Urząd pracy - pytania uwagi, problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-28, 08:16   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

Urząd pracy - pytania uwagi, problemy


witam
od listopada zostane zwolniona z pracy,idę do urzedu pracy i co?
macie jakies doświadczenia z tym urzędem,na co zwracać uwagę,o co pytać ,itp.
jakie papiery przygotować?
pomóżcie.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 09:35   #2
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: urząd pracy ?

Najpierw musisz iść do urzędu (w recepcji) i oni dają taki wielki kawał papieru i najlepiej go wziąść do domku i na spokojnie go sobie wypełnić - w urzędzie powiedzą Ci jakie masz mieć papierki. Chyba świadectwa ze wszystkich miejsc pracy, świadectwa ze szkół i jakiś papier że już nie pracujesz. Jeśli prowadziłaś działalność gospodarczą to jest naprawdę mnustwo załatwiania a jak nie to naprawde nie wiele.
Współczuję Ci serdecznie, że będziesz musiała się użerać z tymi babami i sterczeć w tłumie kilka godzin by tylko dostać te marne parę złotych. Och tam naprawde potrafią człowieka upokorzyć. Współczuję. Gdyby mi nie zależało na ubezpieczeniu to nigdy bym nie poszła to tego urzędu, ale wytrzymałam zaledwie kilka miesięcy i zmusiłam mężą by załatwił książeczke rodzinną bo nie miałam siły i nerwów by tam przebywać.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 09:56   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: urząd pracy ?

witam
dzieki bardzo za odpowiedż.nie prowadzilam wlasnej działalności ,generalnie to jestem na urlopie wychowawczym i konczy sie w pażdzierniku więc w listopadzie pracodawca mnie zwolni,pracowałam tylko 8 miesięcy (już w ciąży).
mam jeszcze pytanie co daje ta książeczka rodzinna?
rozumiem ,że trzeba mieć męża który ma właną działalnośc gospodarczą?

a co jesli mi coś zaproponują? a ja odmówię?
przeciez pomimo tego ,że jestm bez pracy nie musze przecież przyjmować każdej propozycji.

pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 10:19   #4
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: urząd pracy ?

Książeczka rodzinna do Tobie i Twojemu dziecku ubezpieczenie zdrowotne - po prostu składka jaką płaci Twój mąż idzie na całą rodzinę. trzeba ją niestety co meisiąć podbijać w ZUSie. Jeżeli tylko po to chcesz się zgłosic do urzędu pracy to nie ma sensu, szkoda nerwów. Ja też pamiętam tłum ludzi, niemiłe babska i upokorzenie, odsyłanie od pokoju do pokoju. Jeżeli zalezy Ci na zasiłku, to cóż, musisz odstać tam swoje
pozdrawiam
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 10:24   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: urząd pracy ?

witam
rozumiem ,że trzeba miec papierkowego męża?oficjalnie jestem samotna matka mieszkajająca z ojcem dziecka,żyjemy w konkubincie.
ile wynosi zasiłek? jest to od czegos uzaleznione?

paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 10:27   #6
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: urząd pracy ?

Nie musisz się na nic zgadzać, nawet gdy odmówisz zaproponowanej pracy to zasiłek się tobie należy i już jest to ich obowiązkiem by takiej osobie (która przepracowała chyba rok, kiedyś wystarczyło pół roku), dać zasiłek. Nie daj się .
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-29, 00:28   #7
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: urząd pracy ?

Ja od roku co miesiąc chodzę do UP i czuję się jak żebrak. Jak widzę tych niektórych bezrobotnych, to wstydzę się tam chodzić. A pracy jak nie było tak nie ma. Ani razu nic mi nie zaproponowano, mogę sobie zrobić tylko kurs dla szwaczek. Z zawodu jestem nauczycielką. O pracy w tej branży nie mam nawet co marzyć. Nawet już nie szukam pracy w oświacie. Mam nadzieję, że w końcu coś znajdę.
Pozdrawiam wszystkie bezrobotne wizażanki i nietylko.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 16:07   #8
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: urząd pracy ?

Mam pytanie - w zeszłym tygodniu miałam się stawić w urzędzie po pieniądze za kurs, na miejscu okazało się, że nie mam przy sobie dowodu, potrzebnego do wypisania wniosku i wypłaty kasy - tak wiem, moja wina - wyzywałam na siebie siarczyście. Na szczęście (nieszczęście) wyznaczyli mi nowy termin na jutro, a jutro mam pilny wyjazd, pomyślałam, że nie poszłabym po te pieniądze tylko to chyba będzie równoznaczne z niestawieniem się i mogą mnie wyrejestrować i odebrać w ogóle ten fundusz za szolenie? Pytam, bo gdyby się dało, to jestem w stanie przełknąć jednrazowy brak wypłaty ( to drobna kwota za niecały miesiąc).
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 17:51   #9
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
witam
od listopada zostane zwolniona z pracy,idę do urzedu pracy i co?
macie jakies doświadczenia z tym urzędem,na co zwracać uwagę,o co pytać ,itp.
jakie papiery przygotować?
pomóżcie.
paula
Zgłaszasz się do informacji-tam powinnaś być o wszystkim poinformowana, od tego jest to mijesce...

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Współczuję Ci serdecznie, że będziesz musiała się użerać z tymi babami i sterczeć w tłumie kilka godzin by tylko dostać te marne parę złotych.
Wyrazy współczucia w związku z obsługującymi Cię "babami".
Kilka godzin stania w kolejce to rozumiem podkoloryzowanie przez Ciebie wypowiedzi

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
mam jeszcze pytanie co daje ta książeczka rodzinna?rozumiem ,że trzeba mieć męża który ma właną działalnośc gospodarczą?a co jesli mi coś zaproponują? a ja odmówię?
przeciez pomimo tego ,że jestm bez pracy nie musze przecież przyjmować każdej propozycji.
Książeczka ubezpieczeniowa daje możliwość przypisania członków rodziny do płacącego składkę.To,że trzeba "mieć" mężą to fakt,konkubinat nie wchodzi w grę,nie jest jednak powiedziane,że mąż ma mieć działalność,może być równie dobrze zatrudniony najemnie.Nie istnieją jednak przeszkody,aby ubezpieczył dziecko,i ile nosi jego nazwisko.

Każdej propozycji nie muisz przyjmować,ale dostosowaną do kwalifikacji,stanu zdrowia,nieodległą od miejsca zamieszkania (wszystko to reguluje ustawa) przyjąć MUSISZ.


Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Nie musisz się na nic zgadzać, nawet gdy odmówisz zaproponowanej pracy to zasiłek się tobie należy i już jest to ich obowiązkiem by takiej osobie (która przepracowała chyba rok, kiedyś wystarczyło pół roku), dać zasiłek. Nie daj się .
I tu się mylisz-za odmowę przyjęcia propozycji pracy,wg tego co napisałam wyżej konsekewncją jest wyrejestrowanie na 3 mc.
Zasiłek za ten okres przepada.

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Mam pytanie - w zeszłym tygodniu miałam się stawić w urzędzie po pieniądze za kurs, na miejscu okazało się, że nie mam przy sobie dowodu, potrzebnego do wypisania wniosku i wypłaty kasy - tak wiem, moja wina - wyzywałam na siebie siarczyście. Na szczęście (nieszczęście) wyznaczyli mi nowy termin na jutro, a jutro mam pilny wyjazd, pomyślałam, że nie poszłabym po te pieniądze tylko to chyba będzie równoznaczne z niestawieniem się i mogą mnie wyrejestrować i odebrać w ogóle ten fundusz za szolenie? Pytam, bo gdyby się dało, to jestem w stanie przełknąć jednrazowy brak wypłaty ( to drobna kwota za niecały miesiąc).
Musisz stawić się W WYZNACZONYM terminie,,bądź usprawiedliwić w przeciągu 7 kolejnych kalendarzowych dni.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 17:54   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: urząd pracy ?

Ata - zwróciłaś uwagę, że większość cytowanych przez ciebie wypowiedzi pochodzi sprzed 5 lat?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 18:10   #11
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7251064]Ata - zwróciłaś uwagę, że większość cytowanych przez ciebie wypowiedzi pochodzi sprzed 5 lat? [/quote]

Zauważyłam to dopiero teraz
Dramat jakiś?
Ale odpowiedzi,które udzieliłam jak najbardziej AKTUALNE.Tak więc może ktoś skorzysta.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....




Edytowane przez Ata77
Czas edycji: 2008-04-16 o 21:21
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-16, 21:14   #12
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Musisz stawić się W WYZNACZONYM terminie,,bądź usprawiedliwić w przeciągu 7 kolejnych kalendarzowych dni.

Rozumiem Nie pozostaje mi nic innego, tylko wymyślić plan, żeby zdążyć i tu i tu, zresztą już wykombinowałam.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 21:22   #13
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Rozumiem Nie pozostaje mi nic innego, tylko wymyślić plan, żeby zdążyć i tu i tu, zresztą już wykombinowałam.
Jeśli nie zdążysz to spokojnie załatwisz to następnego dnia - ale uprzedź ten fakt najlepiej telefonicznie.Powinno być ok.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 13:22   #14
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: urząd pracy ?

witam wszelkie pomocne dusze

Dyskutowałam ostatnim czasem ze znajomymi i temat bardzo mnie zainteresował. Część moich znajomych przyjechała na studia do Szczecina z maleńkich miejscowości oddalonych nierzadko ponad 400km. Kończąc edukację chcieliby zapuścić korzenie w Szczecinie, zanim jednak znajdą pracę myślą o zarejestrowaniu się w UP. I tutaj powstaje pytanie. Mając stale zameldowanie w swoich rodzinnych miejscowościach, w Szczecinie nawet nie posiadając czasowego - do którego UP powinni się udać? Najwygodniej byłoby w Szczecinie jednak - czy jest taka możliwość?

Mnie osobiście sytuacja jeszcze nie dotyczy - również pochodzę z niewielkiej miejscowości jednak mieszkam i pracuję w Szczecinie, jednak informacji nigdy za wiele , rynek bywa kapryśny i niewykluczone, że będę w podobnej sytuacji dlatego proszę zorientowanych w temacie o małe wskazówki.
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 16:16   #15
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez palau Pokaż wiadomość
Mając stale zameldowanie w swoich rodzinnych miejscowościach, w Szczecinie nawet nie posiadając czasowego - do którego UP powinni się udać? Najwygodniej byłoby w Szczecinie jednak - czy jest taka możliwość?.
Mogą zarejestrować się w PUP w Szczecinie,ale niestety warunkiem jest tymczasowy meldunek w tym rejonie (stały mogą mieć tam gdzie mają).
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 16:27   #16
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
I tu się mylisz-za odmowę przyjęcia propozycji pracy,wg tego co napisałam wyżej konsekewncją jest wyrejestrowanie na 3 mc..
Hm...no to niefajnie Jedyne pocieszenie:w tym czasie znow moge pracowac na zlecenia, prawda??
A ja mam zamiar ubiegac sie o staz...czy jesli im czegos odmowie, to tez zostane wyrejestrowana na 3 m-ce?czy ta sytuacja odnosi sie tylko do osob szukajacych stalego zatrudnienia??
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 17:18   #17
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Mogą zarejestrować się w PUP w Szczecinie,ale niestety warunkiem jest tymczasowy meldunek w tym rejonie (stały mogą mieć tam gdzie mają).
Dziękuję Ata

Tak również przypuszczaliśmy, rozwiałaś moje/nasze wątpliwości.
palau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 20:20   #18
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Hm...no to niefajnie Jedyne pocieszenie:w tym czasie znow moge pracowac na zlecenia, prawda??
A ja mam zamiar ubiegac sie o staz...czy jesli im czegos odmowie, to tez zostane wyrejestrowana na 3 m-ce?czy ta sytuacja odnosi sie tylko do osob szukajacych stalego zatrudnienia??
Tak - możesz w tym czasie pracować w ramach zlecenia
Co do utraty statusu bezrobotnego (kiedy może to nastąpić) jest ta informacja w Ustawie o promocji zatrunienia i instytucjach rynku pracy z dn. 20 kwietnia 2004r., artykuł 33, punkt 4, ust.3

Cytat:
Napisane przez palau Pokaż wiadomość
Dziękuję Ata

Tak również przypuszczaliśmy, rozwiałaś moje/nasze wątpliwości.
Polecam się
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 19:33   #19
ambro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: urząd pracy ?

witam wszystkich mam takie pytanie bo sie nie orientuje czy po szkole a dokladnie po technikum gdy juz jestem pelnoletni i zarejestruje sie w urzedzie pracy jako bezrobotny to czy przysluguje mi jakis zasilek??? a jesli nie to co nalezy zrobic aby taki zasilek otrzymywac??
ambro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 19:39   #20
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: urząd pracy ?

ambro, żeby otrzymywać zasiłek, trzeba mieć przepracowany min. rok.
Jeśli jesteś tuż po szkole, zarejestrują Cię w urzędzie pracy jako bezrobotnego bez prawa do zasiłku. I pewnie skierują na jakiś kurs albo staż, w zależności od Twoich preferencji i aktualnego zapotrzebowania rynku pracy.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 19:45   #21
ambro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: urząd pracy ?

ok dzieki bardzo za pomoc
ambro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:03   #22
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

Skonczylam studia licencjackie, od pazdziernika planuje kontunuowac mgr na zaocznych. No i przydaloby sie troche kasy, wiadomo Tylko nie wiem, co robic, bobecnie w moim UP nie ma w ogole ofert stazu Nie wiadomo chyba ile czekac trzeba bedzie, bo osob zarejestrowanych, ubiegajacych sie o staz moze byc wiecej...A tak chcialam odbyc staz, bo chyba pozniej pracodawcy patrza ze ktos mial doswiadczenie jakies, prawda?
Poniewaz ofert stazu nie ma, nie chcialabym sie rejestrowac w PUP na razie...Czy moge podjac jakas prace na normalna umowe a potem ubiegac sie o staz (mam niecala 22 lata)?

A tak w ogole to mam jeszcze jedno pytanie: bedac na studiach w wolne dni dorabialam sobie na zleceniach w roznych firmach. Teraz niby skonczylam studia, ale lada chwila bede skladac papiery na mgr. Wiec chwilowo tak jakby nie mam statusu studenta Czy moge nadal pracowac na zlecenia? Niby sa one dla osob uczacych sie w wieku 18-26lat, ale...pracodawca chyba nie sprawdzi czy jestem na lic.czy na mgr? CZy czyms ryzykuje pracujac tak?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:12   #23
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: urząd pracy ?

Chce zrezygnować ze stażu, bo dostałam ofertę pracy na zlecenie w pełnym wymiarze godzin (8h dziennie), czy z wiazku z tym bez problemu zrezygnowac ze stażu, bez ponoszenia konsekwencji? Czy to musi byc strikte umowa o pracę?
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 19:59   #24
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: urząd pracy ?

mam pytanie... obecnie jestem na wypowiedzeniu, kończy mi się ostatniego lipca, chce się zarejestrować w urzędzie pracy, zeby mieć ubezpieczenie itd, no i może znajdą jakąś pracę, a jak nie to może na jakiś kurs wyślą... jak to jest w przypadku umowy zlecenia, mogę na bezrobociu wykonywać? Czy nie ma takiej opcji?
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 20:24   #25
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez bassienkaw Pokaż wiadomość
mam pytanie... obecnie jestem na wypowiedzeniu, kończy mi się ostatniego lipca, chce się zarejestrować w urzędzie pracy, zeby mieć ubezpieczenie itd, no i może znajdą jakąś pracę, a jak nie to może na jakiś kurs wyślą... jak to jest w przypadku umowy zlecenia, mogę na bezrobociu wykonywać? Czy nie ma takiej opcji?

Z tego ci mi tłumaczyła babka w urzędzie ( z tygodnie temu sie zarejestrowałam) to jak jestes bezrobotna, to w pełnym tego słowa znaczeniu. Niechce Cie w błąd wprowadzać, może zadzwoń, albo maila wyslij...ale ja to tak zrozumiałam.

Ja dopiero nabywałm doświadczenia z PUP idę w piatek się pokazać Jak byłam się zarejestrowac , to poszłam odrazu sie o staż pytać . Babka mi powiedziała, że teraz stazy nie ma, bo miasto nie ma pieniędzy. Pare h później znalazłam ogłoszenie o szuakniu kandydatów na staż do prywatnej firmy.....małym druczkiem było napsiane , że staż jest finansowany przez PUP w mieście, w jakim stażysta będzie odbywał staż. No i sie zastanawiam, co zrobić, czy iść się zapytać (to ogłoszenie sobie wydrukowałam ,przezornie ;p) o co chodzi do PUP, czy może to normalna praktyka PUP ? Bo jak nie mają pieniędzy dla bezrobotnych, to dlaczgeo finansują staże dla wszystkich ?
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 21:59   #26
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A tak w ogole to mam jeszcze jedno pytanie: bedac na studiach w wolne dni dorabialam sobie na zleceniach w roznych firmach. Teraz niby skonczylam studia, ale lada chwila bede skladac papiery na mgr. Wiec chwilowo tak jakby nie mam statusu studenta Czy moge nadal pracowac na zlecenia? Niby sa one dla osob uczacych sie w wieku 18-26lat, ale...pracodawca chyba nie sprawdzi czy jestem na lic.czy na mgr? CZy czyms ryzykuje pracujac tak?
Chyba zaszła jakaś pomyłka? Umowy zlecenia tylko dla osób w wieku 18-26l? W każdym wieku można podpisać taką umowę.
Albo Cię nie zrozumiałam.

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ja dopiero nabywałm doświadczenia z PUP idę w piatek się pokazać Jak byłam się zarejestrowac , to poszłam odrazu sie o staż pytać . Babka mi powiedziała, że teraz stazy nie ma, bo miasto nie ma pieniędzy. Pare h później znalazłam ogłoszenie o szuakniu kandydatów na staż do prywatnej firmy.....małym druczkiem było napsiane , że staż jest finansowany przez PUP w mieście, w jakim stażysta będzie odbywał staż. No i sie zastanawiam, co zrobić, czy iść się zapytać (to ogłoszenie sobie wydrukowałam ,przezornie ;p) o co chodzi do PUP, czy może to normalna praktyka PUP ? Bo jak nie mają pieniędzy dla bezrobotnych, to dlaczgeo finansują staże dla wszystkich ?
Idź i koniecznie zapytaj o staż w nawiązaniu do tej oferty pracy z ogłoszenia.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 22:17   #27
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość

Idź i koniecznie zapytaj o staż w nawiązaniu do tej oferty pracy z ogłoszenia.

Idę w piątek z tą oferta , nawet poszłam do kafejki żeby mi na kolorowo wydrukowali...bo może baba będzie chciała mi wkręcić, że sama to sobie napisałam Przyszła żona mojego kuzyna pracowała w 2 urzędach pracy i także była wielce zdziwiona, a nawet zszokowana jak zobaczyła ta ofertę. Pracuje w PUP 2 lata i twierdzi, że nigdy się z takim czyms nie spotkała. Okaże się w piątek
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 19:12   #28
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Chyba zaszła jakaś pomyłka? Umowy zlecenia tylko dla osób w wieku 18-26l? W każdym wieku można podpisać taką umowę.
Albo Cię nie zrozumiałam
No moze zle sie wyrazilam Wiem, ze w kazdym wieku mozna pracowac na zlecenie Jednak w tej firmie, gdzie ja jestem, praca taka dotyczy tylko osob w wieku 18-26 uczacych sie... Nie pamietam dlaczego,ale jest cos takiego...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 22:08   #29
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Okaże się w piątek
Daj znać.

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
No moze zle sie wyrazilam Wiem, ze w kazdym wieku mozna pracowac na zlecenie Jednak w tej firmie, gdzie ja jestem, praca taka dotyczy tylko osob w wieku 18-26 uczacych sie... Nie pamietam dlaczego,ale jest cos takiego...
Pewnie chodzi o to,że za osoby w wieku 18-26 uczące się nie odprowadza się składki na ZUS. Mniejsze koszta dla pracodawcy i tyle.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 09:26   #30
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: urząd pracy ?

[quote=Ata77;8345579]Daj znać.


quote]
Byłam i pytałam Babka wzieła ta kartkę wydrukowana i wyszła. Po czym wróciła i powiedziała że czasem prywatne firmy, instytucje, przedsiebiorstwa proszą o dodatcje na stażę. Ta firma mogła dostac wcześniej pieniądze, a że niepotrzebowała wtedy stazystów, to może np. teraz rozdysponować te pieniądze i zatrudnić stażystów.
Niewiem, na ile to prawda, a na ile mydlenie oczu
Oczywiście staży z PUp dalej nie ma, nie ma pieniędzy na nie , itp.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-16 20:58:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.