Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-03, 09:38   #31
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Mieszkam w Anglii i tu ekstremalne warunki pogodowe (czyt. śnieg, ogromne wiatry/ deszcze, ogromny upał- zwłąszcza pierwsze i ostatnie z wymienionych mają wpływ na funkcjonowanie w pracy i szkołach). Zawsze przypomina się o tym jak nalezy się zachować, chronić przed upałem, zachować podczas opadu śniegu.
Pada śnieg to często szkoły są zamknięta, ja pracuję w domu (by nie jeździć i niepotrzebnie nie narażać siebie i innych), ostatniej zimy odwołano dostawę zakupów spożywczych włąśnie ze względu na opady śniegu.
W upały w szkołąch udogodnienia i przypomnienia o kremach z filtrem, okryciu głowy, wodzie do picia, odpowiednim stroju (odpuszczono mundurki szkolne) itd.

Takie podejście uważam za rozsądne i wcale nie skrajne. Pracować trzeba, ale nie kosztem zdrowia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 09:43   #32
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Mieszkam w Anglii i tu ekstremalne warunki pogodowe (czyt. śnieg, ogromne wiatry/ deszcze, ogromny upał- zwłąszcza pierwsze i ostatnie z wymienionych mają wpływ na funkcjonowanie w pracy i szkołach). Zawsze przypomina się o tym jak nalezy się zachować, chronić przed upałem, zachować podczas opadu śniegu.
Pada śnieg to często szkoły są zamknięta, ja pracuję w domu (by nie jeździć i niepotrzebnie nie narażać siebie i innych), ostatniej zimy odwołano dostawę zakupów spożywczych włąśnie ze względu na opady śniegu.
W upały w szkołąch udogodnienia i przypomnienia o kremach z filtrem, okryciu głowy, wodzie do picia, odpowiednim stroju (odpuszczono mundurki szkolne) itd.

Takie podejście uważam za rozsądne i wcale nie skrajne. Pracować trzeba, ale nie kosztem zdrowia.
Anglia to akurat żenujący przykład teorytorium, w którym lotniska paraliżuje 3-cm. warstwa śniegu
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 10:27   #33
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Mieszkam w Anglii i tu ekstremalne warunki pogodowe (czyt. śnieg, ogromne wiatry/ deszcze, ogromny upał- zwłąszcza pierwsze i ostatnie z wymienionych mają wpływ na funkcjonowanie w pracy i szkołach). Zawsze przypomina się o tym jak nalezy się zachować, chronić przed upałem, zachować podczas opadu śniegu.
Pada śnieg to często szkoły są zamknięta, ja pracuję w domu (by nie jeździć i niepotrzebnie nie narażać siebie i innych), ostatniej zimy odwołano dostawę zakupów spożywczych włąśnie ze względu na opady śniegu.
W upały w szkołąch udogodnienia i przypomnienia o kremach z filtrem, okryciu głowy, wodzie do picia, odpowiednim stroju (odpuszczono mundurki szkolne) itd.

Takie podejście uważam za rozsądne i wcale nie skrajne. Pracować trzeba, ale nie kosztem zdrowia.
I dla mnie to jest zdrowe podejście.
Ogółem jestem fanką szanowania ludzi - ich czasu, pracy i zdrowia.
Więc uważam, że w warunkach skrajnych pracodawca powinien robić wszystko aby ułatwić funkcjonowanie i pracowanie swoim pracownikom. Od dostaw wody, rezygnację z dress code'u (nie mylić z rezygnacją z przestrzegania BHP) poprzez umożliwienie pracy z domu, po np wprowadzanie zmian nocnych na budowach (bo chociaż wtedy temperatury spadają).
Oczywiście wiem, że nie jest to możliwe wszędzie, ale uważam to za kierunek w którym powinno się podążać.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-05, 22:45   #34
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85203621]A asfalt mógłby się roztopić w ok 50*C (czyli tak jak w Hiszpanii aktualnie się prognozuje)
Chociaż jakby tak zmierzyć temp. przy samym asfalcie to byłaby pewnie wyższa niż 50*C. Może i u nas zacznie się topić... ostatnio jak jechałam z TŻ-em "eską" to widziałam na monitorze, że przy asfalcie jest chyba coś ok 57*C albo 67*C [/QUOTE]


Zależy od asfaltu.



W moim mieście jest taka asfaltowa droga rowerowa, która się roztopiła pewnego lata. Dosłownie - kawałki asfaltu wylały się na chodnik obok. Plus ślady opon rowerowych i ludzkich kroków zostały tam uwiecznione.

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

A w temacie wątku - jakoś tego nie widzę.


Praca w te upały jest skrajnie nieprzyjemna, ale siedzenie w domu jest równie nieprzyjemne.


O ile nie mówimy o jakimś szalonym upale powyżej 50 stopni, to nie widzę powodu, żeby robić ludziom wolne.


Jasne, budowlańcy, drogowcy, tego typu zawody - fajnie by było, gdyby zrobiono na to jakieś przepisy BHP. Ale ciężko oczekiwać, żeby budowy stały tygodniami, bo gorąco.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 10:16   #35
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Racja. Mnie na przykład by szlag trafił z taką siestą wolę wysiedzieć te 8 godzin na raz, a później mieć więcej czasu w domu
To ja z kolei mam odwrotnie. Musialam pare tygodni temu zrobic sobie 3h przerwy w czasie dnia i jechac na badanie krwi. Przy okazji pojechalam do domu, zobaczylam sie z mezem, zjadlam w domu obiad.
Zmiana podzielona na dwie czesci minela mi jakos szybciej i przyjemniej, niz normalnie.
Wiec nie mialabym nic przeciwko takiemu rozwiazaniu.

A co do ekstremalnych temperatur, to wydaje mi sie, ze nie ma oficjalnych przepisow.
Teraz mam w pracy popsuta klimatyzacje, zamiast grzac to chlodzi i mimo, ze jest prawie wiosna i na zewnatrz 18-25 stopni, to w budynku mamy 12 i w pracy nosze zimowy plaszcz i szalik, a i tak sie pochorowalam. I nie ma zadnego przepisu, ktory by czegos takiego zabranial.
Latem byly tez temperatury rzedu 42-48 stopni i tez nikt z pracy zwolniony nie byl
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 10:46   #36
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
To ja z kolei mam odwrotnie. Musialam pare tygodni temu zrobic sobie 3h przerwy w czasie dnia i jechac na badanie krwi. Przy okazji pojechalam do domu, zobaczylam sie z mezem, zjadlam w domu obiad.
Zmiana podzielona na dwie czesci minela mi jakos szybciej i przyjemniej, niz normalnie.
Wiec nie mialabym nic przeciwko takiemu rozwiazaniu.
U mnie to odpada. Tak jak na studiach unikałam za wszelką cenę okienek, tak samo nie wyobrażam sobie pracy z 3h przerwy w trakcie zmiany. Pracowałam chwilę przy rozdawaniu ulotek i właśnie miałam rozdawać je rano w godzinach szczytu (6-10), potem była przerwa, a potem 14-18 znowu. Dla mnie to była męka. W domu podczas tej przerwy nie mogłam odpocząć, bo wiedziałam, że wracam do pracy, musiałam też kontrolować cały czas godzinę, a co najważniejsze - straciłam na dojazd dwa razy tyle czasu co normalnie. Jeśli ktoś do pracy idzie pieszo albo ma do niej 5 min samochodem, to może tego nie odczuje, ale w moim mieście standardem jest, że ludzie mają do pracy minimum 30 min w jedną stronę - średnio jest to jednak 50 min, sporo dojeżdża pociągiem powyżej 1h. W takiej sytuacji wracanie w tym upale do domu tylko po to, aby na godzinę usiąść, jest zwyczajnie bez sensu.

Powiedzmy, że ktoś pracuje 8-16 i ma do domu 45 min. Pracując bez sjesty, ta osoba wychodzi o 7.15 i wraca 16.45. Spędziła więc 1,5h w komunikacji, a po powrocie z pracy ma powiedzmy te 6h dla siebie przed pójściem spać. Jeśli nagle ta osoba zaczęłaby pracować 8-12, a potem 15-19, to nagle spędziłaby w komunikacji 3h dziennie, byłaby w domu po pracy o 19.45 i miałaby po pracy dla siebie tylko 3h. Dla mnie taki system zupełnie odpada.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 11:09   #37
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:28
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-11, 11:43   #38
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W Polsce tak. I pare lat temu (tez w Polsce) pracowalam w biurze w bardzo starym budynku bez klimatyzacji i zima bylo 13-17 stopni (a latem 35-37 i wiecej ), a mimo tego firma pomyslnie przeszla wszystkie kontrole.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 22:24   #39
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Tutaj zrobili sobie przerwę, bo za gorąco
https://m.facebook.com/wwwshowtimepl...pe=3&source=48
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-11, 23:32   #40
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Upał to nie żarty, ale wyobrażasz sobie taka sytuację, ze dzwonisz gdzieś do firmy w sprawie zamówienia a tam ci mówią:"przepraszamy, ale nie wykonamy pani zamówienia,bo jest upał i nie pracujemy/pracujemy krócej i pani towar będzie dostepny za 2 tygodnie"...
Szlag by cie nie trafił?

Pomijając ludzi pracujących w polu i na budowach, którzy REALNIE sa zagrożeni udarem słonecznym, to ja nie widzę sensu w skróceniu czasu pracy "bo upał".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a ja widze. o ile nie ma klimatyzacji/grubych murów tam gdzie pracuje. bo wiesz jak bardzo wydajny/myslacy o tym co robi jest pracownik gdy ma w pokoju ponad 35 stopni?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 00:04   #41
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
a ja widze. o ile nie ma klimatyzacji/grubych murów tam gdzie pracuje. bo wiesz jak bardzo wydajny/myslacy o tym co robi jest pracownik gdy ma w pokoju ponad 35 stopni?
A jak wydajny jest pracownik, którego nie ma w pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-12, 00:29   #42
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

U mojej mamy w pracy w zeszłym tygodniu skrócili pracę o półtorej godziny. Mama jest opiekunem medycznym w szpitalu bez klimy, w którym większość okien się nie otwiera.
Koleżanka pracująca w sądzie tez ostatnio była zwolniona z powodu upałów, też brak klimatyzacji w budynku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 08:42   #43
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A jak wydajny jest pracownik, którego nie ma w pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pamiętam jak byłam kiedyś na dniach próbnych w pewnym prywatnym przedszkolu jako pomoc nauczyciela (a raczej sprzątaczka). Pani mi zapowiedziała, że następnego dnia w upale 35*C w cieniu, mam myć okna takie od sufitu do podłogi.
No chyba ją pogrzało całkowicie Okna były wystawione akurat na słońce, więc odczuwalna temperatura o kilka stopni więcej. Tak właśnie miały (nie)wydajnego pracownika, że ten nie przyszedł następnego dnia do pracy - rezygnując z niej.
Oczekiwanie, że ktoś będzie wykonywał fizyczną pracę w taki upał na słońcu jest według mnie nienormalne. Poza tym, kto myje okna w upalny dzień, w pełnym słońcu? Toż to smugi zostają zamiast ładnych, umytych okien Nie wspomnę, że byłam głupia i przed dniami próbnymi nie upomniałam się o żadną umowę, a co za tym idzie nie dostałam pieniędzy za ten czas, który przepracowałam . Dla mnie Janusze biznesu i tyle.

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2018-08-12 o 08:44
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 08:56   #44
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
a ja widze. o ile nie ma klimatyzacji/grubych murów tam gdzie pracuje. bo wiesz jak bardzo wydajny/myslacy o tym co robi jest pracownik gdy ma w pokoju ponad 35 stopni?
Wiem jaki jest "wydajny" bo latem właśnie tyle mamy w pracy i nikt nam nie skróci czasu pracy. Owszem- przerwy dłuższe i woda bez ograniczeń.Także średnio ci post wyszedł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 17:16   #45
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wiem jaki jest "wydajny" bo latem właśnie tyle mamy w pracy i nikt nam nie skróci czasu pracy. Owszem- przerwy dłuższe i woda bez ograniczeń.Także średnio ci post wyszedł.

Ja mam to samo. Nie ma możliwości założyć klimatyzacji u mnie, więc się rozpływamy.


Woda i do przodu, tylko jeden miesiąc tak jest w biurze, da się przeżyć.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 22:28   #46
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wiem jaki jest "wydajny" bo latem właśnie tyle mamy w pracy i nikt nam nie skróci czasu pracy. Owszem- przerwy dłuższe i woda bez ograniczeń.Także średnio ci post wyszedł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie srednio mi wyszedł bo to nie ciasto i ma mi wyjsc tylko zauwazam fakt. skoro nie wszystkich zwalniaja a nie pisze tu o całym dniu nieobecnosci w pracy tylko o skróceniu czasu pracy powiedzmy o 1h to swiadczy o pracodawcy. bo czy pracownik daje rade pracowac w takich warunkach czy siedzi i gapi sie w zegarek a ciało mu paruje i w tym czasie nie nie robi nic bo nie oszukujmy sie nie jest w stanie , ale ma byc
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 08:03   #47
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
nie srednio mi wyszedł bo to nie ciasto i ma mi wyjsc tylko zauwazam fakt. skoro nie wszystkich zwalniaja a nie pisze tu o całym dniu nieobecnosci w pracy tylko o skróceniu czasu pracy powiedzmy o 1h to swiadczy o pracodawcy. bo czy pracownik daje rade pracowac w takich warunkach czy siedzi i gapi sie w zegarek a ciało mu paruje i w tym czasie nie nie robi nic bo nie oszukujmy sie nie jest w stanie , ale ma byc
Jak ktoś ma prace zdalną to skrócenie ma sens-można pracować z domu.

Weź pod uwagę, ze sa zakłady pracy jak moje: zamówienie ma być zrobione do końca miesiąca. Pracy nie mogę zabrać do domu,bo nie wezmę materialu i narzędzi do domu. W praktyce wyglądałoby to tak, ze gdyby (powiedzmy hipotetycznie) pracodawca skrocił mi w upały dzień pracy powiedzmy o 2 godziny, to fizycznie jestem o 2godziny pracy do tyłu. I przyszedłby koniec miesiąca i dedlajn i musiałabym codziennie siedzieć w pracy po 10,lub więcej godzin,by nadgonic prace tak, by na koniec miesiąca wszystko było zrobione.

Pytanie moje jest takie:jak wyglada realnie to skrócenie pracy, no bo przecież jakaśtam praca musi być w danym czasie zrobiona, wiec co z tego, ze 6godzin, jak musisz zapierdzielać jak maszyna, by zrobić jak najwięcej w 6,a nie 8 godzinach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 19:31   #48
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

ja akurat pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu więc mi to lotto czy jest upał czy nie, ale nawet jakby nie było klimy to jakoś sobie nie wyobrażam skrócenia czasu pracy bo mam taką pracę że część rzeczy musi być zrobione w danym dniu plus niektórych rzeczy nie mogę zrobić wcześniej bo nie jest to od nas zależne kiedy się pojawi w systemie, no i część rzeczy wypada mi akurat na ostatnią godzinę pracy. a jakbym miała pracować na zasadzie pracuję, mam 2-3 godz przerwy i znowu do pracy to by mnie chyba coś trafiło. od czasu do czasu ok można coś załatwić w tym czasie, ale tak dzień w dzień to nie wiem co bym miała robić, ileż można chodzić po mieście, sklepach, do pracy też nie mam 5 min więc nie chciałoby mi jeździć w te i z powrotem, a wiadomo w upał to i takie przemieszczanie się nie jest przyjemne, do tego dzień rozwalony i byłabym pewnie bardziej zmęczona niż siedząc normalnie w pracy.

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2018-08-15 o 19:34
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 20:08   #49
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
ja akurat pracuję w klimatyzowanym pomieszczeniu więc mi to lotto czy jest upał czy nie, ale nawet jakby nie było klimy to jakoś sobie nie wyobrażam skrócenia czasu pracy bo mam taką pracę że część rzeczy musi być zrobione w danym dniu plus niektórych rzeczy nie mogę zrobić wcześniej bo nie jest to od nas zależne kiedy się pojawi w systemie, no i część rzeczy wypada mi akurat na ostatnią godzinę pracy. a jakbym miała pracować na zasadzie pracuję, mam 2-3 godz przerwy i znowu do pracy to by mnie chyba coś trafiło. od czasu do czasu ok można coś załatwić w tym czasie, ale tak dzień w dzień to nie wiem co bym miała robić, ileż można chodzić po mieście, sklepach, do pracy też nie mam 5 min więc nie chciałoby mi jeździć w te i z powrotem, a wiadomo w upał to i takie przemieszczanie się nie jest przyjemne, do tego dzień rozwalony i byłabym pewnie bardziej zmęczona niż siedząc normalnie w pracy.
Ale nikt nie mówi o takim systemie dzień w dzień, tylko właśnie okazjonalnym jak jest serio bardzo gorąco.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-15, 20:39   #50
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85470696]Ale nikt nie mówi o takim systemie dzień w dzień, tylko właśnie okazjonalnym jak jest serio bardzo gorąco.[/QUOTE]

Ale jaki jest sens siedzenia w pracy przez 11 godzin w sumie ( co robić w przerwie przypadającej w najgorszy gorac dnia?), jak jest na dodatek gorąco czy tam jakoś inaczej?
To chyba lepiej wrócić do domu normalnie po tych 8 , wziąć prysznic i sobie poodpoczywać na swój sposób.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 20:53   #51
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale jaki jest sens siedzenia w pracy przez 11 godzin w sumie ( co robić w przerwie przypadającej w najgorszy gorac dnia?), jak jest na dodatek gorąco czy tam jakoś inaczej?
To chyba lepiej wrócić do domu normalnie po tych 8 , wziąć prysznic i sobie poodpoczywać na swój sposób.
To zależy, bo jak ktoś rzeczywiście ma do domu 1,5-2h to bez sensu. Ale jak ma rzut beretem 15 minut samochodem to w sumie czemu nie? W domu możesz się zawsze rozebrać do majtek, wziąć zimny prysznic, zdychać przykryta chusteczkami nawilżanymi albo lodem zawiniętym w ścierkę A w pracy dalej się parujesz Oczywiście mowa o miejscach pracy bez klimy
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 21:32   #52
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85471581]To zależy, bo jak ktoś rzeczywiście ma do domu 1,5-2h to bez sensu. Ale jak ma rzut beretem 15 minut samochodem to w sumie czemu nie? W domu możesz się zawsze rozebrać do majtek, wziąć zimny prysznic, zdychać przykryta chusteczkami nawilżanymi albo lodem zawiniętym w ścierkę A w pracy dalej się parujesz Oczywiście mowa o miejscach pracy bez klimy [/QUOTE]

Mam może ze 20 min.samochodem, ale to i tak bez sensu. Ani nie odpocznę bo myśleć będę o pracy, klienci i tak będą dzwonić a na dodatek ostatecznie wyjdę z pracy 3 godziny póżniej i już z dnia nic nie zostaje tylko zjeść i spać i znów do roboty.
+ 2 razy wyższe koszty dojazdu.

I nie mam klimy w pracy. I łaska boska.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-16, 00:31   #53
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85471581]To zależy, bo jak ktoś rzeczywiście ma do domu 1,5-2h to bez sensu. Ale jak ma rzut beretem 15 minut samochodem to w sumie czemu nie? W domu możesz się zawsze rozebrać do majtek, wziąć zimny prysznic, zdychać przykryta chusteczkami nawilżanymi albo lodem zawiniętym w ścierkę A w pracy dalej się parujesz Oczywiście mowa o miejscach pracy bez klimy [/QUOTE]


Miałam taką sytuację, że mieszkałam 5 minut spacerem od pracy.


I tak by mi się nie widziała taka dziura w ciągu dnia. Raz na jakiś czas lubię się urwać, pochodzić po galerii handlowej, czy na kawę z koleżanką. Ale to raczej raz na miesiąc, a nie parę dni pod rząd.


A jakbym miała samochodem jechać, to nie ma takiej opcji. Głodem nie przymieram i nawet sama nie płacę za benzynę, a i tak wiem, że samochód na wodę nie jeździ i to straszna strata pieniędzy.


I taka przerwa tylko rozleniwia, ani nie odpoczniesz (bo myślisz o pracy, do której musisz wrócić za 2 godziny), ani nic konkretnego nie zrobisz. A to zakładając, że każdy ma luksus niecałej godziny w jedną stronę, co często nie jest prawdą.



Inna sprawa, że wiele posad jest takich, że albo musi być coś zrobione na teraz zaraz (na przykład moja - zdarza mi się siedzieć do 2/3 w nocy w pracy, bo coś musi o 5 rano być zrobione), a potem można odespać. Albo praca z klientem, gdzie godziny są określone. Albo w sklepie - nie wyobrażam sobie, żeby wszystkie sklepy pozamykali na trzy godziny w środku dnia. Albo żeby urząd, jakby tego było mało, że pracują tylko do 16, jeszcze zamykali na dwie godziny. I teraz te osoby, które czekały w kolejce mają dodatkowe 3 godziny do przestania?



Jak byłam w krajach, w których ten system funkcjonuje, to normalnie prawie kogoś zabiłam. Tak mnie irytował ten rozwalony porządek dnia, że masakra.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-16, 00:55   #54
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

Mnie tez to irytuje. Urzad otwarty od 9 do 12 i od 15 do 18.
W srody i piatki tylko do 12, bo sie zmeczyli.
Te 3 *3 godziny w tygodniu popoludniami zapelnione po brzegi.
A jak urzad bardzo szybko sie meczy, tak jak skarbowka, to w piatki zamykaja calkiem.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-16 01:55:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.