Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-10-03, 13:13   #151
Malwiniakar
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Nie prawda z t± prostownic± owszem ona niszczy w³osy ale przy odpowiednim zabezpieczeniu nie jest ¼le, wiem bo sama tak robiê i moje w³osy s± super.
ja kupujê produkty do w³osów tylko w jednym sprawdzonym sklepie, na organicznewlosy.pl i jestem baaaardzo zadowolona. nigdy nie mia³am probluemu z zamówieniami ani z jako¶ci± otrzymywanych produktów.
Malwiniakar jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-13, 10:26   #152
sobdom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 1
Pomocy - w³osy moja zmora

Co ja mam zrobic z moimi wlosami? Sa geste, puszace, niesforne , suche-straszne .
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-10-13 10.16.49.jpg (103,7 KB, 41 za³adowañ)
sobdom jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-17, 08:41   #153
szarlottee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez domimalko Poka¿ wiadomo¶æ
Hej, puszysto¶æ w³osów jest ich cech± raczej po¿±dan± Chodzi Ci pewnie o puszenie siê w³osów? Spokojnie, dasz sobie z tym radê - te¿ mia³am takie w³osy i jako nastolatka strasznie siê frustrowa³am, ¿e s± takie spuszone i szorstkie, a one... by³y po prostu falowane (typ 2a - poczytaj sobie na forum o typach w³osów). Sprawd¼ czy nie da siê ich wystylizowaæ w loki/fale (w±tek dla krêconow³osych).

Niezale¿nie od tego, czy s± krêcone czy tylko suche, powinny Ci pomóc rzeczy, które mnie pomog³y (teraz ju¿ mam na tyle okie³znane w³osy, ¿e muszê robiæ to wszystko z du¿o mniejszym natê¿êniem):

- olejowanie, na pocz±tku przed ka¿dym myciem; mnie na pocz±tku doskonale s³u¿y³y oleje z parafin±, takie jak te z firmy ktc (na przyklad ja¶minowy), bo momentalnie zamyka³y wilgoæ we w³osach i zabezpiecza³y je.
- SERUM SILIKONOWE bez alkoholu (mega wa¿ne! alcohol denat strasznie wysusza), nak³adam na mokre w³osy, jeszcze przed rozczesywaniem. Potem w ci±gu dnia, gdy tylko czujê, ¿e siê pusz±. Zabezpiecza przed ³amaniem oraz okie³znuje
- masa¿ g³owy szczotk± Tangle Teezer. Szczotka jest absolutnym must-have przy suchych, poddatnych na zniszczenia i z³amania w³osach. Dodatkowo, je¶li je mocno zwi±zujesz, przyda siê skórze g³owy, przywracaj±cy kr±¿enie masa¿ (u¶mierzy napiêcie oraz pomo¿e przeciwdzia³aæ wypadaniu).
- dieta musi byæ urozmaicona, duuu¿o wody, du¿o bia³ka, warzyw i owoców, ale wiadomo, ¿e czasem trudno nam uzupe³niæ wszystkie brakuj±ce mikroelementy. Ty ci±gle ro¶niesz, wiêc potrzebujesz ich du¿o. U mnie bardzo sprawdzaj± siê kapsu³ki Oeparol, nie s± najtañ¶ze, bo op. 60 szt ok. 25 z³, ale skórê, w³osy i paznokcie mam po nich fantastyczne. Biorê 2x2, rozgryzaj±c je przed popiciem wod±. Mo¿esz te¿ wypróbowaæ picie skrzypokrzywy.
- u mnie strza³em w dziesi±tkê jest mycie w³osów od¿ywk±/mask± (Nivea Long Repair <3 Kallos Algae, Kallos Omega, Sleek Line) a skalpu szamponem (Radical p. wypadaniu w³osów); generalnie od¿ywki/maski wybieraj takie, które maj± w sobie i proteiny i emolienty i humektanty, jednak z przewag± emolientów = olei, aby od¿ywiæ i wyg³adziæ.
- polecam uzywanie p³ukanek na koniec mycia, ch³odnych i kwa¶nych - zamykaj± ³uski i nab³yszczaj±; czasem mo¿e pomóc ch³odna (nie zimna!) woda, ale u mnie nie zdaje egzaminu
- susz ch³odnym nawiewem, ale dopiero jak troszkê podeschn± na powietrzu (chyba, ¿e nie masz czasu czekaæ, to luuz ),trzyaj±c suszarkê pionowo w dó³, aby powietrze "sp³ywa³o" po w³osach, wyg³adzaj±c je.

Powodzenia ) Daj znaæ, jak Ci idzie
Ja od siebie dodam, ¿e mo¿na jeszcze zainwestowaæ w jak±¶ od¿ywkê w sprayu, po któr± mo¿na siêgn±æ pomiêdzy jednym myciem a drugim. Co do olejowania u mnie sprawdzi³o siê olejowanie na od¿ywkê. Siêga³am po olej migda³owy, lniany, z pestek ¶liwki (te¿ mia³am w³osy zniszczone od prostowania). Zamiast prostownicy mo¿na u¿ywaæ suszarki i wyci±gaæ w³osy na okr±g³ej szczotce, a je¶li to sprawia Ci problem to w wielu sklepach dostêpne s± suszarko-lokówki. ¦wietna sprawa Sama mam w³osy falowane i wyci±ganie na okr±g³ej szczotce daje radê Kiedy zadbasz o w³osy i stan± siê nawil¿one i g³adkie, du¿o ³atwiej bêdzie Ci nad nimi zapanowaæ. Zniszczone w³osy ³atwiej siê pusz±, a prostownica tylko tymczasowo je wyg³adza. Tak naprawdê tylko pogarsza ich stan.

Cytat:
Napisane przez Malwiniakar Poka¿ wiadomo¶æ
Nie prawda z t± prostownic± owszem ona niszczy w³osy ale przy odpowiednim zabezpieczeniu nie jest ¼le, wiem bo sama tak robiê i moje w³osy s± super.
ja kupujê produkty do w³osów tylko w jednym sprawdzonym sklepie, na organicznewlosy.pl i jestem baaaardzo zadowolona. nigdy nie mia³am probluemu z zamówieniami ani z jako¶ci± otrzymywanych produktów.
Nie zgodzê siê z Tob±. S± w³osy o ró¿nej grubo¶ci i ka¿de inaczej reaguj± na prostownicê. Jedne w³osy bêd± siê szybko niszczyæ, a inne mog± du¿o wytrzymaæ. Sama mam w³osy delikatne i cienkie, przez co bardzo szybko ulegaj± zniszczeniom. Regularne stosowanie prostownicy bardzo szybko zniszczy³oby je.
szarlottee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-17, 20:08   #154
manikan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

mo¿e jaka¶ dobra odzywka i olej kokosowy, co Ty na to ??
manikan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-27, 10:35   #155
natic88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: suche i zniszczone w³osy

Nie pomog± ¿adne od¿ywki czy maski ,problem tkwi w ¶rodku czyli struktura w³osów . Pracuje w tej bran¿y to wiem. Mog³abym zaproponowaæ kapsu³ki owowco warzywne s± idealne na bardzo zniszczone w³osy szczególnie blond w³osy po rozja¶nieniu a tak¿e na paznokcie i cerê. Nie bêdê tu robiæ reklamy produktu wiec jeste¶ jeste¶ zainteresowana napisz do mnie: natalia.klak88@gmail.com
natic88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-27, 19:39   #156
Ferrivia
Raczkowanie
 
Avatar Ferrivia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: suche i zniszczone w³osy

Od¿ywki i maski jak najbardziej pomog±.
Ferrivia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-28, 10:31   #157
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: suche i zniszczone w³osy

Cytat:
Napisane przez Ferrivia Poka¿ wiadomo¶æ
Od¿ywki i maski jak najbardziej pomog±.
Na pewne rzeczy tak, na inne nie. Nie wszystko da siê za³atwiæ pielêgnacj±. Je¶li w³os wyrós³ ju¿ maj±c "nienormaln±" strukturê, to kosmetykami siê jej nie naprawi.
Tak jest w niektórych schorzeniach o pod³o¿u hormonalnym np przy ³ysieniu androgenowym jednym z objawów (zanim zacznie siê du¿a utrata w³osów) jest to, ¿e w³osy wyrastaj±ce z czubka g³owy, który najbardziej w³a¶nie dotyka to zaburzenie, s± suche z natury, grube, sztywne i pusz±ce siê. Co by na nie nie na³o¿y³, nie bêd± one wygl±daæ dobrze. Ewentualnie mo¿na je trochê wizualnie podratowaæ konkretnymi zabiegami typu prostowanie keratynowe, ale nie pielêgnacj±
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 20:36   #158
Ferrivia
Raczkowanie
 
Avatar Ferrivia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 94
Dot.: suche i zniszczone w³osy

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Na pewne rzeczy tak, na inne nie. Nie wszystko da siê za³atwiæ pielêgnacj±. Je¶li w³os wyrós³ ju¿ maj±c "nienormaln±" strukturê, to kosmetykami siê jej nie naprawi.
Tak jest w niektórych schorzeniach o pod³o¿u hormonalnym np przy ³ysieniu androgenowym jednym z objawów (zanim zacznie siê du¿a utrata w³osów) jest to, ¿e w³osy wyrastaj±ce z czubka g³owy, który najbardziej w³a¶nie dotyka to zaburzenie, s± suche z natury, grube, sztywne i pusz±ce siê. Co by na nie nie na³o¿y³, nie bêd± one wygl±daæ dobrze. Ewentualnie mo¿na je trochê wizualnie podratowaæ konkretnymi zabiegami typu prostowanie keratynowe, ale nie pielêgnacj±
Tak te¿ jest, po prostu odpowiedzia³am na s³owa, ¿e problem le¿y tylko i wy³±cznie w strukturze w³osa Je¶li w³osy wyrosn± same z siebie ju¿ uszkodzone na pod³o¿u chorobowym to jasne, ¿e sama pielêgnacja nie starczy. Ale je¶li s± suche bo powiedzmy, zabrak³o im odpowiedniej pielêgnacji czy cokolwiek innego to maski i od¿ywki pomog±. Sama siê zmagam z problemami w³osowymi spowodowanymi chor± od wielu lat tarczyc± i póki co pielêgnacja daje sobie radê. Pewnie po prostu trafi³am do tej grupy szczê¶liwców, których wiêkszo¶æ w³osów ma co zdrowsz± i normalniejsz± strukturê ¬le to ujê³am w swojej poprzedniej odpowiedzi, za co od razu przepraszam
Ferrivia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-11-12, 20:01   #159
aneka7811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

a mo¿e pora wprowadziæ jak±¶ dietê?
__________________
polecane tabletki na wypadanie w³osów
aneka7811 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-03, 12:45   #160
orchis_27
Raczkowanie
 
Avatar orchis_27
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 43
W jaki sposób uratowaæ koñcówki po farbowaniu?

Jeszcze do wczoraj moje koñcówki by³y w ob³êdnym stanie, dopóki nie siêgnê³am po farbê po której kolor wyszed³ tragiczny. Dzi¶ planujê ponownie pofarbowaæ w³osy ale boje siê w³a¶nie o te koñcówki. To kompletne siano - to s³ychaæ, widaæ i czuæ (nie wspomnê o ich pl±taniu siê). Dziewczyny, macie jakie¶ sprawdzone sposoby na tego typu problem? Nie chcê ¶cinaæ w³osów, s± do po³owy pleców, ¿al bêdzie. Jakie¶ od¿ywki, maski, wcierki? Co polecacie?
__________________
"- A ja my¶lê, ciociu, ¿e dla ¿ycia nie ma innego rozwi±zania ni¿ ¿yæ."
orchis_27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-03, 21:03   #161
boskapolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 47
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Ja polecam olejowanie !!!
np. olej lniany

https://www.facebook.com/65135810504...type=3&theater
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
boskapolka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-05, 08:04   #162
loreta2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 1
Thumbs up Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Dziewczyny , nic nie s³ysza³y¶cie o OLAPLEXIE? Jest okrutnie drogi bo 100 ml kosztuje ok 120 z³ ale to RE-WE-LA-CYJNY ¶rodek na zniszczone w³osy. Polecam go w 100 %
loreta2007 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-05, 13:57   #163
AmyPond
Raczkowanie
 
Avatar AmyPond
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Jak wiêkszo¶æ mia³am ten sam problem. Najlepszy sposób to ¶ciêcie jak najwiêkszej ilo¶ci tych zniszczonych w³osów. One zawsze kiedy¶ odrosn±, mo¿esz wspieraæ to wcierkami i zdrow± diet±. Krzywda ju¿ siê dokona³a i mo¿esz te¿ poprawiæ ich stan dziêki olejom, ale nawet one nie dzia³aj± cudów.
AmyPond jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-15, 21:22   #164
pamelaa
Przyczajenie
 
Avatar pamelaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: suche i zniszczone w³osy

Cytat:
Napisane przez zagubionaviola Poka¿ wiadomo¶æ
Chodzi mi o silne maski, ktore naprawde poprawia stan moich wlosów. Proszê o pomoc!!
Je¿eli silne i dobre to jak dla mnie tylko loreal professionnel - te z serii repair z³oto-¿ó³te s± genialne dla zniszczonych w³osów. Gorzej, gdy i tak siê jednocze¶nie prostuje siê w³osy i farbuje...
pamelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-16, 09:00   #165
alicja985
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez IngaRucka Poka¿ wiadomo¶æ
No i w³a¶nie ja mam suche, zniszczone, ³amliwe koñcówki do tego... a przy okazji skórê wra¿liw±... i jak to cos wypróbowaæ nowego!
Tym bardziej siêgnij po Revitacell, raz ju¿ go tu bodaj chwali³am. Je¶li chodzi o regeneracjê skóry g³owy, to ich ¶rodek jest wrêcz fenomenalny. Ma co prawda wadê, bo przet³uszcza w³osy i na drugi dzieñ koniecznie trzeba je umyæ, ale... to akurat drobne po¶wiêcenie, które warto zaliczyæ.
alicja985 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-18, 21:05   #166
alabio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: suche i zniszczone w³osy

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
Je¿eli silne i dobre to jak dla mnie tylko loreal professionnel - te z serii repair z³oto-¿ó³te s± genialne dla zniszczonych w³osów. Gorzej, gdy i tak siê jednocze¶nie prostuje siê w³osy i farbuje...
ja te¿ stosuje loreal , do farbowania i pielegnacji. i s± po farbowaniu ³adne l¶ni±ce i od¿ywione . jestem zadowolona z produktów do farbowania
alabio jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-18, 23:21   #167
Galatte
Raczkowanie
 
Avatar Galatte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Grudzi±dz
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
Je¿eli silne i dobre to jak dla mnie tylko loreal professionnel - te z serii repair z³oto-¿ó³te s± genialne dla zniszczonych w³osów. Gorzej, gdy i tak siê jednocze¶nie prostuje siê w³osy i farbuje...
Niektóre dziewczyny nie wyjd± z domu bez wyprostowania w³osów. Tak to ju¿ jest, ¿e jak ma siê krêcone to chce siê proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wygl±daj± ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra.
Cytat:
Napisane przez alicja985 Poka¿ wiadomo¶æ
Tym bardziej siêgnij po Revitacell, raz ju¿ go tu bodaj chwali³am. Je¶li chodzi o regeneracjê skóry g³owy, to ich ¶rodek jest wrêcz fenomenalny. Ma co prawda wadê, bo przet³uszcza w³osy i na drugi dzieñ koniecznie trzeba je umyæ, ale... to akurat drobne po¶wiêcenie, które warto zaliczyæ.
Chyba ka¿dy mocny ¶rodek tak robi z w³osami. Tylko czy nie dzia³a on ¼le na farbê - nie wyp³ukuje siê po tym?
Cytat:
Napisane przez alabio Poka¿ wiadomo¶æ
ja te¿ stosuje loreal , do farbowania i pielegnacji. i s± po farbowaniu ³adne l¶ni±ce i od¿ywione . jestem zadowolona z produktów do farbowania
Moje w³osy te¿ super wygl±daj± po farbowaniu ale nie mogê tego robiæ zbyt czêsto, bo s± do¶æ s³abe i podatne na uszkodzenia.
__________________
,,Dzieliæ siê rado¶ci± to dwa razy tyle rado¶ci, dzieliæ siê smutkiem to po³owa smutku.''
Galatte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-18, 23:38   #168
pamelaa
Przyczajenie
 
Avatar pamelaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Niektóre dziewczyny nie wyjd± z domu bez wyprostowania w³osów. Tak to ju¿ jest, ¿e jak ma siê krêcone to chce siê proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wygl±daj± ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra..
a pomy¶l sobie co maj± osoby, którym szybko rosn± w³osy...farbowanie co tydzieñ-dwa, to¿ to ¶mieræ dla w³osów
pamelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-20, 20:30   #169
alabio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Niektóre dziewczyny nie wyjd± z domu bez wyprostowania w³osów. Tak to ju¿ jest, ¿e jak ma siê krêcone to chce siê proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wygl±daj± ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra.
dla mnie to te¿ najgorsze
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba ka¿dy mocny ¶rodek tak robi z w³osami. Tylko czy nie dzia³a on ¼le na farbê - nie wyp³ukuje siê po tym?
no na naturalny w³os podzia³a inaczej , a na farbowane inaczej. Mo¿e nawet zmieniæ odcieñ
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Moje w³osy te¿ super wygl±daj± po farbowaniu ale nie mogê tego robiæ zbyt czêsto, bo s± do¶æ s³abe i podatne na uszkodzenia.
to musisz mieæ bardzo s³abe je¿eli loreal ci nie pomaga, lub spróbuj po¶rednich srodkow do farbowania

-
alabio jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 00:45   #170
Galatte
Raczkowanie
 
Avatar Galatte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Grudzi±dz
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
a pomy¶l sobie co maj± osoby, którym szybko rosn± w³osy...farbowanie co tydzieñ-dwa, to¿ to ¶mieræ dla w³osów
Znasz kogo¶ kto farbuje co tydzieñ? Trochê zazdro¶æ ale z drugiej strony..
Cytat:
Napisane przez alabio Poka¿ wiadomo¶æ
dla mnie to te¿ najgorsze
Ja na szczê¶cie tak nie mam ale niektóre dziewczyny maj± i nie przywi±zuj± do tego uwagi. Strasznie to wygl±da.
Cytat:
Napisane przez alabio Poka¿ wiadomo¶æ
no na naturalny w³os podzia³a inaczej , a na farbowane inaczej. Mo¿e nawet zmieniæ odcieñ
To pewnie od farby zale¿y i kondycji w³osa.
Cytat:
Napisane przez alabio Poka¿ wiadomo¶æ
to musisz mieæ bardzo s³abe je¿eli loreal ci nie pomaga, lub spróbuj po¶rednich srodkow do farbowania
Takie geny niestety co masz na my¶li z tymi po¶rednimi ¶rodkami do farbowania?
__________________
,,Dzieliæ siê rado¶ci± to dwa razy tyle rado¶ci, dzieliæ siê smutkiem to po³owa smutku.''
Galatte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-21, 18:38   #171
pamelaa
Przyczajenie
 
Avatar pamelaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Znasz kogo¶ kto farbuje co tydzieñ? Trochê zazdro¶æ ale z drugiej strony..
ja znam dwie dziewczyny, które wiem, ¿e farbowa³y w³osy tak ¶rednio co 10 dni, ale kondycja ich w³osów nie by³a najlepsza
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Ja na szczê¶cie tak nie mam ale niektóre dziewczyny maj± i nie przywi±zuj± do tego uwagi. Strasznie to wygl±da.
ja uwa¿am, ¿e w³a¶nie najgorsze s± kontrasty - ciemne na jasnych, ale i jasne na ciemych ;/
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Takie geny niestety co masz na my¶li z tymi po¶rednimi ¶rodkami do farbowania?
te¿ siê chêtnie dowiem
pamelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-26, 16:34   #172
fikolka
Raczkowanie
 
Avatar fikolka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Dobre kosmetyki do w³osów s± oczywi¶cie bardzo wa¿ne (ja stawiam na od¿ywkê w p³ynie z Gliss Kura), ale w³osy najlepiej od¿ywiaæ od wewn±trz - zbilansowana dieta, plus jaki¶ suplement diety, ponoæ Biotebal jest dobry. No i nie farbowaæ za czêsto.
__________________
Gdyby kózka nie skaka³a... toby jej siê nudzi³o
fikolka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-01, 20:17   #173
Galatte
Raczkowanie
 
Avatar Galatte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Grudzi±dz
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
ja znam dwie dziewczyny, które wiem, ¿e farbowa³y w³osy tak ¶rednio co 10 dni, ale kondycja ich w³osów nie by³a najlepsza
To i tak zazdro, bo moje by odpad³y W sumie jak siê zastanowiê, to te¿ kojarzê laski które co miesi±c mia³y inny kolor w³osów. To chyba jeszcze bardziej niszczy, ni¿ farbowanie czêsto jednym.

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
ja uwa¿am, ¿e w³a¶nie najgorsze s± kontrasty - ciemne na jasnych, ale i jasne na ciemych ;/
Ja tak siê bawi³am jak by³am m³odsza robi±c sobie "naturalne" ombre. Mam ciemny blond, a farba by³a jasna. Teraz do pracy ¶rednio wypada

Cytat:
Napisane przez fikolka Poka¿ wiadomo¶æ
Dobre kosmetyki do w³osów s± oczywi¶cie bardzo wa¿ne (ja stawiam na od¿ywkê w p³ynie z Gliss Kura), ale w³osy najlepiej od¿ywiaæ od wewn±trz - zbilansowana dieta, plus jaki¶ suplement diety, ponoæ Biotebal jest dobry. No i nie farbowaæ za czêsto.
Mówisz o zwyk³ej od¿ywce do w³osów po umyciu szamponem? Te sumplementy mi zupe³nie nic nie daj±.
__________________
,,Dzieliæ siê rado¶ci± to dwa razy tyle rado¶ci, dzieliæ siê smutkiem to po³owa smutku.''
Galatte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-01, 20:36   #174
pamelaa
Przyczajenie
 
Avatar pamelaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
To i tak zazdro, bo moje by odpad³y W sumie jak siê zastanowiê, to te¿ kojarzê laski które co miesi±c mia³y inny kolor w³osów. To chyba jeszcze bardziej niszczy, ni¿ farbowanie czêsto jednym.
Pewnie ró¿nica w pigmentach rzeczywi¶cie mo¿e bardziej niszczyæ w³osy. Ale do tej pory nie znam takiego produktu, który potrafi³y utrzymaæ w³osy w dobrym stanie przy farbowaniu. Oczywi¶cie wspomagaj±, ale idealne nie s±.
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Ja tak siê bawi³am jak by³am m³odsza robi±c sobie "naturalne" ombre. Mam ciemny blond, a farba by³a jasna. Teraz do pracy ¶rednio wypada
O ciekawe no tak, rzeczywi¶cie ju¿ w pewnym wieku mo¿na pozwoliæ sobie jedynie na jak±¶ stonowan± koloryzacjê
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Mówisz o zwyk³ej od¿ywce do w³osów po umyciu szamponem? Te sumplementy mi zupe³nie nic nie daj±.
Nie ma w takiej cenie czego¶, co by³oby godne uwagi, niestety. Czasem trzeba wiêcej zainwestowaæ, ale mieæ efekt.
pamelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-01, 22:03   #175
RoyalSweet
Raczkowanie
 
Avatar RoyalSweet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 31
Zniszczone w³osy

Cze¶æ, mam rozja¶niane w³osy. Bardzo zniszczone. Nie mogê ich ¶ci±æ bo musia³abym mieæ w³osy krótkie jak facet. Wiem ¿e ju¿ ich nie zregeneruje wiêc mam pytanie czy kto¶ ma godn± polecenia od¿ywkê , szampon po której w³osy chocia¿ jako¶ wygl±daj± na normalne. Oczywi¶cie pytam o tañsze kosmetyki, tak do 30 z³. Pozdrawiam.
RoyalSweet jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-02, 09:08   #176
JulietMonique
Przyczajenie
 
Avatar JulietMonique
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Moje w³osy strasznie siê ³ami±. Próbowa³am ju¿ chyba wszystkiego i nic nie pomaga
JulietMonique jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-02, 11:46   #177
claudineee
Raczkowanie
 
Avatar claudineee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Zniszczone w³osy

a stosowa³a¶ mo¿e Biotebal? s± tabletki, szampon i od¿ywka - mo¿esz to kupiæ tylko w aptece, cena tak 30 z³, ale efekty s± naprawde supper, w³osy siê odzywiaj±, ja mia³am problem z wypadaniem w³osów, a wyra¼nie mi sie wzmocni³y, no i kuracja trwa 3 msc
claudineee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-07, 22:02   #178
Galatte
Raczkowanie
 
Avatar Galatte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Grudzi±dz
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
Pewnie ró¿nica w pigmentach rzeczywi¶cie mo¿e bardziej niszczyæ w³osy. Ale do tej pory nie znam takiego produktu, który potrafi³y utrzymaæ w³osy w dobrym stanie przy farbowaniu. Oczywi¶cie wspomagaj±, ale idealne nie s±.
Chyba ka¿da farba inaczej siê wch³ania. Np czerwony barwnik wyp³ukuje siê najszybciej, a blond podobno najbardziej siê w¿era we w³osa.

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
O ciekawe no tak, rzeczywi¶cie ju¿ w pewnym wieku mo¿na pozwoliæ sobie jedynie na jak±¶ stonowan± koloryzacjê
Szczególnie je¶li jest siê aktywnym zawodowo i obowi±zuje dresscode

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma w takiej cenie czego¶, co by³oby godne uwagi, niestety. Czasem trzeba wiêcej zainwestowaæ, ale mieæ efekt.
My¶lê, ¿e to kwestia tego ¿e witaminy i inne zwi±zki mineralne s± tam w ¶ladowych ilo¶ciach albo w nisko wch³anialnych postaciach.

Cytat:
Napisane przez RoyalSweet Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, mam rozja¶niane w³osy. Bardzo zniszczone. Nie mogê ich ¶ci±æ bo musia³abym mieæ w³osy krótkie jak facet. Wiem ¿e ju¿ ich nie zregeneruje wiêc mam pytanie czy kto¶ ma godn± polecenia od¿ywkê , szampon po której w³osy chocia¿ jako¶ wygl±daj± na normalne. Oczywi¶cie pytam o tañsze kosmetyki, tak do 30 z³. Pozdrawiam.
Spróbuj szamponów i masek z efektem laminowania. Farbujesz w³osy?
__________________
,,Dzieliæ siê rado¶ci± to dwa razy tyle rado¶ci, dzieliæ siê smutkiem to po³owa smutku.''
Galatte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-08, 11:45   #179
Lola9802
Raczkowanie
 
Avatar Lola9802
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 93
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cze¶æ. Mam grube w³osy, które d³ugo utrzymywa³y dobr± kondycjê, ale ostatnio co¶ siê popsu³o. By³am u fryzjera i ¶ciêcie suchych koñców trochê poprawi³ ich stan wizualny i kondycjê, ale mimo stosowania olejków i od¿ywek to jako¶ s³abo na nie reaguj±. W³osy s± po farbowaniu (rok temu). Znacie mo¿e jakie¶ (nawet drogie) intensywnie regeneruj±ce preparaty, ale takie, których skuteczno¶æ mo¿ecie potwierdziæ. Mo¿e która¶ z Was mia³a taki problem? Dziêki z góry za odpowied¼.
Lola9802 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-08, 12:26   #180
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 559
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Lola9802 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ. Mam grube w³osy, które d³ugo utrzymywa³y dobr± kondycjê, ale ostatnio co¶ siê popsu³o. By³am u fryzjera i ¶ciêcie suchych koñców trochê poprawi³ ich stan wizualny i kondycjê, ale mimo stosowania olejków i od¿ywek to jako¶ s³abo na nie reaguj±. W³osy s± po farbowaniu (rok temu). Znacie mo¿e jakie¶ (nawet drogie) intensywnie regeneruj±ce preparaty, ale takie, których skuteczno¶æ mo¿ecie potwierdziæ. Mo¿e która¶ z Was mia³a taki problem? Dziêki z góry za odpowied¼.
Nie zregenerujesz w³osów od razu. Wymaga to niestety czasu - a najlepiej te¿ - przycinania regularnie koñcówek. Co do preparatów - chyba najsensowniejsze jest olejowanie. Znajd¼ swój olej zgodnie z tym, jak± masz porowato¶æ w³osów i nak³adaj 1-2 w tygodniu. Mi osobobi¶cie najlepiej pomaga mieszanka z lnianego i migda³owego lub arganowego (w³osy ¶rednioporowate).
Na wypadanie? Naturalna Maseczka dro¿d¿owa (te¿ do kupienia), wcieranie oleju rycynowego w skalp (przy okazji olejowania) - ale mog± wyj¶æ podra¿nienia. I od ¶rodka - skrzypy, picie/jedzenie siemienia lnianego. Mi te dwa zabiegi pomog³y w ci±gu miesi±ca - widoczne efekty.
To s± moje sposoby, ale ka¿da ma inne, bo zale¿y od rodzaju w³osów, skóry i predyspozycji...
__________________
Trenujê si³ê woli, gdy miê¶nie mówi± nie...
Hankaak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-07-07 14:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.