Listopadowe Mamy-2021! - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-09-15, 18:51   #3301
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Arbuzik, ale nadgoniłaś z przygotowaniami! Ale wyobrażam sobie, ile spokoju poczułaś
Ja poprzednio przytyłam 16 kg, teraz jestem bardziej uważna w temacie, plus dieta cukrzycowa. Swoją drogą, będę musiała po porodzie znów robić krzywą I wiecie, że wciąż mam zapas luźnej skóry na brzuchu? Ech, no poprzednio poszalałam... Może teraz przynajmniej nowych rozstępów nie będę mieć przez te zapasy

Intuicja ja szczepilam się tą samą szczepionką co Mikoma.

Co do czkawki to mój chyba ma, ale od niedawna. Za to po urodzeniu starszak szybko jej dostał, dziecko nakarmione, zasnęło i przez sen czka. Pytam się położnej, co mogę z tym zrobić, jak mu pomóc, a ta na to: "samo przyszło, samo przejdzie"

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2021-09-15 o 18:55
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-15, 19:27   #3302
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja też dobiję pewnie do 20 kg, także Arbuzik piona

Też już dzisiaj skończyłam prasowanie, poukładane wszystko mam. Teraz muszę sprawdzić czy zmieszczę się w walizkę taką średnią do szpitala, ale wątpię. Chyba jednak w torbę się spakuje.

No i po wypłacie zamówię resztę pierdółek i aptekę. Koniec przygotowań

Czkawkę starszak miał, a ten coś na razie nie ma. Ale strasznie się tłucze, aż mocno boleśnie tak kopie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 09:42   #3303
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Uwaga, prasuję ciuszki juniora
Coś czuję, że sporo z nich znów nie będzie używane, są takie maleńkie...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 09:58   #3304
Inez03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 528
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Hej a robicie sobię sesję zdjęciową w ciąży, to chyba najlepszy czas? Ja zobaczę najpierw czy jakieś fajne zdjęcia sami nie zrobimy, chcę się wybrać do lasu na spacer,a niedaleko jest też fajny staw.
Ja chyba mam najpóźniej termin bo 29 listopada to właśnie dopiero będę prać ciuszki ale będę tylko składać na ciepło po wyjęciu z suszarki, najwyżej co niektóre ubranka będą trochę mniejsze, efekt suszarki.
Inez03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 10:10   #3305
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Hej a robicie sobię sesję zdjęciową w ciąży, to chyba najlepszy czas? Ja zobaczę najpierw czy jakieś fajne zdjęcia sami nie zrobimy, chcę się wybrać do lasu na spacer,a niedaleko jest też fajny staw.
Ja chyba mam najpóźniej termin bo 29 listopada to właśnie dopiero będę prać ciuszki ale będę tylko składać na ciepło po wyjęciu z suszarki, najwyżej co niektóre ubranka będą trochę mniejsze, efekt suszarki.

My robilismy rodzinna W sierpniu na wakacjach


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 10:15   #3306
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja baaardzo chciałam sesje ale jednak ze względu na kasę zapisałam się tylko na nowordokową. Zrobiliśmy sobie sami zdjęcia w domu i wyszły piękne ️ biała zasłona, słońce i samowyzwalacz zrobiły robotę 🥰
Co do tycia- najlepszy jest mój TŻ- ja +8, On +10, tak to nie widać bo jest wysoki mega. Ale wczoraj zaczął przymierzać spodnie długie bo przecież jesień idzie i zmieścił się tylko w jedne więc słucham jęczenia od wczoraj🤦☠♀️ Śmieje się do niego, że oboje przy dziecku zrzucimy

Wypiłam wieczorem meliske i o jejuu jak dobrze spałam caaałą noc, pierwszy raz od dawna. Muszę poczytać czy to można pić codziennie A jak wyspana to od rana motorek w tyłku, poćwiczyłam, posprzątałam, i właśnie chce się zebrać też za prasowanie i zamówienie z apteki. I dziś zaczynamy szkole rodzenia, mega jestem ciekawa jak będzie. A jutro na weselicho

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 10:17   #3307
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Uwaga, prasuję ciuszki juniora
Coś czuję, że sporo z nich znów nie będzie używane, są takie maleńkie...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Mi ciężko znaleźć odniesienie jaki maluch może być mam kilka nawet z H&M na 50 i to jak dla lalki

Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Hej a robicie sobię sesję zdjęciową w ciąży, to chyba najlepszy czas? Ja zobaczę najpierw czy jakieś fajne zdjęcia sami nie zrobimy, chcę się wybrać do lasu na spacer,a niedaleko jest też fajny staw.
Ja chyba mam najpóźniej termin bo 29 listopada to właśnie dopiero będę prać ciuszki ale będę tylko składać na ciepło po wyjęciu z suszarki, najwyżej co niektóre ubranka będą trochę mniejsze, efekt suszarki.
Nie, bo mam zagrożoną ciążę, więc nie będę biegała po lesie ani polach te pozowane w długich sukniach w studio osobiście mi się nie podobają - zresztą ja bym nie dała rady fizycznie. My może w przyszłym tygodniu zrobimy sobie jakieś w domu ze statywu poza tym czuje się już nieatrakcyjna przez kg :/
Mieliśmy plan na sesje nad brzegiem zalewu albo na jakiejś leśnej ścieżce, ale problemy pokomplikowaly plany i uciesze się jak zrobimy coś w domu
Mi bardziej zależy na naturalnej sesji noworodkowej - marzą mi się takie kadry jak bobas jest u taty na rękach albo oboje rodzice podtrzymują dziecko muszę się zorientować i poszukać fotografa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-16, 10:47   #3308
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Ja na sesję miałam jechać pod koniec sierpnia, ale wtedy zaczęłam się kiepsko czuć i chorować, przełożyliśmy o tydzień, ze mną było jeszcze gorzej, a później nasza fotografka wyjechała na wakacje. I nie wiem co teraz, w grę wchodzi przełom września i października, ale mnie się nie widzi sesja tak późno... Właśnie dla mnie najładniejsze foty wychodzą tak ok. 7 miesiąca max. Teraz taki bęcol nie wygląda dobrze... Ale kwestia gustu

Zamówienie apteczne zrobiłam wczoraj. Ale połowa rzeczy to dla mnie, na bieżący użytek. Mało czego mi brakowało

Mój TŻ chudnie Jest na diecie ponad miesiąc i dobrze mu idzie. Wchodzi już w spodnie, które wcześniej nie było szans, żeby założył. Tylko jest obawa, że zimą znów obrosnie w tłuszczyk, jak to ma w zwyczaju. Czas pokaże

Matko ile mam skarpetek dla juniora. Nie dość że to co sama kupiłam to było za dużo, to jeszcze sporo starszak podostawał, nawet ich nie rozpakowałam, mają metki. I chyba to samo je czeka teraz.

Dobra, wracam do żelazka i mojego nowego pokrowca na deskę

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 10:51   #3309
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Viva u jakiejś fotografki czytałam, że najlepsze zdjęcia do 34 tygodnia wychodzą. Później twarz kobiety się zmienia, opuchlizna itd.
Brawa dla TZeta!

Ile skarpetek jest potrzebnych małemu dziecku? Mam pewnie z 10-12 par, bo dostałam też w spadku. Też się różnią rozmiarami, więc chyba na oko trzeba będzie wybrać najmniejsze

Śmiałam się z czapeczek Mikomy a mam 35 sztuk! 5 zimowych, ale różnych grubości nie wiem po co mi tyle cienkich (różne rozmiary, ale zima nie założę)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 10:51   #3310
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;88904145]Mi ciężko znaleźć odniesienie jaki maluch może być mam kilka nawet z H&M na 50 i to jak dla lalki

Nie, bo mam zagrożoną ciążę, więc nie będę biegała po lesie ani polach te pozowane w długich sukniach w studio osobiście mi się nie podobają - zresztą ja bym nie dała rady fizycznie. My może w przyszłym tygodniu zrobimy sobie jakieś w domu ze statywu poza tym czuje się już nieatrakcyjna przez kg :/
Mieliśmy plan na sesje nad brzegiem zalewu albo na jakiejś leśnej ścieżce, ale problemy pokomplikowaly plany i uciesze się jak zrobimy coś w domu
Mi bardziej zależy na naturalnej sesji noworodkowej - marzą mi się takie kadry jak bobas jest u taty na rękach albo oboje rodzice podtrzymują dziecko muszę się zorientować i poszukać fotografa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Oglądaliśmy z tż zdjęcia z różnych, profesjonalnych sesji ciążowo-noworodkowych i nie podobają nam się. Stwierdziliśmy, że wolimy sami zrobić naturalne zdjęcia, bez żadnych makijaży, stylizacji, po to, żeby dziecko potem mogło zobaczyć jak wyglądaliśmy naprawdę. Jak tylko jest taka możliwość, to sami sobie robimy zdjęcia.
Te sesje noworodkowe z powyginanymi dzieciaczkami w jakichś koszykach też mnie nie przekonują - strasznie nienaturalne, dzieciak wygląda jak lalka.

U mnie dzisiaj przedpołudnie oglądania youtuba, a potem lecimy na basen
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 11:00   #3311
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Mikoma mi też te śpiące dzieci w koszykach kojarzą się z sesjami pośmiertnymi. Oczywsicie nie chce nikogo urazić, ale od razu stają mi przed oczami te zdjęcia z filmu "Inni"
My chcemy sesje w domu w normalnych ubraniach, w naszej sypialni czy w pokoju u młodego. Takie kadry z życia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-16, 11:45   #3312
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Oglądaliśmy z tż zdjęcia z różnych, profesjonalnych sesji ciążowo-noworodkowych i nie podobają nam się. Stwierdziliśmy, że wolimy sami zrobić naturalne zdjęcia, bez żadnych makijaży, stylizacji, po to, żeby dziecko potem mogło zobaczyć jak wyglądaliśmy naprawdę. Jak tylko jest taka możliwość, to sami sobie robimy zdjęcia.
Te sesje noworodkowe z powyginanymi dzieciaczkami w jakichś koszykach też mnie nie przekonują - strasznie nienaturalne, dzieciak wygląda jak lalka.

U mnie dzisiaj przedpołudnie oglądania youtuba, a potem lecimy na basen

Dlatego my będziemy robić sesje lifestyle po narodzinach, z synem tez taka mamy. Bez koszyków itp.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 12:07   #3313
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Wiecie co, natchnełyście mnie, umówiłam się z TŻ że jedziemy jutro do jakiegoś dzikiego parku, ja wskakuje w sweter i grube rajstopy i robimy sesję Warto mieć te kilka zdjęć z ciąży, więc może coś z tego wyjdzie. No i #teamjesieniara

Co do skarpetek mam około 10 par rozmiar 11-14, część z nich w ogóle nie była używana.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 12:29   #3314
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
No raczej nie, te refundowane badania przesiewowe nawet nie są wykonywane w szpitalu tylko próbki jadą do Warszawy.
Po prostu trzeba wybrać sobie prywatne labo we Wro, które oferuje taką usługę.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Dziękuję Ci za te informacje, ja z tego co wiem można sobie taki test zamówić gdzieś i albo w szpitalu poprosić aby pobrali materiał (ale właśnie nie w każdym chcą to robić) albo poprosić położną środowiskową (ale pewnie nie każda będzie chciała. Koszt to podobno ok 160 zł ale jeszcze nie obczajałam. A wiesz może gdzie takie badanie można zrobić we Wro? jeśli oczywiście robiłaś coś takiego

Cytat:
Napisane przez Intuicja_88 Pokaż wiadomość
Viva zazdroszczę z tą wyprawką ja dziś zaczynam 34 tydzień i trochę się zaczynam stresować, że tak nie ogarnięte wszystko. Jak kupione
-tak leży w kartonach. Od przyszłego tyg się biorę ostro do roboty i pakuję walizkę. Z zakupów została mi tylko wanienka i caaaala apteka
Dziewczyny czy Wy się orientujecie kiedy odstawia się magnez? 35?37tc?
A no i hit- zadzwoniłam dziś drugi raz do lekarza rodzinnego po tą szczepionkę na ksztusiec ale on stwierdził, że nie wie jak to wystawić i w ogole to nawet nie wie jaka szczepionka. Ręce mi juz opadły i się poddaje. Nie jestem lekarzem a muszę sama wszystko ogarniać. Chyba nie zdążę się zaszczepić już.
I dalej cierpię na bezsenność, dziś już od 3 się męczyłam Zacznę pić melisę wieczorem, może pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja a masz może możliwość i pakiet w Luxmedzie? albo miasto z Luxmedem? Ja byłam zapisana do POZ w LM właśnie, telefonicznie Pani mi właśnie wystawiła receptę na szczepionkę, w aptece kupiłam ją za ok 100 zł, a później umówiłam się tam do lekarza rodzinnego w LM z tego POZ i na wizytę do pielegniarki i wszystko mi zrobili. Miałam tylko problem z dostępnością szczepionki bo musiałam obdzwonić 10 aptek zanim w jakiejś się szczepionka znalazła.


Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie polecić jakieś nianie elektroniczne z kamerka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj zamówiłam video nianie z babysense wraz z monitorem oddechu. Kupiłam taki zestaw bratu kiedyś i z kamerki do tej pory korzysta, a jego dziecko ma pow 2 latek już i powiedział, że jest z niej zadowolony więc zamówiłam sobie też z tym, że już inny model bo tamten już niedostępny Pytałam się też wcześniej jakie kamerki polecacie i mikoma poleciła tą: https://allegro.pl/oferta/elektronic...ny-10868634140
Generalnie cena atrakcyjniejsza od babysense ale, że nie mogłam znaleźć dużo opinii o tym to zdecydowałam się na to co kupiłam kiedyś bratu i jest dalej zadowolony

Cytat:
Napisane przez Inez03 Pokaż wiadomość
Hej a robicie sobię sesję zdjęciową w ciąży, to chyba najlepszy czas? Ja zobaczę najpierw czy jakieś fajne zdjęcia sami nie zrobimy, chcę się wybrać do lasu na spacer,a niedaleko jest też fajny staw.
Ja chyba mam najpóźniej termin bo 29 listopada to właśnie dopiero będę prać ciuszki ale będę tylko składać na ciepło po wyjęciu z suszarki, najwyżej co niektóre ubranka będą trochę mniejsze, efekt suszarki.
Ja muszę się za to wziąć właśnie, bo generalnie jestem w 33 tc i to chyba ostatni dzwonek na taką sesje, muszę tylko na allegro znaleźć coś odpowiedniego na taką sesję i miejsce Nie będę jednak korzystać z usług nikogo, mój mąż lubi fotografię i te tematy więc zarówno ciążową jak i noworodkową zrobi właśnie maż i będzie też dobrze

Edytowane przez jedytka1
Czas edycji: 2021-09-16 o 12:30
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 13:27   #3315
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za te informacje, ja z tego co wiem można sobie taki test zamówić gdzieś i albo w szpitalu poprosić aby pobrali materiał (ale właśnie nie w każdym chcą to robić) albo poprosić położną środowiskową (ale pewnie nie każda będzie chciała. Koszt to podobno ok 160 zł ale jeszcze nie obczajałam. A wiesz może gdzie takie badanie można zrobić we Wro? jeśli oczywiście robiłaś coś takiego



Intuicja a masz może możliwość i pakiet w Luxmedzie? albo miasto z Luxmedem? Ja byłam zapisana do POZ w LM właśnie, telefonicznie Pani mi właśnie wystawiła receptę na szczepionkę, w aptece kupiłam ją za ok 100 zł, a później umówiłam się tam do lekarza rodzinnego w LM z tego POZ i na wizytę do pielegniarki i wszystko mi zrobili. Miałam tylko problem z dostępnością szczepionki bo musiałam obdzwonić 10 aptek zanim w jakiejś się szczepionka znalazła.




Ja wczoraj zamówiłam video nianie z babysense wraz z monitorem oddechu. Kupiłam taki zestaw bratu kiedyś i z kamerki do tej pory korzysta, a jego dziecko ma pow 2 latek już i powiedział, że jest z niej zadowolony więc zamówiłam sobie też z tym, że już inny model bo tamten już niedostępny Pytałam się też wcześniej jakie kamerki polecacie i mikoma poleciła tą: https://allegro.pl/oferta/elektronic...ny-10868634140
Generalnie cena atrakcyjniejsza od babysense ale, że nie mogłam znaleźć dużo opinii o tym to zdecydowałam się na to co kupiłam kiedyś bratu i jest dalej zadowolony



Ja muszę się za to wziąć właśnie, bo generalnie jestem w 33 tc i to chyba ostatni dzwonek na taką sesje, muszę tylko na allegro znaleźć coś odpowiedniego na taką sesję i miejsce Nie będę jednak korzystać z usług nikogo, mój mąż lubi fotografię i te tematy więc zarówno ciążową jak i noworodkową zrobi właśnie maż i będzie też dobrze
A na jaki model babysense się zdecydowałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 14:44   #3316
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za te informacje, ja z tego co wiem można sobie taki test zamówić gdzieś i albo w szpitalu poprosić aby pobrali materiał (ale właśnie nie w każdym chcą to robić) albo poprosić położną środowiskową (ale pewnie nie każda będzie chciała. Koszt to podobno ok 160 zł ale jeszcze nie obczajałam. A wiesz może gdzie takie badanie można zrobić we Wro? jeśli oczywiście robiłaś coś takiego
A, chodziło Ci o samo pobranie materiału, bez badania. No to pobrać może pobiorą jak ich uprzedzisz i z tego samego wkłucia co do standardowych badań przesiewowych pobiorą i do sma. Nie wiem, nie robiłam tego badania poprzednio. Na pewno z pobraniem krwi pępowinowej nie robią problemów.

Wiem że jest we Wro przychodnia współpracująca z fundacją sma, nie pamiętam teraz gdzie, kiedyś ją wygooglowałam. Ale chyba najpopularniejsze jest pobranie próbki i odesłanie jej kurierem, firmy wykonujące tego typu badania mają to w cenie.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2021-09-16 o 14:46
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 16:22   #3317
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
A na jaki model babysense się zdecydowałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektroniczna niania video V35 kupiłam na stronie videoniania.pl bo chyba było tam najtaniej a i z tego co wiem babysense rekomenduje zakup na stronach przez nich polecanych aby utrzymać gwarancje na sprzęt.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
A, chodziło Ci o samo pobranie materiału, bez badania. No to pobrać może pobiorą jak ich uprzedzisz i z tego samego wkłucia co do standardowych badań przesiewowych pobiorą i do sma. Nie wiem, nie robiłam tego badania poprzednio. Na pewno z pobraniem krwi pępowinowej nie robią problemów.

Wiem że jest we Wro przychodnia współpracująca z fundacją sma, nie pamiętam teraz gdzie, kiedyś ją wygooglowałam. Ale chyba najpopularniejsze jest pobranie próbki i odesłanie jej kurierem, firmy wykonujące tego typu badania mają to w cenie.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Tak, tak chodziło mi o samo pobranie, a później pakiet wysyłam pocztą sama już we własnym zakresie
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 16:29   #3318
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

To myślę, że jest szansa żeby pobrali, no z bardziej zaawansowaną rzeczą taka jak zabezpieczenie krwi pępowinowej sobie radzą, nawet sami pytają czy pobrać, więc tutaj nie powinno być problemu Ale na pewno lepiej ich uprzedzić, może zadzwonić? Na spotkanie z ordynatorem się wybierasz?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 18:08   #3319
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To myślę, że jest szansa żeby pobrali, no z bardziej zaawansowaną rzeczą taka jak zabezpieczenie krwi pępowinowej sobie radzą, nawet sami pytają czy pobrać, więc tutaj nie powinno być problemu Ale na pewno lepiej ich uprzedzić, może zadzwonić? Na spotkanie z ordynatorem się wybierasz?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Kilka dni temu dzwoniłam, i jakaś Pani położna powiedziała mi, że nie trzeba już się spotykać z ordynatorem w celu np. umówienia się na poród rodzinny. Przychodzisz i o tym informujesz na miejscu, osoba do porodu rodzinnego powinna mieć info o szczepieniu. I tak samo jak pokój indywidualny jest wolny to mówisz, że go chcesz na miejscu. Na ich stronie jest napisane co prawda co innego, że do porodu rodzinnego jest wymagana wizyta u ordynatora ale jak dzwoniłam to już niby tak nie ma.
Co do tego testu SMA to zadzwonię tam jeszcze raz w takim razie
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-16, 18:19   #3320
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Kilka dni temu dzwoniłam, i jakaś Pani położna powiedziała mi, że nie trzeba już się spotykać z ordynatorem w celu np. umówienia się na poród rodzinny. Przychodzisz i o tym informujesz na miejscu, osoba do porodu rodzinnego powinna mieć info o szczepieniu. I tak samo jak pokój indywidualny jest wolny to mówisz, że go chcesz na miejscu. Na ich stronie jest napisane co prawda co innego, że do porodu rodzinnego jest wymagana wizyta u ordynatora ale jak dzwoniłam to już niby tak nie ma.

Co do tego testu SMA to zadzwonię tam jeszcze raz w takim razie
Taa, tylko że oni tak zawsze mówią, od lat, że nie trzeba iść do ordynatora To samo słyszała moja koleżanka w 2016, a i tak cały czas ta "procedura" funkcjonuje.
Ja poprzednio byłam, poród rodzinny miałam (do momentu decyzji o cc), ale sali indywidualnej nie, bo były zajęte. Na to ani ordynator, ani papież nie pomoże

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 18:29   #3321
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To myślę, że jest szansa żeby pobrali, no z bardziej zaawansowaną rzeczą taka jak zabezpieczenie krwi pępowinowej sobie radzą, nawet sami pytają czy pobrać, więc tutaj nie powinno być problemu Ale na pewno lepiej ich uprzedzić, może zadzwonić? Na spotkanie z ordynatorem się wybierasz?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Taa, tylko że oni tak zawsze mówią, od lat, że nie trzeba iść do ordynatora To samo słyszała moja koleżanka w 2016, a i tak cały czas ta "procedura" funkcjonuje.
Ja poprzednio byłam, poród rodzinny miałam (do momentu decyzji o cc), ale sali indywidualnej nie, bo były zajęte. Na to ani ordynator, ani papież nie pomoże

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
no tak na salę musisz mieć wielkie szczęście, że trafisz. Pewnie mają jedną.
Ciężko powiedzieć jak z tym ordynatorem jest, z tego co czytałam w lipcu na FB na grupie "gdzie rodzić we wro" to dziewczyna o tym informowała, że już nie trzeba więc mam nadzieję, że tak jest bo czytałam tam, że ktoś polazł niby w tych godzinach co ordynator przyjmuje, jego nie było i poszedł na darmo
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 18:51   #3322
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
no tak na salę musisz mieć wielkie szczęście, że trafisz. Pewnie mają jedną.

Ciężko powiedzieć jak z tym ordynatorem jest, z tego co czytałam w lipcu na FB na grupie "gdzie rodzić we wro" to dziewczyna o tym informowała, że już nie trzeba więc mam nadzieję, że tak jest bo czytałam tam, że ktoś polazł niby w tych godzinach co ordynator przyjmuje, jego nie było i poszedł na darmo
Mają trzy sale do porodów indywidualnych.

No ordynator nie zawsze będzie w tych wyznaczonych godzinach, wyobraź sobie, że przy twoim porodzie są jakieś komplikacje, ordynator jest przy tobie, nadzoruje go i nagle mówi: "a teraz radź sobie pani sama, ja idę na spotkanie"

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 18:53   #3323
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Mają trzy sale do porodów indywidualnych.

No ordynator nie zawsze będzie w tych wyznaczonych godzinach, wyobraź sobie, że przy twoim porodzie są jakieś komplikacje, ordynator jest przy tobie, nadzoruje go i nagle mówi: "a teraz radź sobie pani sama, ja idę na spotkanie"

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Nie no oczywiście, że w pierwszej kolejności opiekuje sie pacjentami ale z tego też względu tam się nie wybieram bo nie mieszkam blisko i szkoda mi czasu. Skoro tak mi przez tel powiedzieli to spoko, jak będzie inaczej to już trudno
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 19:05   #3324
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Też się nie wybieram, ale dlatego, że po prostu porody rodzinne robią się standardem, a ten szpital nazywa siebie "najlepszą porodówka we Wrocławiu", więc jakby odmówili porodu rodzinnego od tak, to by im ludzie smrodu narobili w mediach społecznościowych. W czasie ostrej pandemii rodzinne zawiesili, spoko, uprzedzili o tym, ale teraz na ich stronie jest info że takie porody się odbywają, więc nie będą chcieli sobie zaprzeczać. Marketing po prostu

Przypomniało mi się, że muszę tą ankietę do znieczulenia wypełnić za wczasu, żeby znowu na łóżku porodowym tego nie robić. Tylko chyba nie ma jej online

Dziewczyny jak wam dzień minął? Ja się cieszę, że za to prasowanie się wzięłam, no właśnie przytulałam mojego starszaka, który we wtorek poszedł po przerwie do żłobka i taki jakiś gorący mi się wydał... 38,4 stopnia No takiej masakry jeszcze z nim nie miałam, tak często nigdy nie chorował... Czyli znowu nic w domu przy nim nie zrobię. A sama jestem w trakcie antybiotyku...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 20:08   #3325
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Nastawiłam dziś pierwsza pralkę mąż właśnie złożył komodę. Jest progres. Jutro pranie tbc, ale nie prasuje, wyciągam od razu z suszarki i jest malina


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 20:33   #3326
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Też się nie wybieram, ale dlatego, że po prostu porody rodzinne robią się standardem, a ten szpital nazywa siebie "najlepszą porodówka we Wrocławiu", więc jakby odmówili porodu rodzinnego od tak, to by im ludzie smrodu narobili w mediach społecznościowych. W czasie ostrej pandemii rodzinne zawiesili, spoko, uprzedzili o tym, ale teraz na ich stronie jest info że takie porody się odbywają, więc nie będą chcieli sobie zaprzeczać. Marketing po prostu

Przypomniało mi się, że muszę tą ankietę do znieczulenia wypełnić za wczasu, żeby znowu na łóżku porodowym tego nie robić. Tylko chyba nie ma jej online

Dziewczyny jak wam dzień minął? Ja się cieszę, że za to prasowanie się wzięłam, no właśnie przytulałam mojego starszaka, który we wtorek poszedł po przerwie do żłobka i taki jakiś gorący mi się wydał... 38,4 stopnia No takiej masakry jeszcze z nim nie miałam, tak często nigdy nie chorował... Czyli znowu nic w domu przy nim nie zrobię. A sama jestem w trakcie antybiotyku...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
a co to za ankieta do znieczulenia? bo znów coś widzę nie ogarniam

Ja dziś robie ostatnie pranie związane z dzieckiem i porodem. Wszystko już poprałam. Ciuszki poprasowałam i ułożyłam gdzie trzeba. Jutro sobie zrobie przerwę i od poniedziałku zacznę pakować torbę do szpitala bym wiedziała w jaką walizkę sie zmieszczę i co jeszcze potrzebuję
Teraz korzystam, że męża nie ma i oglądam filmiki na yt odnośnie porodów itd

Ogólnie to od 25 września ( w Lidlu) będą biustonosze do karmienia dwupak za 40 zł, pajace za 20 zł i body za 10 i 7 zł gdyby któraś była zainteresowana
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 20:38   #3327
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
a co to za ankieta do znieczulenia? bo znów coś widzę nie ogarniam

Ja dziś robie ostatnie pranie związane z dzieckiem i porodem. Wszystko już poprałam. Ciuszki poprasowałam i ułożyłam gdzie trzeba. Jutro sobie zrobie przerwę i od poniedziałku zacznę pakować torbę do szpitala bym wiedziała w jaką walizkę sie zmieszczę i co jeszcze potrzebuję
Teraz korzystam, że męża nie ma i oglądam filmiki na yt odnośnie porodów itd

Ogólnie to od 25 września ( w Lidlu) będą biustonosze do karmienia dwupak za 40 zł, pajace za 20 zł i body za 10 i 7 zł gdyby któraś była zainteresowana
O ja miałam super staniki do karmienia z Lidla. Bardzo fajne były. Muszę chyba zapolować dla Malucha nic nie potrzebuję już z ubranek.

W ogóle to zrobiła mi się opryszczka na ustach ostatni raz miałam chyba ze 4 lata temu, jeszcze przed poprzednią ciążą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 20:57   #3328
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Viva biedny ten Twój synio z tymi chorobami. Dużo zdrowia życzę! A jak się czujesz na antybiotyku?

U mnie dzień leniwca. W sumie większość dnia przespałam i przeleżałam w łóżku. Zrobiłam sobie jeszcze 1,5 godz kąpiel bo jakoś brzuch mi się dziwnie spinal. Czuje ogólnie nacisk na szyjke, więc leżę grzecznie i ograniczam ruchy. Mój TZet wraca dopiero jutro wieczorem, mam nadzieję że noc będę miała bez przygód.

Jedytka zastanawiam się nad tymi stanikami

Olga ja w zeszłym tygodniu miałam opryszczke :/ i do tego jeszcze usta mi pękały aż do krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 21:12   #3329
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Dziewczyny, a jak wypadają rozmiarowo te staniki z lidla? Bo też chciałam się skusić i zamówić online, ale nie wiem jaki rozmiar wziąć. Macie porównanie np. z h&m, esotiq...?
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-09-16, 21:20   #3330
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadowe Mamy-2021!

Arbuzik dzięki Nie wiem co to się z tym moim synem dzieje, od 5 września chory... Zwykle był jakiś tydzień chorowania i spokój na przynajmniej 3 tygodnie, a nawet w miesiącach można było liczyć.
Ja poprzednią noc można powiedzieć że w końcu przespałam, kaszel tylko kilka razy dusił. Uff, ulga.

Ja 80% ubranek przeprasowałam, ale nie mam ich gdzie powkładać, póki nie przyjedzie łóżko starszaka. Będzie mieć szuflady i tam trafią jego ubrania, a te juniora zajmą miejsce starszego w szafie. Także w zawieszeniu jestem...

Jedytka, jeśli chcesz dostać zzo to musisz wcześniej podpisać zgodę, tyle że ma ona 4 strony i pełno punktów do odhaczenia, gdy przyszedł do mnie anestezjolog dać znieczulenie byłam w trakcie mało już przyjemnych skurczy, więc wypełnienie tej zgody zajęło mi wieki, plus na skurczu nie byłam w stanie czytać.
A można to zrobić wcześniej, np. przy przyjęciu (o ile też akcja nie jest już zaawansowana) albo ja idiotka 3 dni przed porodem na patologii przeleżałam i się nudziłam, zamiast się tym zająć. A coś mi świta, że można to pobrać ze szpitala i wypełnić np. już teraz i mieć przy sobie przy przyjęciu.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-26 10:27:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.