Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 22:33   #841
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kredzia_ Pokaż wiadomość
Wlasnie niedawno idac po ciemku do domu lasem zahaczylam o drzewo i tym sposobem zarysowalam sobie ramie,a przy tym zdrapalam pieprzyk.

Nie byl on duzy. 0,3-0,4mm dlugosci jak i szerokosci. Byl koloru brazowego. Nie byl tez wypukly. Krwi troche polecialo. ale przylozylam palec i gdy wrocilam do domu (2min) juz nic nie lecialo Przemylam rane spirytusem, a kilka min pozniej psiknelam perfumem z alko. Nic mnie nie pieklo, ani nie piecze. Krew nie leci.

Czy mam isc z tym do lekarza? Czy po prostu czekac az sie zagoi?

Co do mojego pieprzyka
Przemylam go dokladnie i przyjrzalam mu sie
Nie zdrapalam calego pieprzyka, tylko gorna czesc, a dokladnie srodek. Przemylam troche woda utleniona, troche spirytusem do ran. Nic nie pieklo wiec rana czysta Pieprzyk nie jest zaczerwieniony jak i okolice w ktorych sie znajduje Nie ropieje ani nic, nie boli. tzn boli ale to rana w koncu w kazdym badz razie nie swedzi, nie piecze, wydaje mi sie ze odstaje troszke niz wczesniej ale mysle, ze to przez strupek ktory sie robi.

W tyg mam zamiar jechac do gin, a ze obok mam interniste to wskocze na chwile i pokaze Moze da skierowanie do dermatologa zobaczymy


Jestem dobrej mysli, bo rana jednak wyglada ladnie, nie babrze sie ani nic
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 15:56   #842
Deixisss
Raczkowanie
 
Avatar Deixisss
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 481
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Milena13 Pokaż wiadomość
Ale uwierz mi, że myszki nie są takie złe moja była bardzoo duża, byłam u trzech lekarzy i mówili że nie widzieli jeszcze podobnej :P Miałam ją na nodze, na udzie. W lecie było widać jak założyłam krótkie spodenki i jakoś nigdy mnie to nie krępowało. Uważam że nie masz sie czego wstydzić, ja zawsze uważałam że to coś niezwykłego, bo nikt takiej nie ma A blizna jest niezbyt atrakcyjna i gdybym miała wybór to bym wolała zostać przy myszy.
No jasne, ze myszki nie są złe! Też mam na nodze, z tym, że na łydce - tak na środku. Jak byłam młodsza to chciałam ją usunąć, bo każdy mnie się pytał "A co to?" a ja spuszczałam głowę i nie wiedziałam jak mam wytłumaczyć. A teraz w żaden sposób mi nie przeszkadza. Jak pokazywałam zdjęcia kuzynce na którym wszyscy byli odwróceni tyłem to poznała mnie właśnie po mojej myszce. A mój TŻ stwierdził, ze to wabik

Przynajmniej mam coś swojego, innego.
__________________

Deixisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 16:02   #843
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Deixisss Pokaż wiadomość
No jasne, ze myszki nie są złe! Też mam na nodze, z tym, że na łydce - tak na środku. Jak byłam młodsza to chciałam ją usunąć, bo każdy mnie się pytał "A co to?" a ja spuszczałam głowę i nie wiedziałam jak mam wytłumaczyć. A teraz w żaden sposób mi nie przeszkadza. Jak pokazywałam zdjęcia kuzynce na którym wszyscy byli odwróceni tyłem to poznała mnie właśnie po mojej myszce. A mój TŻ stwierdził, ze to wabik

Przynajmniej mam coś swojego, innego.
Ja bardzo żałuje, że musiałam usunąć swoją. I też zawsze każdy z wytrzeszczonymi oczami pytał 'CO CI SIE STAŁO?!' ,a mnie zawsze to bawiło Ci, którzy mnie nie znali od dziecka myśleli że to siniak
A teraz mam paskudną bliznę w tym miejscu i jest ble i fuj.
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 13:49   #844
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kredzia_ Pokaż wiadomość
Co do mojego pieprzyka
Przemylam go dokladnie i przyjrzalam mu sie
Nie zdrapalam calego pieprzyka, tylko gorna czesc, a dokladnie srodek. Przemylam troche woda utleniona, troche spirytusem do ran. Nic nie pieklo wiec rana czysta Pieprzyk nie jest zaczerwieniony jak i okolice w ktorych sie znajduje Nie ropieje ani nic, nie boli. tzn boli ale to rana w koncu w kazdym badz razie nie swedzi, nie piecze, wydaje mi sie ze odstaje troszke niz wczesniej ale mysle, ze to przez strupek ktory sie robi.

W tyg mam zamiar jechac do gin, a ze obok mam interniste to wskocze na chwile i pokaze
Moze da skierowanie do dermatologa zobaczymy

Jestem dobrej mysli, bo rana jednak wyglada ladnie, nie babrze sie ani nic
Kilka dni temu odpadl mi strupek.

Hmm troche dziwnie to wyglada, poniewaz przez srodek pieprzyka przechodzi blizna. Pieprzyk zmienil kolor, na odcien skory badz ciut ciemniejszy. a wczesniej byl koloru brazowego

Nie jest nigdzie zaczerwienione, opuchniete. nic mnie nie boli kiedy dotykam.


Czy z tej blizny zrobi mi sie pieprzyk?

Myslicie, ze powinnam isc z tym do dermatologa skoro nie widze niepokojacych zmian? procz koloru ...
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 19:29   #845
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

kredzia - zmiana koloru to juz jest niepokojąca zmiana. idz do dermatologa, nie zaszkodzi.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 10:39   #846
Austrajilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 65
Unhappy Dziwne zjawisko: wypryski zamieniają się w pieprzyki :/

Obserwuję na swoim ciele nieco dziwne zjawisko, mianowicie kazdy wyprysk na dekolcie lub plecach zamiast zniknąć, po pewnym czasie zostawia po sobie pieprzyk... w ten sposob dorobiłam się wielu nowych pieprzyków w tych miejscach, z czego nie jestem zadowolona :// Zastanawiam sie co to jest i czy da sie to powstrzymać? Kiedyś miałam czysty dekold a teraz... Jestem też pewna, ze pieprzyki powstaja po tych wypryskach (wypryski sa lekko ropne). Dziękuję za poradę!!
Austrajilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 17:03   #847
minerva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Ja wlasnie wczoraj mialam usuwane takie znamie z szyi, bylo ciemne wystajace i okrepne, bylam w osrdoku dermatologicznym zabieg byl refundowany przez NFZ wiec nic mnie to nie kosztowalo, wada tylko tego ze na taki zapis na zabieg do chirurga czeka sie 3-4 miesiace. Bylo znieczulenie a tak to nic nie czulam, zadnego bolu, rana jest zszywana i mam 5 szwow rozpuszczalnych ktore podczas gojenia sie wchlona, trzeba codzinnie zmieniac opatruek i po jakiejs godzinie po zabiegu jak puscilo znieczulenie to mnie zaczelo to bolec. Zobaczymy jak to sie zagoi, jak cos to bede opisywac

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Jezeli chodzi o brodawki bezbrwnikowe to one nie sa usuwane chirurgicznei tylko zamrazane i same odpadaja
Jezeli chodzi o pieprzyki nie wystajace to mozna je naswietlac laserowo wtedy sie wchlaniaja w skore.
minerva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 19:05   #848
Noelcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dziwne zjawisko: wypryski zamieniają się w pieprzyki :/

Muszę Ci powiedzieć, że też mi się tak czasem robi. Ale te 'pieprzyki' samec schodzą po jakimś czasie, więc nie ma się czym martwić
Noelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 19:12   #849
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Dziwne zjawisko: wypryski zamieniają się w pieprzyki :/

może to nie pieprzyki tylko przebarwienia pozapalne?
jaki mają kolor? możesz wstawić zdjęcie?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 20:07   #850
Agavaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 88
Dot.: Dziwne zjawisko: wypryski zamieniają się w pieprzyki :/

Wydaje mi się,że Vision AM może mieć rację.
Ty wiesz jak mediatory komórek zapalnych, które siedzą w tych właśnie ropniaczkach napędzają melanocyty do produkcji melaniny? Bardzo,bardzo i stąd u nas przebarwienia (NIESTETY!)

Edytowane przez Agavaa
Czas edycji: 2010-08-26 o 20:09
Agavaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 09:16   #851
Austrajilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 65
Dot.: Dziwne zjawisko: wypryski zamieniają się w pieprzyki :/

pewnie teoria z zapaleniem to jest to, a jest na to rada?? Mam wrazenie ze w samym srodku przeksztalcajacego sie wyprysku w pieprzyk jest jakas czarna kropka. Mnie te pieprzyki wcale nie schodza z czasem, niestety :/
Austrajilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-27, 10:21   #852
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Pieprzyki można usuwac laserowo, ale nie te podejrzane (takie należy wyciąć i odesłać do badania histopatologicznego)
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:27   #853
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Bylam dzisiaj u dermatologa ze swoimi pieprzykami.


I pod pacha juz dosyc dlugi czas mam 2 wlokniaki. Koloru skory, odstaja.
Pani dermatolog powiedziala ze mam zawiazac je nitka, scisnac mocno i one po kilku dniach odpadna.

Pokazalam jej rowniez pieprzyk miedzy noga a warga sromowa. Tez odstajacy. Nie jest taki sztywny. I z tym rowniez powiedziala ze mam tak zrobic.

Powiedziala, ze nic sie nie zezlosliwi i w ogole ...


Slyszalyscie o tym ? robilyscie tak kiedys?
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:00   #854
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Jezus Maria pierwszy raz widze takie coś! Uciekaj od tej dermatolog i broń Boże nic nie wiąż!

Sorry za mocne słowa ale zszokowała mnie wypowiedź tego 'lekarza'
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:13   #855
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Jezus Maria pierwszy raz widze takie coś! Uciekaj od tej dermatolog i broń Boże nic nie wiąż!

Sorry za mocne słowa ale zszokowała mnie wypowiedź tego 'lekarza'
o wlokniakach to slyszalam ze tak sie robi. a moje sa male. wiec moze sprobuje.


ale o pieprzyku to nie.
ten pieprzyk jest taki dziwny bo nie jest on taki zwykly sterczacy, twardy.
tylko jest miekki i nie sterczy tak ale odstaje. i tego tez kazala mi tak usunac. wiec nie wiem ...
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 08:09   #856
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

naprawdę zanim to zrobisz przejdź się do innego dermatologa.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 08:30   #857
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

tez polecala bym skonsultowac sie z jeszcze innym lekarzem.. dziwnie to wygladam nie ryzykowala bym
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 13:26   #858
mon_mon
Raczkowanie
 
Avatar mon_mon
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 145
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

To ja opiszę też swój przypadek. Miałam na twarzy dwa duże i wypukłe pieprzyki, które się powiększały. Nie były one na pewno ozdobą twarzy i miałam wrażenie, że ludzie na nie spoglądają. Na przykład moja przyjaciółka nigdy wprost nie mówiła nic na temat moich pieprzyków ale miała w zwyczaju naśmiewać się z innych, którzy mieli większe znamiona na ciele. I kiedy komentowała ich wygląd słowami "Fuj, dlaczego on/ona sobie tego nie usunie?" wydawało mi się, że kieruje te słowa też do mnie Zawsze ignorowałam te uwagi ale w głębi miałam ochotę ją walnąć. Pewnego dnia postanowiłam wreszcie usunąć te swoje zmiany, nie tylko ze względów estetycznych ale też chciałam się upewnić, że nie są groźne dla zdrowia. Nie byłam z tym u dermatologa, od razu poszłam do chirurga onkologa. Zabieg wykonywał doktor Stanisław Kurek, ma on gabinety w Krakowie i Nowym Sączu, gdyby ktoś szukał dobrego onkologa z tych okolic to polecam. Minęły już troszkę ponad dwa miesiące od zabiegu, wszystko ładnie zagojone. Blizny są ale nieduże, a od dwóch tygodni stosuję Veraderm na blizny i jest lepiej, zobaczymy czy uda się je całkiem zlikwidować. Co najważniejsze, mam święty spokój bo badania wykazały, że zmiany nie były groźne. Do tego poczułam się lepiej we własnej skórze, daleko mi do ideału ale przynajmniej mam teraz o ten jeden kompleks mniej.
mon_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 17:53   #859
pralinkax
Zadomowienie
 
Avatar pralinkax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: ^^
Wiadomości: 1 905
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Kredzia_ słyszałam... mój wujek tak zrobił ok 20 lat temu, ale to były inne czasy, naszczęście nic mu się nie stało, żyje nadal ! Ale na twoim miejscu poszłabym do innego dermatologa...

Edytowane przez pralinkax
Czas edycji: 2010-09-08 o 17:55
pralinkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 19:00   #860
Amillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 253
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam wszystkich Moze ktoś jeszcze mnie pamięta.

Mam masę pieprzyków na twarzy rękach i w ogóle wszędzie ; /
Mówiącmasę nie wyolbrzymiam - na jednej ręce mam ich koło 30 (takie większe wszystkie - koło 5 mm jeden)
Słyszałam coś o tym, że przy usuwaniu piepzków mogą się one rozsiać jeszcze bardziej i pozbywając się jednego można spowodować ich "wysyp". Słyszeliście coś o tym?
Tylko jak tak dalej pójdzie to nie będą się miały na mnie gdzie mieścić xD ;/ Co roku przybywa mi całe gono malutkich pieprzyków ;(
__________________
Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.
Witold Gombrowicz
Amillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:21   #861
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Amillka Pokaż wiadomość
Słyszałam coś o tym, że przy usuwaniu piepzków mogą się one rozsiać jeszcze bardziej i pozbywając się jednego można spowodować ich "wysyp". Słyszeliście coś o tym?
Nieprawda.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 14:38   #862
Amillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 253
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

To dobrze
__________________
Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.
Witold Gombrowicz
Amillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 19:18   #863
Dragonfly29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 183
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Drogie Wizażanki, czy któraś z Was mogłaby przetłumaczyć na polski wyrażenie "susp ca cutis"? Wiem, że chodzi o podejrzenie i o skórę, bo rzecz dotyczy brodawki.
Jeśli chodzi o pieprzyki i ich usuwanie, to byłam jakiś czas temu u chirurg onkolog z pytaniem, czy mogłabym sobie co niektóre usunąć. Są nieestetyczne i mam na tym punkcie kompleks. Dowiedziałam się, że NFZ refunduje likwidację tylko tych podejrzanych. Reszta wiąże się z zabiegiem kosmetycznym i ich usunięcie sporo kosztuje, ale niebawem mam zamiar odżałować trochę kasy i pozbyć się jednego "dziada".
__________________
Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a jeżeli nie ma, to trzeba je stworzyć
Dragonfly29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 20:18   #864
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

cutis to chyba skóra po lacinie, ale nie mam bladego pojecia co moze znaczyc calosc.

a ten twoj dziad jak wyglada? ja ogolnie na calym ciele mam malo pieprzykow, jest jeden podejrzany na ktorego mam skierowanie i lada dzien wybieram sie do chirurga (czekalam az sie lato skonczy ) - w moim przypadku do otrzymania skierowania wystarczylo to, ze dziad ma nieregularną barwę.
mysle ze na 3 dermatologow jeden wystawi ci skierowanie, wiec ja bym probowala gdzie indziej po prostu
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 06:43   #865
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Amillka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Moze ktoś jeszcze mnie pamięta.

Mam masę pieprzyków na twarzy rękach i w ogóle wszędzie ; /
Mówiącmasę nie wyolbrzymiam - na jednej ręce mam ich koło 30 (takie większe wszystkie - koło 5 mm jeden)
Słyszałam coś o tym, że przy usuwaniu piepzków mogą się one rozsiać jeszcze bardziej i pozbywając się jednego można spowodować ich "wysyp". Słyszeliście coś o tym?
Tylko jak tak dalej pójdzie to nie będą się miały na mnie gdzie mieścić xD ;/ Co roku przybywa mi całe gono malutkich pieprzyków ;(
Ja na jednej ręce mam z 50 30 to na twarzy.
Z tym rozsianiem to bdura.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 18:31   #866
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kredzia_ Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u dermatologa ze swoimi pieprzykami.


I pod pacha juz dosyc dlugi czas mam 2 wlokniaki. Koloru skory, odstaja.
Pani dermatolog powiedziala ze mam zawiazac je nitka, scisnac mocno i one po kilku dniach odpadna.

Pokazalam jej rowniez pieprzyk miedzy noga a warga sromowa. Tez odstajacy. Nie jest taki sztywny. I z tym rowniez powiedziala ze mam tak zrobic.

Powiedziala, ze nic sie nie zezlosliwi i w ogole ...


Slyszalyscie o tym ? robilyscie tak kiedys?

To stara metoda ale ja bym to wolala zamrozic, pozniej ladnie odpadnie

Ja mialam usuwana < zamrazana> taka ciemna brodawke < a ja myslalam, ze to taki pieprzyk, taki nie sztywny, dosc wystajacy> po kilku dniach odpadl i sladu nie ma
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 11:08   #867
legendy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Cos na skorze + zdjecia

Witam,

Czy ktos moglby mi powiedziec jak pozbyc sie tego paskudztwa?

http://i52.tinypic.com/2eq8md1.jpg

Dzieki!
legendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 11:35   #868
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Cos na skorze + zdjecia

Według mnie są to pieprzyki.Idź do dermatologa,bo z tym nie ma żartów.Twoje pieprzyki są dość duże i podejrzane. Dermatolog wykona badanie,czy te znamiona nie są groźne a następnie będzie je usuwał. Możesz je usunąć na NFZ
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 14:01   #869
Mineko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 30
GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko
Dot.: Cos na skorze + zdjecia

Cytat:
Napisane przez legendy Pokaż wiadomość
Witam,

Czy ktos moglby mi powiedziec jak pozbyc sie tego paskudztwa?

http://i52.tinypic.com/2eq8md1.jpg

Dzieki!
O matko, koniecznie pędź do lekarza!!!
Lekarz zbada i zadecyduje, takie sprawy załatwia się w ramach funduszu zdrowia więc na pewno nie musisz obawiać się jakichkolwiek kosztów, ale idź koniecznie, bez zastanawiania.
__________________
Czekolada to warzywo! Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!
Mineko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 17:08   #870
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Cos na skorze + zdjecia

ojj to na pewno nie sa pieprzyki, one nie są tak wypukłe i nie foremne.
Wizyta u dermatologa konieczna
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.