Wegetarianizm - plusy i minusy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 12:50   #61
onabez
Przyczajenie
 
Avatar onabez
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Innymi slowy, przez suboptymalna diete trzeba sie nagminatykowac
Dokładnie, ale wszytko jest możliwe.
O ile z Tobą można dyskutować, bo mniej więcej orientujesz się w temacie, to z innymi się nie da, bo gdy wspomni się o aminokwasach egzogennych to otwierają szeroko oczy i mówią, że bez mięsa się nie da zdrowo - da się, tylko trzeba z głową!
onabez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:52   #62
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez onabez Pokaż wiadomość
Dokładnie, ale wszytko jest możliwe.
O ile z Tobą można dyskutować, bo mniej więcej orientujesz się w temacie, to z innymi się nie da, bo gdy wspomni się o aminokwasach egzogennych to otwierają szeroko oczy i mówią, że bez mięsa się nie da zdrowo - da się, tylko trzeba z głową!
W swietle faktu, jakie jest zapotrzebowanie na kalorie z bialka i jaka jest zawartosc bialka w roslinach, to smiem watpic
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 16:27   #63
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

a jesli ktos <czyli wiekszosc prawdziwych wege> jest wege z pobudek ideologicznych, to mozecie pisac o białku, spalaniu, procentach i takie tam, to i tak nie pomoże no chyba ze ktos bardzo nieumiejetnie sie do tego wegetarianizmu zabiera

doskonale rozumiem, że to, co pisze wyrak, to fakty typowo dietetyczne/dotyczące odzywiania/składników/pełnowartościowego białka, a nie ideologii. ja tak i nie zrozumialam sensu tego tematu? że co? jak zwykle najbardziej przeciw są faceci, ale czemu?

co do zdrowotnych aspektow, to nie ma co sie kłócić! dieta uwzględniająca mięso też może byc niezdrowa, tak samo jak nierozsądny wegetarianizm.

szacun dla wszystkich wege <a zwłaszcza WEGAN> za to,że nie probujecie na siłę nawracać innych.

<umieram z radości, odkąd mam faceta wegetarianina>:roza :
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 16:55   #64
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
a jesli ktos <czyli wiekszosc prawdziwych wege> jest wege z pobudek ideologicznych, to mozecie pisac o białku, spalaniu, procentach i takie tam, to i tak nie pomoże no chyba ze ktos bardzo nieumiejetnie sie do tego wegetarianizmu zabiera

doskonale rozumiem, że to, co pisze wyrak, to fakty typowo dietetyczne/dotyczące odzywiania/składników/pełnowartościowego białka, a nie ideologii. ja tak i nie zrozumialam sensu tego tematu? że co? jak zwykle najbardziej przeciw są faceci, ale czemu?

co do zdrowotnych aspektow, to nie ma co sie kłócić! dieta uwzględniająca mięso też może byc niezdrowa, tak samo jak nierozsądny wegetarianizm.

szacun dla wszystkich wege <a zwłaszcza WEGAN> za to,że nie probujecie na siłę nawracać innych.

<umieram z radości, odkąd mam faceta wegetarianina>:roza :
Pewnie, ze nie pomoze. Wiesz, to troche przerazajace, ze ktos w imie pobudek ideologicznych sobie robi krzywde, czy utrudnia zycie, ale to nie moja brocha. Problem pojawia sie, gdy zaczyna sie wege ewangelizacja

Natomiast, jesli chodzi o wzgledy dietetyczne - to sorry, ale to nie bedzie tak, ze nie ma sie co klocic, bo optymalna dieta ludzka zawiera mieso i szereg skladnikow odzwierzecych

Co do mezczyzn, to chocby:
Cytat:
- jeść mięso: drób, wołowinę, wieprzowinę, ryby -
Cytat:
badania dowiodły, że dieta wegetariańska prowadzi do obniżenia poziomu testosteronu, nawet wtedy, kiedy ilość spożywanego białka była taka sama u osób jedzących mięso i wegetarian; polecamy szczególnie chude czerwone mięso, które jest bogate w cynk, minerał sprzyjający produkcji testosteronu,
(...)
jeść produkty zawierające cholesterol HDL: czerwone mięso i jajka - osoby trenujące z ciężarami, w których diecie jest dużo produktów bogatych w ten "dobry" cholesterol, mają nie tylko wyższy poziom testosteronu, ale także szybciej i wyraźniej budują mięśnie i siłę,


http://www.menshealth.pl/zdrowie/Tes...ta-3581-3.html

Nie znam mezczyzny, na ktorego wegetarianizm wplynal pozytywnie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 17:25   #65
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, ze nie pomoze. Wiesz, to troche przerazajace, ze ktos w imie pobudek ideologicznych sobie robi krzywde, czy utrudnia zycie, ale to nie moja brocha.

Bład w załozeniach. Dobrze skomponowana dieta wegetariańska nie robi nikomu krzywdy.
I nie jest trudna.
Jak ktoś nie umie gotowac i nie ma wyobraźni to mu mięso nie pomoże.


Problem pojawia sie, gdy zaczyna sie wege ewangelizacja

tak samo męcząca jest ewangelizacja promięsna. Nie ma żadnej róznicy, upierdliwy piewca jedyniesłusznejidei jest męczący bez względu co pieje.

Natomiast, jesli chodzi o wzgledy dietetyczne - to sorry, ale to nie bedzie tak, ze nie ma sie co klocic, bo optymalna dieta ludzka zawiera mieso i szereg skladnikow odzwierzecych

Wegetarianizm spokojnie zapewnia człowiekowi wszytko co potrzebne.

Co do mezczyzn, to chocby:


http://www.menshealth.pl/zdrowie/Tes...ta-3581-3.html

Nie znam mezczyzny, na ktorego wegetarianizm wplynal pozytywnie.
A ilu znasz osobiście męzczyzn wegetarian? Ja znam osobiście wielu, zracji obracania się przez ponad 5 lat w tym srodowisku - wtym takż eznam takich, którzy sa wegetarianami od poczęcia i już zązyli dojrzeć a nawet dorosnąć i spoważnieć wstępnie. Jakoś żadnemu niczego nie brakuje, są w śród nich osobnicy mocno usportowieni, sa "mózgowcy", szczupli, pulchni, mięsniacy. Nie da się ich wyłowić z tłumu "na oko", nie da się ustaliż że sa wege póki się z tym nie ujawnią sami.
Troche Wyrak ewangelizujesz monotonnie, tylko nie wiem po co.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 17:50   #66
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

No widzisz Cavo, ja sie nie spotkalem nigdy z ewangelizacja "jedzcie mieso". Ja ewangelizuje? Wolne zarty, co najwyzej kilka bzdur od czasu do czasu wyprostuje. Oczywiscie, rozne sa opinie, ale do mnie duzo bardziej przemawia np. 10PZ, niz to co Ty piszesz, naprawde o wiele bardziej.

Fakt faktem, nie znam duzo mezczyzn wegetarian, wychodzi na to, ze niewielu ta moda dotyka.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:53   #67
kalyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 38
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Ciekawe gdzie znajdziesz bialka pochodzenia zwierzecego (ktorych sie roslinnymi nie da zastapic) i witamine B12 w roslinkach
Jak już udało nam się ustalić białko składa się z aminokwasów i wszystkich tych aminokwasów niezbędnych do powstanie pełnowartościowego białka są w stanie dostarczyć rośliny, w roślinach znajdziemy także dwa aminokwasy niezbędne dzieciom w fazie wzrostu - histydynę i argininę, więc nie wiem po co to uparte wpieranie, że w roślinach nie ma pełnowartościowego białka. W pojedynczej roślinie ich nie znajdziemy, ale już w zestawie - owszem. Poza tym jajka zawierają komplet aminokwasów - pełnowartościowe białko. Witamina B-12 także jest w jajkach. Białka pochodzenia zwierzęcego nie są nam niezbędne. Są nam potrzebne aminokwasy budujące pełnowartościowe białko.
A co do mężczyzn wegetarian. Znam osobiście trzech. I z dziesięciu wegan. I całe tabuny na wegetariańskich forach.

Edytowane przez kalyna
Czas edycji: 2009-09-01 o 13:54
kalyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 13:58   #68
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

bo mężczyźni wegetarianie sa bardziej wrażliwia to kocham w mężczyznach
ja tez nie lubie tych, co ewangelizują
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:40   #69
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez kalyna Pokaż wiadomość
Jak już udało nam się ustalić białko składa się z aminokwasów i wszystkich tych aminokwasów niezbędnych do powstanie pełnowartościowego białka są w stanie dostarczyć rośliny, w roślinach znajdziemy także dwa aminokwasy niezbędne dzieciom w fazie wzrostu - histydynę i argininę, więc nie wiem po co to uparte wpieranie, że w roślinach nie ma pełnowartościowego białka. W pojedynczej roślinie ich nie znajdziemy, ale już w zestawie - owszem. Poza tym jajka zawierają komplet aminokwasów - pełnowartościowe białko. Witamina B-12 także jest w jajkach. Białka pochodzenia zwierzęcego nie są nam niezbędne. Są nam potrzebne aminokwasy budujące pełnowartościowe białko.
A co do mężczyzn wegetarian. Znam osobiście trzech. I z dziesięciu wegan. I całe tabuny na wegetariańskich forach.
Zadne wmawianie, to sa fakty - bialka roslinne nie sa pelnowartosciowe, bialka zwierzece sa i tyle. Kombinacja bialek niepelnowartosciowych jako substytut dla pelnowartosciowych to nie to samo co pelnowartosciowe bialko - roznica w szybkosci wchalniania bedzie; nie wspominajac o tym, ze pokramy roslinne zawieraja blonnik, ktory to wchlanianie spowalnia.

Najwazniejsze - rosliny nie sa w stanie zapewnic odpowiedniej prorpocji bialek w diecie, bo maja ich po prostu za malo - ulamki procentow do kilku procent. Wyjatkiem sa rosliny straczkowe.

Jaja sobie robisz z tym pisaniem o jajkach? Przeciez jajka sa produktem odzwierzecym Smiech na sali - pisanie o produkcie odzwierzecym (jajkach) w kontekscie bialka i witaminy B12 i konkluzja, ze przez to produkty odzwierzece nie sa potrzebne

Oczywiscie, ze bialka i ogolnie produkty pochodzenia zwierzecego sa niezbedne w diecie czlowieka. Jesli ktos nie chce ich jesc ze wzgledow ideologicznych - to juz sprawa tej osoby, ale bez wmawiania takich rzeczy prosze
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:05   #70
kalyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 38
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Najwazniejsze - rosliny nie sa w stanie zapewnic odpowiedniej prorpocji bialek w diecie, bo maja ich po prostu za malo - ulamki procentow do kilku procent. Wyjatkiem sa rosliny straczkowe.

Jaja sobie robisz z tym pisaniem o jajkach? Przeciez jajka sa produktem odzwierzecym Smiech na sali - pisanie o produkcie odzwierzecym (jajkach) w kontekscie bialka i witaminy B12 i konkluzja, ze przez to produkty odzwierzece nie sa potrzebne
Wegetarianie jedzą jajka, a ich dotyczy temat, czy się mylę? Weganie muszą B12 suplementować, niestety. Ach, zapomniałabym, że dobrym źródłem B-12 są drożdże.
Aminokwasy to aminokwasy i dopiero z nich białko powstaje.
Kombinacja np. kaszy gryczanej i soi daje nam białko pełnowartościowe - komplet aminokwasów.
kalyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 11:57   #71
onabez
Przyczajenie
 
Avatar onabez
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Jednak widzę Wyrak, że jesteś ograniczony. Nie znasz mężczyzn wegetarian, a wypowiadasz się niczym Minister Zdrowia.
Czemu nie możesz przyswoić podstawowej wiedzy, o której Ci wszyscy piszą? Twoje argumenty są ograniczone i ciągle o tym samym piszesz. Weź otwórz sobie książkę do biologii jakąkolwiek do liceum i doeedukuj się, pogłęb swoją wiedzę, dowiedz się chociażby o tych aminokwasach endo i egzo, o których Ci tu piszemy i wtedy dyskutuj. Idź do dietetyka i każdy Ci powie, że dieta wegetariańska umiejętnie prowadzona jest zdrowa (weganie mają większy problem, ale też się da). Czemu nie możesz przyjąć tego do wiadomości? Nikt nie każe Ci być wege, ale jak możesz być takim ignorantem?
__________________
Nothing's gonna change my world.

Edytowane przez onabez
Czas edycji: 2009-09-02 o 11:59
onabez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:36   #72
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez kalyna Pokaż wiadomość
Wegetarianie jedzą jajka, a ich dotyczy temat, czy się mylę? Weganie muszą B12 suplementować, niestety. Ach, zapomniałabym, że dobrym źródłem B-12 są drożdże.
Aminokwasy to aminokwasy i dopiero z nich białko powstaje.
Kombinacja np. kaszy gryczanej i soi daje nam białko pełnowartościowe - komplet aminokwasów.
O czym Ty w ogole do mnie mowisz? Czy ja pisalem gdzies, ze wegetarianie nie jedza jajek ?

Pisalem tylko, ze B12 i bialka pelnowartosciowe sa wylacznie w produktach pochodzenia zwierzecego, panimaju?

No wlasnie nie "aminokwasy to aminokwasy" tylko sa egzogenne, ktore musza byc dostarczane z zewnatrz i tylko produkty odzwierzece maja ich komplet.

Cytat:
Napisane przez onabez Pokaż wiadomość
Jednak widzę Wyrak, że jesteś ograniczony. Nie znasz mężczyzn wegetarian, a wypowiadasz się niczym Minister Zdrowia.
Czemu nie możesz przyswoić podstawowej wiedzy, o której Ci wszyscy piszą? Twoje argumenty są ograniczone i ciągle o tym samym piszesz. Weź otwórz sobie książkę do biologii jakąkolwiek do liceum i doeedukuj się, pogłęb swoją wiedzę, dowiedz się chociażby o tych aminokwasach endo i egzo, o których Ci tu piszemy i wtedy dyskutuj. Idź do dietetyka i każdy Ci powie, że dieta wegetariańska umiejętnie prowadzona jest zdrowa (weganie mają większy problem, ale też się da). Czemu nie możesz przyjąć tego do wiadomości? Nikt nie każe Ci być wege, ale jak możesz być takim ignorantem?
Smieszna jestes dziewczyno, sama nie przyjmujesz do wiadmosci podstawowych faktow, takich jak:
- rosliny maja niewystarczajaca ilosc bialek dla zdrowej diety (za wyjatkiem straczkowych)
- tylko bialka odzwierzece sa pelnowartosciowe

Sama sie doedukuj, chocby wez przyklejnone na tym forum 10PZ gdzie stoi jak wol, ze kazdy posilek powinien zawierac pelnowartosciowe bialka. To napisal dietetyk z doktoratem, wiec nie pisz jakis bzdur, ze dietetycy "kazdy" z nich cos takiego powie.

Dieta wegetarianska jest gorsza i ubozsza niz dieta wszystkozerna i tyle, ile by sie nie zapierac, taka jest prawda.

Nie ma to jak starcie zaslepionych wege z faktami, ze ich dieta jest po prostu gorsza
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 14:44   #73
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

A ja dozuce kilka przykladow geograficznych:

-japonczycy - jedza mase produktow odzwierzecych. Nie jest tajemnicja, ze na tej planecie nie ma lepszej diety, niz japonska. Dzis urodzone japonki maja przewidywalana SREDNIA dlugosc zycia (wg firm ubezpieczeniowych) 100 lat

-dzinisci od stuleci (ponad 2000 lat ) nie jedza ani miesa, ani straczkowych, ani odzwierzecych produktow, ani nawet zielonych warzyw. Wiekszosc na zdrowie nie nazeka..
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 09:35   #74
kalyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 38
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Już wcześniej pisałam o 8 aminokwasach egzogennych i dwóch dodatkowych potrzebnych w czasie wzrostu, więc nie wpieraj mi, że tego nie wiem. Wszystkie je znajdziemy w pokarmach roślinnych, a jeśli ktoś je jeszcze jajka, to już w ogóle ma wszystkie składniki.
kalyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 09:21   #75
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
O czym Ty w ogole do mnie mowisz? Czy ja pisalem gdzies, ze wegetarianie nie jedza jajek ?

Pisalem tylko, ze B12 i bialka pelnowartosciowe sa wylacznie w produktach pochodzenia zwierzecego, panimaju?
Wyruś, to są te same białka (aminokwasy), tak samo wartosciowe, tyle że w różnych kombinacjach, jedząc straczkowe skombinowane ze zbożami, dostarczasz organizmowi taki sam komplet aminokwasów egzo i endogennych jak jedząc kotleta z wieprzka.
A organizm i tak akurat bierze co potrzebuje a nie jak leci, dodatkowo, żeby organizm sobie skompletował wszystkie aminokwasy, nie trzeba ich zjadac na raz, wystarczy je po prostu zjadać w ogólnej póli dziennej.

I ja np. nie rozumiem, dlaczego Ty tego nie rozumiesz.


BTW- sa wegetariańskie produkty , zawierajace wit B12 (np. domowe, nie pasteryzowane kiszonki, i jeszcze takie coś do smarowania co zapomniałam jak się nazywa- z Australi przyszło, jak sobie przypomne to napisze ), wiec nawet weganie "dadzą radę" jak się odpowiednio postarają.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 12:08   #76
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

co do b12 to musze sie nie zgodzic
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 12:12   #77
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
A ja dozuce kilka przykladow geograficznych:

-japonczycy - jedza mase produktow odzwierzecych. Nie jest tajemnicja, ze na tej planecie nie ma lepszej diety, niz japonska. Dzis urodzone japonki maja przewidywalana SREDNIA dlugosc zycia (wg firm ubezpieczeniowych) 100 lat

-dzinisci od stuleci (ponad 2000 lat ) nie jedza ani miesa, ani straczkowych, ani odzwierzecych produktow, ani nawet zielonych warzyw. Wiekszosc na zdrowie nie nazeka..
Do Japończyków mogę dodać Islandczyków, ich dieta opiera się na rybach i mięsie, jedzą b. mało warzyw i owoców (klimat), żyją nawet dłużej niż Japończycy.
Przykładem weganki jest jedna wizażanka (z wątku Wegetarianki/wegetarianie), która wręcz UNIKA białka, twierdząc, że jest szkodliwe (?). Żyje, ma się dobrze, ma zdrowe dzieci.

Wniosek jest taki, że każdy powinien być na takiej diecie, jaka mu służy. Mi np wegetariańska nie służyła i stwierdziłam, że nie ma sensu poświęcać zdrowia i samopoczucia dla idei.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 12:45   #78
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wyruś, to są te same białka (aminokwasy), tak samo wartosciowe, tyle że w różnych kombinacjach, jedząc straczkowe skombinowane ze zbożami, dostarczasz organizmowi taki sam komplet aminokwasów egzo i endogennych jak jedząc kotleta z wieprzka.
A organizm i tak akurat bierze co potrzebuje a nie jak leci, dodatkowo, żeby organizm sobie skompletował wszystkie aminokwasy, nie trzeba ich zjadac na raz, wystarczy je po prostu zjadać w ogólnej póli dziennej.

I ja np. nie rozumiem, dlaczego Ty tego nie rozumiesz.


BTW- sa wegetariańskie produkty , zawierajace wit B12 (np. domowe, nie pasteryzowane kiszonki, i jeszcze takie coś do smarowania co zapomniałam jak się nazywa- z Australi przyszło, jak sobie przypomne to napisze ), wiec nawet weganie "dadzą radę" jak się odpowiednio postarają.
Nie Cavus, to nie sa te same bialka, wlasnie dlatego, ze zadne pojedyczne pokarmy roslinne nie zawieraja wszystkich aminokwasow egzogennych i wolniej wchlania niepelnowartosciowe.

Tego, jakim cudem w diecie ma byc 15%-20% kalorii pochodzacych z bialka bez uzycia zrodel zwierzecych, jakos dalej nikt nie wytlumaczyl
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 15:48   #79
onabez
Przyczajenie
 
Avatar onabez
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Smieszna jestes dziewczyno, sama nie przyjmujesz do wiadmosci podstawowych faktow, takich jak:
- rosliny maja niewystarczajaca ilosc bialek dla zdrowej diety (za wyjatkiem straczkowych)
- tylko bialka odzwierzece sa pelnowartosciowe
Nie przyjmuję? o_0 Przyjmuję te fakty do wiadomości, oczywiście że tak. Poza tym rozmawiamy tu nie o tylko o weganach

Cytat:
Sama sie doedukuj, chocby wez przyklejnone na tym forum 10PZ gdzie stoi jak wol, ze kazdy posilek powinien zawierac pelnowartosciowe bialka. To napisal dietetyk z doktoratem, wiec nie pisz jakis bzdur, ze dietetycy "kazdy" z nich cos takiego powie.
W internecie każdy może być dietetykiem z doktoratem. Przejdź się do prawdziwej poradni i wtedy porozmawiamy.


Cytat:
Dieta wegetarianska jest gorsza i ubozsza niz dieta wszystkozerna i tyle, ile by sie nie zapierac, taka jest prawda.

Nie ma to jak starcie zaslepionych wege z faktami, ze ich dieta jest po prostu gorsza
Gorsza bo co? Uboższa bo co?
Nie jestem zaślepiona i czy pisałam, że jestem w ogóle wege? o_0 Tylko ty nie czytasz ze zrozumieniem.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie Cavus, to nie sa te same bialka, wlasnie dlatego, ze zadne pojedyczne pokarmy roslinne nie zawieraja wszystkich aminokwasow egzogennych i wolniej wchlania niepelnowartosciowe.
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Oczywiście, że nie są te same, oczywiście że nie zawierają wszystkich aminokwasów. Dlatego nazywają się niepełnowartościowe i temu nie zaprzeczam.
Ale gdzie tkwi problem? Przecież można skompletować wszystkie aminokwasy z różnych białek rośl. Jak tego nie jesteś w stanie zrozumieć, to mi 'przykro', niestety nie mamy o czym dyskutować.
__________________
Nothing's gonna change my world.

Edytowane przez onabez
Czas edycji: 2009-09-04 o 15:51
onabez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 16:18   #80
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez onabez Pokaż wiadomość
W internecie każdy może być dietetykiem z doktoratem. Przejdź się do prawdziwej poradni i wtedy porozmawiamy.
A co to za bzdura ? Nie, w internecie nie kazdy moze byc dietetykiem z doktoratem, Berardi jest dietetykiem z doktoratem. Fajnie, nie ma to jak bezsensownie imputowac brak wiedzy z zakresu dietetyki osobie z doktoratem z dietetyki, bo nie pasuje to do czyichs pogladow


Cytat:
Napisane przez onabez Pokaż wiadomość
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Oczywiście, że nie są te same, oczywiście że nie zawierają wszystkich aminokwasów. Dlatego nazywają się niepełnowartościowe i temu nie zaprzeczam.
Ale gdzie tkwi problem? Przecież można skompletować wszystkie aminokwasy z różnych białek rośl. Jak tego nie jesteś w stanie zrozumieć, to mi 'przykro', niestety nie mamy o czym dyskutować.
Juz pisalem gdzie - w blonniku, niskiej ilosci bialek w zrodlach roslinnych i mniejszej wydajnosci tej diety. Tyle, ze to Ty tego nie przyjmujesz do wiadomosci
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 19:58   #81
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Przykładem weganki jest jedna wizażanka (z wątku Wegetarianki/wegetarianie), która wręcz UNIKA białka, twierdząc, że jest szkodliwe (?). Żyje, ma się dobrze, ma zdrowe dzieci.

Wniosek jest taki, że każdy powinien być na takiej diecie, jaka mu służy. Mi np wegetariańska nie służyła i stwierdziłam, że nie ma sensu poświęcać zdrowia i samopoczucia dla idei.

Racja. A z innej beczki- i z białkiem trzeba ostrożnie- jest tendencja, ze spoleczenstwo spozywa go za malo, czego rosnie swiadomosc. I niestety wiele osob bedac na diece wysokobialkowej czy sportowcow- amatorow wcinajacych odzywki na potege, nie zdaje sobie sprawy ze rozwala sobie watrobe zwiazkami azotowymi. Tak jak wszystko- co za duzo to niezdrowo.
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 20:59   #82
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie Cavus, to nie sa te same bialka, wlasnie dlatego, ze zadne pojedyczne pokarmy roslinne nie zawieraja wszystkich aminokwasow egzogennych i wolniej wchlania niepelnowartosciowe.


Co z tego ze pojedyńcze nie zawierają, skorto KAŻDA dieta ma być przede wszystkim urozmaicona, a kombinacja zbóż ze strączkowymi zapewnia pełen komplet?
Jak jeszcze raz będe musiała napisac o kombinacji zbóż i strączkowych zapewniającej pełen komplet to oskarże Cię o celowe zamykanie oczu podczas czytania co piszę.


Tego, jakim cudem w diecie ma byc 15%-20% kalorii pochodzacych z bialka bez uzycia zrodel zwierzecych, jakos dalej nikt nie wytlumaczyl
Ale jak, jakim cudem? przecież białko występuje nie tylko w produktach odzwierzęcych
Nie rozumiem problemu, każde życie na ziemi- to roślinne też, oparte jest na białku.
Jeśli w dziesiejszym żywieniu naszego społeczeństwa jest jakiś problem (oprócz smieciowego zarcia i jedzenia zbyt dużych ilosci w ogóle) to raczej jest to problem nadmiernej ilości białka w diecie i związana z tym zapadalność na choroby cywilizacyjne, a nie niedoboru białka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 22:48   #83
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale jak, jakim cudem? przecież białko występuje nie tylko w produktach odzwierzęcych
Nie rozumiem problemu, każde życie na ziemi- to roślinne też, oparte jest na białku.
Jeśli w dziesiejszym żywieniu naszego społeczeństwa jest jakiś problem (oprócz smieciowego zarcia i jedzenia zbyt dużych ilosci w ogóle) to raczej jest to problem nadmiernej ilości białka w diecie i związana z tym zapadalność na choroby cywilizacyjne, a nie niedoboru białka.
Takim cudem, ze w pokarmach roslinych sa jego nikle ilosci do kilku % (za wyjatkiem roslin straczkowych), a to po prostu za malo

Co do problemow zywieniowych spoleczenstwa, to jak dla mnie najwiekszym problemem jest zbyt duzo weglowodanow, szczegolnie prostych - slodycze, biale pieczywo, pizze nie pizze itp.

A co do bialek jeszcze i diety wege, to wpis z innego tematu (bo o dziwo sie kreci w okolo tego samego tutaj), po ktorym uciela sie dyskusja (nawet do Ciebie Cavo pisany ):

Cytat:
Napisane przez Pingwin2
Cava masz prawo mieć swoje zdanie, co prawda jest ono nie do końca zgodne z prawdą i trochę przesadzasz

stwierdzenei:"że nie ma białek lepszych i gorszych to błąd", bo już sama nazwa pełno - i niepełnowartościowe wskazuje, że są lepsze i gorsze

i taka uwaga: w przypadku DNY to te genialne produkty strączkowe tez są zakazane, szczególnie soczewica, bo zawiera najwięcej adeniny
oczywiście 2g białka ( chociaz to wcale nie jest dieta wysokobiałkowa, fakt, że na wizażu zapomina sie o istnieniu czegoś takiego LBM to już w ogóle pomijam) dla kogoś kto nie ćwiczy albo ma w diecie sporo ww ( tj. klasyczne ok. 50%) to pomyłka, chociaż źle zbilansowana dieta wegetariańska powoduje zdecydowanie więcej niedoborów i problemów niż to nieszczęsne białko. negatywne skutki zdrowotne pojawiaja się zazwyczaj z pewnym opóźnieniem: szkorbut rozwija się po kilku miesiącach niewystarczającej podaży witaminy C, kliniczne niedobory witaminy B-12 u dorosłych osób, które zaczynają stosować dietę wegańską obserwowane są najczęściej dopiero po 20-30 latach, osteoporoza zazwyczaj przez dekady rozwija się bezobjawowo.
Zazwyczaj trzeba trochę czasu by wstępne euforyczne podejście do danego sposobu żywienia ustąpiło miejsca podejściu bardziej krytycznemu.

Możesz sobie poczytać, bardzo ciekawe badania
http://www.nature.com/ejcn/journal/v56/n1s/abs/1601353a.html


Bardzo ciekawe są też publikacje L.Cordaina, Y. Steffansona dot. problemw zdrowotnych jakie pojawiły sie u naszy przodków w momencie przejścia z opcji łowca - zbieracz na opcję farmer. Z analizami szkieletów trudno dyskutować.

w nadmiarze wszystko szkodzi, białko również
poza tym dieta odchudzająca to nie jest dieta na całe życie, na diecie pelnej warzyw strączkowych raczej trudno schudnąć, wysoka zawartość substancji antyodzywczych w tego typu produktach to kolejna sprawa
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=orzechy
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 15:36   #84
ada2417
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 68
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Wegetarianizm ma same +
* po pierwsze odkąd nie jem mięsa czuję się lekka
Wegetarianizm to nie tylko sama dieta , ja nie jem mięsa bo gdybym je jadła czułabym się jak bym jadła swojego pieska lub tp.
A co do tego, że widocznie na razie masz obiekcje postaraj się przemyśleć swoją decyzje Anta3. Poczytaj sobie troszkę i postaraj się poszukać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania Jeśli się zdecydujesz na wegetarianizm postaraj się zdrowo i niezwykle kolorowo odżywiać
__________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

— Paulo Coelho
:hap py:
ada2417 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 16:08   #85
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez ada2417 Pokaż wiadomość
Wegetarianizm ma same +
* po pierwsze odkąd nie jem mięsa czuję się lekka
Wegetarianizm to nie tylko sama dieta , ja nie jem mięsa bo gdybym je jadła czułabym się jak bym jadła swojego pieska lub tp.
A co do tego, że widocznie na razie masz obiekcje postaraj się przemyśleć swoją decyzje Anta3. Poczytaj sobie troszkę i postaraj się poszukać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania Jeśli się zdecydujesz na wegetarianizm postaraj się zdrowo i niezwykle kolorowo odżywiać
Z dietetycznego punktu widzenia wegetarianizm nie ma zadnych plusow dla czlowieka w porownaniu z dobrze zbilansowana dieta zawierajaca mieso.

To, ze Ty sie czujesz lekka, to subiektywne odczucie w zadnym wypadku nie bedace argumentem.

Twoje odczucia i wyznawane poglady/ideologia nijak sie maja do aspektow dietetycznych.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 18:28   #86
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Zakładając, że jest się osobą, która:

a) interesuje się jedzeniem
b) lubi gotowac
c) kocha różnorodnośc
d) lubi się uczyc nowych rzeczy

Są same plusy bycia wege. Ale jeśli jest się osobą, która po prostu przestanie jeśc mięso - to ja dziękuję.

Plusy wegetarianizmu można obczaic w książeczce pt "Wegańska bogini" w czasopiśmie E!stilo ( chyba tak się to pisze) kucharskich książkach w stylu "gotuj z panem kriszną" itp.

Ponieważ ten sposób życia ma swoich zwolenników i przeciwników a ja nie zamierzam się z nikim spierac ( wystarczy, że po sobie i bliskich widzę, że się da i że jesteśmy zdrowsi od mięsaków - co mnie w pełni przekonuje) podam takie niestandardowe zalety mądrego przejścia na wege:

- ponieważ znasz kuchnię z mięsem trzeba będzie nauczyc się wszystkiego od podstaw - prawdopodobnie nie zrobiłabyś tego dalej jedząc mięso.

- pogłębi się twoja wiedza i świadomośc ( o tej ekologicznej nie wspominam nawet)

- unikniesz hormonów i antybiotyków, które mamy w mięsie ( o ile nie kupujesz go z eko wiosek, wtedy spożycie mięsa jest kwestią sporną patrz co napisałam wyżej - nie będe się spierac)

- warzywa są pełne chemii - ale to mniej niż zwierzęta, które je jedzą plus są dokarmiane - patrz wyżej. łatwiej też kupic organiczne warzywa i owoce niż mięso i nabiał

- nauczysz się wyśmienicie gotowac, odkryjesz nowe przyprawy i smaki

- wegetarianizm ( mądry) zmusi cię do korzystania z warzyw lokalnych i sezonowych - są najtańsze i najsmaczniejsze. To dobry pomysł nawet kiedy je się mięso.

Ot, taki dodatkowe plusy
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:45   #87
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Zakładając, że jest się osobą, która:

a) interesuje się jedzeniem
b) lubi gotowac
c) kocha różnorodnośc
d) lubi się uczyc nowych rzeczy

Są same plusy bycia wege. Ale jeśli jest się osobą, która po prostu przestanie jeśc mięso - to ja dziękuję.
Jesli ktos intersuje sie jedzeniem, to w zyciu nie wywali pelnowartosciowego bialka z diety.

Co do pozostalych trzech punktow, to mowa trawa. Jakie niby te plusy? Czy w sytuacji odwrotnej nie byloby analogicznie? Skoro tak, to jak to swiadczy o tych kryteriach?


Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Plusy wegetarianizmu można obczaic w książeczce pt "Wegańska bogini" w czasopiśmie E!stilo ( chyba tak się to pisze) kucharskich książkach w stylu "gotuj z panem kriszną" itp.
Zamiast jakis bzdur, lepiej przeczytac 10PZ, sporzadzone przez zawodowego dietetyka, a nie jakies pseudozrodla.

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Ponieważ ten sposób życia ma swoich zwolenników i przeciwników a ja nie zamierzam się z nikim spierac ( wystarczy, że po sobie i bliskich widzę, że się da i że jesteśmy zdrowsi od mięsaków - co mnie w pełni przekonuje) podam takie niestandardowe zalety mądrego przejścia na wege:
Mi zwisa i powiewa ten sposob zycia, tylko przeszkadzaja bzdury z zakresu dietetyki, jakie szerza wege, tak chocby jak ta bzdura wyzej, ze wege jest zdrowsze od wszystkozernosci i druga, denna bzdura, ze wszystkozerni to miesozerni.

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
- ponieważ znasz kuchnię z mięsem trzeba będzie nauczyc się wszystkiego od podstaw - prawdopodobnie nie zrobiłabyś tego dalej jedząc mięso.
Wot argument To kwestia checi, a nie diety

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
- pogłębi się twoja wiedza i świadomośc ( o tej ekologicznej nie wspominam nawet)
Przy odpowiedniej wiedzy nt pelnowartosciowego bialka chocby nie ma mowy o wege

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
- unikniesz hormonów i antybiotyków, które mamy w mięsie ( o ile nie kupujesz go z eko wiosek, wtedy spożycie mięsa jest kwestią sporną patrz co napisałam wyżej - nie będe się spierac)
Za to nie unikniesz pestycydow i genetycznie modyfikowanych roslin Poza tym, mow za siebie - ja kupuje miso bez dodatku hormonow i nie pedzone na antybiotykach

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
- warzywa są pełne chemii - ale to mniej niż zwierzęta, które je jedzą plus są dokarmiane - patrz wyżej. łatwiej też kupic organiczne warzywa i owoce niż mięso i nabiał
Jak ktos chce, to znajdzie naturalne produkty i tyle.

Nie wspominajac o tym, ze jedzac bezposrednio pelna chemi rosline jest sie narazonym na wieksza ilosc szkodliwych substancji, a nie na odwrot

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
- nauczysz się wyśmienicie gotowac, odkryjesz nowe przyprawy i smaki
Co to za bzdura? Jak sie to ma do wege badz nie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:29   #88
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli ktos intersuje sie jedzeniem, to w zyciu nie wywali pelnowartosciowego bialka z diety.

Co do pozostalych trzech punktow, to mowa trawa. Jakie niby te plusy? Czy w sytuacji odwrotnej nie byloby analogicznie? Skoro tak, to jak to swiadczy o tych kryteriach?




Zamiast jakis bzdur, lepiej przeczytac 10PZ, sporzadzone przez zawodowego dietetyka, a nie jakies pseudozrodla.



Mi zwisa i powiewa ten sposob zycia, tylko przeszkadzaja bzdury z zakresu dietetyki, jakie szerza wege, tak chocby jak ta bzdura wyzej, ze wege jest zdrowsze od wszystkozernosci i druga, denna bzdura, ze wszystkozerni to miesozerni.



Wot argument To kwestia checi, a nie diety



Przy odpowiedniej wiedzy nt pelnowartosciowego bialka chocby nie ma mowy o wege



Za to nie unikniesz pestycydow i genetycznie modyfikowanych roslin Poza tym, mow za siebie - ja kupuje miso bez dodatku hormonow i nie pedzone na antybiotykach



Jak ktos chce, to znajdzie naturalne produkty i tyle.

Nie wspominajac o tym, ze jedzac bezposrednio pelna chemi rosline jest sie narazonym na wieksza ilosc szkodliwych substancji, a nie na odwrot



Co to za bzdura? Jak sie to ma do wege badz nie.

Wyraku, ten post z całą pewnością nie jest kierowany do ludzi Twojego pokroju. Większość jak widze po swoim otoczeniu - znajomi rodziców, dziadkowie, rodzina tż, nasi znajomi itp nie ma pojęcia o jedzeniu ani o dietetyce. Jednak jeśli ktoś chce mądrze zrezygnowac z czegoś nad czym do teraz nie myślał - zaczyna szperac w obawie o swoje zdrowie. Tak jak ja szperam żeby wiedziec czy jeśli wywalę z diety nabiał będzie wszystko ok czy nie będzie. Dzięki temu dowiaduję się co tak naprawdę w tym nabiale jest i gdzie mogę szukac tego poza produktami odzwierzecymi. Doświadczenie mi podpowiada, że wsród zwykłych ludzi, którzy się nie interesują swoim talerzem, po zmianie na wege - świadomośc rośnie i potrzeby robienia dobrego jedzenia ( ktorego w polskiej tradycyjnej kuchni jest mało) też rosną. Stąd moje plusy - ot luźne obserwacje.

Wegetarianizm nie jest z pewnością dietą dla leniwych. Ci wymiękają lub mają jakieś anemie i niedobory.

Co do źródeł "poważnych" i poważnych jak to mówisz, akurat przywołana przeze mnie książka opiera się na badaniach i wszystko jest pozaznaczane gwiazdami, żródła jasne i czytelne - można się do nich odnieśc.

Poza tym uważam, że w naszych czasach mamy tyle sprzecznych teorii, tak przeładowane głowy, że wydaje się, ze lepiej byłoby nie oddychac, a pies zużywa tyle zasobów ziemi co male auto a kot co plazma na ścianie. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ja leniwa nie jestem, nie wybieram diety wege z powodu łatwej dostępności białek, aminokwasów i całej reszty, wybieram ją z powodu idelogicznego, estetycznego. Mam sporą wiedzę na ten temat, choc nie upieram się, że większą niż Twoja.

Nie namawiam tez nikogo na wegetarianizm bo nie jestem nawiedzona. Ja robię swoje ale jeśli ktoś szuka motywacji, u mnie ją znajdzie, albo przynajmniej podzielę się swoimi obserwacjami.

Przyglądam się temu jak się czuję. Na tej diecie czuję się lepiej. Prawdopodobnie jedząc mięso ( ja, w moim przypadku, subiektywnie) bym szla po lini najmniejszego oporu. A tak odżywiam się zdrowiej niż wcześniej, jestem zadowolona ze swojego wyboru, czuję się znakomicie.

Po prostu dla mnie rozmawianie z wszystkożercą jest bez sensu. Ty wiesz swoje, ja swoje. znam moje ciało, widzę jak ta dieta działa na ludzi w różnym wieku, ufam sobie. Możliwości jest bez liku. Ja wybrałam najlepszą dla siebie.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 14:50   #89
Lenaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
GG do Lenaaaaaa
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Ja mam 14 lat i nie jem mięsa już ok. roku. Mama ciągle mi wmawia,że mięso jest potrzebne,blablabla (etc.) ale ja staram się zastępować mięso np. kotletami sojowymi.

Mój humor jest lepszy niż wtedy,gdy jadłam mięso. Nie jem go, nie z tego powodu,że chcę być 'fajna',ale po prostu przestało mi smakować ; krzywię się na widok niego.

Pozdrawiam
Lenaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 16:55   #90
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Lenaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja mam 14 lat i nie jem mięsa już ok. roku. Mama ciągle mi wmawia,że mięso jest potrzebne,blablabla (etc.) ale ja staram się zastępować mięso np. kotletami sojowymi.

Mój humor jest lepszy niż wtedy,gdy jadłam mięso. Nie jem go, nie z tego powodu,że chcę być 'fajna',ale po prostu przestało mi smakować ; krzywię się na widok niego.

Pozdrawiam
Fajnie, masz lepszy humor, no to musi oznaczac, ze wege ma jakies plusy
Szczegolnie jak jesz kotlety sojowe, wspaniala decyzja dla dojrzewajacej dziewczyny

Suma sumarum - plusy wegetarianizmu: brak.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-07 16:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.