Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł kolejnej części wątku
Mamusie wrześniowo-październikowe 2013 0 0%
Lipiec, sierpień szybko zleci, zaraz roczek skończą dzieci 7 21,21%
Lipiec, sierpień szybko zleci, zaraz pojdą nasze dzieci 0 0%
Mocno grzeje słońce. Wkrótce samodzielnie wszyscy biegać będziemy po łące 0 0%
Pilnuj mamo mnie, bo ciekawość świata ponosi mnie 0 0%
Świętujemy roczki i pierwsze stawiamy kroczki 1 3,03%
W tym wątku świętujemy. Pierwsze świeczki zdmuchujemy 2 6,06%
Wakacji czas szybko zleci i już roczek będą miały dzieci 1 3,03%
Zanim zdmuchnę pierwszą świeczkę, będę chodził już troszeczkę 14 42,42%
Chodzi, pełza i raczkuje każdy dzieciak też ząbkuje 0 0%
Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek dam rodzicom w prezencie na roczek 0 0%
Małe stópki stawiam śmiało, jestem zuszek jakich mało 8 24,24%
Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-30, 16:46   #1801
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Poli super że główka Lili urosła a wagą się nie przejmuj, może akurat miała gorszy okres

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
hurra!
zastanawiam się, jak technicznie Wasze dzieci jedzą omlety, kanapki, naleśniki itd. Julek ma tylko dwa zęby i nie pogryzie
Moja nie ma żadnego zęba i z chlebkiem sobie radzi, daje jej malutkie kawałki a ona to dziąsełkami rozciamkuje

Dzisiaj mnie tymi dziąsłami w nos :ugryzła: i zabolało tak, że zaczęłam zęba szukać, ale nie znalazłam

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
no ja bym nie chciała, ale jaka jest rada, jesli on sika co 2h?


Ale mam łamigłówkę, zgaduję kto jest kim
Dołożyłam się do łamigłówki

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Ale mnie chyba rozkminiłaś ? bo ja w Norwedze mieszkam

A kto zdał egzmain z norweskiego? :dz iekuje:
pisanie troszkę słabiej ale reszta z najwyższym wynikiem
i tym sposobem mam wypracowanie na środę już zadane i idę wypocić coś bo młoda śpi.
Gratki za egzamin,


U mnie jednak obyło się bez deszczu i udało się na spacer pójść Ale jakaś dziwna ta pogoda, na termometrze 25st, pochmurno, duszno jakoś... nie lubie takiej pogody.
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 16:48   #1802
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Same katarzyny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 16:49   #1803
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
Laryska sytuacja z przed chwili: Filip jadł jakies danie po 6 mcu indyk w pomidorach, zjadl pół małego słoiczka i na łyzeczkę juz nie otwieral buzi, widział ze przegryzam kluska śląskiego, dałam mu kawaleczek z reki zjadł i tak zjadł calego, polałam mu pokrojonego kluska ta jego zupą i dorosłym widelcem zjadl drugiego calego kluska.. wiec słoiczki sa beee fajne jest to co mama daje z reki bo sama tak je
Ja któregoś dnia w końcu posmarowałam chlebek tą papką z grudkami i dawałam po kawałeczku i zjadła, a na to samo łyżeczką odwracała głowę... Ale jogurt z owocami wcina łyżeczką tak, że aż się uszy trzęsą
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 16:52   #1804
kama1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 532
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Tassia, Motyl dzięki za rady odnośnie leków

Byłam u mojej pediatry i Zuzia ma anginę Wczoraj faktycznie mogło nic nie był oprócz gorączki bo u takich małych dzieci szybko się choroby rozwijają. I myślałam że się poryczę jak w przychodni miała 39,3 i zaczęła mieć drgawki A paracetamol dawałam 2 godz. wcześniej i pomógł na godzinę tylko
Od razu dostała syrop i jak jej spadła temp to dopiero ją zbadała i antybiotyk Zuzia dostała jeszcze w przychodni i nas lekarka wypuściła po 2 godz, ze zbitą gorączka i po dawce antyb. bo chciała zobaczyć czy nie ma uczulenia na składnik Amotaksu i czy będzie wszystko ok.

Mam nadzieje ze gorączka szybko minie bo się wykończę

Cytat:
Napisane przez kropla_deszczu Pokaż wiadomość

To chyba jesteśmy dwie takie wyluzowane ja też pozbylam się przewijaka.jak Alicja miała 3 miesiące

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
też bym się już pozbyła, ale mi wygodnie po kąpieli się ją tam "obrabia" czy jak ktoś jest to dzieciaki tam przewijamy tylko mój przewijak jest na stałe montowany do łóżeczka i w łazience nie mam miejsca za bardzo na niego. A jak sadzam Zuzię po kąpieli żeby ją wytrzeć ręcznikiem, to chce zejść z kibelka bo tylko tam ją mogę sadzać, bo nad pralką mam bojler nisko.

Cytat:
Napisane przez teacherka Pokaż wiadomość
Poziomkowa, obiecane zdjęcia albumu Zuzkowego. To ten na pierwsze trzy latka, więc miejsce na relację i zdjęcia z 2 i 3 urodzin również są.
ale fajne, chyba też zamówię Zuzi, kiedyś nad tym myślałam, jeszcze w ciąży i nie wiem sama czemu nie kupiłam.


Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A ja to dopiero wyglądam. Chodzę w śmiesznym koku bo leo zaraz mnie ciągnie za włosy. Ale najgorsze sa te klaczki nad czołem które odrastaja po tym masowym wypadaniu po porodzie. Stercza w górę a jest ich multum.
Maja juz 2,5cm wiec moze niedługo oklapna
ooooo to już wiem, skąd mam pod ładnie zrobioną grzywką takie małe kłaczki Zastanawiałam się czy moja fryzjerkę fantazja poniosła, ale już wiem, że Basia dobrze mnie obcięła


Cytat:
Napisane przez czaszka_ Pokaż wiadomość

kupilam te nakolanniki z nadzieją na cud
u nas po 2 dniach z nimi zaczęła raczkować bez i zasuwa

Cytat:
Napisane przez policzanka Pokaż wiadomość

Byłyśmy dziś u pediatra . Główka urosla!!nawet nie wiecie jak się ciesze

Gorzej z wagą od 7.05 przybrała tylko 100 gr.
Obiadki zaczynamy podawać zaczynając od poszczególnych warzyw. Czyli wszystko od nowa. .
super ze urosła

[QUOTE=Madziuchna27;470975 60]

Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
a jest w rosku? bo bym wypróbowała
w rossku nie widziała, mamy dla Zuzi i jest super, fajnie się pieni, jest wydajny i ładnie pachnie

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A używacie jeszcze proszku i płynu do płukania dziecięcego? ja tak i chyba nigdy nie przestanę, bo uwielbiam jak Leoś tak pachnie
odkąd Zuzia skończyła 4 mies to piore w naszym proszku, tylko bez płynu bo ja chyba uczulił.

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Nena gratuluje!!
kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 16:54   #1805
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Ale mnie chyba rozkminiłaś ? bo ja w Norwedze mieszkam

A kto zdał egzmain z norweskiego? :dz iekuje:
pisanie troszkę słabiej ale reszta z najwyższym wynikiem
i tym sposobem mam wypracowanie na środę już zadane i idę wypocić coś bo młoda śpi.
zdolna Ty gratulacje!!
Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
Widziałam ostatnio, coś strasznego Skąd to się bierze?!

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------



Ooo super! A gdzie pracujesz?
Wiesz ja chodzę na 9h dziennie +2h dojazdu, więc nie powiem, że mi tego brakowało, ale kasy już tak
pracuje u moich rodziców a właściwie to już prawie u siebie bo z siostra raczej to nam rodzice zostawią i tak głównie moja siostra zajmuje się firmą a tata jest dochodzący także właściwie u siebie:P
Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Ale ci fajnie ze w ogole masz taka możliwość
ojj tak masz racje bardzo się ciesze ze mama się zgodzila na razie dwa razy w tygodniu po 3 godzinki a po macierzyńskim mama w domu a ja do pracy sio
Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
Zazdroszczę!!! Ja czekam na to z niecierpliwością
oj uwierz że ja tez czekałam i zawsze lena mówiła tylko baba tata bądź dada ale jakos tak nie kierowała tego konkretnie do baby czy taty a mama jej tak ładnie wychodzi jak się na nia nie patrze czy cos a jak się popatrze to od razu bananka robi jak to mój tata mówi i Ty się kochana doczekasz
Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
to Mysza dał się Wam wybawic


długo ci spi Lenka u nas "obowiązkowo" pobudka o 6.oo, mimo wielu pobudek nocnych


a co porabiasz?

powiem Ci że fakt troszkę śpi ale to od niedawna tak w miare ładnie spi chociaż pobudki tez mamy nie jest tak kolorowo
generalnie praca biurowa, papierki faktury itd. itd.
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 16:55   #1806
kama1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 532
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Dołożyłam się do łamigłówki

ja też
kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 16:57   #1807
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez kama1987 Pokaż wiadomość
Byłam u mojej pediatry i Zuzia ma anginę Wczoraj faktycznie mogło nic nie był oprócz gorączki bo u takich małych dzieci szybko się choroby rozwijają. I myślałam że się poryczę jak w przychodni miała 39,3 i zaczęła mieć drgawki A paracetamol dawałam 2 godz. wcześniej i pomógł na godzinę tylko
Od razu dostała syrop i jak jej spadła temp to dopiero ją zbadała i antybiotyk Zuzia dostała jeszcze w przychodni i nas lekarka wypuściła po 2 godz, ze zbitą gorączka i po dawce antyb. bo chciała zobaczyć czy nie ma uczulenia na składnik Amotaksu i czy będzie wszystko ok.
ojej zdrowia dla malutkiej

dzięki to może jutro podejdę do natury jak tak polecacie ziajkę

Miki biega po domu za Olivką i marudzi bo ona przed nim spieprza
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 17:16   #1808
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
jejuuuu oglądam tvn24 i jacyś rodzice w usa specjalnie zostawili syncia dwuletniego w aucie w upale ten świat jest okropny
weź nic nie mów bo my jedliśmy obiad i też to oglądaliśmy po prostu potwory a nie ludzie ;(
Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Siemka

karolson- ja od piątku wiem o tej epidemii i przyznam szczerze, że miałam opory przed zlotem a po zlocie obserwowałam Małą bo jak zwykle chyba wszystkie dostępne tam zabawki musiała próbować załadować do buzi.

Aamelka- mi każdy dzień pasuje- tylko żeby nie padało tak jak dzisiaj...

kaska87- super, że wybawiliście się na weselu

policzanko- a może po prostu spróbuj ze swojego talerza dawać jej swoimi rękami troszkę ziemniaka, jak będzie jakaś marchewka to ją też podziabać widelcem i też z ręki dać do buzi...

angelikada- pochwal się co tam działasz?

tassia- a to nowość z tym tormentiolem- mi go dali w szpitalu jak Gosia była noworodkiem i miała odparzony tyłek.

czaszko- miałyśmy bełt po żółtku
a napisałam wyżej :P praca biurowa u rodziców
Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A używacie jeszcze proszku i płynu do płukania dziecięcego? ja tak i chyba nigdy nie przestanę, bo uwielbiam jak Leoś tak pachnie
ja używam bo nie wiadomo co Lene uczula i ma wciąż wysypke na brzuszku chociaż teraz po zyrtecu jest lepiej no ale zobaczymy co będzie dalej jak przestanie go już brać

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

ehh i stało się Lena spadła dzisiaj z łóżka nie mi a mojej mamie jak byłam w pracy.. mama odwróciła się tylko po telefon bo chciała jej włączyć suszarkę i jak się odwracała to Lena już leciała..jak mi to mówiła to aż się popłakała bo nie chciała ale przecież jej nie obwiniam stało się i już równie dobrze mogła mi spaść a niestety stało się to jej na szczęście Lena nie opadła na plecy a na brzuszek wiec głową nie przywaliła nie ma żadnego guza ani nic wiec mam nadzieje że będzie dobrze
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 18:15   #1809
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A używacie jeszcze proszku i płynu do płukania dziecięcego? ja tak i chyba nigdy nie przestanę, bo uwielbiam jak Leoś tak pachnie
używam balsam i płyn do płukania Dzidziuś

Byłam dziś w końcu u dentysty siedziałam na fotelu 2 godz i mi się kimło Dawno się tak nie zrelaksowałam Tylko, że za ten relaks wyjdzie do piątku 1200 zł
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 18:29   #1810
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
używam balsam i płyn do płukania Dzidziuś

Byłam dziś w końcu u dentysty siedziałam na fotelu 2 godz i mi się kimło Dawno się tak nie zrelaksowałam Tylko, że za ten relaks wyjdzie do piątku 1200 zł
że co ??? :P Ty jesteś dobra jak tam można się zrelaksować ?? ;p ja to się tam tylko stresuje pomimo znieczulenia
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 19:02   #1811
dodinha
Wtajemniczenie
 
Avatar dodinha
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wielkopolska/UK
Wiadomości: 2 119
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Dziewczyny wysypka przy tej trzydniowce gdzie wyłazi?Bo Helka ma na nóżkach i rączkach drobne czerwone punkciki,czy to może być trzydniówka?

Wysyłane z mojego GT-S7500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
3.10.13 Helenka
Always look on the bright side of life
dodinha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 19:13   #1812
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

W tym tygodniu jedziemy na pogrzeb pod Kraków, więc szykuje się wyprawa. Przejrzałam szafę i nie mam nic czarnego Ani dołu, ani żadnej góry. Ubieram się raczej na jasno i teraz mam problem, bo jesteśmy przed wypłatą muszę kupić spodnie/spódnicę, koszulę czy bluzkę i żakiet.
w zeszłym tyg oglądałam czarną spódnicę w lumpie, ale uznałam że czarnej i tak nie będę chciała nosić. myślicie że można iść w granatowych spodniach? albo mam jeszcze spódnicę od matury ale ma białe kółka, nie no muszę coś kupić tylko czasu mało i kasy też...
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 19:47   #1813
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

czeeee...znowu

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
nagotowałam Julkowi chyba z 6 słoików brokułów z kurakiem i pójdą won, bo kupiłam jakąś dziwną oliwę z oliwek, która ma jakiś gorzki posmak, o czym przekonałam się dopiero potem ohyda!
pewnie ta oliwa była stara i taką sprzedawali, wtedy jest taka gorzka, zjełczała.



Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
no jak ktoś ma 6 lat doświadczenia w bankowości i to od strony pracownika to moim zdaniem ma wiedze jak pracownicy kombinuja przed kontrolerem itd a i procedury mam oblatane, tyle że własnie w GNB kolege wzieli na to stanowisko i wrócil bo $ nie ta ...tyle ze tam dopiero takie stanowisko powstało rok temu... i fajna praca bo codziennie gdzie indziej i tez jazda autem a ja lubie

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

widziałyście ze zapalenie opon mózgowych szaleje na podlasiu? jakas epidemia na tvo info mówią
tak, dawałam o tym linka w K. dla Madziuchny.

Cytat:
Napisane przez rollercoaster_86 Pokaż wiadomość
LittleSpark piękna suknia!!!!

Ja miałam pronovias palace: http://www.deannabridals.com/pronovi...l#.U7FQzpR_tf0

ale wypożyczałam, bo na kupno nie byłoby mnie stać.
przepiękna! gdyby dali mi ją przyzmierzyć to mogłabym ją kupić,ale nie kojarzę,żeby wtedy były dostępne a w którym roku brałaś ślub?

Ja miałam San Patrick Pagoda,kupiłam w Madonnie w Krk http://www.preownedweddingdresses.co...da-Size-8.html

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
zakupilam wreszcie...
wiem rychło w czas...ale mi zeszlo a mysle ze sie jeszcze przyda
dla Zośki lub do fotelika tylem

https://www.youtube.com/watch?v=Kj81KC-Gm64

ha, tez to dzisiaj kupiłam, ale z BeSafe, taakie jak ma Matal my chcemy fotelik rwf także przyda się na długo

Cytat:
Napisane przez policzanka Pokaż wiadomość
Pytacie dlaczego tak z tymi obiadkami.
Chodzi o to ze Lilka od dłuzszego czasu nie toleruje obiadków w kazdej postaci.Po dwóch kęsach ma odruch wymiotny po kolejnych wszystko zwraca.zdaniem lekarki obiadek musi zjesc i skoro u Nas wygląda to jak wygląda to mozemy sprobowac przekonac ją najpierw do konkretnego warzywa a następnie dodawac inne.
moze Wy macie jakis pomysł jakbym mogła zachęcic Lile do jedzenia?
słoiczki z grudkami powodują odruch wymiotny,
dania przygotowane przeze mnie podziabne widelcem tak samo
probowalismy podac obiadek metodą blw i skonczyło się tez wymiotami..
dzis o dziwo wsuneła cały słoiczek łososia z cukinią,tylko ze to całkowita papka..z początku myslałam ze to grudki są winowajcą no ale jak zblendowałam dodatkowo słoiczek który takowe posiadał to tez nie chciała go jesc..ehhh Lila osiwieje przez Ciebie!!
ojeju, moja też ostatnio kiepsko je, ale nie ma odruchu wymiotnego. Nie umiem doradzić, ale to co zaleciła lekarka brzmi sensownie.
Łosoś z cukinią Bobovity to ulubiony słoiczek Tusi, jego właśnie zawsze zje

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
jejuuuu oglądam tvn24 i jacyś rodzice w usa specjalnie zostawili syncia dwuletniego w aucie w upale ten świat jest okropny
taaa teraz to się stanie jakimś sposobem na pozbywanie się dzieci, taak,zeby wydawało się,że to było przypadkowe...: mur:

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A używacie jeszcze proszku i płynu do płukania dziecięcego? ja tak i chyba nigdy nie przestanę, bo uwielbiam jak Leoś tak pachnie
ja używam żelu z Jelpa i mam nadal zamiar. raz,że zapach dzidziusiowy, a dwa,że jednak mniej w nim tej chemii itp. ogólnie staram się uzywać jak najmniej kosmetyków dla Tusi, chusteczek używamy tylko w razie konieczności, krem do pupy to Linomag, ale nie przy każdej zmianie pieluchy, na odparzenia ewentualnie Bepanthen albo Sudocrem, ale u nas to baardzo rzadko. Do kąpieli emolient lub w wodzie. Jedynie w sumie do mycia włosów używamy płynu z Ziajki.
jednak nie można przesadzać z kosmetykami i chemią,żeby dziecku nie narobić problemów z alergiami.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez dodinha Pokaż wiadomość
Dziewczyny wysypka przy tej trzydniowce gdzie wyłazi?Bo Helka ma na nóżkach i rączkach drobne czerwone punkciki,czy to może być trzydniówka?

Wysyłane z mojego GT-S7500 za pomocą Tapatalk 2
mnie lekarka przestrzegała,że właśnie na rączkach i nózkach nie wyłazi po trzydniówce. Na buzi, brzuchu i plecach.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 19:47   #1814
policzanka
Wtajemniczenie
 
Avatar policzanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Police k/Szczecina
Wiadomości: 2 440
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
właśnie jak nauczyć dziecko jedzenia czegokolwiek, co nie jest papką
Emilka się krztusi, ma odruch wymiotny, nawet w trakcie jedzenia chrupek kukurydzianych o grudkach w zupkach już nie wspomnę
ja też z chęcią się dowiem jak to zrobić . U nas jest identyko.

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Siemka

karolson- ja od piątku wiem o tej epidemii i przyznam szczerze, że miałam opory przed zlotem a po zlocie obserwowałam Małą bo jak zwykle chyba wszystkie dostępne tam zabawki musiała próbować załadować do buzi.

Aamelka- mi każdy dzień pasuje- tylko żeby nie padało tak jak dzisiaj...

kaska87- super, że wybawiliście się na weselu

policzanko- a może po prostu spróbuj ze swojego talerza dawać jej swoimi rękami troszkę ziemniaka, jak będzie jakaś marchewka to ją też podziabać widelcem i też z ręki dać do buzi...

angelikada- pochwal się co tam działasz?

tassia- a to nowość z tym tormentiolem- mi go dali w szpitalu jak Gosia była noworodkiem i miała odparzony tyłek.

czaszko- miałyśmy bełt po żółtku
Kochana dziękuję za radę . również próbowałam robić tak jak napisałaś ale to też nie skutkuje

Jejciu miałam coś jeszcze pocytowane ale uciekło. Musze się cofnąć. .
policzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:03   #1815
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Misia powinna już była wylądować i pewnie jedzie do domu.

A u nas się jakoś ciszej zrobiło Encia już śpi, Eda je kolację, a ja chyba poćwiczę i idę spać, bo pogoda nadal do bani
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:24   #1816
policzanka
Wtajemniczenie
 
Avatar policzanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Police k/Szczecina
Wiadomości: 2 440
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
to Mysza dał się Wam wybawic



super!!! bardzo się cieszę!

mój też słabo przybiera;/ i ztego powodu robiliśmy teraz podstwaowe badania, jesli cię to martwi to zrób moczi morfo dla spokoju



długo ci spi Lenka u nas "obowiązkowo" pobudka o 6.oo, mimo wielu pobudek nocnych



mam nadzieję że Hani wróci apetyt jak ząbki wyjdą


dobrze ze cos dziala
na mojego i takie metody próbowałam a ten : usta zacisnięte i kiwanie głową.






a co porabiasz?





mielismy iśc z Młodym wesprzec tatę (prowadzi dziś konfernecję) ale młody śpi a wszytsko zaczyna się o 15
dziękuje za radęsprobuje zrobic tak jak lekarka zaleciła i jesli to nie pomoze to zrobie te badania.

Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
Kochana widzę Twoja Lilka to ten sam przypadek co moja Maja. Moja rada: ugotuj jej ziemniaka + brokuł + seler + pietruszka + marchewka + kalafior (albo bez), dodaj na koniec łyżeczkę kaszki manny zblenduj i sprawdź czy będzie jadła

Maja również miała odruch wymiotny po słoikach, po grudkach w jedzeniu, a teraz jesteśmy na etapie jedzenia obiadków zgniecionych widelcem Choć ma takie dni, że zje tylko papkę zblendowaną.

Kazda rada jest dobra!Dzięki Ci Agusiu-napewno wypróbuje Twoj spsoób!


motylku-z tego co zauwazyłam to sporo dzieciaczków lubi ten smakjaki jest jeszcze Wasz ulubiony?
policzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:31   #1817
Madziuchna27
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuchna27
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 359
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez karolson Pokaż wiadomość
widziałyście ze zapalenie opon mózgowych szaleje na podlasiu? jakas epidemia na tvo info mówią
my chodzimy na rehabilitację do tego szpitala, gdzie leżą te dzieci rehabilitantka zapewniła, że nic nam nie grozi....

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
aaa miałam Wam pisać
od urodzenia Mikiego do kąpieli używaliśmy kosmetyków hipp, ale ostatnio kupiłam na próbę płyn do ciała i włosków z babydream i przy nim zostaniemy bo jest połowę tańszy niż hipp i większy o 100ml na plus także zapach- ładniejszy niż hipkowy
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html

czasem go podkradam
spoko, może kiedyś i my spróbujemy, bo szkoda mi fory na te oilatumy i emoliumy

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A używacie jeszcze proszku i płynu do płukania dziecięcego? ja tak i chyba nigdy nie przestanę, bo uwielbiam jak Leoś tak pachnie


Cytat:
Napisane przez agusiamaskota Pokaż wiadomość
O kurczaczki nie wiem... Ja kupiłam w naturze za całe 6zł z groszem za 400ml, w aptece też widziałam


Cytat:
Napisane przez kama1987 Pokaż wiadomość
Tassia, Motyl dzięki za rady odnośnie leków

Byłam u mojej pediatry i Zuzia ma anginę Wczoraj faktycznie mogło nic nie był oprócz gorączki bo u takich małych dzieci szybko się choroby rozwijają. I myślałam że się poryczę jak w przychodni miała 39,3 i zaczęła mieć drgawki A paracetamol dawałam 2 godz. wcześniej i pomógł na godzinę tylko
Od razu dostała syrop i jak jej spadła temp to dopiero ją zbadała i antybiotyk Zuzia dostała jeszcze w przychodni i nas lekarka wypuściła po 2 godz, ze zbitą gorączka i po dawce antyb. bo chciała zobaczyć czy nie ma uczulenia na składnik Amotaksu i czy będzie wszystko ok.

Mam nadzieje ze gorączka szybko minie bo się wykończę
bidusia
Dużo zdrówka!

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
ehh i stało się Lena spadła dzisiaj z łóżka nie mi a mojej mamie jak byłam w pracy.. mama odwróciła się tylko po telefon bo chciała jej włączyć suszarkę i jak się odwracała to Lena już leciała..jak mi to mówiła to aż się popłakała bo nie chciała ale przecież jej nie obwiniam stało się i już równie dobrze mogła mi spaść a niestety stało się to jej na szczęście Lena nie opadła na plecy a na brzuszek wiec głową nie przywaliła nie ma żadnego guza ani nic wiec mam nadzieje że będzie dobrze

Dobrze, że Lence nic się nie stało.
Ja przeżywałam, jak mi Julek walnął tyłem głowy o panele

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
używam balsam i płyn do płukania Dzidziuś

Byłam dziś w końcu u dentysty siedziałam na fotelu 2 godz i mi się kimło Dawno się tak nie zrelaksowałam Tylko, że za ten relaks wyjdzie do piątku 1200 zł
to co Ty, złote plomby wstawiasz?

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
pewnie ta oliwa była stara i taką sprzedawali, wtedy jest taka gorzka, zjełczała.

kupiłam już lepszą
__________________

Madziuchna27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:34   #1818
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Poli zadowolona jesteś z Attipas'ów?
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 20:35   #1819
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

miałam wam jeszcze napisać , mama kupiła dla Małego skarpetki w dokładnie takie same wzorki co kupowałam body w biedronce,u mnie ich nie było a u mamy w mieście już jako przecenione ,3szt za 4 zł
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 21:25   #1820
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Hej
Doczytałam wszystko, ale wybaczcie, nie odniosę się zbyt szczegółowo. Mam tu u rodziców taki internet, że można sie załamac próbując zrobić cokolwiek nawet nie jestem w stanie zobaczyć zdjęć ze zlotu, więc pewnie tylko wątek będę się starała podczytywać.

Muszę potwierdzić, że po zlocie dzieciaki nabierają nowych umiejętności Miłosz zaczał raczkować, siada już sam bez podpiernia no i wstaje wszędzie jak nakręcony.
Rano wstał z niewielkim katarem i dziś były dwie luźne kupy, więc może w końcu jakiś ząb idzie.

A poza tym za godzinę kończy 9 miesięcy

Ja jestem wykonczona. Wczoraj mi teśc powiedział, że bardzo źle wyglądam i już mam się nie odchudzać, bo aż mam oczy zapadnięte dziś podobnie mi dowaliła mama, tyle że to nie wina odchudzania, a raczej braku snu i porządnego odpoczynku. Dla przykładu wczoraj poszłam spać po 23, Miłosz dziś zrobił pobudkę o 4.50 i wstawałam w międzyczasie 3 razy Z reguły śpię 1-1,5h dłużej, ale i tak nie sądzę żeby w tym czasie można było się wyspać i wypocząć. Ale na prawde dziś poczułam się bardzo, bardzo zmęczona i zupełnie bez sił.

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ktore mnie juz poznaly poradzcie co mam zrobic z wlosami? Kolor? Ciecie? ostatnio czuje sie staro i nie moge na siebie patrzec. Chyba pora cos zmienic tylko czy ja odwaze sie ciachac wlosy ktore tyle czasu zapuszczalam
uważam, że masz świetne włosy, piękne i zadbane, które bardzo do Ciebie pasują z długości bym nie cięła, jeśli grzywka to prosta i ewentualnie jakies jaśniejsze refleksy

Cytat:
Napisane przez policzanka Pokaż wiadomość
Byłyśmy dziś u pediatra . Główka urosla!!nawet nie wiecie jak się ciesze

Gorzej z wagą od 7.05 przybrała tylko 100 gr.
Obiadki zaczynamy podawać zaczynając od poszczególnych warzyw. Czyli wszystko od nowa. .
super, że główka rosnie
a z wagą u nas podobnie, już nie wiem ile czasu waży około 8 kg

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
U nas już 6 ząbków Dziś przebiła się druga górna prawa dwójka
brawo

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
A kto zdał egzmain z norweskiego? :dz iekuje:
pisanie troszkę słabiej ale reszta z najwyższym wynikiem
i tym sposobem mam wypracowanie na środę już zadane i idę wypocić coś bo młoda śpi.
gratulacje kujonie

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
A używacie jeszcze proszku i płynu do płukania dziecięcego? ja tak i chyba nigdy nie przestanę, bo uwielbiam jak Leoś tak pachnie
od paru miesięcy juz nie

Cytat:
Napisane przez kama1987 Pokaż wiadomość
Byłam u mojej pediatry i Zuzia ma anginę Wczoraj faktycznie mogło nic nie był oprócz gorączki bo u takich małych dzieci szybko się choroby rozwijają. I myślałam że się poryczę jak w przychodni miała 39,3 i zaczęła mieć drgawki A paracetamol dawałam 2 godz. wcześniej i pomógł na godzinę tylko
Od razu dostała syrop i jak jej spadła temp to dopiero ją zbadała i antybiotyk Zuzia dostała jeszcze w przychodni i nas lekarka wypuściła po 2 godz, ze zbitą gorączka i po dawce antyb. bo chciała zobaczyć czy nie ma uczulenia na składnik Amotaksu i czy będzie wszystko ok.

Mam nadzieje ze gorączka szybko minie bo się wykończę
duzo zdrowia dla Zuzi
fajne podejście lekarki
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 21:33   #1821
dodinha
Wtajemniczenie
 
Avatar dodinha
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wielkopolska/UK
Wiadomości: 2 119
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Jaika doczytałam,że Emilka ma już 6 ząbków!!Matkoo,ale dużo,a Helka ani jednego,nawet zero oznaków zbliżania się ząbkowania.Nie wiem co z tym moim dzieckiem,ze wszystkim ma takie tyły
__________________
3.10.13 Helenka
Always look on the bright side of life

Edytowane przez dodinha
Czas edycji: 2014-06-30 o 21:35
dodinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 21:51   #1822
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Widzialyscie nowe promocje Rossne? Huggiesy zielone 3-pak za 11,49 Wiem ze sporo dziewczyn ich uzywa, dla nas sa numerem 1 od narodzin Julka
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 22:04   #1823
Madziuchna27
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuchna27
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 359
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Dziewczyny, jakie mleka kupujecie, tzn. ile gramów? I ile pudełek w miesiącu zużywacie? Kurde, jak to szybko idzie i jakie to jest drogie za KP prawie 10 miesięcy!

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Widzialyscie nowe promocje Rossne? Huggiesy zielone 3-pak za 11,49 Wiem ze sporo dziewczyn ich uzywa, dla nas sa numerem 1 od narodzin Julka
na pewno kupię.
__________________


Edytowane przez Madziuchna27
Czas edycji: 2014-06-30 o 22:03
Madziuchna27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 22:05   #1824
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie mleka kupujecie, tzn. ile gramów? I ile pudełek w miesiącu zużywacie? Kurde, jak to szybko idzie i jakie to jest drogie za KP prawie 10 miesięcy!
My kupujemy Hipp, puszka 800g po ok 37zl w Lidlu. Zuzywamy 3 puszki, ale Julek pije malo mleka (w nocy 150, w dzien 2 razy po 120 ktore nie zawsze dopija i z 4 miarki do kaszki wieczorem).
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 22:05   #1825
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Madziuchna nam idzie 3x 800g miesięcznie kupuję enfamil przeważnie w promocji za ok 44-45zł
__________________


Edytowane przez kaska87
Czas edycji: 2014-06-30 o 22:06
kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 22:17   #1826
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez Madziuchna27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie mleka kupujecie, tzn. ile gramów? I ile pudełek w miesiącu zużywacie? Kurde, jak to szybko idzie i jakie to jest drogie za KP prawie 10 miesięcy!

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------


na pewno kupię.
nam opakowanie 600 g idzie na tydzien wiec 4 paczki po 25 zeta
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 22:23   #1827
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Czyli srednio wychodzi 2400g na miesiac
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 22:36   #1828
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

staram sie podczytywac ale jakos nie moge sie wbic na watek... nie kupuje nowych fotelikow i wozkow a i tak jakbym kupowala to jakas tanioche, nie kumuje bucikow bo moje dziecko raczkuje, ale i tak jestem dumna bo biega na czworaka w tydzien z sunięcia do biegu!!!

poza tym z ladan bylismy dzis na plazy, kazda z dziewczynek inaczej raczkuje smiesznie to wyglada: moja jakby ciagnie nogi zgiete za soba, a julka udaje żołnierza julka boi sie morza, a nati by wlazła na czworaka w fale... mam nadzieje ze jutro tez bedzie taka pogoda przynajmiej to sobie pojezdzimy
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 23:16   #1829
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Nie mogę usnąć
Coś mało dzisiaj napisalyscie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 23:19   #1830
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Jeden "papa", drugi "brawo", każdy bobas rośnie żwawo! Mamy IX-X 2013 cz. XII

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Nie mogę usnąć
Coś mało dzisiaj napisalyscie


ja oglądam dogrywkę meczu i walczę ze sobą bo oczy mi się zamykają
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-28 14:09:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.