najpierw maseczka potem szampon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-09, 17:48   #1
asia2803
Raczkowanie
 
Avatar asia2803
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 94

najpierw maseczka potem szampon


witam mam zniszczone i bardzo szybko przetluszczajace sie wlosy. uzywam maski do wlosow , przez która moje wlosy jeszcze szybciej sie przetluszczaja. mam takie pytanie czy mozna uzyc najpierw maseczki do wlosow a potem szampon ? czy maseczka zadziala tak samo ?dzieki temu wlosy nie przetluszczaly by sie tak poniewaz cala maseczka bylaby zmyta jeszcze dokladniej. dodam ze jest to maseczka z tej samej firmy co szampon.
asia2803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 18:44   #2
m44d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 12
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Moim zdaniem to nie da takiego dobrego efektu gdy odwrócisz kolejność może zmień maseczkę na lżejszą np. w spray^u Garniera lub Loreala... To powinno pomóc
m44d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 20:29   #3
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

a może silikony Ci obciążają?
albo maska za blisko skalpu.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 08:49   #4
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

przy przetluszczajacych sie wlosach maske nalezy nakladac na koncowki wlosow
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 08:57   #5
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Może kup szampon NIzoral, niby jest przeciw łupieżowi, ale wspaniale radzi sobie z przetłuszczającymi włosami.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 09:34   #6
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Asia
Nakładałaś maskę na skórę głowy (przy przetluszczajacych się włosach poglębiasz tą wadę) albo maska ma za duzo silnych silikonow i nie splukają się do konca. Tylko pozostają na włosach. Tez jest taki problem, ze zbyt czeste stosowanie jednej maski prowadzi do tworzenia się filmu na wlosach przez co się przetluszczaja i ciezko potem zmyc.
Polecam dobranie maski z mniejsza zawartoscia silikonu i zmywalnego.
Poczytaj liste przeanalizowanych kosmetykow do włosów i bedziesz mniej wiecej wiedziala. --->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024
Aha i zacznij nakladac maski na wlosy a nie na skórę glowy. Staraj sie unikać.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 12:09   #7
asia2803
Raczkowanie
 
Avatar asia2803
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 94
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

jest to odzywka WAX z proteinami mlecznymi :P nie chce jej zmieniac jak narazie na zadna inna bo dopiero co kupilam a chcialam na skore glowy tez nakladac dla lepszego efektu, ale skoro twierdzicie zeby lepiej stosowac najpierw szampon a pozniej maske to tak bede robic a jak nie bede nakladac na skore glowy to nie bedzie gorszy efekt?:P
asia2803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-10, 13:36   #8
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Ja bardzo często tak właśnie robiłam i to rożnymi maskami. Czasem zostawiałam nawet maskę na całą noc (ale wtedy nakładałam ją tylko na włosy). Myślę, że to dobry pomysł- składniki odżywcze maski wnikną przecież wgłąb włosa- najlepiej po nałożeniu maski owiń głowę folią albo nałóż czepek kąpielowy, na to ręcznik i podgrzej to trochę np. suszarką. Zostaw to na 30 min czy nawet godzinę a potem umyj włosy. Napewno maska ich nie obciąży a odżywi.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 22:51   #9
asia2803
Raczkowanie
 
Avatar asia2803
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 94
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
Ja bardzo często tak właśnie robiłam i to rożnymi maskami. Czasem zostawiałam nawet maskę na całą noc (ale wtedy nakładałam ją tylko na włosy). Myślę, że to dobry pomysł- składniki odżywcze maski wnikną przecież wgłąb włosa- najlepiej po nałożeniu maski owiń głowę folią albo nałóż czepek kąpielowy, na to ręcznik i podgrzej to trochę np. suszarką. Zostaw to na 30 min czy nawet godzinę a potem umyj włosy. Napewno maska ich nie obciąży a odżywi.
aha czyli mowisz zeby po maseczce umyc je szamponem, tak ? a jak na całą noc zostawic maske to nie za dlugo ?i jak wstaniesz to zmywasz je szamponem tez?
asia2803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 08:35   #10
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

mi niestety maseczka czy cokolwiek pozostawione na noc obciazylo by wlosy wole potrzymac z dwie godz ale cala noc to odpada zreszta uzywam silnych masek z silikonami i nie wiem czy to jest zdrowe dla wlosowraczej odpada.....
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 09:15   #11
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Cytat:
Napisane przez asia2803 Pokaż wiadomość
aha czyli mowisz zeby po maseczce umyc je szamponem, tak ? a jak na całą noc zostawic maske to nie za dlugo ?i jak wstaniesz to zmywasz je szamponem tez?
na całą noc może lepiej nie nakładaj- ja robiłam tak z glorią i wiem, ze nic mi się nie działo, ale nigdy nic nie wiadomo- więc lepiej nie ryzykować.
spróbuj potrzymać maskę tak z godzinę a potem umyj szamponem i napisz później czy ten sposób i u Ciebie się sprawdza
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 21:39   #12
asia2803
Raczkowanie
 
Avatar asia2803
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 94
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
na całą noc może lepiej nie nakładaj- ja robiłam tak z glorią i wiem, ze nic mi się nie działo, ale nigdy nic nie wiadomo- więc lepiej nie ryzykować.
spróbuj potrzymać maskę tak z godzinę a potem umyj szamponem i napisz później czy ten sposób i u Ciebie się sprawdza
sprawdza siezostawilam dzis maske na godzine i potem umylam wlosy szamponem i sa czysciutkie nie wiem czy maska zadziala tak samo ale mam nadzieje ze tak
asia2803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 19:03   #13
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Będąc kiedyś u fryzjera zaproponował mi na moje tez mocno przetłuszczające się włosy nałożenie serum i wtłoczenie jego składników za pomocą prostownicy a nastepnie zmycie resztek szamponem.Posłuchałam i powiem szczerze że fajny efekt włosy lśniły i były mieciutkie i nie przyklejały się do głowy pod wpływem ciężaru nałożonego preparatu(jak to bywa z maskami).Podobno na przetłuszczanie się włosów pomagają Dermena i Neril nie jest to ich główne działanie ale przy okazji wzmocnić mają włosy.Mam zamiar sobie sprawić któryś.
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:06   #14
asia2803
Raczkowanie
 
Avatar asia2803
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 94
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Cytat:
Napisane przez PAUL7403 Pokaż wiadomość
Będąc kiedyś u fryzjera zaproponował mi na moje tez mocno przetłuszczające się włosy nałożenie serum i wtłoczenie jego składników za pomocą prostownicy a nastepnie zmycie resztek szamponem.Posłuchałam i powiem szczerze że fajny efekt włosy lśniły i były mieciutkie i nie przyklejały się do głowy pod wpływem ciężaru nałożonego preparatu(jak to bywa z maskami).Podobno na przetłuszczanie się włosów pomagają Dermena i Neril nie jest to ich główne działanie ale przy okazji wzmocnić mają włosy.Mam zamiar sobie sprawić któryś.
ale jak to wtłoczenie jego skladnikow za pomocą prostownicy? tzn ze nakladasz serum i prostujesz wlosy? wiem ze to moze glupie pytanie ale byś mogla wszystko dokladniej opisac poniewaz ja nigdy serum nie stosowalam
asia2803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 18:05   #15
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Cytat:
Napisane przez asia2803 Pokaż wiadomość
ale jak to wtłoczenie jego skladnikow za pomocą prostownicy? tzn ze nakladasz serum i prostujesz wlosy? wiem ze to moze glupie pytanie ale byś mogla wszystko dokladniej opisac poniewaz ja nigdy serum nie stosowalam
Dokładnie tak jak piszesz nakładasz takie serum w postaci olejka to wcierasz we włosy i prostujesz prostownicą.Następnie spłukujesz nadmiar preparatu i myjesz normalnie głowę szamponem.Niestety nie udało mi się kupić tego specyfiku raz jeszcze bo go dostałam w salonie fryzjerskim.Salon juz nie istnieje a ja nie pamiętam jak nazywało się to serum ale jak tylko się dowiem to dam znać.W każdym bądź razie to kosmetyk z seri profesjonalnej nie można go zakupić w formie detalicznej.
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 23:43   #16
asia2803
Raczkowanie
 
Avatar asia2803
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 94
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Cytat:
Napisane przez PAUL7403 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak piszesz nakładasz takie serum w postaci olejka to wcierasz we włosy i prostujesz prostownicą.Następnie spłukujesz nadmiar preparatu i myjesz normalnie głowę szamponem.Niestety nie udało mi się kupić tego specyfiku raz jeszcze bo go dostałam w salonie fryzjerskim.Salon juz nie istnieje a ja nie pamiętam jak nazywało się to serum ale jak tylko się dowiem to dam znać.W każdym bądź razie to kosmetyk z seri profesjonalnej nie można go zakupić w formie detalicznej.
hmm ale od prostownicy nie poniszcza sie wlosy jeszcze bardziej?
asia2803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 08:03   #17
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Cytat:
Napisane przez asia2803 Pokaż wiadomość
hmm ale od prostownicy nie poniszcza sie wlosy jeszcze bardziej?
Nie poniszczą sie bo wtarty jest olejek on w jakimś stopniu chroni przed przegrzaniem lub gorzej spaleniem.Nie trzeba tego długo trzymac w prostownicy bo nie wyprostowanie włosów jest naszym celem a ogrzanie i takie jakby wtopienie składnika we włosy.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

A ty masz może jakies inne fajne pomysły na przedłużenie włosom puszystości?
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 08:17   #18
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

a moze tym serum olejkiem byla keratyna?,
prostownica czy z olejkiem czy nie uzywana codzienne niszczy wlosy poniewaz nie dosc ze dziala pod wysoka temperatura to i niszczy naturalna strukture wlosa
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 15:08   #19
PAUL7403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Wiadomości: 55
Dot.: najpierw maseczka potem szampon

Masz rację codzienne stosowanie prostownicy niszczy włosy ale moja w tym wina że nie napisałam o częstotliwości stosowania.Wystarczy raz na tydzień użyć tego serum z prostownicą.Myślę że może tak bardzo nie zniszczą sie włosy uzywając prostownicy 4 razy w miesiącu.
PAUL7403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.