Angielski - kurs (potrzebuję szybko się nauczyć) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-14, 04:41   #1
kasha05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 27

Angielski - kurs (potrzebuję szybko się nauczyć)


Hej!
Potrzebuję w miarę szybko nauczyć się języka angielskiego na poziomie komunikacyjnym. Obecnie chodzę na kurs na poziomie A2 i ten poziom jest dla mnie dosyć prosty, rozumiem teksty w książce, potrafię zrobić zadania. Mamy literowanie, liczenie, opis obrazka, części ciała itd. Jak byłam na początku żeby nauczycielka sprawdziła na jakim jestem poziomie to powiedziała mi, że B1 z minusem - ten minus za gramatykę, a A2 z dużym plusem. Mam problem z rozmawianiem, trochę z rozumieniem jak ktoś do mnie mówi, nie zawsze rozumiem albo wydaje mi się że nie rozumiem. Lepiej radzę sobie z czytaniem i pisaniem. Lepiej się czuję jak widzę pytanie i mam na nie odpowiedzieć. Bardzo zależy mi aby wejść na poziom B2 i to najszybciej jak się da, bo wszędzie, w każdym korpo jest on wymagany.



Macie jakieś sposoby jak w miarę szybko nauczyć się języka z B1- do poziomu chociaż B2 z małym minusem? Ile wam zajęło dojście do poziomu B2? Może ktoś polecić jakąś platformę do nauki języka? Albo podzielicie się swoimi doświadczeniami?
kasha05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-14, 18:54   #2
Farfalla92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 18
Dot.: Angielski - kurs (potrzebuję szybko się nauczyć)

W moim przypadku zadziałało oglądanie seriali po angielsku, ale też z angielskimi napisami. Koleżanka wykupiła sobie tutlo i bardzo sobie chwali.
Farfalla92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 04:43   #3
kasha05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 27
Dot.: Angielski - kurs (potrzebuję szybko się nauczyć)

Cytat:
Napisane przez Farfalla92 Pokaż wiadomość
W moim przypadku zadziałało oglądanie seriali po angielsku, ale też z angielskimi napisami. Koleżanka wykupiła sobie tutlo i bardzo sobie chwali.
Ale jak się uczysz przez oglądanie filmów? Dużo rozumiesz? Wiesz o czym oni mówią? Na jakim jesteś poziomie?
kasha05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 18:51   #4
jaityle
Raczkowanie
 
Avatar jaityle
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 235
Dot.: Angielski - kurs (potrzebuję szybko się nauczyć)

Ja jestem na poziomie B1 i oglądam seriale po angielsku z angielskimi napisami. Mam za sobą już kilka seriali, wszystkie kryminalne, bo takie lubię). Pewnie więcej przydatnych zwrotów nauczyłabym się z innego typu seriali, byłyby też łatwiejsze, ale inne szybko mnie nudzą i brakuje mi tego, że nie jestem ciekawa, co się w nich wydarzy.
Czasami większość rozumiem i po prostu sobie oglądam, czasami zatrzymuje i sprawdzam nieznane wyrazy, zdarzyło się też, że oglądnęłam jakiś odcinek pomimo braku napisów, bo byłam ciekawa, co się wydarzy.

Mogę polecić też aplikacje Bussu.
__________________
Mój dziennik (dieta i ćwiczenia): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767796

BYŁO: 76 kg
JEST: 62,5 kg
BĘDZIE: 58 kg
jaityle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-31, 00:41   #5
Rossellinique
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Angielski - kurs (potrzebuję szybko się nauczyć)

Podbijam wypowiedź powyżej, oglądanie filmów i seriali , przeróżnych vlogów i programów choćby na YouTube, wywiadów z ludźmi którzy cię interesują w języku angielskim i najlepiej z tematyki która cię interesuje. Dlaczego z tematyki która cię interesuje i lubisz? Bo będziesz chętnie i z przyjemnością to oglądać, a przez to się uczyć. Wg mnie nie ma lepszego sposobu na osłuchanie się języka, mi właśnie dużo pomogło oglądanie filmików anglojęzycznych YouTuberów, a że jeszcze każdy mówi w swoim stylu i akcencie to tylko na plus. Co do słownictwa, czytanie książek, artykułów czy gazet, także w języku angielskim im częściej będziesz musiała sama coś tłumaczyć tym prędzej ci wejdzie do głowy. Ewentualnie możesz dodatkowo zapisać się na kurs w twojej okolicy z nativem i mała grupą, to na pewno pomoże, ja bym nawet od razu na ten poziom wyżej się zapisała, mnie osobiście by to zmotywowało do nauki.
Odradzam duolingo, bardzo schematyczne zadania,powwtarzające się, na tyle proste, że bez znajomości języka zdobywałam punkty.
Rossellinique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 21:49   #6
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Angielski - kurs (potrzebuję szybko się nauczyć)

Otoczyc sie jezykiem ze wszystkich stron - nie ma przebacz. Chcesz ogladac film? Tylko po angielsku. Masz ochote na podcast? Sluchaj, ale po angielsku. Filmik na YT? Nawet tutaj nie mozna sie ugiac. Cokolwiek robisz, rob to po angielsku. Nawet, jesli chcesz cos wygooglowac. Mow do siebie - moze wydawac sie glupie, ale dziala, bo demaskuje wszelkie braki. Fajnie tez miec kogos, kto bedzie sledzil Twoje postepy, a najlepiej jak bedzie rownoczesnie uczyl sie z Toba, tzw. accountability partner. Latwo znalezc takie osoby np. na grupach facebookowych poswieconych nauce roznych jezykow. Polecam!
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 22:49:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.