Ubranka dla maluszków-druty i szydełko - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 11:19   #61
ewa221074
Raczkowanie
 
Avatar ewa221074
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 185
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

a ja mam teraz roczną panienkę i mam dla kogo robić szkoda tylko , że troche brakuje mi czasu
ewa221074 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 12:51   #62
DDosiek
Wtajemniczenie
 
Avatar DDosiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 2 310
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Oj z tym czasem to jest najgorzej.
Moja córa ma półtora roku i tez nie mam za bardzo czasu na zrobienie tylu rzeczy, ile bym chciała. Jak zacznę jesienią sweterek, to kończę na wiosnę
Aler to tez moja wina, bo zaczynam 5 rzeczy na raz.
__________________
Nadia Anastazja 06.09.2009 godz. 02.10 (2550g, 52cm)


moje różności
moje decoupage
preferencje
serwetki na wymianę
DDosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:39   #63
eniwre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Witam wszystkie forumowiczki. Mam wielką prośbę - pomóżcie mi zrobić schemat do czapeczki i opaski, którą znalazłam na necie. Chciałabym je zrobić na chrzest dla córci - bardzo mi się podobają. Z góry dziękuję za każdą okazaną pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2_f.jpg (80,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3_f.jpg (88,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4_f.jpg (89,7 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5_f.jpg (58,1 KB, 13 załadowań)
eniwre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:31   #64
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

polecam ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79864&page=75

a tu jest schemat do tej konretnej czapki https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1300972286
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 09:08   #65
agusia2410
Zakorzenienie
 
Avatar agusia2410
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: okolice Iławy
Wiadomości: 4 058
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Znalazłam kolejny wątek ze świetnymi pracami i wzorami, już sama nie wiem co mam robić, wszystko by się chciało, ale skąd czasu na to wszystko
agusia2410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 12:26   #67
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Łatwe schematy szydełkowe

Witam Was drogie Panie
Mam do Was ogromną prośbę... Dopiero zaczynam szydełkować, na razie zrobiłam 2 miśki i różyczkę, a bardzo chciałabym zrobić jakąś sukieneczkę dla mojej przyszłej chrześnicy (nie robiłam jeszcze ubranek dlatego jest to czarna magia dla mnie) W zasadzie często nie rozumiem tych schematów a czasami i opis sprawia mi trudności, jestem samoukiem więc w sumie nic dziwnego
Macie może jakieś łatwe opisy ze schematami ubranek dla dziewczynek? (sukienek, czapeczek, bucików) oraz porady jak je szydełkować, jak łączyć kolory/elementy?
jeśli macie też proste serwetki to byłabym bardzo wdzięczna

Znalazłam 2 bardzo ładne sukieneczki, ale nawet nie myślę, że uda mi się w najbliższym czasie którąś z nich zrobić, poza tym nie mam opisu do nich
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aV1RaP6A.jpg (78,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz 051.jpg (65,4 KB, 53 załadowań)
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 12:42   #68
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Jeśli chodzi o sukienki, to polecam ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=sukienka
Za czapeczkami i innymi ciuszkami można pobuszować w tym wątku.
Butki tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ghlight=buciki

A pytania dotyczące podstaw szydełkowania, pomocy przy schemacie itp. można zadawać tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=320042

Witam serdecznie na Wizażu
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...

Edytowane przez Just-in
Czas edycji: 2011-04-05 o 12:44
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 12:54   #69
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

A jaka włóczka jest odpowiednia do takiego rodzaju robótek? i nr szydełka?
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:01   #70
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Na ubranka dziecięce wybrałabym bawełnę, nie uczula jak wełna a nie jest sztuczna jak akryl. Akryl w sumie tez mógłby być, bo jest łatwy w utrzymaniu w czystości, ale to sztuczne włóko i łatwo się mechaci.

Szydełko dobieramy do rodzaju przędzy, sugerowany rozmiar napisany jest na etykiecie.

Sklepy z włoczkami mają działy "dla dzieci" popatrz tam, może coś CI wpadnie w oko

http://zamotane.pl/index.php?cat_id=136
http://fastryga.pl/go/_search/full_s...ieci&x=11&y=15

Sugerowałabym także wybieranie cieńszych włoczek (max na druty 4) bo inaczej ubranka wyjdą grube i sztywne
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:08   #71
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Dziękuje za inf jestem w tym szydełkowaniu nowa, tak samo jak i na tej stronce
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 07:37   #72
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Łatwe schematy szydełkowe

Cytat:
Napisane przez pearlblue Pokaż wiadomość
Witam Was drogie Panie
Mam do Was ogromną prośbę... Dopiero zaczynam szydełkować, na razie zrobiłam 2 miśki i różyczkę, a bardzo chciałabym zrobić jakąś sukieneczkę dla mojej przyszłej chrześnicy (nie robiłam jeszcze ubranek dlatego jest to czarna magia dla mnie) W zasadzie często nie rozumiem tych schematów a czasami i opis sprawia mi trudności, jestem samoukiem więc w sumie nic dziwnego
Macie może jakieś łatwe opisy ze schematami ubranek dla dziewczynek? (sukienek, czapeczek, bucików) oraz porady jak je szydełkować, jak łączyć kolory/elementy?
jeśli macie też proste serwetki to byłabym bardzo wdzięczna

Znalazłam 2 bardzo ładne sukieneczki, ale nawet nie myślę, że uda mi się w najbliższym czasie którąś z nich zrobić, poza tym nie mam opisu do nich
Tu jest wzór na dół do czerwonej sukienki http://picasaweb.google.com/mir3czka...12731178721778 jak zajrzysz do galerii mire3czka to może znajdziesz resztę

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2011-04-11 o 07:40
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 19:30   #73
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Łatwe schematy szydełkowe

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Tu jest wzór na dół do czerwonej sukienki http://picasaweb.google.com/mir3czka...12731178721778 jak zajrzysz do galerii mire3czka to może znajdziesz resztę

Dziękuje bardzo spróbuje swoich sił w weekend bo wcześniej nie dałam rady, brak czasu...
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 13:50   #74
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Witam ponownie
ja zrobiłam górę sukienki, wiem ze zdj słabe ale widać co nieco. mam problem bo nie wiem jak zrobić dół sukienki tak jak na zdjęciu i ze schematu.
bo nie wiem czy osobno robić i później przyszyć czy zacząć na tej gorze w jakiś sposób?
proszę o pomoc....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC-0000207.jpg (109,8 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg belo-rozoviy_sarafanchik.jpg (66,5 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aV1RaU5S-f53e1b70e4f0435d4645fd08fdde37b4.jpg (56,7 KB, 59 załadowań)
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:06   #75
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Cytat:
Napisane przez pearlblue Pokaż wiadomość
Witam ponownie
ja zrobiłam górę sukienki, wiem ze zdj słabe ale widać co nieco. mam problem bo nie wiem jak zrobić dół sukienki tak jak na zdjęciu i ze schematu.
bo nie wiem czy osobno robić i później przyszyć czy zacząć na tej gorze w jakiś sposób?
proszę o pomoc....
Wow ślicznie ci wyszło ,brawo .A dalej zacząć od karczka ,podzielić sobie -środek dokładnie ,boczki odliczyć-pachy dokładnie- tu musisz policzyć sobie oczka tej falbanki i sprawdzić czy równo ci to się będzie układać .Potem jak już sobie oznaczasz środek boczki-najlepiej niteczkami innego kolorku zacząć robić dół według wzorku uwzględniając liczbę motywów żeby pasowało ci później i zacząć od półsłupków lub oczek ścisłych jako pierwszy rządek jak w schemacie dołu sukienki masz pokazane.
Powodzenia i czekam na kolejną osłonę.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 16:01   #76
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

no wiec poddałam się jeśli chodzi o dół ze wzoru.. jest dla mnie za trudny jakiś nie wiem;/ robię po swojemu jak mi się wydaje no i za bardzo rękawki idą do góry ale może jakoś coś z tym zrobię?
w załączniku efekty moich wymysłów...

przepraszam za słabą jakość zdj

długo mi się z nią zejdzie jeszcze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC-0000209.jpg (125,3 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez pearlblue
Czas edycji: 2011-04-18 o 16:09
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 18:58   #77
thule
Przyczajenie
 
Avatar thule
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

pearlblue slicznia sukienka
__________________
www.garnek.pl/thule
...bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwym być i z życia drwić...
thule jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 07:36   #78
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Cytat:
Napisane przez thule Pokaż wiadomość
pearlblue slicznia sukienka
dziękuje
co prawda wydaje mi się że nie jest taka jak powinna być ale jak na 1 raz myślę że jest przyzwoicie

w załączniku kolejna odsłona sukienki. brakuje mi jeszcze w długości dużo. spakowałam już ją bo może dziś do domku pojadę więc tam będę ją kończyć i taki ambitny plan mam by zrobić jeszcze buciki i czapeczkę do kompletu ale wątpię, że uda mi się to zrobić na ten piątek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC-0000210.jpg (118,6 KB, 46 załadowań)
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 09:36   #79
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

urocza!
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 13:51   #80
pearlblue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Hej
Udało mi się skończyć sukieneczkę dla chrześnicy na razie jest dobra, ale jak będzie za krótka to dorobię trochę w długości. Zupełnie zapomniałam zrobić zdj tej sukieneczki;/ ale może bratowa mi kiedy udostępni fotkę

Hmmm pora zrobić coś dla siebie...
pearlblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 08:50   #81
renia0605
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kotlina klodzka
Wiadomości: 160
GG do renia0605
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Znalazłam takie coś
https://picasaweb.google.com/astapet...iKostiumeliai#
__________________
tutaj jestem http://renia0605.blogspot.com/
i jeszcze tu http://www.garnek.pl/renia1
renia0605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 09:15   #82
apk78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Na ubranka dziecięce wybrałabym bawełnę, nie uczula jak wełna a nie jest sztuczna jak akryl. Akryl w sumie tez mógłby być, bo jest łatwy w utrzymaniu w czystości, ale to sztuczne włóko i łatwo się mechaci.

Szydełko dobieramy do rodzaju przędzy, sugerowany rozmiar napisany jest na etykiecie.

Sklepy z włoczkami mają działy "dla dzieci" popatrz tam, może coś CI wpadnie w oko

http://zamotane.pl/index.php?cat_id=136
http://fastryga.pl/go/_search/full_s...ieci&x=11&y=15

Sugerowałabym także wybieranie cieńszych włoczek (max na druty 4) bo inaczej ubranka wyjdą grube i sztywne

A z jakiej włóczki wykonać takie cudeńko?
Chodzi mi o sweterek/pelerynkę,taką rozkloszowaną, więc musiałaby być troszkę sztywna, aby trzymać fason. Dzidziuś ma 9 miesięcy, więc za gruba ta włóczka też nie może być... I ciekawi mnie też czym to może być wykończone - obszyte tasiemką???
apk78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 09:50   #83
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

A ja ostatnio śmignęłam takie spodenki. Podaję link do opisu po angielsku, ale są naprawdę łatwe, nawet jak ktoś nie zna języka.
http://ymymmytm.blogspot.com/2008/03/kanoko-pants.html
Górę robi się na okrągłych drutach - najpierw ściągacz, a potem na zmianę w różnych konfiguracjach albo prawe, albo lewe, albo 1P,1L na zmianę a w kolejnym tak, żeby nad prawym było lewe a nad lewym prawe. To samo na nogawkach, tylko, że robi się je na 5 drutach (czy tam na 4 nawet). Ja robiłam wszystko na normalnych i potem zszyłam po prostu.
I dodałam sobie końcówkę nogawek wg własnego pomysłu, bo coś się zapowiada, że synuś będzie miał nogi po tacie:P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF6315.jpg (115,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF6314.jpg (176,2 KB, 14 załadowań)
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 10:08   #84
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Cytat:
Napisane przez apk78 Pokaż wiadomość
A z jakiej włóczki wykonać takie cudeńko?
Chodzi mi o sweterek/pelerynkę,taką rozkloszowaną, więc musiałaby być troszkę sztywna, aby trzymać fason. Dzidziuś ma 9 miesięcy, więc za gruba ta włóczka też nie może być... I ciekawi mnie też czym to może być wykończone - obszyte tasiemką???
Wydaje mi się że widziałam kiedyś coś podobnego "na żywo", wygladało na akrylowe, ale troszke sztywniejsze wyjdzie z bawełny (jeśli ma być na jeden raz - np chrzest, to równie dobrze może być w sumie akrylowe, bo nawet jakby się miało mechacić w praniu - to taki wyjściowy ciuszek prany za wiele razy nie będzie, no i nie ma aż takiego znaczenia jego naturalność, szczególnie że w kościołach jest zazwyczaj chłodniej niż na dworze). Co do obszycia, to to co widziałam było obszyte taką ozdobną tasiemka - to co na zdjęciu wygląda bardzo podobnie więc też stawiałabym na tasiemkę.
Jeśli chciałabyś żeby było sztywniejsze to jak wybierzesz troche mniejsze szydełko to będzie sztywniejsze odrobinę sztywniejsze, niż jak weźmiesz troszkę większe. Ale akryl jest z natury raczej mięciutki, bawełna sztywniejsza.

Just-in: Sliczne spodenki ile miesięcy ma synek? moze się też zdecyduję na coś takiego.... Ja robiłam swojemu jak się miał urodzić, niby na rozmiar 3-6msc wg jakiegoś schematu, ale nosi je teraz (ma 16 miesięcy ;P) bo jakieś takie duże wyszły (niby wszystkie wymiary się zgodziły...). A teraz to u mnie krucho z czasem ciagle... najpierw w pracy a potem gonię dziecko po domu ;P, ciekawe skąd takie maluchy biorą tyle energii...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 10:12   #85
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość

Just-in: Sliczne spodenki ile miesięcy ma synek? moze się też zdecyduję na coś takiego.... Ja robiłam swojemu jak się miał urodzić, niby na rozmiar 3-6msc wg jakiegoś schematu, ale nosi je teraz (ma 16 miesięcy ;P) bo jakieś takie duże wyszły (niby wszystkie wymiary się zgodziły...). A teraz to u mnie krucho z czasem ciagle... najpierw w pracy a potem gonię dziecko po domu ;P, ciekawe skąd takie maluchy biorą tyle energii...
Synek ma jeszcze -2 Dopiero w lipcu się okaże, czy będą dobre. Robiłam najmniejszy rozmiar, bo miałam tylko 100g tej włóczki (bawełna z akrylem) i to z second-handu więc nie do kupienia raczej u nas (ani online też za bardzo... chyba ją wycofali już czy coś) więc chciałam, żeby wystarczyło na pewno.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 10:20   #86
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

takie dzianinkowe ubranka łatwiej dopasować - włóczka sie ladnie naciąga ;P
To w takim razie czekam z niecierpliwością i trzymam kciuki żeby się za bardzo nie spieszył, bo spodnie będą za duże
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 08:54   #87
apk78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

aga_tko
Ślicznie dziękuję za odpowiedź. Sweterek faktycznie tylko na "wielkie" wyjścia, więc zdecyduję się chyba na akryl. Z bawełny już robiłam i właśnie nie za bardzo mi pasuje jej wybór do tego ubranka. Czy mogłabyś polecić jakąś konkretną włóczkę akrylową, taką śnieżnobiałą? I jaki rozmiar szydełka do niej dobrać?
apk78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 18:10   #88
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

jesli masz pasmanterie pod reka to mozesz zobaczyc co maja...
ja robiac dla synka sweterek niebiesko-bialy korzystalam z red heart baby i wloczka wydaje sie byc bialutka. W sumie przykladalam ja kiedys do virginii (bawelna) ktora juz na tle innego bialego przestaje byc biala i red heart wydaje sie snieznobiala... ale nie porownywalam za bardzo nigdy bialych wloczek, no i nie jestem az taka pracowita jak wiekszosc tutejszych dziewczyn, zeby miec wieksze doswiadczenie
Moze ktos bedzie mial wieksze i poradzi cos innego.

Do tej wloczki producent zaleca szydelko nr 3, pod reka mialam przed chwila 2 i da sie robic, choc wydaje sie jednak minimalnie za male (ale jakby chciec to daloby rade;P), wiec mysle ze ta 3 lub 2,5 mogloby byc... niestety nie mam w tej chwili mozliwosci zeby sprawdzic na innym...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-05-15 o 18:16 Powód: szydelko
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 08:28   #89
apk78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

Dziękuję za info. W szydełkowaniu jestem jeszcze dosyć "zielona", więc nawet nie wiedzaiałam jakiej grubości włóczkę i szydełko wybrać. Do tej pory popełniłam tylko letnie czapeczki z baweły na szydełku 1,25 i pracuję nad pledem z bawełny na szyd. 2,5. Teraz w pasmanterii będę chociaż wiedziała o co zapytać. Czytałam już o red heart baby i sprawdzę, czy u mnie mają.
apk78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 22:17   #90
MagdaBM1
Zakorzenienie
 
Avatar MagdaBM1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4 520
GG do MagdaBM1
Dot.: Ubranka dla maluszków-druty i szydełko

przesiedziałam pół nocy nad wzorkami które tu powklejałyście i jeszcze nie skończyłam. Niestety teraz nie mam swojego kompa więc nie mogę ich pozapisywać, ale właśnie siedzę i dalej oglądam
__________________
Świąteczna wymianka pudełkowa - zapisy do 15.11. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=37513922 #post37513922
Zajączek, jajeczko, baranek - wymianka Wielkanocna zapisy do 31.01.https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=38467042 #post38467042
MagdaBM1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 00:52:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.