Żywica (Crystal Resin) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-12, 21:11   #241
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Dziękuję Nellis
Dobrze kombinujesz z tą folią. Powinno się udać.

Tak Clementinne, też lubię jak on taki dumny jest czasami z różnych powodów Zależy to jednak od jego humoru, bo ma charakterek. Na szczęście jest jeszcze mały i charakterek pomagamy mu kształtować
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 07:20   #242
Dziabajka
Raczkowanie
 
Avatar Dziabajka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Osadzona na stałe w okolicy Gdańska i Gdyni (Chwaszczyno) :D
Wiadomości: 183
GG do Dziabajka
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Drogie Panie, moje uznanie! Kolejny cudowny wątek "perełka" objaśniający wszystkie moje wątpliwości! Dzisiaj jadę do Castoramy popytać o żywicę
Wizaż, to chyba największe kompendium wiedzy o biżuterii jakiekolwiek udało mi się znaleźć .
A nie, ja to jeszcze jedno pytanko miałam... Foremki. Nie robiłam jeszcze nic a nie chce żebym moje pierwsze prace trwale uwięzły w plastikowych wgłębieniach... Wazelina to dobry pomysł?
Dziękuję Wam wszystkim!:ro za:
__________________
Koralikowe wyplatanie
KLIK,
Sutasz na Wizażu:
KLIK,
oraz na blogu:
MK-sutasz.
Dziabajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:59   #243
dcd5eaca569bfd111d36c7b0d081eec8f169650b_60c3eaf1dc2e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 80
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Wazelina, uważam, to dobry pomysł, tak jak większość tłuszczy. Nawet chyba oliwka dla dzieci by poskutkowała (bo smalcu ze względów estetycznych nie polecam hihi)
dcd5eaca569bfd111d36c7b0d081eec8f169650b_60c3eaf1dc2e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 17:51   #244
rysnek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

eeeeee... Tłuszcze są średnie. Jak nałożysz za cienko to się przylkei a jak nałożysz grubiej to będzie brzydka powierzchnia. Ja polecam woski. Ze środków szybko dostępnych polecam pastę do podłogi. Nałożyć jedną warstwę a gdy wyschnie lekko przetrzeć bawełnianą szmatką i nałożyć kolejną i przetrzeć i znowu i znowu i tak 7 razy. Potem po kazdym od formowaniu wystarczy robić to raz lub dwa. Jak ktoś z gdańska to mogę dać profesjonalny rozdzielacz.
rysnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 21:36   #245
Aagrafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 110
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Właście przyszła do mnie moja żywica! Muszę się przyznać, że byłam bardzo zaskoczona. Wiedziałam, że jako produkt do klejenia nie będzie pachnieć ładnie, ale gdy odebrałam paczkę to już czułam ten smród (przez kopertę, folię, folię bombelkową w której była żywica). Trochę się boję otworzyć bo pewnie będzie śmierdziało na całe mieszkanie...

No nic, na pewno spróbuję, na razie jako próbkę bo najpierw muszę upewnić się, że kupiłam dobrą żywicę, potem dopiero zamówię formę. Oczywiście przy...

- gumowych rękawiczkach
- otwartym na oścież oknie
- schnięciu na korytarzu

Raczej inaczej nie będzie się dało... Na dodatek czytałam, że te opary są szkodliwe :/
__________________
Więcej moich tworów: http://beartful.blogspot.com/
Aagrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 09:14   #246
Magda500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Dziewczyny, to co tutaj wyczytałem to aż mi włosy na głowie stanęły. Czy wy chcecie się wszystkie potruć.?!
Do odlewania biżuterii używajcie tylko żywicy akrylowej lub poliuretanowej i to też nie każdej. To co piszecie że w markecie są żywice to są to wszystko żywice przemysłowe silnie toksyczne.
A teraz odrobina faktów z produktów marketowych i innych.
Dla wyjaśnienia dodam że żywica epoksydowa zwana nosząca nazwę epidian jest silnie toksyczna, śmierdząca i zmienia kolor. Ze względu na jej toksyczność używa się jej wyłącznie do przesączania tkanin tworząc tzw. laminat tak aby było jej jak najmniej i aby nie parowała. Cały proces robimy w rękawiczkach, maseczkach i w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Po zalaminowaniu najlepiej ja pomalować aby nie parowała.

Druga popularna żywica to poliestrowa, chyba najgorsze świństwo wśród żywic. Ma kolor różowy bo utwardzacz jest różowy i to on jest głównie problemem. Choć nie śmierdzi jak epidian to jest wielokrotnie bardziej szkodliwa. Składnik utwardzacza to STYREN !!!! silnie rakotwórczy, żywica po odlaniu i związaniu paruje praktycznie już do samego końca a raczej paruje z niej styren. Nie wspomnę już o dotykaniu. Dlatego żywic używa się do laminowania i budowy np. łodzi lub innych części ale później trzeba ja pomalować.

Dlatego odradzam stanowczo eksperymenty z takimi specyfikami z marketu. Chcąc robić ładną i nietoksyczną biżuterie kupujcie kryle i poliuretany choć i obie są szkodliwe to tylko podczas pracy z nimi później już nie a efekty są naprawdę imponujące.

Piszę to ku przestrodze bo pracuje z żywicami od ponad 15 lat i nie jeden syf miałem już w rękach i n ie jedno już przerobiłem.
Fakt te mniej szkodliwe są droższe czasem nawet bardzo drogie, ale czy warto kłaść na szalę swoje zdrowie, zwłaszcza że podczas pracy z toksyczna żywicą nic nie boli, za to po latach wyłażą guzy, glejaki i innne paskudztwa.

Pozdrawiam i życzę owocnych prac.
Działajcie z rozwagą.
Daniel
Magda500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 12:39   #247
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Dzięki, że tu zajrzałeś i jako fachowiec się wypowiedziałeś. Dobra rada od bardziej doświadczonych jest na wagę złota
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 10:13   #248
smokooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Cześć, jestem Agnieszka. Chcę zapytać, bo wątek jest "stary", o to co konkretnie dziś mogę zamówić np na allegro, aby się nie otruć, nie doprowadzić rodziny do masowych zgonów z powodu raka, żeby tworzyć piękne rzeczy z krystalicznej żywicy, a może powstał jakiś genialny netowy sklep w którym kupię wszystko co potrzebne, formy, silikon, utwardzacz, bazy, dosłownie wszystko? Pozdrawiam Aga
smokooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 09:23   #249
ajjr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Jestem laikiem...., żywice już mam,teraz kombinuje sobie formę, ale jak zrobić otworek na wkręcenie uchwytu do przywieszki? jak żywica juz wyschnie moze popękać?
ajjr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 08:41   #250
Magda500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Większość żywic poliuretanowych jest bardzo wdzięcznym materiałem i choć jak każde tworzywo jest toksyczna to tylko jeśli ją spożyjemy. Podczas pracy wystarczą rękawiczki i wentylacja. Po związaniu można przedmiot normalnie dotykać bez strachu przed toksycznością.
Żywice te są jednak barwne z reguły od białego do koloru kości słoniowej, można je oczywiście barwić barwnikami na dowolny kolor.
Jeśli chodzi o przezroczyste to polecam akryle, sam akryl jest toksyczny ale tylko jeśli go będziemy jedli
Jeśli chodzi o otwory to każda z nich nadaje się do późniejszej obróbki mechanicznej, można je szlifować, obrabiać, wiercić. Nic nie pęknie. Wyjątek stanowią twarde akryle imitujące szkło (są ciężkie i bardzo przejrzyste) otwory robimy w nich wiertłem diamentowym najlepiej z chłodziwem jak denaturat. Są też przezroczyste epoksydowe, przy pracy z nimi trzeba zachować jednak pewna ostrożność. Wszystkie tego typu żywice znajdują się w specjalistycznych sklepach, w marketach czy sklepach chemicznych ich nie dostaniecie bo to są drogie specyfiki i raczej dla zorientowanego klienta niż pierwszy lepszy klient z ulicy. Sklepom się nie opłaca trzymać towaru który nie będzie schodził.
Ja od lat korzystam z żywic firmy Smooth-On oraz Axon. Smooth-on kupicie w sklepie jedynego polskiego przedstawiciela firmy Kauposil oto link: http://www.kauposil.com/sklep/ z Axonem jest gorzej bo to są żywice techniczne i nie da się ich kupić mniej niż 10kg ale czasem na allegro trafia się ktoś kto sprzedaje małe opakowania, ja polecam F19, F35 F38 genialne żywice o szybkim utwardzaniu 7-15 minut.
Jeśli chodzi o produkty Smooth-on mają genialne żywice zwłaszcza przezroczyste - no ale niestety drogie i jeśli chcemy z nich korzystać musimy zaopatrzyć się w azot i po każdym otwarciu pojemnika napełnić go przed zamknięciem azotem, inaczej żywica się zepsuje. Ale jest na to prosty i tani patent ) bierzecie zapasowe koło od samochodu idziecie do wulkanizatora, tam każecie napełnić koło azotem. No i już macie pojemnik z azotem potem już tylko wężyk pasujący do zaworka i można sobie azotu dodawać do woli. koszt napełnienia 5 zł - Prawda że tanio i prosto )

Pozdrawiam Daniel
Magda500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 08:46   #251
Aagrafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 110
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Ja po doświadczeniach z żywicą epoksydową serdecznie ją odradzam. Próbowałam wiele razy z proporcajmi i gdy wreszcie mi wyszło, efekt nadal nie był za dobry. Żywica nie była przezroczysta a lekko żółtawa nie nadawała się więc na żadną biżuterię... Na dodatek, mimo, że pracowałam na parapecie przy otwartych oknach na oścież, śmierdziała niemiłosiernie.

Jeśli następnym razem będę chciała stworzyć coś z żywicy, pewnie kupię taką przeznaczoną specjalnie do biżuterii na ebay
__________________
Więcej moich tworów: http://beartful.blogspot.com/
Aagrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:54   #252
ewcia251
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: grzęska/przeworsk
Wiadomości: 3
GG do ewcia251
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Jeśli temat jeszcze aktualny to znalazłam taką żywicę w Planetart (Żywica epoksydowa Easy Cast) i formy też mają
ewcia251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 16:51   #253
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Żywica epoksydowa

gdzie mozna kupic zywice akrylowa?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 15:14   #254
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Żywica epoksydowa

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
gdzie mozna kupic zywice akrylowa?
W sklepie stomatologicznym. Ale trzeba mieć jeszcze do tego kompresor oraz garnek ciśnieniowy (ewentualnie polimeryzator) aby móc z taką żywicą pracować.
Ale wiesz, może ktoś jeszcze zna jakiś inny rodzaj żywicy akrylowej. Ja piszę o takiej na jakiej sama pracuję.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 10:17   #255
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Żywicę akrylową kupowałam online na platformie 3D Designers. Mają bogaty wybór w palecie barw cmyk a dodatkowo kolor: biały, aluminium, miedź, przezroczysty, złoty, srebrny, perłowy oraz fluorescencyjny.A więc wszystkie kolory jakie można sobie wymarzyć.



judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-10 11:17:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.