Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-01-07, 20:25   #1
goooosienka
KosModerator

Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Cześć dziewczyny i chłopaki

Zakładam wątek dla wszystkich chcących skonsultować swoją rutynę pielęgnacyjną, dowiedzieć się czy dobrze pielęgnujecie swoją cerę, co możecie zmienić, co dodać, co wyrzucić aby cieszyć się piękną i promienną skórą

Jeżeli chcecie skonsultować swoją rutynę pielęgnacyjną:

Opisz jaki masz typ skóry - sucha/tłusta/mieszana, czy występuje problem z przebarwieniami/trądzikiem/zmarszczkami/bliznami itp, jak długo utrzymują się problemy
Czy jesteś w trakcie kuracji dermatologicznej obejmującej okolicę twarzy?
Jak wygląda Twoja pielęgnacja - poranna, wieczorna oraz okazjonalna (peelingi, maseczki) - wszystko dokładnie, wraz z nazwami produktów oraz częstotliwością stosowania

Postaram się bywać na wątku jak najczęściej się da aby służyć pomocą i dobrą radą - z wykształcenia jestem kosmetologiem, ze specjalizacją z medycyny estetycznej więc postaram się kompleksowo pomóc z wątpliwościami

Zachęcam do dyskusji wszystkie uczestniczki naszego forum!

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
mikroREKLAMA
Instytut Zdrowia i Urody Yasumi w Bytomiu

Ta reklama pokazywana jest pod 3 393 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
goooosienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-13, 17:14   #2
Meidx3
Raczkowanie

Dot.: Prawidłowy plan pielęgnacji cery - pytania, porady, konsultacje

Hej, może uda Ci się mi pomóc? Mam 22 lata i uznałam, że to czas by zacząć dbać o swoją cerę. Mam cerę normalną, bez wyprysków z tendencją do przesuszania się. Co mogę zrobić by uniknąć lub w przyszłości zminimalizować widoczność zmarszczek. Zaczęłam myśleć o dobrej pielęgnacji twarzy, dobrym nawilżeniu... Czy kosmetyki z nie naturalnym składem są złe? Mam na myśli takie nie 100% naturalne np. Clinique, Biodermal czy może lepiej używać naturalnych kosmetyków? Jeśli tak to jakich? Mogłabyś mi doradzić? Bo jest tyle marek... I opinii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Meidx3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 18:06   #3
Czarnaam
Przyczajenie

Cześć
Ja mam cerę mieszaną - tłuste czoło bardzo suche policzki. kremy z gliceryna ja zapychają i świece się po nich jak latarka. Lekkie kremy zaś mało ja nawilżają
Rano używam tylko tonik ziaja dla cery tłustej i mieszanej z ogórkiem i lekki krem sylveco. Potem makijaż który i tak po dwóch godzinach się swieci :/
Wieczorem zmywam makijaż żelem sylveco potem tonizuje i smaruje olejkiem tamanu. właśnie jestem podczas kuracji leczenia łzs i mam pełno wyprysków na szyi żuchwie. Smaruje na noc maścią.
Ogólnie cera jest w strasznej kondycji także proszę o help!
Czarnaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 18:07   #4
Czarnaam
Przyczajenie

Cześć
Ja mam cerę mieszaną - tłuste czoło bardzo suche policzki. kremy z gliceryna ja zapychają i świece się po nich jak latarka. Lekkie kremy zaś mało ja nawilżają
Rano używam tylko tonik ziaja dla cery tłustej i mieszanej z ogórkiem i lekki krem sylveco. Potem makijaż który i tak po dwóch godzinach się swieci :/
Wieczorem zmywam makijaż żelem sylveco potem tonizuje i smaruje olejkiem tamanu. właśnie jestem podczas kuracji leczenia łzs i mam pełno wyprysków na szyi żuchwie. Smaruje na noc maścią.
Ogólnie cera jest w strasznej kondycji także proszę o help!
Czarnaam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 13:50   #5
Nimfadora_
Raczkowanie

Hej mam problem ze skóra. Ogólnie mam cerę mieszana, z tendencją do przetłuszczania w strefie T.

Gdy przestałam brać antykoncepcję, udało mi się wyjść na prostą (nigdy nie miałam dużych problemów ze skórą, ale zawsze z zaskórnikami): miałam gładką cerę, małe pory, używałam:

2x w tyg the ordinary krwawy peeling (przestałam używać mechanicznych peelingów)

1x w tyg nawilżająca maseczka

Żel do mycia twarzy AA (łagodny)

Krem do twarzy laroche posay effaclar duo

Przestałam używać zapychajacych podkładów

Przestałam wyciskać wągry

Za to miałam okropny problem z trądzikiem na plecach.

Teraz wróciłam do tabletek antykoncepcyjnych i zniknął mi trądzik na plecach i dekolcie oprócz zaskórników (?) zamkniętych (Dodam zdjęcie, to takie małe białe plamki, nie mam pojęcia co to jest, nie da się tego wycisnąć, rozjaśnić ani nic).

Na twarzy co się porobiło, dodałam zdjęcia. Rozszerzone pory, pryszcze, na brodzie to nawet nie wiem co to jest, na nosie pełno wagrow, mogę je usunąć a następnego dnia znowu są.

Broda cała w wągrach, policzki zaskórniki zamknięte i otwarte. Nawet na płatkach uszu są.

Pielęgnacja:

1x tyg the ordinary krwawy peeling

1x w tyg peeling enzymatyczny tolpa

Makijaż zmywam nivea płyn micelarny

Rano i wieczorem pianka do mycia soraya plante,

Tonik barwa siarkowa (ale wiem ze to gowno, inne działają tak samo zreszta )

Krem rano i wieczorem larocheposay effaclar duo

Używałam kiedyś serii całej barwy siarkowej i nic się nie zmieniło oprócz tego że śmierdziałam.

Próbuje tego wszystkiego nie wyciskać ale jak widzę czarne kropki to mam ochotę albo sięgnąć po peeling z kawy albo wyciskać, żeby tylko trochę mieć gładsza skore. Zapychajace skore bazy wygładzające tylko pogarszają sprawę.

Hormony pomagają i nie, nie mam trądziku na plecach ale co z tego, skoro znowu nie mogę używać podkładów rozświetlających tylko mat i krycie. Nie mam już 15 lat, więc wolałabym celować już w kosmetyki odmładzające niż całe życie przeciwtrądzikowe.

Co robić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 646E2871-96E3-40EE-BC6D-B220CFCF167D.jpg (106,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AE7F46B2-1FC7-49CB-B74F-53BF5B27A635.jpg (88,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg B0BC49A5-31C4-4895-811B-632559B642B3.jpg (69,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5B760D38-AA9F-4E2D-A667-A1416772F852.jpg (93,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0311E6E4-3F73-4537-9308-2C5AB09E9582.jpg (115,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2C50494D-1789-42C2-AF6A-A602C561E8FF.jpg (118,1 KB, 18 załadowań)
I nie klnij
I nie myśl
I nie karm się jadem
Nimfadora_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 15:54   #6
dzikie_wino
Zadomowienie

Masz tak dużo przebarwień słonecznych na skórze? Polecam pójść do dermatologa na dermatoskopię, obejrzenie przebarwień pod kątem nowotworów. I zacząć używać filtrów przeciwsłonecznych, przydadzą się i są skutecznym anti agingiem
Przy okazji też dostaniesz od derma garść porad na trądzik, może receptę.

Bez filtrów zresztą ciężko zaczynać działać cokolwiek na trądzik czy zaskórniki. Niektórzy dermatolodzy w ogóle odmawiają leczenia przez większość roku jak ktoś nie używa filtrów UV lub może mieć problem z ich używaniem. Jeszcze niektórzy o wszystkich swoich pacjentach zakładają, że pacjenci nie umieją lub używać kremów z filtrem lub zbagatelizują, będą zapominać.

Na zaskórniki lepiej przytulić coś dobrego z kwasem salicylowym, ale to też uwrażliwia dodatowo na słońce.

Te białe miejsca to mogą być blizny, np. potrądzikowe, po zadrapaniach.
dzikie_wino jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 10:43   #7
Nimfadora_
Raczkowanie

Mam piegi
I nie klnij
I nie myśl
I nie karm się jadem
Nimfadora_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 14:45   #8
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Do oczyszczania skóry przy otwartych zaskórnikach bardzo polecam Foreo Lunę, tylko to dermatolog powinien zdecydować, czy możesz jej używać przy trądziku. Chociaż na pewno lepsze to niż rozoranie sobie twarzy mechanicznym peelingiem.
Zbiórka na leczenie i nowe życie dla zagłodzonej suni ze wsi

Ta reklama pokazywana jest pod 3 911 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Pani_Robot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 09:23   #9
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nimfadora_ Pokaż wiadomość
Hormony pomagają i nie, nie mam trądziku na plecach ale co z tego, skoro znowu nie mogę używać podkładów rozświetlających tylko mat i krycie. Nie mam już 15 lat, więc wolałabym celować już w kosmetyki odmładzające niż całe życie przeciwtrądzikowe.

Co robić?
Jak długo bierzesz te tabletki?
Niestety pielęgnacją niewiele się zdziała na zmiany o podłożu hormonalnym, a to wydaje się być właśnie ten przypadek. Zwłaszcza że pielęgnację masz w sumie dobraną świadomie.
Może pomogłaby zmiana preparatu albo poczekanie, jak dalej skóra twarzy będzie reagować (zależy, jak długo to już trwa).
Stary 2020-06-11, 09:34   #10
dzikie_wino
Zadomowienie

A cera tłusta? Może niacynamid pomógłby ograniczyć przetłuszczanie (jak się skóra przetłuszcza, oczywiście), bo od nadmiernego przetłuszczania mogą się rozszerzać pory. Tylko to stosowany dłużej, od razu nie ma takiego działania.

SVR ma taką linię Sebiaclear, gdzie są 2 produkty z 4% niacynamidem w połączeniu z 14% glukonolaktonu, takie połączenie nie powinno dodatkowo uwrażliwiać na słońce i ma papiery (w sensie badania) na działanie przeciwtrądzikowe.

Jest takie zielone serum i krem-żel Active. Ten krem ma bardzo dziwną konsystencję, mnie dość ciężko było nauczyć się go używać - najpierw miałam krem, teraz serum i z serum jestem bardziej zadowolona, bo mniej mnie denerwuje właśnie ta trudna konsystencja
dzikie_wino jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-19, 11:26   #11
AgnessG29
Przyczajenie

Witam, posiadam cerę mieszaną, nie mam jednak żadnych problemów z trądzikiem czy przebarwieniami. Moja pielęgnacja na tę chwilę wygląda tak:
- codziennie rano oczyszczam twarz woda micelarną Garnier do cery mieszanej, nakładam krem Avon 2-fazowy na okolice oczu oraz krem na dzien Oceanum firmy Faberlic. Dodatkowo stosuję ochrone przed słoncem La Roche-Posay Anthelium SPF50.
- codziennie wieczorem zmywam makijaż, jeśli takowy nałożyłam. Oczyszczam twarz pianką z enzymami Faberlic Expert. Nakładam wcześniej wspomniany krem na okolice oczu Avon oraz krem-maskę na noc Oceanum firmy Faberlic
- peeling twarzy zamieniłam kilka miesięcy temu na silikonową szczotęczkę elektryczną do twarzy, której uzywam 2 razy w tyg. Po pierwszym takim oczyszczaniu nakładam na twarz 3-stopniowy program Faberlic do karboksyterapii (stosuję go od niedawna, byłam ciekawa efektu, jednak nie planuje kupowac tego zestawu ponownie), po czym wklepuję serum Avon z wit C i dalej jak przy wieczornej pielegnacji.
Drugi peeling w ciagu tyg - po nim nakladam maseczkę z glinki rozowej francuskiej, nastepnie wspomniane serum z wit C od Avon i reszta pielęgnacji - peelingi zawsze robie wieczorem.

Ciesze sie, ze trafilam na ten watek, poniewaz zblizam sie do 30stki (stad ochrona przed promieniowaniem; mam zamiar stosowac ja przez caly rok) i powaznie zastanawialam sie nad zmianami w pielegnacji i m.in. zakupem dermo rollera. Jestem także zainteresowana 3-stopniowa pielegnacją Faberlic Expert z kwasami AHA, ale nie mam pojecia, jak pogodzic te wszystkie zabiegi i szczerze mowiac nawet nie jestem pewna, czy ich wszystkich potrzebuje. Zalezy mi na pracy nad moja cera, abym za kilka lat nie pomarszczyla sie, niczym sliwka:P:P
Mój główny problem - pale papierosy od prawie 10 lat; w tym momencie nie zauwazam jeszcze strasznych zmian na twarzy, moze lekkie zmarszczki pod oczami. Ciezko jest jednak sie oceniac, gdy codziennie patrzymy na swoje twarze, a dodatkowo wyobraznia miesza nam w glowach, dlatego bede bardzo wdzieczna za wszelkie wskazowki i porady Pozdrawiam Serdecznie
AgnessG29 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości