Błędy, błędy, niekompetencja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-29, 21:42   #31
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Skoro temat wątku zahaczył równiez o to jak mówimy, denerwuje mnie u innych ( mówię o ludziach w mediach ) powtarzanie co drugie słowo wyrazów:

- generalnie,
- de facto,
- w związku z powyższym,

oraz moje ulubione: "po najmniejszej/najniższej linii oporu"

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2006-04-29 o 22:05
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:48   #32
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

I jeszcze to co mnie denerwuje:
zamiast mówić "jest napisane" ludzie mówią "pisze"
albo "większa" lub "mniejsza" połowa, przecież wiadomo, ze jak mamy na myśli połowy, to one są równe. Nie ma większej lub mniejszej połowy...
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:55   #33
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Chezzy
Nie wiem jak wy, ale jak słucham niektórych komentatnrów sportowych to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać, to co czasem mówią jest dla mnie żałosne.
Poza tym wczoraj na opakowaniu z ciasteczek cos śmiesznego wyczytałam,ale nie pamiętam co to było....
Fakt komentatorzy sportowi sa niezli i jak czasem czytam ich kwiatki to boki zrywam.Ale no własnie to wcale nie jest takie proste jakby sie wydawało.Gadac tak bez przerwy
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 22:14   #34
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Chezzy
I jeszcze to co mnie denerwuje:
zamiast mówić "jest napisane" ludzie mówią "pisze"
albo "większa" lub "mniejsza" połowa, przecież wiadomo, ze jak mamy na myśli połowy, to one są równe. Nie ma większej lub mniejszej połowy...
A profesor Miodek twierdzi, ze juz mozna mowic "pisze" zamiast "jest napisane"
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 22:18   #35
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez a-sea-of-honey
A profesor Miodek twierdzi, ze juz mozna mowic "pisze" zamiast "jest napisane"
Mnie uczono, że nie można tak mówić, ponieważ "pisze" to jest forma 3 osoby liczby pojedyńczej bezokolicznika "pisać". Tak więc kto może "pisać" np. na opakowaniu batonika.... w każdym razie ja tej zasady będę sie trzymać, ponieważ w literackim jezyku polskim tylko taka forma jest dopuszczana....
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 22:25   #36
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Ja już chyba ze trzy razy pisałam do redakcji Wirtualnej Polski W dziale "film" pracują widocznie "mocno wyedukowani z ortografii" skoro nawet w tytułach artykułów popełniają błędy typy "dopuki".
Potem dzieciaki czytają takie kwiatki w internecie (zamiast książęk) i rośnie nam społeczeństwo dyslektyków z papierkami.
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 00:33   #37
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Wink Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Mnie jeszcze drażni, ale czasem jak ktoś mówi "w każdym bądź razie", a poprawnie jest "w każdym razie".
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 01:10   #38
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez rachela
Komentatorzy sportowi... Temat długi jak rzeka Już nawet jak snookera oglądam, trzeba tych debili ściszać
Najlepsi są od kolarstwa, boki zrywam z nich co 10 minut

Pełno takich kwiatków, ale nie zapomnę, jak dostałam pismo z UAM (polonistyka) z prośbą o dostarczenie "orginału" świadectwa - conajmniej zastanawiające
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 07:45   #39
kretka1984
Rozeznanie
 
Avatar kretka1984
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 619
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

ja powywalalam polowe ludzi z gg po tym jak zaczeli robic opisy typu
"opiatek wszamam" "z kooffaniutkim sloneckiem na podwulku" "na zakupkach" " na impresce sem jestem" "pozdruufka" "buziacki dla koooooooofffaniutkiego kotiećka"
"śtlaśnie zmecona spiem i o kotecku śniem" takie rozne w tym stulu fuj
i "jesce" mnie denerwuje "plosiem" i "Psieplasiam" " na piffku"
strasznie mnie to irytuje czytajac takie teksty czesto sama zaczelam uzywac takich glupich okreslen a potem trudno sie bylo oduczyc

i jak pisza niektorzy litere jedna wieksza druga mniejsza yhm mozna dostac oczopląsu
__________________
Nie wolno się zatrzymywać choćby nie wiem jak bardzo było nam źle.
kretka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 10:02   #40
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Meariel
Ja już chyba ze trzy razy pisałam do redakcji Wirtualnej Polski W dziale "film" pracują widocznie "mocno wyedukowani z ortografii" skoro nawet w tytułach artykułów popełniają błędy typy "dopuki".
No to niezle
Jeszcze jedno mi sie przypomnialo - w cudzyslowiu... Tego slowa uzywa czesto moja (byla juz) polonistka i jeszcze zdarza jej sie mowic "zapiszcie to w cudzym slowie"
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 11:11   #41
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Pełno takich kwiatków, ale nie zapomnę, jak dostałam pismo z UAM (polonistyka) z prośbą o dostarczenie "orginału" świadectwa - conajmniej zastanawiające


leżę...
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 11:42   #42
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez martiniątko
No to niezle
Jeszcze jedno mi sie przypomnialo - w cudzyslowiu... Tego slowa uzywa czesto moja (byla juz) polonistka i jeszcze zdarza jej sie mowic "zapiszcie to w cudzym slowie"
A poprawnie powinno być " w cudzysłowie" - przez wiele lat to sobie wbijałam do głowy
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 12:45   #43
Sailor Moon
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Moon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Lubię też dzielić w myślach wypowiedzi na trzyliterowe sekwencje (sprawdzać, czy czyjaś /lub moja/ wypowiedź jest podzielna przez 3 )
Taaaa, jestem zboczkiem, jestem ).
A już myślałam że tylko ja mam takie zboczenie Dzielę sobie swoje myśli przez 3, czasem przez 2 Podobnie z tekstami piosenek... A zanim zacznę dzielić jakieś zdanie, zakładam się sama ze sobą czy podzieli się przez to 3 czy jednak nie
__________________
Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.
Sailor Moon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 13:01   #44
Olunia90
Zakorzenienie
 
Avatar Olunia90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 448
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Aeterna
(Dużo mam takich. Zboczeń. U kogoś widzianych przeze mnie. Błędków i błędów. .
Ale dużo też tworzę prywatnych neologizmów. Co może kogoś innego drażnić (?).
Nie cierpię, do tego np, wyrazów: pałaszować, pyszny, albo porcja. Np. A lubię wyrazy: czekolada i dlaczego...
Lubię też dzielić w myślach wypowiedzi na trzyliterowe sekwencje (sprawdzać, czy czyjaś /lub moja/ wypowiedź jest podzielna przez 3 )
Taaaa, jestem zboczkiem, jestem ).
***
Do rzeczy.
Och, pojadę emocją .
A ja nienawidzę: pieniążki...!!!!!!

Pieniążki, pieniążki, potrzebne są pieniążki, zbieramy pieniążki, kwestujemy pieniążki, pieniążki proszę wpłacać... (era netowych zakupów).
Mania narodowa widzę jakaś .

K**wa mać, ludzie, zarabia to się pieniądze, płaci się pieniędzmi, i ojej, zbiera się również pieniądze..!
Od kiedy to, pytam się, 300 (a nawet 20) zł, czy tym bardziej 30 000 zł - to są ''pieniążki''..?!

Przez to, że mi allegrowicz napisze: wpłać pieniążki, a nie: wpłać pieniądze, nie sprawi, że człowieka wąż w kieszeni słabiej dziabnie (jesli już musi dziabnąć )

_________________________ _________________________ __________

Ignorancja boli. Dla mnie - jasna sprawa.

Dodam tylko, że nienawidzę gaworzenia. Nienawidzę. Usycham, słysząc w spożywczaku kolejną babę kupującą masełko, bułeczkę, ogóreczka, pączuszka, kiełbaskę, schabika, a już nie daj Boże pyszną rzodkieweczkę .
Nie czepiam się tego, że ktoś ma dobry humor, i radośnie obwieści, że chce kiełbaskę (właśnie nabyć). To mnie nie razi. Razi mnie przesłodzenie, lingwistyczna infantylnośc. Tak to odbieram.

Jak słyszę taką panią (najczęściej) mam ochotę potargać ją tak mocno , aby wpadła w ladeczkę i zamknęła jadaczuszkę.

Olunia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 14:44   #45
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Sailor Moon
A już myślałam że tylko ja mam takie zboczenie Dzielę sobie swoje myśli przez 3, czasem przez 2 Podobnie z tekstami piosenek... A zanim zacznę dzielić jakieś zdanie, zakładam się sama ze sobą czy podzieli się przez to 3 czy jednak nie
Nie rozumiem. O co chodzi z tym dzieleniem?
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 14:52   #46
Sailor Moon
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Moon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez martiniątko
Nie rozumiem. O co chodzi z tym dzieleniem?
Hm... na przykład myślę sobie "Andrzej Lepper zostanie ministrem" to zastanawiam się czy ilość liter w tym zdaniu (bez spacji ) dzieli się przez 3, a sprawdzanie wygląda mniej więcej tak: "and-rze-jle-ppe-rzo-sta-nie-min-ist-rem" Hura! podzielne przez 3 to znaczy że dzieli się przez 3 bez reszty
I tak dalej bawię się w myślach
__________________
Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.
Sailor Moon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 14:55   #47
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Beekeeper


leżę...
I kwiczę
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 16:55   #48
asiorro
Raczkowanie
 
Avatar asiorro
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Mój kochany Szczecin:)
Wiadomości: 274
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

A jak na was działa "absolutnie" jako zaprzeczenie? Mnie do szewskiej pasji doprowadza... Oczywiście też znieść nie mogę, że "cudzysłów" jest tak trudny do pojęcia jeśli chodzi o odmianę. Kolejny koszmarek - "w każdym bądź razie" - grrrr ,albo w każdym razie, albo bądź co bądź
Cieszę się, że są jeszcze wrażliwce na tym punkcie, bo obawiam się że już niedługo zapanuje całkowita dowolność w tej materii. A najgorsze, że już zaczynam wstydzić się zwrócić komukolwiek uwagę jesli popełni błąd! Nawet na forum jest to uważane za nieeleganckie- a przecież trzeba bronić nasz piękny język przed takimi dziwactwami jak tatułaże, keczapy, kordły, areobiki , po pierwsze i drugie primo, "vis a vis" zamiast naszego pieknego "naprzeciwko" i można by tak w nieskończoność
__________________
Podobno złośliwość miarą inteligencji... Niezmiernie mnie to cieszy.

asiorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:52   #49
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Słowem często niepoprawnie używanym jest "półtora". Nie wiem dlaczego, ale wiele osób zapomina, że forma tego liczebnika zależy od rodzaju rzeczownika, którego dotyczy. Dla rodzaju męskiego i nijakiego jest to właśnie "półtora", ale dla żeńskiego - "półtorej"!

(półtora roku, półtora kilograma, półtora litra, półtora ciastka;
półtorej szklanki, półtorej godziny).

Obsesję mam na tym punkcie - bez przerwy słyszę w telewizji "półtorej roku".
A z ust profesora x - "za półtora godziny".

Szału dostaję, źle mi się robi w środku i wychodzą ze mnie najgorsze instynkty. Już nawet pieniążki i perfumki zniosę (z trudem ), ale nieszczęsnej "półtora godziny" - NIE!

PS.
Statystycznie półtora kota zjada półtorej myszy w ciągu półtora dnia. Ile myszy zje siedem kotów w ciągu tygodnia?
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 10:20   #50
Iwona31
Rozeznanie
 
Avatar Iwona31
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 891
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Chezzy
Mnie uczono, że nie można tak mówić, ponieważ "pisze" to jest forma 3 osoby liczby pojedyńczej bezokolicznika "pisać". Tak więc kto może "pisać" np. na opakowaniu batonika.... w każdym razie ja tej zasady będę sie trzymać, ponieważ w literackim jezyku polskim tylko taka forma jest dopuszczana....
Dodam tylko, że "pisze" jest to również forma czasownika niedokonanego, a skoro już coś zostało "napisane" i my o tym już mówimy, to absurdalne jest mówienie o tym w czasie teraźniejszym.... .
__________________
Koniecznośc uwalnia od męki wyboru...
Iwona31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:51   #51
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz
Mnie jeszcze drażni, ale czasem jak ktoś mówi "w każdym bądź razie", a poprawnie jest "w każdym razie".
Ja wszędzie słyszę "w każdym [mąź(?)] razie"
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 15:48   #52
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Iwona31


Dodam tylko, że "pisze" jest to również forma czasownika niedokonanego, a skoro już coś zostało "napisane" i my o tym już mówimy, to absurdalne jest mówienie o tym w czasie teraźniejszym.... .
popieram
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 18:44   #53
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Mnie strasznie zaszokował fakt, że tegoroczni maturzyści na egzaminie pisemnym z języka polskiego mogli korzystać ze słowników ortograficznych i słowników poprawnej polszczyzny!!!
myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 20:43   #54
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

U mnie na maturze i tak chyba nikt z nich nie korzystał
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 01:01   #55
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Powiem krótko - to co się ostatnio obserwuje na przeróżnych forach internetowch jest po prostu żenujące....

Ja sama tu na wizażu dostałam miesięcznego bana bo wyraziłam swoją opinię na temat "dyslektyków" i innych ehmm...
Bo bydła, chamstwa i lenistwa nie znosze.

Sama nie raz pewnie w pośpiechu popełnię jakiś błąd - ale na litosc boską!! Są jakies granice przyzwoitosci!!!!

Gdy jakies niedouczone prosię pisze ,że "tkaa ladna dzisiaj pgda że bym hetnie na basen szla cos poplywac bo wczorj mniechlopaki z podwurka zaprosili no to przeciesz pojde z nimi i bedzie gicio jasssda napijemy sie tesz piffka i wogule" to scyzoryk w mojej kieszeni otwiera się z prędkoscią światła.

A najlepsze są ..... udające światłe i elokwentne istoty.......

" Ów koleżanka"
" Lubisz lody ? - Bynajmniej, ja bardzo lubie lody"
" Moja ciocia mieszka w pieknej willi u podnoza rzeki"

Ostatnie zdanie to wczoraj zasłyszany kwiatek zaś dwa pierwsze przykłady pojawiają się ostatnio nagminnie i doprowadzają mnie do szewskiej pasji....Prawie tak szewskiej jak "PIENIĄŻKI"
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 06:26   #56
kretka1984
Rozeznanie
 
Avatar kretka1984
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 619
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

no faktycznie latwo mozna stracic cierpliwosc jak ktos zawsze tak pisze, zle sie takie zdania czyta
to ja pisalam wyzej jak tracje cierpliwosc..przy opisach na gg ..pozdrruuuuuufka , brofaaaarek , i te inne.. nie wiem czemu ludzie tak pisza, jeszcze im tak zostanie a potem na maturze wyjada z takim tekstem w jakims wypracowaniu : plosiem i przeplasiam hi hi hi no normalnie to jest zenujace juz o i jeszcze mnie drazni jak ktos pisze zamiast "jestem w szkole" to "jestem w schoooool" blech
sama mam problem z "nie" bo mam zepsuta spacje i mnie szlak trafia jak mi ktos zwraca uwage ze napisalam "nie" z czasownikami razem , ale by sie te osoby nie dziwily jakbym im dala swoja klawiature i musialyby 10 razy stukac w spacje zeby sie zrobil odstep, ale sie tym nie przejmuje,

a tak apropo tylko z tymi niedouczonymi prosietami i scyzorykiem to chyba troche przesadzilas
tak tylko pisze w razie czego, zeby ci bana znowu nie dali ,bo moze to ktos potraktowac jako obraze albo cos

pozdrawiam
__________________
Nie wolno się zatrzymywać choćby nie wiem jak bardzo było nam źle.
kretka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 10:36   #57
Natucha24
Raczkowanie
 
Avatar Natucha24
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 64
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez a-sea-of-honey
Moj TZ strasznie by sie uradowal, gdyby ten watek przeczytal - same jego ulubione slowa: "bynajmniej" jako "przynajmniej", "islamista" Sformulowania "pozytywne rozczarowanie" uzylaBYM raz w zyciu - w pierwszej klasie gimnazjum piszac recenzje. Na szczescie polonistka uratowala mnie od katastrofy jezykowej W kazdym razie jako zdeklarowana humanistka tez sie wkurzam z powodu takiej glupoty lingwistycznej. Tak, wiem, pisze bez polskich znakow, ale kazdy wie, o co mi chodzi i nie pisze "chcem", "puzno" itd. Jeszcze do pasji doprowadza mnie "poszlem", "wyszlem"... Co gorsza, to zapewne niedlugo wejdzie do normalnego uzycia, tak jak "dokladnie" w sensie kalki z "exactly".
Mam propozycje zabawy dla wszystkich perfekcjonistek jezykowych: czytajcie gazetki osiedlowe i poprawiajcie bledy. Pare lat temu to bylo pierwsze, co robilam z kazdym numerem mojej prasy osiedlowej. Trafialy sie bledy interpunkcyjne, gramatyczne, czasem nawet ortograficzne (chociaz do tego juz trzeba byc skrajnym idiota, bo jak mozna zrobic blad ortograficzny piszac w Wordzie? ). Satysfakcja gwarantowana

A te biżuty w podpisie to co jest?
Natucha24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 21:09   #58
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez kretka1984
ja powywalalam polowe ludzi z gg po tym jak zaczeli robic opisy typu
"opiatek wszamam" "z kooffaniutkim sloneckiem na podwulku" "na zakupkach" " na impresce sem jestem" "pozdruufka" "buziacki dla koooooooofffaniutkiego kotiećka"
"śtlaśnie zmecona spiem i o kotecku śniem" takie rozne w tym stulu fuj
i "jesce" mnie denerwuje "plosiem" i "Psieplasiam" " na piffku"
strasznie mnie to irytuje czytajac takie teksty czesto sama zaczelam uzywac takich glupich okreslen a potem trudno sie bylo oduczyc

i jak pisza niektorzy litere jedna wieksza druga mniejsza yhm mozna dostac oczopląsu
OMG Ile lat mają osoby które takie bzdury wypisują??????
Nienawidzę tego, wszelkich plosiem, toffam, , boshe itd.
Dla mnie to po prierwsze przejaw strasznej infantylności, po drugie jakiegoś takiego zidiocenia. Przecież nikt normalny nie psize w ten sposób.

Jeśli chodzi o inne rzeczy to: Flinta śpiewała zdaje się: "spadam w dół". To chyba błąd jest, bo czy można spadać w górę??? , lub też cofam się do tyłu.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 21:41   #59
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez Chezzy
albo "większa" lub "mniejsza" połowa, przecież wiadomo, ze jak mamy na myśli połowy, to one są równe. Nie ma większej lub mniejszej połowy...
A jednak nie zawsze tak jest Jeśli przekroimy jabłko na pół, tak jak zazwyczaj się to robi, jedna połowa prawdopodobnie będzie większa od drugiej. Nie jest więc błędem zapytanie się kogoś czy woli mniejszą połówkę

Mnie natomiast rzuciło się w oczy nagminne mówienie, że coś jest napisane "z dużej litery". Po pierwsze, nie ma dużych liter. Są jedynie małe i wielkie. Po drugie, powinno się powiedzieć, że coś jest napisane wielką literą, a nie z dużej czy też z małej. Tego typu błąd znalazłam nawet na stronie propagującej używanie poprawiej polszczyzny w internecie (nie pamiętam niestety adresu )

EDIT: Poszperałam i znalazłam http://www.bykom-stop.avx.pl/jakpisac.html
Nie pamiętam dokładnie, gdzie pojawił się ten błąd, ale o ile się nie mylę poprawili po tym, jak naskrobałam do nich maila w tej sprawie
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 21:44   #60
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Błędy, błędy, niekompetencja

Cytat:
Napisane przez vretka
A jednak nie zawsze tak jest Jeśli przekroimy jabłko na pół, tak jak zazwyczaj się to robi, jedna połowa prawdopodobnie będzie większa od drugiej. Nie jest więc błędem zapytanie się kogoś czy woli mniejszą połówkę
W takim wypadku mówi sie czy chcesz większa lub mniejsza część... połowy są równe...
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-20 12:33:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.