Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-10, 20:41   #4591
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cooltown Pokaż wiadomość
Czyli krążek może być w środku przez 4 tygodnie i przez ten ostatni tydzień jest takie samo zabezpieczenie?
Obawiam się, że jak go jutro nie wyciągnę to tak czy siak dostanę w poniedziałek krwawienie, a właśnie tego chcę uniknąć.
Tak, w 4-tym tygodniu jesteś zabezpieczona.
Jak go nie wyjmiesz to nie powinnaś mieć krwawienia.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 06:41   #4592
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cooltown Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem a zależy mi na czasie.
Jutro mam wyjąć krążek.
Jednak chcę w tym miesiącu połączyć ze sobą opakowania, aby ominąć krwawienie.
Jutro mam wyjąć krążek o godzinie 10.00, pytanie - czy od razu założyć nowy krążek, czy dopiero w sobotę?

Ja dokładnie tak robiłam. Wyjęłam krążek i od razu włożyłam nowy. Krwawienia nie było, ale następne krwawienie trwało 2 tyg. (Co nie znaczy ze u Ciebie tez tak musi być)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 08:14   #4593
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez spira Pokaż wiadomość
Ja dokładnie tak robiłam. Wyjęłam krążek i od razu włożyłam nowy. Krwawienia nie było, ale następne krwawienie trwało 2 tyg. (Co nie znaczy ze u Ciebie tez tak musi być)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja, gdy tak zrobiłam dostałam dosyć mocnego plamienia gdzieś w 3 tygodniu po wlozeniu drugiego krążka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 08:21   #4594
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Wczoraj był spodziewany dzień miesiączki, dostałam krwawienia, niewielkiego, założyłam krążek i tampona. Po kilku h patrzę, a krwawienie ustalo. I na drugi dzień nadal brak okresu. Krążka nie wyjmowalam. Lepiej go wyjąć teraz i poczekać na okres czy już od wczoraj mogę liczyć te 3 tygodnie? Jak myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ktoś coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 10:18   #4595
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Rozumiem, że to Twój pierwszy krążek. Ja bym normalnie trzymała 3 tygodnie, po co chcesz wyjmować i mieszać w hormonach?
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 11:28   #4596
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ktoś coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Należy normalnie trzymać krążek przez 3 tygodnie - zahamowanie krwawienia jest właśnie konsekwencją aplikacji krążka.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 20:10   #4597
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

[1=260c4d4fdb0e7f4840fc704 76d5f7e46d82a0f3e;7624886 1]Należy normalnie trzymać krążek przez 3 tygodnie - zahamowanie krwawienia jest właśnie konsekwencją aplikacji krążka.[/QUOTE]
Rozumiem. Kiedyś miałam krążek, kilka lat temu, i z tego co pamiętam nie zanikla miesiączka. No nic, poczekam jeszcze kilka dni jest już czwarty dzień i miesiączki nadal nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-12, 21:14   #4598
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Rozumiem. Kiedyś miałam krążek, kilka lat temu, i z tego co pamiętam nie zanikla miesiączka. No nic, poczekam jeszcze kilka dni jest już czwarty dzień i miesiączki nadal nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu wcześniej Ci się skończyła, też tak miałam, ale ja wtedy zaczynałam przyjmować tabletki.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-12, 21:14   #4599
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie czekaj tylko żyj normalnie. Najprawdopodobniej krwawienie pojawi się po wyjęciu krążka po 3 tygodniach.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 08:36   #4600
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Oby! Ale w razie czego zrobię test dla pewności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-18, 21:38   #4601
dlaszego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej wszystkim,
Mam pytanie odnoście stosowania nuvaring, ponieważ nigdzie nie znalazłam żadnej informacji.
Chodzi o to, ze stosuję nuvaring od 4 m-c. Początek był tak jak zazwyczaj, czyli przez pierwszy miesiąc stosowania były plamienia, następnie w 2 miesiącu było wszystko tak jak powinno. A nie pokoi mnie 3 i 4 miesiąc. Otóż w obu przypadkach 2 dni przed wyjęciem krążka dostaje brązowych plamień (nie jest tego dużo) ale jednak dla mnie to jest niepokojące. Czy któraś z wasz również doświadcza czegoś takiego? Czy to jest normalny objaw czy trzeba zgłosić się do ginekologa?
Dodam jeszcze ze stosuję nuvaring zgodnie z zaleceniem - 3tyg krążek, 1 tydzień przerwy.

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.
dlaszego jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-18, 21:43   #4602
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Na początku miałam tak, że na dzień przed pojawiały mi się takie fragmenty zabarwione krwią. Teraz mi się coraz później zaczyna krwawienie ale stosuje Nuvaring już chyba ponad 3 lata.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 14:19   #4603
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja tez tak miałam. 1 miesiąc plamienia, 2 miesiąc nic, 3 miesiąc plamienia. Potem kolejny krążek włożyłam bez przerwy ze względu na wyjazd i plamien dostawałam zawsze na kilka dni przed wyjęciem (brązowe, brudne, czasem z krwią). Teraz (7 krążek) wszystko było idealnie. Byłam tez u ginekologa z plamieniami i powiedział, ze to się zdarza. Może potrzebujesz więcej czasu, aż Ci się wszystko ułoży


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Dziewczyny, a w jakiej cenie kupujecie trójpak Nuvaring?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:44   #4604
lejd
Raczkowanie
 
Avatar lejd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 71
GG do lejd
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

dzisiaj coś podobnego mi się zdarzyło :/ tylko u mnie bardziej skomplikowana sprawa...



Dziewczyny, jak myślicie, co robić.. Byłam u ginekologa bo juz drugi raz z rzędu nie miałam okresu 1,5 miesiąca. Dała mi tabletki na wywołanie i miałam włożyć nuvaring jak dostanę okres. Dzisiaj zobaczyłam brązowe plamy na bieliźnie i dziwnie mnie brzuch zaczął boleć więc stwierdziłam-okres się zaczyna! Po godzinie włożyłam krążek (na tamponie było niewiele), i od tej pory prawie nic :/ Teraz panikuje, że może to nie był okres i nie powinnam go zakładać.. Co myślicie?
lejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-23, 20:47   #4605
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale kiedyś przy zmianie antykoncepcji kiedy gin kazała mi rozpocząć nowa w pierwszy dzień krwawienia, spytałam ja kiedy jest pierwszy dzień krwawienia. Czy kiedy plamienia czy kiedy już normalna krew ze zakładam podpaske/tampon. Powiedziała ze kiedy już jest normalna krew, a nie plamienia. Ale to może nic nie znaczyć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-30, 14:29   #4606
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witajcie czy powoduje krążek ból głowy ? czy inne dolegiwości jestem na drugich opakowaniach tabletek zmienionych mam straszne po nich migreny i chce zmienić.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 10:30   #4607
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Puk puk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 10:44   #4608
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie czy powoduje krążek ból głowy ? czy inne dolegiwości jestem na drugich opakowaniach tabletek zmienionych mam straszne po nich migreny i chce zmienić.
KAŻDA antykoncepcja niesie ze sobą potencjalne skutki uboczne i nie ma pewnego sposobu na to by sprawdzić, czy dana forma będzie dla Ciebie dobra, czy też nie. Może idź do lekarza, poproś o dodatkowe badania zanim się przerzucisz na inną formę antykoncepcji.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 11:08   #4609
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A jakie badania mogłabym wykonać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 11:11   #4610
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
A jakie badania mogłabym wykonać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od tego jest lekarz, żeby wiedzieć jakie badania możesz zrobić i czy np. w ogóle możesz przyjmować leki hormonalne
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:14   #4611
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja miewam migrenowe bóle głowy, jestem na 90% pewna ze to od krazka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 09:21   #4612
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

"o shitt dziwne.... Ze od krążka też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 12:54   #4613
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, po 7 dniowej przerwie ile można się spoznic z włożeniem nowego krążka? 3 czy 12 h? Zazwyczaj zakładałam nuvaring o 16, wczoraj dopiero o 22... I no myślałam, że spóźnienie może być 12h i był seks, bez dodatkowego zabezpieczenia - a teraz mam schize ciążowe ;D

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 14:02   #4614
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Dziewczyny, po 7 dniowej przerwie ile można się spoznic z włożeniem nowego krążka? 3 czy 12 h? Zazwyczaj zakładałam nuvaring o 16, wczoraj dopiero o 22... I no myślałam, że spóźnienie może być 12h i był seks, bez dodatkowego zabezpieczenia - a teraz mam schize ciążowe ;D

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Za ulotką:

"W przypadku opóźnienia założenia nowego systemu o więcej niż 3 godziny jego skuteczność antykoncepcyjna może zostać zmniejszona".
"Jeśli przerwa w stosowaniu systemu terapeutycznego dopochwowego była dłuższa niż 7 dni, należy jak najszybciej założyć nowy system. Jeśli w czasie następnych 7 dni będzie miał miejsce stosunek, należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji (np. prezerwatywę). Jeśli stosunek miał miejsce w czasie przerwy w stosowaniu systemu terapeutycznego dopochwowego, istnieje możliwość zajścia w ciążę. W takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Im dłuższa przerwa w stosowaniu systemu terapeutycznego dopochwowego, tym większe prawdopodobieństwo ciąży".
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 17:16   #4615
Kolaa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, dziewczyny mam pytanie. NR używam od dwóch lat wcześniej 4 lata tabletki. I po 6 latach pilnowania w pierwszym tygodniu zalozenia NR zapomnialam włożyć krążka po stosunku, zorientowałam sie po dwóch dniach, wiec z 3 dopuszczalnych godzin zrobiło mi sie 36 a stosunki byly i to z wytryskiem. Orientujecie sie może czy jest możliwość, że zdążyła mi się odblokować owulacja? I kiedy robić test ciążowy w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia? Dziękuję za odpowiedzi
Kolaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 19:32   #4616
RoyalSweet
Raczkowanie
 
Avatar RoyalSweet
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 31
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć, ja stosowałam krążek jako moją pierwszą antykoncepcje. Ginekolog mi zalecił NuvaRing bo jestem obciążona genetycznie rakiem piersi , po kilku miesiącach poszłam do innego lekarza i ten mi zalecił abym nie używała krążka ze względu na moje uszkodzone geny. Byłam nawet prywatnie u onkologa zrobić usg piersi i zapytać o sprawę, babka nie wiedziała nic na ten temat bo nie ma takich badań ... Makabra. Jeśli chodzi o sam krążek to miał jedyny plus, wiedziałam kiedy dokładnie dostane miesiączkę i że będzie ona krótka. Od krążka nabawiłam się nawracających zapaleń dróg moczowych, często zmieniał swoje położenie i troszkę wychodził co było mega niekomfortowe, przy stosunku z mężem czułam go i sam stosunek był dla mnie nieprzyjemny. Już od 8 miesięcy go nie używam, zapalenia dróg moczowych zniknęły i seks jest przyjemniejszy, tyle że troszkę mi się miesiączki rozregulowały.

Edytowane przez RoyalSweet
Czas edycji: 2017-09-06 o 19:33
RoyalSweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 19:30   #4617
weronika_m5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 9
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny,
używam nuvaring od paru miesięcy. 29 sierpnia trochę się rozchorowałam i przez 3 dni z rzędu brałam paracetamol.
29.08-2 tabletki
30.08-4 tabletki
31.08-2 tabletki.
w poniedziałek 4 września miałam stosunek, a parę dni po nim przeczytałam w internecie (na papilotach i innych takich), że paracetamol zażywany w dawce większej niż dozwolona dziennie osłabia działanie antykoncepcji. Dozwolona dzienna dawka to 6 tabletek dziennie, więc ani razu jej nie przekroczyłam, jednak nie ma informacji, czy ten paracetamol można brać tylko przez jeden dzień, czy to jest 6 tabletek na dzień.
w piątek 08.09 gdy się dowiedziałam o tym nieszczęsnym paracetamolu, obeszłam chyba z 7 aptek w moim mieście pytając, czy to prawda (w ulotce nie ma ani słowa o paracetamolu). W każdej powiedziano mi, że nie mam się czym martwić, w większości farmaceuci w ogóle nie słyszeli, że paracetamol wpływa na nuvaing, w niektórych powiedzieli że musiałabym go zjeść nie wiadomo ile..w każdym razie uspokajali, mówiąc że tabletka po jest niepotrzebna.
Jednak stresowałam się, więc obdzwoniłam kilku ginekologów, jednego odwiedziłam. Każdy powiedział, że branie tabletki po jest bez sensu, bo to za mała dawka tego leku, że paracetamol nie wpływa, plus że paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, a nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzową.
Jednak cały czas jestem zestresowana - okres mam mieć w sobotę, a nie myślę o niczym innym. Gdyby tabletka po była nadal bez recepty, to po prostu bym ją wzięła, ale każdy lekarz mówił, że to niepotrzebne.
Macie jakieś informacje, doświadczenia w tej kwestii? Skoro nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzowa i omija układ pokarmowy, to dlaczego nie można przy nim stosować antybiotyków i innych leków?? Pomocy!!
weronika_m5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 20:12   #4618
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weronika_m5 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
używam nuvaring od paru miesięcy. 29 sierpnia trochę się rozchorowałam i przez 3 dni z rzędu brałam paracetamol.
29.08-2 tabletki
30.08-4 tabletki
31.08-2 tabletki.
w poniedziałek 4 września miałam stosunek, a parę dni po nim przeczytałam w internecie (na papilotach i innych takich), że paracetamol zażywany w dawce większej niż dozwolona dziennie osłabia działanie antykoncepcji. Dozwolona dzienna dawka to 6 tabletek dziennie, więc ani razu jej nie przekroczyłam, jednak nie ma informacji, czy ten paracetamol można brać tylko przez jeden dzień, czy to jest 6 tabletek na dzień.
w piątek 08.09 gdy się dowiedziałam o tym nieszczęsnym paracetamolu, obeszłam chyba z 7 aptek w moim mieście pytając, czy to prawda (w ulotce nie ma ani słowa o paracetamolu). W każdej powiedziano mi, że nie mam się czym martwić, w większości farmaceuci w ogóle nie słyszeli, że paracetamol wpływa na nuvaing, w niektórych powiedzieli że musiałabym go zjeść nie wiadomo ile..w każdym razie uspokajali, mówiąc że tabletka po jest niepotrzebna.
Jednak stresowałam się, więc obdzwoniłam kilku ginekologów, jednego odwiedziłam. Każdy powiedział, że branie tabletki po jest bez sensu, bo to za mała dawka tego leku, że paracetamol nie wpływa, plus że paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, a nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzową.
Jednak cały czas jestem zestresowana - okres mam mieć w sobotę, a nie myślę o niczym innym. Gdyby tabletka po była nadal bez recepty, to po prostu bym ją wzięła, ale każdy lekarz mówił, że to niepotrzebne.
Macie jakieś informacje, doświadczenia w tej kwestii? Skoro nuvaring jest wchłaniany przez błonę śluzowa i omija układ pokarmowy, to dlaczego nie można przy nim stosować antybiotyków i innych leków?? Pomocy!!
Spokojnie, paracetamol w takich dawkach jakie bierzesz, nie wpływa na działanie krążka. Musiałabyś wciągnąć taką dawkę paracetamolu, by uszkodzić wątrobę i tym samym zaburzyć metabolizowanie hormonów.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 21:36   #4619
weronika_m5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 9
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Spokojnie, paracetamol w takich dawkach jakie bierzesz, nie wpływa na działanie krążka. Musiałabyś wciągnąć taką dawkę paracetamolu, by uszkodzić wątrobę i tym samym zaburzyć metabolizowanie hormonów.
dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Jeszcze jedno...ze stresu przeglądam internety i już mi głupoty przychodzą do głowy, ale wolę się zapytać.
Po wyjęciu poprzedniego krążka zapomniałam go wyrzucić jak zawsze, tylko z pośpiechu włożyłam do kieszeni spodni od piżamy...
to było jakiś miesiąc temu, po wyjęciu dostałam miesiączkę, teraz mam umieszczony nowy krążek.
Jednak przez ten tydzień przerwy i przez ten czas z obecnym krążkiem zdarzyło mi się parę razy spać w tych spodniach od piżamy...czy to możliwe, że hormony przeszły przez barierę materiał - skóra...itd? Wiem, że to głupie, ale przez skórę w końcu działają plastry antykoncepcyjne... Nie pomyślałabym, że ten zużyty ring w piżamie ma jakieś znaczenie - wywaliłam go jakiś tydzień temu, ale dziś przeglądając internet przeczytałam, że krążek wydziela coś do środowiska i trzeba go zawsze wyrzucać...
błagam dziewczyny, oświećcie mnie, bo już dostaję na głowę. pomysł z przenikaniem hormonów wydawał mi się absurdalny, ale teraz już sama nie wiem..
pozdrawiam
weronika_m5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-12, 14:42   #4620
spira
Raczkowanie
 
Avatar spira
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 75
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy wyjmujecie ring na czas stosunku? Tak po prostu? Ja jeszcze tego nie próbowałam ale chciałabym kochać się bez krazka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58- 57 - 56 - 55
spira jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.