MLM -multi level marketing - opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-25, 22:53   #1
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Question

Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?


Witam! natrafiłam ostatnio na bardzo ciekawe ogłoszenie o pracę. Zadzwoniłam. Okazało się, że firma z W-wy zajmuje się sprzedażą w formie marketingu wielopoziomowego* zw. również MLM i szukają sprzedawców.

* "polega na oferowaniu towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest to forma sprzedaży detalicznej poza tradycyjną siecią sklepową"

czy ktoś z Was ma może doświadczenie w tej pracy? jaka jest wasza opinia? jak wam szło? opłacało się? Proszę o jakiekolwiek informacje, bo we wtorek mam spotkanie w tej sprawie i chciałabym wiedzieć coś więcej na temat tej pracy?
a może ktoś zna firmę>? siedziba: al. Solidarności Warszawa. nazwy nie byłam nawet w stanie powtórzyć.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 11:52   #2
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Pewnie będą Ciebie zachęcali, abyś w pierwszej kolejności sprzedawała rodzinie i znajomym... zależy też co sprzedają i w jakich cenach... bo przeważnie niestety w MLM chodzi o sprzedaż produktów średniej jakości w zawyżonych cenach...

Oczywiście są też pozytywne przykłady MLM jak np Avon.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 12:56   #3
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
Witam! natrafiłam ostatnio na bardzo ciekawe ogłoszenie o pracę. Zadzwoniłam. Okazało się, że firma z W-wy zajmuje się sprzedażą w formie marketingu wielopoziomowego* zw. również MLM i szukają sprzedawców.

* "polega na oferowaniu towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest to forma sprzedaży detalicznej poza tradycyjną siecią sklepową"

czy ktoś z Was ma może doświadczenie w tej pracy? jaka jest wasza opinia? jak wam szło? opłacało się? Proszę o jakiekolwiek informacje, bo we wtorek mam spotkanie w tej sprawie i chciałabym wiedzieć coś więcej na temat tej pracy?
a może ktoś zna firmę>? siedziba: al. Solidarności Warszawa. nazwy nie byłam nawet w stanie powtórzyć.

Solidarności w Wawie jest bardzo długa i mieści się tam mnóstwo różnego sortu firm
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 13:18   #4
Jamajkaa101
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 365
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez ikonka10 Pokaż wiadomość
Witam! natrafiłam ostatnio na bardzo ciekawe ogłoszenie o pracę. Zadzwoniłam. Okazało się, że firma z W-wy zajmuje się sprzedażą w formie marketingu wielopoziomowego* zw. również MLM i szukają sprzedawców.

* "polega na oferowaniu towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest to forma sprzedaży detalicznej poza tradycyjną siecią sklepową"

czy ktoś z Was ma może doświadczenie w tej pracy? jaka jest wasza opinia? jak wam szło? opłacało się? Proszę o jakiekolwiek informacje, bo we wtorek mam spotkanie w tej sprawie i chciałabym wiedzieć coś więcej na temat tej pracy?
a może ktoś zna firmę>? siedziba: al. Solidarności Warszawa. nazwy nie byłam nawet w stanie powtórzyć.
Droga Wizazanko jeżeli moge Ci coś doradzić to... nie pytaj sie o takie rzeczy ludzi na forum, bo dobrze wiemy, że MLM nie jest jeszcze tak popularną i normalna branżą w Polsce jak np w USA. Tu większość osób bedzie Ci to odradzac nie znając możliwości tego systemu bądź po prostu wzorując sie na sobie lub na kimś komu "nie wyszło". To praca jak każda inna tyle, że tu sama jestes sobie szefem i pracujesz wtedy kiedy chcesz... jedynym minusem jest to, że na początku niestety plony pienięzne zbierasz nie po miesiącu ale nawet dopiero po poł roku dopiero... Mimo to myślę,że naprawde warto. Pisze Ci tu całkiem szczerze, ponieważ ja utrzymuję sie z tego systemu juz jakiś czas. Nie chce Ci proponować mojej firmy, pisze to caałkiem z czystej sympatii i aby Ci doradzić, bo wiem ile tu za chwilę przeczytasz rzeczy wyssanych z palca. Dla niektórych ten system jest tak prosty, że az nie możliwy a to zwykły franchising.

Pamiętaj, żeby wybrac odpowiednią firmę, ja polecam Ci jakąs z kosmetykami gdyż nie oszukujmy się, to sie najpiej sprzedaje. Trudnymi firmami są firmy z suplementami diety. Dobrze także abys wybrała firme która dopiero zaczyna na rynku, szybko osiągniesz przyzwoite zarobki.
Najwazniejsze co to byc zorganizowanym i czytać troszkę ksiązek nie na temat MLM ale ogólnie na temat zycia

Pamiętaj także aby miec dobrego mentora, czyli osobę która wprowadza Cię do firmy, mozesz nie znać jej osobiście, pamiętaj jednak że ona ma Tobie pomagać. Musi miec dobrze zroganizowany system szkoleń i pomocy. Ja np prowadzę prezentacje online 3 razy w tyg dla mojej grupy, to bardzo pomaga

Jezeli jeszcze sie zastanawiasz to masz tu ciekawostkę
http://www.networkmagazyn.pl/mlm-na-uczelni-wyzszej - od 2010 roku jest to kierunek który możemy wybrać na studiach.

Albo... znana firma Euphora (Paese) przeszła z tradycyjnego biznesu do Marketingu wielopoziomowego, zobacz www.paesecosmetics.eu

Decyzja jednak nalezy do Ciebie, pozdrawiam Cię bardzo serdecznie!

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez MHS Pokaż wiadomość
Oczywiście są też pozytywne przykłady MLM jak np Avon.
Tylko, że Avon nie jest MLM... to firma handlowa, tylko sprzedaż bezposrednia ale nie MLM.
Jamajkaa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 13:23   #5
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

dla mnie to troche dziwna forma pracy. nie dalabym rady, ale jak ktos sie odnajduje w takiej robocie to niech dziala
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 23:56   #6
Jamajkaa101
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 365
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez lasiczkaa Pokaż wiadomość
dla mnie to troche dziwna forma pracy. nie dalabym rady, ale jak ktos sie odnajduje w takiej robocie to niech dziala
Hmm... moim zdaniem wydaję sie ona dziwna poniewaz nie jest popularna, jest inna bo nie taka jak etat A wszystko co jest inne i mniej popularne moze wydawać się dziwne w ameryce najwięcej biznesmenów mających firmy pracuję własnie w MLM jako partner danej firmy.
Jamajkaa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 08:02   #7
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Autorko, moja opinia nt MLM jest taka (nie pracowałam sama, ale kilkoro bliskich mi osób pracuje w tym i to dosyć poważanie, w sensie utrzymują się tylko z tego; znam też - w nieco dalszej perspektywie - wielu MLMowców) - wbrew powszechnej w Pl opinii , jest możliwe życie z tego, nawet na całkiem przyzwoitym poziomie. Tutaj na plus.

Na minus? Pełne zaangażowanie czasu i środków,jeśli zdecydujesz się z tego uczynić swoje główne zajęcie, będziesz zawsze w pracy i zawsze pozyskiwać klientów. Owszem, oficjalna teoria tych firm głosi, że jak się dobrze zorganizujesz, to nie będziesz nic robić - firma Cię wszak nie zmusi - a pieniążki będą płynęły. Błąd. Żeby dojść do większych dochodów w MLMie musisz miec pod sobą organizację, a to oznacza wieczną pracę z ludźmi i nie zawsze stabilną sytuację (ludzie przychodzą, odchodzą...wtedy Twój zysk spada).

Ważne też, kto będzie Twoim mentorem, wprowadzającym - nie wiem, do jakiej firmy aplikujesz, ale amerykańskie, tak właśnie amerykańskie strony www pełne sa historii ludzi, którzy w MLM stracili mnóstwo pieniędzy, zamawiając (pod wpływem "szefa" zapas towaru, którego potem nie mogli sprzedać).

Generalnie, jeśli lubisz i umiesz sprzedawać i masz głowę do finansów to pewnie nigdzie nie dostaniesz takiej marży, jak w MLM, więc warto spróbować, mając świadomość również minusów tej pracy

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-02-27 o 08:03
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 11:13   #8
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Ja pracuje w MLM w firmie kosmetycznej (nie, to nie jest AVON-który wogóle nie działa w tym systemie) widziałam tez jak pracuje firma ze sprzętem kuchennym oraz działanie jeszcze jednej firmy kosmetycznej. Moim zdaniem jest to praca dla osób ambitnych, efektów może nie widać na samym początku ale warto poświęcić temu systemowi trochę czasu. Moje koleżanki które pracują od kilku lat już w MLM żyją na naprawdę wysokim poziomie i nie narzekają. Przed podjęciem decyzji czy wejśc w MLM czy tez nie należy poważnie się zastonowić bo najczęściej ktoś kto wprowadza nas do firmy poświęca na to dużo czasu i wlasnej energii aby przekazać nam swoją wiedzę byśmy jak najszybciej mogli zacząć zarabiać.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 18:56   #9
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

''Bawiąc si e '' w MLM mozna sie szybko czegos dorobic ale trzeba tez troche pracy w to włozyc - nie ma nic za darmo!! Ja po ok 6 mies pracy i wkladu zarabiam ok. najnizsza krajowa na MLM i jest coraz lepiej! Ktos ma pytania??
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 12:58   #10
Jamajkaa101
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 365
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez 7Paulina7 Pokaż wiadomość
''Bawiąc si e '' w MLM mozna sie szybko czegos dorobic ale trzeba tez troche pracy w to włozyc - nie ma nic za darmo!! Ja po ok 6 mies pracy i wkladu zarabiam ok. najnizsza krajowa na MLM i jest coraz lepiej! Ktos ma pytania??
Nie zgodzę się Paulino niestety, że bawiąć się można zarobić i to jeszcze szybko... W sumie bawiąc się nigdzie nie zarobisz...
Jamajkaa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 18:57   #11
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

''bawić sie '' w cudzysłowie ,bo to nie zabawa lecz praca , praca i jeszcze raz praca!! Ale warto!!!
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 11:26   #12
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Wszystko zależy od tego czy masz predyspozycje do sprzedaży bezpośredniej - czy umiesz podejść człowieka tak, żeby kupił coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje (bo gdyby potrzebował, to kupiłby to w sklepie). Nie każdy się do takiej pracy nadaje, ale niektórzy robią na MLM fortunę. Poczytaj sobie o Robercie Kiyosakim - to japoński guru MLM.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 19:29   #13
Majka000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 86
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez Jamajkaa101 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się Paulino niestety, że bawiąć się można zarobić i to jeszcze szybko... W sumie bawiąc się nigdzie nie zarobisz...
A ja myślę, że traktując coś jak zabawę mozna najwięcej zarobić. Traktując to jak obowiązek mozna najwyżej zarobić średnią krajową, a jak zabawę i robiąc coś z pasja i radością - zarobić kupę kasy.
Majka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:57   #14
7Paulina7
Zadomowienie
 
Avatar 7Paulina7
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 407
GG do 7Paulina7
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Brawo majkaooo
__________________
Walka o długie włosy ....
7Paulina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 19:10   #15
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez nekta Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego czy masz predyspozycje do sprzedaży bezpośredniej - czy umiesz podejść człowieka tak, żeby kupił coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje (bo gdyby potrzebował, to kupiłby to w sklepie). Nie każdy się do takiej pracy nadaje, ale niektórzy robią na MLM fortunę. Poczytaj sobie o Robercie Kiyosakim - to japoński guru MLM.
Kiyosaki to kase zarobił na ksiązkach a nie na MLM
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:06   #16
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

ja podjełam współprace w firma mającą w swojej ofercie kolagen naturalny i jestem zadowolona.Najwazniejsze jest indywidualne podejście do klienta bo każdy jest inny i każdy potrzebuje czegoś innego.Zgadzam się że bardzo się liczy osoba która cię wprowadza,to ona powinna ci pomagac i cię wspierać,szkolić

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

masz racje troche pracy trzeba włożyć bo nikt ci nie da niczego za darmo,ale nie musisz np. siedzieć w zamkniętym biurze 8 godzin tylko pracujesz kiedy chcesz.Wystarczy kilka stałych klientów i jest spoko.każdy z tych zadowolonych klientów poleci te kosmetyki swoim znajomym i td.
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 08:55   #17
mszklanny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Ja jednak skłaniałbym się do tego, że mlm to nie praca, a biznes.
Dlaczego? Dlatego, że jeżeli będziemy podchodzili do tego jak do pracy, to nigdy nie będzie tej "zabawy i radości" o której pisały koleżanki wcześniej.
Zapewniam, że nie jest to łatwy kawałek chleba, szczególnie na początku, kiedy nie widać wyników na koncie. Ten początek u niektórych będzie trwał 2-3 miesiące, u innych 6 miesięcy, jeszcze u innych może i rok. Jednak poświęcanie temu biznesowi codziennej uwagi i czasu zaprowadzi każdego, kto to robi do sukcesu.
Jednak nie jest to zajęcie dla każdego!
Super sprzedaje się kosmetyki (i ja też w tym rynku działam), ale takich osób, które to robią jest najwięcej.
Nie zgodzę się, chociaż nie działam w witaminkach, że suplementy diety sprzedaje się ciężej niż perfumy! To złudzenie polegające na tym, że to rozwijający się biznes w tej chwili u nas i wielu ludzi nie zna go jeszcze.
Ale będzie na pewno o wiele szybciej rozwijał się niż branża czysto kosmetyczna.
Ja w swoim biznesie staram się być jak najlepszym sponsorem i dać innym swój czas i narzędzia!!! (to zestaw gwarantujący sukces), które pozwolą rozwinąć skrzydła niezależnie jaką firmę się reprezentuje i jaki towar sprzedaje.
Jeszcze jedno, aby "praca" stała się biznesem (przez co rozumiem zminimalizowanie własnej pracy i czasu w to włożonego), potrzebna jest odpowiednia przestrzeń biznesowa. To jest jak największa ilość współpracowników oraz klientów. Najszybsze i najtańsze zorganizowanie takiej przestrzeni dzisiaj i w najbliższe przyszłości daje Internet i tu właśnie działam...
mszklanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 07:27   #18
kotek24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 294
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Zgadzam się z tobą w 100%.Ja współpracuje z firmą Colway i jestem bardzo zadowolona,chociaż pracuje od niedawna bo od dwóch miesięcy a już zarabiam.Tym bardziej że mam małe dziecko i nie zawsze moge wyjśc z domu to ta praca mi odpowida.Gdyby ktoś był zainteresowany proszę pisac na gg 933556
kotek24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:19   #19
MakeUpYourself
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Hej,

Zgadzam się z Wami, z większością wypowiedzi, branża MLM ma w Polsce jeszcze nie wyrobioną opinię, ja osobiście spotkałam się z róznymi osobami z normalnymi ale też "oszołomami". Sama od 2 lat działam w jednej z firm, 1.5 roku miałam b.,sceptyczne podejście, badałam jak to działa, ale od września postanowiłam się bardziej zaangażować.

Mlm to inna forma pracy, można powiedzieć elastyczna forma zatrudnienia, dobra dla osób przedsiębiorczych, które robią wiele rzeczy i nie koniecznie interesuje ich siedzenie 8 godzin w pracy za małą kasę. Ja pracowałam w wielu miejscach, korporacjach i większe pieniądze wiążą sie z siedzeniem po godzinach, większa odpowiedzialnością itd.
Oczywiście można po prostu sprzedawać i kupować dla siebie taniej co i tak sie opłaca.

MLM jest inny, to kwestia przestawienia się i lekkiej zmiany pkt. wiedzenia. Można spokojnie wypracować sobie dobrą wypłatę przychód pasywny i zarabiać na odsprzedaży jak kogoś to interesuje.

Mnie zachęciła taka praca ponieważ mam możliwość łączyć moje zainteresowania, zajęcia z tą pracą, dużo podróżować co lubię i rozmawiać z ludźmi. Plus dostaję się wynagordzenie za rekomendowanie produktów/usług, czego nie daje tradycyjny biznes.

Absolutnie nie przekonuje do tego osoby które nie są zainteresowane tą formą pracy, jak interesuje Cię jakaś firma z działu MLM zerknij koniecznie na Network Magazyn- jest tam spis różnych firm, z opisem branży oraz co ważne CZARNA LISTA- firmy które trzeba omijać wielkim łukiem.
Warto przejrzeć by nie tracić kasy, czasu i nerwów.
Oraz sprawdzić jakoś produktów zanim się zdecyduje wejśc do jakieś z firm. A też wybrać odpowiedniego sponsora-osobę wprowadzającą do firmy-by mieć pomoc, wsparcie i informacje bieżące.

Pozdrawiam
Kasia
MakeUpYourself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 22:45   #20
Kamillaa W
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 63
GG do Kamillaa W
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

jeśli jest ktoś kto na poważnie interesuje się MLM, chciałby podjąć pracę w tej branży, to zapraszam do mnie.... pomogę się odnaleźć
Kamillaa W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 21:30   #21
iza70
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 61
GG do iza70
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Witajcie!
Macie rację, żeby zarabiać w MLM trzeba to potraktować jak pracę, własny biznes. Zawsze aby zarobić musisz poświęcić swój czas, zaangażować się. Pracując na etacie zostajesz po godzinach, ale to nie gwarantuje Ci że będziesz tam pracować zawsze. Mając własny biznes handel czy usługi też się angażujesz. MLM jest o tyle łatwiejszy, że nie musisz inwestować nie wiadomo jakiej gotówki na starcie, nie potrzebujesz lokalu, nie magazynujesz towaru. Firma oferuje Ci wsparcie marketingowe, szkolenia. Masz też pomoc sponsora a jak trafisz do dobrego zespołu to wszyscy się wspierają.

Cytat:
Napisane przez nekta Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego czy masz predyspozycje do sprzedaży bezpośredniej - czy umiesz podejść człowieka tak, żeby kupił coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje (bo gdyby potrzebował, to kupiłby to w sklepie).
Jak słyszę takie coś to mi ręce opadają. Sprzedaż bezpośrednia jest z założenia ułatwieniem dla klientów, mogą sobie spokojnie wybrać zastanowić się, przedstawiciel danej firmy posiada wiedzę o produktach, może doradzić albo odradzić, klient otrzymuje produkty do domu, a w sklepi ich nie kupi bo ich tam po prostu nie znajdzie.

Poza tym wybierając sobie firmę trzeba się kierować asortymentem. Wybrać taki, który samemu się będzie używać. Jest to ważne bo w MLM nie chodzi o to by biegać z towarem od drzwi do drzwi. Jeśli używasz produkty to je możesz z czystym sumieniem polecać. I budować strukturę z zadowolonych klientów. Ja większości moich klientek zaproponowałam rejestrację w firmie. Bo to jest dla nich korzyść i dla mnie. Kupujemy taniej, korzystamy z ofert specjalnych a za budowę struktury firma mnie wynagradza wg Planu Marketingowego.
To jest PRACA chociaż wg. mnie przyjemniejsza ale nie koniecznie łatwiejsza, przynajmniej na początku

Ale się rozpisałam
__________________
"Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień w dzień"
Robert Collier
iza70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:07   #22
.Mada.
Raczkowanie
 
Avatar .Mada.
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 326
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez iza70 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Macie rację, żeby zarabiać w MLM trzeba to potraktować jak pracę, własny biznes. Zawsze aby zarobić musisz poświęcić swój czas, zaangażować się. Pracując na etacie zostajesz po godzinach, ale to nie gwarantuje Ci że będziesz tam pracować zawsze. Mając własny biznes handel czy usługi też się angażujesz. MLM jest o tyle łatwiejszy, że nie musisz inwestować nie wiadomo jakiej gotówki na starcie, nie potrzebujesz lokalu, nie magazynujesz towaru. Firma oferuje Ci wsparcie marketingowe, szkolenia. Masz też pomoc sponsora a jak trafisz do dobrego zespołu to wszyscy się wspierają.



Jak słyszę takie coś to mi ręce opadają. Sprzedaż bezpośrednia jest z założenia ułatwieniem dla klientów, mogą sobie spokojnie wybrać zastanowić się, przedstawiciel danej firmy posiada wiedzę o produktach, może doradzić albo odradzić, klient otrzymuje produkty do domu, a w sklepi ich nie kupi bo ich tam po prostu nie znajdzie.

Poza tym wybierając sobie firmę trzeba się kierować asortymentem. Wybrać taki, który samemu się będzie używać. Jest to ważne bo w MLM nie chodzi o to by biegać z towarem od drzwi do drzwi. Jeśli używasz produkty to je możesz z czystym sumieniem polecać. I budować strukturę z zadowolonych klientów. Ja większości moich klientek zaproponowałam rejestrację w firmie. Bo to jest dla nich korzyść i dla mnie. Kupujemy taniej, korzystamy z ofert specjalnych a za budowę struktury firma mnie wynagradza wg Planu Marketingowego.
To jest PRACA chociaż wg. mnie przyjemniejsza ale nie koniecznie łatwiejsza, przynajmniej na początku

Ale się rozpisałam

Zgadzam się z powyższym. Tylko, że MLM to JEST własny biznes. Bo tutaj również się inwestuje, gdzie podstawą jest własny czas i energia. Zaletą biznesu MLM jest to, że nie trzeba mieć wielkich pieniędzy na start. Jeśli dobrze się wszystko rozplanuje to później widać efekty. Ale trzeba wiedzieć jak zacząć. I od tego jest sponsor, żeby pokazał, opowiedział i zmotywował do działania.

Jak już szukać firmy, to najlepiej z produktami "szybko zbywalnymi", czyli takimi, które się kończą i zawsze jest na nie popyt.

Ja również polecam spróbowanie zarabiania w marketingu wielopoziomowym, bo przecież dużo się nie traci, a można wiele zyskać.
__________________
truelove
mój blog: zdrowy-tryb-życia
mój fashion blog: Life By Mada

Jestem dystrybutorką firmy FM Group - zapraszam na priv
.Mada. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:52   #23
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Wg mnie, MLM jest całkiem niezłym sposobem na zarobek. Warunkiem jest jednak tutaj bycie dobrym handlowcem i psychologiem. Nie oszukujmy się. Żeby zarobić dobrą kasę w tym biznesie, trzeba znaleźć odpowiednich ludzi, którym wypierze się mózgi A to nie każdy potrafi.
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:58   #24
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

jak ja nienawidzę koleżanek pracujących w tych firmach
wciskają mi na siłę jakieś kosmetyki "firmy Krzak" - "kup, Ty tak lubisz kosmetyki"
Nie rozumieją, że używam tylko sprawdzonych produktów renomowanych firm, wartych swojej ceny, poza tym jak potrzebuję kremu, to wolę pójść do sklepu i sobie sama kupić
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 08:01   #25
mszklanny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Te dwa ostatnie wpisy świadczą o bardzo niewłaściwym podejściu do MLM. Zajmowanie się mlm to nie pranie mózgu. Dla mnie to normalny na świecie biznes, który przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Wkładam w to bardzo wiele pracy, ale ta praca polega przede wszystkim na tym, że zdobywam wiedzę, przygotowuję ją i przedstawiam innym jako gotowe narzędzia do wykorzystania. Nie do sprzedawania czegokolwiek, ale do wykorzystania jako własne. A służą one do szkolenia innych - jak pozyskiwać kolejne osoby.
Co z tego, że wciśnie się komuś jakiś produkt, co z tego, że wpisze się taką osobę pod siebie. I co dalej?
Ja proponuję od razu narzędzia do pozyskiwania kolejnych osób i to takie, że możne je przekazywać dalej i ciągle do dowolnego poziomu.
Wciskanie komuś produktu oraz twierdzenie, że trzeba wyprać mózg, aby ktoś inny wszedł w struktury, to zasady sprzed kilkunastu lat, kiedy mlm zaczynał w Polsce raczkować.
Ja pracuję inaczej
Zapraszam
mszklanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 08:13   #26
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

I zaraz będzie ban za nieopłaconą reklamę

MLM to jest pranie mózgu ale też można na tym zarobić, nie kłocić się, oboje macie rację
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 15:43   #27
leuwen
Zadomowienie
 
Avatar leuwen
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 464
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Cytat:
Napisane przez mszklanny Pokaż wiadomość
Te dwa ostatnie wpisy świadczą o bardzo niewłaściwym podejściu do MLM. Zajmowanie się mlm to nie pranie mózgu. Dla mnie to normalny na świecie biznes, który przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Wkładam w to bardzo wiele pracy, ale ta praca polega przede wszystkim na tym, że zdobywam wiedzę, przygotowuję ją i przedstawiam innym jako gotowe narzędzia do wykorzystania. Nie do sprzedawania czegokolwiek, ale do wykorzystania jako własne. A służą one do szkolenia innych - jak pozyskiwać kolejne osoby.
Co z tego, że wciśnie się komuś jakiś produkt, co z tego, że wpisze się taką osobę pod siebie. I co dalej?
Ja proponuję od razu narzędzia do pozyskiwania kolejnych osób i to takie, że możne je przekazywać dalej i ciągle do dowolnego poziomu.
Wciskanie komuś produktu oraz twierdzenie, że trzeba wyprać mózg, aby ktoś inny wszedł w struktury, to zasady sprzed kilkunastu lat, kiedy mlm zaczynał w Polsce raczkować.
Ja pracuję inaczej
Zapraszam
No nie wiem. Z tego co widzę wnioskuję, że wszedłeś tutaj tylko po to, żeby pozyskać parę dusz . To co tutaj piszesz to dla mnie właśnie jest pranie mózgu. Twój post, przypomina mi ogłoszenie ludzi, którzy zajmują się sprzedażą systemów do totolotka
leuwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 06:05   #28
mszklanny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Wszedłem tutaj w chwili, kiedy zajmowałem się kosmetykami i subskrybuję ten post.
Napisałem wprost co robię i nie ma tu żadnej ściemy. Nikogo nie jestem w stanie na siłę do niczego namówić, czy przekonać. To kwestia własnej decyzji.
Jednak spotyka mnie wielokrotnie taka sytuacja, że jestem nakłaniany do jakiegoś mlm, ktoś wysyła link i liczy na to, że ktoś inny się zapisze, opłaci i tyle. Liczy na szczęście. A dalej nie ma pomysłu co robić.
Ja pracuję inaczej. Mam przygotowane materiały, wiedzę, samouczki, gotowe maile.
I to w taki sposób aby ktoś inny mógł z tego skorzystać i przekazać to dalej.
Wygląda to tak, bo działam w Internecie i nie wyobrażam sobie innej drogi pozyskiwania nowych osób.
Czuję się odpowiedzialny za wprowadzone osoby i zawsze staram się stworzyć im takie warunki, aby jak najszybciej wchłonęły wiedzę, którą sam dysponuję.
Piszę tu przy okazji, bo nie zależy mi na przypadkowych duszach, tylko chcę pokazać, że można inaczej, czyli nie liczyć na szczęście, ale nauczyć, przekazać narzędzia i pokazać jak się nimi posługiwać.
Spotykam się bardzo często z niezrozumieniem i to mnie nie dziwi. Bo tak naprawdę większość ludzi działa na starych zasadach, czyli lista 100, zaproszenie na jakieś spotkanie, show i wejście i ta kolejna osoba ma zrobić to samo.
Do niczego to nie prowadzi. Nie tworzy się w taki sposób liderów, którzy będą umieli tworzyć następnych. Dużo ludzi wchodzi, a po 2-3 miesiącach wypada ze struktury.
Jak napisałem wyżej ja robię to inaczej i tyle.
mszklanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 19:18   #29
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

Za dużo o tym beznesie wiem żeby nie rozpoznać frazesów szkoleniowych - grunt, to na wszystko mieć odpowiedź, hę ?

No means maybe and maybe means yes.
...to też z MLM
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 06:26   #30
mszklanny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Praca oparta o marketing wielopoziomowy? polecacie?

[QUOTE=anka_res;27782548]Za dużo o tym beznesie wiem żeby nie rozpoznać frazesów szkoleniowych - grunt, to na wszystko mieć odpowiedź, hę ?
To nie frazesy, ale moje zdanie i moja opinia.
Przecież nie namawiam Cię do niczego. A sam nigdy nie bywałem na żadnych szkoleniach dotyczących prania mózgu jak się tu niektórzy wyrażają.
Natomiast ciągle uczestniczę i sam prowadzę szkolenia na temat narzędzi internetowych gotowych do wykorzystywania w mlm właśnie w Internecie.
Nie o to chodzi, żeby kogoś namówić i zostawić, ale pokazać co i jak ma robić dalej.
Wszyscy o tym mówią, obiecują, ale bardzo niewiele osób to robi. Bo żeby to robić, trzeba się bardzo ciężko napracować.
Tyle na ten temat.
mszklanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-25 12:02:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.