Szukam dentysty / proszę o polecenie lekarza stomatologa / ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 13:56   #151
amelia114
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 100
Dot.: dentysta Kraków

A wie ktoś, jakie są ceny tam gdzie przyjmuje dr Katarzyna Turlej? Np. zaplombowanie 1 zęba?
amelia114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 10:56   #152
Svala
Przyczajenie
 
Avatar Svala
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 13
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

Chciałam opisać Wam swój przypadek z dr Rowińskim. Do czasu faktycznie było tak, jak piszecie - sympatyczny facet, bezbolesne leczenie. Niestety sielanka trwała tylko do momentu, gdy zrobił mi się stan zapalny wokół ósemki. Został wyleczony i byłoby w porządku, gdyby nie to, że doktor usunął mi 3 zdrowe, proste ósemki, tylko dlatego, że są ósemkami i wmawiał mi, że rosły krzywo. Gdy zasięgnęłam opinii innego dentysty pokazując mu pantomogram, potwierdził moje przypuszczenia - zęby były zdrowe i rosły prawidłowo, a zostały usunięte najprawdopodobniej tylko z chęci zarobku. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ósemki zwykle są problematyczne, ale można było postawić sprawę uczciwie i powiedzieć: "zęby są proste i zdrowe, ale to ósemki, więc lepiej usunąć" i wtedy mogłabym podjąć racjonalną decyzję. Oprócz tego podczas usuwania jednej z nich dr tak szarpał mnie za głowę, że uszkodził mi staw szczękowo-żuchwowy, przez co praktycznie nie mogę otwierać ust i odczuwam ciągły ból. Nie wspomnę już o czwartej, ostatniej ósemce, w której podobno jest jakiś ubytek, a którego doktor nie chce leczyć "bo to ósemka". Do tego dochodzi jeszcze sprawa 2 plomb międzyzębowych, które zostały założone źle, tak że teraz odczuwam ból w tych zębach i mam ciągły problem z resztkami jedzenia. Doktor jednak stwierdził, że on nie zakładał mi tych plomb i że jeśli nie przestanie mnie boleć, wtedy czeka mnie kanałowe.
Wybaczcie, że się tak rozpisałam. Mam nadzieję, że Wasze doświadczenia z tym Panem były lepsze.
Svala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 13:48   #153
divona
Raczkowanie
 
Avatar divona
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 210
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

A wiecie może, do którego lekarza w Poznaniu w Candeo najlepiej iść? Który jest delikatny? Do tej przychodni mam najbliżej i czytałam dobre opinie, ale bez nazwisk, a nie jestem z Poznania, tylko spędzam tu lato, a mam pilną potrzebe iść do dentysty.
divona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 15:09   #154
Sevestra
Raczkowanie
 
Avatar Sevestra
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 139
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez divona Pokaż wiadomość
A wiecie może, do którego lekarza w Poznaniu w Candeo najlepiej iść? Który jest delikatny? Do tej przychodni mam najbliżej i czytałam dobre opinie, ale bez nazwisk, a nie jestem z Poznania, tylko spędzam tu lato, a mam pilną potrzebe iść do dentysty.
Nie wiem, czy już zdążyłaś być u dentysty, ale w tej klinice polecano mi (mocno pytałam w necie) szczególnie doktorów Adama Piosika i Bartosza Ledę, przy czym ja byłam u tego pierwszego i mogę polecić, nie stanie Ci się u niego krzywda
__________________

Sevestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:27   #155
divona
Raczkowanie
 
Avatar divona
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 210
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

Niestety nie skorzystałam z Twojej odp., bo umówiłam się na drugi dzień i pani, która mnie przyjęła w Candeo, nazywała się Sylwia Spychalska - młoda i sympatyczna, przy tym delikatna i jeśli ktoś się waha, to polecam też tę stomatolożkę. Inni na pewno też są w porządku, ale tę "przetestowałam" i wyszłam zadowolona, do tej pory nic się z zębem nie dzieje
divona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:41   #156
trimma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 47
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

A możecie podać jakie są aktualne ceny w Candeo? Ta przychodnia jest blisko mnie, a czytałam, że nie ma problemu z umówieniem się, a mnie coś ząb zaczyna pobolewać - wiem, że mam tam dziurę do zrobienia i od 2 miesięcy się zbieram na jakąś wizytę... :/
trimma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 17:18   #157
divona
Raczkowanie
 
Avatar divona
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 210
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez trimma Pokaż wiadomość
A możecie podać jakie są aktualne ceny w Candeo? Ta przychodnia jest blisko mnie, a czytałam, że nie ma problemu z umówieniem się, a mnie coś ząb zaczyna pobolewać - wiem, że mam tam dziurę do zrobienia i od 2 miesięcy się zbieram na jakąś wizytę... :/
Najlepiej i najszybciej będzie jak sobie wejdziesz na stronkę, tam ceny będą najaktualniejsze
divona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 00:03   #158
agaka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Dot.: Gliwice - dentysta :D

Ja musiałam wyrwać tylko jeden ząb, ale zaskoczyło mnie, że to może wcale nie boleć. Chyba, że to mój dentysta ma takie złote rączki.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-04-24 o 14:48 Powód: Link.
agaka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 14:01   #159
lady_style
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: dentysta Kraków

Znacie jakiegoś dobrego dentystęw Krakowie? Najlepiej w pobliżu centrum. I jeszcze jedno pytanie - ile kosztuje dobre znieczulenie? Po ciąży strasznie pogorszyło mi się uzębienie, a dentysty boję się jak ognia(wolę jeszcze raz urodzić niż brrr... dentystę).
Koleżanka poleca mi gabinet Luxdentica, ktoś może polecić?
lady_style jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 14:34   #160
sylwusiaaniolek
Wtajemniczenie
 
Avatar sylwusiaaniolek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 450
GG do sylwusiaaniolek
Dot.: dentysta Kraków

lady style ja moge z calego serca polecic dentyste na ul. Lubicz w budynku Nafty.
__________________
Po prostu SYLWIA

Uczę się szyć na maszynie

Moje małe "dzieła" Galeria - zajrzyj
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737889
sylwusiaaniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 20:33   #161
Lili_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Unhappy Dentysta w Krakowie

Witam
Panicznie boję się dentystów, odkąd wpadłam w ręce pewnej pani, która prosto z mostu mi powiedziała "ten ząb jest za skomplikowany- nie robię go", przy czym była wyniosła, mało delikatna i nie stosowała znieczulenia (chyba tylko przy wyrywaniu zęba). Później trafiłam do pana, który z kolei skomplikowane zęby zrobił, ale przy każdym zaznaczał, że mam uważać bo jak nie będę uważać to pewnie się złamie, przy czym prawił mi ojcowskie kazania, które dodatkowo mnie stresowały jak diabli.
Efekt tych doświadczeń jest taki, że sumiennie od kilku lat unikam dentysty choćby nie wiem jak bolało. Jest to głupota z mojej strony bo zęby mam naprawdę słabe od dziecka i na chwilę obecną mimo wszelkich starań doprowadziłam je do dość opłakanego stanu

W końcu jednak zebrałam się w sobie i uznałam, że czas najwyższy znaleźć dentystę, który nie boi się wyzwań, a przy tym jest dokładny.

Tyle, że w moim przypadku najlepiej, żeby to był jednak facet, stosował znieczulenia, był dokładny, niezbyt drogi i znał się na robocie.
Dobrze by również było, gdyby ceny nie powalały, bo czuję, że poznamy się bliżej :/
Aha, przy okazji, w pakiecie mógłby się jeszcze specjalizować w rekonstrukcji/ odbudowie zębów, bo niezbyt jestem przekonana czy po dobraniu się do nich w sposób siłowy wytrzymają...

Ktoś mi kiedys polecił Luxmedicę, z okolic Ruczaju, był tam ktoś z was? Warto się wybrać?

Generalnie polećcie mi kogoś dobrego
Lili_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 21:35   #162
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: Dentysta w Krakowie

Ja byłam w Lider Dent na mogilskiej, trafiłam tam na młodą Panią (niestety nie pamiętam nazwiska:x), ze znieczuleniem nic nie czułam. Miałam leczenie kanałowe i zostałam tam odesłana od innego dentysty, myślę, że jak spytasz o dentystkę, która lubi leczenie kanałowe (sama mówiła, że lubi te trudniejsze przypadki:P), to będą wiedzieć, o kogo chodzi
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 14:09   #163
pachang
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: dentysta Kraków

oj no to są wymagania, jak ma być mężczyzna z dużym doświadczeniem. Ale myślę, że jak pójdziesz do doktora Rozwadowskiego to będziesz zadowolona. Jest naprawdę dobry, wie co robi, a do tego jest bardzo fajny i miły. Więc nie trzeba się bać, no i stosuje znieczulenia.
pachang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 14:11   #164
Lili_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: dentysta Kraków

Cytat:
Napisane przez pachang Pokaż wiadomość
oj no to są wymagania, jak ma być mężczyzna z dużym doświadczeniem. Ale myślę, że jak pójdziesz do doktora Rozwadowskiego to będziesz zadowolona. Jest naprawdę dobry, wie co robi, a do tego jest bardzo fajny i miły. Więc nie trzeba się bać, no i stosuje znieczulenia.
a gdzie ten doktor przyjmuje?
Lili_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 14:28   #165
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: dentysta Kraków

Ja tez szukam, bo wszyscy moi znajomi maja swietnych lekarzy do polecenia, ale kazdy robi/woli robic bez znieczulenia. Ja naprawde rozumiem, ze byc moze tak jest lepiej, bezpieczniej, ale po traumie z dziecinstwa nie ma w ogole mowy zeby mi ktos chocby dotknal czegokolwiek w mojej szczece bez znieczulenia.
Szukam kogos, kto zrobi mi kilka rzeczy na raz, byc moze jakies rwanie bedzie na rzeczy, kasa wlasciwie nie ma znaczenia, bardziej chodzi o czas -planuje przyleciec do polski na jakies 10-12 dni i chcialabym to zalatwic...
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:24   #166
karna26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: dentysta Kraków

Witam , napiszę Wam kogo Nie Polecam !
Pan Stomatolog ma na imie Patryk .
Miałam zaufanie do Pana doktora ,gdyż wcześniej wyrywał mi dolną 6 i rana się szybko zagoiła.
Miałam wstawionego zęba tzn. koronę na sztyfcie , ząb 1 przednia , ząb zaczoł się ruszać , więc szybko udałam się do Pana doktora .
Mówiłam do Pana doktora że chcę mieć zrobionego zęba w ten sam sposób , czyli koronę na sztyfcie.
Zrobił zdjęcie korzeń cały ( nie pęknięty ) , wyciągnął koronę oraz wyczyścił miejsce w którym miałam sztyft. Stwierdził że nie da się już nic z tym zrobić jak tylko usunąć korzeń . Powiedział że następny sztyft z koroną nie trzymałby się i zaraz by mi wypadł . Od razu zaczoł mówić o moście i implancie. Zgodziłam się na usunięcie zęba ,co było moim największym życiowym błędem , bo później jak zaczęłam się dowiadywać od innym stomatologów to większość nie poleca wykonywanie mostów gdyż trzeba spiłować sąsiednie zęby , przez co spiłowane zęby szybką się psują i robi się próchnica . Z implantami też nie jest kolorowo ,gdyż nie wiadomo czy implant się przyjmie - znajomemu 3 razy nie mógł się przyjąć implant ( czyli śruba ) , jeśli implant się nie przyjmie to pieniądze idą w błoto. Koszt założenia Implantu ( śruby )to ok. 2500 - 3500zł + korona tymczasowa ok.200zł , po 4-6 mies. jeśli implant się przyjmie korona na stałe ok. 2000 - 2500zł czyli Całość ok. 5000 - 6000zł .
Jednym słowem lekarz zamiast od razu dokładnie wytłumaczyć wszystko co i jak , chciał zarobić na mnie .Dałam się namówić na wyrwanie 1 przedniej , czego sobie nie wybaczę do końca życia.A ile łez wylałam to moje.Pokazałam zdjęcie innemu stomatologowi i stwierdził że można było zrobić sztyf i koronę . Będę chciała zrobić most kompozytowy na włoknie szklanym , choć jest to rozwiązanie tymczasowe , bo na implant mnie nie stać a nie dam sobie oszlifować zębów.Zaufałam lekarzowi zamiast od razu iść popytać gdzie indziej. Mam nauczkę do końca życia

Edytowane przez karna26
Czas edycji: 2014-01-26 o 21:07
karna26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 10:18   #167
dunnopa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: dentysta Kraków

Tak, aby założyć aparat, należy uprzednio wyleczyć zęby. [Reklama]
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2014-01-24 o 11:24 Powód: usunęłam reklamę
dunnopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 11:18   #168
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: dentysta Kraków

Cytat:
Napisane przez karna26 Pokaż wiadomość
Witam , napiszę Wam kogo Nie Polecam !
Pan Stomatolog nazywa się Patryk Adamski , przyjmuje w Krakowie
Miałam zaufanie do Pana doktora ,gdyż wcześniej wyrywał mi dolną 6 i rana się szybko zagoiła.
Miałam wstawionego zęba tzn. koronę na sztyfcie , ząb 1 przednia , ząb zaczoł się ruszać , więc szybko udałam się do Pana doktora .
Mówiłam do Pana doktora że chcę mieć zrobionego zęba w ten sam sposób , czyli koronę na sztyfcie.
Zrobił zdjęcie korzeń cały ( nie pęknięty ) , wyciągnął koronę oraz wyczyścił miejsce w którym miałam sztyft. Stwierdził że nie da się już nic z tym zrobić jak tylko usunąć korzeń . Powiedział że następny sztyft z koroną nie trzymałby się i zaraz by mi wypadł . Od razu zaczoł mówić o moście i implancie. Zgodziłam się na usunięcie zęba ,co było moim największym życiowym błędem , bo później jak zaczęłam się dowiadywać od innym stomatologów to większość nie poleca wykonywanie mostów gdyż trzeba spiłować sąsiednie zęby , przez co spiłowane zęby szybką się psują i robi się próchnica . Z implantami też nie jest kolorowo ,gdyż nie wiadomo czy implant się przyjmie - znajomemu 3 razy nie mógł się przyjąć implant ( czyli śruba ) , jeśli implant się nie przyjmie to pieniądze idą w błoto. Koszt założenia Implantu ( śruby )to ok. 2500 - 3500zł + korona tymczasowa ok.200zł , po 4-6 mies. jeśli implant się przyjmie korona na stałe ok. 2000 - 2500zł czyli Całość ok. 5000 - 6000zł .
Jednym słowem lekarz zamiast od razu dokładnie wytłumaczyć wszystko co i jak , chciał zarobić na mnie .Dałam się namówić na wyrwanie 1 przedniej , czego sobie nie wybaczę do końca życia.A ile łez wylałam to moje.Pokazałam zdjęcie innemu stomatologowi i stwierdził że można było zrobić sztyf i koronę . Będę chciała zrobić most kompozytowy na włoknie szklanym , choć jest to rozwiązanie tymczasowe , bo na implant mnie nie stać a nie dam sobie oszlifować zębów.Zaufałam lekarzowi zamiast od razu iść popytać gdzie indziej. Mam nauczkę do końca życia
Tak się składa że też do niego chodzę . Chodze do niego od kilku lat, moje dzieci też tam chodzą i ostatnia rzeczą jaką on robi to usuwanie zębów, Gość wyprowadził na prostą całą moją paszczę a naprawdę był koszmar i nic nie usunął tylko do upadłego czyścił, czyścił, borował, potrafił odbudować ząb od korzenia.
Nie powiem na niego złego słowa.

Edytowane przez Senses Woman
Czas edycji: 2014-01-24 o 11:52
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 12:15   #169
Mili 91
Przyczajenie
 
Avatar Mili 91
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

Czesc dziewczyny Heh... urodzilam sie z brakiem zawiazkow na stale gorne dwojki, pod dwoch latach noszenia aparartu na zeby(mialam wtedy 17lat) pani dokor z jednej z lubelskich kilinik ortodontycznychnie miala za bardzo pomyslu jak wypelnic luke powstala w wyniku zsuniecia jedynek i trojek, udalam sie wtedy z tata do swietnego specjalisty dr. Zbigniewa Leszcz, króry zalozyl mi most nie uszkadzajac przy tym zdrowych zebów, w tamtym czasie implanty nie wchodzily w gre ze wzgledu na moj mlody wiek i brak wystarczajacej ilosci kosci(implant po prostu mogl wypasc) prosze Was o polecencie dobrego implantologa z Lublina, opiszcie doswiadczenia zwiazane z zabiegiem wszczepienia implantow oraz koszt tej "przyjemnosci". Prawdopodobnie zostane przy dr. Leszczu, jakkolwiek moze któras z Was ma b. zle doswiadczenia z tym specjalista. Pozdrawiam
Mili 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 21:09   #170
aniamak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: dentysta Kraków

A ja go właśnie polecam. Z tego co wiem słynie z radzenia sobie z ciężkimi przypadkami czyli ratowania zębów, które inni dentyści chcieli usunąć.
Stomatolog cierpliwy, wyrozumiały i znający się na swoim fachu. Zawsze dokładnie wyjaśnia wątpliwości i tłumaczy postępy w leczeniu co dla mnie jest bardzo ważne. Chodzę do niego od 2 lat. Teraz chodzi do niego też mój 2,5 letni synek.Ma świetne podejście do dzieci, pokazał mojemu synkowi, że wcale nie ma się czego bać, że wizyta u stomatologa może być przyjemna. Wszystkim życzę takiego stomatologa. Co do cen najtańszy dentysta do jakiego chodziłam, więc wątpię, że ceny które Pani podała są prawdziwe.
Rozumiem jakim cierpieniem jest strata 1ki ale uważam, że jeżeli został wyrwany tak musiało być a po fakcie zawsze się znajdzie tysiąc fachowców którzy będą twierdzić że zęba by uratowali. Z czystym sumieniem mogę polecić wizytę u Pana doktora
aniamak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 09:38   #171
dziewcze421
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 16
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

ja od paru lat chodzę do dr Ryszarda Kukuły, do tej pory z poważniejszych zabiegów miałam tylko usuwanie ósemek, an szczęście pod znieczuleniem i bólu nie było wg mnie dobry dentysta, miły i z juz iles tam w tym zawodzie pracuje, a równoczesnie korzysta z najnowszego sprzętu i czasem sypnie jakąs nowinką w ramach ciekawoistki
dziewcze421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 08:39   #172
gosiamysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: dobry dentysta lublin (i nie tylko)

Ósemki na NFZ usuwają w Arete w Świdniku. Jestem po wyrwaniu jednej. Bardzo miły personel. Jestem bardzo zadowolona tak więc na kolejne też się wybieram
gosiamysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:14   #173
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: dentysta Kraków

Przecież dentysta to tak naprawdę indywidualna sprawa, po za tym dentyści to też ludzie, więc może im się zdarzyć jakiś błąd prawda? Osobiście studiowałam w Krakowie 5 lat i wtedy (może nie dużo, bo kilka razy) byłam u dentysty i mogę polecić Panią Beatkę, na pewno miała podejście do takich osób jak ja, które panicznie bały się dentysty. Cenowo nie wiem jak w tej chwili wygląda, odnośnik tutaj z tym, że powtarzam jeszcze raz w tej chwili dentyści mają troszkę lepszy sprzęt, a mam wrażenie, że ludzie ( w tym ja) cały czas żyjemy steoretypami. Co prawd, nie miałam nigdy wyrywanego zęba, ale podobno na znieczuleniu nawet nie wiadomo, kiedy dentysta to zrobi.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-06 o 10:41 Powód: Link.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 10:35   #174
100pytando
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: dentysta Kraków

Gdy zaczynałam planować leczenie zębów i wymienianie starych plomb, pytałam o możliwość leczenia na NFZ (w końcu po coś te składki płacimy). Okazało się, że nikt z mojej rodziny ani znajomych nie poleca takiego sposobu. Żadna, podkreślam: ŻADNA osoba, nie wypowiedziała się nie tyle nawet pozytywnie, co neutralnie na temat państwowych usług w tym zakresie. Ja odpadam przede wszystkim z uwagi na te brzydkie plomby. Bardzo mi zależy na estetyce uśmiechu. Skoro mam państwowo dopłacać do białej plomby, to ja dziękuję bardzo... Do stomatologa chodzę od kilku miesięcy prywatnie, do kliniki Luxdentica na Ruczaju - za wizyty płacę ale w zamian otrzymuję naprawdę rzetelną pomoc. Najwyższej jakości, moim zdaniem. Mam już wyleczone wszystkie ubytki, teraz zajmuje się głównie wymiarem estetycznym Będę również zakładać aparat. Nie wyobrażam sobie, żebym miała zrezygnować z takiej jakości opieki stomatologicznej na rzecz państwowych propozycji. Nie wspominając już o tym, że jako osoba dorosła, o orto nie mam co myśleć "państwowo".
100pytando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 11:53   #175
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: dentysta Kraków

Szukam dobrego dentysty. Jeżeli chodzi o nfz - to i tak będę chciała mieć plombę światoutwardzalną, za którą trzeba bulić - jeżeli ktoś zna rzetelnego dentystę - byłabym wdzięczna.

Ewentualnie szukam prywaciarza, co to nie weźmie za jednego zęba (plomba) więcej niż 120 zł, bo inaczej to mnie czeka jedzenie kitu z okna.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 08:30   #176
100pytando
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: dentysta Kraków

Jeśli szukasz dobrego dentysty, to naprawdę polecam Ci Luxdenticę i doktora Willisowskiego - ja akurat leczyłam zęby u niego. Natomiast moja siostra chodzi tam do jakiejś lekarki i też jest bardzo zadowolona. Osobiście wolę stomatologa-mężczyznę, jakoś tak mi się wydaje, że pewniej pracuje... Ale to może stereotyp taki Ja teraz już bardziej jestem pacjentką ortodonty Ale o stomatologu z tej kliniki mam bardzo dobre zdanie i niebolesne wspomnienia :P
100pytando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 11:54   #177
justyna070392
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: dentysta Kraków

a ja polecam Doktora Romankiewicza na Gabrieli Zapolskiej 42, nie dość, że jest profesjonalny to jeszcze bardzo sympatyczny.
__________________
Tylko zdechłe ryby płyną z prądem
justyna070392 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 08:50   #178
liana_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: dentysta Kraków

Polecam Panią Magdalenę Skowronek ul. Zarzecze 24 ), która przyjmuje w [link]

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-03-11 o 21:03 Powód: Link.
liana_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:06   #179
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: dentysta Kraków

Polecam p. Karolinę Mazurek-Wójcik z gabinetu Soda-Dent http://www.soda-dent.pl/

Po pierwsze odpisała mi na smsa wysłanego przeze mnie po nieprzespanej nocy o 7 rano i zgodziła się mnie przyjąć jeszcze przed otwarciem gabinetu.

Po drugie dała mi receptę na Ketonal Forte, dzięki któremu przeżyłam następne dni

A po trzecie udało jej się uratować zęba, który był w bardzo złym stanie i poważnie myślałam, że nadaje się już tylko do wyrwania Jest delikatna i fachowa
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 16:51   #180
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: dentysta Kraków

A ja mogę polecić dr Solewskiego z Batorego lubi kanałowe i inne koronkowe prace, (specjalista chyba II st) Lekarz z powołania.
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-01 15:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.