Polityka :) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-21, 22:05   #241
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Jeśli nawet byliśmy najbiedniejsi to jednak różnice nie były tak widoczne jak teraz. Gdzie są szczególnie Czechy,Słowenia,ale także Słowacja dzisiaj a gdzie my? To nasi rodacy jadą do pracy do Czech czy na Słowację a nie odwrotnie. I nie - Czesi i Słowacy poszli inną drogą reform niż my. Tam nie było ślepej prywatyzacji wszystkiego jak leci i rozwalania przemysłu już zastanego tak jak u nas. A nie - przepraszam - jest 1 kraj,który prywatyzował jeszcze "skuteczniej" i bardziej niż my - to FR za czasów oligarchów i rządów Jelcyna i jego "Rodziny". Tylko,że oni mają surowce naturalne i tamte straty już odrobili. My nawet nie potrafimy sprowadzić hinduskich inwestorów za to kłapiemy ozorem jak Piechociński,że będzie fabryka i wogóle wszystko happy tylko potem kończy się jak zwykle. Można tylko zapytać tak przed wyborami,gdzie ten Jaguar panie Piechociński?
Nagrody od licznych uniwersytetów dostawał także Wałęsa - te tytuły są praktycznie bez znaczenia. Jakoś bardziej wierzę w to co mówi Sachs niż Balcerowicz.
Co do podkreślonego - to nie jest już istotne bo i co te stocznie robiły w XXI w. - ano już praktycznie nic oprócz pojedyńczych większych zleceń. To już były spółki i spółeczki - z tego już nie było co zbierać. To trochę tak jak jest teraz z PKP - co innego gdy była to 1 grupa i firma w latach 90 - tych a co innego teraz gdy jest z 50 różnych spółek z PKP w szyldzie i nic poza tym. Gdyby nie dotacje państwowe i europejskie to też już by był bankrut w latach 90 tych. I co - gdyby ewentualnie zbankrutowali oficjalnie dzisiaj,ale syndyk masy upadłościowej działał już pod koniec XXw. to też byś napisał,że to wina PO - bo na ich okres prządzenia padło?
Nawiasem mówiąc jeśli już upierać się na to,że stocznie upadły na skutek działań PiS 10 lat temu to co powiedzieć o PO i słynnym "katarskim inwestorze" z 2008 roku,który się okazał bujdą na resorach
Co do prywatyzacji:
Brak interwencjonizmu Państwa to: Azoty i Orlen oraz PGNiG w rękach rosyjskich,energetyka w niemieckich, telefonia we francuskich a kopalnie w czeskich.
Czesi ustalają ile węgla możemy wydobyć, Rosjanie dyktują ceny gazu dla wszystkich obywateli a Niemcy ustalają dla Nas europejskie ceny prądu. Myślisz,że to dobry pomysł ?
O ile dobrze pamiętam to wśród krajów, które wzorowały się na planie Balcerowicza była też m.in Słowacja. Wiesz ilu Czechów czy Słowaków pracuje w Polsce. W Polsce pracują też Anglicy i Amerykanie. To jest normalne. Oferty pracy szuka się wszędzie.Pracowałem w Hiszpanii z Holendrem, a przecież Holandia jest bogatszym krajem. Teraz tak już jest, że patrząc na oferty pracy patrzysz na całą Unie Europejską nie tylko na Polskę.Oczywiście jeśli znasz języki. W Czechach są Polacy między innymi bo na Czeskim rynku jest obecnych wiele polskich firm. To działa w obie strony.Gdzie są teraz Węgry pod rządami Orbana? Węgry mają problem. Są najbardziej zadłużonym krajem w tej części Europy. Jeśli wydarzy się coś negatywnego na globalnych rynkach finansowych, co zmieni sentyment do naszego regionu, to Węgry są narażone na dużą zmienność .Po raz pierwszy jednak w historii Węgry są biedniejsze od Polski. Według lutowej prognozy Komisji Europejskiej, o ile ubiegły rok Węgry zamknęły wzrostem gospodarczym na poziomie 3,3 procent, to w kolejnych latach dynamika wzrostu ulegnie spowolnieniu - do 2,4 proc w 2015 r. i 1,9 proc. w roku 2016.http://www.polskieradio.pl/42/3889/A...szkodzi-Polsce
Kryzys Europejski bardzo dotknął właśnie Czechy. Zobacz ile zmieniło się w Polsce. Porównaj do Czech, Słowacji i innych państw regionu. My mamy wspaniałe obiekty sportowe.Nie mówię już nawet o nowoczesnych stadionach lecz również arenach gdzie grają np.siatkarze .Skoczniach narciarskich itp. Zdajesz sobie sprawę ile wybudowano autostrad, mostów, dworców kolejowych czy lotnisk? Są w lepszym stanie niż te w Czechach czy na Słowacji. A zabytki? My musieliśmy je rewitalizować i większości się nam to udało Czesi i Słowacy nie. Bo to kraje prawie niedotknięte wojną od lat.Ogólnie nie ma co porównywać.Co do stoczni jak miały robić. kiedy ustawiano przetargi aby statki budowały stocznie w Hamburgu czy Rostocku?Oprócz tego ja mówię o wzięciu kredytu na stocznie. Tak facet zrobił, a potem z kasą wyjechał z kraju.Piszesz , że Wałesa zostawał doktorem uniwersytetów.Lecz każde takie wyróżnienie poprzedzone jest słowem ,,Za co'' Otóż Walesa dostawał wyróżnienia za postawe jaką wykazał w walce z komunizmem, a Balcerowicz za dokonania w ekonomii.Jest różnica? Co do dotacji masz rację.Oczywiście gdyby nie dotacje Polska tak by się nie rozwinęła. Mosty , drogi, kominy, zabytki, lotniska itd. W dużej mierze powstały dzięki dotacjom. Inna sprawa, że duża ich część została zmarnowana. To dziwne, że o tym piszesz bo jako wyborca PiS powinieneś być przeciwko UE. Czesi ustalają ile węgla mamy wydobyć pierwsze słyszę.

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
Kopacz swoim pomysłem dotyczącym finansowania związkowców wywoła pewnie nową wojnę ze związkami, w końcu odcięcie ich od złotego źródełka zaboli, bo ciężko płacić pensje swoim ziomkom ze składek płaconych między innymi przez siebie, gdy dzisiaj ich wysokie pensje płacą pracodawcy i to często bardzo wysokie pensje.
PO myśli tak.Duda wygrał z Komorowskim bo naobiecywał tyle rzeczy.To teraz my obiecujmy więcej niz PiS głupi wyborcy się nie poznają.Tylko nie zastanawiają się skąd takie poparcie w sondażach .Ano to nie tak, ze więcej ludzi chce na Pis głosować.Po prostu ludzie nie chcą głosować na PO i ich notowania spadają. Ja nie lubię jak ktoś obiecuje gruszki na wierzbie tak jak robiła to kiedyś Lewica z Millerem.Potem i teraz PiS czy PO. Takie partie jak UW czy teraz Nowoczesna nie starają sie obiecankami zmusić do głosowania na siebie. Niestety jest wiele osób którzy łapią się na wyborcze fantazje

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jeff Pokaż wiadomość
najlepsze, co moze byc, to nagly pomysl likwidowania ZUS, NFZ, zaraz pewnie zlikwiduja partie, sejm i w ogole wszystko
Z ZUSEM to byłaby dobra myśl.On już teraz bierze pożyczki na świadczenia socjalne.Kiedyś musi upaść.Tylko do tego potrzeba odpowiedzialnej ekipy, a nie ludzi, którzy nic nie robią.Bo się boją o opinie społeczną. Tak to jest podjęcie niepopularnych decyzji skutkuje tym, że ludzie nie lubią ekonomistów.Kwiatkowskieg o najbardziej nienawidzili Gdynianie.Tymczasem gdyby nie Kwiatkowski Gdyni by nie było.Tak samo z Rembielińskim- Łódź. I teraz z Balcerowiczem.Doceni go dopiero historia.Chociaż już wielu jego wcześniejszych krytyków kiedy wycofał się z polityki zaczyna go doceniać.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 01:26   #242
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Polityka :)

Wszystko fajnie,ale ja w życiu na PiS nie głosowałem. Osiem lat temu dałem się oszukać PO a potem to już ani na PO ani na PiS. Także pudło.
Według statystyk KE to taka np. Hiszpania się wzorcowo rozwijała od końca lat 90 tych do 2008 roku. Szkoda tylko,że Ci eksperci nie uwzhlędnili bańki nieruchomościowej i wielkiej katastrofy,gdy banki wpadły w mega kłopoty po popisie w amerykańskim zarządzaniu banku - molocha,który podobno był za duży żeby upaść a tu patrz niespodzianka.
Poza tym do statystyk to mam średnie zaufanie po tym, jak okazało się jak bardzo Grecja swoje oficjalne statystyki podkręciła aby przyjąć Euro a eksperci KE potwierdzili to kłamstwo.
Oczywiście prawdą jest to,co piszesz o pracy polaków za granicą i odwrotnie. Zauważ tylko,że większość obcokrajowców u Nas pracujących zajmuje wyższe stanowiska menagerskie a rzadko kiedy pracują na średnim nawet szczeblu w przedsiębiorstwach. A w takich nawet Czechach to polak zarobi godnie jako pracownik fizyczny co u Nas w kraju jest już dużo trudniejsze. O napływie do Nas ludzi do pracy ze Wschodu Europy i zarobkach podobnych do minimalnej krajowej nie wspominam,bo szara strefa jest niepoliczalna.
Co do tej węgierskiej biedy to nie wiem czy oni mają do spłacenia jeszcze tą część zadłużenia,którą nam komuniści zafundowali więc może nie jest u Nich tak źle.
Co do stadionów i autostrad - no są i to naweet ładne - nie powiem. Jednak nie wszystko zostało wybudowane w terminie, zatory płatnicze załatwiły nasze największe firmy budowlane, politycy i inni znajomi królika dobrze zarobili na posadach i w tworach stworzonych rzekomo tylko pod Euro a działających nawet do 2014roku. A gdyby nie potężne europejskie fundusze strukturalne to nie wybudowalibyśmy nawet połowy infrastruktury. Co do rewitalizacji i odbudowy zabytków to widząc co się dzieje nawet w moim rodzinnym mieście mogę stwierdzić,że organizacja Unesco powoduje bardzo przychylną atmosferę do finansowania odbudowy i odnowy miast nie tylko polskich i ani Rząd ani opcja polityczna ani nawet najbardziej sprawne władze lokalne nic nie zdziałają a oni mają siłę przebicia niesamowitą.
Czesi mają przecież od kilku lat kopalnię Silesia w Czechowicach Dziedzicach i przymierzają się do kupna 4 kolejnych. Australijczycy chcą fedrować w pobliżu Łęcznej - jeszcze kilka przejęć i węgiel nie będzie w naszych rękach.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł

Edytowane przez michal100
Czas edycji: 2015-09-22 o 01:32 Powód: dopisek
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 07:18   #243
CDN2015
Rozeznanie
 
Avatar CDN2015
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 931
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Wszystko fajnie,ale ja w życiu na PiS nie głosowałem. Osiem lat temu dałem się oszukać PO a potem to już ani na PO ani na PiS. Także pudło.
Według statystyk KE to taka np. Hiszpania się wzorcowo rozwijała od końca lat 90 tych do 2008 roku. Szkoda tylko,że Ci eksperci nie uwzhlędnili bańki nieruchomościowej i wielkiej katastrofy,gdy banki wpadły w mega kłopoty po popisie w amerykańskim zarządzaniu banku - molocha,który podobno był za duży żeby upaść a tu patrz niespodzianka.
Poza tym do statystyk to mam średnie zaufanie po tym, jak okazało się jak bardzo Grecja swoje oficjalne statystyki podkręciła aby przyjąć Euro a eksperci KE potwierdzili to kłamstwo.
Oczywiście prawdą jest to,co piszesz o pracy polaków za granicą i odwrotnie. Zauważ tylko,że większość obcokrajowców u Nas pracujących zajmuje wyższe stanowiska menagerskie a rzadko kiedy pracują na średnim nawet szczeblu w przedsiębiorstwach. A w takich nawet Czechach to polak zarobi godnie jako pracownik fizyczny co u Nas w kraju jest już dużo trudniejsze. O napływie do Nas ludzi do pracy ze Wschodu Europy i zarobkach podobnych do minimalnej krajowej nie wspominam,bo szara strefa jest niepoliczalna.
Co do tej węgierskiej biedy to nie wiem czy oni mają do spłacenia jeszcze tą część zadłużenia,którą nam komuniści zafundowali więc może nie jest u Nich tak źle.
Co do stadionów i autostrad - no są i to naweet ładne - nie powiem. Jednak nie wszystko zostało wybudowane w terminie, zatory płatnicze załatwiły nasze największe firmy budowlane, politycy i inni znajomi królika dobrze zarobili na posadach i w tworach stworzonych rzekomo tylko pod Euro a działających nawet do 2014roku. A gdyby nie potężne europejskie fundusze strukturalne to nie wybudowalibyśmy nawet połowy infrastruktury. Co do rewitalizacji i odbudowy zabytków to widząc co się dzieje nawet w moim rodzinnym mieście mogę stwierdzić,że organizacja Unesco powoduje bardzo przychylną atmosferę do finansowania odbudowy i odnowy miast nie tylko polskich i ani Rząd ani opcja polityczna ani nawet najbardziej sprawne władze lokalne nic nie zdziałają a oni mają siłę przebicia niesamowitą.
Czesi mają przecież od kilku lat kopalnię Silesia w Czechowicach Dziedzicach i przymierzają się do kupna 4 kolejnych. Australijczycy chcą fedrować w pobliżu Łęcznej - jeszcze kilka przejęć i węgiel nie będzie w naszych rękach.
Przepraszam, nie chciałem cię obrazić
Wiesz ja nie jestem ekonomistą.Bazuje na wypowiedziach w internecie czy mediach. Przy czym pomijam np. fronde czy wSieci, Trwam Jakiś czas temu opisano, że Wesołowski na Dominikanie to nie Wesołowski tylko agent CIA wynajęty aby amerykanów aby zniszczyć Watykan.
CDN2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 12:02   #244
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Polityka :)

Nie jest łatwo mnie obrazić
Mediów typu Fronda również nie czytam i unikam.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-16, 19:54   #245
Magdalenaa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 82
Liberalizm - krytyka

Wiele czytałam o zaletach liberalizmu.
Jakie według Was są jego wady?
Magdalenaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 17:38   #246
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Liberalizm - krytyka

Cytat:
Napisane przez Magdalenaa00 Pokaż wiadomość
Wiele czytałam o zaletach liberalizmu.
Jakie według Was są jego wady?
Dla mnie przede wszystkim liberalizm kojarzy się z większym rozwarstwieniem społecznym, ponieważ ludzie biedni są zdani sami na siebie, nie otrzymują żadnej pomocy i to często może prowadzić do pogłębienia stanu ubóstwa. Ludzie bogaci natomiast mają pieniądze, które mogą inwestować i pomnażać swój majątek. Dochodzi prze to do coraz większej przepaści między tymi warstwami społecznymi.
Kolejnym aspektem jest też to, że każdy zdany jest sam na siebie - przez niskie podatki nie opłaca się wojska, straży pożarnej, policji itd dlatego państwo nie interesuje się zbytnio losem obywateli.
Ogólnie czysty liberalizm kojarzy mi się trochę z bezprawiem
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 12:23   #247
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez cocolocco Pokaż wiadomość
Dla mnie przede wszystkim liberalizm kojarzy się z większym rozwarstwieniem społecznym, ponieważ ludzie biedni są zdani sami na siebie, nie otrzymują żadnej pomocy i to często może prowadzić do pogłębienia stanu ubóstwa. Ludzie bogaci natomiast mają pieniądze, które mogą inwestować i pomnażać swój majątek. Dochodzi prze to do coraz większej przepaści między tymi warstwami społecznymi.
Kolejnym aspektem jest też to, że każdy zdany jest sam na siebie - przez niskie podatki nie opłaca się wojska, straży pożarnej, policji itd dlatego państwo nie interesuje się zbytnio losem obywateli.
Ogólnie czysty liberalizm kojarzy mi się trochę z bezprawiem
bo tak jest, - bogaci są coraz bogatsi, biedniejsi coraz biedniejsi - masz na to przykłady w USA gdzie jednych stać na wszystko, za to ci biedniejsi śpią na ulicach,

to jest ustrój korzysyny tylko dla bogatych, a Polska to biedniejszy kraj od krajów UE gdzie ludzie zarabiają więcej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-07 o 12:31
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-14, 15:48   #248
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Ja pomimo, że jestem przeciwny JOW- om poszedłem na referendum. Z obywatelskiego obowiązku. Wydano na nie 88 mln. Wcześniej głosowałem na Kukiza, lecz po tym jak dobrał do list np.Bosaka zrezygnowałem. Natomiast uważam, że chodzenie na wybory to obywatelska powinność Polaka.Jeśli nie idę tak na prawdę głosuję na partię, która wygra.
Sądzę, że powinniśmy wybrać ludzi nowych, którzy nie byli jeszcze w sejmie.Nie zepsutych władzą. Stąd ja będę głosował na Nowoczesną.pl.
To są ludzie młodzi. Mają pojęcie o ekonomii.Są za nowoczesnym państwem, nie za szowinizmem i nacjonalizmem.


Tyle się mówiło o aferach PO, PIS I SLD czy PSL. Pławieniu się w luksusie.
Głownie w tym przodowały związki zawodowe.I oczywiście jako powiązane z PIS milczały b. b. często na temat afer na prawicy.
Tymczasem teraz Piotr Duda-Lider "Solidarności" korzystać miał z apartamentu, w którym noc kosztuje 1300 złotych. traktował pracowników w sposób upokarzający, Oczywiście lider solidarności się wyrzeka i mówi o pomówieniach-
Mamy rozmówcę, świadka - menedżera, który stwierdził, że w maju 2015 r. zostali mu przedstawieni teściowie Piotra Dudy – ripostował Krzymowski i dodał, że ta osoba ma pod nazwiskiem wypowiedzieć się w kolejnym artykule "Newsweeka" na ten temat. - Będą kolejne szczegóły, będzie kolejny artykuł – mówił Krzymowski. Kilka razy podczas rozmowy zaznaczył: "mamy świadków, dokumenty i faktury".

za http://wiadomosci.onet.pl/kraj/micha...kumentu/6f8re0

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------



To chyba jedyna partia na którą można zagłosować. Młode osoby, nigdy nie były w parlamencie.Ich plusem jest znajomość np.ekonomii.
Pogrubione - N. to takie bystrzaki ze swojego rozliczenia finansowego patrii nie ograneli i tacy specjalisci co nie wiedza ze budzet jest na rok
Patrzac na nich, przypomina mi sie teskt W. Lysiaka z lat 90tych o KLD, jak to byli biznesmeni co nie osiagneli jeszcze dojarzalosci plciowej i stad Zachod ich rolowal na grube miliony... oraz tekst Freda z "Chlopaki nie Placza", ze (z nimi) to by muchy w kiblu nie ubil

Cytat:
Napisane przez CDN2015 Pokaż wiadomość
Pamiętaj , że Polska w 1939 roku była krajem biedniejszym od Bułgarii i Rumunii.Byliśmy najbiedniejszym krajem Układu Warszawskiego. Gdzie teraz są Bulgarzy czy nawet Węgrzy , a gdzie my.Prosperity dotyka wszystkich?Ba przecież kraje takie jak Słowacja wzorowały się na tej reformie. O tym ,że była dobra świadczy ilość nagród jakie otrzymał od licznych uniwersytetów czy tytuł ekonomisty roku przyznany mu przez The Economist. Tak na marginesie .Niedawno uczyłem w Barcelonie.Wyobraź sobie, że na Hiszpanie na ekonomii uczą się planie Balcerowicza.Nie znam się na ekonomii, ale to chyba o czymś świadczy.

Paweł Brzezicki, doradca premiera ds. gospodarki morskiej.-afera przetargowa. Niemieckie stocznie wygrywały w przetargach ze stoczniami polskimi -Paweł Brzyski dostawał od nich kasę.Nie wiesz o tym?
Andrzej Buczkowski, 06.05.2006 powołany na stanowisko dyrektora generalnego Stoczni Gdańskiej
Buczkowski jest oskarżony o narażenie gdyńskiej stoczni (w której był m.in. wiceprezesem) na straty w wysokości ok. 30 mln. Kredyt wziął sobie na stocznie.Stocznia go spłaca lub już spłaciła.




Ja jestem tego samego zdania co ty. Każda partia ma swoje grzechy na sumieniu.Ma swoje czarne owce.Lecz Pis pokazuje sie teraz jako jedyni sprawiedliwi , a ludzie już nie pamiętają ile afer zrobili. I czego dokonali lub nie.
Interwencjonizm państwowy wprowadził też Hitler.Co on oznacza.Przychodzi nowa ekipa.Spółki takie jak np Orlen, TP, wszystkie media, zarządzane są przez daną ekipę. Pan X należy do takiej parti może na niczym się nie znać.Jednak zostaje szefem Banku czy zarządza Pessą . Bo interwencjonizm to koniec prywatyzacji i przejęcie kontroli prywatnego kapitału przez państwo. Myślisz, że to dobry pomysł?
Moznaby prosic jakas podkladke na to, bo podejrzewam, ze watpie. Dzieki z gory dobry czlowieku

Edit: dopiero zauwazylem, ze posty cytowane wprawdzie z wrzesnia, ale 2015 a nie 2018 mniejsza o to...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2018-10-14 o 15:50
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 12:18   #249
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Polityka

Za niedługo wybory zatem postanowiłam założyć temat.Chodzicie na wybory?Za jaką partią jesteście?Co sądzicie o polskiej polityce współczesnej.?
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 12:53   #250
kurka_ziemna
Raczkowanie
 
Avatar kurka_ziemna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 329
Dot.: Polityka

Chodzę. Co do partii to na przestrzeni lat bywało różnie, ale aktualnie bede glosowala na lewice. Nie pałam wielka miością do takiego Biedronia, ale mając do wyboru jego ziomków albo kumpli Schetyny zdecydowanie wole to pierwsze. KO, jak i całe PO, to podrecznikowy przyklad na to jak kompletnie schrzanić kapitał spolecznego zaufania poprzez bycie grupką oderwanych od rzeczywistosci i nastrojów społecznych karierowiczów. Nawet nie rozważałam opcji głosowania na PiS bo uważam ich za raka który w końcu wywróci ten kraj swoją grą na najniższych instynktach i populizmie. Twory pokroju konfederacji to dla mnie z kolei kompletna abstrakcja, której nigdy nie powinno się dopuścić do głosu.

Edytowane przez kurka_ziemna
Czas edycji: 2019-10-07 o 12:54
kurka_ziemna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 13:31   #251
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Polityka

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Za niedługo wybory zatem postanowiłam założyć temat.Chodzicie na wybory?Za jaką partią jesteście?Co sądzicie o polskiej polityce współczesnej.?
Chodzę na wybory, ale nie mam żadnej partii za którą jestem. Poglądowy najbliżej mi do Zielonych, ale w najbliższych wyborach nie będę na nich głosować, gdyż idą z PO. A szóstka Schetyny jest dla mnie nie do zaakceptowania. Tak jak i to, że to ci sami ludzie co popierali/ją "kompromis aborcyjny", nie próbowali doprowadzić do rozłamu kościoła i państwa, nie popierali związków partnerskich i małżeństw dla osób homoseksualnych i zaczęli modę na wyklętozę. Mam również alergię na to w co wyewulowały środowiska kodowskie. Aktualny poziom pogardy i retoryka której używają (jednocześnie krytykując za nią PiS) są dla mnie nie do zaakceptowania. Ogółem nie jestem w stanie oddać głosu na ludzi gardzących innymi ludźmi.
PiS, Kobfederacja, PSL - to też nie moja bajka. Mam inne wartości i nawet w przypadku zgody z niektórymi punktami planów gospodarczych nie jestem w stanie ich popierać. Kwestie kobieca i mniejszościowa są dla mnie zbyt ważne.
Teoretycznie to powinno mi zostawić Lewicę, ale mam wrażenie że taka z nich lewica jak z koziej rzyci trąba. Tzn bardzo miło, że mówią o miłości i tolerancji, ale SLD już miało okazję pokazać jakma się warstwa deklaratywna do tego co robią. No więc ich też skreślam. Wiosna to takie milsze i bardziej kochające KO. Tylko że samo nie umie ogarnąć własnych faktur, ma mobberkę na jedynce i lidera kłamcę. Dla mnie poziom wiarygodności na minusie.
Skończy się prawdopodobnie tym, że oddam nieważny głos.

W wyborach samorządowych jest dużo łatwiej, bo mam okazję codziennie oglądać co i jak robią dani kandydaci. Z niektórymi współpracowałam, więc widzę ich zaangażowanie i uczciwość. Wtedy są dla mnie wiarygodni. W związku z tym głosuję na bezpartyjnych kandydatów związanych z ruchami miejskimi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 14:12   #252
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

Ja uważam że polityka Polska to jedno wielkie bagno i tyle tak było od początku lat 90 i jest nadal.Natomiast nie ukrywam swoich konserwatywnych poglądaów i jak mam do wyboru lewice lub pis to wybieram tych drugich aczkolwiek nie zgadzam się z wszystkim i dużo rzeczy mnie denerwuje.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 15:23   #253
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polityka

Cytat:
Napisane przez kurka_ziemna Pokaż wiadomość
Chodzę. Co do partii to na przestrzeni lat bywało różnie, ale aktualnie bede glosowala na lewice. Nie pałam wielka miością do takiego Biedronia, ale mając do wyboru jego ziomków albo kumpli Schetyny zdecydowanie wole to pierwsze. KO, jak i całe PO, to podrecznikowy przyklad na to jak kompletnie schrzanić kapitał spolecznego zaufania poprzez bycie grupką oderwanych od rzeczywistosci i nastrojów społecznych karierowiczów. Nawet nie rozważałam opcji głosowania na PiS bo uważam ich za raka który w końcu wywróci ten kraj swoją grą na najniższych instynktach i populizmie. Twory pokroju konfederacji to dla mnie z kolei kompletna abstrakcja, której nigdy nie powinno się dopuścić do głosu.

I bardzo ładnie podsumowałaś to, co sama myślę


Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Ja uważam że polityka Polska to jedno wielkie bagno i tyle tak było od początku lat 90 i jest nadal.Natomiast nie ukrywam swoich konserwatywnych poglądaów i jak mam do wyboru lewice lub pis to wybieram tych drugich aczkolwiek nie zgadzam się z wszystkim i dużo rzeczy mnie denerwuje.
I tym sposobem nasz kraj cofa się i staje się średniowieczną wiochą.

Jeśli pis cię denerwuje, to nie głosuj na nich. Zdecydowanie lepszą opcją jest oddanie nieważnego głosu, niż oddanie złego głosu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 15:32   #254
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87230959]I bardzo ładnie podsumowałaś to, co sama myślę




I tym sposobem nasz kraj cofa się i staje się średniowieczną wiochą.

Jeśli pis cię denerwuje, to nie głosuj na nich. Zdecydowanie lepszą opcją jest oddanie nieważnego głosu, niż oddanie złego głosu.[/QUOTE]

Pozwól że sama będę o tym decydować.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 15:39   #255
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polityka

Skoro założyłaś temat - pozwól, że będę się wypowiadać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 15:57   #256
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Polityka

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Ja uważam że polityka Polska to jedno wielkie bagno i tyle tak było od początku lat 90 i jest nadal.Natomiast nie ukrywam swoich konserwatywnych poglądaów i jak mam do wyboru lewice lub pis to wybieram tych drugich aczkolwiek nie zgadzam się z wszystkim i dużo rzeczy mnie denerwuje.
Ale przecież PIS to gospodarczo jest lewica większa niż lewica nominalna I tak nasze wyedukowane społeczeństwo wybiera
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 16:10   #257
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Polityka

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87231073]Ale przecież PIS to gospodarczo jest lewica większa niż lewica nominalna I tak nasze wyedukowane społeczeństwo wybiera [/QUOTE]



To, że ktoś nadużywa słów Bóg, honor i ojczyzna, nie czyni z niego z automatu partii konserwatywnej.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 16:56   #258
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość


To, że ktoś nadużywa słów Bóg, honor i ojczyzna, nie czyni z niego z automatu partii konserwatywnej.
Takich słów przewżnie używają ludzie, którzy są anty patriotami.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 16:59   #259
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polityka

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Takich słów przewżnie używają ludzie, którzy są anty patriotami.
czyli czołowi politycy pis
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 17:02   #260
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87231241]czyli czołowi politycy pis[/QUOTE]

Lewicy i środka też.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:04   #261
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polityka

Zdecydowanie mniej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:06   #262
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87231256]Zdecydowanie mniej.[/QUOTE]

Skąd o tym wiesz?Masz jakieś dane??
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:07   #263
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polityka

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Skąd o tym wiesz?Masz jakieś dane??
Taaa
Posłuchaj sobie wypowiedzi czołowych polityków różnych partii. I pospisuj, kto krzyczy "bóghonorojczyzna". Niekoniecznie ze zrozumieniem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:09   #264
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87231260]Taaa
Posłuchaj sobie wypowiedzi czołowych polityków różnych partii. I pospisuj, kto krzyczy "bóghonorojczyzna". Niekoniecznie ze zrozumieniem.[/QUOTE]

Ok może jednak dajmy sobie spokój bo to bez sensu.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:13   #265
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polityka

Ale dlaczego?
Nie lubię pisu, nie cierpię ich pitu pitu i obrażania na każdym możliwym polu innych ludzi. Tak, uważam (nie mając dowodów statystycznych - umówmy się, rozmowa nie polega na przerzucaniu się statystykami) że ich bóghonorojczyzna jest pustym hasłem. I dla mnie pisowcy nie są patriotami w najmniejszym stopniu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:20   #266
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87231277]Ale dlaczego?
Nie lubię pisu, nie cierpię ich pitu pitu i obrażania na każdym możliwym polu innych ludzi. Tak, uważam (nie mając dowodów statystycznych - umówmy się, rozmowa nie polega na przerzucaniu się statystykami) że ich bóghonorojczyzna jest pustym hasłem. I dla mnie pisowcy nie są patriotami w najmniejszym stopniu.[/QUOTE]

Ja już napisałam na początku i nie będę drugi raz każdy robi głosuje jak uważa.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:22   #267
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polityka

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
Ja już napisałam na początku i nie będę drugi raz każdy robi głosuje jak uważa.
A to w takim razie po co wątek?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:27   #268
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Polityka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87231295]A to w takim razie po co wątek?[/QUOTE]

Bo trolololo w jednym to za mało
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 17:40   #269
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Polityka

Generalnie chodzę na wybory, chociaż zdarza mi się odpuścić, jak jestem chora i czuję się jak wrak. Kiedyś, gdy mieszkałam w gminie wiejskiej nie chodziłam na samorządowe, bo ci ludzie nic mi nie mówili, nie znałam ich i nie miałam jak ich poznać.



Nie jestem za żadną partią, do każdej mam długą listę zarzutów.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 18:07   #270
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Polityka

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87231302]Bo trolololo w jednym to za mało [/QUOTE]

Nie ukrywajmy każdy o takich poglądach będzie tutaj uznawany za trololo.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87231320]Generalnie chodzę na wybory, chociaż zdarza mi się odpuścić, jak jestem chora i czuję się jak wrak. Kiedyś, gdy mieszkałam w gminie wiejskiej nie chodziłam na samorządowe, bo ci ludzie nic mi nie mówili, nie znałam ich i nie miałam jak ich poznać.



Nie jestem za żadną partią, do każdej mam długą listę zarzutów.[/QUOTE]

Ogólnie to dziś te granice lewicy prawicy czasami nie są jasne nie znam statystyk ale są za pewne ludzie nie wierzący głosujący na pis i odwrotnie z różnych powodów.Można chodzić do kościoła i uznawać związki partnerskie i aborcję na życzenie jak doda np.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-07 21:11:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.