J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-05, 13:22   #1
XoBlairoX
Zakorzenienie
 
Avatar XoBlairoX
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: world
Wiadomości: 4 564

J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO


Cześć dziewczyny zakładam nowy wątek bo chciała bym was sie o coś spytać a nie znalazłam tego nigdzie na wizazu no więc tak Idę we wrzesniu do liceum i dostałam sie do klasy z j.francuskim i zastanawiam się czy podołam temu językowi słyszałam b dużo o tym ze jest on strasznie trudny i praktycznie nie do opanowania czy to prawda ?? trochę sie przestraszyłam jak to usłyszłąm a info z netu tylko utwierdzajam mnie w tym przekonaniu. Język ten wydaje mi sie byc b fajny nikt w mojej rodzinie sie go jeszce nie uczył wiec u nich odp nie mam co liczyc i tak sie zastanawiam co zrobic bo jest mozliwosc przeniesienia się do klasy z j.niemieckim ale jakos nie szczegolnie podoba mi sie ten jezyk.Nie wiem co zrobic zostać w tej klasie czy przeniesc sie do innej ?? w tej 2 klasie ikogo nie znam i jest to troche słąbsza klasa no niewiem juz sama
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Podpiszesz? Ja już to zrobiłam a Ty ??

XoBlairoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 13:37   #2
Mmargarita007
Raczkowanie
 
Avatar Mmargarita007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 160
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Język francuski wcale nie jest taki trudny. Przynajmniej dla mnie, bardzo łatwo przyswajam obce zwroty i gramatykę. Uczyłam się zarówno francuskiego jak i niemieckiego i nie widzę zbytniej różnicy w poziomie trudności, przy czym francuski polubiłam bardziej - według mnie po prostu ładniej brzmi
__________________

"Weź swój los w swoje ręce, a ręce daj w górę. Złota rybka? Zapomnij! Poszła na emeryturę"
Łona

Mmargarita007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 13:37   #3
TenderRose
Raczkowanie
 
Avatar TenderRose
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 56
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Ja uczę się od 2 lat francuskiego i też idąc do szkoły nie byłam w 100% do niego przekonana. Jednak wydaje mi się że ludzie przesadzają. Jak trafisz na fajną nauczycielkę, która będzie umiała wszystko wyjaśnic powoli i zrozumiale to myślę że sobie poradzisz. Mi osobiście język niemiecki też się nie podoba. A wydaje mi się, że znajomośc francuskiego jest czymś naprawdę fajnym i na pewno warto go znac
TenderRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 14:37   #4
Leosia69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: .
Wiadomości: 39 909
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Mój Tz miał w liceum j.francuski i przechodził po prostu katusze tak jak i reszta klasy ale to chyba dlatego, że miał dziwna strasznie nauczycielke
__________________

Leosia69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 14:51   #5
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Ja ucze się niemieckiego jako drugi język, on wcale nie jest taki trudny Ale na Twoim miejscu zostałabym w klasie z francuskim, wydaje mi się ze jest to mniej popularny język, poza tym masz już tam znajomych no i jak sama piszesz jest to lepsza klasa...
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 15:13   #6
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Ja uczyłam się i niemieckiego(gimnazjum) i francuskiego(liceum). Łatwiejszy do opanowania wydał mi się niemiecki, ale francuski jest zdecydowanie ładniejszy jak jest już przyswojony. Nie lubię niemieckiego jest taki twardy i szorstki za to francuski zdecydowanie ciekawiej brzmi, jak nauczycielka w szkole mówiła tak płynnie to mogłam jej słuchać i słuchać Także polecam zostać na francuskim, to wcale nie taka straszna sprawa.
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 16:05   #7
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Francuski nie jest trudny. Tylko trzeba mieć chęci do nauki i dobrego nauczyciela, który w klarowny sposób wytłumaczy.
Czasy są do opanowania, tak samo jak w angielskim, trudności na początku może sprawić wymowa i czytanie. Ale nie ma się czego bać, zobaczysz, że to bardzo ładny i przyjemny język
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 16:12   #8
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

gdybym tylko mogła wybierać, to francuski.
niemiecki jest be, po prostu nie znoszę jego brzmienia a musialam się prawie 2 lata uczyć
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 16:38   #9
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Ja co prawda nigdy nie uczyłam się francuskiego, ale zdecydowanie wolę niemiecki. Po prostu ten język mi się podoba.

W liceum przydzielono mnie do grupy francuskiej, ale od razu przeniosłam się niemieckiej - na szczęście była taka możliwość.

Zastanów się, który język bardziej Ci się podoba, którego CHCESZ się uczyć, który według Ciebie ładniej brzmi. Jeżeli język będzie Ci się podobał, będziesz się uczyła z przyjemnością
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 16:39   #10
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Jak jesteś w miarę rozgarnięta i potrafisz zasiąść i się nauczyć - polecam francuski. Piękny i ciekawy język i wcale nietrudny, ale jak pisałam, raczej dla tych, co mają zdolności i CHĘĆ do nauki i przyswajania pewnych rzeczy.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 16:57   #11
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Też miałam dylemat i wybrałam francuski. Mimo, że się nie przykładałam za bardzo do tego przedmiotu, to miałam zawsze 5 i dorównałam czy nawet przewyższyłam osoby, które tego języka uczyły się w gimnazjum.
W sumie dzięki temu, że gramatykę szybko łapałam. Dla mnie ona wcale aż taka skomplikowana nie jest, ale trudniejsza niż angielska.
Najgorsze w tym języku są dla mnie akcenty. Nigdy nie wiem, gdzie je postawić.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 16:58   #12
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Hm, wszystko zależy od podstaw. Jeżeli opanujesz dobrze podstawy języka, to nie bój się go uczyć, dasz radę

I spójrz też pod innym kątem. W LO częściej pojawia się niemiecki, francuski rzadziej. Więc będziesz mieć większą szansę na... cokolwiek, pracę albo coś innego.
I jeszcze: w Niemczech dogadasz się po angielsku, a we Francji, no cóż, wiadomo, angielski również, ale Francuzi wolą posługiwać się własnym językiem.
To tak od strony praktycznej

Nic nie zmieniaj i ucz się francuskiego, fajniejszy język!
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 17:09   #13
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Też miałam dylemat i wybrałam francuski. Mimo, że się nie przykładałam za bardzo do tego przedmiotu, to miałam zawsze 5 i dorównałam czy nawet przewyższyłam osoby, które tego języka uczyły się w gimnazjum.
W sumie dzięki temu, że gramatykę szybko łapałam. Dla mnie ona wcale aż taka skomplikowana nie jest, ale trudniejsza niż angielska.
Najgorsze w tym języku są dla mnie akcenty. Nigdy nie wiem, gdzie je postawić.
Ja nie umiem wymówić "r" - tego ładnego, jak na filmach
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 17:32   #14
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Ja to "r" umiem, chociaż nigdy nie uczyłam się francuskiego. Za to mam problemy z "r" niemieckim, mam wtedy uczucie pocierania gardła pumeksem
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 17:48   #15
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Ja nie umiem wymówić "r" - tego ładnego, jak na filmach
Mnie to czasem wychodzi, ale rzadko.
Za to miałam kolegę w klasie, który z francuskiego praktycznie nic nie umiał, ale umiał czytać z takim fajnym "r" właśnie.

No i babka nam zawsze powtarzała, że w ogóle źle mówimy po francusku, bo Francuzi mówią "optymistycznie"
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 18:43   #16
XoBlairoX
Zakorzenienie
 
Avatar XoBlairoX
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: world
Wiadomości: 4 564
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

dzieki dziewczyny za rady chyba zostanę z tym francuskim xD
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Podpiszesz? Ja już to zrobiłam a Ty ??

XoBlairoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 19:03   #17
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
gdybym tylko mogła wybierać, to francuski.
niemiecki jest be, po prostu nie znoszę jego brzmienia a musialam się prawie 2 lata uczyć
zgadzam się, ja się uczyłam niemieckiego 6 lat, w tym dwa razy od podstaw i nadal nic nie umiem
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 19:33   #18
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
zgadzam się, ja się uczyłam niemieckiego 6 lat, w tym dwa razy od podstaw i nadal nic nie umiem
ja niemieckiego uczyłam się 10 lat
a jak poszłam na studia, to okazało się jak niegdy dotąd, że uczelnia stawia na angielski i wszyscy bedziemy sie uczyli angielskiego, ci co zdawali angielski to beda sie go teraz uczyć na rozszerzeniu a ci którzy zdawali na maturze inny jezyk bedą uczyli sie podstaw angielskiego To umiałam jeszcze zrzierżyć, ale od drugiego roku wchodzi nam dodatkowy język i musimy wybrać, jako że jestem na podstawie angola bede miec też podstawę drugiego języka którym będzie albo niemiecki albo francuzki ;/ i wybieram niemiecki, bo nie chce aby 10 lat nauki w tym jeszcze 3 lata nauki zawodowego niemieckiego poszła na marne.
Więc ja bym nie wybrała francuzkiego, no ale jeżeli ty chcesz a jesteś dopiero w liceum to popieram, bo ja po 10 latach nie przekwalifikuje się hehe
ja bym wybrała włoski ale u mnie tez go nie ma ;(
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 20:24   #19
lady_chwila
Zakorzenienie
 
Avatar lady_chwila
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8 815
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Też szłam do klasy z francuskim z takim nastawieniem jak Ty. Teraz jestem po dwóch latach nauki tego języka i po prostu go pokochałam! Wcale nie jest taki trudny, ale na prawdę musisz uczyć się na bieżąco I to wystarczy
lady_chwila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 20:44   #20
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

francuski nieco trudniejszy, ale zarazem cudowny w brzmieniu
więc jeśli nie chcesz sie kierować ilością poświeconego czasu na naukę, bierz francuski
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 21:31   #21
madziolaxd
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 255
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

u mnie nie w szkole pierwszego wyboru mat-geo było albo z niemieckim albo z rosyjskim. na pierwsza pref złożyłam niemiecki bo do tej klasy był wyższy próg i do tej się dostałam ;p w sumie to nic z tego niemca nie umiem ale dobra ;p
__________________
from behind of empty walls ♥
jeszcze 8 !
madziolaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 21:33   #22
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez lady_chwila Pokaż wiadomość
Też szłam do klasy z francuskim z takim nastawieniem jak Ty. Teraz jestem po dwóch latach nauki tego języka i po prostu go pokochałam! Wcale nie jest taki trudny, ale na prawdę musisz uczyć się na bieżąco I to wystarczy
O tak. Jak zdarzało mi się miesiąc nie zaglądać do zeszytu to już nie pamiętałam passe compose
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 00:01   #23
lady_chwila
Zakorzenienie
 
Avatar lady_chwila
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8 815
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
O tak. Jak zdarzało mi się miesiąc nie zaglądać do zeszytu to już nie pamiętałam passe compose
Ja mam b. wymagająca nauczycielkę, trzeba umieć na każdą lekcję, czasem narzekam, ale wiem, że dzięki temu więcej umiem
lady_chwila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 08:58   #24
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Passe compose - tego to chyba nigdy nie zapomnę, bo nas ciągle tym "gnębiła".

I na każdym sprawdzianie mieliśmy też zadania z gramatyki, takie ze wszystkiego co braliśmy od początku nauki. Podstawy każdego czasu, powiedzmy. Ale w sumie to dobre było, bo tak szybko się nie zapominało o tym.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 11:11   #25
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

moze zacznij sie uczyc w wakcje takich podstaw, bedzie Ci latwiej i bedziesz pewniej się czula
francuski jest do przejscia ;]
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 11:30   #26
XoBlairoX
Zakorzenienie
 
Avatar XoBlairoX
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: world
Wiadomości: 4 564
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

chyba wałsnie tak zrobie już szukam programów do nauki Francuskego w necie xD
__________________
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Podpiszesz? Ja już to zrobiłam a Ty ??

XoBlairoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 15:26   #27
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

ja bym brała francuski, bo niemiecki już jakoś znam ale na poważnie francuski jest rzadszym językiem i wydaje się ładniejszy
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 15:35   #28
winehouse18
Raczkowanie
 
Avatar winehouse18
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: KrakOFF
Wiadomości: 60
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez XoBlairoX Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny zakładam nowy wątek bo chciała bym was sie o coś spytać a nie znalazłam tego nigdzie na wizazu no więc tak Idę we wrzesniu do liceum i dostałam sie do klasy z j.francuskim i zastanawiam się czy podołam temu językowi słyszałam b dużo o tym ze jest on strasznie trudny i praktycznie nie do opanowania czy to prawda ?? trochę sie przestraszyłam jak to usłyszłąm a info z netu tylko utwierdzajam mnie w tym przekonaniu. Język ten wydaje mi sie byc b fajny nikt w mojej rodzinie sie go jeszce nie uczył wiec u nich odp nie mam co liczyc i tak sie zastanawiam co zrobic bo jest mozliwosc przeniesienia się do klasy z j.niemieckim ale jakos nie szczegolnie podoba mi sie ten jezyk.Nie wiem co zrobic zostać w tej klasie czy przeniesc sie do innej ?? w tej 2 klasie ikogo nie znam i jest to troche słąbsza klasa no niewiem juz sama
czesc ja skonczylam liceum a tym roku...ale 3 lata temu mialam podobny dylemat ..powiem tak zdecydowalam sie na niemiecki poniewaz wydal mi sie łatwiejszy niz francuski. prawda jest jednak taka ze majac cala pods i gim tylko 1 jezyk jakim jest j. ang trudno jest zaczac uczyc sie drugiego..owszem kwestia nauczycielki i Twoich mozliwosci.. ja zle wybralam ponieaz na niemieckim mialam w grupie osoby ktore w gim mialy niemiecki i 'czaiły' mniej wiecej po 3ch latach nauki co jest grane.. w przeciwienstwie do nas..ktorzy zaczynali od podstwaw.. bardzo trudny nie jest ..idzie sie nauczyc ja wyszlam w 4rka na koncu... za to moje kolezanki z 3giej grupy ktore zdecydowaly sie na francuski na poczatku mialy o niebo lepiej niz my... przede wszystkim wszysc zaczynali od zera... za to z koncem 3ciej klasy w gole z roku na rok mieli co0oraz trudniej ...wybor nalezy do Ciebie..prawda jest jedank taka ze w ciagu 3ch lat liceum zadnego z tych jezykow nie nauczy sie perfect... to peda tylko podstawy. powodzenia
winehouse18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 16:12   #29
tysiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar tysiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 034
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

z tego, co słyszałam i troszkę z własnego doświadczenia, stwierdzam, że niemiecki jest prostszy, ale i francuskiego można się nauczyć.. ;p
to zależy jak języki przyswajasz.. jednemu przychodzi to ciężej innym bez problemu ;**
__________________
ale ze mnie zmarźluch..
tysiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 16:42   #30
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: J.Francuski czy J.Niemiecki do nauki w LO

Cytat:
Napisane przez winehouse18 Pokaż wiadomość
czesc ja skonczylam liceum a tym roku...ale 3 lata temu mialam podobny dylemat ..powiem tak zdecydowalam sie na niemiecki poniewaz wydal mi sie łatwiejszy niz francuski. prawda jest jednak taka ze majac cala pods i gim tylko 1 jezyk jakim jest j. ang trudno jest zaczac uczyc sie drugiego..owszem kwestia nauczycielki i Twoich mozliwosci.. ja zle wybralam ponieaz na niemieckim mialam w grupie osoby ktore w gim mialy niemiecki i 'czaiły' mniej wiecej po 3ch latach nauki co jest grane.. w przeciwienstwie do nas..ktorzy zaczynali od podstwaw.. bardzo trudny nie jest ..idzie sie nauczyc ja wyszlam w 4rka na koncu... za to moje kolezanki z 3giej grupy ktore zdecydowaly sie na francuski na poczatku mialy o niebo lepiej niz my... przede wszystkim wszysc zaczynali od zera... za to z koncem 3ciej klasy w gole z roku na rok mieli co0oraz trudniej ...wybor nalezy do Ciebie..prawda jest jedank taka ze w ciagu 3ch lat liceum zadnego z tych jezykow nie nauczy sie perfect... to peda tylko podstawy. powodzenia
To też zależy, ile godzin tego drugiego języka będzie miała.
U nas były tylko 2 w tygodniu, jeszcze czasem - wiadomo - przepadały.
Babka od razu mówiła, że nie będziemy pędzić z materiałem, tylko wszystko powoli, żeby przynajmniej się tych podstaw solidnie nauczyć. I w sumie to była dobra metoda, bo dużo utrwalaliśmy itd. a gdyby nie to, to bym pewnie zaraz wszystko zapomniała. xD
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 14:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.