MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-15, 11:23   #3991
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
tym co jem. Jaja, mleko itd
to ogranicz .... , ja jak kubę karmiłam to litr mleka dziennie piłam (ale rym ) ,jak ninkę - to jak wypiłam szklankę to ona strasznie ulewała .więc nie piłam,zastąpiłam jogurtami natural,twarożkami itp
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:28   #3992
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
OC i śledzie ..... - temat jednak nie wyczerpany
No właśnie!

Muszę Wam się pożalić - TŻ szuka pracy, bo w jego aktualnej ciężko ze zleceniami i ogólnie źle się dzieje. Właśnie wyszedł z trzeciej rozmowy kwalifikacyjnej i stawki jakie oferują to 10 zł na godzinę, czyli w miesiącu ok. 1600 zł. W Warszawie. To po prostu jakaś kpina. Do tego jeszcze niektórzy życzą sobie, żeby był na działalności, a inni oferują umowę o dzieło i każą płacić za leasing sprzętu, na którym TŻ ma w końcu wykonywać pracę DLA NICH. I jeździć swoim samochodem, paliwo na nasz koszt, więc na koniec miesiąca na czysto wyjdzie ok. 800 zł.
Brak słów
Odbiera mi to wszelką energię i chęć działania.
I niech mi ktoś powie, że geodeci mają się świetnie i zbijają kokosy.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.

Edytowane przez corka_rosy
Czas edycji: 2013-03-15 o 11:31
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:35   #3993
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
nie wiem, ale patrząc na skład to b. podobne
Więc ok.. zobaczymy jak to bedzie.. bede miala na uwadze alantan..
Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Hej


Moi rodzice mieli do nas na weekend przyjechać, ale nie są w stanie ruszyć się ze wschodu
pogoda okropniasta, nie ma jak wyjsc a jechac w taka to szok.. moj tz w lodzi byl wraca tam mowi, ze jest OK... to u nas na zadu...u taka masakrozzza

spisałam sobie rzeczy do szpitala..ponizej lista
  • dowód osobisty MAM
  • aktualna książeczka ubezpieczeniowa TERAZ SYSTEM EWŚ
  • NIP pracodawcy (lub własny, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą)MAM
  • karta ciąży z oznaczoną grupą krwi MAM
  • wyniki ostatnich badań MAM Prawie pełne
  • koszula nocna głęboko rozpinana 2 szt. (możliwość rozpięcia koszuli znacznie ułatwi karmienie piersią)MAM
  • szlafrok MAM
  • bielizna 3-4 szt. MAM, ale dokupię coś
  • skarpetki MAM
  • stanik do karmienia 2 szt. brak
  • wkładki laktacyjne do biustonosza (aby nadmiar mleka w piersiach nie moczył ci stanika)MAM
  • kapcieMAM
  • klapki pod prysznicMAM
  • przybory toaletoweMAM
  • płyn do higieny intymnejMAM lactacyd, ale jak coś kupię tantum rosa..
  • paczka podpasek (jak największych – po porodzie naturalnym wypływa dość duża ilość wydzieliny z pochwy, a okolice krocza są obolałe, więc warto zadbać o swój komfort)MAM
  • majtki jednorazowe poporodowe MAM
  • chusteczki higieniczneMAM
  • ręcznik duży i małyMAM
  • komórka i ładowarkaMAM
  • woda mineralna kupię :P
  • jasiek albo mała poduszka nie mam
  • mała paczka pieluszek jednorazowych dla noworodka MAM
  • kilka pieluszek tetrowych MAM
  • body lub koszulki bawełniane 3szt. MAM
  • pajacyk albo kaftanik i śpioszki 3 szt. MAM
  • czapeczka 2szt. (jedna cienka druga grubsza na dwór, w zależności od pory roku) MAM
  • cienkie rękawiczki lub skarpetki (na rączki) MAM
  • ubranie na wyjście ze szpitala (w zależności od pory roku) no właśnie dylemat mam bo nie wiem w sumie co mi potrzeba.. czy kombinezonik jakis, mam pajaca cieplego na taki rozmiar 62
  • ręcznik kapielowy dla malego MAM
  • płyn do kapieli od pierwszych dni HIPP MAM
  • chusteczki nawilżane (do przewijania) hugiessy natural care te zielone co niby maja malo chemii MAM
  • krem do pielęgnacji pupy babydream, bambino, linomag do ciała
  • kocyk lub rożek MAM
  • laktatorMAM
czy coś pominęłam??

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
No właśnie!

Muszę Wam się pożalić - TŻ szuka pracy, bo w jego aktualnej ciężko ze zleceniami i ogólnie źle się dzieje. Właśnie wyszedł z trzeciej rozmowy kwalifikacyjnej i stawki jakie oferują to 10 zł na godzinę, czyli w miesiącu ok. 1600 zł. W Warszawie. To po prostu jakaś kpina. Do tego jeszcze niektórzy życzą sobie, żeby był na działalności, a inni oferują umowę o dzieło i każą płacić za leasing sprzętu, na którym TŻ ma w końcu wykonywać pracę DLA NICH. I jeździć swoim samochodem, paliwo na nasz koszt, więc na koniec miesiąca na czysto wyjdzie ok. 800 zł.
Brak słów
Odbiera mi to wszelką energię i chęć działania.
I niech mi ktoś powie, że geodeci mają się świetnie i zbijają kokosy.
No to są zarty jakieś.. tak ciezka z praca.. trzymam kciuki moze jakas lepsza oferta sie znajdzie..ja swojego tz tez wspieram, chce by zmienil, bo chce by byl w domu wiecej a nie ciagle ;podroze;
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:41   #3994
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

co do pogody na wschodzie to potwierdzam wieje, pada, zaspy po pas ciekawe jak ta moja Julka z przedszkola wróci

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość

Przepraszam, ale Kinga funduje mamusi odwyk od neta. Tyle czasu jej poświęcam, że każda wolna chwila jest przeznaczana na porządki, odpoczynek, lub wpatrywanie się w moje słoneczko za kilkadziwsiąt minut skończy 3 tygodnie
Podczytałam jeszcze coś o kontroli wagi... u mnie już 3x była położna, z czego na 2 i 3 wizycie ważyła Kingę. Stwierdziła, że mało przybiera. Waga urodzenia to 3460g, więc już powinna mieć 4kg. Mam butlą dokarmiać
Była też już pani doktor pediatra.
Byłam już na USG bioderek, wszystko OK.
Dziewczyny, dajecie witaminę K i D3. Jak mam stosować, jeżeli mała wypija codziennie trochę mleka modyfikowanego??
za 3 tygodnie i że z bioderkami wszystko ok

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość

A teraz muszę się wam pochwalić wizytą położnej/pielęgniarki środowiskowej. Na poczatku zapytała mnie dlaczego dopiero w 34 tyg do niej zadzwoniłam że przecież należny mi się od NFZ jedna jej wizyta tygodniowo już od 21 tyg ciąży. Ale stwierdziłam że chyba nie ma potrzeby co tydzień bo ciąża prawidłowo przebiega itd. Następna wizyta w poniedziałek i po południu żeby TŻ był bo ma pokazywać pozycje wertkalne do rodzenia (jest ich zwolenniczką) i jak TŻ ma mi pomagać przy porodzie.
Ogólnie bardzo mądrze gadała, ja już nie wiedziałam o co mam pytać ale ma podobne podejście do ciąży i macierzyństwa jak my tu na forum. Bez jakiś starych zabobonów itd. No i jest zwolenniczka jak najmniej chemii używania itd. Dużo o karmieniu mówiła, o kapuście o kąpieli maluszka. Jak coś mam spisywać pytania i pytać następnym razem. Zmierzyła tętno Tomusia wszystko bije tak jak powinno.

A teraz to co mamy lubią najbardziej, przyniosła całą reklamówę rzeczy Bardzo dużo ulotek, poradników, kalendarz NIVEA dla maluszka, kilka gazet Dziecko, pełno poradników itd. A do tego butelka Philips AVENT 125ml, sudocrem, espumisan, próbki płynu Lovella, dużo próbek z Nivea, próbki emolientów i czegoś tam jeszcze. A w poniedziałek ma jeszcze coś donieść
super

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Kurcze a tak w ogóle mam ochote na domowy pyszny pasztet i grzybki ... ))) baardzo.. a dziś na obiad ryba..]
na domowy pyszny pasztet zapraszam ja mam

Cytat:
Napisane przez alliw Pokaż wiadomość

Mój Jaś dziś kończy 2 tyg
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:44   #3995
bmma
Zadomowienie
 
Avatar bmma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kęty
Wiadomości: 1 905
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość

  • koszula nocna głęboko rozpinana 2 szt. (możliwość rozpięcia koszuli znacznie ułatwi karmienie piersią)MAM
  • paczka podpasek (jak największych – po porodzie naturalnym wypływa dość duża ilość wydzieliny z pochwy, a okolice krocza są obolałe, więc warto zadbać o swój komfort)MAM
ja jeszcze miałam 2 stare koszule, 1 do porodu i 2 na noc, bo łatwo poplamić w nocy.
zamiast podpasek, na pierwsze dni lignina w rolce, jest super.

Podkład na łóżko, żeby ich podkładów nie poplamić.

U nas dla dziecka wszystko dawali, tylko nie pampersy, ale były tetrowe
__________________

Kinga 22-02-2013

Maciek 12-08-1997


Edytowane przez bmma
Czas edycji: 2013-03-15 o 11:46
bmma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:48   #3996
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość

na domowy pyszny pasztet zapraszam ja mam

o teraz mam taka ochote.. to wpadam..

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
ja jeszcze miałam 2 stare koszule, 1 do porodu i 2 na noc, bo łatwo poplamić w nocy.
zamiast podpasek, na pierwsze dni lignina w rolce, jest super.

Podkład na łóżko, żeby ich podkładów nie poplamić.

U nas dla dziecka wszystko dawali, tylko nie pampersy, ale były tetrowe

Podkłady takie seni mam 5 sztuk - op. a taka lignine kupie w aptece??
Koszule mam jakies i wlasnie musze przeprac i wrzucic to kwestia do poprawy w torbie..
u mnie swoje rzeczy lepiej miec
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:50   #3997
bmma
Zadomowienie
 
Avatar bmma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kęty
Wiadomości: 1 905
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Podkłady takie seni mam 5 sztuk - op. a taka lignine kupie w aptece??
tak
Miałam jeszcze te pieluchy dla nas, podpaski poporodowe...
Koszmar, krew ściekła po nich w nocy prosto na łóżko...
__________________

Kinga 22-02-2013

Maciek 12-08-1997

bmma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 11:56   #3998
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
tak
Miałam jeszcze te pieluchy dla nas, podpaski poporodowe...
Koszmar, krew ściekła po nich w nocy prosto na łóżko...
Ja nie wiem jaki u mnie poród będzie... ale mam te podkłady seni,poporodowe podklady bella, podpaski,no i moze wystarczy.
Z koszulami mam dylemat bo chodze zawsze w takich co mi tylko tylek zakrywaja, i to w ogole koronkowe albo satynowe, teraz mam jakies 3 sz. 1 kupilam, 2 tesciowa dala.. moze te od tesciowej beda na pozniej, na porod jakas ciemna wezme koszule dluga.. musze chyba cos dokupic tak na 1 raz..
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:00   #3999
Maluda2112
Raczkowanie
 
Avatar Maluda2112
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań/Wałcz
Wiadomości: 270
GG do Maluda2112
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Właśnie zadzwoniła do mnie moja położna i pytała się czy u mnie wszystko dobrze bo jeżeli tak to by wpadła w następnym tyg...

Oldzinx to fajna wizyta i prezenty u mnie zazwyczaj przychodzi mierzy ciśnienie i brzuszek i ucieka... A prezenty takie jak otrzymałaś to bardzo przyjemne i przydatne

corka_rosy ja z moim tż mieszkamy pod Piłą w małej miejscowości i tu też jest ciężko z pracą mój robi za 10 zł na godzinę i po odliczeniu wszystkich składek ubezpieczenia dostaje zaledwie 1200 zł o nadgodzinach może zapomnieć bo mało roboty mają

eluska u mnie wszystko dają oprócz pieluszek dla małego, ciuszki płyny podkłady itp dla mnie dają... Ja jedynie potrzebuje ciuszki na wyjscie dla malego
__________________
Iść ciągle iść w stronę słońca ....
21,04,2013 zostałam mamą

Synek Kacper
Maluda2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:09   #4000
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Maluda2112 Pokaż wiadomość
Właśnie zadzwoniła do mnie moja położna i pytała się czy u mnie wszystko dobrze bo jeżeli tak to by wpadła w następnym tyg...


eluska u mnie wszystko dają oprócz pieluszek dla małego, ciuszki płyny podkłady itp dla mnie dają... Ja jedynie potrzebuje ciuszki na wyjscie dla malego
To fajna wizyta się zapowiada )

U nas coś dają ale ja będę miała swoje, a czego nie będę miała to 'poczęstują'

Z ta pracą to jest bardzo ciężko..ale jak sie patrzy na ta sytuacje w kraju to sie czlowiek zastanawia czy bedzie lepiej..
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:14   #4001
Maluda2112
Raczkowanie
 
Avatar Maluda2112
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań/Wałcz
Wiadomości: 270
GG do Maluda2112
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Oby się trochę poprawiło w kraju z tą praca bo większość osób pracuje na czarno bez ubezpieczenia bez umowy i na koniec zostaje bez emerytury bo nie ma przepracowanych lat... Ale na czarno może więcej zarobić taka prawda

Ja też to co podostawałam od lekarza czy szwagierki a wiem że nie będę uzywać oddałam innym
__________________
Iść ciągle iść w stronę słońca ....
21,04,2013 zostałam mamą

Synek Kacper
Maluda2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 12:15   #4002
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Dzień dobry!

Zjadłam wczoraj smażonego sera pleśniowego, aleeee był dobry

Spałam bardzo długo, nie wiem, ostatnio to mi się dłuży ten czas i zwyczajnie mi się nudzi na co dzień. Jakby jakaś pogoda była to chociaż na krótki spacerek by wyjść, a ta zima znowu daje w kość
Wczoraj ugotowałam obiadek, ogarnęłam mieszkanie i padłam wieczorkiem.
Czekamy na łóżeczko, które zamówimy na początku kwietnia, tak samo wózek, wtedy będzie co robić. Do szpitala wszystko mam, ale nie pakuję się jeszcze, bo za wcześnie i boję się, że będę musiała już jechać
W następnym tygodniu musimy jechać załatwić uznanie rodzicielstwa dla TŻ i planujemy odwiedzić porodówkę w szpitalu.
No nic, chyba powinnam korzystać z tej nudy, bo później będzie co robić

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
hej gratuluje wszystkim nowym mamusią i trzymam kciuki za kolejne my nadal w szpitalu, mały dobrze sobie radzi ją też już w pełni sił. na wszystko odpowiem i opowiem poród jak już będę w domu bo ciężko mi pisać na tel . dziękuje za wszystkie kciuki i gratulacje :-*
Super, że maluszek sobie dobrze radzi, a Ty już dobrze sie czujesz. Wszystkie trzymamy za szybki powrót do domku

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
Dziękuję wam wszystkim za głosowanie ale raczej nic z tego nie bedzie bo widziałam kilka osób co mają powyżej tysiąc głosów, szkoda ale mówi się trudno
Starałyśmy się, ale co poradzić

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a my dziś zaczynamy 40sty tydzień
O 12.40 mamy wizytę, więc bardzo Was proszę o magiczne kciuki Ciekawa jestem czy mnie ginka już będzie wysyłala do szpitala... czy może dopiero jak termin minie będzie mi się kazała zgłosić
No i w ogóle ciekawe co tam u naszego Młodego słychac, bo wczoraj się strrrasznie rozpychał
zaciśnięte

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
A teraz muszę się wam pochwalić wizytą położnej/pielęgniarki środowiskowej. Na poczatku zapytała mnie dlaczego dopiero w 34 tyg do niej zadzwoniłam że przecież należny mi się od NFZ jedna jej wizyta tygodniowo już od 21 tyg ciąży. Ale stwierdziłam że chyba nie ma potrzeby co tydzień bo ciąża prawidłowo przebiega itd. Następna wizyta w poniedziałek i po południu żeby TŻ był bo ma pokazywać pozycje wertkalne do rodzenia (jest ich zwolenniczką) i jak TŻ ma mi pomagać przy porodzie.

Tak więc kobitki jak jeszcze nie miałyście takiej wizyty to dzwońcie bo naprawdę warto.
Ale super, ja własnie też ostatnio znalazłam kontakt do położnej z NFZ, która pracuje w szpitalu, w którym będę rodzić. W takim razie zadzwonię do niej w następnym tygodniu, bo z tego co widzę naprawdę warto!
Też myślałam, żeby ciasteczka kupić i herbatkę zrobić jak przyjdzie.
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:15   #4003
Zaciazona
Raczkowanie
 
Avatar Zaciazona
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 186
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
Zaciazona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:16   #4004
jolanT
Zadomowienie
 
Avatar jolanT
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 135
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Hej
czytam nadrabiam ale weny wciąż brakuje by pisać więcej..
więc tak w skrócie..

gratuluję wszystkim nowym mamusiom i życzę dużo zdrówka dla Was i waszych maluszków!

strippi zdjęcia cudowne to ostatnie to normalnie cudo
agnjeska za mieszkanko

my po wczorajszej wizycie..
malutka spokojna jak nigdy.. piąsteczkami się zakryła, buźki nie pokazała.. za to wysunęła swoją stópkę
z pomiarów ok, kość udowa 7cm, nie pamiętam wagi.. chyba coś ok. 2,5kg..
paciorkowca brak
ktg ok
trochę się martwię wynikami bo mam białko w moczu już drugą wizytę z rzędu ale lekarz mówił, że jest pod kontrolą.. no i żelazo spadło ;/
dostałam tabletki ( i tu mam pytanie: jak najlepiej przyswoić żelazo? tzn. kiedy najlepiej wziąć- rano przed śniadaniem? i z czym najlepiej się wchłania- wit. c, warzywa owoce? wiem, że są tu mamusie które biorą więc może udzielicie jakiejś rady?)

brawa za wszystkie tygodnie wizyty

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
JolanT jakis czas temu wstawialas zdjecie lozeczka turystycznego, jakie to bylo, z Haucka?
Jak z montazem, stabilnoscia, materialem, wkonaniem?

Musimy kupic i tak juz przegladnelam oferty.. te z Haucka chyba wypadaja najlepiej, do tego mozna zakupic ta dodatkowa nakladke do przewijania i siatke z drugim stopniem wysokosci, zeby sie nie schylac do malenkiego dziecka... no i podobno dodatkowy materac jest zalecany, gdyz ten w zestawie jest bardzo cienki i twardy.. hmm..

Mam juz nawet trzy wybrane, teraz nie wiem, ktory.. najbardziej mnie urzeka ten z czerwonym a moze brazowy?
ja kupiłam te
http://www.ebay.de/itm/BabyGO-Sleepe...item2a1e59b163

wiem, że te z Hauck'a były u nas w BabyOne.. tylko, że coś mi się kojarzy, że pisałaś, że nie ma u ciebie tego sklepu..

na pewno trzeba dokupić materac.. u nas ten stopnień wysokości jest taki dość stabilny więc na początku zobaczę jak się sprawdzi np z kocykiem.. a jak będzie potrzeba to dokupi się materacyk..
u nas jest też ta nakładka do przewijania ale licha.. ja na pewno nie będę używać chyba, że jako miejsce na pieluchy, czy inne rzeczy.. przede wszystkim jest mała..

ogólnie jestem zadowolona..
montaż bez problemu, jest stabilne..
nie zależało nam w sumie na jakimś super łóżeczku turystycznym więc wybraliśmy tańszą alternatywę..
__________________
21.04.2013
EWA !


29.04.2015
OLAF !



http://fajnamama.pl/suwaczki/yvpga7q.png
jolanT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:18   #4005
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Ewkaaa8891 Pokaż wiadomość
hej gratuluje wszystkim nowym mamusią i trzymam kciuki za kolejne my nadal w szpitalu, mały dobrze sobie radzi ją też już w pełni sił. na wszystko odpowiem i opowiem poród jak już będę w domu bo ciężko mi pisać na tel . dziękuje za wszystkie kciuki i gratulacje :-*
za szybkie wyjście i dla maluszka niech ładnie przybiera...
i czekamy

Cytat:
Napisane przez anika_s Pokaż wiadomość
Witam się z Wami w świecie żywych
przez 2 dni nie byłam w stanie nawet do Was zajrzeć. jedynie co robiłam to spałam,brałam leki i wc - nie pamiętam żeby mnie tak choroba rozłozyła jak teraz. na szczęście pomału przechodzi i siły wracają.
tak sobie pomyślałam że jakby mi przyszło rodzić (odpukać) w takim stanie - to nie było by szans by cokolwiek ze mnie wydusić
biorę się po troszku do nadrabiania
dobrze że już nieco lepiej, zdrówka

Cytat:
Napisane przez Mokka_83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a my dziś zaczynamy 40sty tydzień
O 12.40 mamy wizytę, więc bardzo Was proszę o magiczne kciuki Ciekawa jestem czy mnie ginka już będzie wysyłala do szpitala... czy może dopiero jak termin minie będzie mi się kazała zgłosić
No i w ogóle ciekawe co tam u naszego Młodego słychac, bo wczoraj się strrrasznie rozpychał

a teraz idę szybciutko robic sernik, bo kto wie czy po wizycie będzie na to czas



Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
cześć , brakuje mi też odlicznia ....
a więc My sie witamy w 1 tygodniu.... jeeeeezuuuu jak to zleciało .....
mam wrażenie jednocześnie ,że Roszek jest od zawsze z nami a z drugiej strony dopiero co się urodził .... i nadal jestem w szoku ,że już po porodzie ....
A mój groszek - śpioszek nadal śpi .... .
za tydzień groszka-Roszka

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
Witam

Przepraszam, ale Kinga funduje mamusi odwyk od neta. Tyle czasu jej poświęcam, że każda wolna chwila jest przeznaczana na porządki, odpoczynek, lub wpatrywanie się w moje słoneczko za kilkadziwsiąt minut skończy 3 tygodnie
Podczytałam jeszcze coś o kontroli wagi... u mnie już 3x była położna, z czego na 2 i 3 wizycie ważyła Kingę. Stwierdziła, że mało przybiera. Waga urodzenia to 3460g, więc już powinna mieć 4kg. Mam butlą dokarmiać
Była też już pani doktor pediatra.
Byłam już na USG bioderek, wszystko OK.
Dziewczyny, dajecie witaminę K i D3. Jak mam stosować, jeżeli mała wypija codziennie trochę mleka modyfikowanego??
za tygodnie, ale ten czas leci...

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że nie musimy nosić dodatkowej pieluchy, oba bioderka OK.
Do kontroli za 3 m-ce.
no to super informacja

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość

A teraz muszę się wam pochwalić wizytą położnej/pielęgniarki środowiskowej. Na poczatku zapytała mnie dlaczego dopiero w 34 tyg do niej zadzwoniłam że przecież należny mi się od NFZ jedna jej wizyta tygodniowo już od 21 tyg ciąży. Ale stwierdziłam że chyba nie ma potrzeby co tydzień bo ciąża prawidłowo przebiega itd. Następna wizyta w poniedziałek i po południu żeby TŻ był bo ma pokazywać pozycje wertkalne do rodzenia (jest ich zwolenniczką) i jak TŻ ma mi pomagać przy porodzie.


A teraz to co mamy lubią najbardziej, przyniosła całą reklamówę rzeczy Bardzo dużo ulotek, poradników, kalendarz NIVEA dla maluszka, kilka gazet Dziecko, pełno poradników itd. A do tego butelka Philips AVENT 125ml, sudocrem, espumisan, próbki płynu Lovella, dużo próbek z Nivea, próbki emolientów i czegoś tam jeszcze. A w poniedziałek ma jeszcze coś donieść
No super wizyta

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Ja zaczynam jutro 40. Szok!
Kciuki za wizytę!

Ja mam dziś wizytę po 18. Ale bez usg, bez ktg, więc nie wiem, czego się dowiem.
No my razem od jutra odliczamy
za wizytę

Cytat:
Napisane przez alliw Pokaż wiadomość
Mój Jaś dziś kończy 2 tyg
za tygodnie dla Jasia

Małpka również dla Karolka za tygodnie



Witam, mamusie
ale ziąb na dworze, wieje nie samowicie...
nic tylko grzać dupcie w domciu
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:19   #4006
Maluda2112
Raczkowanie
 
Avatar Maluda2112
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań/Wałcz
Wiadomości: 270
GG do Maluda2112
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

ZACIĄŻONA gratulacje
__________________
Iść ciągle iść w stronę słońca ....
21,04,2013 zostałam mamą

Synek Kacper
Maluda2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:19   #4007
jolanT
Zadomowienie
 
Avatar jolanT
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 135
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
gratulacje!!
dużo zdrówka i siły dla Ciebie i maleństwa
__________________
21.04.2013
EWA !


29.04.2015
OLAF !



http://fajnamama.pl/suwaczki/yvpga7q.png
jolanT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:24   #4008
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
ubranie na wyjście ze szpitala (w zależności od pory roku) no właśnie dylemat mam bo nie wiem w sumie co mi potrzeba.. czy kombinezonik jakis, mam pajaca cieplego na taki rozmiar 62
Ja też mam dylemat i myślę, że przygotuję 2 zestawy, w zalezności jaka będzie pogoda w dniu wypisu i powiem TŻ później jaki ma przynieść. Planowałam jeden z kombinezonem, drugi tylko z jakąś bluzą. Wiadomo, że na dól to mozna dziecko przykryć też kocykiem w foteliku. Zawsze można też się poradzić położnej.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
GRATULACJE
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:25   #4009
anika_s
Wtajemniczenie
 
Avatar anika_s
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 381
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
GRATULACJE!!!!!!
__________________
15-07-2006 jestem żona
od 13-04-2013 najszczęśliwsza mama na świecie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/201304134865.html
anika_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-15, 12:27   #4010
Nyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nyaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 3 071
GG do Nyaa
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Muszę Wam się pożalić - TŻ szuka pracy, bo w jego aktualnej ciężko ze zleceniami i ogólnie źle się dzieje. Właśnie wyszedł z trzeciej rozmowy kwalifikacyjnej i stawki jakie oferują to 10 zł na godzinę, czyli w miesiącu ok. 1600 zł. W Warszawie. To po prostu jakaś kpina.
No to faktycznie nieciekawie. A właśnie słyszałam, że niby geodeci tak dobrze zarabiają. Ale tak to jest - ludzie mówią różne rzeczy, sami nie wiedząc, jak naprawdę jest.
Trzymam kciuki, żeby znalazł jakąś lepszą ofertę

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
spisałam sobie rzeczy do szpitala..ponizej lista
no to zaszalałaś
Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
U nas coś dają ale ja będę miała swoje, a czego nie będę miała to 'poczęstują'

Z ta pracą to jest bardzo ciężko..ale jak sie patrzy na ta sytuacje w kraju to sie czlowiek zastanawia czy bedzie lepiej..
Ja też biorę wszystko, co się da - jakoś tak zawsze wolę mieć więcej rzeczy, niż potem ma czegoś zabraknąć - różnie to bywa w tych aszych szpitalach

Jeśli chodzi o sytuację w kraju - to raczej nie wydaje mi się, żeby było lepiej.
U nas w sumie w okolicy jedna większa firma i każdy się tam pcha, chociaż warunki pracy jak w kołchozie, ale chociaż zarobki dobre - stawka godzinowa plus akord. Mój tż w zeszlym miesiący wyciągnął 2800, więc nie narzekamy.

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
GRATULACJE
Odpoczywaj i zaglądaj do nas jak będziesz miała chwilę
__________________
07.04.2013 Nikoś

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87j44jq9d7lsxv.png
Nyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:28   #4011
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
Ogromne Gratulacje
i czekamy na opis porodu
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:28   #4012
Agateczka*
Zakorzenienie
 
Avatar Agateczka*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie góry...
Wiadomości: 3 332
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
Wielkie GRATULACJE!!!
nabierajcie sił
__________________
synek
Agateczka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:29   #4013
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
O to prawda! Dlatego cieszę się, że po poprzedniej właścicielce zostawiliśmy pod prysznicem taką rączkę do podtrzymywania się - dzięki temu mogę wstać
Też mamy taką w wynajmowanym mieszkaniu. Teraz w końcówce ciąży życie mi ratuje

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
Gratulacje!! Dochodź do siebie i czekamy na relację
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:30   #4014
bzinka
Zadomowienie
 
Avatar bzinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Wiadomości: 1 733
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
GRATULACJE!
Dużo zdrowia dla Was!
__________________
Nasza kochana córeczka Hania
04.04.2013

Mój BLOG, zapraszam http://blogagimamy.blogspot.com/
bzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:30   #4015
Zaciazona
Raczkowanie
 
Avatar Zaciazona
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 186
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
Ewkaaa8891 Dragusia88 gratuluję

synuś w miarę grzeczny w dzień aniołek, w nocy włącza mu się szaleństwo ale damy radę. a widok tż z takim maleństwem na rękach bezcenny
ja dalej nie mogę usiąść na tyłku, ledwo chodzę i robi mi się słabo jak stoję. strasznie zła jestem, że nie nacięli tylko popękałam, położna powiedziała że do samego odbytu rozjechane żałuję wyboru szpitala, wypuścili małego z gnijącym pępkiem i całym ciałkiem w potówkach a mi powiedzieli żeby się nie przejmować bo to rumień niemowlęcy i samo zniknie. była już położna i stwierdziła, że jak można wypuścić tak zaniedbanego dzieciaczka ze szpitala. dodam, że byłam jedyną osobą na oddziale więc dużo roboty te baby nie miały.
wczoraj dostałam gorączki mam nadzieję, że nie od cycków, chociaż wczoraj miałam strasznie twarde i bolące ale zaczęłam masować, trochę wyciskać i smarować brodawki mlekiem i już jest lepiej.

tak na szybko mój Karolek
zdjęcie trochę nie wyraźne bo z telefonu ale jak się ogarnę wstawię lepsze ma cudne kudełki, warto było znosić zgagę
Biedna mam nadzieje, ze szybko dojdziesz do siebie.
A maluszek przeslodki.

Cytat:
Napisane przez Nyaa Pokaż wiadomość
Ha ha, u mnie tak samo

Myślicie, ze zjedzenie wczorajszego obiadowego kotleta na śniadanie byłoby przesadą?
Niiiii, w ciazy sie takie rzeczy wybacza :P
Zaciazona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:33   #4016
nati_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 269
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
Gratulacje!!!
nati_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:33   #4017
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość

  • bielizna 3-4 szt. MAM, ale dokupię coś
  • stanik do karmienia 2 szt. brak
  • majtki jednorazowe poporodowe MAM
O jaką bieliznę chodzi? Jeszcze dodatkowo zwykłe biustonosze i majtki?
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:40   #4018
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Cytat:
Napisane przez alliw Pokaż wiadomość
Muszkieterki trzy dla Was za 38 tyg

Mój Jaś dziś kończy 2 tyg
nio i we 3 zostalysmy .. hihi

Dla Jasia ogromisate ki od ciotek



Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Hej

OC - śniłaś mi się dzisiaj! Rozwaliłyśmy się u mnie w sypialni i wcinałyśmy śledzie i rybę wędzoną
ahaha OC i sledzie ahaha

ale nie powiem takie ''po goralsku'' bym zjadla
ale mamie powiedzialam ze ma mi przywiezc
''paprykarz szczecisnki'' bo chodzi od miesiaca za mna

corka_rosy -- bedzie dobrze ... sa to i praca sie znajdzie .... ja zrozumialam ze on juz ma ale szuka lepszej ....

i wez nie strasz .. bo moja mlodsza cos wlasnie o geodezji wspominala ze chce isc ... chyba do Poznania ... ale nie wiem ... gubie sie juz w jej pomyslach na studia



Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość

spisałam sobie rzeczy do szpitala..ponizej lista
za liste torbe - APART FOTO I TELE bys dala znac
i masz wszytsko

ja do szpitala musze zabrac uwaga ...!!
- koszule, luzne spodnie, klapki, karte ciazy, wyniki krwi, ew swoj recznik. plyn do mycia pipki (bo nie daja) .... jakas gazete ksazke ... tele i aparat - i rzeczy dla Mlodego na wyjscie
no i checi by urodzic
- wszytsko inne zapewnia mi szpital


Cytat:
Napisane przez Zaciazona Pokaż wiadomość
Dzieki za trzymanie kciukow.
Wczoraj o 18:50 urodzila sie nasza kochana Milenka.
50 cm, 3.450gr

Porod dosc dlugi, bo odeszly mi wody o 1:30 w nocy a urodzilam dopiero o 18:50. Niestety do 10 nie mialam zadnych skurczy. Szczegolowy opis pozniej Dzis wieczoram jak Mila pozwoli. Cala noc wojowala a teraz spi jak zabita.
dla Milenki i witamy na Swiecie




ehhh powiem wam ze chyba sie do tego sklepu nie wybiore
umylam lazienke .. podloge .. kuchnie po raz ktorys .. ogarnelam swoj pokoj ... i padam a Pyszczek
a jeszcze mi sie qrwa mac bateria w myszce wyladowala .... i uzywaz kursora w lapku co mnie niemilosiernie Wqr.wia haha

ogolnie jeszcze TYLKO 24 H i moja MAMUSIA bedzie u mnie w domku
i moge Rodzic haha


.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:44   #4019
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Kobitki czekają do 17 marca
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...#BoxSlotII3img

Co do rodzenia się dzieci w terminie "Ale data porodu to loteria, tylko 4 proc. dzieci rodzi się w ustalonym terminie."

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość

a jeszcze mi sie qrwa mac bateria w myszce wyladowala .... i uzywaz kursora w lapku co mnie niemilosiernie Wqr.wia haha

ogolnie jeszcze TYLKO 24 H i moja MAMUSIA bedzie u mnie w domku
i moge Rodzic haha

.
Ojj znam ten ból, też nienawidzę używać kursora w laptopie, mysz musi być
No i za przyjazd mamy, super!
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:46   #4020
Chanel_Coco
Raczkowanie
 
Avatar Chanel_Coco
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: T
Wiadomości: 443
Dot.: MAMUSIE MARZEC/KWIECIEŃ 2013 Myjcie się dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godz

Witajcie!!
Korzystam z chwili że Ksawcio śpi i podczytuję Was =, co by sobie zaległości nie narobić.
Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
Aaaaa zapomniałam wam napisać, że dziś byliśmy z Michasiem u lekarza na kontroli (dzieci zdrowe).
No i Michaś waży 3230g czyli tyle samo ile podczas porodu, także w 2 tyg przybrał 300 g )) Więc ładnie przybiera na piersi.
Lekarka chwaliła powiedziała, że silny facet z niego
No i długaśny hehe

Jak wychodziłam ze szpitala to taki szczupaczek był waga 2900g a długość 56cm ) takie nóżki i rączki chudziutkie
Mam karmić tak jak karmiłam, czyli kiedy Michaś chce. No i widać nie muszę wybudzać w nocy na karmienie co 3 godziny. Choć teraz Michaś się budzi tak co 4-5 godzin na karmienie i nie śpimy 2 godziny i potem znowu 4-5 godz spania.
Wysypiamy się
dla Michasia, rośnie chłopak zdrowo
U mnie w nocy mamy pobudkę co dwie-trzy godziny, przebieram, nakarmię (15-20 minut) i zasypiamy. Szczerze, po pierwszej nocy byłam załamana, ale teraz jest już super, zaczynamy sie dogrywać z maluchem

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
SOROCERESS - URODZILA

tresc smsa - '' wracam z Maluszkiem z perypetiami i po cc ale o 12.30 przyszedl na swiat nasz synek Filipiek 3650 ..''
GARTULACJE!!! Dla dzielnej mamy i malucha

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale Kinga funduje mamusi odwyk od neta. Tyle czasu jej poświęcam, że każda wolna chwila jest przeznaczana na porządki, odpoczynek, lub wpatrywanie się w moje słoneczko za kilkadziwsiąt minut skończy 3 tygodnie
Podczytałam jeszcze coś o kontroli wagi... u mnie już 3x była położna, z czego na 2 i 3 wizycie ważyła Kingę. Stwierdziła, że mało przybiera. Waga urodzenia to 3460g, więc już powinna mieć 4kg. Mam butlą dokarmiać
Była też już pani doktor pediatra.
Byłam już na USG bioderek, wszystko OK.
Dziewczyny, dajecie witaminę K i D3. Jak mam stosować, jeżeli mała wypija codziennie trochę mleka modyfikowanego??
za 3 tygodnie Kingusi
Ja od dziś mam podawać witaminę D i K, położna poleciła mi Vitaderol plus K.

Cytat:
Napisane przez bmma Pokaż wiadomość
super
Sudokremu nie używamy i innych tego typu z cynkiem.
Polecam Alantan Plus maść, fajnie nawilża

Dziękuję za wszystkie miłe słowa
Też tego używamy do pupci, w szpitalu też to stosowali i dali nam kilka tubek. Sudokremem wczoraj raz posmarowałam bo wydawało mi się że ma zaczerwienioną pupcię. Ale już jest ok

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
Ja też mam dylemat i myślę, że przygotuję 2 zestawy, w zalezności jaka będzie pogoda w dniu wypisu i powiem TŻ później jaki ma przynieść. Planowałam jeden z kombinezonem, drugi tylko z jakąś bluzą. Wiadomo, że na dól to mozna dziecko przykryć też kocykiem w foteliku. Zawsze można też się poradzić położnej.
Ja na wyjście miałam przewidzianych kilka wersji i dobrze, bo okazało się że musiałam ubierać w wersję najgrubszą bo zimno było jak tralala.

Na koniec wstawiam Wam foto Ksawcia z dzisiejszego poranka
i zmykam do małego na zestawik (czyli zmiana pieluchy i cycuś)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010271.jpg (50,9 KB, 81 załadowań)
__________________
30.06.2011 --> dwie kreseczki
1.03.2013 --> tp
7.03.2013 --> KSAWERY
Chanel_Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.