ugniatanie wloskow :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-03, 13:42   #1
agatii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 39
GG do agatii84

ugniatanie wloskow :)


hej! mam juz dosyc daremnych prob prostowania moich wlosow i dlatego postanowiłam powalczyc z nimi w inny sposob. Lekko mi sie lalują i podkrecaja na koncu, zauwazylam ze ładnie to wyglada jak je ugniote chocby jakims kremem do wlosow (odzywka np), ale efekt jest strasznie krotki. chcialabym sie was polecic jakich kosmetykow powinnam uzywac do takiego ugniatania wlosków na dluzszy czas. dziekuje z gory za odpowiedz.
agatii84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 14:06   #2
wrzesin
Raczkowanie
 
Avatar wrzesin
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: ugniatanie wloskow :)

mozesz nałozyc gume do stylizacji albo fluid przeznaczony do lokow, jezeli troche natluscisz wlosy to beda wygladaly zdrowsze,

po umyciu naloz gume albo fluid --> suszarka pod slabym nadmuchem zacznij ugniatac loczki, potem jak beda wilgotne naloz jeszcze raz na gume i wtedy juz do konca je wususz, jezeli masz wlosy dosyc podatne jak napisalas to efekt powinien byc nie zly
wrzesin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 15:31   #3
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Wink Dot.: ugniatanie wloskow :)

polecam pianke fruktis do loków lub welli do loków.Ja czasami używam sprężyny do włosów-to takie mleczko(patrz allegro)
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 21:32   #4
hustafka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4
Dot.: ugniatanie wloskow :)

fructis i wella fajne sa, fakt!
ja jeszcze bardzo lubie pianke welli shock waves - superskręt i krem z tej samej serii. na moich włosach utrzymuje się całkiem długo fajny efekt.
hustafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 12:35   #5
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Smile Dot.: ugniatanie wloskow :)

Cytat:
Napisane przez agatii84
hej! mam juz dosyc daremnych prob prostowania moich wlosow i dlatego postanowiłam powalczyc z nimi w inny sposob. Lekko mi sie lalują i podkrecaja na koncu, zauwazylam ze ładnie to wyglada jak je ugniote chocby jakims kremem do wlosow (odzywka np), ale efekt jest strasznie krotki. chcialabym sie was polecic jakich kosmetykow powinnam uzywac do takiego ugniatania wlosków na dluzszy czas. dziekuje z gory za odpowiedz.

dobrze trzyma na zelach do wlosow, najlepiej loreal invisibile (chyba jakos tak sie nazywa) albo pianka Timotei (taka w plynie- przezroczysta)

a pozatym jakiekolwiek kosmetyki modelujace i pielegnujace do wlosow kreconych powinny na dluzej utrwalic ten efekt. na dluzej czyli na caly dzien. Jezeli skret nie jest mocny to nie 'przezyje' nocy.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 14:46   #6
agatii84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 39
GG do agatii84
Dot.: ugniatanie wloskow :)

z woli scisloci chcialam dodac ze ja nie mam kreconych wlosow,one mi sie jakby niesfornie podwijają na koncach, poniewaz sa poniecieniowane. Walcze z tym od jakiegos czasu i probuje prostopwac, ale nic nie działa. Ostatnio jednak sobie jakby palcami zwiekszylam objetosc wloskow i wklepałam w nie jakas zwykłą pianke ktora miałam w domu i miałam takie ładne "ugniecione" włoski (sa do ramion), dzieki za wszystkie podpowiedzi pozdrawiam!
agatii84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 15:54   #7
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: ugniatanie wloskow :)

hihi... zdziwilabys sie widzac mnie teraz. Caly problem w tym ze jak obcielam (musialam bo zniszczylam rozjasnianiem) to nie chca sie krecic, zawsze mialam piekne krecone i chcialam proste i jak juz je mam to wogle sie nie ciesze.
Najlepsze jest to ze moje w zaleznosci od dlugosci robia rozne cuda, ale generalnie rzecz biorac jak patrze na fryzjerki ze one tez ugniataja w czasie suszenia wlosy (oczywiscie po zaaplikowaniue odpowiedniego srodka) to wiem ze to dobra metoda.
A i mi sie przypomnialo, moja fryzjerka czasami robi tak: psika lakierem na rece (no to musi byc taki co dlugo schnie) i lekko wciera go w wilgotne wlosy, to dobrze utrwala nie tylko krecone wlosy.
Polecam.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-04, 16:10   #8
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: ugniatanie wloskow :)

Ja tez miałam taki problem az w koncu kupiłam swietną prostownice:p no ale nie o tym. Włoski zawsze "ugniatałam" w ten sposób: na mokre włoski nakładałam zel super mocny obojetnie jaki i suszyłam suszarą, pozniej kiesy były suche tzn prawie suche podkrecałąm je na palcach i przypinałam "raczkami". jak juz wyschły całkiem to aplikowałam wosk i wygladały super. tak łądnie błyszczały i wogole. inny dobry sposob to dyfuzor a potem lakier do włosków. miłych eksperymentów życze
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-04, 16:11   #9
zabciam
Zadomowienie
 
Avatar zabciam
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 1 159
GG do zabciam
Dot.: ugniatanie wloskow :)

zapomniałam napisac ze jak je suszyłam po nałozeniu zel;u to je gniotłam w raczkach albo podkrecałam na palcach i takie rozne cuda niewidy robiłam:P
zabciam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 16:41   #10
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: ugniatanie wloskow :)

Ja mam podobne włoski, używałam lotionu w sprayu z Schockwave do włosów kręconych i był bardzo dobry (teraz mam piankę z tej firmy - jest gorsza) . Czasami podsuszyłam suszarką z dyfuzorem ...
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 10:45   #11
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: ugniatanie wloskow :)

Megie masz kręcone włosy i je ugniatasz? To podstawowa metoda w stylizacji włosów kręconych i na dodatek jedyna, która ich nie niszczy. Innymi jest podpinanie spinkami oraz okręcenie wokół palca.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kręconych, przeszukaj nasze forum.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-31, 10:49   #12
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: ugniatanie wloskow :)

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Megie masz kręcone włosy i je ugniatasz? To podstawowa metoda w stylizacji włosów kręconych i na dodatek jedyna, która ich nie niszczy. Innymi jest podpinanie spinkami oraz okręcenie wokół palca.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kręconych, przeszukaj nasze forum.
Ja kręcone ? Bym chciała, ale niestety nie. Kiedyś miałam proste jak druty ,ale po wycieniowaniu zaczęły być takie nijakie ( tak jak autorce podkręcają mi się lekko na końcu ) . A chciałam mieć takie fale, więc spróbowałam tego lotionu i podziałało . Tylko potem mi się skończyłam i kupiłam piankę z tej samej serii, bo myślałam że będzie jeszcze lepsza, a niestety nie.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 11:00   #13
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: ugniatanie wloskow :)

Każdemu co innego. Zajrzyj do dziennika, który mam podlinkowany w stopce, a zobaczysz od jakich włosów startowały dziewczyny. Też powiedziałabyś, że nijakie. Dziś mają przepiękne fale lub loki.

Skoro Twoje włosy są podatne na samo ugniatanie, mogą chcieć być kręconymi (typów skrętu jest co najmniej 12). Spróbuj naszych sposobów - ręcznikowania (plunking lub plopping), ugniatania już po umyciu, etc.
Pianki zawierają zwykle alkohol dlatego niemal żadna kręconowłosa z wizażu jej nie używa.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 14:01   #14
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: ugniatanie wloskow :)

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Każdemu co innego. Zajrzyj do dziennika, który mam podlinkowany w stopce, a zobaczysz od jakich włosów startowały dziewczyny. Też powiedziałabyś, że nijakie. Dziś mają przepiękne fale lub loki.

Skoro Twoje włosy są podatne na samo ugniatanie, mogą chcieć być kręconymi (typów skrętu jest co najmniej 12). Spróbuj naszych sposobów - ręcznikowania (plunking lub plopping), ugniatania już po umyciu, etc.
Pianki zawierają zwykle alkohol dlatego niemal żadna kręconowłosa z wizażu jej nie używa.
ja używam wellaflex do loków, nie zawiera alkoholu i bardzo bardzo sobie ją chwalę
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 16:52   #15
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: ugniatanie wloskow :)

Dlatego napisałam "pianki zawierają zwykle alkohol", nie napisałam, że zawsze. W ten sposób chcę zaznaczyć, jaki jej składnik jest niepożądany, zaś istnienia tych pozbawionych alkoholu pianek nie neguję
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.