Blada twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-15, 11:55   #1
talib
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3

Blada twarz


Witam Pewnie takich tematów było sporo ale póki ktoś ma ten problem takie tematy będą powstawać

No więc jestem płci męskiej, lat 18 i niestety od urodzenia mam bardzo bladą twarz i podkrążone oczy. Nie jest to wina diety czy małej ilości snu. Jako mały dzieciak (zresztą do dzisiaj) chyba nie ma rzeczy, której bym nie zjadł i jem na prawdę spore ilości. Unikam wszelkiego rodzaju czipsów i innych fastfoodów a z racji, że wybieram się do wojska, regularnie ćwiczę. Niestety problem po latach nadal nie jest rozwiązany co utrudnia w jakimś stopniu życie towarzyskie. Z natury jestem przeciwieństwem nieśmiałości ale serio ta blada twarz na prawdę wygląda źle... Moi rodzice wiele razy słyszeli od lekarzy, że mnie biją i głodzą mimo, że jadłem zdrowo i za dwóch... Co do opalania na słońcu to opala się wszystko tylko nie twarz. Chwilę temu porównałem ręce i twarz i aż szkoda gadać...

Poradźcie mi coś, tylko nie sok z marchwi bo po nim byłem jak kolor samego soku...

I nie pisać rzeczy typu: ale przecież bladzi faceci są piękni. Bzdura, wygląda to tragicznie szczególnie w zime wyglądam jak jakiś neptyk....... Macie zapytania, pytajcie. Odpowiem na każde
talib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 12:46   #2
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Blada twarz

To może spróbuj używać do twarzy kremu pielęgnującego, który zawiera w sobie odrobinę samoopalacza. Regularnie stosowany nawilża, poprawia kondycję cery i nadaje skórze delikatną opaleniznę. Na przykład coś takiego: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...zy-i-szyi.html
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 12:52   #3
katiedee
Raczkowanie
 
Avatar katiedee
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Nidzica/Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Blada twarz

A może masz anemię?
Taka Twoja uroda... spróbuj się wystawiać często na słońce i łykać witaminę C. Poza tym możesz sobie kupić brązujący krem do twarzy. Nie krępuj się, mężczyźni też używają. Na przykład taki z Ziaja, nazywa się Sopot i jest w pomarańczowym pudełeczku. Trochę doda Ci koloru. Makijażu nie będę Ci proponować z oczywistych względów... ^^
__________________

Uwaga:

MÓJ BLOG

Do długości docelowej pozostało: 30 cm
katiedee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:02   #4
talib
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Blada twarz

Anemii nie mam, jestem zdrowym mężczyzną A ta lekka opalenizna to na długo zostaje? A co myślicie o solarium? Od razu mówię, że mam wy****ne na to co ktoś powie, że facet na solarium bla bla Byle się nie spalić na asfalt tylko lekką opaleniznę by te wory trochę zakryć bo za duży kontrast między nimi a kolorem skóry jest
talib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 15:15   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Blada twarz

Cytat:
Napisane przez talib Pokaż wiadomość
Anemii nie mam, jestem zdrowym mężczyzną A ta lekka opalenizna to na długo zostaje?
Kilka dni.
Cytat:
A co myślicie o solarium? Od razu mówię, że mam wy****ne na to co ktoś powie, że facet na solarium bla bla Byle się nie spalić na asfalt tylko lekką opaleniznę by te wory trochę zakryć bo za duży kontrast między nimi a kolorem skóry jest
Solarium odradzam, przynosi więcej szkody niż zysku w ogólnym rozrachunku.
Na zasinienia pod oczami kup korektor pod oczy. Polecam ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...concealer.html
Kompletnie go nie widać, a spojrzenie od razu jest świeższe.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 10:49   #6
Korr123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: Blada twarz

Moim problemem jest zaczerwienienie twarzy można nazwać to "burakiem " czasami mam tak że czuje jak się zaczynać pocić nie wiem co mam robić !! POMOCY może wiecie jakie kremy są dobre ? nie stosuje podkładów ponieważ nie lubie się malować to nie w moim stylu... a wypróbowałam już chyba wszystkie kremy
Korr123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:37   #7
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Blada twarz

Nie opalaj się! Tym bardziej w solarium!
Czy badałeś swoje nerki?
Polecam ci, abyś poczytał sobie o działaniu luteiny i tyrozyny i jeśli ci się spodoba to, co przeczytałeś, kup sobie jakieś suplementy z nimi.
Pielęgnuj twarz specyfikami z orzechem włoskim i olejkiem z rokitnika - mogą nadać lekkie zabarwienie skórze - naprawdę, wybróbuj.
Dodatkowo wspieraj mikrokrążenie skórne! - stosuj masaże twarzy, oklepywanie, stosuj jakiś krem/żel z np. wąkrotką azjatycką. Nawet może być kofeina, jeśli twoje naczynka źle nie reagują na to.
Pamiętaj, że na jakiekolwiek efekty będziesz musiał poczekać!
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 10:03   #8
Korr123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: Blada twarz

Dziękuje bardzo za odpowiedz na pewno wypróbuję kremy o których pisałaś ... będę czekała na efekty mam nadzieje że moja skóra się poprawi !!
Korr123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 10:54   #9
Laguna05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 40
Dot.: Blada twarz

Ja mam jasną karnację i moja skóra bardzo nie lubi opalania, od razu łapie mnie czerwony kolor nawet przy kremach z wysokim filtrem a później skóra schodzi mi płatami (nawet z czoła) więc od kilku lat unikam opalania. Blada cera mi nie przeszkadza nawet ją lubię ale nie wiem co zrobić z przebarwieniami skórnymi które są na bladej cerze bardzo widoczne.
__________________
Drinki w głowie- taka faza,
Cieszy mnie Bacardi, Mojito, Oaza.
Laguna05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:02   #10
talib
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Blada twarz

Zapomniałem dodać, że mi ledwo na jedzenie starczy więc jakiekolwiek dziwne specyfiki nie wchodzą w grę. A co takiego złego w opalaniu? Bo chyba nie ma mnie zniechęcić jakiś tam większy % na raka
talib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 13:00   #11
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Blada twarz

Cytat:
Napisane przez talib Pokaż wiadomość
Zapomniałem dodać, że mi ledwo na jedzenie starczy więc jakiekolwiek dziwne specyfiki nie wchodzą w grę. A co takiego złego w opalaniu? Bo chyba nie ma mnie zniechęcić jakiś tam większy % na raka
Wysuszona skóra, przebarwienia, odbarwienia, rozszerzone naczynka, w Twoim przypadku pewnie poparzenia, skoro jesteś taki blady, bardzo wcześnie pojawią się zmarszczki wokół oczu.
UVA dociera do skóry właściwej i niszczy kolagen oraz powoduje elastozę.
No ale jak nawet zwiększona możliwość zachorowalności na raka skóry nie jest dla Ciebie argumentem, to co tam przedwczesne starzenie.
Powodzenia.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 16:06   #12
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Blada twarz

Cytat:
Napisane przez Korr123 Pokaż wiadomość
Moim problemem jest zaczerwienienie twarzy można nazwać to "burakiem " czasami mam tak że czuje jak się zaczynać pocić nie wiem co mam robić !! POMOCY może wiecie jakie kremy są dobre ? nie stosuje podkładów ponieważ nie lubie się malować to nie w moim stylu... a wypróbowałam już chyba wszystkie kremy
Obowiązkowo stosuj kremy z wysokimi filtrami, nie opalaj się.
Szukaj kosmetyków z wyciągiem z kasztanowca, rutyną, witaminą C, pantenolem, witaminą E.
Trzy pierwsze składniki wzmacniają naczynka, a pantenol i wit. E działają łagodząco.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 17:17   #13
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57
Dot.: Blada twarz

Korr123 mój post dotyczył założyciela tematu. Dla ciebie dobrze byłoby chyba po prostu wybrać się do dermatologa. Też mam skłonność do rozszerzonych naczynek i wiem co to za katorga, bo mi również żaden krem nie chce podpasować. Karolynka dała dobre propozycje. Wydaje mi się, że w twoim przypadku musisz bardzo łagodnie traktować swoją twarz, ukoić ją i uspokoić. Od siebie mogę zaproponować i dodać taki żel z arniką z Flos leku w dużej tubie, bo przyjemnie koi.
Zaś na wzmocnienie dobrze u mnie działa Iwostin Rosaclin na noc. Dobrze odżywia i uspokaja.
Ale nadl szukam jakiegoś cudu na moje naczynka...
Kilka lat temu chodziłam cała czerwona na twarzy, poszłam do lekarza, podejrzewał u mnie nawet toczeń ale nic z tych rzeczy. Zaproponował mi...maść z witaminą A - i pomogło. Teraz, w lecie, raczej się to nie sprawdzi u ciebie.


Zaś co do ciebie autorze. Talibie. Te "specyfiki" wcale nie będą aż tak drogie dla ciebie, jak sądzę, bo skoro rozważasz nawet solarium...Takie solarium to chyba też nie tania wycieczka, czyż nie? A pamiętaj, że raz nie wystarczy. I trzeba taki "zabieg" powtarzać. Solarium niszczy skórę. I tyle. Chyba po takiej przygodzie będziesz dopiero tragicznie wyglądać. Naprawdę ci zależy na sztucznej opaleniżnie? Przecież to wygląda bardzo sztucznie. Możesz "łapać słońce", ale po co się od razu smażyć na nim, albo co gorsza w solarium!
Tyrozyna ułatwia opalanie, skóra chwyta słońce, ale -uwaga - to tylko niesmiała propozycja, temat przeze mnie niezbadany.
Luteina nawilża, "oświetla" skórę i chroni wewnętrznie przed UV w przypadku opalania i to element przeze mnie już zbadany. Działa troszkę podobnie jak beta-karoten, ale nie aż tak agresywnie tzn. nie zabarwia skóry na pomarańcz, że tak to ujmę.
Widziałam już nieraz naprawdę tanie środki pielęgnacyjne z orzeszkiem i rokitnikiem...
I ma do Ciebie pytanie. Jakie masz cisnienie krwi?
I kolejne - jaki masz poziom hemoglobiny, czerwonych krwinek? I nie powtarzaj, ze jesteś zdrowym mężczyzną, bo to, że ktoś ma niską hemoglobine nie oznacza, że jest chory. Można miec ten wskaźnik poniżej normy i czuć się doskonale, to sprawa indywidualna. Co nie znaczy, że nie można go podwyższyć.
Idź do lekarza, powiedz, że podejrzewasz u siebie anemię a skoro jesteś tak blady to na pewno da ci skierowanie. Ile to kosztuje? Osiem złotych?
I jesli masz faktycznie niską hemogliobinę/mało czerwonych krwinek to proponuję...buraka. Mi pomógł kapitalnie. No, ale soczki buraczane są drogie Są jeszcze tabletki buraczane z herbapolu i działają naprawdę jakbyś jadł buraki. Warzywo to byłoby dla ciebie wskazane, jesli masz niedokrwistość. Bo oprócz tego, że buraki działają krwiotwórczo to wzmagają naszą krzepę i wytrzymałość.
Łapaj słońce, ale zdrowo!!!
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 08:02   #14
Korr123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: Blada twarz

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Obowiązkowo stosuj kremy z wysokimi filtrami, nie opalaj się.
Szukaj kosmetyków z wyciągiem z kasztanowca, rutyną, witaminą C, pantenolem, witaminą E.
Trzy pierwsze składniki wzmacniają naczynka, a pantenol i wit. E działają łagodząco.
Dziś z pewnością odwiedze drogerię i zakupię przez Ciebie podane kosmetyki z odpowiednimi witaminami i zobaczymy efekty w najbliższym czasie !! Dziękuję
Korr123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.