Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-08, 11:04   #91
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez Halry Pokaż wiadomość
2300 to kwota na życie bez opłat na mieszkanie? To w czym jest problem? Przecież tych 2300 zł nie zdołasz przejeść.
Ona musi za to kupić bilety, pewnie opłacić rachunki, chemię, ciuchy, kosmetyki, kino/teatr/jakąś inną kulturę, alkohol czy inne okazjonalne wypady, prezenty, etc. Nie tylko żarcie.
2300 zł nawet bez opłat za mieszkanie, to bardzo mało.

A gdzie w tym wszystkim odłożenie na wczasy, na emeryturę, na czarną godzinę, czy żeby sobie w ogóle pozwolić na jakiś kredyt, pożyczkę. Przecież chyba może zamarzyć o czymś własnym?

Już kompletnie olałem rachnki za tel, czy to, że może chciałaby sobie kupić leki, nowego iphone'a, laptopa, czy cokolwiek innego. A już jest dramat jak taki laptop się popsuje.

Za 4100 zł można przeżyć, ale co to k***a za życie gdzie ciągle trzeba patrzeć aby za coś nie przepłacić?

Undia, można wiedzieć czy w końcu dostałaś posadkę w IT, czy może jednak w innej branży?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 11:59   #92
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

2300 pozwoli na oszczędne życie z dnia na dzień. Nie da rady z tego odłożyć sensownej kwoty na czarną godzinę, a co dopiero na usamodzielnienie się (np.kredyt).

Szukałabym pokoju i już jesteś 1000 zł do przodu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 12:09   #93
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Dostałam pracę na produkcji, na obrzeżach Warszawy. Zgodną z moim doświadczeniem. I tak, właśnie o koszta jakie Pan na górze wspomniał, mi chodziło.



Zachęca też fakt, ze ponoć w stolicy jest mnóstwo okazji aby sobie dorobić weekendami.



Pokój odpada, aż tak znacząco swój standard nie chcę obniżać. Tak pół żartem, pół serio natomiast koleżanka mnie pociesza, że przecież całe życie sama nie będziesz a już dwie pensje to bardzo komfortowe życie

Ale tego nikt nie przewidzi
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 12:09   #94
Boardie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Kwestia priorytetów i zrobienia porządnego budżetu domowego. Nie namawiam do minimalizmu, ale moim zdaniem troszkę przesadzacie. Wiem, że kwestia finansów to delikatna sprawa, wywołująca napięcie wśród towarzystwa, ale prawdą jest, że można to dobrze rozplanować i nie przepuszczać pieniądze na rzeczy, które nie są nam potrzebne.
Boardie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 14:42   #95
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Dostałam pracę na produkcji, na obrzeżach Warszawy. Zgodną z moim doświadczeniem. I tak, właśnie o koszta jakie Pan na górze wspomniał, mi chodziło.



Zachęca też fakt, ze ponoć w stolicy jest mnóstwo okazji aby sobie dorobić weekendami.



Pokój odpada, aż tak znacząco swój standard nie chcę obniżać. Tak pół żartem, pół serio natomiast koleżanka mnie pociesza, że przecież całe życie sama nie będziesz a już dwie pensje to bardzo komfortowe życie

Ale tego nikt nie przewidzi
Gratuluję dostania pracy
Sama 2 lata temu przeprowadziłam się w związku z pracą do obcego miasta (Kraków) i absolutnie tego nie żałuję.

edan84 dobrze napisał o skali wydatków, z takiej pensji niewiele da się odłożyć na przyszłość ale moim zdaniem wcale aż tak bidnie żyć nie będziesz

Przede wszystkim nie inwestuj za dużo w wynajmowane mieszkanie. Ja bym szukała jak najmniejszego/najtańszego byle własnego (nie pokoju w mieszkaniu wieloosobowym) i starałabym się nie doposażać mieszkania z własnej kieszeni, żadnego kupowania drobnych mebli, rtv, agd, firanek, zasłon, niczego co trudno będzie Ci zabrać przy kolejnej przeprowadzce i co może nie będzie potrzebne w kolejnym mieszkaniu. Ja i moi znajomi czasem popełnialiśmy na tym polu błędy przez co traciliśmy pieniądze.

I zrezygnowałabym z pomysłu na dorabianie weekendami. Praca od poniedziałku do piątku jest wystarczająco zajmująca a pensja 4100 netto wcale nie taka znowu najgorsza. Weekendy przeznaczyłabym na odpoczynek, poznawanie nowych ludzi, rozrywkę, korzystanie z życia kulturalnego
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 14:47   #96
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Ja bym wolala na poczatek wynajac pokoj. Zawsze bedziesz miec do kogo sie odezwac. A mozesz sporo oszczedzic. Za 2100zl da sie spokojnie zyc. Chyba, ze codziennie jesz w drogich restauracjach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 14:51   #97
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Za 2100zl da sie spokojnie zyc.
A co to znaczy spokojny żywot za 2100 zł??
Wg mnie to oksymoron.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-08, 14:59   #98
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Nie kazdy wydaje majatek na jedzenie czy ubrania. 2100 to kasa, gdzie wystarcza na jedzenie, wyjscia, ciuch od czasu do czasu. Czy nawet leki i prywatnie dentyste. Do tego da sie oszczedzic kase. Serio, nie kazdy potrzebuje co miesiac 10 tysi, zeby "godnie zyc".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Poza tym jesli faktycznie bedzie potrzebowac kasy to znajdzie pokoj zamiast mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 15:05   #99
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nie kazdy wydaje majatek na jedzenie czy ubrania. 2100 to kasa, gdzie wystarcza na jedzenie, wyjscia, ciuch od czasu do czasu. Czy nawet leki i prywatnie dentyste. Do tego da sie oszczedzic kase. Serio, nie kazdy potrzebuje co miesiac 10 tysi, zeby "godnie zyc".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Poza tym jesli faktycznie bedzie potrzebowac kasy to znajdzie pokoj zamiast mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ale nie odpowiedziałaś mi na pytanie. Pisałaś spokojny żywot, a nie, aby ciągle patrzeć ile kasy jest na koncie i czy w tym miesiącu muszę wybrać: czy pójdę do dentysty, czy kupię leki?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 15:17   #100
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Jezu. Dla mnie bylby to spokojny zywot i wcale nie musialabym podejmowac decyzji "na co mi wystarczy". Bo wystarczyloby mi na wszystko. Nawet na odlozenie kasy na czarna godzine. Jeszcze nie tak dawno mialam na swoje utrzymanie 2500zl i z tego oplacalam stancje, auto i psa. Nie musialam tez patrzec nerwowo na konto, czy mi wystarczy kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 10:38   #101
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Cześć W sumie od dawna przeglądam forum, jednak pewien problem, który się u mnie pojawił sprawił, że założyłam w końcu profil, do rzeczy...

Mieszkam na Górnym Sląsku, konkretnie w Jaworznie. Będąc na studiach zaocznych nawiązałam stosunek pracy w pierwszym lepszym zakładzie produkcyjnym na popularnej "taśmie".
Miała to być praca, który sfinansuje mi czesne oraz pozwoli na skromne życie. Były to lata 2010-2011 kiedy o zatrudnienie było naprawdę ciężko, a zarobki 1500zł nikogo nie dziwiły. Studia się skończyły.W ich czasie zdążyłam awansować na stanowisko "brygadzistki" i już nie pracuję fizycznie. Cały czas jednak mam jednak w głowie, że to co robię zawodowo w żadnym stopniu mnie nie rozwija. Nie jest to również zgodne z kierunkiem moich studiów, mianowicie administracja, ale cóż jest zgodnego po takim kierunku, błąd życiowy.

Jednocześnie mam przyjaciółkę w stolicy. Odwiedzając ją bardzo mi się to miasto podoba. Pomijając szczegóły bardzo chciałabym tam zamieszkać. Tym bardziej, że nic mnie w obecnym mieście nie trzyma. Może prócz mieszkania za które płacę bardzo mało bo mieszkam z matką która 11 miesięcy w roku jest poza granicami kraju.

Czy któraś z Was była w takiej sytuacji, że podjęła ryzyko, rzuciła wszystko mając już prawie 28 lat i wyjechała do Warszawy bez jakiegoś konkretnego powodu? Ot tak, z czystej fanaberii, bo "podoba mi się"? Urzeka mnie anonimowość, bliskość wszystkiego, sciezki rowerowe i wiele innych rzeczy.

Obecnie zarabiam 3500 netto, z pracy jestem zadowolona pod względem atmosfery, jednak mam świadomość, że za 10-15 lat gdy nic nie zmienię będę robić to samo może za 1000zł więcej. Brak jakiegokolwiek rozwoju. Mieszkanie kosztuje mnie 700zł miesięcznie.

Pytanie główne brzmi, czy wyjeżdżając do stolicy, w której mamy do zaoferowania na rynku pracy biegły język angielski, doświadczenie na produkcji, które jak mniemam w tym mieście nie jest kompletnie przydatne bo tego typu fabryk brak możemy liczyć na zarobki rzędu 4000 netto? Bo tyle liczę musiałabym otrzymać aby finansowo wyjść "na zero". Znajoma, która mieszka w stolicy twierdzi, że tyle zarabiają nawet ludzie wykonujący najprostsze prace fizyczne, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Ponadto, uczę się programowania, ot taki pomysł aby mieć bogatsze CV, ale zarobki początkujących programistów są również bardzo niskie.

Dużym plusem stolicy jest również to, że wówczas mogłabym zrezygnować z samochodu, a to kolejne 500zł miesięcznie w kieszeni.

Doradzcie proszę czy taka przeprowadzka w moim wieku jest rozsądna oraz czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?
Może spróbuj najpierw poszukać pracy na odległość? Na produkcji raczej nie znajdziesz, bo zakładów produkcyjnych tu nie mamy, raczej usługi. W administracji publicznej znalazłabyś w stolicy pracę bez problemu, tu brakuje chętnych na urzędników, ale to dlatego, że urzędy jak na stolicę bardzo mało płacą. Często na start oferują niewiele ponad najniższą krajową. Już supermarkety w Warszawie płacą dużo lepiej niż urzędy. Poza administracją publiczną Twoje wykształcenie jest kompletnie nieprzydatne niestety. Na zarobki rzędu 3500-4000 netto można liczyć we wszelakiej maści korporacjach, które najczęściej nie wymagają wiele ponad wykształcenie wyższe, obsługę komputera i biegły angielski (choć tu często bywają przydatne inne języki obce). Możesz spróbować powysyłać na takie oferty i zobaczyć, czy będzie odzew.

Niemniej ceny najmu w tym mieście są w ostatnich latach szalone. Ceny kawalerek zaczynają już dochodzi do 2 tysięcy. Reszta kosztów będzie taka sama jak na Śląsku, ceny w supermarketach są takie jak i wszędzie, ale nieruchomości zabijają.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-11-09 o 10:47
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-09, 12:51   #102
mw86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 260
GG do mw86
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jezu. Dla mnie bylby to spokojny zywot i wcale nie musialabym podejmowac decyzji "na co mi wystarczy". Bo wystarczyloby mi na wszystko. Nawet na odlozenie kasy na czarna godzine. Jeszcze nie tak dawno mialam na swoje utrzymanie 2500zl i z tego oplacalam stancje, auto i psa. Nie musialam tez patrzec nerwowo na konto, czy mi wystarczy kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się w pełni. Co za pierniczenie, że 2 tys. to mało na wydatki. To bardzo dużo. No chyba, że ktoś kupuje iphona co miesiąc.
__________________
"Każdy może żyć sam ale nie każdy się jeszcze o tym przekonał" - serial Glina

Wymianka
mw86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 13:20   #103
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez mw86 Pokaż wiadomość
Zgadzam się w pełni. Co za pierniczenie, że 2 tys. to mało na wydatki. To bardzo dużo. No chyba, że ktoś kupuje iphona co miesiąc.
Wypisałem jakie są stałe opłaty, które każdy ponosi (chyba, że mu rodzice pomagają, dają żarcie, etc). 2 tys to bardzo mało. A ajfon kosztuje nieco więcej niż 2 tys.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 13:49   #104
Calgartie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 15
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

To nie wiem, na co Ty te pieniądze wydajesz w takim razie. Dziewczyna jest sama, nie ma rodziny na utrzymaniu.
Mi podobne pieniądze też starczały + płaciłam stancję, w czasach kiedy studiowałam (i nie, rodzice mi nie pomagali).
Calgartie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:25   #105
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Przecież czy to mało czy to dużo zależy tak naprawdę od Autorki. Na co wydaje, czy ma zwierzęta, czy bierze leki,czy się maluje, jak się odżywia itp.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:27   #106
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

2300 po opłaceniu mieszkania i rachunków? wystarcza na spokojne życie i odłożenie pieniędzy - nie mówię, że nagle po roku będzie na wkład własny na kredyt, ale pozwala to już na to, żeby nie wybierać czy leki czy dentysta
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:37   #107
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez drazetkaa Pokaż wiadomość
2300 po opłaceniu mieszkania i rachunków? wystarcza na spokojne życie i odłożenie pieniędzy - nie mówię, że nagle po roku będzie na wkład własny na kredyt, ale pozwala to już na to, żeby nie wybierać czy leki czy dentysta
No dokładnie.
Ja tam post edan84 zrozumiałam tak że nie tylko jedzenie, komunikacja, ciuchy, kosmetyki sa wydatkami ale też nalezy uwzględnić jakiś procent wypłaty na oszczędności i wymianę droższych sprzętów takich jak telefon, laptop czy kupowanie sobie jakichś gadżetów typu robot kuchenny itp Wiadomo że nie są to rzeczy które wymienia się co roku (ale to też zależy od stylu życia) ale w rocznych wydatkach czy planach powinno się je uwzględnić mając jakiś ograniczony miesięczny budżet.
Ja uważam że 4100zł to niezła wypłata, nie trzeba mówić chyba że wiele ludzi zarabia mniej a też mieszkają sami, utrzymują sie w całości sami i obdarci i głodni nie chodzą.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 15:03   #108
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Dostałam pracę na produkcji, na obrzeżach Warszawy. Zgodną z moim doświadczeniem.
i zamierzasz wynajmować w Warszawie? przelicz sobie, czy Ci się bardziej nie opłaci zamieszkać w mniejszej miejscowości i dojeżdżać.


noi zastanów się jaki masz dalszy plan. przecież na początku pisałaś, że Twoja obecna praca Cię nudzi i nie możesz się w niej rozwijać. czy w tej nie będzie tak samo?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 15:43   #109
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;8609920 4]i zamierzasz wynajmować w Warszawie? przelicz sobie, czy Ci się bardziej nie opłaci zamieszkać w mniejszej miejscowości i dojeżdżać.


noi zastanów się jaki masz dalszy plan. przecież na początku pisałaś, że Twoja obecna praca Cię nudzi i nie możesz się w niej rozwijać. czy w tej nie będzie tak samo?[/QUOTE]
Ona podała ze bilet kwartalny będzie mieć droższy niż na 1 strefę. Pewnie to 2 strefa, więc zakładam że mieszkać i pracować będzie poza Warszawą.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-09, 18:13   #110
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Za mną dwa miesiące rozterek, poznawania rynku nieruchomości, poszukiwania pracy i tak, udało się.

Dziś otrzymałam telefon, że przyjęto mnie na jedną z ofert.

Kwota 4100 netto i dość duży socjal.

Mieliście rację, 1500zł za wynajem to dość abstrakcyjna kwota, a jeśli już są takie ogłoszenia to znikają za godzinę.

Chyba nigdy nie targały mną takie wątpliwości. Przyjęłam za pewnik, ze nie znajdę mieszkania za mniej niż 1800zł.

Pytanie czy ktoś z Was w stolicy był w stanie utrzymać się za te 2300zł?
Spokojnie by mi starczylo na życie i odłożenie czegoś.
Ja bym się przeprowadziła. A zarobki zawsze mogą wzrosnąć z biegiem lat. Naprawdę nie trzeba od pierwszego miesiąca pracy odkładać na kredyt i emeryture (chociaż nie znam żadnej młodej osoby która na to odkłada, no ale to wizaż. ). To ci nigdzie nie ucieknie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 19:02   #111
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

wydaje mi się że od niedawna bilety w strefie 2 i 1 mają jednakową cenę w warszawie, hm?

na stronie ZTM: "Cena Biletu Warszawiaka nie uległa zmianie, zmienił się zakres obowiązywania biletu, od 1 września jest ważny w obu strefach biletowych."

Edytowane przez niemanicka
Czas edycji: 2018-11-09 o 19:04
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 19:05   #112
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
wydaje mi się że od niedawna bilety w strefie 2 i 1 mają jednakową cenę w warszawie, hm?

na stronie ZTM: "Cena Biletu Warszawiaka nie uległa zmianie, zmienił się zakres obowiązywania biletu, od 1 września jest ważny w obu strefach biletowych."
Taaa, ale chyba musisz przedstawić PIT za zeszły rok w warszawskim US i tu, w Wawie, się rozliczać.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 19:31   #113
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Teraz doczytałam, że autorka odstała pracę na obrzeżach Warszawy. No to może wynająć tam albo w najbliższej podwarszawskiej miejscowości, to i tak jeden pies, jeśli idzie o dojazd, a taniej będzie. Napisała też zdaje się, że wydaje 450 zł na jedzenie. To tyle co nic. Moje psy tyle przeżerają. Jeszcze jej zostanie z tej pensji na rozrywki.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 22:36   #114
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Praca znajduje się w Warszawie ale bardzo blisko granicy z Piasecznem stąd też biorę pod uwagą taką lokalizację. Z tym, że ceny w tym mieście nie różnią się zbytnio.

O bilet komunikacji miejskiej się nie martwię bo ten mam za darmo zagwarantowany przez pracodawcę, tak samo jak 50% multisport.

Rzeczywiście, praca nie jest moich marzeń. Jednak fakt, że jest w mieście w którym chciałam się zawsze znaleźć oraz zmiana czegoś w moim nudnym życiu może dać mi kopa do działania. Przynajmniej mam taką nadzieję. Poza tym jak ktoś tutaj wspomniał o przekwalifikowaniu się. W dużym mieście o wiele łatwiej.

Ech, gdyby nie te ceny mieszkań to nawet bym się nie zastanawiała. Zastanawiam się jak żyją rodowici Warszawiacy kiedy na start otrzymują pensję 2.5-3tys i chcą się wyprowadzić od rodziców. Szczególnie, że bycie singlem staje się co raz bardziej popularne i nie każdy ma ochotę dzielić z kimś mieszkanie. Niestety nic na to nie poradzę

Dziękuję za wszystkie opinie, bardzo są mi pomocne i przedstawiają plusy i minusy mojej ewentualnej decyzji.
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 07:02   #115
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Ech, gdyby nie te ceny mieszkań to nawet bym się nie zastanawiała. Zastanawiam się jak żyją rodowici Warszawiacy kiedy na start otrzymują pensję 2.5-3tys i chcą się wyprowadzić od rodziców.
po prostu wynajmują z kimś mieszkanie. ewentualnie wyprowadzają się gdzieś na obrzeża czy do miejscowości ościennych. możliwe też, że mają pomoc od rodziców



patrząc po ogłoszeniach to w Piasecznie kawalerkę za 1000 wynajmiesz. jakby nie patrzeć teraz nie masz żadnych zobowiązań, nic Cię w obecnym miejscu nie trzyma, więc myślę, że warto spróbować.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 07:39   #116
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Ale dziewczyna nie po to chce jechać do Wawy, żeby finalnie wylądować w Piasecznie. W małym miasteczku to już mieszka.

Ja bym zdecydowała się jednak na współwynajem nie tylko z powodu oszczędności, ale też zwyczajnie nikogo w Wawie nie znasz i będzie Ci weselej z kimś pogadać, może pójść na piwo czy do kina. Nie musi to być od razu klitka z 10 osobami, ale np.3 pokoje tylko z 1 dodatkową osobą. Komfort zachowany, taniej niż kawalerka, a jest z kim pogadać.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Oprócz przyjaciółki nikogo nie znasz, miało być.

Może ona zna kogoś sensownego z kim mogłabyś coś wynająć?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 08:07   #117
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale dziewczyna nie po to chce jechać do Wawy, żeby finalnie wylądować w Piasecznie. W małym miasteczku to już mieszka.
tylko, że to Piaseczno to praktycznie Warszawa. i jeśli uspokoi ją mieszkanie tańsze o parę stówek rzut beretem od Stolicy to może warto przemyśleć ten temat?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 08:51   #118
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Taki rzut beretem, że w godzinach szczytu szybciej do Warszawy dojedziesz z Łodzi niż z Piaseczna. Mi by się nie chciało z małego miasteczka przeprowadzać do kolejnej dziury, bo "jak złapię odpowiedni autobus to za 1,5h mogę być w centrum Warszawy". Czy tam godzinę jak ma się dobre połączenie pociągiem. No ale co kto woli i czego oczekuje od mieszkania w stolicy.
Z kolei dojazd do pracy z centrum do Piaseczna to też katorga, wiem po sobie
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 09:47   #119
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A co to znaczy spokojny żywot za 2100 zł??
Wg mnie to oksymoron.
A według mnie przesadzasz.

Mam właśnie na życie w dużym mieście 1900zł.

A niczego sobie nie odmawiam w codziennym życiu. Odżywiam się dobrze i zdrowo, trochę odłożę i tak naprawdę zostaje mi tysiąc na własne widzimisię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wypisałem jakie są stałe opłaty, które każdy ponosi (chyba, że mu rodzice pomagają, dają żarcie, etc). 2 tys to bardzo mało. A ajfon kosztuje nieco więcej niż 2 tys.
No to najwyraźniej masz większe potrzeby finansowe niż większość ludzi.

Da się i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 09:47   #120
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Warszawa, przeprowadzka, droga życiowa...

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A według mnie przesadzasz.

Mam właśnie na życie w dużym mieście 1900zł.

A niczego sobie nie odmawiam w codziennym życiu. Odżywiam się dobrze i zdrowo, trochę odłożę i tak naprawdę zostaje mi tysiąc na własne widzimisię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to tutaj jestem już pełna podziwu. Ja wydaje sama na jedzenie około 1000zł - czasami gotuje, czasami jadam na mieście, ale zazwyczaj średnio wychodzi 30zl na dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-03 11:57:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.