Z instruktorem czy bez? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-01-01, 12:47   #1
ruda_kasia
Raczkowanie
 
Avatar ruda_kasia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 34

Z instruktorem czy bez?


Pojutrze jadę z moim chłopakiem na narty. Będę miała narty pierwszy raz na nogach , on umie jezdzic na snowboardzie. I teraz jestem w kropce, bo nie wiem czy brać instruktora czy nie? Jedziemy na 3 dni i nie wiem czy mi się to opłaca, bo jazda z instruktorem do najtańszych nie należy
ruda_kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 05:48   #2
vannett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Przynajmniej godzinke radzę wziąć. Ja byłam dwa lata temu pierwszy raz,wykupilam godzinę i mi wystarczyła.ale to też zależy

Wysłane z mojego LG-E610
vannett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 16:07   #3
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez ruda_kasia Pokaż wiadomość
Pojutrze jadę z moim chłopakiem na narty. Będę miała narty pierwszy raz na nogach , on umie jezdzic na snowboardzie. I teraz jestem w kropce, bo nie wiem czy brać instruktora czy nie? Jedziemy na 3 dni i nie wiem czy mi się to opłaca, bo jazda z instruktorem do najtańszych nie należy
Polecam przeglądnąć ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=730904 Dziewczyny wypisały kilka ciekawych rad.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 09:18   #4
Mariaa87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Ja uczyłam się bez.
Mariaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 14:45   #5
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Nie odważyłbym sie wejść na stok bez podstawowych zasad pod okiem instruktora. Nauka na własny rachunek najcześciej kończy sie urazami kolan. O ile to twój pierwszy raz na nartach to radzę wybrać instruktora...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 19:00   #6
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Na pewno wart wziac instruktora b niby jak sobi wyobrazasz samodzielna nauke??
Poza tym jak sie nauczysz jezdzic zle to potem trudno jest sie odzwyczaic od zlych nawykow.

Poza tym z instruktorem duzo sszybciej sie nauczysz niz samodzielnie.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 14:25   #7
Dama_z_Toledo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 22
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Niektórzy robią to intuicyjnie, ale jak zaczniesz jeździć niepoprawną techniką, to później będzie ciężko to "naprawić" dlatego faktycznie warto w godzinkę-dwie zainwestować.
Dama_z_Toledo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 21:30   #8
Roland78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Z instruktorem czy bez?

na pare dni to sie nie opyli

Zapraszam na blog - http://ologistyce.blogx.pl/. Nie stracisz tam czasu.

Edytowane przez Roland78
Czas edycji: 2015-05-26 o 11:17
Roland78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 11:19   #9
Julissa2579
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Ja nauczyłam się jeździć sama, oczywiście metodą prób i błędów, ponieważ mój mąż nie umiał zrozumieć dlaczego nie jadę tak jak on mi każe, ale to nie takie proste. W tym roku uczyliśmy jeździć synka i wzięliśmy instruktora, mały zjeżdżał już po pierwszej lekcji
Julissa2579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 09:19   #10
kruszynka200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Proponuję wziąść instruktora chociaż 2 godzinki, warto
kruszynka200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 14:23   #11
ola569
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Instruktor zawsze pkaże Ci więcej niż sama jesteś w stanie zaobserwować ale rzeczywiście tanie to nie jest. W jakiś wiekszych miastach sa takie specjalne sprzety na siłowni np na których bez użycia sniegu uczą jak zachowywac się na nartach, w Warszawie np. i wychodzi to taniej.
ola569 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-07, 18:25   #12
lula30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 15
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Jak nigdy nie jeździłaś na nartach to pewnie, że trzeba wziąść instruktora na 3, 4 godzinki.
lula30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 18:19   #13
cooklive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Polecam wziąć instruktora jeżeli nie mamy obok siebie znajomej osoby. Wystarczy 2-3 godziny aby poznać podstawowe zasady jazdy na nartach lub desce, a później możemy już sami się doszkalać. Możemy również zdobywać umiejętności metodą prób i błędów ale uważam, że szkoda naszego czasu i nerwów. Dużo łatwiej jest jeżeli ktoś już na czymś śmigał. Ja 10 lat jeździłam na nartach i w tym roku przesiadłam się na deskę. Bardzo szybko nauczyłam się podstawowych manewrów i po 1 dniu śmigałam.
__________________
Pozdrawiam
http://cooklive.blox.pl
cooklive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 09:33   #14
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Instruktor da Ci solidną bazę, którą później będziesz mogła fajnie szlifować przez kolejne dni. Jeżeli Twój chłopak da Ci kilka porad - bardzo fajnie, z pewnością pomogą, ale jako dodatek - osobiście uważam, że znacznie wydłużysz czas wdrożenia bez pomocy profesjonalisty, który jest przygotowany do tego, by cierpliwie i efektywnie przekazać niezbędne instrukcje. Dzięki temu z pewnością więcej przejeździsz, niż przesiedzisz, a i zapewne skupisz się bardziej na wszystkich instrukcjach, jeżeli przekaże Ci je osoba, którą dopiero co poznałaś

Choćby to miały być dwie godzinki - zdecydowanie warto.

PS. Sama jeżdżę na desce, ale jestem przekonana, że mechanizm "pierwszego razu na stoku" działa dokładnie tak samo w obu przypadkach Powodzenia!
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 00:37   #15
alniac
Raczkowanie
 
Avatar alniac
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 180
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Powiem tak - ja swojego pierwszego sezonu nie zapomnę nigdy. "Uczyły" mnie moje koleżanki. Czyli tak naprawdę nie uczyły. Te kilka dni po prostu próbowałam zsuwać się bezkolizyjnie w dół. Przyznam, że zero frajdy.
Za rok wzięłam instruktora i EUREKA - jakie to proste! Nauczył, pokazał, przede wszystkim przełamał lęk. I tu mam na myśli to mrożące (przynajmniej u mnie) krew w żyłach jeżdżenie tyłem, czyli na przedniej krawędzi. Sama w życiu nie wiedziałabym jak, co, gdzie i najpewniej w życiu bym nawet nie spróbowała. Byle się zsunąć... A tu facet mnie i przytrzymał na początku za ręce, i poradził, i skorygował. Ja swoje pierwsze kroki na desce stawiałam na Kozińcu w Czarnej Górze k/Białki Tatrzańskiej. Potem jeździłam (i jeżdżę) w samej Białce na Bani/Kotelnicy. Tam trafiłam na tak świetnego instruktora, który nawet po skończonej lekcji zaczepiał mnie na stoku i mówił, co jest źle, a co dobrze i jak zrobić, by było lepiej. Przyznam, że motywowało mnie to jeszcze bardziej, by robić postępy, bo wiecie... "mistrz patrzy" haha


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Minimalistycznie, konkretnie, czysto i modnie? Z lekką dozą humoru? Do domu, kosmetycznie, melancholijnie, muzycznie i po prostu życiowo? Tak, to tutaj - www.alniac.com

A jeśli powyższa sugestia Ci się spodobała, to kliknij like tutaj - alniac.com!
alniac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 11:07   #16
Aneczka_Banys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 16
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Na początku najlepiej z instruktorem!
Aneczka_Banys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 17:42   #17
Blizardek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Nauka jazdy bez instruktora to powielanie błędów, których na pewno wyprodukujesz bardzo dużoW podliczeniu końcowym taniej nie wyjdzie. Jak załapiesz podstawy to FUN będzie z górnej półki Pojętni pod okiem instruktora załapują po kilku lekcjach. Podstawy to fundament dobrej zabawy o bezpieczeństwie nie wspomnę bo to oczywiste..powodzenia.k laski:

blizardek
Blizardek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 11:44   #18
alniac
Raczkowanie
 
Avatar alniac
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 180
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez Blizardek Pokaż wiadomość
Nauka jazdy bez instruktora to powielanie błędów, których na pewno wyprodukujesz bardzo dużoW podliczeniu końcowym taniej nie wyjdzie. Jak załapiesz podstawy to FUN będzie z górnej półki Pojętni pod okiem instruktora załapują po kilku lekcjach. Podstawy to fundament dobrej zabawy o bezpieczeństwie nie wspomnę bo to oczywiste..powodzenia.k laski:

blizardek
Dokładnie tak
__________________
Minimalistycznie, konkretnie, czysto i modnie? Z lekką dozą humoru? Do domu, kosmetycznie, melancholijnie, muzycznie i po prostu życiowo? Tak, to tutaj - www.alniac.com

A jeśli powyższa sugestia Ci się spodobała, to kliknij like tutaj - alniac.com!
alniac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 10:39   #19
przybylskairena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Ja podstawy miałem z instruktorem. Nie odważyłbym się bez. A później powoli, powoli samemu

-----------------
zobacz -xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-11-04 o 13:14 Powód: reklama
przybylskairena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 19:16   #20
AmoreMundi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 13
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Oczywiście, że powinnaś wziąć instruktora, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Myślę, że godzinka, albo dwie i wystarczy. Dobrze, jest być pod okiem kogoś, kto się na tym zna. Pozdrawiam i miłego wyjazdu.
AmoreMundi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 09:24   #21
majkaZUA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Instruktor na kilka razy 'przyda się' nawet tym średnio zaawansowanym. Kilka lat temu jezdiłam z instruktorem (zajęcia były w cenie z wyjazdem, mimo że nie planowałam dodatkowych lekcji). Po kilku dniach moja technika była o niebo lepsza. Nauczyłam się też jaką różnicę ma dobór sprzętu, więc polecam każdemu raz na jakiś czas
majkaZUA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 11:32   #22
greeneye119
Przyczajenie
 
Avatar greeneye119
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 9
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Ja na początku jeździłam z instruktorem. Potem już nie potrzebowałam
__________________
Dwie najkrótsze odpowiedzi: Tak i Nie, wymagają najdłuższego zastanowienia.
greeneye119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 09:41   #23
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Początki są łatwiejsze z instruktorem. Potem samemu można nabierać wprawy.
Ja wynajęłam dwa dni kursu i potem już jeździłam, nie zmienia to faktu że i tak jestem narciarską ofermą;P
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-26, 01:54   #24
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Dziwią mnie wypowiedzi, że wystarczy wziąć instruktora na dwie godziny, a później szlifować samemu.
16 lat jeżdże na snowboardzie, wcześniej ładnych likla lat na nartach. Do tej pory, jak tylko jest taka możliwość, biorę instruktora. Zawsze jest co poprawiać i doskonalić. Kilka godzin na samym początku daje tyle, że człowiek poznaje się ze sprzętem i walczy o utrzymanie się w pionie. Prawdziwa nauka zaczyna się dużo później.
Czy brać instruktora? Jak najbardziej, ale nie na 1 dzień na 2 h, tylko na cały wyjazd. Wiem, że to kosztowna zabawa, ale sporty zimowe ogólnie do tanich nie należą.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-26, 11:50   #25
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Masz racje ale wydaje mi się że w miarę sprawnej fizycznie osobie wystarczą dwa dni.
Zwłaszcza jeśli jedzie się z narciarzami. ( we Francji koszt tygodnia z instruktorem ( la praz) jest taki jak wyjazd na seszele , warto uczyć się w PL)

Ps.
Zawsze zazdroszczę tym śmigającym maluchom
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-12-26 o 11:51
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-26, 18:17   #26
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Dziwią mnie wypowiedzi, że wystarczy wziąć instruktora na dwie godziny, a później szlifować samemu.
16 lat jeżdże na snowboardzie, wcześniej ładnych likla lat na nartach. Do tej pory, jak tylko jest taka możliwość, biorę instruktora. Zawsze jest co poprawiać i doskonalić. Kilka godzin na samym początku daje tyle, że człowiek poznaje się ze sprzętem i walczy o utrzymanie się w pionie. Prawdziwa nauka zaczyna się dużo później.
Czy brać instruktora? Jak najbardziej, ale nie na 1 dzień na 2 h, tylko na cały wyjazd. Wiem, że to kosztowna zabawa, ale sporty zimowe ogólnie do tanich nie należą.
Tez mnie dziwi bo po takich dwoch dniach to zdaje sie ze ciagle na tych samych szlakach. Ja zawsze biorę instruktora na przynajmniej jedna godzinę dziennie przez cały wyjazd.Dzieki temu moge z nim wyjśc na nowy track i o ile czuje sie juz na siłach popołudniu moge sama szlifować zjazdy. I w tym roku planuje tak samo. Moj Tz tez. Ma zdana druga klasę i z czerwonych śmiga całkiem ok to i tak zawsze szlifuje jedna godzinę z instruktorem.
Ale to rowniez wiele zalezy od tego w jakim wieku ktos zaczyna zabawe z nartami... No i oczywiście jesli ktos ma tracki pod nosem to jest znacznie łatwiej. U mnie to jest wyprawa 8 godzin w jedna stronę .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 09:59   #27
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tez mnie dziwi bo po takich dwoch dniach to zdaje sie ze ciagle na tych samych szlakach. Ja zawsze biorę instruktora na przynajmniej jedna godzinę dziennie przez cały wyjazd.Dzieki temu moge z nim wyjśc na nowy track i o ile czuje sie juz na siłach popołudniu moge sama szlifować zjazdy. I w tym roku planuje tak samo. Moj Tz tez. Ma zdana druga klasę i z czerwonych śmiga całkiem ok to i tak zawsze szlifuje jedna godzinę z instruktorem.
Ale to rowniez wiele zalezy od tego w jakim wieku ktos zaczyna zabawe z nartami... No i oczywiście jesli ktos ma tracki pod nosem to jest znacznie łatwiej. U mnie to jest wyprawa 8 godzin w jedna stronę .
I jak często jeździ się na nartach .... Bo jak raz do roku to znając moje " talenty " za każdym razem instruktor to konieczność^^Regularna jazda to podstawa.
Ja jeżdze dla towarzystwa ( pije wino wychodzę dwa razy na niebieską trasę) ale TŻ bywa 4-5 razy w roku na nartach i faktycznie jeździ , nie obija się w zasadzie za każdym razem gdy gdzieś jest jakkaś górka. Dzięki temu nawet ja ( nie mam talentu) nie zapominam jak się jeździ.
Mamy szczęście bo w Alpy szybką koleją to 3 h..

Wie ktoś gdzie w PL można pojechać z małym szkrabek(4 lata) żeby było spokojnie i przyjemnie? ( mój brat ma taką latorośl)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-12-27 o 10:11
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 20:24   #28
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Koniecznie z instruktorem. Nie ważne jaka to dyscyplina sportu, nie da się niczego dobrze nauczyć samemu.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 14:27   #29
mynightwish
Vanillika
 
Avatar mynightwish
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 64
GG do mynightwish Send a message via Skype™ to mynightwish
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez ruda_kasia Pokaż wiadomość
Pojutrze jadę z moim chłopakiem na narty. Będę miała narty pierwszy raz na nogach , on umie jezdzic na snowboardzie. I teraz jestem w kropce, bo nie wiem czy brać instruktora czy nie? Jedziemy na 3 dni i nie wiem czy mi się to opłaca, bo jazda z instruktorem do najtańszych nie należy
potrzeba chociaz 1 lekcja zeby złapać podstawy ! pracje z nartami na codzien wiecej info prv
mynightwish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 12:39   #30
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
I jak często jeździ się na nartach .... Bo jak raz do roku to znając moje " talenty " za każdym razem instruktor to konieczność^^Regularna jazda to podstawa.
Tz jak był mały kilka razy był na szkolnych nartach. Spędził w sumie kilka tygodni. Pózniej miał około 30 lat przerwy i w zeszłym roku po dwoch tygodniach jedna godzina dziennie z instruktorem zdał 2 klasę.
Mi tez w tym roku sie poszczęściło. Na narty weszłam po raz pierwszy mając 32 lata . Po pierwszym tygodniu (tez jedna godzina dziennie z instruktorem ale w sumie około 4 godzin dziennie na szlakach) zdałam pierwsza nartke (Beginners) . Po drugim tygodniu nie udało mi sie dostac pierwszej klasy. Wrocilam bardzo zawiedziona

Za to w tym roku tak samo po tygodniu jedna godzina dziennie z instruktorem reszta 3 godziny sama dostałam druga klasę z jednym zamachem . Tz w tym roku ma juz trzecia .
Ale ja miałam super nauczyciela. . Wyłapywał moje wszystkie błędy, namawiał na nowe szlaki. Takze mimo strachu zaufałam mu i nawet juz kilka czerwonych sama pokonałam . Teraz juz wiem ze kolejnym razem chce tego samego.
Planujemy raz jeszcze wyjazd w tym roku ale to zalezy od urlopu .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-10 10:54:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.