Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-28, 13:34   #61
natavi
Raczkowanie
 
Avatar natavi
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 97
GG do natavi
Dot.: trądzik różowy czy rogowacenie mieszków włosowatych

Ja też mam problem z krostkami na udach, zbliża się lato Może ktoś pomóc??
natavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:34   #62
bezograniczen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Re: Trądzik różowaty.

Cytat:
Napisane przez sharoon Pokaż wiadomość
Przy trądziku różowatym krostki są drobniutkie, czerwone, i jest ich dużo, występują w skupiskach najczęściej w okolicy ust, oczu, nosa, układają sie na kształt motyla na twarzy. Powinno się je leczyć dermatologicznie! Są specjalne tabletki - metronidazol, tinidazol. W przypadku zaniedbania dużo ryzykujesz w przyszłości, więc radzę jak najszybszą konsultację z dermatologiem
na trądzik najlepszy jest jak dla mnie. czosnek i cytryna.
U mnie po 2 razach użycia tego trądzik sie zmniejszył a plamy były mało widoczne. )

polecaam,.
bezograniczen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 19:10   #63
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Post trądzik różowaty

moja mama ma poważny problem z trądzikiem różowatym, napiszcie prosze czego używacie i co rzeczywiście pomaga
cle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 21:20   #64
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: trądzik różowaty

Można książkę napisać....
Po pierwsze dermatolog, przepisze niezbędne lekarstwa na receptę (np Rozex, bez recepty w aptece można kupić Vitella Ictamo). Badania w kierunku bakterii helikobakter, ewentualnie antybiotyki na nią.
Po drugie, problem z naczynkami i wrażliwą skórą również?
Nie pozostaje nic innego, jak Mama musi się wybrać do apteki, poprosić o próbki różnych specyfików. Krem redukujący zaczerwienienia (bo krostki też zniweluje optycznie), dobry krem nawilżający, obowiązkowo kremy z filtrami (tu dużo dziewczyn poleca Soraya SPF 50). Mama musi testować, testować i jeszcze raz testować, aż znajdzie to co Jej i skórze przypasuje.

PS. Ja ostatnio odkryłam kremy Flos-leku, do dostania w Rossmanie, ceny poniżej 20pln.
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 16:45   #65
hieronip
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Trądzik różowaty i inne problemy ze skórą

Mam 21 lat i jakieś półtora roku temu dermatolog powiedziała mi, że mam trądzik różowaty. Już od dzieciństwa raz na jakiś czas twarz mi się czerwieniła, czasami z jakiegoś powodu (stres, wstyd), a czasami bez powodu. Mowa tu o policzkach. Przeglądałem swoje zdjęcia z dzieciństwa (pierwsza komunia, wakacje - dużo słońca) i mam tam w 90% bladą twarz, całą w jednym kolorze. Teraz już nie jest tak kolorowo. Ironicznie moja twarz jest usiana paletą różnych odcieni różu, fioletu i białej skóry. Pomijając kwestię koloru, stan skóry też nie jest za fajny. I tak:

- nos mam siny, na środku często robi się czerwony, a tekstura skóry wygląda jakby ktoś wczoraj polał ją wrzątkiem. Na samym dole (skrzydełka nosa, tak się to chyba nazywa) mam też zaskórniki, które są widoczne jako czarne kropki po bokach nosa. Skóra na nosie nie jest gładka, z bliska widać jakby malutkie krosty (jakby punkty na nosie, bez jakiegoś specyficznego koloru) i to, co pisałem o wrzątku wcześniej - skóra jest jakby usiana falami, pomarszczona, sucha.... nie umiem tego lepiej opisać.

- policzki mniej lub bardziej zarumienione. Bardzo rzadko zdarza się, żeby były blade. Krost czy zaskórników tam nie mam, ale skóra też nie jest tutaj gładka. Porównując do czegoś: coś jak drewno czy szkło przed szlifowaniem. Wystarczy przytrzymać palca w jakimś punkcie na policzkach i to miejsce i okolice stają się zarumienione. Stają się też czerwone przy kontakcie z wodą.

- okolice oczu, a najbardziej dolna część oczodołu przy nosie i kawałek nawet na nim, jest trochę ciemna, lekko sina czy fioletowa. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale wygląd źle.

- czoło. Ogólnie po jakimś czasie trochę błyszczy mi się cała twarz, ale czoło błyszczy się jak cholera i to bardzo szybko. A samą teksturę nie wiem jak opisać. Gładka nie jest na pewno. Wygląda jakby skórę z innego miejsca powiększono 1.5x czy 2x. Ta "niegładkość" jest znacznie bardziej widoczna. Plus czoła jest taki, że kolor jest zwyczajny cały czas, yay!

- reszta twarzy teksturę skóry ma normalną, kolorowo też jest normalnie nie licząc podbródka, który lekko się czerwieni.

Musicie wybaczyć brak jakichkolwiek bardziej tematycznych przymiotników opisujących skórę, cerę, ale w ogóle się na tym nie znam. Kojarzę tylko, że mam suchą skórę (ogólnie na ciele, a w zimie skóra mi się bardzo często łuszczyła na twarzy). I jeszcze dodam, że za każdym razem gdy się budzę, to przez jakieś 15-20 minut moja twarz ma jednolity blady kolor, jest odrobinkę bardziej pulchna, prawie w ogóle nie wysuszona i nawet gładka, dopiero potem cały ten syf się zaczyna. Gdybym miał taką skórę na twarzy cały dzień, to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemii.

Będąc szczerym, to jestem przerażony tym jak bardzo moja skóra się zmieniła w przeciągu 4 lat, aż boję się myśleć, co będzie później. Dlatego też postanowiłem bardziej dbać o skórę na swojej twarzy. Stąd też częste wizyty u dermatologa, smarowanie się kremami, czego nigdy w swoim życiu nie robiłem, i ten temat. Łatwo wywnioskować, że na "kosmetycznych" tematach się nie znam w ogóle. Czytam różne wątki, strony tematyczne, artykułu i mocno się w tym wszystkim gubię. Najzwyczajniej w świecie nie ogarniam tego. Dlatego mam nadzieję, że tutaj ktoś o znacznie większym zasobie wiedzy i doświadczenia powie mi co robię dobrze, a co źle. I co powinienem robić.

Jakie mam nadzieje: sprawić, żeby skóra twarzy była kolorowo jak najbardziej jednolita (nos, policzki, oczy) i gładka oraz skutecznie walczyć z trądzikiem różowatym.

Teraz produkty, jakich używam:

Rano:
- CETAPHIL do mycia twarzy (bez wody) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-cleanser.html
- SVR LYSALPHA MATIFIANTE CREME na czoło, żeby się nie błyszczało https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nte-creme.html
- SVR RUBIALINE CREME HAUTE PROTECTION SPF50 na nos i policzki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html
Wieczór:
- CETAPHIL (patrz wyżej)
- FINACEA na nos (zastanawiam się też nad smarowaniem policzków) https://polki.pl/zdrowie-i-psycholog...,10026855.html
- STIEFEL PHYSIOGEL na całą twarz (na nos bez zmywania Finacea też - dobrze robię, można tak?). Tutaj w aptece niestety ktoś się chyba pomylił, bo powinienem dostać to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry-twarzy.html , a dostałem w takiej tubce, ale do skóry podrażnionej, swędzącej i wrażliwej, gdzie jeszcze powinno być do zaczerwienionej i suchej i alergicznej na czym mi chyba najbardziej zależało. W najbliższym czasie pójdę kupić ten właściwy.

Martwi mnie to, że nie mam nic, co walczyłoby z samym trądzikiem, z zaczerwienieniem twarzy. Chodząc po googlach znalazłem takie strony:

http://tradzikrozowaty.pl/
http://tradzikrozowatyleczenie.pl/

Ma ktoś jakieś doświadczenie z którymś z przedstawianych tam leków, słyszał ktoś o nich? Cena jest bardzo wysoka, ale jeśli kremy są skuteczne, to jakoś odpowiednie kwoty uda mi się znaleźć. Może zacząć stosować w ogóle inne? I kiedy i jak miałbym to stosować (rozpiska wyżej)?

Jakieś rady na temat tego, co mógłbym zmienić, dodać?... Nie wiem jakie nawet zadać pytania. Będę wdzięczy za cokolwiek. Użytkownicy (w przewadze najpewniej użytkowniczki) tego forum mają wiedzę popartą doświadczeniem, na którą liczę. Następną wizytę u dermatologa mam w pierwszych dniach października, więc mogę wtedy prosić o jakieś recepty czy się o coś pytać. Z góry dziękuję.
hieronip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 09:58   #66
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Trądzik różowaty i inne problemy ze skórą

Witaj!
Dobrze, że napisałeś, ba! dość jasno przedstawiłeś co i jak.
Przejrzyj forum wizaż, osób z Twoim schorzeniem jest tu więcej, jest też już o nim wątek.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54994
Proponuję tu
Ja osobiście nie mam tego problemu, jednak bliska mi osoba od kilku lat zmaga się z Rosacea, więc staram się śledzić to i owo, by móc doradzić, pomóc.
Obecnie, gdy cera jest w niezłym stanie, z powodzeniem od dłuższego stosowana jest seria Pharmaceris R - krem i preparat do mycia twarzy, a także okresowo Finacea - bardzo pomaga, gdy stan się miejscowo pogarsza.
p.s. Przyjrzę się preparatom, które wymieniłeś
Podczas zaognionych zmian przyjmowane były też leki doustnie, muszę jednak sprawdzić nazwę. Choć oczywiście leki dobiera lekarz, nie ja

Obecnie twarz tej osoby jest "stabilna" i względnie spokojna, grudki się nie pojawiają, zaczerwienienie niestety jest niemalże stałe, zwłaszcza wieczorem, natomiast rano - podobnie jak u Ciebie - jest najlepiej

Do usłyszenia w tamtym wątku
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-09-18 o 10:06
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:50   #67
moni_czkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

jeśli masz trądzik różowaty proszę wypełnij
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-27 o 08:58
moni_czkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 14:00   #68
zoltylisc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

W leczeniu bardzo duże znaczenie ma dieta i pielęgnacja.
Jestem maniakiem jesli chodzi o pielęgnacje twarzy.
Ostatnio wynalazłam w internecie taka marke: xxx
Gdyby ktoś już miał okazję testowania produktów, chętnie dowiem się czy przynosi efekty.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-27 o 08:57 Powód: link
zoltylisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 12:26   #69
Nela9191
Przyczajenie
 
Avatar Nela9191
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

Jasne. Dieta jest bardzo ważna. Też uważam, że podstawą jest dieta, ale czasami to za mało. Ważna jest również codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Sama używam tylko naturalnych kosmetyków, od roku Iwostin, od pewnego czasu także xxx. Polecam sprawdzać skład produktów, bo czasami naprawdę można się naciąć.

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-04-11 o 13:51 Powód: reklama
Nela9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 15:14   #70
Magnatka44
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 18
Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

to chyba taka przypadłosć że najlepiej iść do dermatologa nie?
Magnatka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 13:54   #71
rajwolas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

No z tym tylko do dermatologa, ale nie każdy potrafi to odpowiednio zdiagnozować czy wyleczyć. Trądzik różowaty nie zawsze ma krostki, czasami to jest taka czerwona skorupka , która wygląda jak kalafior, boze ile mój tato się nacierpiał jak to miał na twarzy, 3 lata to leczył...Zanim mu do przeszło, to dermatolodzy przetestowali na nim morze maści i leków w tym antybiotyków, jeszcze przez te leki sterydowe miał złe wyniki badań wątrobowych, potem zmienił dermatologa i kobita kazała mu kupić sobie cetaphil em do mycia, twarzy i sukcesywnie tradzik znikał.
rajwolas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-09, 14:27   #72
AleksandraKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AleksandraKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 47
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez cle Pokaż wiadomość
moja mama ma poważny problem z trądzikiem różowatym, napiszcie prosze czego używacie i co rzeczywiście pomaga
Zachęcałabym do jak najszybszej wizyty dermatologicznej. Właściwym postępowaniem byłoby wyciszenie trądziku różowatego, jeszcze w pierwszych jego stadiach. Niestety jest to choroba skórna, która z biegiem czasu się pogłębia, a leczenie również wymaga czasu i cierpliwości.
AleksandraKosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 08:13   #73
luizka15
Przyczajenie
 
Avatar luizka15
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: trądzik różowaty

Po pierwsze dieta i to niestety trzeba ją utrzymywać ciągle, a najlepiej wybrać się do dermatologa. Ja tak zrobiłam i przede wszystkim zakazał mi jeść ostrych potraw, do tego kazał mi spróbować taką paste na noc acnerose, jest trochę dziwna, ale patrząc po mojej cerze to skuteczna.
luizka15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-03, 06:34   #74
polutka_1990
Przyczajenie
 
Avatar polutka_1990
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez luizka15 Pokaż wiadomość
Po pierwsze dieta i to niestety trzeba ją utrzymywać ciągle, a najlepiej wybrać się do dermatologa. Ja tak zrobiłam i przede wszystkim zakazał mi jeść ostrych potraw, do tego kazał mi spróbować taką paste na noc acnerose, jest trochę dziwna, ale patrząc po mojej cerze to skuteczna.
A widzisz, a ja akurat z tego zestawu mam płyn i krem na dzień i też zadziałało.
polutka_1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 15:19   #75
Ariana38
Przyczajenie
 
Avatar Ariana38
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

Cytat:
Napisane przez rajwolas Pokaż wiadomość
No z tym tylko do dermatologa, ale nie każdy potrafi to odpowiednio zdiagnozować czy wyleczyć. Trądzik różowaty nie zawsze ma krostki, czasami to jest taka czerwona skorupka , która wygląda jak kalafior, boze ile mój tato się nacierpiał jak to miał na twarzy, 3 lata to leczył...Zanim mu do przeszło, to dermatolodzy przetestowali na nim morze maści i leków w tym antybiotyków, jeszcze przez te leki sterydowe miał złe wyniki badań wątrobowych, potem zmienił dermatologa i kobita kazała mu kupić sobie cetaphil em do mycia, twarzy i sukcesywnie tradzik znikał.

no widzisz, moja mama tez używała cetaphilu, ale musiała zmienić na acneroze...skorupka mogła być następstwem stosowania sterydów. To taki paradoks ale często sterydy zamiast poprawić , tylko pogorszają stan cery. Już nie wspomnę o zdrowiu
__________________
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu.
Ariana38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-21 16:19:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.