie ma co od takich maluszków wymagać, że dostosują się do jakiegoś schematu My nawet nie kąpiemy małej o tej samej godzinie, bo zawsze kąpię ją z mężem, a mąż o różnych godzinach wraca z pracy.

Edit: moja mała właśnie miała atak wrzasku 30 minut bez konkretnego powodu, w końcu ze zmęczenia usnęła. Brzuszek ma miękki, czysta pielucha, jest najedzona. Wczoraj wieczorem było to samo, też 30 minut panicznego wrzasku, aż szlochając usnęła. Ktoś ma pomysł co to może być? :/

Ona jest grzeczna i mało płacze, więc niepokoi mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3

Edytowane przez gilmoregirl92
Czas edycji: 2018-10-30 o 10:41
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 10:42   #2278
Marioosanegra
Raczkowanie
 
Avatar Marioosanegra
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 122
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
O, to u nas metoda zasypiania jest akurat jedna - zawsze w dostawce, po kąpieli, jedzeniu i przewinięciu. W tle leci muzyka z radia, w pokoju zapalona tylko nocna "półzdechła" lampka, temperatura ok.20 stopni. Jeśli chce jeszcze dojeść, to proszę bardzo, ale innych rozrywek raczej nie proponuję; czasem włączam jakiś szum z aplikacji na telefonie i tyle. Póki co działa, ale wymaga w ciul cierpliwości, bo zajmuje tak ze trzy godziny

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
Wow, tak kładziesz i zasypia? Bez płaczu i noszenia?
Marioosanegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 10:44   #2279
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Jestem w szoku. Moje dziecko zaczęło się "bawić" zabawką włożyłam jej do bujaczka pluszową piłeczkę z grzechotką i próbuje ją łapać, ruszać, trykac...wczoraj też miała styczność z tą zabawką i żadnej reakcji nie było a dzisiaj taka radość


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 10:47   #2280
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Marioosanegra Pokaż wiadomość
Wow, tak kładziesz i zasypia? Bez płaczu i noszenia?
Tak Od początku noszę go tylko w celach hmm..transportowych, "od - do". Czasem zaczyna płakać, ale zawsze ma powód po ogarnięciu którego przestaje Takie mam dziwne dziecko

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.