Skóra podrażniona przez wszystko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-10, 11:46   #1
NellaWaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9

Skóra podrażniona przez wszystko


Dziewczyny, proszę Was o pomoc bo nie wiem już co zrobić z moją skórą. Mam 24 lata, moja skórą obecnie jest bardzo wrażliwa, podrażnia ja wszystko. Każde posmarowanie twarzy kremem kończy się szczypaniem, pieczeniem i swędzeniem. Podrażnia ja dosłownie wszystko co nałożę. Wszystko zaczęło się ok 3 lat temu, miałam mała przygodę z kwasami, używałam serum Bielenda z kwasem migdałowym chyba przez dwa miesiące w celu usunięcia pojedynczych przebarwień, skóra była po nim idealna, jak po Photoshopie, nawilżona a koloryt wyrównany, miesiąc po odstawieniu moja skóra zaczęła się dziwnie zachowywać zrobiła się strasznie sztywna pamiętam że nie mogłam podnieść głowy o cm bo już czułam ciągnięcie całej skóry na twarzy. To było 3 lata temu i na początku rzeczywiście wiązałam to z użyciem kwasów ale czy gdyby to było przesuszenie to nie mineloby już? Przez trzy lata sytuacja tylko się pogarsza, na twarzy mam wiele zmarszczek na policzkach czole brodzie, poziomych pionowych kresek które są na mojej twarzy nawet gdy nią nie ruszam. W to że kiedykolwiek znikną przestałam już wierzyć , ale chciałabym znaleźć jakiś krem który da ukojenie mojej twarzy, żebym chociaż mogła się uśmiechnąć bez szczypania całej skóry, coś co rzeczywiście przyniesie realne rezultaty bo jak na razie to czymkolwiek się nie posmaruje to czuję że skórą i tak jest sucha, podrażniona a tylko przykryta warstwa tłustego kremu, nie wiem nic w nią nie wnika, a skóra sama z siebie przestała pracować, wygląda okropnie. Błagam o pomoc
NellaWaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 22:08   #2
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Co jesz?
rozumiem podrażnienie skóry, ale tu są ewidentne błedy w jedzeniu.
Wpisz co jesz i co i ile pijesz) i postaram sie kompleksowo (jedzenie i kosmetyki cos doradzic)
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 06:29   #3
Magnatka44
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 18
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

A ja na Twoim miejscu poszłabym też do lekarza zrobić kompleksowe badania, lepiej wszystkie możliwości sprawdzić
Magnatka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 14:35   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Jak w tym momencie wygląda twoja pielęgnacja (ta codzienna i ta bardziej okazjonalna typu peelingi, maseczki)? Może to po prostu źle dobrany kosmetyk do mycia czy źle dobrane kremy. Bo rozumiem, że problem masz wyłącznie na skórze twarzy?
Oczywiście wizyta u lekarza nie zaszkodzi. Masz jakieś inne objawy, które Cię niepokoją?
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 18:21   #5
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Musisz napisac kilka slow o swojej pielegnacji, nawykach (czy pijesz duzo wody itd.), zeby cos doradzic.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 11:01   #6
iglaczek_29
Przyczajenie
 
Avatar iglaczek_29
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 16
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

napisz coś więcej, bo chyba wiem o co chodzi, mam też problem z cerą. ;/
__________________
ciasteczkowy potwór!!!
iglaczek_29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 11:13   #7
NellaWaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Hej, dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeżeli chodzi o dietę to napewno mogłaby być lepsza, zdaza mi się jeść niezdrowo, ale jem też dużo warzyw i owoców. Z piciem jest u mnie gorzej bo ostatnio pije chyba tylko herbatę, od czasu do czasu kupię jakiś jednodniowy sok i tyle. Nie wiąże moich problemów skórnych z dietą bo wydaje mi się że to co się dzieje z moją skórą musiało być efektem używania kwasów, nie wierzę w takie zabiegi okoliczności. U lekarzy byłam, robiłam różne badania wszystko jest ok, dermatolodzy u których byłam skupiali się tylko na trądziku który się pojawił wraz z pogorszeniem stanu skóry, wyskakiwały mi wtedy takie podskórne duże bolące gule, ale to już zniknęło, trądziku praktycznie już nie mam, okazjonalnie coś wyskoczy, dla mnie ewidentnie trądzik był wynikiem tego przesuszenia i podrażnienia, wspomnę jeszcze że moja skóra zawsze była normalna z lekko przetłuszczającą się strefą t. Ale od tamtego momentu przetłuszcza się niemiłosiernie cała powierzchnia, chociaż nadal jest sucha( o ile to ma sens) pory, które nigdy nie były u mnie widoczne teraz można zauważyć z odległości kilometra. Gdy mówiłam dermatologom że nigdy nie miałam takiego problemu ze skórą , że to pojawiło się z dnia na dzień , że cały okres dojrzewania przeszlam bez trądzikui bez żadnych problemów skórnych to tylko usłyszałam pytanie czy słyszałam o trądziku dorosłych.Najdziwniejszy jest fakt, że te wszystkie zmarszczki, swędzenie i pieczenie pojawia się w konkretnych częściach twarzy, potem znika i pojawia się gdzieś indziej,np. od momentu kiedy te dolegliwości się pojawiły minęły już 3 lata, cała skóra była sucha, ale pod oczami nie działo się nic pomimo tego że to przecież tam skóra jest najcieńsza itd.w dniu założenia wątku zaczęła mnie szczypać skóra pod oczami, tak jak wcześniej inne części twarzy, dzisiaj mam już siatkę zmarszczek ciągnących się od dolnej powieki do policzka, widocznych wtedy kiedy nawet nie ruszam twarzą. To samo na czole nic nie było po jednej stronie, a jednego dnia zaczęło piec, szczypać i ciągnąć i następnego dnia już miałam zmarszczki w tych miejscach. Ogólnie teraz mam jakieś pogorszenie stanu skóry, nie zmieniłam kosmetyków ani nic w swojej pielęgnacji czy diecie, nie wiem o co chodzi, bo myślałam że już udało mi się opanować skórę bo pomimo tego że nadal mnie piekła i szczypała, a żaden krem nie dawał ukojenia to jednak miałam wrażenie że jej stan się nie pogarsza, a czasami nawet polepsza, natomiast teraz moja twarz to poprostu skorupa, żaden krem do niej nie przenika, nawilżacze od razu wysychają, tłuste zostają na powierzchni i przesuszania moja skórę jeszcze bardziej, skóra jest twarda, sztywna, pozbawiona elastyczności. Nie wiem już co mam robić, okropnie jest tak patrzeć na swoją skórę i wiedzieć że nic jej nie pomoże bo to poprostu samo z siebie przejdzie prędzej czy później tylko że zostawi takie ślady po sobie że szkoda gadać. Wczoraj byłam w aptece pani poleciła mi krem biiderma hydrabio na odwodniona skórę, tak jak myślałam okazał się bublem wogole nie wnika w skórę a zasycha na niej i tworzy mi jeszcze większą skorupę.
NellaWaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-22, 20:28   #8
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Wyglada na to, ze Twoja skora potrzebuje porzadnego nawilzenia. Na Twoim miejscu pilabym duzo wody i zainwestowala w kwas hialuronowy i krem nawilzajacy.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 08:48   #9
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Poza serum (np. z kwasem hialuronowym) i kremem zainwestowalabym w jakis olej i maske nawilzajaca do stosowania na noc. To takie absolutne minimum do mocno przesuszonej wrazliwej skory.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 22:26   #10
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Sama również posiadam wrażliwą skórę i bardzo uważam czego używam. Patrzę na składy i opinię tutaj na wizażu lub na blogach. https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...18936&page=110
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...25946&page=152
http://www.ewaszalkowska.com/

Niestety, bardzo często apteczne cuda podrażniały jeszcze bardziej skórę. Podlinkuje Ci parę rzeczy, które mogą pomóc, tylko nie rzucaj się na wszystko od razu. Najlepiej sprawdzać po jednym kosmetyku, żeby w razie czego można było wykluczyć co Cię podrażnia.

Woda Uriage, dla mnie zbawienie jak tylko czuje ściągniętą skórę lub podrażnienie od pogody, ogrzewania to psikam twarz. Ona bardzo koi i uspokaja. Zawsze biorę ją do pracy. https://www.superpharm.pl/uriage-eau-thermale-2639.html
martina gebhardt krem propolisowy - nie uczula, naprawdę nawilża, uspokaja czerwoną twarz https://greenline-sklep.pl/product-p...tml#tabs_58676
Z tańszego zamiennika https://naturalsecrets.pl/oleje-piel...ojemnosc-50_ml
LIQ Ce vitamina E świetnie nawilża, uwielbiam https://www.ceneo.pl/44974380
Z tańszego zamiennika https://biorganic24.pl/pl/p/POLNY-WA...lim-100ml/2472
Do mycia twarzy - Sylveco TYMIANKOWY ŻEL do twarzy i lipowy płyn micelarny. Powodzenia
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 22:38   #11
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Nie dostarczasz swojej skorze odpowiedniej ilości kwasow Omega 3 i omega 6, a wiec NNKT. Kwasy na dobrze natluszczonej i nawilzonej skorze nie powoduja tzw. efektu staruszki czyli wlasnie powstania siateczki zmarszczek. Wrecz przeciwnie-kwasy wplywaja na opoznienie widocznosci efektu starzenia przez pogrubienie skory.
Moja rada rano litr wody z sokiem z polowki cytryny i lyzka oleju z wiesiolka nierafinowanego tloczonego na zimno do piciia. Skonczysz butelkę oleju z wiesiołka dokup olej z ostropestu tez nierafinowany na zimno tloczony.
Zrobisz jak zechcesz
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-24, 01:19   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Tak mi sie jeszcze przypomnialo, ze u mnie podraznienie, ktore wygladalo wrecz na oparzenie chemiczne powodowal podklad, odstawienie go poprowadzilo do duzej poprawy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 12:32   #13
NellaWaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Dziękuję za odpowiedzi jak na razie skóra z dnia na dzień jest coraz gorsza, i oprócz tego że jest strasznie przesuszona, podrażniona i jest jedna wielka skorupą to doszedł jeszcze mały wysyp. Spróbuję poorawic dietę, kto wie może coś to da. Zamówiłam krem avene extreme tolerance , Czy któraś z was stosowała ten krem i może polecić?
NellaWaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 12:58   #14
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Cytat:
Napisane przez NellaWaw Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi jak na razie skóra z dnia na dzień jest coraz gorsza, i oprócz tego że jest strasznie przesuszona, podrażniona i jest jedna wielka skorupą to doszedł jeszcze mały wysyp. Spróbuję poorawic dietę, kto wie może coś to da. Zamówiłam krem avene extreme tolerance , Czy któraś z was stosowała ten krem i może polecić?
Przy tak mega podrażnionej skórze każdy krem moze zaognić. Do mycia płatki owsiane - garść w rękę zaciskasz pięść polewasz zacisniętą pięść wodą, jak się rozmoczą to możesz tym spokojnie umyć. Najdelikatniejsze myjadlo ever. Do mycia woda przegotowana. Zaopatrz sie w male reczniki 7 na kazdy dzien. I miej te reczniki tylko do wlasnej twarzy. Po 7 dniach pierzesz w pralce. Myjesz dloń,mi, żadne szczoteczki do twarzy, foreo etc. Woda Uriage do spryskiwania. Ktoś wspominal o sylweco tymiankowym-u mnie zaognił skórę, ale co skóra to inna historia. Do pielęgnacji jak dziewczyny moze byc masc nagietkowa czy mieszanka kwas hialuronowy z olejem (olej nierafinowany z pietruszki fajnie rozjaśnia). Jak koniecznie chcesz kremy drogeryjne możesz rozejrzeć się za taniutkim i świetnym eco laboratorie mają fajne rzeczy w niskich cenach. Jak zejdziesz ze stanów wysiękowych i uspokoisz skóre możesz pomysleć o mocniejszych serach, zabiegach, etc. Ale nie teraz.
Dziwi mnie, z enie dostałaś recepty na robiony krem apteczny, przy takim zaognieniu to podstawa. Ale jak nie masz to mozesz jeszcze sprobowac masci nagietkowej dostepnej w aptece/zielarskim, kosztuje kolo 5 zlotych i jest to jeden z niewielu specyfikow polecanych nawet przy saczacych sie ranach.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-24, 15:22   #15
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Cytat:
Napisane przez NellaWaw Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi jak na razie skóra z dnia na dzień jest coraz gorsza, i oprócz tego że jest strasznie przesuszona, podrażniona i jest jedna wielka skorupą to doszedł jeszcze mały wysyp. Spróbuję poorawic dietę, kto wie może coś to da. Zamówiłam krem avene extreme tolerance , Czy któraś z was stosowała ten krem i może polecić?
Mi avene nie bardzo pomogło. MissScully, ma rację spróbuj oleju z wiesiołka, jeśli boisz się, że go nie przełkniesz, zawsze możesz spróbować kapsułek. W moim przypadku pomogła też witamina D3, tyle że ja cierpię na azs i od kiedy ją łykam, przez całą zimę nie pojawiła się u mnie egzema na palcach. Na wiosnę odstawiam.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 05:17   #16
NellaWaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Hej, skóra nie jest już tak bardzo sztywna jak parę dni temu. Tzw skorupa zniknęła z dnia na dzień, ale skóra nadal jest sucha na wiór. Co najbardziej mnie martwi wszystkie zmarszczki które mi się zrobiły splycily się ale nie zniknęły, a nadal ich przybywa. Najnowsza zobaczyłam teraz na policzku, zrobiła się w ciągu nocy a jeszcze wczoraj wieczorem przed pójściem spać oglądałam się żeby zobaczyć czy przypadkiem czegoś nowego nie mam na twarzy, eh
NellaWaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 12:24   #17
malinowepocalunki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 4
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Pamiętam że nie spotkało coś podobnego. Nigdy nie miałam problemów ze skórą, rwoniez biedy nie cierpiałam na trądzik, jedyne co dolega mojej skórze to.rumien, ale wracając do tematu .. z dnia na dzień z moją skórą zaczęło się dzieci coś dziwnego, szczypała, czerwona, podrażniona, bolesna wręcz i uczucie suchości, byłam załamana, szukają i stosowałam wszystko co się da i w aptece Pani poleciła mi physio gel krem, nie wierzyłam, ale kupiłam i doprowadziłam tym.moja skórę do ładu, teraz z perspektywy czasu a było.to kilka dobrych lat temu nie mam żadnych większych problemow. Do pielęgnacji skóry polecam również nano złoto koloidalne, u.mnie działa rewelacyjnie , koi skórek, wybiela, ja mam skórę tak delikatna, że samo dotknięcie jej sprawia że jest czerwona, przemywajac ja zlotem skora jest normalna. Polecam wam złoto i do przemywania i używania wewnętrznie.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Przepraszam za błędy, szkoda że nie da się edytować albo ja nie wiem gdzie to się robi.
malinowepocalunki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 13:21   #18
NellaWaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Czy pamiętasz może jaki konkretnie był to krem?
NellaWaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 14:23   #19
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Cytat:
Napisane przez NellaWaw Pokaż wiadomość
Czy pamiętasz może jaki konkretnie był to krem?
Kwas hialuronowy na wilgotną twarz i na to olej. Był polecany tutaj pietruszkowy możesz też spróbować malinowego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-tloczony.html Kwas hialuronowy dla mnie najbardziej wydajny i działający -> Biofficina Toscana Rozjaśniający balsam do twarzy https://biolinea.pl/rozswietlajacy-b...ana-p-852.html widzę, że mają nawet w ofercie przeceniony tonik który wcześniej Ci polecałam https://biolinea.pl/polny-warkocz-na...lim-p-939.html Pijesz wiesiołka? Sam krem Ci nie pomoże physio gel może Cię jeszcze zapchać. Naprawdę, żeby sobie pomóc warto przemyśleć swoją pielęgnację.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-03, 14:33   #20
NellaWaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Hej, wiesiołka pije od tygodnia, podejrzewam że na efekty muszę poczekać pewnie z 5 czy 6 tygodni. Staram się zmienić pielegnacje, ale boje się cokolwiek nałożyć na twarz bo wszystko pogarsza sytuację i liczy się szczypaniem i pieczeniem nie pamiętam już czasu kiedy nałożyłam coś na twarz i czułam ukojenie skóry

teraz działanie kremu oceniam czy szczypie bardziej czy mniej, a tak nie powinno być. Zainteresował mnie polecony przez ciebie tonik, stosowałas go, możesz coś więcej i nim napisać? Co do oleju z pestek malin, boję się stosować oleju bo ostatnio nałożony arganowy pomimo tego że kiedyś działał na mnie wspaniale wysuszył mnie strasznie. Ogólnie mam wrażenie że wszelkie kosmetyki które po nałożeniu zostawiają taka lepką, mokra warstwę wyciągają mi wodę z twarzy jeszcze bardziej.
NellaWaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 16:48   #21
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Cytat:
Napisane przez NellaWaw Pokaż wiadomość
teraz działanie kremu oceniam czy szczypie bardziej czy mniej, a tak nie powinno być. Zainteresował mnie polecony przez ciebie tonik, stosowałas go, możesz coś więcej i nim napisać? Co do oleju z pestek malin, boję się stosować oleju bo ostatnio nałożony arganowy pomimo tego że kiedyś działał na mnie wspaniale wysuszył mnie strasznie. Ogólnie mam wrażenie że wszelkie kosmetyki które po nałożeniu zostawiają taka lepką, mokra warstwę wyciągają mi wodę z twarzy jeszcze bardziej.
Spróbuj dać sam olejek z wiesiołka jak maseczkę na rozgrzana skórę np. po myciu włosow tak na 20 minut. Potem koniecznie krem lub kwas hialuronowy.
Sam olejek (dawany w rutynowej pilegnacji) wysusza, więc abo miksuj olejek z kwasem hialuronowym, albo olejek po kremie nawilżajacym.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 16:50   #22
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

Cytat:
Napisane przez NellaWaw Pokaż wiadomość
Hej, wiesiołka pije od tygodnia, podejrzewam że na efekty muszę poczekać pewnie z 5 czy 6 tygodni. Staram się zmienić pielegnacje, ale boje się cokolwiek nałożyć na twarz bo wszystko pogarsza sytuację i liczy się szczypaniem i pieczeniem nie pamiętam już czasu kiedy nałożyłam coś na twarz i czułam ukojenie skóry

teraz działanie kremu oceniam czy szczypie bardziej czy mniej, a tak nie powinno być. Zainteresował mnie polecony przez ciebie tonik, stosowałas go, możesz coś więcej i nim napisać? Co do oleju z pestek malin, boję się stosować oleju bo ostatnio nałożony arganowy pomimo tego że kiedyś działał na mnie wspaniale wysuszył mnie strasznie. Ogólnie mam wrażenie że wszelkie kosmetyki które po nałożeniu zostawiają taka lepką, mokra warstwę wyciągają mi wodę z twarzy jeszcze bardziej.
Przyjemny tonik lekko nawilżał. Ja robię tak myje buzie żelem lub mleczkiem. Tonik na wacik i delikatnie przemywam twarz. Spryskują twarz wodą termalną i na to lotion, od Biofficina Toscana nakładam na wilgotną twarz rękami, on ma formę bardziej lejącą fajne wygładza i nawilża Na koniec nakładam krem propolisowy.

A jak ten krem od avene? Bo jeśli avene Ci służy, to może wystarczyłoby kupić tylko ten tonik i wodę termalną. Jeśli nie działa, to tutaj mają próbkę kremu, który ja używam, to jest tłuścioch, ale jako jedyny krem nawilża i pomaga mi przetrwać zimę. https://www.jagodowysklep.pl/martina...ropolisowy-2ml i tonik https://www.jagodowysklep.pl/pl/p/Na...cz-100-ml/1880
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 08:52   #23
TrybunaJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Skóra podrażniona przez wszystko

tez mam rodzaj takiej skory, czego nie zrobisz robia sie zaczerwienienia, wyszusza sie strasznie i wyglada jak skora 200l babuni, niz 20 l dziewczyny..
Uzywam szarego mydla, nie podraznia az tak, moze wydac sie nieco zabawne ale kupilam tez mydelko z rumiankiem https://lux-men.com/mydlo-len-i-rumi...-110-000-00046
Rumianek ma wlasciwosci lecznicze i zapobiega podraznieniom, narazie jest swietnie, zobaczymy po dluzszym stosowaniu
TrybunaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-12 09:52:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.