Otyłość - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 16:20   #91
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Pracujesz z osobami uzależnionymi i chyba wiesz że to ciężka droga, krzyż Pański.
Wyobraź sobie uzależnienie od słodyczy. Z narkotykami jest o tyle łatwiej że nie są niezbędne w życiu przeciętnego człowieka, jest to społecznie nieakceptowalne i nielegalne.
Coś jeść trzeba i bardzo trudno usunąć z tego słodycze. Trudno nie jeść wcale a pokusy krążą wkoło.
Już od dawna nie..
Wg mnie najgorsze - wbrew pozorom - jest uzależnienie od jedzenia, ogólnie. Dragi, alkohol, słodycze - tego można po prostu nie kupować, nie brać, nie pić,trzymać się z daleka. No ale jeść trzeba. Ktoś uzależniony od jedzenia musi zrobić coś, co u alkoholika byśmy nazwali kontrolowanym piciem. A to jest sztuka..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:21   #92
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Otyłość

No dokładnie to miałam na myśli...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:44   #93
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jakie jest wasze podejście do otyłosci, osób otyłych.

Ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która miała za sobą dlugi lot samolotem. Tuż obok niej siedział człowiek, który jak określiła przelewał się na jej fotel.
Stwierdziła, że omaly włos zapytałaby go czy zapłacił za 1.5 siedzenia w samolocie.

W Wielkiej Brytanii jakis czas temu pojawiły się głosy, że osoby otyłe,które utrzymują niezdrową wage i styl zycia mimo zaleceń lekarza powinny płacić za usługi medyczne związane z otyłością.



Osobiście dziwię się osobom, które mimo kłopotów zdrowotnych, ograniczeń życia codziennego nie wdrażają choćby minimalnych zmian w swoim trybie życia i skazują się często na niepełnosprawność.


Zapraszam do dyskusji.
wiesz co co innego potepiac otylosc jako zjawisko, a co innego atakowac otylych ludzi.
Zauwazylam, ze najbardziej agresywni sa ci, ktorzy sie najbardziej boja otylosci i ta agresja to jakas forma obrony.

Otylosci nie ma co chwalic, bo w tym nie ma nic pieknego, a ci co mowia inaczej, robia raczej dobra mine do zlej gry.

Ja bym nikogo nie pytala ile biletow kupil na samolot, nawet jakby siedzial na 10 krzeslach. Ale to juz kwestia zasad i savoir vivre. Pewnych rzeczy nie wypada komunikowac wprost, ani tym bardziej nieladnie byc zlosliwym.

Natomiast potrafie wychwalac diety odchudzajace w towarzystwie i chetnie sie nimi dziele.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 12:52   #94
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Otyłość

szkoda, że nie wypowiedziały się otyłe laski, takie np 100 kg z plusem, co w ich przypadku jest przyczyną otyłości
czy były pulchnymi dziećmi? czy rodzice lub dziadkowie przekarmiali? czy to przez rozregulowane hormony? pozostałość po ciąży? a może jakieś niebezpieczne odchudzanie, spadek przemiany materii i efekt jojo?

ja otyła nigdy nie byłam, ale wiem jak ciężko zgubić 5 kg, a co dopiero 50.
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 13:05   #95
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
szkoda, że nie wypowiedziały się otyłe laski, takie np 100 kg z plusem, co w ich przypadku jest przyczyną otyłości
czy były pulchnymi dziećmi? czy rodzice lub dziadkowie przekarmiali? czy to przez rozregulowane hormony? pozostałość po ciąży? a może jakieś niebezpieczne odchudzanie, spadek przemiany materii i efekt jojo?

ja otyła nigdy nie byłam, ale wiem jak ciężko zgubić 5 kg, a co dopiero 50.
znam jedną taką dziewczynę osobiście - od przedszkola właściwie, i od dziecka była "tuczona" przez rodziców, ale w zeszłym roku przeszła na dietę i schudła do rozmiaru S/M
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 13:23   #96
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Otyłość

Szczerze mówiąc kij już z rozmiarem S czy M, ale jest różnica między kilkoma kilogramami nadwagi, a otyłością. I tu mnie ciekawi na ile jest to kwestia niemożności, przyzwyczajeń, diety wyniesionej z domu etc
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 13:33   #97
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
szkoda, że nie wypowiedziały się otyłe laski, takie np 100 kg z plusem, co w ich przypadku jest przyczyną otyłości
czy były pulchnymi dziećmi? czy rodzice lub dziadkowie przekarmiali? czy to przez rozregulowane hormony? pozostałość po ciąży? a może jakieś niebezpieczne odchudzanie, spadek przemiany materii i efekt jojo?

ja otyła nigdy nie byłam, ale wiem jak ciężko zgubić 5 kg, a co dopiero 50.
Tylko co by to dało, skoro duża część ludzi "tłumaczy" sobie tą swoją otyłość na różne sposoby, więc prawdziwa przyczyna może sobie leżeć gdzieś tam. Prawda jest taka, że ogromna większość może schudnąć. Owszem, jednym łatwiej, innym trudniej to zrobić, ale fizycznie jest to do zrobienia.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 13:47   #98
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
szkoda, że nie wypowiedziały się otyłe laski, takie np 100 kg z plusem, co w ich przypadku jest przyczyną otyłości
czy były pulchnymi dziećmi? czy rodzice lub dziadkowie przekarmiali? czy to przez rozregulowane hormony? pozostałość po ciąży? a może jakieś niebezpieczne odchudzanie, spadek przemiany materii i efekt jojo?
Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby kogoś to rzeczywiście interesowało, te wszystkie teksty , że "a może gruby, bo chory" to moim zdaniem takie gadanie, żeby nie było, że się nie lubi grubasów, że się ich dyskryminuje.
Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
znam jedną taką dziewczynę osobiście - od przedszkola właściwie, i od dziecka była "tuczona" przez rodziców, ale w zeszłym roku przeszła na dietę i schudła do rozmiaru S/M
I z całego serca życzę jej, aby to była trwała utrata wagi.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 14:52   #99
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Tylko co by to dało, skoro duża część ludzi "tłumaczy" sobie tą swoją otyłość na różne sposoby, więc prawdziwa przyczyna może sobie leżeć gdzieś tam. Prawda jest taka, że ogromna większość może schudnąć. Owszem, jednym łatwiej, innym trudniej to zrobić, ale fizycznie jest to do zrobienia.

no dobrze, ale co ma zrobić otyły 10-latek, któremu matka serwuje zawiesiste zupki, ziemniaczki polane tłuszczykiem i koniecznie deser (bo jak to tak, bez deseru obiad nieważny)?
może co najwyżej wyrosnąć na baaardzo otyłego nastolatka, a wtedy jest już dramat
dzieciak ruchowo mniej wydolny, czuje się nieatrakcyjny, wstydzi się rozebrać na plaży, na basenie, docinki, przezwiska...
DRAMAT

ja tam nie jestem za tym, żeby państwo za bardzo ingerowało w rodzinę, ale w przypadkach ekstremalnych przydałaby się opieka kuratora nad taką rodziną, lekcje wf-u w szkole nie załatwią problemu
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 14:57   #100
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
no dobrze, ale co ma zrobić otyły 10-latek, któremu matka serwuje zawiesiste zupki, ziemniaczki polane tłuszczykiem i koniecznie deser (bo jak to tak, bez deseru obiad nieważny)?
może co najwyżej wyrosnąć na baaardzo otyłego nastolatka, a wtedy jest już dramat
dzieciak ruchowo mniej wydolny, czuje się nieatrakcyjny, wstydzi się rozebrać na plaży, na basenie, docinki, przezwiska...
DRAMAT

ja tam nie jestem za tym, żeby państwo za bardzo ingerowało w rodzinę, ale w przypadkach ekstremalnych przydałaby się opieka kuratora nad taką rodziną, lekcje wf-u w szkole nie załatwią problemu
No nie miałam na myśli dzieci. Z dziećmi jest gorzej i też sądzę, że w ekstremalnych przypadkach jednak ktoś powinien interweniować.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 15:17   #101
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Otyłość

A ja nie rozumiem jednej rzeczy,to wątek o otylości,ale jak ktoś jest otyły to nie powinno się go wytykać palcami,a osoby szzupłe juz można?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 15:24   #102
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Otyłość

Było wałkowane, wyszło na to, że na pewno nikt tak nie robi, poza tym nie wiadomo o co raban
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 16:38   #103
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Było wałkowane, wyszło na to, że na pewno nikt tak nie robi, poza tym nie wiadomo o co raban
O, ciekawe wnioski wyciągnęłaś

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez jag_na Pokaż wiadomość
ja tam nie jestem za tym, żeby państwo za bardzo ingerowało w rodzinę, ale w przypadkach ekstremalnych przydałaby się opieka kuratora nad taką rodziną, lekcje wf-u w szkole nie załatwią problemu
Tym bardziej, że są matki specjalnie tuczące swoje dzieci żeby móc mieć nad nimi pełną kontrolę - tuczenie jako przemoc i sposób uzależnienia dziecka od siebie.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 17:19   #104
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Otyłość

Z tego, ze robią to osoby ogólnie dokuczające wszystkim.
A kolezanka-wizaznka pyta o coś zupełnie innego, o sam fakt, że można być "plus size", "osoba puszystą", ewentualnie przemilczeć ciało, osobą standardową, albo chudzielcem, szkieletem, kościotrupem
Nie zauwazyłam, żeby ktoś się burzył o nazywanie osoby nadmiernie szczupłej czy chudej szkieletem tak jak o nazywanie osoby grubej grubaskiem.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 19:10   #105
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Otyłość

Ale to boli tak samo wiem to po sobie
I nie sadze że robia to osoby dokuczające wszystkim, najgorsze są takie milutkie dziewczyny które stwierdzaja że nie powinnam chodzić w czarnych ciuchach bo wygladam jeszcze gorzej lub że w sumie nie maja złego tyłka bo lepiej mieć "jakiś" niż nie mieć go wcale <i wzrok na mnie>
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 08:31   #106
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Otyłość

Każdy jest kowalem swojego losu ja nie mam zamiaru ani szydzić, ani wysmiewać się z ludzi i wam też radzę Pamiętajcie- los w każdej chwili może się odwrócić i za moment to wy możecie być wyśmiewani. EOT
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 21:45   #107
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez tipsiara Pokaż wiadomość
Każdy jest kowalem swojego losu ja nie mam zamiaru ani szydzić, ani wysmiewać się z ludzi i wam też radzę Pamiętajcie- los w każdej chwili może się odwrócić i za moment to wy możecie być wyśmiewani. EOT
Dziękować za przestrogę
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:08   #108
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Otyłość

Natknęłam się dzisiaj na komentarze dot. blogu jednej z szafiarek:
- "Dziewczyna jest piękna"
- "Rzeczywiście, jest bardzo kobieca i śliczna".
- "patrzę na nią z przyjemnością".

Obejrzałam blog i moje odczucia są zupełnie inne od tych w przytoczonych komentarzach. Nie mogłam się skupić na stylizacjach, bo przeszkadzała mi otyłość kobiety, link do bloga: http://bigbeauty.over-blog.com/

No i tak się zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak, czy może obecnie panuje zbytnie przyzwolenie na otyłość?
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:18   #109
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Natknęłam się dzisiaj na komentarze dot. blogu jednej z szafiarek:
- "Dziewczyna jest piękna"
- "Rzeczywiście, jest bardzo kobieca i śliczna".
- "patrzę na nią z przyjemnością".

Obejrzałam blog i moje odczucia są zupełnie inne od tych w przytoczonych komentarzach. Nie mogłam się skupić na stylizacjach, bo przeszkadzała mi otyłość kobiety, link do bloga: http://bigbeauty.over-blog.com/

No i tak się zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak, czy może obecnie panuje zbytnie przyzwolenie na otyłość?
Przyzwolenie? myslalam ze to prywatna sprawaw kazdego czlowieka...

Ladnie wyglada.
Skoro chce wygladac jak wyglada, ale nie moze schudnac z jakichs powodow to fajnie ze o siebie dba. Jej zestawy do mnie przemawiaja
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 15:22   #110
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Natknęłam się dzisiaj na komentarze dot. blogu jednej z szafiarek:
- "Dziewczyna jest piękna"
- "Rzeczywiście, jest bardzo kobieca i śliczna".
- "patrzę na nią z przyjemnością".

Obejrzałam blog i moje odczucia są zupełnie inne od tych w przytoczonych komentarzach. Nie mogłam się skupić na stylizacjach, bo przeszkadzała mi otyłość kobiety, link do bloga: http://bigbeauty.over-blog.com/

No i tak się zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak, czy może obecnie panuje zbytnie przyzwolenie na otyłość?
Moim zdaniem nie wygląda pięknie. Wygląda niezdrowo.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:49   #111
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Przyzwolenie? myslalam ze to prywatna sprawaw kazdego czlowieka...
pisząc przyzwolenie chodziło mi o bardzo pozytywny stosunek innych ludzi do "baaardzo kobiecych kształtów". Kobieta na moje oko (oraz wskaźnika BMI) za gruba, dostaje masę komentarzy dot. jej sylwetki (tutaj piszę o innej sytuacji niż ten blog)

Wiadomo, że jak ktoś jest gruby, chudy, to jest i mi nic do tego, nie mam żadnego prawa żeby zmusić go do schudnięcia, ale mogę mieć do sylwetki tej osoby stosunek pozytywny, negatywny lub obojętny, bo to jest moje zdanie i mam do niego prawo.

No i mój stosunek do otyłości jest negatywny, a innych pozytywny i tak się zastanawiam skąd ta różnica w postrzeganiu? Czy ja jestem jakaś płytka, że nie potrafię dostrzec piękna w otyłej sylwetce?

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2011-12-12 o 19:04
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:53   #112
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
pisząc przyzwolenie chodziło mi o bardzo pozytywny stosunek innych ludzi do "baaardzo kobiecych kształtów". Kobieta na moje oko (oraz wskaźnika BMI) za gruba, dostaje masę komentarzy dot. jej sylwetki (tutaj piszę o innej sytuacji niż ten blog)
Jak słyszę, że otyłość=kobiece kształty, to mnie w żołądku skręca.
Kobiecie kształty to biust, biodra, pupa, talia.
A nie 50kg nadprogramowego tłuszczu, przepraszam bardzo.
Cytat:
No i mój stosunek do otyłości jest negatywny, a innych pozytywny i tak się zastanawiam skąd ta różnica w postrzeganiu? Czy ja jestem jakaś płytka, że nie potrafię dostrzec piękna w otyłej sylwetce?
Ja też nie potrafię. Każda kobieta może mieć piękne włosy, piękną cerę, oczy itd.
Ale nie potrafię powiedzieć, że kobieta z tak dużą otyłością ma piękne ciało.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:01   #113
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Jak słyszę, że otyłość=kobiece kształty, to mnie w żołądku skręca.
Kobiecie kształty to biust, biodra, pupa, talia.
A nie 50kg nadprogramowego tłuszczu, przepraszam bardzo.

Ja też nie potrafię. Każda kobieta może mieć piękne włosy, piękną cerę, oczy itd.
Ale nie potrafię powiedzieć, że kobieta z tak dużą otyłością ma piękne ciało.
Mysle ze blog jest modowy wiec pokazuje zestawy a glupi ludzie komentuja tam jej wyglad...
Jest gruba ale jak dla mnie wyglada na zadbana ladnie sie ubiera, ma przyjemna twarz... spoko blog.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:04   #114
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Natknęłam się dzisiaj na komentarze dot. blogu jednej z szafiarek:
- "Dziewczyna jest piękna"
- "Rzeczywiście, jest bardzo kobieca i śliczna".
- "patrzę na nią z przyjemnością".

Obejrzałam blog i moje odczucia są zupełnie inne od tych w przytoczonych komentarzach. Nie mogłam się skupić na stylizacjach, bo przeszkadzała mi otyłość kobiety, link do bloga: http://bigbeauty.over-blog.com/

No i tak się zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak, czy może obecnie panuje zbytnie przyzwolenie na otyłość?
Buzię ma ładną, ale ciało... Przesada, o matko.
To nie są kobiecie kształty, tam żadnych kształtów nie ma tylko wielki rów między piersiami - tyle seksu! To jest choroba, TAKA otyłość jest niezdrowa. Aż mi słabo jak patrzę na jej biedne kostki, stawy musi mieć potwornie przeciążone. I jeszcze do tego obcasy...
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 16:25   #115
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
No i tak się zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak, czy może obecnie panuje zbytnie przyzwolenie na otyłość?
Nie daj losie zachorujesz na jakąś nieprzyjemną chorobę, która bardzo wpływa m. in. na metabolizm i niezależnie od diety oraz starań o sylwetkę przytyjesz te monstrualne kilogramy, a wtedy będą Ciebie komentować i przyzwolenie na Twoją otyłość, z którą niewiele możesz zrobić, bo np. masz jakiegoś guza endokrynnego i póki Ci tego nie wytną, to będziesz spasiona jak jesteś, mimo, że wcale nie chcesz. Wtedy pewnie należałoby schować łeb w papierową torbę i tylko pod osłoną nocy przemykać do szpitala na leczenie, poza tym schować się w domu i nigdy nie daj Panie wychodzić, bo się urazi odczucia estetyczne innych ludzi, a co dopiero chcieć się ładnie ubrać, zdjęcia sobie robić i ludziom celowo pokazać... Prawda?

I tylko mi tu niech nikt ni wyjeżdża z tymi bredniami, że jak chory to co innego, bo oceniany jest tu wygląd i nic więcej, bez żadnego wgłębiania się w przyczyny takiego stanu, bo nawet jakby ktoś się wgłębiał, to nie każda chora-otyła-nie-z-własnej-winy osoba musi się tłumaczyć z tego że wygląda jak wygląda i dlaczego. i wcale nie musi mieć na to ochoty...

Dziękuję za uwagę.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:12   #116
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Otyłość

hihi, absolutnie nie mam zamiaru obrażać ludzi otyłych, wszyscy mamy takie same prawo do chodzenia po ulicach, czy też do prowadzenia bloga modowego nie o to mi chodzi

Mnie zastanawiają moje reakcje i reakcje innych ludzi na wygląd osoby otyłej. Te reakcje można podzielić na:
1. pozytywne, popierające otyłość - czyli osoba ta jest ładna, właśnie dlatego, że jest puszysta i tego typu stosunku do otyłości nie mogę zrozumieć
2. neutralne, typu ta dziewczyna jest bardzo ładna pomimo/niezależnie od swojej otyłości
3, negatywne - czyli otyłe nie może być piękne

Osobę z nadwagą mogę uznać za ładną, może mi się podobać jej ubiór, natomiast przy dużej otyłości nie mogę zobaczyć piękna niezależnie od rysów twarzy, koloru włosów, oczu, typu sylwetki danej osoby. Co więcej, osoby z dużą otyłością wzbudzają we mnie antypatię. Jednak nie oznacza to, ze obrażam osoby otyłe, że komentuje ich wygląd, każę im się tłumaczyć dlaczego są grube itp, zachowuję się wobec nich normalnie.
Tak się zastanawiam, na ile moje podejście jest płytkie, a na ile naturalne. Czy naprawdę pełna akceptacja ludzi otyłych jest czymś całkowicie normalnym? A jeśli zamienimy osoby otyłe na osoby z anoreksją, to czy również pełna akceptacja skrajnie wychudzonej sylwetki jest czymś całkowicie normalnym? czy potrafilibyście powiedzieć, że przyjemnie się ogląda anorektyczkę w jej stylizacjach?

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2011-12-12 o 20:20
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:36   #117
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Otyłość

To ja polecam przejrzeć ten i kilka innych wątków na wizażu nt otyłości i zastanowić się nad tą rzekomą "pełną akceptacją dla otyłości". Ja osobiście jej nie widzę. i pewnie zaraz się pojawią głosy, że chudemu to można więcej powiedzieć, a grubemu nie - każdy pisze z własnej perspektywy i każdy swoje słyszy. Osobiście uważam, że powszechnie to nie ma pełnej akceptacji na nic - jednych obrzydza Adele, innych Anja Rubik.

A. I teraz jeszcze jedno - a jakby Twoja ukochana przyjaciółka zachorowała i ze szczuplutkiej laski w ciągu kilku miesięcy przytyła 30kg? (TAK, TO MOŻLIWE) to też przestałaby być ukochaną przyjaciółką, a stała się odpychającym tłuściochem, który wzbudza w Tobie antypatię?

Reakcje na większość zjawisk można podzielić na takie kategorie, ale co z tego...? Prowadzi to do jakichkolwiek wartościowych wniosków...?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:40   #118
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Dziękować za przestrogę
proszę bardzo

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Natknęłam się dzisiaj na komentarze dot. blogu jednej z szafiarek:
- "Dziewczyna jest piękna"
- "Rzeczywiście, jest bardzo kobieca i śliczna".
- "patrzę na nią z przyjemnością".

Obejrzałam blog i moje odczucia są zupełnie inne od tych w przytoczonych komentarzach. Nie mogłam się skupić na stylizacjach, bo przeszkadzała mi otyłość kobiety, link do bloga: http://bigbeauty.over-blog.com/

No i tak się zastanawiam, czy ze mną jest coś nie tak, czy może obecnie panuje zbytnie przyzwolenie na otyłość?

W ameryce np. taki wygląd to normalka
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 21:02   #119
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Otyłość

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To ja polecam przejrzeć ten i kilka innych wątków na wizażu nt otyłości i zastanowić się nad tą rzekomą "pełną akceptacją dla otyłości". Ja osobiście jej nie widzę.
ja się z nią spotkałam, ale też nigdzie nie pisałam, ze to jest powszechne i przeważające zjawisko.

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
A. I teraz jeszcze jedno - a jakby Twoja ukochana przyjaciółka zachorowała i ze szczuplutkiej laski w ciągu kilku miesięcy przytyła 30kg? (TAK, TO MOŻLIWE) to też przestałaby być ukochaną przyjaciółką, a stała się odpychającym tłuściochem, który wzbudza w Tobie antypatię?
Dalej bym ją lubiła. Pisząc o antypatii nie miałam na myśli całkowitego przekreślania takich osób, chodziło mi raczej o początkową fazę nawiązywania znajomości.

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Reakcje na większość zjawisk można podzielić na takie kategorie, ale co z tego...? Prowadzi to do jakichkolwiek wartościowych wniosków...?
chciałabym wyciągnąć wnioski dla siebie, zrozumieć reakcje, które na chwilę obecną mnie dziwią
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 23:23   #120
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Otyłość

Kobieta z linku faktycznie figurę ma niezdrową jest otyła, to już nie jest lekka nadwaga, która może wyglądać bardzo dobrze i która może być nazwana kobiecymi kształtami.
Co nie zmienia faktu, że można powiedzieć, że jest to ładna dziewczyna i ma fajne stylizacje. A wyzywają od "grubasów" itp tylko pustaki.
Gdy poznaję kogoś, to też nie ma dla mnie znaczenia czy ma 30 kg więcej, czy ma pryszczatą twarz, po prostu chce poznać tę osobę, jaka jest.
Ale wiadomo, nie ma co ukrywać, że otyłość to jest problem, przede wszystkim zdrowotny.
Ludzie jednak często są bezlitośni. Czasem wystarczy nawet mała nadwaga, która swoją drogą może wyglądać uroczo ,lecz po prostu dla niektórych to odbiega od kanonu i już wyzwią Ciebie lub będą gorzej traktować. Bo jednak media lansują ultra szczupłe laski. Ale oczywiście są ludzie, którzy rozumieja ,zę trochę tolerancji by się przydało.
Np ja nie mam figury modelki i nigdy nie chciałam mieć. Na pewno nie ważę tyle co pani z linka, ale mam tłuszczyku tu i ówdzie, rozmiar 40/42, to przerażające że dla wielu już będę gruba. Dla mnie to są właśnie kobiece kształty .
A co Wam do tego, że ktoś napisze o tej dziewczynie, że ma ładną buzię? Tak, figurę ma niezdrową, ale skoro ma wg nich ładną buzię, to co Wam do tego? No bez przesady...

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2011-12-12 o 23:30
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.