Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-27, 22:58   #31
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

Ilona Twoja cera z porownaniu z moja...niebo a ziemia, oczywiscie na Twoja korzysc Juz kiedys pisalam Ci o humektanie, fajnie, ze kupilas, rzeczywiscie pomaga(katowalam sie przez1,5 AD i uratowal mnie). Ze swoich obserwacji widze, ze im mniej tym lepiej. Jak wczesniej pisalam przez jakis czas stosowalam AD, ale chyba zbyt czesto, bo skora strasznie sie podraznila. Odstawilam AD i od tyg/2tyg uzywam jedynie humetanu. Wyglad skory poprawil sie Ja czesto nakladam Humektan jak maseczke Grubsza warstewke i pozostawiam, skora zawsze "wpija".Zel Ziaji bym odstawila, mi tez nie sluzyl. Kiedys dermatolog poradzil mi zebym buzie myla ..zelem do higieny intymnej( ja uzywam Lastacyd, jak z reszta do calego ciala, nie tylko miejsc intymnych. jako jedyny nie podraznia mojej bardzo wrazliwej i nacyznkowej skory).jestem zadowolona.Moze brzmi dziwnie, ale jest delikatniejszy niz reszta zeli. Z maseczek bym zrezygnowala. ja im nie ufam, za duzo swinstw w nich. Za to polecam wszeniej wspomniana maseczke humaktenowa Rowniez pij duzo plynow Pozdrawiam i lacze sie w bolu razem z Toba, pokonamy te paskudy
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 14:03   #32
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

ilona kwasy ci sa potrzebne. bha tonik z biochemii urody tani, a potrfi zdzialac cuda. do tego acne derm i + jakis filtr i jestes w domu. tylko sugerowalabym odstawic te zabawe na jesien, zeby ci sie zadne niefajne plamy nie porobily. wstap na biochemie urody, tam dziewczyny na pewno z mila checia ci pomoga!
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 15:47   #33
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

zgadza sie,watro poczekać az lato sie skończy bo moga pojawić się inne problemy, na przykład jakieś przebarwienia..a mimo wszystko próbowałaś dostać się do dermatologa?jeśli nie to spróbuj,na pewno cos ci powie, doradzi
pozdrawiam
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 11:28   #34
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

Wydaje mi sie ze ten Humektan mnei zapchal bo pojawily sie nowe ropne wypryski na twarzy.
Pojawiaja sie czasem ale nie 3 na raz
Tylko gora 3 tygodniowo.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 21:06   #35
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

Ja używałam Humektanu i nie byłam zadowolona. Jakoś złużyłam bez entuzjazmu.
Na zanieczyszczoną cerę polecam jednak kilkakrotne oczyszczanie u kosmetyczki albo jakiś dobry żel do mycia. Jeśli nie masz problemów z wrażliwą skórą to Effaclar bo niby LRP to taka delikatna firma a jednak ten troche mnie podrażnił. Za to płyn micelarny z tej serii bardzo mi podpasował ale nie jest za bardzo wydajny.
Dobrym micelem jest też Vichy (tanszy 400 ml -40 zł) ale również nie dla wrażliwej skóry (ale już lepiej niż żel Effaclar).

Dla nawilżania polecam Cetaphil MD kosztuje 40zł/100ml więc jest mega wydajny albo Nutritic 2.5% LRP.

Patrząc na twoje zdjęcia na wizażu mam wrażenie że masz tą skóre bardzo przesuszoną.

Na pryszcze polecam Aknemycin i wizyte u dermatologa - zapisz się chociażby za te pół roku.
Zaopatrz się też w filtry - stosuje od niedawna a skóra bardzo mi się już poprawiła.

Pozdrawiam.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 11:39   #36
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Ja używałam Humektanu i nie byłam zadowolona. Jakoś złużyłam bez entuzjazmu.
Na zanieczyszczoną cerę polecam jednak kilkakrotne oczyszczanie u kosmetyczki albo jakiś dobry żel do mycia. Jeśli nie masz problemów z wrażliwą skórą to Effaclar bo niby LRP to taka delikatna firma a jednak ten troche mnie podrażnił. Za to płyn micelarny z tej serii bardzo mi podpasował ale nie jest za bardzo wydajny.
Dobrym micelem jest też Vichy (tanszy 400 ml -40 zł) ale również nie dla wrażliwej skóry (ale już lepiej niż żel Effaclar).

Dla nawilżania polecam Cetaphil MD kosztuje 40zł/100ml więc jest mega wydajny albo Nutritic 2.5% LRP.

Patrząc na twoje zdjęcia na wizażu mam wrażenie że masz tą skóre bardzo przesuszoną.

Na pryszcze polecam Aknemycin i wizyte u dermatologa - zapisz się chociażby za te pół roku.
Zaopatrz się też w filtry - stosuje od niedawna a skóra bardzo mi się już poprawiła.

Pozdrawiam.

Z calym szacunkiem ale nie stac mnie na krem za 40 zl
No sorki ale to nie realne.

A co filtrow to uzywam Fluid Optimals 30 na dzien-fajnie nawilza.

A co Humektanu stosuje go dalej i fajnie nawilza i wiecej pryszczy sie na razie nie pojawia.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 16:07   #37
czamboniara1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

Witam.
Mam pryszcze na dekolcie, na nogach aż czarne wągry, których nie wiem jak mam usunąć..
Co także zrobić z plecami i dekoltem, aby nie było na nim pryszczy? No, może żeby zminimalizowac ich ilość...
pomocy, latoo idzie!
czamboniara1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-05, 10:21   #38
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Blagam o pomoc-problem z cera.

Moje problemy wrocily-jeszcze gorzej jest.

Jutro zapisze sie do tego dermatologa.


Biore Capivit A+E forte od ponad tygodnia(wczesniej zuzylam wit A +E cala-30 tabletek) a cera jest przesuszona dalej(bardzo) a kiedy to bardzo mi pomoglo.
Jedynie wlosy mi sie bardzo przetluszczaja
Wydaje mi sie ze problem zaczal sie jak zaczal sie czas ogrzewania(a mam nawilzacze na grzejnikach i mokre reczniki kladziemy)
Ale to nie wszystko.
Na dodatek mam cere tradzikowa.. przy tym przeszeniu na twarzy glownie na nosie mam wagry.
A na brodzie i policzkach(z boku policzek) wyskakuja mi ropne wypryski(takie gule)
WIec ogolnie masakra..+ naczynka.. na zimnie dworze mam zarozowiona twarz i jak czyms pocieram to tak samo..

Kazdy krem mnie zapycha,najlepszy byl Humektan(ale za slabo nawilzal)
Dermosan poltlusty fajnie nawilzal-zapychal.

Juz nie wiem jakiego kremu uzywac
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:47   #39
Andzii
Przyczajenie
 
Avatar Andzii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 18
Dot.: Wypryski i bardzo sucha cera :(

Ja bym Ci proponowała stosować kremu, którego ja stosuję na noc : z EVELINE - specjalistyczny krem nawilżająco- matujący (nie zwracaj na to uwagi że jest matujący może i matuje ale BARDZO dobrze nawilża a skóra po nim jest bardzo gładka.! Można go także używać na dzień.) Rano najlepiej go zmyć GRARNIEREM do mycia-oczyszczania skóry po tym zastosować krem z NIVEA VISAGE YOUNG. Jest super.! on także jest matujący ale także SUPER nawilża.
Andzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 04:21   #40
roxanne90
Przyczajenie
 
Avatar roxanne90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Lightbulb Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

Witam! Mam nadzieję, że nie powtarzam wątku i piszę w odpowiednim sektorze... Chciałabym się poradzić jakich kosmetyków powinnam używać:
-żelu
-peelingu
-toniku
-kremu
Mam cerę suchą[łuszczącą się sporadycznie] ze skłonnością do wyprysków[od czasu do czasu] i wągrów na nosie i brodzie.

Do tej pory używałam Lirene Dermoprogram Delikatny krem żelowy do mycia twarzy[różowa tuba] oraz krem Soraya miód i mleko krem nawilżająco-regenerujący.
Żel nie wysusza skóry, jednak nie jestem przekonana do jej oczyszczania... Krem nawilza na dość długo.
Jednakże nie wiem jak radzić sobie z wypryskami i przede wszystkim wągrami na nosie[wczoraj spróbowałam plastry przeciw wagrom-zero rezultatu]. Chciałabym zadbać o moją skórę tak aby była nawilżona i niedoskonałości były zredukowane. Większość kosmetyków przeciw wypryskom/wągrom wysusza skórę, dlatego proszę o radę w wyborze odpowiednich dla mojej cery. Dodam, ze nie mieszkam aktualnie w Polsce, wiec w miarę możliwości proszę o nazwy kosmetyków/preparatów dostępnych w innych krajach[nie tylko w Polsce]. Bardzo proszę o pomoc Z góry bardzo dziękuję za rady
roxanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 18:25   #41
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

Mam taki sam problem jak Ty. Moja cera jest sucha, czasem się nawet łuszczy, a mimo tego mam wągry na nosie i brodzie. Wypryski pokazują się okazjonalnie. Używałam takiego peelingu do mycia twarzy z Garniera http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...zaskorniki.htm, efekty całkiem zadowalające, jednak do końca nie wyeliminował zaskórników. A kremu używałam z Lirene- musu nawilżającego(seria z Alicją Bachledą-Curuś) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...awelnianym.htm. Na zimę używałam kremu Garniera z miodem, jednak tylko na policzki i czoło.
Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 02:06   #42
roxanne90
Przyczajenie
 
Avatar roxanne90
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

Też właśnie zastanawiałam się nad zakupem tego peelingu z Graniera. Stosowałąm już tyle preparatów przeciw wąrom jednak żaden się nie spisał. Mam nadzieję, że ten mi pomoże. Dziękuję za radę Zastanawiam się także nad zakupem maseczki przeciw wągrom z Avonu. Niektórzy mowią, że jest skuteczna. Czy stosowałaś może? I czy były jakiekolwiek efekty? A może stosowałaś jakąś inną maseczkę która także wspomaga oczyszczanie porów? Słyszałam coś o maseczce Garniera, ale nigdy nie stosowałam. Może warto
roxanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 08:35   #43
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419492


zapraszam do lektury i prosze kontynuowac dyskusje na jednym z topikow.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:53   #44
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Wypryski i bardzo sucha cera :(

Polecam również:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...+cera+wypryski

i https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...+cera+wypryski

na biochemii.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:01   #45
Emka_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

Kochana!! To wszystko przez te chemikalia dodawane do kosmetyków, po to by ładnie pachniały itd.
Spróbuj jakiegoś naturalnego kosmetyku, kremu, który nie ma dodatkowych substancji chemicznych. Mi podpasował krem nawilżający MK Natural Cosmetics, ale możesz poszukac jakiegoś innego - ważne by był naturalny, czytaj ulotki bo to, że ma przedrostek eko też nic nie znaczy!
Emka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-16, 20:04   #46
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

Ktoś wyleczył cere sucha z tradzikiem co wam pomogło ?
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-17, 18:06   #47
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Ktoś wyleczył cere sucha z tradzikiem co wam pomogło ?
Nawilzanie od srodka, dobre kosmetyki organiczne i naturalne oraz wizyty u kosmetyczki co 3 miesiace.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 14:28   #48
antfito
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 108
Dot.: Jak dbać o cerę suchą ze skłonnością do wyprysków?

Sama pomimo 30 lat mam skłonnośc do wyprysków. NIe jest to jakiś duzy trądzik ale na tyle duzy aby popsuć mi humor. Polecam wypróbować sobie mydło z węglem aktywnym. Aktualnie używam takiego mydla od Olivia Plum ( w sklepach raczej nie ma, trzeba zamawiać przez neta ale warto). Od dawna słyszałam, dopiero niedawno postanowiłam wypróbowac i przy myciu twarzy 3 razy w tygodniu różnica spora . Na plus oczywiście.
antfito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 15:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.