Liche włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-13, 19:19   #1
Truskawkowa_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 22

Liche włosy


Witam ! zapewne niejeden temat dotyczacy wypadania wlosów został poruszony lecz chce przedstawic moj problem szczegolowo byc moze jest ktos w tej samej sytuacji co ja. I wszelkie porady by sie tutaj przydały.. Otoz mam 19 lat . przez ostatnie 2 lata objetosc moich wlosow zmniejszyla sie co najmniej 3krotnie.. 2 lata temu pomalowałam wlosy z jasnego blondu na rudy , nastepnie na braz potem czarny a potem znowu zeszlam do blondu - w ciagu roku takie zmiany jednak kolor obecnie jest ok ..ale czy przez bawienie sie w koloryzajce rozjasnianie itd mozna doprowadzic do tego ze wlosy zaczna wypadac? gdy je rozjasnilam chcialam je troche wzmocnic i uzywalam maski WAX jednak uzywajac jej efekt byl odwrotny , wlosow w trakcie mycia ubywalo jak nigdy dlatego zaprzestalam uzywania tej maski i wypadanie unormowalo sie do 10-20 lecacyh wlosow podczas mycia a przy czesaniu 2-3 na grzebieniu. Jednak po pewnym czasie problem znowu sie nasilil.. probowalam roznych masek, wcierek ale nic. Poszlam do dermatologa ten odeslal mnie na morfologie - anemia. Lecze ja od sierpnia i zauwzylam delikatna poprawe jednak efekt nie jest zachwycajacy. Wlosy sa przerzedzone na czubku i po prawej stronie stronie głowy gdzie mam przedzialek. Uzywam delikatnych szamponow, myje wlosy w chlodnej wodzie, zazywam zelazo i dodaje do szamponu olejku rycynowego. Czy to wypadanie kudłow moze miec zwiazek z hormonami? dostalam skierowanie na progesteron, estradiol, prolaktyne - w zwiazku z ustaleniem moich zaburzen miesiaczki, ale czy te hormony moga miec zwiazek z wlosami? i czy da sie to ogarnac? osoby w podobnej sytuacji - mile widziane porady na poprawienie stanu moich wlosow. Boje sie ze wylysieje -. -Moj chlopak smieje sie "po co Ci wlosy skoro masz mnie?" ale kazdy wie ze wlosy to jeden z atutow kobiety. A i czy alpicort e ma wplyw na hormony zenskie? i czy istnieje szansa na odzyskanie choc polowy utraconych wlosków? za wszelkie imformacje dziekuje
Truskawkowa_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 10:09   #2
Libra25
Przyczajenie
 
Avatar Libra25
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Liche włosy

Cześć, moze ja odpowiem, bo miałam podobne problemy.

Wypadanie włosów jak najbardziej może być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Głównie dotyczy to niedoczynności tarczycy. Polecam zbadać poziom TSH i przeciwciała antyTPO.
Wysoki poziom prolaktyny (który występuje przy niedoczynności tarczycy) również może wpływać na wypadanie włosów. Zatem te badania na które dostałaś skierowanie są jak najbardziej odpowiednie, zwłaszcza, że masz zaburzenia miesiączkowania - czyli coś jest jednak nie tak.

A jakie rady?
Po uregulowaniu hormonów włosy same zaczną odrastać. Ja przynajmniej tak mam . Swego czasu sporo ich wyleciało, prawie połowa, albo i więcej.

Oczywiście dodaktowo aby wzmocnić włosy biorę i polecam:
- biotebal http://www.biotebal.pl/?gclid=CJr51P...FSfmwgod_agAHA
- calcium pantotenicum (polecane przez inne wizażanki)
- żelazo
- i witaminy b-complex, ale takie dla sportowców, bo wg mnie są najlepsze: http://www.kulturystyka.sklep.pl/p/1...mplex-60-kaps/
- przestałać farbować i rozjaśniać włosy
- zdrowa dieta, unikanie cukru

To wszystko powyżej spowodowało że od rozpoczęcia leczenia (jakiś rok temu) zaczęło mi wyrastać mnóstwo baby hair, nie pamiętam kiedy tyle mi nowych włosków rosło na głowie. Prawie zanikł trądzik (prawie, bo jednak przed okresem pojawiają się czasami drobne krostki).

Zatem podsumowując - hormony mają bardzo poważny wpływ na stan skóry i włosów, polecam się wszystkim się zbadać jeżeli mają tylko jakieś wątpliwości

Pozdrawiam

-----
EDIT
farbowanie, rozjaśnianie i znowu farbowanie mogą również spowodować wypadanie włosów - też tak jak Ty wymęczyłam moje biedne włoski swego czasu :-(
__________________
od zawsze - maniaczka długich włosów, od niedawna - początkująca "babka-zielarka"

Edytowane przez Libra25
Czas edycji: 2014-11-14 o 10:13
Libra25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 10:14   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Liche włosy

Zobacz, proszę, jest kilka wątków o takim wypadaniu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=730531 - głównie ten
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=727965
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-14 11:14:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.