Jaki to rodzaj cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-27, 19:28   #1
kasiuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar kasiuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask/Birmingham
Wiadomości: 1 900
GG do kasiuniaaa86
Red face

Jaki typ cery?


Skad mam wiedziec jaki mam typ cery ?pomoze ktos
kasiuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 04:25   #2
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jaki typ cery?

Z tego co ja czytałam, samodzielnie mozna rozpoznac swój typ cery nastepująco: rano przed umyciem buzi przyłóż do brody, policzków, nosa, czoła kawałki bibuły. PO 30 sek. delikatnie ja oderwij. Mozesz też pół godz. po okładnym oczyszczeniu cery przykleić do czoła(tuż nad linią brwi) 15 cm kawałek matowej taśmy klejacej. Po minucie zerwij ja energicznym ruchem.
* jeśli wszystkie bibułki sa suche, a na tasmie zauważysz przyklejone płatki naskórka- masz cerę suchą.
*jesli na wszystkicj bibułkach i na tasmie zastał wyraźny tłusty ślad- masz cerę tłustą.
*Tłusty slad pozostawiła skóra czoła, nosa i brody, ana środku tasmy widzisz plamę, a po bokach płatki naskórka- masz cerę mieszną.
*Jeśli na wszystkich bibułkach pozostał lekki tłustawy slad, a na tasmie widac delikatnie zarysowana siateczkę- masz cerę normalną.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 08:19   #3
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Question Jaki to rodzaj cery???

Zawsze myslalam ze mam cere mieszna ,kiedys tradzik teraz czasem cos wyskoczy ,swiece sie w strefie T na nosie zaskorniki a po bokach mam skorki i ewidentnie jest suchy,tak samo przednia czasc policzkow rozszerzone pory i skorki miejscami ewidentnie sucha jest ta skora.Boje sie urzywac kosmetykow do skory sucej bo napewno bedzie wsyp niespodzianek,a moze to odwodnieniesama nie wiem.Narazie na dzien mam krem Dermiki matujacy do skory mieszanej z wyciagiem z grejfruta,jest ok ale chyba nie nawilza.Moze wiecie jakich kosmetykow powinnam sie dorobicdodam ze pod oczami niestety juz jakies zmarchy a mam 26 lat.Czekam na rade
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 10:54   #4
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

miałam, podobną sytuację. Mam cerę mieszaną i najpierw postanowiłam ją nawilżyć. Trwało to długo zanim się sytuacja unormowała, próbowałam różnych rzeczy. Dopiero gdy nawilżenie na całej twarzy było zadowalające zabrałam się za likwidowanie niespodzianek. Wydaje mi się to sensowną kolejnością. Przesuszona skóra jest bardzo chimeryczna i trudno coś z nią zrobić. Jak dla mnie - nawilżenie to podstawa!
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 14:00   #5
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

koleżanka wyżej ma rację. masz mieszaną cerę, ale przesuszoną, a kremy do cery mieszanej słabo nawilżają, więc musisz zaopatrzyć się w jakiś dobry krem nawilżający niekoniecznie od razu do suchej skóry, ale może poprostu do normalnej? nie będzie tak hardkorowo
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 16:57   #6
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

Dziewczyny a moze moglybyscie doradzic mi jakis dobry krem na dzien? i sama nie wiem do cery normalnej czy miesznej? a co myslicie o redermiku na dzien do cery normalnej i miesznej przeciwzmarszczkowy,troch e kosztuje dlatego nie chcialabym wywalac kasy na darmo a tak o nim czytalam na KWC i jest podobno dobry ,a jak nie to jaki?
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 19:28   #7
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

Ja mam cerę naczyniową i wrażliwą, także mam problem z doborem kremów - używałam próbek, łaziłam po aptekach i pytałam czy czegoś nawilżającego nie mają. Wrażenia z tych próbkowych kremów były różne także nic z kosmetyków aptecznych z czystym sumienie nie polecę. Natomiast w prezencie dostałam kiedyś kremik Nivei do cery suchej, nawilżający, taki różowy. Ma bardzo różne opinie na KWC, i zgodzę się, że trochę mnie zapychał. Ale gdy używałam go z dobrze oczyszczającym żelem do twarzy było bardzo dobrze. Nawilżył, niemal natłuścił, mi cerę, dzięki czemu walczę teraz z resztkami pryszczy i małych przebarwień Także ja go polecam na nawilżenie. Zniknął problem suchych skórek i błyszczącego czoła w moim przypadku
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-19, 07:58   #8
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

Wlasnie szukalam czegos dobrze nawilzajacego na KWC tak znalazlam swoj kremik na noc z Dermiki i teraz tez szukalam z Dermiki bo bardzo lubie ta firme,ale do czego zmierzam,kremy nawilzajace to przedewszystkim woda! a teraz na zime no wlasnie nie bardzo wiem czy beda odpowiednie?? bo chodzi mi o krem na dzien.Wiec sama nie wiem,bo czesto czesto wycodze z domu,mam malego bobasa wiec spacerkiale chodzi o ten krem nawilzajacy,moze byc na zime czy nie bardzo
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 08:13   #9
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

ja używałam w zeszłym roku ziaji oliwkowej (choć za ziają nie przepadam) gdy miałam wyjść z domu. Nie umiem określić czy bardziej natłuszczała, czy nawilżała ale o żadnym wysuszeniu nie było mowy, więc myślę, że treściwy kremik (może coś z serii dla maluchów?) podziała przeciw wysuszeniu
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 14:11   #10
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

polecam vichy aqualia thermal, bardzo fajnie nawilża, piszę o tym o bogatej konsystencji, tego o lekkiej nie próbowałam.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 14:27   #11
lola133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki to rodzaj cery???

to jest cera mieszana. jest bardzo trudna w pielegnacji, ponieważ w strefie T musisz uzywac kosmetyków do cery tlustej , a na polikach do cery suchej lub normalnej...
I to nie jest tak , ze nie jesli masz cere mieszana nie pojwi ci sie nic na polikach. Od wyciskania - wiadomo czego- przenosi sie zarazki, to co sie wycisnie w sposób nieuwagi przeniesie sie "to" na polika i w ten sposob pojawia sie cos wlasnie w tych okolicach .
pozdrawiam
lola133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 22:01   #12
kiichi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 318
Dot.: Jaki typ cery?

nie wiedziałam ,czy zakładać nowy wątek, na wszelki wypadek napiszę w tym

mam taki problem, otóż od pewnego czasu próbuję ustalić swój typ cery, wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że cztery różne osoby powiedziały mi co innego:

za pierwszym razem badała mi cerę pani w aptece jakimś urządzeniem i stwierdziła, że mam cerę mieszaną

następnie byłam u kosmetyczki na konsultacji, pani mi obejrzała buzkę, ale bez żadnego sprzętu, tylko lampa i stwierdziła, że mam mieszaną lub tłustą

innym razem byłam na konsultacji u pani dermatolog (to była promocja kosmetyków) i po zadaniu kilku pytań od razu powiedziała, że mam cerę suchą

no i na końcu byłam na zabiegu pielęgnacyjnym twarzy (tez w ramach promocji i reklamy pewnych kosmetyków) i pani konsultantka (nie kosmetyczka) powiedziała że mam cerę...uwaga uwaga...normalną alę taką opcję uważam za najmniej prawdopodobną, pani nie była pewna jak to mówiła...


i teraz takie moje pytanie, czy badanie takimi urządzeniami, którymi sprawdzają poziom nawilżenia skóry (czasami na jakiś promocjach, w aptekach itp.) są na 100% pewne...i to oznaczałoby że mam cerę mieszaną?
kiichi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 14:20   #13
titanic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 75
jaki typ skóry?

ej powiedzcie mi jaki ja mam typ skóry? bo tak: policzki, brodę i czasami nos mam suchy a czoło i (jakoś tak dziwnie) powieki tłuste... hmm to mieszany? jeżeli tak to ok, tylko, że to 'strefa T' powinna być tłusta... ;/ ehh dziwna jestem ;D
__________________
Życie jest takie, że na prostej idzie się wy***ać.



zaczynam a6w... jutro

47 -> 46 -> 45 -> 44 ->43!
titanic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 18:39   #14
domciq
Raczkowanie
 
Avatar domciq
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
Unhappy Jaki to rodzaj cery?

Naprawdę ja już nie wiem ! Moje policzki ( 5 cm pod oczami ) nos i broda posiadają cere tłustą, okropnie sie świecącą . Natomiast czoło i partie pod tymi policzkami są sliczne matowe i gładkie. Ja już naprawde nie wiem, jakich kosmetyków mam używać . A na drogie kosmetyki wiem ze pozwolić sobie nie moge. Dziewczyny poratujcie troche
domciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:05   #15
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: Jaki to rodzaj cery?

kup bibułki matujące . chociaż jeśli kupisz 100 serwetek zwyklych za dwa zlote to bedziesz miała ten sam efekt ;p

przemywaj buźkę przegotowaną, bądź mineralną wodą ..
hm , delikatne kosmetyki, nivea visage young .. żadnych mocnych .
szkoda buzi
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 20:59   #16
kabaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
GG do kabaczek
Dot.: Jaki to rodzaj cery?

Cytat:
Napisane przez domciq Pokaż wiadomość
Naprawdę ja już nie wiem ! Moje policzki ( 5 cm pod oczami ) nos i broda posiadają cere tłustą, okropnie sie świecącą . Natomiast czoło i partie pod tymi policzkami są sliczne matowe i gładkie. Ja już naprawde nie wiem, jakich kosmetyków mam używać . A na drogie kosmetyki wiem ze pozwolić sobie nie moge. Dziewczyny poratujcie troche
Kup sobie w aptece kwas borny, odtłuszcza, łagodzi. Łyżeczkę proszku, na szklankę gorącej wody, po ostygnięciu przecieraj tym twarz zamiast tonikiem. Powinno pomóc.
kabaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 21:04   #17
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Jaki to rodzaj cery?

Wszystko wskazuje na to,że masz cere mieszkaną, z nietypową strefą T. Kosmetyki jakie powinnas używać to wszystkie z serii do cer mieszanych. Są to kosmetyki balansujące i dostosowują się do odpowiednich partii twojej buzi. Jeżeli nie chcesz wymieniać całości swoich kosmetyków. Partie buzi gdzie skóra jest tłusta traktuj kosmetykami do niej przenzaczonymi-pewnie masz takie w domku. Na czoło kosmetyki do cery suchej i normalnej.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 14:18   #18
zipzipzip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
jaki typ cery?

Pomozcie, moi drodzy.
Jaki mam typ cery?
Obecnie mnie wysypalo, takze przepraszam, za pryszczyki
zipzipzip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 14:30   #19
klaudia11118
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 232
Dot.: jaki typ cery?

Wydaję mi się, ze to cera wrażliwa skłonna do podrażnień.
__________________
*Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna
* Dam o cerę
* Dbam o włosy !
* Walczę z trądzikiem
klaudia11118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 15:35   #20
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: jaki typ cery?

no ale może napisz coś więcej..
tzn.
* czy po umyciu jest ściągnięta,
* czy się przetłuszcza,
* jeśli tak, to czy na całej twarzy czy np tylko w strefie T,
* czy masz trądzik,
itp
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 17:05   #21
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: jaki typ cery?

w jaki sposób mamy Ci pomóc na podstawie zdjęcia jedynie


Poniżej test który pomoże Ci określić typ-pamietaj jednak że nie jest on w 100% miarodajny.

Cytat:
1. Jeśli musiałabyś opisać w kilku słowach swoją skórę twarzy, to użyłabyś określeń:
a
cienka, łuszcząca się, bez widocznych porów
b o jednolitym kolorze, aksamitna i gładka w dotyku, bez widocznych porów lub z nieznacznie rozszerzonymi porami
c gładka i matowa na skroniach i policzkach, a świecąca na czole, nosie i brodzie, z rozszerzonymi porami
d gruba, ziemista, błyszcząca, z wyraźnie widocznymi rozszerzonymi porami

2. Kiedy dotykasz rano skóry twarzy:
a
wydaje ci się napięta
b jest gładka
c jest miękka na policzkach, ale na czole, nosie i brodzie odrobinę chropowata
d jest chropowata i nierówna, pokrywa ją tłusty film

3. Kilka godzin po nałożeniu makijażu:
a
nawet w upalnie dni twoja cera jest matowa, a czasem masz wrażenie „ściągniętej” skóry
b make-up utrzymuje się w idealnym stanie
c ratuje cię puder, który zawsze nosisz w torebce – jest niezbędny, żeby zamaskować błyszczące czoło, nos i brodę
d nie wychodzisz z domu bez chusteczek matujących, w przeciwnym razie twoja twarz błyszczałaby już godzinę po nałożeniu makijażu

4. Mycie twarzy wodą sprawia, że:
a
masz uczucie „ściągniętej” skóry
b czujesz się komfortowo
c skóra ściąga się na policzkach, a czoło nos i broda po krótkim czasie zaczynają się błyszczeć
d pojawia się krótkotrwałe odświeżenie, bardzo szybko jednak skóra pokrywa się warstewką błyszczącego „wosku”

5. Krostki i zaskórniki to dla ciebie:
a
nieistniejący problem
b pojawiają się bardzo rzadko i w małych ilościach
c problem, który dotyczy tylko czoła, nosa i brody
d przypadłość, która spędza ci sen z powiek

6. Po zastosowaniu mleczka do demakijażu twoja skóra jest:
a
prawie gładka
b całkowicie gładka
c gładka na policzkach, a na czole, nosie i brodzie przetłuszczona
d tłusta i lepka w dotyku
7. Twoja skóra reaguje na niekorzystne warunki atmosferyczne (upał, mróz, silny wiatr) w następujący sposób:
a
jest przesuszona, łuszczy się
b nie masz z nią żadnych problemów
c piecze na skroniach i policzkach
d nie ma żadnych podrażnień, ale czasem po opalaniu pojawia się na niej więcej wyprysków

8. Odcień twojej skóry jest:
a
jasny i matowy, pozbawiony blasku
b lekko różowy, czasem brzoskwiniowy
c
lekko różowy na policzkach i ziemisty (z połyskiem) na czole, nosie, brodzie
d ziemisty, żółtawoszary, skóra jest przy tym błyszcząca, widnieją na niej zaskórniki i pojedyncze krostki

9. Przypadłość dotykająca najczęściej twoją cerę to:
a
łuszczenie
b nie narzekasz na żadne przypadłości
c przesuszone policzki
d problemy z trądzikiem


Teraz policz odpowiedzi, których w teście zaznaczyłaś najwięcej. Pomoże ci to określić rodzaj cery:
a – cera sucha
b – cera normalna
c – cera mieszana
d – cera tłusta

Lusterko, powiedz przecie...
Jeśli mimo rozwiązania testu nadal masz wątpliwości, zrób w domu proste „doświadczenie”. Do jego wykonania będziesz potrzebowała lustra, dobrego oświetlenia, wody, ręcznika i godziny wolnego czasu.

Przed rozpoczęciem testu dobrze oczyść twarz, tak żeby nie było na niej żadnego makijażu ani resztek kremu.
Czystą skórę kilkakrotnie opłucz bieżącą wodą. Nadmiar wilgoci zbierz ręcznikiem, ale nie pozwól, aby skóra na twarzy pozostała zupełnie sucha. Odczekaj 30 minut.
Po 30 minutach stań przed dobrze oświetlonym lustrem. Ściągnij brwi, zmarszcz czoło i uśmiechnij się szeroko. Jeśli czujesz, że skóra jest ściągnięta, swędzi lub łuszczy się, masz cerę suchą. Jeśli nie zauważyłaś takich objawów, zaczekaj kolejne 30 minut.
Przyłóż do twarzy jedną warstwę chusteczki higienicznej i sprawdź, co na niej zostało. Tłuste miejsca pozostawione przez czoło, nos i brodę świadczą o cerze mieszanej. Jeśli tłuste plamki pochodzą z całej twarzy, masz cerę tłustą. Brak śladów i dobrze napięta skóra świadczą o tym, że masz cerę normalną.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 12:52   #22
Patrishaize
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Debno
Wiadomości: 2
Post Jaki typ urody ?

Witam Malo sie mowi o typach urody np polek . Ktore wcale nie sa takie brzydkie chcialabym wiedziec jaka wedlug Was prezentuje urode :d kiedys kuzynka pow mi ze mam oczy typowej azjatki... i chcialabym zobaczyc jakie sa Wasze typy urody
Patrishaize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 19:33   #23
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Jaki typ urody ?

wklej normalne zdjęcia na ktorych coś widac i założ wątek na wizażystce, metamorfozach albo plotkowym, bo ja prawde powiedziawszy nie wiem o co pytasz.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:57   #24
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 411
Jaki typ urody?

Tak, wiem. Są opisy blabla. Ale ja nie potrafię siebie przypasować. Ten sam problem mam z figurą.
Powiedzcie mi, jakim jestem typem urody?
Mam trupio-blado-ziemistą cerę, ciemno niebieskie oczy (z szarymi drobinkami) i włosy (jeśli chodzi o naturalne) to ciemny/mysi blond.
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 17:43   #25
caja21
Raczkowanie
 
Avatar caja21
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Woj. podkarpackie
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki typ urody?

Wg mnie jesteś latem. A jak się opalasz?
caja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:22   #26
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 411
Dot.: Jaki typ urody?

Na brązowo, ale szybko mi schodzi ;].
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 22:07   #27
pomelo87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Exclamation Jaki to rodzaj cery?

Witam!

Mam ogromny problem z odgadnięciem rodzaju mojej cery, bo z jednej strony zachowuje się jak cera sucha tzn. jest ściągnięta i piecze po myciu, a z drugiej strony posiada cechy cery tłustej - świeci się na czole, nocie, brodzie i policzkach oraz jest zanieczyszczona (zaskórniki, wągry, wypryski). Nie mogę odpowiednią o nią dbać, bo nie wiem do jakiej cery używać kosmetyków? Pomóżcie!
pomelo87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 12:31   #28
pomelo87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki to rodzaj cery?

Pomóżcie mi, proszę!
pomelo87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 19:25   #29
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Jaki to rodzaj cery?

Wygląda mi jak cera odwodniona. Poszukaj i poczytaj sobie o tym, są odpowiednie wątki.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:50   #30
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki to rodzaj cery?

Wg mnie równiez sucha odwodniona . Masz skórę mieszaną albo tłustą (stwierdzam po krostkach i innych problemach),ale coś przesusza twoją skórę więc zachowuje się jak sucha. Czego używasz do mycia twarzy? Na moim blogu możesz poczytać szerzej o tym problemie w "rodzaje cery".

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-03-14 o 14:14
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.